BUTHOFFPERSBU mededelingen gemeentebestuur leiden 18 tm 22sept.'78 MEDEWERKERS J. SCHOUTEN B.V. ERVAREN KRAANMACHINIST VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1978 TH. G. VAN DER HOORN en PA. M. VAN DER HOORN AKERBOOM hun 50-jarig huwelijksfeest. Uit dankbaarheid zal om 11.00 uur een Eucharistie viering zijn in de parochiekerk van de H. Hadrianus te Langeraar. Gelegenheid tot feliciteren van 16.00 tot 17.30 uur in het parochiehuis. Langeraarseweg 37 te Langeraar. R. TAYTELBAUM arts AFWEZIG 18 t/m 22 september. De aanwezige Leidse huisartsen zijn bereid waar te nemen. „Bij beschikking van de Ar rondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 31 au gustus 1978 is Adri Gerar- dus Pet, geboren te Leiden op 12 november 1929. ver pleegd wordende te Leiden Huize Solglytt, Plantsoen 1. onder curatele gesteld. Curator: Huberta Pet-Beu- neker, Odenveltlaan 19 te Vleuten, toeziend curator: Gerard Pet. Henderson- straat 107 te Rijswijk (Z.H.). Mr. R. F. Foortse, procureur C. VAN BERGE HENEGOUWEN; Bereikbaar aleen met bus 40-15 „no,,, TeL (071 >-892777 (071,-892777 QEEN FILIAAL. Vronkenlaan 23, Leiderdorp. gemeente alphen aan den rijiT> Burgemeester en wethouders van Alphen aan den Rijn roepen sollicitanten op voor de betrekking van MEDEWERKER (M/V) op de afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling, bureau voorlichting, van de gemeentesecretarie. De te benoemen ambtenaar zal bijstand verlenen bij werkzaamheden op het gebied van gemeentelijke voorlichting en representatie. Hij/zij moet bereid zijn in voorkomende gevallen buiten de normale kantooruren ingeschakeld te worden. Voorkeur genieten zij, die in het bezit zijn van ten minste een HAVO-diploma. Maandsalaris: ten hoogste 2.268,- bruto per maand. Het aanvangssalaris is afhankelijk vhn oplei ding, leeftijd en ervaring. Sollicitaties gaarne binnen veertien dagen na het verschijnen van dit blad zenden aan burgemeester en wethouders van Alphen aan den Rijn. RESIDENTIE-ORKEST 7Q/7Q Stadsgehoorzaal Leiden I Vf I V 5 concerten op zaterdagavond zaterdag 23 september dirigent Alain Lombard viool Sylvia Marcovici Wagenaar Cyrano de Bergerac Tsjaikowsky Vioolconcert Wagner Vorspiel und Ispldes Liebestod Debussy La Mer zaterdag 11 november dirigent Gerard Oskamp piano Eugen Indjic Weber Ouverture Oberon Chopin Pianoconcert 1 Berlioz Symphonie fantastique zaterdag 13 Januari dirigent Hans Vonk cello Wolfgang Boettcher Haydn Celloconcert in D Bruckner Symfonie 6 zaterdag 3 maart gastorkest Concertgebouworkest dirigent Kirilt kondrasjin piano Daniël Wayenberg Hindemith Nobilissima Visione Ravel Pianoconcert voor de linkerhand Sibelius Symfonie 2 zaterdag 19 mei dirigent Ferdinand Leitner sopraan Elisabeth Speiser bariton Wolfgang Schóne koren Deo Sacrum en Christ. Orat. Ver. Brahms Ein Deutsches Requiem GRATIS: 1 keuze-concert in Den Haag EN: (bij 2 abonnementen) stereo-LP „Al fred J. Kwak", sprookjesplaat van resi dentie-Orkest en Herman van Veen Gevraagd op bloemisterij FA. GEBR. V.D. ZWET Westeinde 34A, Roelofsarendsveen. Tel.: 01713-3748 of 3215. Bouw- en aannemersbedrijf te Leidschendam vraagt voor een object te Leidschendam een voor potain loopkatkra'an. Sollicitatie overdag bij de uitvoerder op het werk. Tel. 070-272180. 's Avonds of in het week-end 070-863276 of 01748-3791. SIJTHOFFPERS is een modern geoutilleerd drukkerij/uitgeverijbedrijf. Vervaardigd worden o.a. de Haagsche Courant, Het Binnenhof, Goudsche Courant, Leidse Courant, Rotterdamsch Nieuwsblad, Economisch Dagblad en een dertigtal huis-aan-huisbladen De paginaproduktie geschiedt met behulp van special-purpose computers, beeldschermen, Harris apparatuur en fotozetmachines. Op de afdelingen Advertentie- en Paginaopmaak zijn wegens de voortgaande uitbreiding van het orderpakket enige vacatures voor en/aren ZETTERS/OPMAKERS die belast zullen worden met de micro- en macromontage van fotozetsel voor onze uitgaven. Naast een relevant grafisch vakdiploma of het diploma van de Grafische School is nauwkeurigheid en idee voor grafische vormgeving noodzakelijk. Er wordt gewerkt in een wisselende dag- en avonddienst en eens per twee weken op zaterdag van 7.00-9.30 uur. Naast een goed basissalaris kent Sijthoff Pers een kerst- en paasgratificatie. een winstdelingsregeling en een tegemoetkoming in de reiskosten. De grafisch-technische cao is uiteraard van toepassing. Sollicitaties gaarne richten aan Sijthoff Pers B.V. Personeel Organisatie {t.a.v. de heer J. W. M. Bekkering) Wagen straat 37, 2512AP, Den Haag. WAGENSTRAAT 37, TEL. 070-624562, 2512AP DEN HAAG Commissievergaderingen Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden. Maandag ^18 september a.s. om 20.00 uur in de B. en W.-kamer van het stadhuis. Agenda: Hantering van het Reglement van orde. Vertegenwoordiging van de gemeente in de NV E.Z.H. en de NV L.D.M. 0 Voeren van een rechtsgeding tegen de huurder van het pand Ververstraat 8. Klacht inzE alvermarkt. Commissie voor de Financiën. Dinsdag 19 september a.s. om 20.00 uur. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderin gen van andere commissies aan de orde ziin geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financië le aspecten zullen worden bezien. En verder: S) Wijziging van de gemeentebegroting en van e begrotingen van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1978. (eerste algemene begro tingswijziging). 9 Rekening-courantkrediet ter voorfinanciering van de bijdragen in de kosten van verbetering van een zestal woonhuismonumenten. 9 Voorfinanciering restauratiekosten Pieters kerk. Vervanging kopieerapparaat bij Bureau Huis vesting. 9 Financiële dekking van kosten publiciteit en onderhoud gebouwen uit de begrotingspost vakan tiewerkers dienstjaar 1978. 9 Vervanging verouderde leermethode openbare l.o.m. - school. 9 Bijstelling financiële afwikkeling in verband met de totstandkoming van de gemeenschappelij ke regeling Energiebedrijf Rijnland, als gevolg van valutenng per 1 augustus 1978. {Formatie-uitbreiding Schooladviesdienst. Invoering gedenkspeld ter gelegenheid van 25- tot 40-jarig ambtsjubileum. 9 Verplaatsing gemeentelijke gebouwen. 9 Beheer van het pand Oude Vest 35/Caecilia- straat. Commissie voor Ruimtelijke Ordening en Open bare werken. Donderdag 21 september 1978 a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Voortzetting introduktie raadsleden. besluit vaststelling bestemmings- 9 Ontwerp-plannen voor de herbestrating van de Botermarkt. 9 Aanpassing en verbetering van de oeververde- aiging langs de Maresingel en aanleg nieuwe Huigbrug. 9 Ontwerp-voorstel inzake het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een terrein aan de Paulus Buysstraat hoek Rijnsburgerweg c.a. 9 Voeren van een rechtsgeding tegen ae huurder van het pand Ververstraat 8. 9 Aankoop van panden van adspirant-kopers van een woning op het Spoortje. i op h 9 Het in erfpacht nemen van een perceel grond nat hoeft Stationspïein-Schuttersveldweg. ipa nabij de Kooilaan ('t Spoortje). Uitgifte in erfpacht van een perceel grond op 9 Uitgifte in erfpacht van het perceel Oranje gracht 99 en verkoop van de opstal. 9 Uitgifte in erfpacht van een perceel grond aan de Rooseveltstraat. 9 Uitgifte in erfpacht van het perceel Vestegrond 40a en verkoop van de opstal. 9 Aankoop van de boerderij Maf edijk 94. 9 Aankoop van het pand Kooilaan 18. 9 Aankoop percelen grond aan de De Wetstraat. Bovenstaande vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behande len agendapunten, kan daarover infor matie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Diversen Taakverdeling van Burge meester en Wethouders. Dr. A.J. Vis, burgemeester. Algemene Zaken 9 bestuursorganen 9 verkiezingen c.a. 9 bevolkingszaken 9 militaire zaken 9 het op geëigende wijze onderhouden van con tacten met de bevolkingsgroepen uit deze bevol king en externe relaties. {internationale contacten oud archief Openbare orde en veiligheid 9 Politie 9 Brandweer 9 Civiele verdediging 9 Dierenbescherming 9 Drank en Horeca H. van Dam, wethouder van financiën. Q Financiën: financieel beleid financiële administratie belastingen beheer gebouwen/huisvesting diensten 9 Planning 9 Irtformatie - Rekencentrum 9 Organisatie 9 Onderzoek 9 Voorlichting 9 Interne Zaken 9 L.D.M. 9 Energiebèdrijf/E.Z.H. Mevrouw J.G. Fase-Dubbel boer, wethouder van Econo mische en Personeelszaken. {Economische Aangelegenheden Bedrijven Reiniging, Havens en Waren- markten Groenoordhallen Slachthuis S.L.F. produktie Stadskabei Stadsgehoorzaal 9 Personeelszaken C.J.D. Waal, wethouder van Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Ver keer. 9 Ruimtelijke Ordening en stedelijke vormge ving: met inbegrip van de op wettelijke regelingen gebaseerde juridische en stedebouwkundi- ge planvorming (zoals structuur en bestem mingsplannen) alsmede de architectenkeuze en bouwvergunningen. 9 Nieuw- en verbouw van openbare en dergelijke gebouwen. 9 Binnenstadsaangelegenheden: met inbegrip van monumentenzorg. S Openbare Werken Verkeer en Vervoer: met inbegrip van de parkeercontrole. 9 Onroerend goed aangelegenheden: met uitzondering van de eenheid beheer gemeentelijke gebouwen. 9 Straatnamen. A. Verboom, wethouder van volkshuisvesting en milieu. 9 Volkshuisvesting: met inbegrip van het regionale overleg ter zake en de volkshuisvestingsaspecten bij gronduitgifte. 9 Woningbouwplannen: met inbegrip van premie en vrije sector bouw. 9 Huisvestingszaken: met inbegrip van woonruimte-onttrekking. 9 Woningverbetering: met uitzondering van de monumenten; met inbegrip van het aanschrijvingsbeleid. 9 Woonbotenbeleid 9 Milieuzaken: P.H. Schoute, wethouder van Maatschappelijke aan gelegenheden en volksge zondheid. 9 Volksgezondheid: w.o. Endegeest, G.G. - en G.D. (e.a.) (f emeentelijke Sociale Dienst. Gemeentelijke Dienst Sociale Werkvoorzie ning. Maatschappelijk Werk. 9 Sociaal-Cultureelwerk: 1. Musea 2. Schouwburg/K O 3. Amateuristische kunstbeoefening 4. Vormings- en ontwikkelingswerk 5. Bibliotheek 6. Streekmuziekschool 7. Binnengemeentelijke decentralisatie D.J. Tesselaar, wethouder van Onderwijs, Sport enz. 9 Onderwijs 9 Recreatie/Sport 9 Sociaal-Cultureelwerk: 1. Buurt- Clubhuiswerk 2. Speeltuinen 3. Vrijwilligerswerk 4. Peuterspeelzalenwerk 5. Samenlevingsopbouw 6. Woonwagenwerk 7. Sociale begeleiding renovatie Het onderdeel Sociaal-Cultureelwerk is een ge deelde verantwoordelijkheid. Deze zal in samen hang worden behandeld. i Premiekoopflats Merenwijk Binnenkort, in november a.s. worden aan de Papiermolen (achter de Kopermolen) de eerste m van 79 flatwoningen met 2 en 3 kamers opgeleverd,™ Het zijn premie-koopwoningen, die gebouwd wor den door de Firma Fraanje uit Ridderkerk. De verkoop van deze woningen, die in prijj variëren van 126.200,- - 153.000,-, zal in d< eerste plaats geschieden aan mensen die langdurit ingezetenen van Leiden zijn of die economisch gebonden zijn, een en ander volgens de in Leiden geldende huisvestingsnormen. De uiteindelijke toewijzing van de woningen zal in overleg met Buro Huisvesting plaatsvinden. Voor aanmeldin gen en nadere informatie kunnen gegadigden terecht bij het „Centraal Financierings Instituut", Postbus 659, Den Haag. v Vanaf 22 september tot en met eind november is in het complex een modelwoning te bezichtigen op de volgende dagen en tijden: donderdagavonden van 19.00-21.30 uur; zaterdagen van 13.00-17.00 uur; vrijdagen van 13.00-16.00 uur. Bestrijding FARAO-mier. Op een paai* plaatsen in Leiden is het afgelopen jaar de aanwezigheid van kolonies faraomieren geconstateerd. Deze diertjes zijn zeer moeilijk te bestrijden met behulp van de bestaande insecten dodende middelen. Dat komt doordat de nesten van de koninginnen, die voor de voortplantii zorgen, zo goed verborgen zijn, dat ze praktisi niet te bereiften zijn. De bestrijding van de faraomier is daarom een zaak voor specialisten, die met behulp van strate gisch aangebrachte stukjes vergiftigd lokaas de mieren zelf en de koninginnen uitroeien. In Leiden gebeurt de bestrijding van de faraomieren op de {ilaatsen waar ze geconstateerd worden onder eiding en toezicht van de gemeentelijke reini- gings- en ontsmettingsdienst. Omdat faraomieren als ze zich eenmaal genesteld hebben, zich snel verspreiden in huizen en comple- xen, is het van belang de aanwezigheid van de J diertjes zo snel mogelijk te melden bij de reini- I gings- en ontsmettingsdienst, Noorderstraat 18, tel. 14 67 41. Hoe schadelijk is de faraomier? De faraomier is niet schadelijk voor de mens noch in tegenstelling tot vaak gehoorde geruchten schadelijk voor gebouwen en woningen. Wel is hun aanwezigheid vaak een ware plaag. Ze zijn maar 2 a 3 millimeter lang (ongeveer 1/3 van een gewone mier) en kunnen daarom praktisch overal binnenkomen, zoals achter betimmeringen, in voorraadkasten, broodtrommels, voorraadbus- sen, linnenkasten, radio- en tv-toestellen, enz. Hoe herkent u de faraomier? Zoals gezegd zijn faraomieren veel kleiner dan fewone mieren. De „werksters" zijn bruingeel van leur. Omdat de faraomier uit de tropen afkomstig is heeft hij een voorkeur voor warme plaatse» (kachel, radiator, schoorsteen). Zijn gewone mieren meestal bij zoetigheid te ei vinden, faraomieren hebben een duidelijke voor- keur voor vlees, vooral lever. Een goede manier om te weten te komen of u met faraomieren te doen hebt, is het neerzetten van een schaaltje met rauwe lever op de plaats waar de mieren vaak voorkomen. Komen ze daar in drommen op af, dan is het zaak zo spoedig mogelijk de reinigingsdienst te bellen. Inlichtingen. Mocht u ondanks bovenstaande gegevens twijfe len of u te maken hebt met faraomieren of niet, dan kunt u voor nadere inlichtingen bellen met de heer Frank van de gemeentelijke reinigings- en ontsmettingsdienst, tel. 14 67 41. en- 4 ij» i Herstrating Papengracht Maandag 18 september a.s. begint de herbestrating van de Papengracht. Zowel het wegdek als de trottoirs worden dan onder handen genomen. De totale duur van het werk zal ongeveer 6 weken bedragen. In die periode is de Papengracht gesloten voor alle verkeer. Verbeteringsplannen Pancras Oost en Haven-Zuidsingel. Met ingang van maandag 18 september a.s. zijn bij de Balie van Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis te koop: 9 Aanvullingen en wijzigingen op het verbete ringsplan voor Pancras Oost. Prijs 1,-. 9 Verbeteringsplan voor het gebied tussen de Haven en de Zuidsingel. Prijs 2,50. Grofvuilophaaldienst. Volgende week zijn aan de beurt: wijk 25 en 27 maandag 18 september

Leidse Courant | 1978 | | pagina 8