III Nieuwe bestemming Leo Kannerschool Een ander verzamelt postzegels, ik vind besturen nu eenmaal leuk Vernieuwing raadhuis Warmond op papier geheel rond -e frontaal bP Honden belasting Leiderdorp omhoog Kinderjury kiest boek Els Pelgroir Warme bakkers zien toekomst somber in Fietsers botsen LEIDERDORP - Onder de 3628 vrouwen die in het voor jaar van 1977 hebben deelgeno men aan het bevolkingsonder zoek op borstkanker wordt een enquête gehouden. Van het co mité dat het onderzoek des tijds heeft georganiseerd heb ben zij dezer dagen een brief met vragenlijst ontvangen. Doel van de enquête is inzicht te verkrijgen in het effect van de voorlichting, dat naast het vaststellen van mogelijke af wijkingen een belangrijk on derdeel van het onderzoek vormde. De resultaten van de enquête zullen worden gebruikt ter ver betering en eventueel uitbrei ding van onderzoek- en voor lichtingsmethoden. De vak groep Huisartsgeneeskunde van de faculteit der geneeskun de van de Leidse universiteit heeft de uitwerking van dit na- onderzoek op zich genomen. Het organisatiecomité is ver heugd over de grote oopkomst bij het onderzoek. Van de 4585 opgeroepen vrouwen verscheen 79,1% voor het onderzoek. Bij slechts twee vrouwen werd borstkanker geconstateerd. Het comité hoopt dat de vrouwen die aan het onderzoek hebben deelgenomen ook hun mede werking aan de enquête zullen geven. Voor inlichtingen kan men terecht bij: mevr. I. Geh- ner-Ellenberger, tel. 894771; mevr. L. Prilwitz-Duyverman, tel. 410130; mevr. A. Smits- Orie, tel. 892317. KATWIJK De Leidse afde ling van het instituut voor Na tuurbeschermingseducatie or ganiseert op donderdag 14 sep tember een anderhalf uur du rende natuurwandeling in de Katwijkse „Pais van Persijn" aan de Wassenaarseweg nabij het marinekamp. Het begin punt is te bereiken met NZH- bus 31 en 41, in Katwijk over stappen op bus 90. SASSENHEIM De Katholie ke bejaardenbond begint het winterseizoen in „Onderdak aan de Sassenheimse Hoofd straat. Maandag-, woensdag- en vrijdag middag wordt er van half twee tot vijf uur gesjoeld, gedamd of geschaakt. SASSENHEIM In het zwem bad Wasbeek wordt zaterdag middag 16 september een wa- terpolo-toernooi gehouden. Een groot aantal regionale teams spelen vanaf twee uur in ver schillende poules. Om zes uui/ is er een prijsuitreiking in het restaurant Wasbeek. LEIDERDORP Het gemeen tehuis en de politie in Leider dorp hebben een nieuw tele foonnummer. Het gemeente huis is nu te bereiken onder nummer 899261 en de Leider- dorpse politie heeft het nieuwe alarmnummer 411025 en bu- reaunummer 411125. OEGSTGEEST De commissie voor financiën en culturele zaken gaat zich vanavond in de vergadering bui gen over de bestemming van de voor malige Dr. Leo Kannerschool. De be heerscommissie voor het pand Gever straat 37 heeft een begroting opge steld om het pand geschikt te kunnen maken voor gezamelijke gebruik door de Streekmuziekschool, K en O en SJJO. In eerste instantie is men overgegaan tot de opstelling van alle maximaal gewenste voorzieningen, waarin het gehele gebouw met garage werd be trokken. Tevens werd hierbij reke ning gehouden met een nieuw te bou wen gedeelte achter het bestaande pand. Na een gedetailleerde uitwerk ing van de begroting kwam men op een bedrag van 400.398 gulden. Door de verkoop van de voormalige Konin gin Julianaschool voor een bedrag van 196.000 gulden blijft een bedrag van 204.398 over, dat in een aantal jaren zal moeten worden afgeschre ven. Uit het gedetailleerde onderzoek blijkt dat de garage en de zolderver dieping buiten de bebouwing is ge houden, waardoor met name K en O en SJJO minder ruimte kan worden toegewezen, dan in eerste instantie is gedacht. De commissie wil bezien in hoeverre het mogelijk is nog binnen de begroting voorzieningen te treffen, zodat beide ruimten toch in ieder geval gebruikt kunnen worden. De commissie meent dat de mogelijkheid hiertoe wel aanwezig is. De commissie deelt verder mee dat er nog besprekingen gaande zijn met het Ministerie van CRM, over een even tuele subsidie-regeling. De vergade ring van de commissie begin van avond om half acht in het gemeente huis en wordt gehouden in de kamer van b en w. Bij een grotere publieke belangstelling zal worden uitgeweken naar de raadszaal. VOORHOUT „Besturen vind ik leuk werk, de één ver- zamelt postzegels, ik bestuur graag". Aan het woord is de kersverse VVD-wethouder drs. Bart Joon wonende aan Voor- houts Beukenrode, gehuwd en vader van twee jonge kinderen van drie en een half jaar oud. Op dit moment geniet hij met zijn gezin van een vakantie van enkele weken op de Cana- rische eilanden. „Ik hoop in bet zwembad alles van de laat ste weken heerlijk van me af te spoelen". Met dat alles be doelt Joon de toch wel span nende wetboudersverkiezing van vorige week toen de frac ties van Gemeente Belangen, PPR en PvdA hem als de grote onbekende niet bun stem wil den geven voor de wethouders zetel. Het CDA wilde door middel van een aantal ge sprekken weten wat voor vlees ze in de kuip bad, alvorens in de tweede ronde Joon te stem men na bun eigen man Huig- sloot al op een wethoudersze tel te hebben gekregen. Bart Joon werd geboren in Wormerveer, haalde zijn eind diploma HBS aan het Zaan- NIEUWE VOORHOUTSE WETHOUDER DRS. B. JOON lands Lyceum te Zaandam, slaagde in 1969 voor het kandi daatsexamen sociale geografie aan de Universiteit te Amster dam. In 1970 werd hij vervol gens tot kandidaatsassistent benoemd aan het Instituut voor economische geografie en re gionale economie van de Uni versiteit, aanvankelijk bij pro fessor Ormeling later bij pro fessor Lam boo ij. Nadat hij het doctoraal exa men economische geografie, met als hoofdvakken Planolo gie en Economie, met goed ge volg had afgelegd, trad hij in 1973 in dienst van de gemeente Voorburg, waar hij op de se cretarieafdeling Stadsontwik keling werd belast met de amb telijke beleidsadvisering betref fende ruimtelijke ordening, verkeer en vervoer en economi sche zaken. Zo was hij nauw betrokken bij de beleidsvoe ring betreffende de reconstruc tie van het oude dorp, de aan leg van de Utrechtse baan (Rijksweg 12) en maatregelen ten behoeve van de realisering van twee winkelcentra. Begin 1975 trad Joon met twee HOGE BOMEN. Het eerste slachtoffer Is gevallen. De venijnige herfstwinden, die de hoop op een goede nazomer definitief de grond inboren, hebben hun eerste prooi gevonden. Gisteren viel een oude boom in het hartje van Noordwijk- Binnen om. Waarschijnlijk was het gevaarte al ziek. hoewel de gezonde bladertooi daar niet op wees. Het wortelstelsel was is elk geval niet voldoende ontwikkeld om aan de eerste stormwin den weerstand te bieden collega's als eerste beleidsamb tenaren in dienst van het ge west 's Gravenhage, een ge meenschappelijke regeling van Den Haag, Leidschendam, Voorburg, Rijswijk, Nootdorp en Zoetermeer. Uit die tijd ook stamt de kennismaking met de toenmalige wethouder van Zoe termeer M Th. van de Wouw, nu Voorhouts burgemeester. Bij dit gewest werd de heer Joon belast met de ambtelijke advisering betreffende Econo mische Ontwikkeling en Ver keer en Vervoer. Begin 1976 werd hij hoofd van die bewuste afdeling terwijl hij halverwege datzelfde jaar met de totale beleidscoördinatie van het Ge west werd belast. Daarbij was hij hoofdzakelijk betrokken bij vraagstukken over het Streek plan Zuid-Holland West, de bouwlocatieproblematiek, de wegenbouw en de werkgele genheid Eind 1976 werd hij aangesteld als eerste loco-se cretaris. Bart Joon vervolgde deze blik semcarrière in mei van dit jaar toen hij door het gemeentebe stuur van Den Haag werd be noemd tot plaatsvervangend hoofd van de secretarieafde ling .Openbare werken. Verkeer en Vervoer. Van Voorhout zegt Bart Joon: „Er kan best een beetje meer dynamiek, een bee tje meer gang in de politiek komen. Als overheid moet je besluiten kunnen en durven ne men, niet afwachten wat er met je gaat gebeuren door be sluiten van hogerhand. We zit ten onder die tienduizend inwo ners waarvan dan wordt ge zegd dat zo'n gemeente niet meer bestuurbaar zou zijn. Daar moeten we wat aan doen. Ik blijf ingrijpende oplossingen voorstaan Over de toekomstige plannen van de nieuwe wethouder vult hij zelf al in: „Met in mijn portefeuille Ruimtelijke Orde ning zal ik mee helpen zorgen dat „Oosthout" fatsoenlijk van de grond komt. Ik acht het erg belangrijk dat ik zo'n construe- Wethouder Joon: „Ook aan bollenmensen denken" tie kan vinden waardoor de bevolking nadrukkelijk bij de planvoorbereiding betrokken wordt". Een geheel nieuwe portefeuille werd bij de verdeling aan het pakket van Bart Joon toege voegd namelijk die van Mid denstandsaangelegenheden, economische zaken en energie bedrijf. Joon was hier zelf erg tevreden mee. „Je moet toch wat accenten gaan leggen. Als je ziet wat er door de Voor- houtse middenstanders op en nabij de Herenstraat wordt ge daan aan vernieuwing en ver betering zie je dat daar leven in zit en de mensen zelf wat willen. Daarom moet er een goede overlegconstructie wor den gevonden om ze daarin te steunen en waar nodig te sti muleren. „Oosthout" komt ge deeltelijk op bollengrond, daar om moeten we ons niet uitslui tend tot de middenstand rich ten al zal die daar ook een boterham in moeten kunnen vinden, maar ook tot de bollen mensen. Die moeten tijdig we ten Waar ze aan toe zijn REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 12 SEPTEMBER 1978 PAGIN^fy VOORSCHOTEN - Op tÈ smal verbindirigspad tussen i Kortenaarlaan en de J £?e Evertsenlaan zijn gistermidd omstreeks vier uur twee fi< sers met elkaar in botsing g5n raakt en met de hoofden te© ra elkaar geslagen. De 9-jari ne Arie F. uit Leiden die op l?us pad aan het racen was, lj(r,e£ hierdoor waarschijnlijk et hersenschudding op en mo< naar het Academisch Zieke huis in Leiden worden overgKu bracht. De andere fietser, uzui 16-jarige Mark N. uit Voorsch va: ten bleek een wat harder hoo na te hebben en kwam met schrik vrij. Leiderdorp De honden! lasting gaat vplgend jaar m 10 procent omhoog. Dat is te minste het advies van de coi missie bestuurszaken, die gi teravond in gedeeltelijk nie we samenstelling. Aan het begin van de vergat ring werd door burgemeest M. A. van der Have de voon tershamer overhandigd aan nieuw benoemde wethoud Jos Verdier. De overige g meentelijke tarieven en heffi gen, zullen overeenkomstig 1 advies van de regering, rr niet meer dan 3 1/2% wordt verhoogd. Een uitzonderi daarop vormde evenwel markttarieven die met 15% z len stijgen. Ondanks deze v hoging legt de gemeente n< altijd 65% op de donderdag weekmarkt toe. Komende do; derdag zal de commissie fina ciën zich nog over de belastii voorstellen buigen. Oegstgeest Een kil derjury, samengestel door de Stichting Opent bare Bibliotheken id* Oegstgeest, heeft h« boek van Els Pelgron „Kinderen in het achtst f. woud" gekozen als ht beste kinderboek va 1978. p Ieder jaar wordt er een kinde: jury samengesteld uit leerlii gen van de hoogste klas van lagere school. Deze kindere krijgen zes weken de tijd or vijf boeken te lezen. Gevraag j] wordt te letten op de indelin jj van de bladzijden, de illustrSj. ties, voor welke leeftijd he boek is bedoeld, is het verhal F goed te begrijpen en zou je od andere kinderen het aanrade te lezen. De juiy uit OegstgeeS 5* die onlangs bijeen kwam in d bibliotheek aan de Homenü laan, bestond uit Martin ij Hoogland (Joris de Witti 11 school), Peter Rams (Jenaplan ik school), Alexander Koek (Ou lü denhofschool), Carin KloaVl (Terweeschool), Petra Molt re naar (Floraschool), Carolin ri Spijker (Schildersschool) Karin Zandbergen en Elen Vink van de Willibrordm [j school). Bijna unaniem vond d jury het boek van Els PelgroS U( het mooiste. Het is de bedo«»e ling dat door de instelling vafije kinderjury's meer over kinder d£ boeken wordt gesproken en ót er ook op scholen meer aan dacht aan wordt geschonken. Positief resultaat Rabo-fusie Stompwijk en Zoeterwoude WARMOND De definitieve tekeningen voor de renovatie en uitbreiding van het gemeentehuis zijn klaar. Tijdens de laat ste zitting van de oude raad werd goed keuring gehecht aan de votering van een aanvullend krediet van 550.000 gulden. Eerder was de raad akkoord gegaan met de votering van een miljoen voor het gemeentehuis. Voor ruim anderhalf mil joen zullen de ambtenaren een onderko men krijgen waarin het plezierig werken is. Achter het gemeentehuis werd al jaren gebruik gemaakt van een houten noodge bouw wat langzamerhand een permanen te voorziening scheen te worden. In de zomer steeg de temperatuur in het nood gebouw tot onhoudbare hoogte. Boven dien werkte de aanwezigheid van de open balies verstorend op de afdelingen. Enke le leden van de commissie financiën maakten onlangs bekend dat zij eisten dat het bedrag van anderhalf miljoen niet zou worden overschreden. Deze eis stel den ook enkele raadsleden bij de votering van het krediet. Het plan voor de renova tie en uitbreiding is opgesteld in samen spraak met de ambtenaren die in het gebouw moeten werken. Er is een eisen pakket vastgesteld en aan de hand daar van is het architectenbureau Prinsen en Den Ouden uit Oegstgeest aan het werk gegaan. Dat de uitbreiding aanmerkelijk meer gaat kosten dan het oorspronkelijk geraamde bedrag van een miljoen gulden is te wijten aan de aanpassing bij de bestaande bebouwing, uitbreiding van de centrale hal en de bestuurlijke eenheid en extra voorzieningen aan het bestaande gebouw. Om uitbreiding aan de achterzijde van het gemeentehuis mogelijk te maken is het noodzakelijk de brandweergarage te verplaatsen. Het was destijds al de bedoe ling de brandweer bij gemeentewerken onder te brengen maar om financiële Het vernieuwde raadhuis gezien vanaf de Herenweg redenen is dat bij de bouw van de werk plaats voor gemeentewerken achterwege gebleven. Nu zal alsnog een stuk aan de werkplaats worden aangebouwd als brandweergarage. De uitbreiding en re novatie neemt ongeveer een jaar in be slag. Als tijdelijke huisvesting zal een aantal flats achter Liduina dienst doen als gemeentehuis. De trouwzaal kan daar eveneens worden ingericht. Na de uitbrei ding zal het gemeentehuis bestaan uit drie blokken met elkaar verbonden door een centrale hal. In deze hal vindt men weer de gesloten balies terug. Veel men sen geven er de voorkeur aan slechts tegenover de ambtenaar te staan die men wil spreken en dit dan niet ten aanschou- we van het gehele personeel van de afde ling. Het gebouw wordt uiteraard toegan kelijk voor invaliden, er is een lift en een toilet voor rolstoelgebruikers. De afdeling gemeentewerken die nu ondergebracht is in het oude raadhuis zal ook weer in het gemeentehuis gehuisvest worden. ZOETERWOUDE De fusie tussen de Rabo-banken in Zoe terwoude en Stompwijk heeft een gunstig resultaat gehad. Dit bleek gisteravond tijdens de algemene vergadering van de bank in Zoeterwoude. Na de fusie namen de spaargelden met 20,6 procent toe, het aan tal verstrekte leningen werd 17 procent hoger. Het winstsal do over het afgelopen jaar be droeg 147.928, tweeduizend gulden meer dan het jaar er voor. De Rabobank in Wassenaar heeft het afgelopen jaar, een jaar waarin het 75-jarig be staan werd gevierd, een record balanstotaal bereikt van 75 mil joen. Vrijdagavond 22 septem ber houdt de bank de algemene ledenvergadering. NOORDWIJK De Nederlandse vereniging van banketbakkers- ondernemers heeft haar zorg uitgesproken over de toekomst van bet ambachtelijk midden- en kleinbedrijf. Dat is naar voren gekomen tijdens een congres van de „warme bakkers" in Noordwijk. Gisteren werd de vereniging op het raadhuis ont vangen door burgemeester Bonnike. Een levensgrote taart in de vorm van een reddingsboei werd door de leerlingen van de Voorhoutse Kartholieke Technische School aan het bestuur van de Noordwijkse reddingsbrigade aangeboden. Voorzitter H. van Nisterlooy van de vereniging vestigde de aandacht op de problemen van de warme bakkers. „Het ambacht wordt zo gauw vergeten, vooral in nieuwe projecten. Het vraagt meer ruimte tegen andere vierkante meterprijzen. Maar het ambacht hoort dicht bij de konsument thuis". De warme bakkers waren vorig jaar nog goed voor een omzet van een half miljard gulden. Dit terwijl sanering en centralisatie juist deze bedrijfstak veelvuldig de das omdoet Ook burgemeester J. Bonnike kreeg van de warme bakkers zijn huiswerk mee: „Denk in uw beleid aan de bereikbaarheid, laden en lossen van goederen en het creëren van parkeergelegenheid", zo werd het gemeentebestuur toegevoegd. De reddingsboeitaart is door de Noordwijkse Reddingsbrigade naar het plaatselijke kinderziekenhuis, een dependance van het AZL, gebracht. Enquete naar gevolgen bevolkings onderzoek Reddingsbrigadeleden Van der Berg en Plug flankeren burgemeester Bonnike bij de ontvangst van de reddings boei-taart.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4