Manager Tony Booty heeft nog steeds een hekel aan verliezen 1 bij££f ppers Portisch incasseert eerste nederlaag Fransman doorbreekt Russische heg emome Avanti debuteert met herenteam in ereklasse peekaCWe"0"'9 Tips voor Duindigt SPORT LEIDSE COURANT DINSDAG 12 SEPTEMBER 1978 PAGINA Beide clubs zijn nog niet in topvorm' Brian Kidd (rechts) zal morgen in de wedstrijd tegen FC Twente zeker van de partij zijn. se van de nieuwe competitie nog niet bijster kon imponeren. De eerste twee duels, tegen Derby County en Arsenal leverden gelijke spelen van 1—1 op, waarna op eigen veld kansloos van Li verpool werd verloren (0—3). Tegen Norwich City werd vervolgens weer tot een puntendeling (1—1) besloten. Afge lopen zaterdag, toen Leeds United bij de club van Maine Road op bezoek was, werd eindelijk de eerste zege geboekt. De uitslag (3—0) was echter meer een bewijs van de zwakte van Leeds dan van een groeiende vorm van Manches ter City, al zal de formatie van Tony ten' Book er stellig het nodige zelfvertrou wen aan hebben ontleend. (Van een onzer verslaggevers) MANCHESTER - Zelfs het winnen van een heuse Europacup, als die voor bekerwinnaars in 1970, die hij als aan voerder van zijn ploeg in Wenen in ontvangst mocht nemen, betekende voor Tony Book niet zoveel als het veroveren van de Engelse voetbaltitel, twee jaar eerder. Die triomf in de competitie wordt door de huidige ma nager van Manchester City nog altijd als het absolute hoogtepunt uit zijn aktieve carrière beschouwd. „Omdat het een reeks is van 42 zware wedstrij den, die je moet afwerken en zo'n titel de beloning is van negen maanden ploeteren", laat hij desgevraagd weten. „Als ze me nu dan ook vragen wat ik liever win, het kampioenschap van En geland of de UEFA-cup, dan kies ik voor het eerste. De laatste drie jaar Tony Book zegt met de stap naar het hebben we in de Europese toernooien managerschap aanvankelijk even moei binnen afzienbare tijd weer daar is, gescoord hebben, dan zie ik het ook no eigen team meent hij: „Wij kunnen in geval niet, al heeft die ploeg veel routii in Europees voetbal opgedaan. Ik dad echter dat we dat eventuele nadeel w waar het per traditie hoort: aan de top. wel zitten". Over de wedstrijd van morgen en zijn Bang voor FC Twente zijn we in iede eigen team meent hij: „Wij kunnen in 1 1A:" Engeland maar één ding en dat is aan vallen, aanvallen en nog eens aanvallen. Je speelt ten slotte voor die mensen die konden compenseren door onze indiv op de tribunes zitten? Denk maar niet duele kwaliteiten. FC Twente vind i dat we tegen Twente voor de pot gaan vooral een sterk collectief, dat als eei hangen. Dat druist volledig tegen ons heid goed voetbal kan spelen. Het is e« BIL principe in. We gaan gewoon proberen team zonder veel uitblinkers, al moet i lies al in Enschede te winnen. Als het niet zeggen dat twee spelers me toch den lukt, jammer, dan hebben we nog een hebben geïmponeerd. Epi Drost, is tweede wedstrijd om wat recht te zet- Vertrouwen niet veel succes gehad, ik hoop dat we dit keer eens wat verder komen". Dat moet dan gebeuren ten koste van FC Twente, in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-cup de tegenstan der van Manchester City, die er dus niet op hoeft te rekenen dat de Engelsen zich zo maar bij een vroegtijdige uit schakeling zullen neerleggen. Tony Book is de nu 43-jarige manager van Manchester C'iy, dat in Engeland als één van de grootste favorieten voor de titel van start ging, maar in de beginfa- heel kundige voetballer, aan wie je kiu hoe' zien dat hij veel routine heeft. En verdi opu heeft vooral die kleine blonde linksbu de i Voordeel ten (Hallvar Thoresen, red.) een goed des indruk op me gemaakt. Maar wij he! De Dat hij dat tweede duel met zijn man- ben ook een aantal knapen, dat indiv opv schappen op eigen veld kan afwerken dueel een wedstrijd kan beslissen a spel is voor Tony Book een groot voordeel, het het collectief wat minder goed a schi Zich voorzichtig uitlatend over de kan- gaat. Peter Barnes, Mike Channon e vee! sen van zijn ploeg, nadat hij de Ensche- Asa Hartford en uiteraard topscoremof doormaken als FC Twente. Beide clubs helpen. Hoewel ik ervan overtuigd be (en zijn nog niet in topvorm, moeten het dat we het verre van gemakkelijk kn roe gen, heb ik toch wel goede hoop dat te te hebben gehad. „Vergeet niet, dat ik altijd zelf met die jongens meespeel- deërs zelf twee keer aan het werk heeft Brian Kidd moeten de ploeg door de. Van een vriend werd ik nu ineens gezien: „Ik geloof, dat wij^ hetzelfde grootste moeilijkheden heen kunnejwaa hun baas. Gelukkig heeft iedereen me bij Manchester geweldig opgevangen. De spelers hebben me in vertrouwen goede ritme nog te pakken krijgen, genomen en de leiding stond achter me. Het zal belangrijk zijn wie het eerst in dit keer eens een keer wat verder i Dat heeft de aanpassing aan het vak van manager, waarin ik totaal geen ervaring had, een stuk vergemakke lijkt". Aldus Tony Book, die er heilig van wegkomen. Als het een kleine nederlaag nog altijd een grondige hekel aan verlij|het overtuigd is dat het Engelse voetbal wordt met cijfers, waarbij we zelf ook zen. Hel normale doen is.1 En daarbij hebben wij het Europese voetbal kunnen komei wei het voordeel dat we over 14 dagen thuis Bovendien, ik heb in de loop der jare ker nog wat goed kunnen maken. Ik hoop dan wel geleerd wat minder fanatiekI güj dat we in Enschede met een gelijkspel zijn dan ik vroeger was, maar ik hel aar ST. TRIVIER - Alain Vigne- ron heeft gisteren in de zeven de etappe in de Ronde van de Toekomst van Aix-les-Bains naar Saint Trivier over een afstand van 129 kilometer de Russische zegetocht onderbro ken. De Fransman arriveerde alleen aan de eindstreep met 1.05 voorsprong op een groepje van drie renners, van wie Jac ques Verbruggen de sprint won. Het peloton volgde op 1.14 van de winnaar. De Rus Soekho- reotsjenkov blijft leider in het algemeen klassement. De uitslag van de zevende etappe is: 1 Alain Vigneron (Fra) 129 km in 3.21.02; 2 Jacques Verbruggen (Ned) op 1.05; 3 Blum (Zwi) z.t.; 4 Mutter (Zwi) z.t.: 5 Bienik (Pol) op 1.14. 6 Zakharov (Sov) z.t.; 7 Stetina (VSt) zX; 8 Bogaert (Bel) z.t.; 9 Algemeen klassement 1 Soekho- roetsjenkov - (Sov) 24.06.17; 2 Pozzi (Ita) op 1.46; 3 Morozov (Sov) 2.01; 4. Galaletdinov (Sov) op 3.06; 5 Mut ter (Zwi) op 3.22' De Belg Tony Houbrechts heeft gisteren de vierde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De 35-jange voormalige knecht van Felice Gimondi had na 149 kilometer tussen Playa de Aro en Gerona een voorsprong van 12 seconden op de kleine Span jaard Vicente Belda en van 34 seconden op de Italiaan Fran cesco Moser, die de leiding in het algemeen klassement be hield. De uitslai 1 e uitslag: Tony Houbrechts (Bel) 149 km in 4 uur, 2 min. en 14 sec.. 2 Vicente Belda (Spa) op 12 sec.; 3 Francesco Moser (Ita) op 34 sec 4 Francisco Galdos (Spa) z.t.; 5 Pedro Torres (Spa) z.t. Algemeen klassement: 1 Francesco Moser (Ita) 17 uur, 3 min. en 49 sec.; 2 Pedro Torres (Spa) op 49 sec 3 Pedro Vilardebo (Spa) op 1 min. en 12 sec.; 4 Miguel- Maria Lasa (Spa) op 1 min. en 36 sec.; 5 Ronald de Witte (Bel) op 2 min. en 9 sec. ^eis'^aUussen>Aaa' Kag 2Weu'e"- Divetse Weu |2 5" ("9''bandplooto-oet. Bettine zit twee weken schorsing uit TILBURG In de negende ;ronde van het internationale toernooi in Tilburg werd de leider in het klassement, de Hongaar Lajos Portisch, die tot nu toe zo gelijkmatig speel de (met wit w.on hij al zijn partijen, met zwart werd alles remise), géconfronteerd met de eerste nederlaag. Portisch be hield overigens de leiding. Hij heeft nu nog een half punt voorsprong op Jan Timman, waardoor met nog twee ron den *voor de boeg de strijd weer geheel open is. Ljubojevic wikkelde tegen Por tisch vrij snel na de opening een Caro-Kann waarmee Por tisch tegen Spasski zo gemak kelijk remise had gemaakt af naar een eindspel dat welis waar iets beter voor de Joego slaaf stond, maar waarvan toch niet werd gedacht dat het Portisch ernstige problemen zou geven. Het kwam echter anders uit. Ljubojevic behield constant zijn kleine - voordeel en had op 'het moment van afbreken een vrijpion, die winstkansen opleverde. In de voortzetting won de Joegoslaaf verrassend snel. Portisch' voornaamste concur rent, Jan Timman, voelde zich door de ernstige fout, die hij de opening niet de meest prin cipiële voortzetting hanteerde, kreeg de Amsterdammer goed spél, waarvan hij niet naar be horen profiteerde. Er werd tot remise besloten in een stelling, dié nog zeer scherpe strijd had kunnen opleveren, met waar schijnlijk licht voordeel voor Browne. Dzindzindasjvili en Ribli speel den een bijzonder merkwaardi ge partij. Na een vrij rustig begin joeg de Hongaar het fan- de vorige dag tegen Sosonko toom van een koningsaanval had gemaakt, wat onzeker. Te- na en gaf hij handenvol mate- gen Browne koos hij niettemin riaal weg. De Israëliër had liaans die in een iets andere speelde tegen Sosonko weer in gaf vorm daA Timman hem speel de, tegenwoordig de grote mo de is onder op winst beluste zwartspelers. Toen Browne na sneltreinvaart. Larsen haalde uit de oud-Indische opening fors voordeel. Sosonko liet dit echter in het verloop vervlak ken en brak af (na 57 zetten) in een evenwichtige stelling. In de voortzetting deden zij nog drie zetten om eikaars analyse te controleren en besloten toen tot remise. Miles toonde zich nog niet op dreef. Hij moest zijn derde ach tereenvolgende nederlaag in casseren. Tegen Hort verslech terde hij in het eindspel voor het moment van afbreken zijn positie zodanig dat Hort in de voortzetting nauwelijks serieus tegenspel had. Het spel van Spasski maakt in dit toernooi een allesbehalve overtuigende indruk. Met zwart hij tegen Hübner in een normale Catalaanse opening een pion met de bedoeling de binnengedrongen witte dame in te sluiten. Toen de Westduit ser'de pion eenmaal genomen had, deinsde de in Frankrijk wonende Rus terug voor de consequenties van zijn zet. Hij gaf er de voorkeur aan gewoon met een pion minder verder te spelen. Hübner liet het voor deel niet onbenut. In de voort zetting speelde hij het matërie- le voordeel kundig uit en won zonder al teveel problemen. De uitslagen uit de negende ronde: Ljubojevic (Joe)—Portisch (Hon) 1—0; Dzindzindasjvili (Isr)Ribli (Hon) 1—0; Hübner (WD1)—Spasski (Rus) 1—0; Browne (Vst)Timman (Ned) 1/2—1/2; Miles (Eng)-Hort 'Tsj) 0—1; Sosonko (Ned)—Larsen (Den) 1'2-1/2. De stand: 1. Portisch 6 punten: 2. Timman 5 1/2; 3. Dzindzindasjvili 5; 4/8. Miles, Hort, Browne, Larsen en Hübner 4 1/2; 9/11 Spasski, Sosonko en Lju bojevic 4; 12. Ribli 3. De partij tussen Dzindzin dasjvili en Ribli had het vol gende verloop: Wit: Dzindzindashvili: zwart: Ribli. 1 g2-g3 g7-g6; 2. Lfl-g2 Lf8- g7; 3. c2-c4 c7-c5; 4. Pbl-c3 Pb8-c6; 5. a2-a3 a7-a5; 6. d2- d3 d7-d6; 7. Pgl-f3 e7-e5; 8. 0-0 Pg8-e79. Pf3-el 0-0; 10. Pel-c2 Lc8-e6; 11. Tal-bl d6- d5, 12. b2-b3 h7-h6; 13 e2-e4 d5<e4; 14. Pc3xe4 b7-b6; 15. Pe4-c3 f7-f5; 16. Pc2-e3 Ta8- a7; 17. Pe3-d5 Ta7-d7; 18. Lcl-b2 Kf8-h7; 19. Tfl-el Le6- f7; 20. Lb2-al Tf8-e8; 21. Pd5xe7 Pc6xe7; 22. Ddl-c2 Td7xd3; 23. Lg2-d5 Td3xd5; 24. c4xd5 Pe7xd5; 25. Tbl-dl Dd8-a8; 26. Tdl-d2 Te8-e7; 27. Tel-dl Pd5-f6; 28. Td2-d6 h6- h5; 29. Td6xb6 h5-h4; 30. Dc2-e2 h4-h3; 31. De2-fl e5- e4; 32. Dflxh3+ Pf6-h5; 33. Dh3-h4 Da8-a7; 34. Pc3-b5 Te7-d735 Pb5xa7 Td7xdl+; 36. Kgl-g2 e4-e3; 37. f2xe3 Tdlxal; 38. Tb6-d6 Talxa3; 39. Pa7-c6 Ta3xb3; 40. Pc6-d8 41. Dh4-e7 Tb3-b2+; 42. 1 2-gl. Zwart geeft het op. HAZERSWOUDE Voor het eerst in de clubgeschiedenis is de vereniging Avanti uit Ha- zerswoude vertegenwoordigd in de beide ereklassen van de Nederlandse Tafel Tennis Bond. Draait de damesforma- tie al enkele seizoenen in deze topafdeling mee, het heren team debuteert aanstaande za terdag op het hoogste niveau in de nationale competitie. Zeventienjarige Bettine Vriese- koop, de nationale dames-titel- houdster, speelt ook in deze (herfst)competitie bij de heren. De achttienjarige Ronald Rijs- dorp en de vier jaar oudere Theo Louwers completeren het drietal. Overigens, in de zater dag te spelen thuisontmoeting tegen Veluwe (aanvang 18.00 uur) zal het van Rijsdorp en Louwers moeten komen, want Bettine 'zit dan en de week erna, in de uitwedstrijd tegen Ravesteyn, een schorsing uit. Een straf, die de havo-scholiere vorige competitie in een ont moeting tegen JCV uit Vught opliep. Wie haar vervangt, is nog niet bekend. Wijn Smits, secretaris van Avanti: „Dat wordt waarschijnlijk pas een dag voor de wedstrijd bekend". Bij Avanti hoopt men dat Ro nald Rijsdorp, de Waddinxve- ner die afgelopen zomer slaag de voor het eindexamen athe neum en economie aan de Erasmus-universiteit te Rotter dam gaat studeren, ook na de nu van start gaande herfstcom- petitie blijft spelen op het hoogste niveau. Hij, de nationa le jeugdkampioen en tweede bij de laatste landelijke titel strijd bij de senioren, hééft te kennen gegeven dat hij erover piekert ermee op te houden. Onlangs, toen in het Limburgse Panningen selectiewedstrijden voor het wintercircuit werden gehouden, ontbrak hij al op het deelnemers-appèl. Rijsdorp vindt het allemaal wat te veel, al die trainingen in de week en de andere verplichtingen die eraan vastzitten om aan de 1 mee te draaien. Wim Smitijco Avanti's woordvoerder: „TC dji zullen zien. Voorlopig doet Ro on nald mee aan deze competitie' ve Een competitie waarin Avanl be zich zal moeten inspannen ot Ei het ereklassersschap te behou Rj den in een "veld", waarin Ten M po Team, Ravesteyn, VeluwBi De Korenbeurs en Midstars d tegenstanders zijn. De dames van Avanti gaan g vieren de strijd in de ere klass tegemoet. Brigitte Kooter (IJ Liesbeth Smits (22), Annemiek Smits (20) en Gudy van Grif vj thuizen, het 15-jarige talent dl w vorig seizoen deel uitmaakt) |a van de formatie die jeugdkan» pioen van Nederland werd vormen het kwartet. Annemieke Smits kan niet elk zaterdag plaats nemen achte de tennistafel. Werkzaamhede in de verplegende sector zulle haar weieens nopen, om op di dag van de vastgestelde wed strijd af te moeten zeggen Haar zus Liesbeth kan in eDg geval aanstaande zaterdaj wanneer de uit-match tegen St v .Aloysius gepland is, niet vai de partij zijn. De oudste speel j ster van de equipe voelt zid namelijk nog niet geheel fit n een operatie, die ze onlanj moest ondergaan. „Dus word het van week tot week beziei wie er zullen spelen", Wim Smits. Vast staat wél di Avanti's dames heel hard mo< ten knokken om het ereklasse schap te behouden. Temp Team, met de speelster Sonj van Weelderen die niet bepaal een goed vriendin van Avanti trainer Gerard Bakker ge noemd kan worden, het Leids Scylla, St. Aloysius, Amsta dam '78 (voorheen Delta Lloyi en Tanaka moeten in de peril de tot en met 28 novembf tweemaal bestreden wordei Overigens, net als de heren z Avanti's damesstandaardplof de thuiswedstrijden op zatet dag vanaf 18.00 uur afwerken (van onze sportredactie) DEN HAAG Zeven drave rijen en drie rennen staan woensdagmiddag op het pro gramma van de Wassenaarse renbaan Duindigt. De eerste start is om 14.00 uur. Onze tips: FERWERDPRIJS: Ronny An- jo, Reprise en Patron D. FIJNAARDPRIJS: Ricky Moo re, Rainier Gallant en Ocania. UDELIEPRIJS: King Emperor. Queen Ann en Amber Boris. INGRIDPRIJS: Maarschalk, Salkol en Magic Power. AMATRICEKAMPIOEN- SCHAP: Pourqoui, Otilda Our Pride. FREDERIKSOORDPRIJS: Micky, Santiam en Snege Telstar. FRANEKERPRIJS: Rema quable W, Luxor A en Maestn FINSTERWOLDEPRIJS: Prins Hazelaar, Pacemaker en Onno Zwier.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 14