A Streetcar: „Deze huishoud beurs is nu al in Het Anker Leidse VVD'ers hebben moeite met PvdA-samenwerking Evenementen Warmond wil polders gaan ontsluiten „Koop nu nog uw caravan" Zelfbreimode in Antonius Clubhuis 2 STAD/REGIO LEIDSE COURANT ZATERDAG 9 SEPTEMBER 1978 PAGINA 3 WARMOND De gemeente Warmond wil op korte termijn over gaan tot de ontsluiting van de Veerpolder, de Swei- polder en Koudenhoorn. Een en ander maken de gemeente bestuurders duidelijk in het college-program waar door de drie partijen overeenstemming over werd bereikt. De Veerpol der zal met de ontsluiting eindelijk haar industriële be stemming kunnen krijgen. Het ligt in de bedoeling dat een aantal bedrijven uit de be bouwde kom naar het indrus- trieterrein zal verhuizen. De ontsluiting van de Sweipol- der is met name noodzakelijk om (je sterk gemoderniseerde agrarische bedrijfsvoering in deze polder toegang te ver schaffen. De ontsluiting van Koudenhoorn komt ten goede aan de Warmondse bevolking. Ten aanzien van de fietsers ligt in het college-programma een plan tot de aanleg van een recreatieve route langs de Ka- gerplassen. Deze fietspaden die in overleg met de buurgemeen ten zullen worden aangelegd zullen in de toekomst tevens uitkomst brengen voor de fiet sende scholieren. Het nieuwe programma heeft ook de nodige aandacht aan de plaatselijke middenstand ge schonken. Het ligt in de bedoe ling binnen niet al te lange tijd te komen tot de herinriching van de Dorpsstraat, waardoor deze winkelstraat, naar men verwacht, aantrekkelijker voor de consument zal worden. Mocht dat niet helpen dan lig gen er nog altijd de intentiever klaringen om cash-and-carry- bedrijven en zogeheten weide- winkels in Warmond te weren. HAZERSWOUDE De Cultu rele Commissie Hazerswoude heeft voor komende winter twee series programma's van ieder vier evenementen in Het Anker op touw gezet. Het eer ste heeft plaats op vrijdag 15 september wanneer het Trio Louis van Dijk Hazerswoude aandoet. Het optreden begint om kwart over acht en de toe gangsprijs bedraagt 7,50 gul den. Het Amsterdamse Nonet geeft 31 oktober een uitvoering en 21 november is het cabaret van Ivo de Wijs in Het Anker. Het hoorntrio van het Amsterdam se Concertgebouworkest geeft 12 december een recital. Het cabaret Vangrail meldt zich volgend jaar 23 januari in Het Anker. De plaatselijke kunst zinnigheid komt in februari aan bod met een uitvoering van de toneelgroep Michael. Het Urkermannenkoor meldt zich 24 maart en wederom to neel staat voor een nog nader te bepalen datum in mei op het programma. Dan meldt de Schiedamse toneelgroep Utile Dulci zich op de planken van Het Anker. De John Woodhou- se Show staat voor 22 mei ge pland. De houders van een Cultureel Jongeren Paspoort en een Pas 65+ krijgen op de meeste even ementen reductie. Dat is even wel niet het geval met de uit voering van het Trio Louis van Dijk dat volgende week vrijdag de culturele rij in het Hazers- woudse Anker zal openen. ILLEGALE ZENDER OPGEROLD LEIDSCHENDAM Naar aanleiding van klachten over gestoorde televisie- en radio ontvangst, hebben gisteravond de Radio Controle Dienst van de PTT en de politie van Leid- schendam een illegale zender opgerold. In de woning van een 18-jarige pijpfitter ih de Prins Frederiklaan in Leidschendam trof men vier complete zenders aan. Tegen de pijpfitter, die ten tijde van de huiszoeking aan het uitzenden was, is proces verbaal opgemaakt. Open huis brandweer Leidschendam Vandaag is het de nationale brandweerdag en staan over al in het land de brandweer kazernes open voor belang stellenden. Omdat die mensen graag een keer een kijkje ach ter de brandweerschermen willen nemen, maar er van daag niet voor in de gelegen heid zijn, ook de kans te ge ven een kazerne van binnen te bekijken, heeft de Leid- schendamse brandweer gis teravond een open huis ge houden. Van zeven tot tien stonden de deuren van de ka zerne aan de Plaspoelstraat wijd open voof de vele be langstellenden. Aan het open huis was nog een demonstra tie van de brandweer op het terrein naast zwembad De Fluit voorafgegaan. Deze de monstratie, tevens een deel van de feestelijkheden bij de afsluiting van de zwemviet- daagse in zwembad De Fluit. COSY-CAR CHRISPIJN CARAVANBEDRIJF BV Rijndijk 123 - Lelden - 071-764256 Tussen de Vink en Haagsche Schouw DISCOTHEEK U.S.M. DORPSHUIS RIJPWETERING A.s. zondagavond Aanvang 20.00 uur!!! Streek genoten onder - scheiden De ambassadeur van Is raël, de heer Shloma Ar- gov, reikt ook dit jaar weer onderscheidingen uit aan Nederlanders die zich in de oorlog moedig en opofferingsgezind hebben gedragen en die daarmee het leven van joodse me deburgers hebben gered. De uitreiking van de on derscheidingen aan 38 Ne derlanders vindt plaats in het Koninklijk Instituut voor de Tropen in Amster dam. Tot hen behoren de heer en mevrouw H. Bate laan uit Leidschendam, mevrouw W. van der Goes uit Voorschoten, de heer Adriaan van Gils en Bert ha (postuum) uit Alphen aan de Rijn. LEIDEN In het Antonius Clubhuis werd gisteravond door Wolboetiek 't Gulden Vlies (Breestraat 121) een breimodeshow gegeven in samenwerking met de Leidsche Wolspinnerij N.V. Ongelooflijk wat voor creatieve en modieuze resultaten „men" - niet alleen vrouwen, ook steeds meer mannen breien tegen woordig - kan bereiken met behulp van een paar naalden en verschillende knotten wol. Zo'n 90 stuks in vele kleuren van diverse wolsoorten en de nieuwste trend-garens, en die in Neveda breiboek nr. 20 en 21 staan afgebeeld, werden door vijf mannequins en een dressman getoond en tot de pauze onbevangen geassisteerd door drie meisjes en drie jongens die hartveroverende kindermodellen lieten zien zoals pakken met bijpassende mutsen en truien, waarvan vooral die tot aan de knie vallende, heerlijk eigenwijs staan. Voor tieners zijn er nog steeds de heel ruime, lange grof gebreide truien, die ook als jasje te dragen zijn. Overigens hoeft men tegen een lange jas niet op te zien, want daar gebruikt men naalden 8 voor. Verder zien we de ronde schouderpas weer terug en niet te vergeten de bijpassende beenwarmers. Leuke effecten krijgt men door twee contrasterende kleuren te gebruiken, of wol waarvan de draad uit een mengeling van kleuren bestaat Ook kunnen kleine garneringen in plaats van ingebreid er eenvoudig op gemaasd worden. Bij de deux-pièces kon men kiezen uit een gehaakt of gebreid model en voor de mannen waren er oergezellige en sportieve truien en vesten in warme tinten voor koude avonden. Achter de microfoon werd enthousiast tekst en uitleg gegeven door de heer Atsma. Tenslotte hoeft men echt geen fanatieke breister te zijn om aan deze modellen te kunnen en willen beginnen. A. Pieters-v.d. Staak Van een onzer verslaggers LEIDEN Ook de leden van de VVD blijken nogal wat moeite te hebben met de tot stand gekomen samenwerking in het nieuwe college van burgemeester en wethouders tussen liberalen en socialisten. Op de ledenvergadering van de VVD werd vrij veel kritiek geuit op de fractie en de onderhande laars die verantwoordelijk zijn voor het lukken van de rood-liberale samenwerking in Leiden. Afgezien van het feit dat alleen al de figuur PvdA-VVD de achterban nog al wat rimpels bezorgde, bleek ook het bereikte programmakkoora niet overal met evenveel gejuich te zijn ontvangen. Fractieleider dr. F. Kuijers moest de 36 leden van de WD die de moeite hadden genomen de vergadering te bezoeken, met name uitleggen waarom de partij akkoord gegaan was met louter representatieve en wettelijke taken voor burge meester Vis, een toestand die door het links programcollege vier jaar geleden werd geschapen en die de liberalen nu hebben geslikt ondanks alle bezwaren van vier jaar geleden. Ook de grondpolitiek riep bij de WD-achterban vraagtekens op. Kuijers wees zijn gehoor echter op het feit dat over de keuze tussen verkoop en erfpacht door dit college een nota zal worden uitgebracht en dat aan de hand daarvan volkomen vrij een beslissing genomen zal worden. Volgens Kuijers is dit punt in de afspraken met de PvdA geregeld als een „vrije kwestie". De voorkeur die het rood-liberale akkoord uitspreekt voor de uitgifte van woningbouwgrond aan non-profitorganisaties riep bij een WD-lid de vraag op of daarmee het particulier initiatief niet in de knel kwam. Ook op dit punt kon fractielei der Kuijers zijn achterban echter aan de hand van de praktijk van de Leidse situatie gerust stellen. In een persgesprek na afloop van de besloten vergadering st~,J~ T' ijers dat de bezwaren van de WD-leden tegen de samenwerking met de PvdA na de verduidelijking van de fractie waren weggeno men. Overigens zal de vergadering van gisteravond binnen twee maanden, vermoedelijk in november, een vervolg krijgen, omdat de tijd om op alle kritische kanttekeningen gisteren al een voldoende bevredigend antwoord te geven ontbrak. BEKLEMMEND VROUWEN PORTRET IN LEIDSE SCHOUWBURG LEIDEN Tennessee Williams is bij uitstek de schrijver van broeierige toneelstukken. Sfeerteke ning is daarin heel belangrijk, maar het zijn ui teindelijk de menselijk relaties die de atmosfeer van dreigende hitte oproepen. Met name in „A streetcar named desire", waarin de pathologische fantasieën van de hoofdfiguur Blanche achtereen volgens verbazing, irritatie en medelijden oproe-, pen. Niet voor de andere hoofdfi guur Stanley Kowalski, die zich eerst min of meer laat inpakken door de maniertjes van Blanche, maar daar ver volgens met al zijn dierlijk-na tuurlijke kracht doorheen ramt. Haar nymfomanie is doorzien, haar fantasie-bouw werk verwoest, hoewel Blanche na de nederlaag neurotisch op nieuw gaat bouwen. Het is te laat; de wereld van de „norma le" mens heeft haar uitgesto ten. Ze gaat de inrichting in. Dat was in ieder geval de op vatting van het stuk zoals En glish Speaking Theatre Am sterdam het gisteravond in de Schouwburg speelde. Die op vatting kwam er uitstekend uit. De aantrekkingskracht die er aanvankelijk is tussen Blanche voorbereid, zoals ook de ruzies die de omslag begeleidden niet altijd even goed opgebouwd werden. Prachtig evenwel bleek de ro$ van Blanche. Niet onmiddellijk is zij de pathologische fantaste. Wel een geëxalteerd wezen, dat in heel haar gedrag op manner» jaagt, maar het zichzelf en an deren niet wil bekennen.' Steeds beklemmender worden' haar fantasieën, omdat 'ze steeds duidelijker te onder scheiden zijn van haar „nor- maal" gedrag, maar ook omdat zij geleidelijk aan steeds nood zakelijker worden voor de in het nauw gebrachte Blanche. Zeker geen perfecte voorstel ling deze „Streetcar" door Es- ta. Maar wel sympathiek doör haar eenvoud van middelen en i Stanley en die omslaat naar doordat de oprechte bedoeling irritatie en antipathie, werd duidelijk zichtbaar. De omslag zelf was evenwel te weinig die men met het stuk had, ge heel duidelijk werd. Paul van der Plank Diamanten trouw in Leidse Lombokstraat i=I#. BURGEMEESTER VIS 'eter Norv BIJ OPENING intry 7™ 17e LEIDATO: De Leidse burgemeester metselde en passant nog even een gedenksteen in een Leidato-muur. LEIDEN De „17e Leidato- Huishoudshow" draait in Lei den weer op volle toeren. Dit „grand spectacle van de mid denstand" heeft er ook gister avond weer voor gezorgd, dat duizenden belangstellenden van heinde en verre naar de Groenoordhallen zijn geko men om de opening mee te kunnen maken. Wederom een huishoudbeurs grootser dan voorheen en rijk aan verras singen. Burgemeester A. J. Vis van Leiden had er nauwelijks genoeg woorden voor toen hij gisteravond in een stampvolle restauratie van de Groe noordhallen zijn openingsspeech af stak. „Vandaar", zei de burgervader, „houd ik mijn toespraak ditmaal kor ter dan afgelopen jaren". Wel wilde hij nog even kwijt, dat hij blij was dat de Leidato dit jaar een stoet van artiesten heeft aangetrokken, die tot aan 17 september bijna dagelijks voor wat muzikale afleiding zal gaan zor gen. Na 'dit gezegd te hebben vertrok de heer Vis met zijn gevolg naar het binnenste van de commerciële tempel, alwaar hii de eerste steen metselde van een in de Groenoordhal te bou wen huisje, een stulpje dat een aantal LTS'ers uit de stad binnen tien dagen van de grond hoopt te kunnen krij- De Leidato telt ditmaal 230 standhou ders, merendeels uit Leiden zelf, die gedurende een ruime week de kans krijgen om een enorme variëteit aan verkoopwaren onder de aandacht van hun bezoek te brengen. Complete schoonheidsalons, stands waar uitslui tend bedwelmende parfums worden gekocht tot aan de nieuwste snufjes op het gebied van de huishoudelijk heid zijn er in deze op vier na grootste huishoudbeurs van Nederland onder gebracht. Het motto van het Leidato- bestuur, dat de beurs móet slagen, lijkt, zoals de burgemeester het uit drukte, al achterhaald te zijn, want „de Leidato is geslaagd". Het kan ook niet anders want dergelijk gebeuren, waar ruim drie miljoen gulden aan goederen mee ge moeid is, heeft in zijn 17e jaargang genoeg ervaring opgebouwd om alle risico's te kunnen ontwijken. Familie zondag bij Leidato LEIDEN -De 17e Leidato is morgen, 10 september, speciaal open voor ouders met bun kinderen. Van elf tot zes uur ontvangen alle kinderen, die de Leidato op "familiezondag" bezoe ken een gratis ijsje en een gratis toegangsbewijs voor de binnenkort eveneens in de Groenoordhallen te houden tentoonstelling "Mens en Dier". Tevens zullen enkele ar tiesten onder wie Pipo de Clown en Mammaloe op treden en worden in de filmzaal teken- en lach films vertoond en is er een echte poppenkastvoorstel ling. Burgemeester gaf startsein voor Wassenaar se kunstverkoop WASSENAAR Burgemees ter K. Staab van Wassenaar heeft gistermiddag een ver koopexpositie geopend van be- roepsbeeldende kunstenaars uit Wassenaar in de expositie ruimte van het Sportfondsen- bad. De verkooptentoonstelling, die georganiseerd is door de Ver eniging van Wassenaarse Beel dende Kunstenaars, is tot mor genmiddag vijf uur geopend. Er zullen ongeveer dertig Was senaarse kunstenaars en kunst enaressen aan de tentoonstel ling mee doen. Zij zullen zoveel mogelijk tijdens de expositie aanwezig zijn. Burgemeester en mevrouw Vis brach ten gistermiddag een bezoekje aan het echtpaar J. Füchs-Baart. Dit ge schiedde ter gele genheid van het feit dat het echtpaar, dat aan de Leidse Lom bokstraat 70 woont, binnenkort het 60-ja- rig huwelijksfeest viert. Popgroep Cobra vanavond in Alphen aan den Rijn De popgroep „Cobra" zal van avond, voor de tweede keer, optreden in de jongerensocie- teit Midas in Alphen aan den Rijn. De popgroep die inmid dels al weer een jaar in de nieuwe samenstelling optreedt, bestaat uit zanger Winston Gawke, gitarist Robbie Vunde- ring, Hans Adelaar op de drums en bassist Johan Kor- ringa. Het popconcert in „Het Kasteel" aan de Saffierstraat begint om 21 uur.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 3