Leiderdorp wil niet bouwen in Achthovenerpolder Lisse heeft voor 1979 sluitende begroting Muziekconcours in Rijnsburg 100-jarige in Oegstgeest De Gaay-Fortman opent Boven-Volta expositie STROP VOOR SPECULATIEVE ACTIE AANNEMINGSCOMBINATIE Herman Brood in Noordwijkse Kuip DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1978 PAGINA 5 LEIDERDORP Het nieuwe college van Leiderdorp is niet van plan het gebied tussen De Does en De Ruige Kade te bebouwen. Dit verrassende nieuws staat te lezen in het beleidsprogramma dat het college wil gaan voeren in de komende vier jaar. Dit standpunt lijkt lijnrecht te staan tegenover de opvattingen van het vorige college, die de realisatie van een woonkern langs de Does juist noodzake lijk vond. Op 4 juli werd het plan voor de Achthovenerpolder met de nodige bra- vour geprensenteerd. Deze radicale be leidsombuiging betekent intussen een gro te strop voor de aannemingscombinatie die het betreffende gebied met speculatie ve oogmerken op een veiling had gekocht. Het college houdt evenwel een slag om de arm met de toevoeging, dat „eventuele bebouwing van het gebied pas zal worden overwogen als de dringende gewenstheid duidelijk vaststaat". Het gemeentebestuur van Leiderdorp zal een onderzoek gaan instellen naar de wo ningbehoefte. Dit werd gisteravond tijdens de presentatie van het nieuwe college be kend gemaakt. Verkoop van gemeentelijke woningen acht men niet geheel uitgesloten. Wethouder C. Gordijn (CDA), die zijn por tefeuille van maatschappelijk welzijn en middenstandsaangelegenheden heeft inge ruild voor die van openbare werken, bena drukte in een toelichting op het program ma, dat de geluidshinder die rijksweg 4A veroorzaakt één der knelpunten is waar het hele college zich mee bezig houdt. „Hier moet zo snel mogeüjk iets aan ge daan worden", aldus wethouder Gordijn. De wethouder voor economische aangele genheden „nieuwe stijl" J. Bezemer, die ook financiën en planning onder zijn hoe de heeft, vond het voorbarig nu al conclu sies te trekken uit de resultaten van het vorige week gepubliceerde regionale distri butie planologische onderzoek. „Voor Lei derdorp loopt een apart onderzoek die een veel verfijnder beeld kan late zien", stelde de heer Bezemer. De onderwij sportefeuille wordt beheerd door J. Verdier (CDA) die een duidelijk beleid voorstaat ten aanzien van de slui ting van de scholen, als gevolg van het teruglopende leerlingenaantal. Het behoud en het verkrijgen van voorgezet onderwijs vindt hij een voor Leiderdorp noodzakelij ke en gerechtvaardigde zaak. Het collegeprogramma maakt onder ande re ook melding van het feit, dat er een oplossing moet worden gevonden voor het gebrek aan zaalsportaccommodatie. De nieuwe portefeuillehouder mevr. Irma Gehner-Ellenberger zal zich hiermede be zig houden. Uitbreiding van de sport-zaal „Op Dreef'v staat daarbij ook voor ogen. Bekend werd ook dat mevr. Gehner loco- burgemeester in het nieuwe college wordt. De Achthovenerpolder tussen De Does nu de Ruige Kade LISSE De begroting van Lisse voor 1979, die de nieuwe raadsleden gelijk met hun beëdiging meekregen is sluitend. Met een totaal budget van 37 miljoen beloopt de begroting 3 miljoen gulden meer dan vorig jaar. Verschillende tarieven, rechten en belastin een zullen omhoog gaan. Het is nog niet duidelijk in hoeverre de onroerend-goed- belasting, belangrijkste belastinginkomst voor de gemeente, zal worden verhoogd. De hondenbelasting gaat mogelijk van 45 naar 50 gulden. De reinigingsrechten gaan van 41 naar 42,50 gulden. De uurhuur van het gymnastieklokaal aan de Heerweg en de bijdrage voor het schoolzwemmen stij gen eveneens licht. Het investeringsplan van de gemeente omvat (of omvat nog steeds): saneren Molenstraat, aanleg weste lijke omleidinsgsweg, reconstructie Nas- saustraat, saneren bebouwing Heerweg/De Engel, bouwrijp maken NW Poelpolder, Meerenburgh, vervanging, uitbreiding en reconstructie sportpark en vernieuwen toplaag atletiekbaan, reconstructie Kanaal straat, parkeerterrein noordzijde Gracht- weg, reconstructie Broekweg en vernieu wing van het dak van de sporthal, bouw van zeven woningen Grachtweg, recon structie Julianastraat, rehabilitatie van de Wilhelminabuurt en het saneren van de noordzijde van Vreeuwijk. In de begroting tenslotte nog een opmer king over het Streekplan Zuid-Holland West. Zoals bekend voorziet dat plan in een uitbreiding van het detailhandelsappa raat in onder meer Lisse. Het college betwijfelt of de uitbreiding van het kern- winkelapparaat verantwoord is. „Wij in Lisse weten zo langzamerhand wel dat vele middenstanders tegen en een aan tal raadsleden voor realisatie zijn. Het onlangs verschenen rapport van het Cen traal Instituut Midden- en Kleinbedrijf be vat veel leerzame stof en we zouden de raadsleden die vóór uitbreiding van het winkelapparaat zijn willen adviseren het rapport nog eens geducht te bestuderen. Misschien dat we dan toch nog ruimte voor bijvoorbeeld een kinderboerderij overhou den," aldus de opstellers van de begroting. LEIDSE COURANT RIJNSBURG - Voor de derde maal in successie organiseert de Floraband op zaterdag 9 september mars-, show- en ma jorettewedstrijden. Er zullen maar liefst 28 korpsen aan dit concours, dat onder auspiciën staat van de Bond van Christe lijke Muziek verenigingen in West-Nederland deelnemen. Een ongekend groot aantal. De Floraband die de plaatselijke organisatie heeft, zal niet aan dit concours deelnemen. Morgens in alle vroegte be gint het feest om 9.00 uur op het parkeerterrein achter de> Hoftuin. Dit duurt tot 12.00 uur. Van 12.30 uur tot 13.30 uur duurt het défilé van alle 28 korpsen, die langs het raadhuis zullen gaan. Op het bordes van het raadhuis staat een lekenju- ry van 5 prominente Rijnsbur gers, die de korpsen op hun voorkomen en inbreng zullen beoordelen. Dit zijn burge meester De Roos, adjudant Dolman, adj. gem. direkteur M. Vink, Floravoorzitter J. Vianen en Chr. Basis- en kleuterschool voorzitter C. Vianen. De Floraband zal zelf dit keer niet aan het défilé deelnemen. Deze plaats wordt ingenomen door het pas opgerichte „Jong Floraband". Om 14.00 uur be gint de wedstrijden dan in de veiling Flora. 's Morgens wordt hier nog gewerkt, dus is het niet mogelijk van de aan- voerzaal gebruik te maken. De organisatoren hopen dan ook op mooi weer. De wedstrijden 's middags duren tot 20.00 uur. Gelijk daarna is de prijsuitrei king. In het totaal brengen de 28 korpsen 52 optredens. Er zijn 21 majorettewedstrijden, 24 marswedstrijden en 7 showop tredens. Als entreebewijs ver koopt de Floraband een pro grammaboekje voor 1,25. Sociëteit De Cherubijn viert tweede lustrum LISSE Sociëteit De Cheru bijn in Lisse zal op feestelijke wijze dit jaar haar tweede lus trum herdenken. De activitei ten van de sociëteit zullen ook buiten het vaste gebouw in de Engel plaatsvinden. Het paraplu-hangen wordt dit jaar door de sociëteit in sa menwerking met het Koopcen trum Lisse georganiseerd. Het plu-hangen geschiedt op zater dag 9 september in Het Vier kant, op 16 september in het winkelcentrum Blokhuis en op 23 september (de finale) op bet parkeerterrein De Haven. De Cherubijn laat zich even min onbetuigd bij de Najaars- feestweek eind september. Op maandag 25 september wordt Villibrord-mavo wint bloemenstrijd NOORDWIJK De Willi- brord-mavo heeft de ereprijs gewonnen van een wedstrijd "afrikaantjes kweken", gehou den door de Noordwijkse Bloe- menclub. Op de tweede plaats eindigde de Openbare School, terwijl de Prinses Marijke- school beslag legde op de der de prijs. De bloemenclub had de wedstrijd voor scholen geor ganiseerd om nogmaals de ver wantschap van Noordwijk met blpemen te benadrukken. er pistoolschieten in het socië teitsgebouw georganiseerd voor ongeveer 75 deelnemers. Dit festijn begint om 19.30 uur. Op dinsdag 20 september orga niseert De Cherubijn de Ste- prace, uniek voor Lisse. Direkt naast het kermisgebeuren zal dit evenement in twee catego rieën worden afgewerkt, de ca tegorie Junioren (van 6 tot en met 12 jaar) en de categorie Senioren (van 18 tot en met 65 jaar). De Junioren rijden van 18.30 tot 19.00 uur. De Senioren komen om 19.00 uur aan bod. De Junioren rijden op gewone steppen, de Senioren zullen het parcours op de zogenaamde '„zijspanstep" moeten afleggen, waarbij bestuurder en bakke nist na de eerste ronde van plaats zullen moeten wisselen. Voor de vervoermiddelen wordt gezorgd. Inschrijvingen kunnen voor beide categorieën geschieden op het VW-kan- toor of indien nog mogelijk aan de start. Motorcrosser Wil van der Laan en bakkenist Jaap van Vliet, Nederlands kam pioen Motorcross zullen tonen hoe men te werk moet gaan. Op donderdag 28 september wordt de Autobehendigheids- wedstrijd gehouden op het gro te Blokhuisparkeerterrein te genover de Ford-dealefBroek- huizen, die voor de auto's zal zorgen. Maximaal deelne mers kunnen inschrijven. Ze moeten wel in het bezit zijn van het rijbewijs BE. Inschrij ven aan het WV-kantoor of voor zover mogelijk aan de sta,rt, Op de foto de eeuweling met zuster Pieters. I Mevrouw Sophia V ermee ren is gisteren 100 jaar j geworden. Zij vierde haar verjaardag temidden van haar familie in het bejaardencentrum Rus- I tenborch in Oegstgeest. Ook burgemeester Van Eysinga van Oegstgeest kwam de 100-jarige feliciteren. Mevrouw Vermeeren werd in 1878 in Breda I geboren. Na eerst een tijdje gewerkt te hebben als huishoudster in een pastorie in Zeeuws- Vlaanderen, verhuisde zij in 1913 naar Leiden. Als filiaalhoudster van een Uniwinkel in de Haarlemmerstraat heeft zij 20 jaar in Leiden gewerkt. Samen met haar zuster kocht zij een huisje op het Groenoordplein. Op 86-jarige leef tijd werd het haai" onmogelijk nog volledig voor zich zelf te zorgen en verhuisde zij naar Huize Weltevreden in de Laat de Kanterstraat in Lei den. Daar kwam zij in contact met mevrouw Van Akkeren die vanuit de Petrusparochie be zoeken bracht aan het tehuis. Mevrouw Van Akkeren zorgde er uiteindelijk voor dat me vrouw Vermeeren op 97-jarige leeftijd in het bejaardentehuis Rustenborch terecht kwam waar zij een eigen kamer kreeg en helemaal zelfstandig is. „Lang leve Rustenborch" zegt mevrouw Vermeeren, die zegt dat ze een erg gelukkig oud mens is. OEGSTGEEST - De Stichting Jeugd- en Jon gerenwerk Oegstgeest viert zaterdag 9 septem ber haar eerste lustrum. Ter gelegenheid van dit heugelijk gebeuren beeft de SJJO een feestpro gramma samengesteld. Zaterdag is er vanaf 9.30 uur een rondgang door Oegstgeest met de drum band De Wilbert Drum mers. Om 10 uur houdt de drumband een show met majorettes voor Taberna. Van 10.15 tot 12.15 uur is er volksspelen in de tuin Feest bij jongerenwerk Oegstgeest van Taberna. Verder wordt er een demonstra tie gegeven van cursus technieken met een kleine tentoonstelling. 's Mid dags kan er gevolksdanst worden in de tuin van Taberna. Om 15.00 uur is er een fotoreünie van de zomerkampen. Tot 17.00 uur wordt er een slotma nifestatie van de kampen gehouden. Troubadour Jan van Rheenen sluit de avond af mej een Café Chantant in de grote zaal van Taberna. De werkgroep maat schappij vraagstukken or ganiseert tijdens de fees telijkheden een aktie, waarvan de opbrengst be stemd is voor aanpassing van gebouw Taberna, zo dat ook in hun beweging belemmerde personen het gebouw beter kunnen be reiken. Herman Brood and his wild romance. NOORDWIJK De stichting Kulturele Aktiviteiten Noord- wijk begint het seizoen met een optreden van Herman Brood and his wid romance op zater dag 9 september in de kuip in Noordwijk-Binnen. In het voorprogramma van Herman Brood speelt de Noordwijkse folkgitarist Jan- Kees Manjt (gitaar en banjo). Zijn repertoire bestaat uit folk, blue grass en Zuidamerikaans getinte nummers. Kaarten zijn in de voorverkoop 10 gulden verkrijgbaar bij: Boekhandel Van der Meer, Drogisterij de Koning, Kunst nijverheid Artifique en Siga renmagazijn Vink in Noord- wijk. Telefonisch reserveren tel: 01719-11612. naai ter beschikking te stellen voor de rommel markt. (tel. 10441). Tijdens de evenementen markt zal de straattoneelgroep „Comedia del Art" uit Rotterdam optreden. Er is volksdansen, het optreden van een jazz-band en een thee- en koffietent. Op 4 oktober is er in de Noordwijkse Kuip een forumdiscussie met minister J. de Koning voor ontwikkelingssamenwerking en een optreden yan de Afrikaanse folkloregroep „Afri ca Djolé" De expositie van het Bram Schutte project voor de scholen wordt op 9 oktober in de Hervormde kapel geopend. Tot slot is er op 3 november een slotbijeenkomst in de Noord wijkse Kuip. Als de actie slaagt en er genoeg geld binnen komt kan reeds een belangrijk deel van het eerste ontwikkelingsplan worden gerealiseerd. Het bedrag dat de bevolking opbrengt wordt door de gemeente verdubbeld. Het streven is om in enkele jaren te kunnen beschikken over het benodigde bedrag van 193.000 gulden voor uit voering van het ontwikkelingsplan in elk der twee dorpen. I NOORDWIJK Prof. dr. B. de Gaay-Fortman opent morgen om 19.30 uur een expositie over I twee dorpen in Boven-Volta in de Hervormde Kapel aan de Noordwijkse Hoofdstraat. De i gemeente Noordwijk wil de dorpen Kéra en Kosso helpen door uitwerking van een ontwik- 1 kelingsprogramma met behulp van Nederland- j se vrijwilligers. j Deze en de komende maand worden er acties gevoerd om geld bijeen te krijgen voor de realisatie van de plannen die bestaan uit de bouw van een school in elk dorp. Ook staan er een aantal waterputten en praktische vor- i ming op het gebied van smeden, timmeren, lassen en landbouwtechniek op het verlanglijstje j van de Afrikaanse dorpen. Naast een voetbal- i wedstrijd tussen raadsleden en bekende Noord- wijkers op 20 september is er op 30 een evene- I mentenmarkt rond de Grote Kerk in Noordwijk- Binnen. i Op deze markt worden demonstraties gegeven van oude ambachten. Het organiserende comité doet verder een beroep op Noordwijkers mate-

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5