„Wraak" Theo van Seggelen brengt UVS winstpunt: 1-1 DOCOS te sterk voor Hillegom Lugdunum op valreep naast Blauw Zwart VOORZICHTIG TEYUNGEN EN LISSE OPENEN DOELPUNTLOOS ROODENBURG KRIJGT MET KLEINE NEDERLAAG ZELFS AL TE VEEL, LFC W Nederlagen VV$B en Van Nispen SPORTTRIBUNE LEIDSE COURANT (Van onze sportredactie) RIJSWIJK Zijn wraak was zoet Theo van Seggelen, hij ge noot zichtbaar In die 65ste mi nuut van het hoofdklassetreffen bij RVC. Amper twee minuten eerder „lag" dat even anders. Eindelijk „los" gekomen van no gal grove bewaker Rob van der Bol had Van Seggelen toen na een knap passje van Koos Han- naart bijna vrij baan gekregen naar het doel van Ton Bakhuis. Bijna, want een zich herstellende Van der Bol slaagde er met de medewerking van Maarten Rog en Gertie Broere toch nog in Van Seggelen binnen de lijnen van het beruchte gebied te achterha len én tegen de grond te werken. Zelfs een vrije trap net buiten dat gebied kon er van de, tot op dat moment foutloos fluitende De Munnik uit Amsterdam, ech ter niet af. Daarom was Theo van Seggelen twee minuten later zo blij. De maaiende benen van Van der Bol misten hem die keer wel, de graaiende handen van Bakhuis sorteerden ook al geen effect. En de „schuldige" Carel Zuidema (de debuterende laatste man van RVC vergat te stappen, waardoor het tweede subtiele balletje van Koos Hannaart geen buitenspelsignaal verwekte) kwam glijdend ook al te laat. Kortom: UVS had zich in die 65ste minuut op gelijke hoog te gewerkt met RVC een toen bereikte 11 stand die ook het laatste fluitsignaal zou halen. Een gelijkspel, bereikt in een competitie-ouverture die pas in de tweede helft het aankijken echt waard werd. Voor rust hiel den beide teams zich voorname lijk voltallig op het middenveld op, waardoor de iets offensiever ingestelde thuisclub nauwelijks dreigend werk kon afleveren. Slechts een keer kwam niet over tuigend spelende Wijnand Sloos in de problemen. De door Van der Bol uit een vrije schop verstuurde bal werd evenwel door de krui sing van paal en lat c Na rust echter kwam er duidelijk meer leven in de wedstrijd. Ak koord, UVS trok zich nog altijd regelmatig met elf man terug op de eigen speelhelft, maar er kwa men mogelijkheden. In eerste in stantie voor RVC. Rog bijvoor beeld, zijn schot verdween voor langs. Nadat Jan Verver aan de andere zijde een werkelijk unieke mogelijkheid voor open doel had verprutst, was het in de vijftiende minuut wel raak. Rog en Kort waren inmiddels al in het boekje terechtgekomen van De Munnik (het duel was overigens toch „versierd" met vele, te harde overtredingen) toen Han van der Walle de bal knap onder controle bracht en het leer vervolgens, zo mogelijk nog knapper met een halve volley achter Sloos werkte: 1—0. Na de gelijkmaker van Van Seggelen zakte het treffen steeds verder weg. Tot in de laatste, blessureminuut toch nog een spannend slot volgde. Eerst moest Sloos reddend optreden bij een inzet van dichtbij van invaller Karei Bouwens en vervolgens be sloot Koos Hannaart nog eens zijn gave traptechniek te demon streren. Van iets over de midden lijn legde Hannaart aan; gestrekt zweefde Bakhuis de bal met veel moeite nog net over de lat. GERT-JAN ONVLEE TWEEDE KLASSE (Van onze sportredactie) LEIDEN LFC moet eigenlijk de hand in eigen boezem steken. Weliswaar hielden de kanaries, voortaan niet meer in het geel maar in het wit aantredend, aan de wedstrijd tegen ONA nog één punt over maar als beide punten in Leids bezit waren gebleven had dat bij niemand verwondering gewekt. De ploeg van trainer Henk Swaak, hij volgde de vertrokken Melbi Raboen op, begon de eerste helft uitermate voorzichtig en speelde de bal zo lang mogelijk rond. De gasten uit Gouda hadden daar bepaald geen bezwaar tegen en lieten duidelijk merken dat ze met een puntendeling ruim tevreden zouden zijn. Na vijfenveertig minuten had men toch wel door dat er sneller en bovenal gevarieerder diende te worden aangevallen en ONA werd met de rug tegen de muur gezet Het doelpunt viel echter aan de andere kant want na een kwartier spelen hadden de Goudse voorwaartsen bij een van hun spaarzame aanvallen succes (0—1). Met Hans de Kruyff aan het hoofd ontwikkelde LFC toen een stormachtig offensief dat door Cock van Weerlee bekroond werd. Uit een scrimmage scoorde hij de gelijkmaker en daarna wist hij nog zelfs twee keer het houtwerk te raken maar verder dan dit magere gelijkspel kwam LFC niet. Gerrie Nagtegeller liep nog tegen een officiële waarschuwing van de matig leidende scheidsrech ter v.d. Ploeg op. TWEEDE KLASSE (Van onze sportredactie) LEIDEN De competitiestart is niet voor alle „Leidse" zondagderdeklassers even succesvol verlopen. Docos behaalde een verdienstelijke zege op het altijd moeilijk te bestrijden Hillegom (10), maar VVSB en Van Nispen incasseerden stevige nederlagen tegen respectievelijk Spoorwijk (3—1) en Rijswijk (0—3). RKAVV en PDK deelden de punten (1—1). Docos heeft in een aantrekkelijke wedstrijd een verdiende 1—0 zege behaald op Hillegom. Het technisch wat betere Docos hield Hillegom geduren de de eerste vijfenveertig minuten behoorlijk onder druk maar de formatie van trainer Siem van der Ham kon niet tot scoren komen De tweede helft gaf vrijwel hetzelfde spelbeeld te zien Na tien minuten brak Ton van Dinten door maar stuitte op de Hillegom-doelman. In tweede mstanatie echter wist Ed Dubbeldeman toch nog te scoren (1—0). Even later was Ton van Dinten weer gevaarlijk maar hij schoot op de paal. Het laatste kwartier was voor de mannen uit de bollen streek maar dankzij voortreffelijk doelmanswerk van Peter Burghouwt bleef de zege toch in Leidse handen. Een slechtere competitiestart had Van Nispen zich nauwelijks kunnen denken. Tegen Rijswijk moest de ploeg van trainer Van-der Gevel een 0—3 nederlaag incasseren. Al in de tiende minuut werd de bal door de Van Nispen-defensie knullig verspeeld en dat was voor Koen van 't Hart een ideale mogelijkheid zijn ploeg op 1—0 te zetten. Vlak voor rust kon van 't. Hart bijna weer een defensiefout afstraffen maar ditmaal ging de bal net naast. Het slordige en trage spel van Van Nispen werd in de tweede helft overboord gezet en daar1 vloeiden al direkt wat kansjes uit voort, maar Martin van Eeden en Aad Jonker zagen geen kans de score gelijk te trekken Het laatste kwartier moest Van Nispen risico gaan nemen en dat leverde voor Rijswijk de ruimte op om nog twee keer toe te slaan. Vlak voor tijd maakte Joop van Beek 2—0 en even daarna maakte Ron de Boer er zelfs een geflatteerde 30 van. /KLASSE VVSB heeft aan de eerste competitiemiddag niet veel plezier beleefd. De wedstrijd tegen Spoorwijk werd met 3—1 verloren en dat was met de goede oefenresultaten nog vers in het geheugen een geduchte tegenvaller. De wedstrijd begon al tien minuten te laat doordat verscheidene spelers de weg naar het veld waren kwijtgeraakt. VVSB kwam desondanks behoorlijk uit de startblokken maar de afwerking was slecht. Na twintig minuten kwam Spoorwiik 'e'fs aan een voorsprong. Tom Visser tikte d's ba. net langs doelman Jan v.d. Berg en via de mnenkant van de paal was het 1—0. Vlak voor rust was het weer Tom Visser die 2—0 liet aantekenen door middel van een knappe kopbal Jan van Schooten had twee keer de mogelijkheid om VVSB weer wat dichterbij te laten komen maar beide keren miste hij. Nadat Visser doelman v.d. Berg voor de derde keer kansloos had gelaten kon VVSB pas wat terugdoen. Leo van de Weide liet met een schuiver 3—1 aantekenen. Vlak voor het eindsignaal liep Kees van Schooten nog tegen een waarschuwing op. RKAVV kwam in de uitwedstrijd tegen PDK niet verder dan een 1—1 gelijkspel. In een gelijkopgaan- de wedstrijd moest de Leidschendamse formatie daarvoor een achterstand goedmaken. PDK had de leiding genomen toen Dick van der Toren een voorzet van Arie van der Lee op doeltreffende wijze had afgerond: 1—0. Toch slaagde RKAVV er nog voor rust in om op gelijke hoogte te komen. Rob Verhagen werd binnen de beruchte lijnen gevloerd en Dieter van Beek vonniste vanaf de stip vlekkeloos (1—1) Na de hervatting speelde de strijd zich voornamelijk op het middenveld af en kwamen beide defensies niet meer in de problemen Na het laatste fluitsig naal prijkte dan ook volkomen terecht een 1—1 eindstand op het scorebord Verlies gehandicapt LDWS (Van onze sportredactie) LEIDEN Een ernstig gehandi capt LDWS is er gisterenmiddag niet in geslaagd een puntje te ontfutselen aan nieuwkomer Delft. De absentielijst van de Vlietbewoners telde maar liefst vijf namen waaronder die van Bram de Roode, Cock Slinger land en Paul Wetselaar. Op het oog terecht werd er dan ook voorzichtig gestart maar dat bleèk al snel niet nodig. De te genstand van Delft was in de eerste helft zeer matig en LDWS had dan ook het beste van het spel. George Moesman had een goede Kans om de score te ope- i maar de goede richting werd door Moesman niet gevonden. Na de thee namen de Delftenaren het initiatief over en dat leidde al snel tot een doelpunt. Via de rechter vleugel werd de bal voor het doel van de uitblinkende doelman Wim Visser gebracht die tegen de kop stoot van de Delft-spits geen ver- tr had. Tien minuten voor het einde van de toch zeer aantrekke lijke wedstrijd was het een iden tieke situatie die het tweede doel punt voor de gastheren oplever de. Weer werd de bal via de rechterflank hoog voor het doel gebracht en weer waren de Delft- se voorwaartsen paraat zodat Vis ser voor de tweede keer de trieste gang naar het net moest maken. beien. Zes minuten later kreeg Piet Hoogervorst de kans om Tey- lingen alsnog aan de winst te helpen, nadat Co van der Krogt op klassieke wijze een strafschop had „versierd". In kansloze posi tie werd hij geconfronteerd met de wet der zwaartekracht en stortte gretig ter aarde. De ver sterkte strafschop vond ook zijn logische weg naar het doel niet. zodat beide ploegen niet verder kwamen dan de halve winst. DICK VAN DER BIJL IBBI Van onze sportredactie LEIDEN Het werd Rooden- burg door tegenstander DHC uit Delft snel duidelijk gemaakt, wel ke ploeg het middenveld beheer ste en daarmee de eerste com petitiewedstrijd zou controleren. De kampioen uit de tweede klas se speelde de Leidenaars via datzelfde centrum opvallend soepel naar een nederlaag: 2-3. En dat de Leidse ploeg hiermee nog gelukkig mocht zijn, stond als een paal boven water. Al in de eerste fase van de strijd waren het voornamelijk de pupil len van trainer Guus Haak, die het spel rond de middenstip bepaal den via een betere baltechniek en scherper tactisch inzicht. Na en kele kleine kansen, die beide ploegen kregen, maar niet benut ten, nam in de 31ste minuut Bram Rondberg, de spits van de debu tant, een scherpe pass van Jan Reurings goed aan. passeerde twee verdedigers en doelman Sjaak Nievaart en schoot beheerst in: 0-1. Even voor rust was het weer Rondberg, die na een ver bluffende solo lanqs vier verdedi gers de bal gemakkelijk in het doel plaatste en zo de voorsprong voor de bezoekers vergrootte Roodenburg probeerde nog via schoten van Jan Kromwijk en Wim Ligtvoet in de eerste helft tegen te scoren, maar de haast was te groot en het leer trof dan ook geen doel. Ook na de thee hadden de gasten de overhand en drukten dit na 7 minuten spelen uit in een derde goal. De gevaarlijke linksbuiten Frans van Straaten passeerde Aad de Groot en Peter Ciere, schoof de bal door naar Peter Menheere op links, die de bal voor de voeten van Rondberg plaatste. De Delftse spits knalde hard in en maakte hiermee zijn hattrick vol. Roodenburg begreep, dat het ini tiatief moest worden overgeno men, wat via Richard Klein en John de Wetering -terug van een „betaald avontuur" bij FC Den Henny van Eeuwijk duelleert in de lucht met een Teylingen-verdediger, die wordt ondersteund door Nico van Veelen. Links kijken Wil van der Krogt (2) en Ron Mesman (SC Lisse) toe. (Van onze sportredactie) SASSENHEIM Teylingen en SC Lisse kwamen in hun compe titie-ouverture niet tot scoren. Voor rust voerden de beide ploe gen een vrij matte vertoning op, die gekenmerkt werd door veel vuldig balverlies. Na de hervat ting was de strijd aanmerkelijk levendiger, maar ook toen kwa men beide ploegen niet tot sco ren. ïelfs de mogelijkheid die Teylingen-spits Piet Hoogervorst van elf meter werd geboden bleef onbenut. Zijn slecht inge schoten strafschop werd gestopt door de goed reagerende Lisse- doelman Hans Kortekaas, waar door het duel eindigde In een doelpuntloze remise. Vooral in de eerste rondgang maakten Teylingen en SC Lisse er een rommelige partij voetbal, van. Beide ploegen verzuimden het spel breed te houden, waar door het in het centrum spitsuur werd. Teylingen was in die fase iets sterker, maar stuitte op het sterke verdedigingsduo Jack van Ruiten/Jos FAas. De thuisclub zocht daarom haar heil in af standsschoten, die echter de no dige precisie misten. Alleen Tey lingen-verdediger Wil van der Krogt was met een verschrikkelij ke knal dicht bij een treffer, maar ook hij vond de sterk acterende Kcrtekaas op zijn weg. Na rust drong Teylingen wat sterker aan, maar SC Lisse, nu met Theo Godyla wat nadrukkelijker op het middenveld, bleef overeind. Nadat Co van der Krogt eerst nog met een fraaie kopbal was gestuit op Hans Kortekaas, zag hij even later wel kans deze te passeren. Deze treffer kon echter geen genade vinden in de ogen van arbiter Van Aggelen, die een overtreding had geconstateerd van Paul van No- Van onze sportredactie LEIDEN Hij kon het niet meer aanzien. Vijf minuten voor het einde van de zeer aantrekkelijke wedstrijd Lugdunum-Blauw Zwart borg Lugdunum-trainer Ruud de Groot zijn hoofd op tussen zijn benen en wachtte op die manier het resultaat van de door scheidsrechter Van Heiningen terecht gegeven strafschop voor Lugdunum af. Glimlachend kwam het hoofd weer tussen de benen vandaan want Koos Bekooy had gedaan wat er van hem verwacht werd en scoorde. Niet alleen door dit doelpunt drukte Bekooy zijn stempel op deze wedstrijd. Na wat schuchtere openingspogingen van beide zijden begon Bekooy na 15 minuten ineens aan een indrukwekkende solo Hij gleed soepel langs vier man maar verknoeide toen op wat knullige wijze de bal aan doelman Peter Pieterse Het zal hem ongetwijfeld gespeten hebben want nog geen minuut later lag de bal aan de andere kant in het net. Rob Gillissen kon na een combinatie met Pieter lp Donath de bal gemakkelijk langs Eradus tikken, (0-1) Het duurde tot vlak voor de pauze voordat de Kikkers wat terug 1.. konden doen, maar John Zee en Daan Kooymans hadden het vizier niet op scherp. Na de pauze kwam er vooral bij Lugdunum wat meer t|: lijn in het spel en gaandeweg werden de blauw-zwarten uit Wassenaar m teruggedrongen. Wim Oppelaar schoot van afstand net over de M kruising van paal en lat en een schot van Henk de Cler werd door Pieterse goed verwerkt. Een kwartier voor tijd kreeg Lugdunum waar p het recht op had. Bekooy bediende Frans Sjardijn op maat en die me liet zijn vaste bewaker Van der Spek en doelman Pieterse kansloos (1-1). Verbeten gingen de Leidenaars op jacht naar de winnende treffer maar zoals zo vaak viel de goal aan de andere kant. Frank Karremans frommelde zich door de groen-witte defensie en schoof de bal simpel langs Eradus en Lugdunum keek weer tegen een achterstand aan Dat was zonder twijfel tegen de verhouding in want de ploeg van Roel Timmer had meer dan eens wat al te harde acties nodig om de gastheren tot staan te brengen. De punten werden dan toch nog terecht verdeeld. Frans van Leeuwen haalde Sjardijn net binnen het strafschopgébied onderuit en zodoende kon Bekooy de eindstand terecht op 2-2 bepalen. Henk Braat Geen doelpunt, wel weer een moeilijk moment voor Roodenburg-doelman Sjaak Nievaart in het treffen met DHC. Haag- aardig lukte. Halverwege de tweede helft passte nieuweling Peter Hooming strak naar Wim Ligtvoet. die vrij kon inschieten, maar de paal stond een doelpunt in de weg. Even later was het wel raak. Klein maakte zich door en kele fraaie passeerbewegingen vrij en gaf de bal bij het doelge bied door aan Peter Dubbeldam, die het leer onder doelman Hans Suiker door schoof: 1-3. Klein zou na een botsing met Rob Eckhardt het veld geblesseerd op de bran card verlaten, maar de beenbles sure bleek achteraf niet ernstig. Door het uitvallen van Klein viel de thuisclub een beetje stil en DHC kreeg via Wim Vonk, Rond berg en Van Straaten enige kan sen voor een leeg doel, maar konden ze niet verzilveren. In de blessuretijd kwamen de blauw zwarten toch nog terug met een aanval van Peter Dubbeldam, die een goed schot gestópt zag door doelverdediger Suiker, maar John de Wetering schoot de terugstui- tende bal hard in en bepaalde daarmee de eindstand op 2-3. Roodenburg kreeg meer dan het verdiende in een wedstrijd, die zij zelf niet in de hand had gehad; een zwakke competitiestart was het zeker. Tjeerd Scheffer

Leidse Courant | 1978 | | pagina 18