Leiderdorpse raad eenstemmig over nieuwbouw in Van Leeuwenpark Zoeterwoude nog niet eensgezind over anti-speculatiebeding 'Geen autosnelweg door landelijk gebied' Gouden trouw i Kortweg Raad Rijnsburg beslist vanavond over golfslagbad Onderscheiding voor adjudant Eerkes LEIDSCHENDAM - Burge meester E. J. M. Kolfschoten heeft gistermiddag adjudant van politie G. S. Eerkes, na mens H. M. de Koningin, de eremedaille in goud in de Orde van Oranje Nassau opgespeld. De onderscheiding werd ver leend vanwege het feit dat de heer Eerkes per 1 september een ruim veertigjarige periode in overheidsdienst beëindigt. Adjudant Eerkes kwam in au gustus 1940 bij de koninklijke marechaussee, in maart 1943 werd hij wachtmeester bij de staatspolitie en op 1 januari 1946 werd hij benoemd tot wachtmeester le klas bij de rijkspolitie. Negentien jaar ge leden werd hij benoemd tot opperwachtmeester bij de rijk spolitie in Leidschendam. Toen in Leidschendam de gemeente politie werd opgericht werd de heer Eerkes 1 januari 1969 tot adjudant benoemd. Diamanten trouw OEGSTGEEST - Het echtpaar J. Bij-La Lau vierde gisteren in het verpleegtehuis Van Wijckersloot hun diamanten huwelijksfeest. Ter gelegenheid van dit feest bracht burgemeester Van Ey- singa van Oegstgeest een be zoek aan het 60 jaar getrouwde echtpaar. De 81-jarige heer Bij is meer dan 50 jaar aan het Leidse Harmoniekorps „Werk- mans Wilskracht" verbonden geweest en heeft zelfs enkele marsen gecomponeerd. Tijdens het feest van het echtpaar trad het muziekkorps kompleet met majorettes en minirettes op. Duinoord-school naar „Zeehonk" j NOORDWIJK De school- jeugd van de Duinoord school j in het centrum van het oude 1 zeedorp heeft gisteren het I nieuwe complex „Zeebonk" in gebruik genomen. In een vro- I Iijke stoet trokken de scholie- ren gistermorgen naar de Ju- lianastraat, waar op het schoolplein de driekleur werd gehesen de nieuwe schoolbel - wat aarzelend - klonk en even later honderden ballonnen werden opgelaten. De nieuwe school staat op de plaats van de voormalige hou ten opslagruimte van de Maat schappij Zeebad. Deze heeft de Duinoordschool als opslagruite thans in gebruik genomen. De bouwkosten van het riante nieuwe onderkomen bedragen ruwweg anderhalf miljoen gul den. Vrijdag 15 september vindt de officiële opening plaats om half vijf. Autocross WARMOND - Zaterdag 2 sep tember wordt een autocross georganiseerd door autocross vereniging Rang Pang uit Ou dewater in de Broek en Srmon- tjespolder te Warmond. Ter ge legenheid van het vijfjarig be staan van deze vereniging zul len 95 auto's aan de start ver schijnen in de 4,6 of 6-cilinder- klasse. Er worden door 7 groe pen ieder 3 manches gereden. Het puntentotaal bepaalt de deelnemers aan de finale. Ten slotte zal er een spectaculaire afvalrace worden gereden. Het terrein is bereikbaar vanaf de Leidse Merenwijk. Borden zul len de te volgen route aanwij zen. Entree jongeren tot 14 jaar f 3.- en ouderen 6.-. Het einde van de Plesmanlaan. waarop de SW 4 zou worden aangesloten LEIDSE WERKGROEP IN BRIEF AAN VALKENBURG: VALKENBURG De werkgroep milieubeheer Leiden heeft het gemeentebestuur van Valken burg in een brief verzocht niet vast te houden aan de gedachte dat de verkeersproblemen rond deze gemeente slechts kunnen worden opgelost door het aanleggen van een autosnel weg met gescheiden rijbanen. De werkgroep pleit er voor in het bestemmingsplan Landelijk Gebied de secundaire weg nummer 4 een be scheidener plaats te laten innemen en uit te gaan van een zo kort mogelijke omleidingsweg met twee rijstroken rond het dorp. In samen hang met maatregelen die het doorgaand ver keer in de bebouwde kom weren zou, aldus naar de mening van de werkgroep het verkeer sprobleem in Valkenburg opgelost kunnen wor den. De werkgroep vraagt het gemeentebestuur het bezwaarschrift van het Landbouwschap, dat tegen de aanleg van een brede SW 4 is inge diend, gegrond te verklaren. Zij wijst op de gevolgen die het handhaven van een breed tracé in oude vorm allemaal kan hebben. De verkeer sproblemen in Leiden zouden rond het Station groter worden dan ze nu al zijn door aansluiting die de SW 4 zou krijgen op de Plesmanlaan. G.S. van Zuid-Holland hebben overigens al ge steld hiervan geen voorstander te zijn. Voorts zou het karakter van de Rhijnhofweg ernstig worden aangetast en zou de gemeente Valken burg worden ingeklemd tussen de Rijn en een autosnelweg. De werkgroep vreest voorts dat een autoweg van deze omvang een ongunstig effect zal hebben op het experiment ter bevorde ring van het openbaar vervoer dat in de Leidse regio wordt uitgevoerd. De werkgroep milieubeheer betoogt in haar brief aan de gemeente dat ook op provinciaal niveau helemaal niet wordt ingestemd met het reserveren van een grootschalige oplossing voor de verkeersproblemen van Valkenburg. Ver scheidene provinciale instanties zouden ook meer geporteerd zijn van bescheidener oplossin gen. Om de tuinders en de bevolking van Val kenburg zekerheid te verschaffen en zelfs zo veel mogelijk invloed te houden op de ligging van de verkeersweg adviseert de werkgroep de gemeente eerst een nader onderzoek omtrent de tracévaststelling af te wachten en nu nog geen maximale ruimte voor verkeersdoeleinden te reserveren. LEIDSCHENDAM Het di kwijls hoge chloorgehalte van de Stompwijksevaart, waaraan onder meer water wordt onttrokken voor het tuinbouwcentrum in de Meeslouwerpolder, moet als een onbevredigende situatie worden gezien. Dat heeft het Hoogheemraadschap van Rijnland het Leidschendam- se gemeentebestuur meege deeld in antwoord op een vraag concrete cijfers over de verontreiniging te ver schaffen. Vorig jaar oktober heeft het Hoogheemraadschap al ge probeerd Leidschendam in zicht te verschaffen in de gecompliceerdheid van het probleem en de moeilijkheid Veel chloor in Stompwijk sevaart hiervoor een concrete en fi- nancieel-technisch haalbare oplossing te vinden. De Leid- schendamse commissie voor openbare werken heeft zich ongerust getoond over de huidige situatie maar het Hoogheemraadschap wijst er op dat het probleem niet van de laatste jaren is. Het hoge chloridegehalte komt al tien tallen jaren voor, aldus dijk graaf en hoogheemraden, ook al voordat het tuinbouw centrum in de Meeslouwer polder tot ontwikkeling werd gebracht. De vraag of verzil- ting mede wordt veroorzaakt door de zandwinning in de Vlietlanden wordt door het Hoogheemraadschap ontken nend beantwoord. Voordat met de zandwinning werd aangevangen is uitvoerig eventuele verhoging van de chloridegehalten onderzocht maar geen negatieve invloed gevonden. De brief van het Hoogheemraadschap wordt maandag 4 september be sproken door de Dorpsraad Stomp wijk. ZOETERWOUDE - Vanavond zal de raad zich wederom buigen over een in Zoeter woude in te stellen anti-speculatiebeding. Nadat de raadsleden het op dit punt eerder niet met elkaar eens konden wor den, werd een commissie geformeerd. Ook in deze commissie kon men het echter niet met elkaar eens worden, zodat B W nu het oorspronkelijke voorstel handhaven. Dit voorstel zegt dat indien een bewoner van een gesubsidieerde woning binnen 3 jaar zijn woning wenst te verkopen deze eerst gedurende drie maanden aan Zoeter- woudse ingezetenen en/of economisch ge- bondenen aan moet bieden. De vraagprijs dient dan door beëdigde taxateurs vastge steld te worden. In de in juni gehouden raadsvergadering bleek dat PZ deze voorstellen niet ver genoeg vond gaan, terwijl de WD de voorstellen juist te ver vond gaan. Het CDA was toen nogal verdeeld over deze kwestie. Ook de plannen rond verbetering van de doorgaande route door Zoeterwoude-Dorp zullen vanavond aan de orde komen. Zo is er een voorstel om de straatverlichting op deze route drastisch te verbeteren. De Dr. Kortmannstraat bijvoorbeeld wordt momenteel verlicht door een mengelmoes van lichtsoorten op verschillende licht punthoogten. De Noordbuurtseweg, Mie- ning en Dorpsstraat zijn minimaal verlicht De afstand tussen de lichtmasten is op meerdere plaatsen 40 meter, terwijl dit eigenlijk maximaal 26 meter zou mogen zijn. Om aan deze situatie een einde te maken zal de gehele route van één type verlichting worden voorzien. Het wegdek en de keermuren tussen de Miening en brug Burg. Smeetsweg gaan ook aangepakt worden. Gelijk zal dan een gedeelte hoofdriolering aangelegd worden. Dat de verlichting nodig verbeterd moest worden valt dubbel op sinds de verlichting bij de brug over de Noordbuurtsevaart wel is aangepast. Het echtpaar Van Hooidonk-de Die le Clerq viert morgen in Noordwijkerhout het 50-jarig huwelijksfeest. Zij vieren dit met een gezongen eucharistieviering om 15.00 uur in de St. Jozef kerk, waarna het feest in de familiekring wordt voortgezet in het Hotel Zeegers. De bruidegom kwam in 1925 uit het Brabantse Woensdrecht naar De Zilk om te gaan werken bij de Zandexploitatie Maatschappij 's-Gravenhage. In 1931 verhuisde hij met zijn echtgenote naar de Zeestraat 21 waar zij tot 1974 hebben gewoond. Sindsdien wonen rij in Puyckendam. Het echtpaar kreeg twee kinderen en negen kleinkinderen. j LEIDEN Vanavond wordt in het gebouw „De Parelvissers" I aan het Bizetpad in Leiden ZW. I een extra algemene ledenver- i gadering gehouden van de AR- I KA en de N.C.B.O., de beide in de Christelijke Federatie van Overheidspersoneel (CFO) samenwerkende ambtenaren bonden. De vergadering is spe ciaal belegd met het oog op de bezuinigingsplannen van de re gering ten aanzien van de amb tenarensalarissen. De vergade ring, waarbij ook hoofdbe stuursleden van beide organi saties aanwezig zullen zijn, be gint om 20.00 uur. LISSE In de sporthal aan de Lissese Sportlaan wordt vrij dagavond 1 september een groot basketbal-evenement ge houden. Het team van een re delijk bekende verzekerings maatschappij speelt om half negen op ere-divisieniveau te gen een ploeg uit het Belgische Kortrijk. Hieraan vooraf gaat een wedstrijd tegen de heren teams van Basketbalvereniging Lisse en DSO uit Hillegom. De ze wedstrijd begint om 19.00 LISSE Tot leidster van de Stichting Dienstverlening Ei kenhorst is met ingang van 1 september benoemd mej. C. Augustinus. Bejaarden kunnen voor het oplossen van allerlei moeilijkheden een beroep op haar doen. Het spreekuur van de leidster is op maandag, dinsdag en vrijdag van 09.00 tot 10.00 uur in het kantoor van Eikenhorst. LISSE Voor de negende keer wordt er in de bollen streek een Dagmaat-cursus ge geven. Deze gaat in september van start. De cursus omvat vijftien donderdagavonden, waaronder één excursieavond. Drs. B. P. M. Hemelsoet zal op vier avonden in het najaar een hoofdstuk van het de Lucase- vangelie behandelen en pastor Th. J. M. Naastenpad op avonden in het voorjaar een gedeelte van het Johannese- vangelie. Verder wordt er aan dacht besteed aan de onder werpen bijbel en liturgie, hoe de bijbel aan de orde komt in achtereenvolgens de joodse, rooms-katholieke, lutherse en calvinistische eredienst. De cursus vindt plaats in de MVO- school aan de Achterweg 7 in Lisse. Het cursusgeld bedraagt zestig gulden per persoon. DE KAAG Vrijdag 1 sep tember wordt door de Ned. Herv. Kerk op het Kaageiland een oriëntatierit georganiseerd. Iedere belangstellende die zin heeft, kan aan deze rekreatieve rit deelnemen. Daartoe kan men zich inschrijven voor het bedrag van 10.- per auto in de tent aan de Leidsemeer- straat. De strijd zal gaan om een beker en daarnaast zijn nog vele andere prijzen be schikbaar. Inlichtingen over deze rit rijn verkrijgbaar bij tel. no. 02524-818 of 02522- 12635. LEIMUIDEN De bibliotheek verhuist vrijdag van de lokali teit bij de Hervormde Kerk, naar het Spant. De openingstij den zijn voorlopig hetzelfde. Ook de dienstregeling van de bibliobus blijft ongewijzigd. RIJNSATERWOUDE De watersportvereniging „Rijnsa- terwoude" organiseert op za terdag 2 september haar eerste avondzeilwedstrijd. Start 20.00 uur vanaf de dijk aan de Leids- evaart. De jaarlijkse puzzle- tocht, en de traditionele na jaarszeilwedstrijden, worden op 16 en 17 september gehou den. RIJNSBURG De Rijnsburgse raad buigt zich vanavond over het omstreden voorstel om een golfslagbad aan te leggen. Het college komt met een voorstel 3 mil joen gulden beschikbaar te stellen ten behoeve van dit bad. Aangezien een derge lijke investering belangrijke consequen ties heeft voor de begrotingspositie voor 1979 en de volgende jaren heeft het colle ge veoruitlopead op de begrotingsbehan deling, de concept-begroting voor 1979 aan een nader onderzoek onderworpen. Zo behandelde het college posten als bij voorbeeld onvoorziene uitgaven, de bouw van Flora, riolering ten noorden van het Oegstgeesterkanaalopenbare bibliotheek, het golfbad en de diverse investeringen. Burgemeester en wethouders menen naar aanleiding van dit onderzoek dat het finan cieel verantwoord is het bedrag van 3 miljoen voor het bad beschikbaar te stel len. De diverse verenigingen in Rijnsburg me nen echter dat de uitgave voor het bad ten koste zal gaan van andere sportvoorrienin- gen in de gemeente. Daarom zullen rij vanavond waarschijnlijk in groten getale bij de extra raadsvergadering aanwezig zijn als een stille demonstratie. REGIO LEIDERDORP Nog wat stijfjes van de sportdag van afgelopen zaterdag traden de raadsleden gisteravond aan voor de laatste raadsvergadering in de oude samenstelling. Desondanks werd het een stevige eind spurt. In nauwelijks meer dan anderhalf uur werd de 33 punten tellende agenda, waaronder een groot aantal hamerstukken, afgewerkt. De raad ging unaniem akkoord met het verzoek van de Algemene Woning bouwvereniging Leiderdorp om medewerk ing voor de bouw van 21 woningwetwonin gen aan het Van Leeuwenpark. Wethouder E. Drenth (PvdA) verweet het WD-raadslid Th. Stuivenberg paniekzaaie- rij, naar aanleiding van diens opmerking, dat de gemiddelde huurprijs wel eens aan zienlijk hoger zou kunnen zijn dan de 375 per maand waarover met de bewoners is gesproken. De heer Stuivenberg meende dat de huurprijs wel eens tot 610,- per maand kon oplopen. „De zaak is nog in behande ling", was het verweer van de heer Drenth. „Op dit moment weten we nog niet hoe het er voor staat. We hopen de toezeggingen aan de bewoners gestand te doen", aldus de scheidende wethouder, die van de Leider- dorpse afdeling van de „Rooie Vrouwen" nog een bloemenhulde ontving. Het tekort op het zwembad „De Does" zat verschillende raadsleden behoorlijk hoog. Het over het jaar 1977 verwachte tekort van 57.000 was maar liefst opgelopen tot 161.000 voornamelijk veroorzaakt door het overdekte bad. Kan er niets aan energie besparing worden gedaan, vroegen de raad sleden mevr. I. Gehner (VVD) en J. Hekkel- man (CDA). Wethouder mevr. D. W. Tichler nam het zwembadbestuur in bescherming. Het slechte weer vorig jaar en de teruglo pende belangstelling voor het zwemmen in het algemeen zijn de voornaamste oorzaken van het tekort. Overigens denkt men er over een warmteterugwinningsinstallatie te gaan gebruiken waardoor een besparing van 20% op de energiekosten kan worden bereikt. Het gemeentebestuur is er vooralsnog niet van overtuigd dat de woningen aan de Doeslaan. die thans aan verkrotting bloot staan en waarvan er enkele onlangs nog zijn gekraakt geweest, rijp zijn voor de sloop. Het college van B. en W. acht het niet uitgesloten dat de woningen gerenoveerd kunnen worden. Een onderzoek van de Na tionale Woningraad moet hiertoe uitkomst brengen. De raad kon zich met een dergelijk onderzoek, dat zich ook zal uitstrekken tot de woningen die de gemeente in eigendom heeft aan het Jaagpad en de Hoofdstraat unaniem verenig. Men is ook bereid de bedrijfjes die in de Doeslaan gevestigd zijn op te kopen, teneinde het woonklimaat in het Doeskwartier te verbeteren. De commis sie Beroep- en Bezwaarschriften zal voor taan hoofdzakelijk uit burgerleden bestaan. Slechts één raadslid zal nog deel uitmaken van de commissie, Dit als uitvloeisel van de motie Verdier (CDA)/Willems (PvdA) die eind vorig jaar door de raad werd aan vaard, waarmede men de rechtszekerheid van de burger door middel van een van de raad onafhankelijke commissie wilde ver groten. De te slopen woningen in het Van Leeuwenpark LEIDSE COURANT DINSDAG 29 AUGUSTUS 1978 J/ Zwervende schilder kraakte kantines NOORDWIJK In Amstq dam is een 26-jarige schilde aangehouden, die er onde meer van verdacht wordt tij dens het afgelopen weekeindt te hebben ingebroken in voet bal kantines te Noord wijk. Op het Gemeentelijk Sport park bracht de man een nach telijk bezoek aan het clubge bouw van de voetbalverenigiii{ „Noordwijk" na uit een deui een ruitje te hebben verwij. derd. In het pand werd aller doorzocht, terwijl een biljart, klok werd opengebroken. Df inbreker was kennelijk op geld uit en dat was in de kantine niet aanwezig. Op dezelfde wijze verschafte de schilder zich toegang tot hel clubgebouw van SJC op hel sportpark aan de Lageweg. Op vallend was de zorg van de inbreker voor de uitgenomi ruitjes, die door hem voorzich tigheidshalve in het zand wer. den neergelegd. Uit de kantine van SJC werd enig geld uit een fooienpot meegenomen en ra- dio-apparatuur uit de bestuurs kamer. Bij het openbreken van kasten werd heel wat schade aangericht. Dank zij gevonden sporen, slaagde de recherche er snel in de identiteit v schilder vast te stellen. Deze is afkomstig uit Hengelo, maar leidt reeds geruime tijd een zwervend bestaan. Hij kwam te Noordwijk reeds herhaaldelijk met de politie in aanraking.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4