Geslaagd evenement Swift 'arker op snelheid naar toernooiwinst Dubbele" teleurstelling -voor cricketers Ajax ijl-LGB slechts vende Jeugd AAV '36 en De Spartaan naar landelijke finale foudstra irug John van der Wiel faalt bij snelschaakkampioenschap oor 3 LEIDSE COURANT Van onze sportredactie LEIDEN De Leidse wielervereniging Swift orga niseerde op het eigen parkoers op het industrieter rein de Waard een groot nationaal Jeugdtoemool. Hoewel de jonge Swift-renners (en rensters) zelf niet tot al te veel opvallende prestaties kwamen, mocht het toernooi beslist wel geslaagd worden genoemd. Uitslagen 8-jar. 1ste serie: 1 Hennie de Rooy (Harga), 2 Nancy Albers (Swift), 3 Mart Meyer (Emmen). 2de serie 1 Pearl Lisser (Schev.). 2 Cynthia Lutke (Spartaan), 3 Ed Euser (Barhopoort), 7 Jacq. Vlekkert (Swift). 9-jar. 1ste serie 1 Marcel Vliet (Spartaan). 2 Leon de Brabander (Ahoy), 3 Jan Smid (Kampioen Haar lem), 4 John van Kampen (Swift), 7 Adriaan Ginjaar (Swift). 2de serie: 1 Cindy Lutke (Spartaan), 2 Ronny de Haan (Bataaf). 3 Jan Rické (Viking), 5 Ron van Weeren (Swift). 10-jar. 1ste serie 1 Fred Lems (Barh.), 2 Mattis Putter (Viking), 3 René Achterberg (Hoekse R.). 2de serie: 1 Louis de Koning (Pen- daalr.), 2 Anton de Graaf (Hoekse). 3 Arthur Kroes (WWV Naaldwijk). 11-jar. 1ste serie: 1 Ruud Werme- kes (Sparta), 2 Rene Hermes (Ahoy), 3 André Bakker (Emmen), 8 Richard Albers (Swift). 2de serie: 1 Ronny Bogerd (Sparta), 2 Yvonne Détant (Viking). 3 Wim Meyer (Emmen), 4 Wim Dreef (Swift), 16 Arenka Eradus (Swift). 12-jar. 1ste serie: 1 Tonnie Lutke (Spartaan). 2 Simon van Weeren (Swift), 3 Peter Verbaars (Spartaan). 2de serie: 1Renè Bree- straat (Barh). 2 Ronald van der Worst (Sparta). 3 Teun Pruir (Ahoy), 8 Eddy Kouiss (Swift). 13-Jar. 1ste serie 1 Gerard van Solingen (Bataaf). 2 Robin Kroes (WWV). 3 Wilco de Jong (Avanti), 8 Martin Overde- vest (Swift). 2de serie. 1 Gerard Ravenberg (Ahoy). 2 Michiel Jongejan (Ahoy), 3 Rob Groenenberg (Barh). 4 Rob Koster (Swift), 5 Paul Albers (Swift). 14-jar. 1ste serie: 1 Gert Jacobs (Emmen). 2 Dirk de Vries (Emmen). 3 John Niessen (Hoekse). 5 Edward Wijsman (Swift). 7 Paul Bekooi (Swift). 2de serie: John Sikking (Swift). 2 Patrick Persijn (WWV). 3 Perry Groenenberg (Barh 13 Richard Neuteboom (Swift). onze basketbal-mede- werker) €N Na een zieken- iverblijf van bijna drie al de nieuwste inst van Parker, Jim idstra dinsdag op liphol arriveren. Woudstra vertrok vier wekeni jden met het Nederlands bas- lalteam naar Peking, om daar een toernooi deel te nerr ens de voorbereidingen v tweede wedstrijd kreeg Jim igkramp. waarna bleek dat hij i zijn ontstoken blinde darm i pereerd moest worden. Het (tel daarvan heeft nogal wat n en i'n besla9 genomen. Er kwam i de ontsteking van de wond bij, ide zaak nogal verergerde, door P"arts Kessel. die met het terlands amateurvoetbalteam nenteel in China verblijft acht- lim Woudstra in staat om de sreis te aanvaarden. Het zal Boys fr nog vijf weken duren, voor- luipe Woudstra in staat zal zijn om ingst |jt te kunnen spelen. Waterpolo hoven ZPB-Unico Barendrecht (jongns) De Vuursche uit Baarn lisjes) zijn winnaar ge- rden van het in Eindl I gehouden waterpolo- nooi om het kam- nschap van Neder- r dit toernooi, waar de kam men van de verschillende gen twee dagen streden i landstitel, waren door kring |we Rijnstreek het meisjes- n van BZ&PC uit Bodegraven het jongensteam van De Zij- >B uit Leiden afgevaardigd ir de Gouwe Rijnstreekverte- Woordigers waren dit jaar ter geen titels of ereplaatsen (gelegd De meisjes uit Bode ren slaagden er weliswaar i ff te dringen tot de finaleronde jrin werd gestreden om !S plaatsen, in deze fina- nde werden echter slechts winstpunten behaald, waar een vijfde plaats werd ver jongens van De Zijl/LGB gden er door verlies op Het ijn (Overijssel) en Njord (N- de£* (bant) niet in zich te plaatsen de finaleronde. In de verlie- ronde herstelde de Leidse latie zich en kwam via een 9-3 rwinning op Stadskanaal en 7-0 zege op 't Gooi goed j en werd winnaar van de iezerspoule wat een zevende lts opleverde. Van onze atletiekmedewerker LEIDEN De C-melsjeeploeg van AVV '36 en de C-jongena- ploeg van De Spartaan hebben zich via een tweede plaats in de districtafinale van de Jeugdcom- petitle geplaatst voor het lande lijke kampioenschap. Alle andere teams uit de Leidse regio, die zich nog wel voor de districtsfi nale geplaatst hadden, zijn hier voor uitgeschakeld. Bij de D-jongens eindigden AAV '36 en AV Holland respektievelijk op de plaatsen vier en vijf. Vooral Erwin Kramer (AAV) viel hier op met 11.55 meter met de kogel en 3182 meter met de discus. De Spartaan en AAV werden bij de D-meisjes derde en vierde. Tineke van der Meer (Spartaan) werd eerste op de 60 meter: 9.0. Anne- miek Wijnands (AAV) liep een sterke 600 meter: 1.53.7. De resultaten van de C-jeugd wa ren wat beter. De meisjes van AAV finishten als tweede De meeste punten werden binnenge bracht door Jeanet Gelderblom: 11.41 met de kogel en 5.25 ver De jongens van De Spartaan wer den ook tweede voor AAV. dat de vijfde positie bezette. Martin Heemskerk (Spartaan) blonk hier uit met 1 80 hoog. Peter Blokker (Spartaan) liep de 800 in 2.16.9. terwijl Ron Nagel (AAV) de sprint won in 12.0 Ton de Koning (Spartaan) wierp 42.96 met de discus. In de B-competitie werden zowel de meisjes als de jongens van de Spartaan tweede in hun poule Op de korte afstanden waren vooral Jacqueline Bierman en John van Loon snel. Hun hon derd-metertijden waren 13.0 en 11.7 Wayne de Vries liet öp de 1500 meter 4.25.0 noteren en Martien van Rijssel bracht op de 800 meter 2.04.1 op de klokken Ook de technische nummers wa ren goed bezet. Vooral de ge broeders De Koning zorgden hier voor uitschieters. Paul wierp 44.80 met de speer en Kurt 10.84 met de kogel en 32.34 met de discus Peter Wezel (Bataven) won in Am sterdam zowel de 400 als de 3000 meter. Zijn tijden waren 53.8 en 9 04.2 Bij een door GAC georga niseerde uurloop werd de NSL-er Ad Ulijn vijfde. Hij overbrugde de afstand van 17 kilometer 98 meter en 10 centimeter Zi|n clubgeno ten Hein den Elzen en Wim van Gijlswijk werden tiende en zeven tiende Bij de veteranen kwam Wim Turnhout op de negende plaats terecht ster-1 kSTRICHT Landskampioen h", fer heeft zich op overtuigen- wijze gepresenteerd voor het iiwe seizoen 78-79. Het in' "J® istricht georganiseerde bas- >al-toernooi leverde de eer- ,f® prijs op voor de Leidse >r ti h |9- Deze eerst® PriJs kwam "i Mand door een 102—72 zege °e Maes Pils Mechelen uit Bel- i en een 104—91 overwinning het USA-Stars team. Boven dien wist Arthur Collins met 49 punten de topscorers-trofee voor zich op te eisen. Na één week trainen is al enigszins te zien wat voor een soort basketbal Parker het komende seizoen op de vloer zal gaan leggen. Meer dan ooit zal de Leidse ploeg de snelheid gaan opzoeken. Een strategie, waarin Emili Hagens prima blijkt te passen. Ook fy siek lijkt Parker erop vooruit te gaan. Sid Bruinsma durfde in Maastricht aanzienlijk meer dan in de laatste competitiemaanden en Jeff Lende en Hans van Roo- den blijken eveneens geschikt voor fysiek basketbal, hetgeen de Leidenaren in de Europacup goed van pas zal kunnen komen. Maes Pils, de eerste tegenstander van Parker, kon geen moment imponeren. De Belgische sub-top- ploeq, met oud-Kinzospeler Rick Katherman in de gelederen, had geen antwoord op de klap die Parker al in de eerste helft uit deelde. In hoog tempo werd een ruime voorsprong opgebouwd: 124 in de derde minuut en nog geen zeven minuten later was het al 35—18. Mitchell Plaat bleek wederom heer en meester en op vallend was het bijzonder fraaie teamwork van de gehele ploeg. Met een 54—28 ruststand was de strijd feitelijk al beslist Coach Hennie Blom wisselde dan ook veel in de tweede helft. Alle spe lers kregen speeltijd, ook de de buterende Joost Cornelissens, die in beide wedstrijden het honderd ste punt liet aantekenen De Bel gen geloofden het wel. Van geor- gamseero teamspei was nauwe lijks sprake en tijdens de zwakke momenten van Parker kwamen de Belgen ook nauwelijks dichterbij. Met 102—72 plaatste de Leidse ploeg zich in de finale. In die finale speelde Parker tegen een team bestaande uit Amerikanen, die in Europa willen gaan spelen Het werd een aantrekkelijk duel waarin Parker door beter team spel uiteindelijk de winst pakte Aanvankelijk hadden de Leidena ren moeite met het fysieke spel van de USA-Stars en Leiden kwam zelfs met 22—23 achter. Een tempoverhoging en een sco- reproduktie van Mitch Plaat deed de score oplopen tot 38—29. waarna het met 48—42 rust werd In de tweede helft hetzelfde beeld, af en toe rommelige situa ties door het zwakke fluiten van de aangestelde districtsscheids- rechters. die het vooral op Hans van Rooden hadden voorzien Met 10491 was de beker voor Parker Scores Parker Collins 17 en 32 pt., Bruinsma 24 en 19 pnt„ Plaat 10 en 23 pnt.. Bartolomé 16 en 8 pnt.. Kip 16 en 4 pnt.. Hagens 11 en 4 pnt.. Lende 4 en 8 pnt.. Van Rooden 2 en 4 pnt.. Cornelis sens 2 en 2 pnt Hans van Velde (Van onze sportredactie) HAAG/ROTTERDAM Het zulke hoge verwachtingen moet geziene „dubbele" letweekelnde is voor Ajax en in een „dubbele" teleur- ing geëindigd. De Leidse teters die aan éèn overwin- voldoende zouden hebben- ld om de kamploenstroon de overgangsklasse te kun- bestijgen, verloren eerst van en kwamen gisteren een winnende draw 2) overeen met de reserves het Rotterdamse VOC. Het iltgespeelde Ajax voert nog de ranglijst aan, maar is nkelijk geworden van de ite wedstrijd die VUC komen- i^week nog moet afwerken. VUC, dat zaterdag Quick 1 de laatste illusies op de |ontnam, dat duel tegen HCC 3, dan zullen de Leidenaars op wicketgemiddelde naar de twee de plaats worden teruggewe- Ajax heeft de komende, spannen de week, overigens volleditg aan zichzelf te „danken". Met name zaterdag bij HBS toonde het team van captain Rens de Graaf zich bijzonder matig op dreef. Nadat de Haagse reserves met 169 runs de kant hadden opgezocht, stond Ajax voor de niet onmogelijke taak dit totaal te overtreffen. De battingside van de Leidenaars liet het evenwel afweten. Op De Graaf (13). Danny Eldering (38) en de sterk spelende Ernst Oudshoorn (51) na, bereikten de Leidse bats- men de dubbele cijfers niet. Het uiteindelijk bereikte totaal van 126 runs werd des te teleurstel lender op het moment dat Ernst Oudshoorn in de laatste over het beslissende wicket verspeelde. Het „slagwerk" van Ajax was gis teren tegen VOC 2 duidelijk beter verzorgd. Na een wat moeizame opening (41 voor 1, 57 voor 4) bouwden Jan Wolter Ijssel de Schepper en Frans Woortman een voortreffelijk partnership op dat pas op 152 werd beëindigd toen Woortmans wicket viel. Op de 200 sloot Ajax tenslotte voor het verlies van zeven wickets. Van die 200 had IJssel de Schepper maar liefst 74 runs voor zijn reke ning genomen. VOC weigerde echter te capitule ren. Gedegen battend werd Ajax bestreden en slechts eenmaal leek het Leidse team de tegen stander stormrijp te hebben ge kregen. Op 116 veroverde Ajax drie wickets. Het bleek niet vol doende. Bij 136 voor 8 luidde de voor de Rotterdammers „redden- de"gong. Ajax resteerde slechts de schamele troostprijs: de twee bonuspunten kwamen in Leids bezit (42). de kampioensbeker (nog) niet. Cijfers: HBS 2—Ajax 6—1. HBS 169 all out, Ajax 126 all out. Bowlingcij- fers: Frits de Jongh 6 voor 58. Ton Eldering 1 voor 40, Johan Langerhorst 2 voor 37. Battingcij- fers: Ernst Oudshoorn 51. Danny Eldering 38. Rens de Graaf 13. HBS-uitblinker Huib Visee. Runs 63, wickets 7 v VOC 2Ajax 2-4. VOC 136 voor a Aiax 200 voor 7 Rnw/I.nnmfor* 8, Ajax 200 voor 7. Bowlingcijfers: Johan Langerhorst 3 voor 36. Ton Eldering 2 voor 36, Frits de Jongh 1 voor 31. Meindert Jan Taalman Kip Ivoor 19. Pieter Jan Kuiper 3 fraaie vangen. Battingcijfers: Jan Wolter IJssel de Schepper 74. Kuiper 33. Woortman 32, Ton El dering 31 n.o. HBS-uitblinker Huib Visee neemt een van zijn zeven wickets in het duel met Ajax Leiden Danny Eldering schrikt. Eèn van de vele starts tijdens het geslaagde Swift-toernooi LEIDEN Als voor de start van het Nederlands snelschaakkamploenschap voor de jeugd Iemand gezegd zou hebben dat John van der Wiel al In de voorronden uitgeschakeld zou worden, was hij voor gek verklaard, maar uiteindelijk zou hij toch gelijk hebben gekregen. De als favoriet gedood verfde Van der Wiel moest al snel drie nederlagen incasseren, waardoor hij in de tweede groep terecht kwam. Degene, die hier het beste van profiteerde, was de onbekende Eindhovenaar Ge rard Welling, die met een score In de finale van 10 uit 11, de titel wegpakte voor onder andere de Leidenaren Wim Heemskerk en Peter Gelpke, die in de middenmoot eindigden. De jeugd van de LSB liet het trouwens in het geheel een beetje afweten. Alleen Jeroen Piket viel met een tweede plaats bij de Jeugd tot 13 jaar In de grote prijzen. In de ochtenduren, toen de kwalificatieronden wer den verspeeld, vielen in Katwijk de grote klappen. Twee van de „zware" jongens moesten toen vroeg tijdig het strijdtoneel verlaten. Coen Stehouwer en John van der Wiel lieten te veel steken vallen en werden geplaatst in de tweede groep. Een aantal minder bekende jongeren zouden in de eerste groep de strijd gaan aanbinden om de titel en de geldprij zen. In elf partijen stond hij slechts twee keer een remise af. Wim Bor en Fritz van Dooren. die met 7 1/2 punt tweede werd, wisten tegen hem stand te houden. De derde positie werd ingenomen door de Hagenaar Maurits Wind. Drie uit de LSB afkom stige spelers weerden zich redelijk in deze hoofd groep. Peter Gelpke (6). Wim Heemskerk (5 1/2) en Jan Willem Duijzer (3 1/2) kwamen echter niet verder dan een plaats in de middenmoot. De titel bij de meisjes kwam terecht bij Christine van Zanten. Ook bij de jeugd tot 16 jaar was een deelnemer oppermachtig. Martin de Zeeuw werd mede bii afwezigheid van Rob Nio Bartholee en San Tjoa zij speelden in Haarlem een toernooi, eerste met 10 uit 11 De wat meer bekendheid genietende Henk Apon (Vlaardingen) finishte met drie punten achter stand als tweede. Ook Johan de Wolf wist zeven punten bijeen te scoren, maar hij had in de voorron den minder punten gescoord en werd daarom naar de derde plek teruggewezen. In deze leeftijdscatego rie kwamen vier Leidenaren uit in de hoogste groep. Roel Piket (6). Gert Koelewijn (6). Sjoerd Meijer (5 132) en Mare Overeem (3 1/2) kwamen ook hier niet verder dan een enkel incidenteel succes. Erik Oosterom wist de derde groep overtuigend met 8 1/2 uit 9 te winnen. Annemarie Duymelinck was met 9 uit 10 het sterkste meisje. Veel spannender was de strijd bij jongeren tot 13 jaar. Dirk Rietveld (Wassenaar), Jeroen Piket (Lei derdorp) en Gerard Joon (Krommenie) deden niet- veel voor elkaar onder. Rietveld bleek tenslotte over de sterkste zenuwen te beschikken en won met 8 1/2 punt de eerste prijs voor Jeroen Piket (8) en Gerard Joon (7 1/2). Dirk Klok (3 1/2) en Frank van Hasselt (2 1/2) plaatsten zich nog wel voor de eerste groep maar telden in de strijd om de hegemonie niet mee. Lucie Ellinger bleek na beslissingswedstrijden met Anne- miek Kievits en Karolien Vreugdenhil het sterkste meisje in de categorie tot 13 jaar Lucie Ellinger (links), de kampioene bij de meisjes tot «3 jaar in duel met de nummer twee Annemieke Kievits.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 19