Leids Vrijetijdscentrum opent nieuw seizoen met filmfestival Promenadeconcert in stadsgehoorzaal Try out van „Neerlands Hoop" in Stadsgehoorzaal Orgelconcert Adventskerk Druk programma voor „Capriole" Donna Summer zingt in film op sprookjespeil Mysterieuze gebeurtenissen aan boord van vrachtschip LEIDSE COURANT roulatie zitten, politieke films of films van onbekende re gisseurs. Af en toe zit er een kassucces bij zoals bijvoor beeld oude films van Hitch cock, „Dan hebben we soms in onze filmzaal, waar eigen lijk maar plaats is voor 100 mensen, 150 bezoekers zit ten". Op het programma filmfestival staan 30 augustus twee films van Marguerite Duras, een Fran se schrijfster/regisseuse, be kend van onder meer. „Hi roshima, mon amour". Dit keer zal gedraaid worden „Le' Camion" een film uit 1977 en Des Jounees entiers dans les arbres". Op donderdag 31 augustus is er een Tarkowski-special met twee films van deze Russi sche regisseur namelijk „De spiegel" een film uit 1977 en zijn eerste film „De viool en de stoomwals". Het festival wordt vrijdag 1 september besloten met „Ik vraag het woord" van de Rus Panfilow, een film die in en kele Russische bioscopen al twee jaar draait en „Het spinneweb" van de Hongaar se cineaste Imre Myhalyh. Beide films oogstten op het Film International in Rotter dam veel succes. Het sportcafé van het LVC opent donderdag 31 augustus zijn deuren met een damsi- multaan met Harm Wiersma. Op vrijdag 1 september gaat de vrijdagavond popcyclus weer beginnen met de groep „Gunner Cade". Dit seizoen wil het LVC het popgebeuren laten samengaan met enter tainment van een geheel an der soort. Niet dat de popmu ziek gaat verdwijnen, in te gendeel, pop blijft de hoofd moot vormen, maar men wil de vrijdagavond zo geva rieerd mogelijk maken. Zo zal 1 september behalve Gun ner Cade het tragisch duo Paul en Andre optreden. Op 8 september zullen zowel drs. P. als de Fools band optre den en vrijdag 22 september komt Dave Berry naar de Breestraat. Zaterdag 2 september is er „open huis" om belangstel lenden kennis te laten maken met de cursussen en work shops. Er worden demonstra ties gegeven. Tevens wordt uitgebreide informatie ver strekt over volksdansen, jazz- ballet, boetseren, gitaar- en saxofoonlessen of de Leidse Go bond, die maandag en donderdag in het centrum wedstrijden speelt. Men kan lid worden van het Leids Vrijetijdscentrum voor 5 gulden. Daarvoor krijgt men een korting van 2 gul den bij alle evenementen en van 1 gulden bij een voorstel ling van het Filmhuis. Dege- gen, worden automatisch lid. LEIDEN - „Neerlands Hoop", het cabaret van Freek de Jonge en Bram Vermeulen komt donderdag 31 augustus naar de Leidse Stadsgehoorzaal voor een try out van hun nieuwe theater programma. De Leidse stu dentenvereniging Augusti- nus heeft het optreden geor ganiseerd. Freek de Jonge en Bram Vermeulen zeggen zelf over hun nieuwe programma, dat „Neerlands Hoop" na „Inte rieur" de blik wat meer naar buiten heeft gericht. „Deze nieuw aangeboorde kracht bron stuwt ons in de richting van baldadige trucs en stunts, naar een kort maar krachtig programma. Flit send en onverachtelijk als een zakrekenmachien". Kaarten voor de voorstelling die om kwart over acht be gint zijn verkrijgbaar bij Au- gustinus aan de Breestraat 125 voor zeven gulden pei* stuk. Verkooptijden: tussen vijf en acht uur. Een spannend moment in „Golden ren dezvous" Als je Richard Harris in „Golden rendezvous" ziet ploeteren om een bom aan boord van een schip onschadelijk te maken, heb je het idee dat allemaal al eens eerder te hebben gezien. Dat klopt, in Richard Lester's „Juggernaut" deed de onverschrokken Richard precies het zelfde. Maar „Golden rendezvous" is gebaseerd op een boek van Alistair MacLean, wiens avontu renverhalen mits „duur" verfilmd onverbidde lijke krakers als „De kanonnen van Navaro- ne" en „Where eagles dare" worden, en slor dig behandeld als in „Puppet on a string" en „Ice station Zebra" nog altijd een hoop actie en verrassende wendingen opleveren. „Golden rendezvous" behoort tot d^ laatste kategorie. Een atoomgeleerde wordt ontvoerd, op het vrachtschip „The Caribbean Star" worden twee doodkisten ingeladen en de be perkte passagiersaccommodatie van het schip biedt ruimte voor een vreemd assortiment verdachte typetjes. De marconist wordt ver moord, vervolgens een steward en juist*als de eerste officier de dader denkt te hebben ge pakt, neemt een Zuidamerikaans commando bezit van het schip. Dan blijkt dat er een atoombom aan boord is, die men mét de passagiers wil ruilen voor een miljard dollar in goud. Wie er achter deze operatie zit willen wij u niet verraden, wel dat eerste officier Harris natuurlijk op het nippertje de sleutel bemach tigt om de bom onschadelijk te maken. Alistair MacLean speelt het spelletje met de passagiers, die geen van allen zijn waarvoor ze zich uitgeven, aardig en zelfs een producent die Pie terse heet en' een regisseur met de naam Lazarus kunnen daar weinig aan ver prutsen met een rolbezetting vol „old timers", zoals Burgess Meredith en John Carradine als twee onverstoorbaar doorgokkende manne tjes, Dorothy Malone weer als nogal neuro tisch vrouwspersoon en John Vernon, die zijn rol in Hitchcock's „Topaz" nog eens mag herhalen. Zoals trouwens iedereen in deze film in imitaties van vroegere succesrollen vervalt. MILO ALPHEN AAN DEN RIJN In de Ad ventskerk in Alphen aan den Rijn zal organist Herman van Vliet uit Bodegra ven vanavond een concert geven. De aan vang van dit „openingsconcert" van het nieuwe seizoen is kwart over acht. Zoals gebruikelijk ia het concert gratis bij te wonen. Na afloop zal aan de uitgang gecollecteerd worden voor het „orgel fonds". Van Vliet zal werken spelen van Andriessen, Schumann, Franck, Guil- mant, Lefébure-Wély, Dupre en van hém- zelf. Bram en Freek HAZERSWOUDE - De leden van het jeugdcircus Capriole uit Hazerswoude wacht in het nieuwe seizoen een druk programma. Op 31 augustus, op de jaarmarkt in eigen woonplaats, maken de minirettes samen met het Tamboer en Trompetterkorps een rondgang door het dorp. Op 2 september verzorgt het complete circus een groot program ma in de veilinghallen te Roelofarendsveen. Op diezelfde dag treden de miniretten ook weer op tijdens de jaarmarkt. Op 7 september demonstreert het jeugdcircus zijn kunnen in Het Anker voor de Noordierse kinderen, die in Hazerswou de met vakantie zijn. Op 30 september volgt in dezelfde lokaliteit een optreden voor gehandicapte kinderen. Op 2 oktober is de miniretten- en majorettengroep present op de taptoe te Leiden. Op 7 oktober verzorgen de miniretten een rondmars in de wijk Rhynenburch, samen met het Tamboer en Trompetterkorps. Een week later staat er een grote circusvoorstelling in Alphen aan den Rijn, in gebouw Nabij, gepland. Op 21 oktober doet Caprioles maj orettenkorps mee t indoorfestival te Alblasserdam. En" verder CAMERA Saturday night fever (16). John Tre- volta als de „drager" van een film over de jeugd in de zeventiger jaren. Een gevoelig portret met kriti sche ondertonen van jon geren die hun leefruimte alvast opsouperen omdat er straks toch niets meer komt. Rijkelijk gelar deerd met uitstekende muziek en dans. (elfde week). LIDO I Convoy (16) Bont spektakel van Ame rikaanse vrachwagen- chauffeurs die in een massale optocht diverse staten doorkruisen, ru ziënd met malafide poli tieagenten. De regie is in handen van Sam Pec kin- pah, hetgeen een stevig brok spanning garan deert. (derde week). LIDO III The turning point (16). Shirley McLai- ne en Anne Bancroft in een aangrijpende film over twee vrouwen met een gemeenschappelijk verleden, maar ieder met een eigen kijk op dat ver leden. Het komt tussen hen tot een bikkelharde confrontatie, (zesde week) STUDIO The man with the golden gun (12) Roger Moore in een Bond film uit 1974. Een aardige film waarin de humor van Moore de grimmigheid van een Sean Connery verdringt (reprise, zesde week). REX Het heetste hoer tje aller tijden. (16) De titel spreekt voor zich. Voorbehouden aan de liefhebbers, (derde week) EUROCINEMA I en II (Alphen) Convoy (16) zie Lido I. EUROCINEMA III Sa turday night fever (16) Zie Camera. EUROCINEMA IV Roller Coaster (12) Span ning en sensatie rond een Amerikaanse achtbaan. van het laatste festival van Film International in Rot terdam begin dit jaar. Het Filmhuis gaat met dit festival aan het tweede sei zoen beginnen. Januari dit jaar startte het met wat toe- n„een experiment" werd ge noemd. „Het is een succes geworden. We hebben meer bezoekers getrokken dan we hadden verwacht" zegt Fer- rie Rigault woordvoerder van het Filmhuis" Het ge middelde bezoekersaantal lag tussen de 60 en de 70 persoon. We hebben daaruit geconcludeerd dat we in Lei den voorzien in een behoef te". Het Filmhuis vertoont films die niet in de commerciële LEIDEN Het Leids Vrije tijdscentrum aan de Bree straat opent het nieuwe sei zoen met een filmfestival. Het festival dat van woens dag 30 augustus tot en met vrijdag 1 september loopt wordt georganiseerd door het Filmhuis, een project groep van het LVC. Er zul len films gedraaid worden LIDO II: Golden rendezvous (16) met Richard Harris en Ann Turkel. Hegie: Ashley Lazarus. LUXOR: Thank God, it's Friday (a.l.) met Donna Summer en The Commodores. Regie: Robert Klane. LEIDEN De stichting promenadecon certen Nederland verzorgt 9 september een concert in de Leidse Stadsgehoorzaal. Maar liefst zeven symfonie-orkesten ver lenen medewerking aan het promconcert- gebeuren. Het zijn: het Brabants Orkest, het Limburgs Symphonie Orkest, Het Gelders Orkest, Het Overijssels Philhar- monisch Orkest, het Frysk Orkest, het Noordhollands Philharmonisch Orkest en het Gewestelijk Orkest. Voor de „lichtere noot" in het Promcon- certgebeuren zorgen The Dutch Swing College Band, Het Roemeens Orkest, An drei Serban, Thérèse Steinmetz, het trio Nico van der Linden jr., Albert West, Thijs van Leer, Jenny Arean, Liesbeth List, Ramses Shaffy en Louis van Dijk. Solistische medewerking verleent de be kende violiste Emmy Verhey. Al deze musici zullen op verschillende plaatsen in het land optreden. In Leiden komt het Gewestelijk Orkest met dirigent Ari van Beek. Medewerking verlenen George van Renesse, Mieke Telkamp en het Roemeens orkest Andrei Serban. Op het programma staan werken van onder anderen Johan Wagenaar, Cesar Franck, Camille Saint/Saens en Louis Andriessen. baar verdiend als schrijver van komedies en vandaar dat hij aangezocht werd voor de zogenaamde blije aanpak. Die komt echter niet verder dan een ergerlijke kinderlij ke, operette-achtige toon. Twee teenager-meisjes onder de leeftijd, twee verlegen jon gens op zoek naar een part ner, een dansdwaas die de prijs van de danswedstrijd wil winnen, een ouder echt paar dat er eens jeugdig „uit" wil, en een onbekend zangeresje dat eindelijk een kans wil, zijn de hoofdperso nen. Allemaal mini-verhaal tjes die vragen om het happy end. Tegen twaalven, als de disco bijna gaat sluiten, komt dat voor elkaar en de asso ciaties met het sprookje van Assepoester liggen voor de hand. Iedereen krijgt z'n zin, en dat betekent dat ook het zangeresje ter plekke een hit produceert. Maar zij heet dein ook Donna Summer, wordt „Koningin van de dis co" genoemd, en mag de film hitgevoelig maken, al doet ze haar mond maar heel even tjes open en ziet ze er op het doek nogal onooglijk uit. Kortom: De koorts van de zaterdagse Travolta heeft niets van doen met Donna's disco op de avond daarvoor. BERT JANSMA ingenomen van de verholen schalksheid van toen. Dat be tekent dat je van in opgewek te kleuren neergezette speels- cènes uit de twintiger jaren opeens met je neus op blote feiten gedrukt wordt die el ders in bioscoopjes van min der dan vijftig plaatsen ver huld gaan. Het draait om twee identieke heren, die ten einde een contract, een hoop geld en nog wat meer te be machtigen een soort diefje- met-verlos-spelen in dame- sarmen. Ole houdt het netjes, laat de sex aan Deense profs over en doet weten dat er nóg zo'n serie treurigheid op ons te wachten ligt. Some thing rotten in the film of Denmark. BERT JANSMA Het Roemeens orkest Andrei Serban George van Renesse Mieke Telkamp Na het enorme succes van „Saturday Night Fever" is men in Hollywood tot het besef gekomen dat er geld zit in de discofilm. Helaas, want terwijl „Saturday Night Fe ver" met het discotheek-ge beuren als achtergrond van het verhaal zeker een be hoorlijk geslaagde en per soonlijke film was, kunnen we de eerstkomende tijd no gal wat melige maakwerkjes verwachten. Ze drijven op hits of hitvertolkers en zijn bestemd voor het dansende discopubliek dat in de Ver enigde Staten inmiddels im- „Thank God it's Friday", een eersteling van regisseur Ro bert Klane, is een brave po ging dat discogebeuren als onderwerp voor een hele film te nemen. De disco dus cen traal, met daarbinnen een aantal zeer verschillende ka rakters (nou ja), die je om de beurt een stukje mag volgen. Klane heeft zijn sporen blijk- Donna Summer en haar „Commodores", de hoof drolspelers in een vrolijke discofilm. TRIANON: Met een twee ling gaat het beter (16) met Ole Soltoft en Lise Henningsen. Het lijkt alweer een grijze eeuw geleden dat de Deense acteur Ole S0ltoft het mid delpunt was van ondeugende filmpjes, waarvoor overigens vandaag niemand meer heet zou lopen. Diezelfde Ole S0l- toft duikt nu plotseling op in een nieuw Deens werkje dat hier „Met een tweeling gaat het beter" geheten is. Aan Ole lijkt de tand des tijds niet geknaagd te heb ben, aan de Deense film die om hem heen gebouwd is S0ltoft exporteur van Deense oubolligheid wel. De oubolligheid viert zo mogelijk nog hoger tij dan indertijd, en daarenboven heeft de harde sex de plaats

Leidse Courant | 1978 | | pagina 7