Groen licht voor renovatie Warmonds gemeentehui Bibliotrailer niel in hart Voorhou „Voorhout is in 40 niet spectaculair gegroeid „Erica" wint waterpolokamp jaar KORTWEG Officiële opening van Stompwijkse sport voorzieningen: Nieuwbouw Van Leeuwenpark in raad Leiderdorp Nieuw raadhuis Nieuwkoop ttttalU L,tXUbü COUKAN i' VK1JUAG 25 AUGUSTUS 1978 WARMOND De beslissing om ruim anderhalf miljoen te investeren voor uit breiding en renovatie van het gemeente huis viel de raadsleden gisteravond aan zienlijk makkelijker dan de leden van de commissie financiën eerder deze week. Dhr. Tulp (CDA) noemde het tijdstip waarop deze beslissing genomen moest worden juist bijzonder geschikt „Deze raad heeft alle voorbereidingen voor het bouwplan getroffen en meegemaakt zodat de beslissing een goede afsluiting vormt van deze zittingsperiode", zjei hij. Raadslid Tulp (CDA) toonde zich uiterma te verheugd over het feit dat de werkomge ving voor de ambtenaren spoedig zal wor den verbeterd. Het financieringsplan noemde hij goed en hij deelde geenszins de mening van de commissie financiën dat de komende raad teveel financieel beperkt zou worden. Wel stelde de raadsfracties dat de 1.50.000,- toereikend zou moeten zijn. Burgemeester De Vreeze zegde toe alles in het werk te zullen stellen binnen het geraamde bedrag het gebouw te laten realiseren maar kon uiteraard geen absolu te garantie hieromtrent verstrekken. De fractie van Progressief Warmond heeft in de overwegingen niet alleen de zeer nabije toekomst betrokken maar ook ge dacht aan de ontwikkelingen op langere termijn. Nu er veel wordt gesproken over het samenvoegen van kleinere gemeenten dient men zich af te vragen of het wel verantwoord is zo'n groot bedrag uit te geven voor een gemeentehuis. PW is echter van mening dat een goed gebouw ook na eventueel samenvoegen van meerdere ge meenten heel goed bruikbaar zal zijn. Bo vendien is de termijn waarbinnen dit kan gebeuren nog wel zo lang dat de werkom geving van het personeel niet al die tijd ongewijzigd kan blijven. Raadslid Heemskerk (PW) toonde zich ui termate verheugd over het voorstel een krediet beschikbaar te stellen voor de le fase van de bouw van kleedakkommodatie op het sportpark Overbos. De besprekin gen met voetbalvereniging Warmunda ben er toe geleid dat deze vereniging lijks 10.000,- uit de exploitatie van kantine aan huur zal betalen vooi kleedakkommodatie. De overige veren gen zullen uiteraard ook huur moetei talen maar omdat zij niet de mogelijk hebben extra inkomsten te verwerven len zij wat minder mogen betalen, munda vindt dat overigens reëel. Cellegevorming Leiderdorp rond LEIDERDORP De college vorming in Leiderdorp is rond. De verschillende raadsfracties hebben besloten een vierde wethouder aan te stellen. Dit wethouderschap is aan het CDA ten deel gevallen, zodat deze partij in Leiderdorp twee zetels in het college inneemt. De overige wethouderposten worden bezet door WD en PvdA. J. Verdier wordt benoemd als vierde wethouder. Hij krijgt de portefeuille Bestuurszaken, Onderwijs, kinderspeelzalen en kinderopvang. De namen van de andere drie wethouders wa ren eigenlijk al bekend: C. Gor dijn (CDA) (met ruimtelijke or dening, openbare werken en huisvesting), I. Gehner-Ellen- berger (VVD) (met sociale za ken, crm en jeugdzaken) en J. Bezemer (PvdA) (met economi sche zaken, financiën, planning en verkeer). De PPR is derhal ve met hun twee raadszetels niet vertegenwoordigd in het college. Volksbelang renoveert Gerelaan HAZERSWOUDE De wo ningbouwvereniging Volksbe lang gaat achttien woningen aan de Gerelaan in Hazers- woude-dorp renoveren. De totale renovatiekosten be dragen 1.017.087 gulden. Na de renovatie zal de huur van de panden moeten worden ver hoogd naar 260 gulden per maand. Tachtig procent van de bewoners stemmen met de plannen in. De woningen stam men van vlak na de Tweede Wereldoorlog. Wethouder Mesman neemt afscheid LISSE De heer A. J. Mes man zal aan het einde van de lopende zittingsperiode van de gemeenteraad van Lisse", zijn functie als wethouder van so ciale zaken en loco-burgemees ter, die hij meer dan 20 jaar heeft bekleed, beëindigen. Het gemeentebestuur biedt de heer en mevrouw Mesman op don derdag 31 augustus een recep tie aan, bestemd voor de bevol king van Lisse en de vele rela ties van de heer Mesman bui ten de gemeente. De receptie wordt gehouden in het raad huis aan de Lissese Heereweg van 16.30 tot 18.00 uur. JUBILERENDE GEMEENTE SECRETARIS VAN DEN AARDWEG: VOORHOUT De bibliotrailer- waardoor per 1 oktober de bibliobus van de Provinciale Bibliotheekcentrale zal worden vervangen krijgt als standplaats het eind van de Kerkweg juist tegenover het gymnastieklokaal op de hoek Kerkweg-Linnaeus- laan. Dit antwoord kreeg gister- de grond is ingegaan werd gis- avond het raadslid mevrouw A. teravond door de raad al een J. W. Wijling-Schellingerhout aanvullend krediet van een (PPR) op haar vraag naar een alternatieve plaats voor de trai ler het RK kerkbestuur centrale accommodatie aan de geen toestemming geeft om het Kerkplein van de Bartholo- meuskerk als standplaats te ge bruiken. Warmenhoven (Gem. Bel) suggereerde dat het mis schien mogelijk Is om als het gebouw van de oude Agnes wordt afgebroken daar een soort dorpsplein aan te leggen waarop zo'n trailer dan ook best een plaats zou kunnen krijgen. Hij vroeg zich boven dien af waar de bezoekers moeten parkeren als het nieu- Jacoba van Beierenweg. Volks universiteit en Jongerensocie- teit „Kontakt" zullen daar dan een onderkomen vinden. Mevrouw Wijling was het er niet zo maar mee eens dat er voor een duurder plan moet worden gekozen als een eerder plan voor een miljoen verwe zenlijkt zou kunnen worden. Dit plan was echter een bouw werk met een geheel plat dak waarvan het college het esthe tisch aanzien niet bijzonder we verzorgingshuis klaar is aantrekkelijk leek. Het duurde- voor de bejaarden. Burgemees ter Van de Wouw zei dat daar over al een afspraak was ge maakt tussen het Stichtingsbe stuur en het Kerkbestuur. plan heeft puntige daken en heeft de goedkeuring gekregen van de toekomstige gebruikers. P. J. W. M. Verdegaal (CCP) had de beslissing maar liever Voordat er ook maar één spa nog een maand uitgesteld. „We ter. moeten ook nog voor een derkomen van* de peutersp groep zorgen en de Jeugdr trekt binnenkort ook aan bel". Na een afscheidswoord te l ben gericht tot de scheidei raadsleden de heren C. 1 van Leeuwen (CCP), A. Veld (Gem. Bel.). J. H. de G ƒ- ter (WD) en Toon A. W. Groot (PPR) richtte bur meester M. Th. van der Wo zich tot Joop Warmenhoven Toon de Groot die 1 septem hun 25-jarig raadslidm; schap vieren. De burgemees memoreerde de verdiensteli T heden van de beiden raad' den en overhandigde Toon Groot en Joop Warmenhor ce een verrekijker en een sep yan drie boeken over planten en Flora en Fauna eigen land. „Beiden hebb h naar mijn mening nooit in h vrije tijd hoeven denken wat 0 moesten doen. De tijd ging v ei ledig op aan de belangen i anderen", aldus de burgemei0' Stompwijk Zaterdag avond om 19.00 uur zal wet houder J. J. Meijer van sport en recreatie het nieuwe, overigens al enige tijd in gebruik zijnde, verharde handbalveld van HVS op het sportpark aan de Meerlaan officieel openen. Zoals be kend kan het handbalveld tevens worden gebruikt door de tennisliefhebbers in Stompwijk. Tegelijk met deze officiële ingebruikneming zal ook de nieuwe kleedaccommodatie (die binnen een half seizoen door de gemeente Leidschen- dam is gerealiseerd) van de Handbalvereniging Stomp wijk worden geopend. Ter gelegenheid van dit fees telijk gebeuren, worden er prestatielopen georganiseerd, terwijl eveneens om 19.15 uur enige tennisspelers uit de Stompwijkse gemeenschap een wedstrijd zullen spelen. Zondag wordt het handbal veld door HVS 1 in gebruik genomen die de kompetitie wedstrijd speelt tegen VELO 1 uit Wateringen, aanvang 14.00 uur. Het geheel zal muzikaal den verzorgd door de Fanfa re „Juliana". VOORHOUT „Het woon ruimte vraagstuk is altijd al een nare zaak geweest. Sinds 1947 zit ik in de vorderings- en woonruimte-adviescom missie. Maar het blijft een nimmer aflatend probleem." Aan het woord is de heer J. W. van den Aardweg, ge meentesecretaris in Voorhout die op 1 september zijn veer tigjarig jubileum zal vieren. Veertig jaar in overheids dienst waarvan op een paar jaar na, alle in Voorhout doorgebracht Die paar jaar dat de jonge Van den Aard weg er tussenuit was blijkt hij op Binnenlandse Zaken te hebben gewerkt vanaf 1 ja nuari 1940 tot 1943. J. W. van den Aardweg gebo ren in Haarlem, thans vader van zes kinderen, kwam in 1938 als volontair op de Voor- houter secretarie terecht. „Je werd geduld, maar kreeg geen cent." Bij zijn terugkeer in Voorhout in 1943 kreeg hij wel salaris onder burgemees ter mr. G. F. W. van Berckel. „Als tweede en later als eer ste ambtenaar ben ik toen al werkend en studerend opge klommen tot secretaris. Dat was op m'n 29e jaar. Nu gaat alles op dagscholen met be houd van salaris. Dat was wel heel anders vroeger. Toen stond je boekentas klaar on der je bureau en ging je na het beëindigen van je dienst tijd nog eens voor drie viei uur naar Leiden om te stude ren. Ambities om hier weg te komen? Ja die heb ik wel gehad maar veelaal waren het persoonlijke omstandigheden. bij voorbeeld m'n schoolgaan de kinderen, die me er van weerhielden om te verkassen. Nu ga ik zeker niet meer ver kassen. Ik heb het hier altijd goed naar m'n zin en blijf hier lekker zitten. Ik hoop de rit tot 1981 vol te kunnen maken. „Nee", zegt v.d. Aardweg, „Voorhout is in die veertig jaar niet spectaculair ge groeid. Toen ik kwam waren er nog geen vier- en nu nog geen zevenduizend inwoners. Spektakel heb ik wel meege maakt met burgemeester mr. De Graaff. Voorhout haalde de landelijke pers, maar dat was voor mij niet nodig ge weest. Tenslotte moeten bur gemeester en secretarissen geen politieke figuren zijn, al kunnen ach zaken voordoen die politiek wel gevoelig lig gen. Je moet buiten die poli tieke problemen blijven en proberen ertussendoor te la veren. Dat is gelukkig nu al lang verleden tijd. De laatste twintig jaar is het heel fijn werken geweest. We hebben echt een fijn team en werken toch voor het algemeen be lang. Wat ik nog meer heb gedaan. "Tja, al zo'n jaar of acht ben ik nu met mijn me debestuursleden in de weer geweest om de hoognodige nieuwbouw ter vervanging van de Agnes tot stand te brengen. Van de Stichting Schooltandverzorging ben ik bestuurslid geweest vanaf de oprichting in 1959. Ik ben voorzitter van de ARKA (Al gemeen tesecretaris. gemene R.K. bond van ambte naren) in de streek, 13 jaar voorzitter van de tennisver eniging en heb in het bestuur van, destijds het wit-gele kruis, gezeten. Je voelt je dan toch wel echt geëngageerd met de gemeenschap, 't Zou me wel wat doen als ik uit Voorhout weg moest. Als ik door het dorp fiets weet ik van heel veel punten de ge schiedenis", aldus gemeente secretaris Van den Aardweg. Volgende week vrijdag komt voor het jubileum van de ge meentesecretaris de gemeen teraad om half drie in buiten gewone vergadering in het ge meentehuis bijeen. Een recep tie voor alle belangstellenden is er 's avonds om 19.30 uur in het Parochiehuis. LEIDERDORP Behalve de nieuwbouw in het Van Leeuwenpark, komt maandag 28 au gustus in de laatste raadsvergadering van de huidige raad, het verlenen van een aantal subsidies, het vaststellen van een koopavond, de nieuwe samenstelling van de commissie beroep- en bezwaarschriften en de problema tiek van het oude woningbestand in Leiderdorp aan de orde. In een bijzondere openbare raadsvergadering, welke op vrijdag 1 september om vier uur begint wordt de raadsperiode 1974-1978 afgeslo- LISSE Sociëteit Artemis presenteert vanavond een kof fieconcert. Op het Artemisplein wordt een echt ouderwets zo meravondconcert gegeven waaraan medewerking wordt verleend door Canite Tuba uit Lisse. Dirigent P. Drost heeft het programma samengesteld en een serie majorettes maakt het geheel ook visueel aantrek kelijk. Het concert begint om 21.00 uur. LISSE De hockeyvereniging Hisalis uit Lisse opent zondag 27 augustus het seizoen met een feestelijk toernooi voor le den van de vereniging. Het hockeyterrein bevindt zich aan de Spekkelaan. VOORSCHOTEN - Zaterdag zijn er drie aktiviteiten in het kader van de Verlevendiging van het Dorpscentrum. Van 10 uur tot 12 uur is de Dorpstoren te beklimmen en te bezichtigen. Voor het Ambachts- en Bal juwhuis op de Voorstraat is er op dezelfde tijd een ruilbeurs voor kinderen. Zij kunnen hun eigen spulletjes verruilen of verhandelen. Op het plein voor het Cultureel Centrum houdt 't Nut de jaarlijkse rommelmarkt voor de volwassenen. De gehe le dag bestaat er gelegenheid tot het huren van een kraamp je en daarna zelf marktkoop man zijn. LISSE De recreatiecommis sie van het gemeenschapscen trum „De Poel" organiseert za terdag 26 augustus in samen werking met muziekvereniging „Canite Tuba" een muzikale rondgang door de Poelpolder. De rondgang gaat om half acht op de Ruishornlaan van start. Rond negen uur wordt de rondgang beëindigd op het Ooievaarsplein. VOORSCHOTEN In ver band met de mogelijkheid dat onder watervogels botulisme uitbreekt, worden de Voorscho tenaren dringend verzocht om watervogels niet te voederen. Men wil voorkomen dat veel watervogels worden aangetrok ken en een te grote concentra tie vormen, hetgeen uitbreken en uitbreiden van botulisme in. de hand kan werken. Met na druk wordt er op gewezen do de eenden e.d. niet met de blote hand aan te raken. Verzocht wordt gesignaleerde dode wa tervogels te melden bij de dienst openbare werken, tele foon 01717-2141, toestel 84 of 79 of bij de Rijkspolitie, telefoon 01717-6965. NOORDWUKERHOUT De Wandelkring Leiden en Om streken organiseert op zater dag 26 en zondag 27 augustus en op zaterdag 23 en zondag 24 september een bos- en duin wandeltocht. Om negen uur wordt gestart bij het cafe-res- taurant „De Duinpoort", Lan- gevelderlaan 22 in Noordwij- kerhout. Het inschrijfgeld be draagt twee gulden per per soon. Als herinnering krijgt ie dere deelnemer een fraaie me daille met lint. Inlichtingen over deze wandeltochten zijn te verkrijgen bij de heer J. P. Woordes. Eikenlaan 53, in Alp hen aan den Rijn, telefoon 01720-75724. LISSE De recreatiecommis sie De Poel houdt zaterdag 26 augustus weer een ruilbeurs van onder meer munten en postzegels. De zaal is geopend van 10.00-16.00 uur en de toe gangsprijs bedraagt voor vol wassenen 1,- en voor kinde ren 0,25. TOP wil record paalschieten verbeteren SASSENHEIM Leden van de Sassenheimse korf balvereniging TOP zullen morgen de gehele dag pro beren het record „paal schieten" te verbeteren. Dit in verband met het vijftigjarig jubileum van de vereniging. Al om zes uur in de och tend zullen Helen Simme- link, Stella v.d. Zaag, Peter Ciggaar en Anne v.d. Zaag beginnen met hun pogin gen om het wereldrecord van 7296 doelpunten te breken. Dit record dat neerkomt op een gemiddel de van 608 treffers per uur, is momenteel in handen van de vereniging Biko in Bilthoven. De pogingen zullen voortduren tot zes uur 's avonds. De spelers is per uur een rustpauze van vijf minuten toege staan. Een team van ver zorgers en tellers zal de recordpoging bijwonen. Om half elf begint morgen een aspiranten en pupillen- toernooi, terwijl in de kan tine na zes uur een feest programma wordt gepre senteerd. Nieuw korfbalveld Warmond WARMOND Burgemeester De Vreeze al morgenmiddag om een uur de officiële ope ning verrichten van het nieu we korfbalveld in het sport park Overbos. De korfbalvereniging War mond is over het gereedkomen van het nieuwe veld zo ver heugd dat zij graag iedereen wil laten medelen in hun vreugde. Er is een ballonnen wedstrijd waaraan alle kinde ren kunnen meedoen, er zijn spelletjes met voor iedere deel nemer een prijsje en er is een trimparcours. Tenslotte kun nen bedrijven en verenigingen en kompetitie spelen. NOORDWIJK De nationale vierdaagse is in het Noord- wijkse „Bollenbad" uitge groeid tot een massaal zwem- festijn, waaraan een reeks at tracties zijn verbonden. Hon derden sportievelingen nemen er enthousiast aan deel. Een enthousiasme, dat bepaald aanstekelijk werkt, want de animo om mee te doen wordt met de dag groter. Zo kwamen gisteravond niet minder dan twaalfhonderd zwemmers en zwemsters hun dagelijks rondje van vijfhon derd meter in de vierdaagse trekken. Vanavond worden de aan dit evenement verbonden medailles uitgereikt. Gisteravond verder de finale plaats in een waterpolokamp tussen teams van verschillende Noordwijkse bedrijven. Bollen- baddirecteur Timmermans fungeerde als arbiter. De ploeg van de bouwonderneming „Eri ca" legde beslag op de kam pioenstrofee na een enerveren de stijd, waarbij „Erica" op de voet gevolgd werd door de mannen van „Dolfijn". De ze ventallen behaalden een gelijk aantal punten, maar een beter doelgemiddelde bezorgde „Eri-, ca" de titel. De uitslag luidde verder: 3. bouwbedrijf De Raad 4. firma Putman 5. perso neel gemeente Noordwijk en 6 „*t Stoofie". ten. Afscheid wordt dan genomen van wethou der E. Drenth (PvdA) en de raadsleden J. Reugebrink (CDA), J. A. Dop (WD), G. A. Dittmar (WD), A. Willems (PvdA) en W. D. C. van den Wijngaard (DS'70). In deze bijeenkomst wordt tevens aandacht geschonken aan het feit dat mevrouw D. W. Tichler-Moerman (VVD) haar wethoudersfunctie neerlegt. Zij keert overi gens wel terug in de nieuwe raad. De raadszaal is voor deze bijeenkomst alleen toegankelijk voor genodigden. Na afloop is er van 17.00 tol 18.30 uur een afscheidsreceptie georganiseerd voor de scheidende wethouders en raadsleden. Het nieuwe gemeentehuis in Nieuwkoop kan binnen-, kort in gebruik worden ge nomen. De eerste raadsver gadering vindt 31 augustus in het nieuwe gebouw aan de Kennedylaan plaats. Vandaag zijn de laatste ge meentelijke eigendommen uit de oude secretarie en het administratiegebouw van de dienst gemeente werken naar het nieuwe gebouw verhuisd. Het nieu we gemeentehuis is een ontwerp van de Delftse ar chitect ir. A. J. H. M. Haak. Het gebouw draagt een open karakter en moet een ontmoetingsplaats worden voor de burgerij.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4