Dollarcrisis lijkt voorbij M goudmarkt Zwolle krijgt uniek bedrijvenpark' jjfli AMERIKA KOMT EINDELIJK OVER DE BRUG Iets zwakkere markt AH .ANCIÈNLEIDSE COURANT VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1978PAGINA 15 RSV: Miljoenenorder voor bouw booreiland ROTTERDAM (ANP) De offshoredivisie van Rijn-Schel- de-VeroIme (RSV) heeft op dracht ontvangen voor de le vering van een booreiland van het type Levingston 111 met een totale waarde van circa 100 min. Het contract is ge sloten met Centromor, in op dracht van Petrobaltic, een ge meenschappelijke organisatie van Polen, de Sowjet-Unie en Oost-Duitsland, die zich bezig houdt met het onderzoek naar olie in de Baltische Zee, aldus RSV. Het booreiland zal worden ge bouwd bij VDSM (Verolme Dok- en Scheepsbouwmaat schappij BV) te Rozenburg en zal eind 1979 worden opgele verd. Het project omvat, inclu sief toelevering, ruim 500 man jaren werk. Volgens een woordvoerder van RSV is dit niet de eerste order voor het concern uit Oost-Europa. Al eerder werden een aantal tur bines aan Rusland geleverd. Volgens hem zijn er op di/ moment ook geen concrete on derhandelingen aan de gang voor nog meer orders uit Oost- Europa. Het driehoekige booreiland heeft een lengte van 63 meter, is 54 meter breed en 6,7 meter hoog. De drie poten zijn elk 127 meter lang. Het totale gewicht van het eiland met permanente installaties bedraagt ongeveer 3800 ton. Het unieke van dit contract is volgens RSV, dat niet alleen het eiland wordt geleverd d.w.z. het staalwerk met stan daarduitrusting maar ook een complete booruitrusting. Tot de order behoort ook de lever ing van equipment voor de uit voering van productietesten. economische redac- (Van i tie) DEN HAAG Het besluit van de Amerikaanse president Car ter om in het komende najaar weer een flinke hoeveelheid goud te gaan verkopen, heeft direct het beoogde resultaat gehad. Op de internationale valutamarkten nam de vraag en daarmee de prijs van de dollar vrijwel meteen na de bekendmaking toe. Gesteund door uitlatingen van kroonprins Fahd, dat Saoedie- Arabië er niets voor voelt om de dollar als betaalmiddel voor olie te vervangen door een an dere geldeenheid, is er nu na een wekenlange periode van onzekerheid en dieptepunten in de koers, aanleiding tot opti- Het besluit van Saoedi-Arabië veegt alle speculaties dat de dollar zijn positie als interna tionaal belangrijkste betaal middel zou verliezen van tafel en dat is ongetwijfeld een ont wikkeling die in het Witte Huis met blijdschap tegemoet is ge- Een dikke negentigduizend kilo goud wil Carter aan zijn voor raden in Fort Knox gaan ont trekken voor zijn verkoopplan nen. Bij zo'n maatregel snijdt het mes aan twee kanten. Ame rika krijgt meer greep op de dollar-koers en de positie ten opzichte van de goudprijs ver betert. Eén van de oorzaken van de zwakke positie van de dollar is per slot van rekening de al maar groeiende hoeveelheid dollars die zich buiten de VS bevindt. Zoals bekend heeft Amerika een ongekend hoog energieverbruik en dat bete kent dat scheepsladingen olie geruild worden voor scheepsla- De waarde van de dollar bereikte twee weken geleden in Frankfurt een historisch dieptepunt. Voor een dollar werd toen minder dan twee marken betaald, hetgeen leidde tot hectische taferelen op de Frankfurtse beurs. dingen dollars, die buiten de VS ten prooi vallen aan het prijsbepalende spel. van vraag en aanbod. In dat spel zorgen de moeilijkheden die Amerika door de grote olieinvoeren op de betalingsbalans ondervindt, samen met een ongekend hoog inflatiepercentage, voor een ui terst zwakke en zeer aan stem mingen onderhevige koers. De afgelopen weken zijn illus tratief geweest. Het voortdu rend uitblijven van maatrege len van de kant van Amerika zelf leidde de koers op de beurs van Frankfurt naar een historisch dieptepunt: voor de Dollar werd nog minder dan twee Duitse Marken betaald. Mededelingen over de bijeen komst op Camp David van Carter, Begin en Sadat, zorg den even voor een groeiend geloof, maar konden de angst dat tijdens een op hande zijnde spoedvergadering van de OPEC-landen de olieprijs ver hoogd zou worden, nauwelijks compenseren. Pas toen dit bericht door de OPEC werd tegengesproken en nu ook Saoedi-Arabië heeft aangegeven niets voor een ver hoging te voelen, is een meer betrouwbare en stabiele situa tie ontstaan, die de verklaring in zich draagt van de stijgende curve in de dollarkoers van de afgelopen dagen. Dat die olieprijs over niet al te lange tijd toch een keer om hoog gaat, is zo zeker als twee en twee vier is. Voor Carter is het daarom belangrijk om voordat zo'n verhoging aan de orde is, met een aantal maatre gelen te komen die op de lange duur zoden aan de dijk zetten. Goud verkopen is een maatre gel die in zo'n pakket niet thuis hoort. Daar Amerika afhanke lijk blijft van Arabische olie en die met dollars moet betalen, heeft het verkopen van goud, om een deel van die'geexpor- teerde dollars terug te krijgen, veel van het paard achter de wagen spannen. Carter heeft om die reden al zijn zinnen gezet op zijn voorstellen voor energiebesparing. Die zullen komende maand door het Amerikaanse Congres worden behandeld. In een interview met het Ame rikaanse weekblad Busseniss- week van vorige week toont Carter zich gematigd optimis tisch over de vraag of die voor stellen het Congres ongewij zigd zullen passeren. Energie besparing is een zaak waar de doornsee Amerikaan bijzonder weinig voor lijkt te voelen. Uit tal van andere minder ingrij pende maatregelen op dit ge bied in het verleden, is geble ken dat de bevolking van de VS nog veel te weinig door drongen is van het besef dat een gematigd energieverbruik, voor de huidige problemen een belangrijke stoot in de richting van en oplossing op langere termijn kan geven. Amerika's minister van energie Schlessenger heeft de proble men die de voorstellen in het Congres zullen opleveren ook getaxeerd. Daar Carter zich naar buiten toe nog niet pessi mistisch over deze zaak wil opstellen en via de weg van het redelijke betoog de winst wil binnen halen, heeft Schlessin- ger een andere strategie geko zen om te voorkomen dat de, plannen sneuvelen. Gaat het Congres niet akkoord, dan stelt hij zijn post beschikbaar en mag de regering de route „heu- vel-af", verder afleggen zonder dat hij daar verantwoordelijk heid voor draagt. TON VAN BRUSSEL De eerste helft van de week de stemming op de beurs goed tot bijzonder goed. De ie cijfers over het eerste kwartaal van de internationa le fondsen en van de banken begonnen - mede door de pu blicaties in de pers - goed door te werken. En als dan eenmaal de hoos inzet, komen er meer kopers in de markt. Een koers stijging in de markt, waarin de stemming gunstig is, roept krachten op die de stijging versterken. Maar daarnaast lokt zij winstnemingen uit van hen, die in het eerste uur reeds /tochten. Woensdag werd dit al merk- maar toen was de vraag nog groot genoeg om het aan- van winstnemingen te kun- opvangen. Donderdag gin gen de winstnemingen echter de boventoon voeren met het gevolg, dat er nogal wat koer- in de loop van de handel afbrokkelden. De weer iets ge daalde dollar deed daarbij de koers van verschillende actieve fondsen evenmin goed. Het al gemene ANP-indexcijfer, dat vorige week vrijdag 94,4 was dat afgelopen woensdag tot 3 was opgeklommen (record >r dit jaar) brokkelde don derdag af tot 97,8. De uitstekende stemming op de beurs moge dan in de eerste plaats te danken zijn aan al het goede bedrijfsnieuws, de vrien delijke stemming in Wallstreet de wat opgelopen dollar in het begin van de week waren bepaald ook een steun in de De dollar blijft een zorgenkind. De Amerikaanse regering pro beert wat steun te bieden (door een disconto-verhoging en door extra goud verkopen, die beide het terugvloeien van de dollar moeten stimuleren), maar zo lang de handelsbalans niet we zenlijk verbetert door een ver laagde olieinvoer, kan het kwakkelen bijven met de dol lar. Ook Wallstreet blijft een vraagteken. De disconto-verho ging, die de dollar moet steu nen is voor het bedrijfsleven een lastenverzwaring en ze werd' door de Beurs dan ook niet met gejuich ontvangen. De stijging van het algemene ANP-indexcijfer was te danken aan een stijging over een breed front.' Alleen scheepvaartfond sen hebben hier niet aan mee gedaan. De Beurs vreest name lijk, dat de halfjaarcijfers uit deze bedrijfstak zullen tegen vallen. Dat het indexcijfer voor de groep scheep- en luchtvaart desondanks maar matig is ge daald (deze week van 101,8 tot 100,6) is te danken aan de zich uitstekend houdende koers van de KLM. Donderdag 153,50 te gen 151,50 vorige week vrijdag. Daarentegen was KNSM één gulden lager, Nederlandsche Lloyd twee gulden naar bene den en Van Ommeren drie gul den lager. Internationale fondsen hebben het deze week goed gedaan, zelfs als we rekening houden met de lichte teruggang op donderdag. Koninklijke Olie liep 2,80 op, Unielever 4,90, Philips ƒ1,20, AKZO ƒ2,00 en Hoogovens 1,40. Bij de laatst genoemde fondsen mochten zich in een kooplust van Duitse zijde verheugen. Estel, de moedermaatschappij van Hoogovens, heeft eind vo rige week bekendgemaakt, wat in het tweede kwartaal het ver lies, voor aftrek van belastingen tot 15,7 miljoen was terugge drongen tegen nog 126 miljoen gulden in een zelfde kwartaal van 1977. Die verbetering was enerzijds te danken aan een gunstige ontwikkeling in de staalsector en anderzijds aan donderdag wat stoom afblazen, hetgeen aan de sterke koers stijgingen van de laatste weken niet zo vreemd is. Desondanks eindigde Algemeen Bank Ne derland afgelopen donderdag met 373 gulden, precies vier gulden hoger dan vorige weeek vrijdag. AMRO-bank moest een guldentje terug, Neder landsche Middenstandsbank was 2,00 hoger (206,50 gulden) en Slavenburgh 3,50 gulden be ter (258,50 gulden). In de voedingsmiddelen-sector moest de Beurs twee tegenge stelde berichten verwerken. Schuitema heeft aanloopverlie zen bij nieuwe handelsactivitei- het doorwerken van de bespa ringsmaatregelen. Maar de di rectie dorst geen uitspraak te doen over het tweede halfjaar en dus ook niet of de opgaande lijn zich zal voortzetten. Na de winststijging van Alge mene Bank Nederland, AMRO- bank en Nederlandsche Mid denstandsbank konden we le zen, dat ook de Nederlandsche Kredietbank (een winstverdub beling tot 9,5 miljoen gulden) en Slavenburgh (winst van 13 naar 15,7 miljoen gulden) het in het eerste halfjaar uitste kend 1 gedaan hebben. Geen wonder, dat de vraag naar ban kaandelen kwam. Ook de bankkoersen moesten er tot ten waardoor - gezien de resul taten over het eerste half jaar - het exploitatiesaldo over ge heel 1978 zal dalen. Het divi dend zal echter vermoedelijk niet aangetast worden. In het begin lokte deze sombere me dedeling nogal aanbod uit, waardoor de koers maandag tot 136 gulden was gezakt tegen nog 150 gulden of) 11 augustus. Donderdag was de koers ech ter weer opgelopen tot 145,50 gulden. De Beurs was de schrik weer te boven gekomen. Wessanen heeft haar winst in het eerste halfjaar met tien procent kunnen opvoeren tot 7,8 miljoen gulden. Mede hier door zal het jaar 1978 beter worden dan 1977. Het bericht leverde 2,50 gulden koerswinst op tot 78,50 gulden op donder dag. Een interessante ontwikkeling zagen we ook bij de scheeps bouwmaatschappijen. De mi nister van Economische Zaken heeft het voorstel gedaan om de NDSM los te koppelen van de Rijn-Schelde-Verolme en bij. de Amsterdamse Droogdok Maatschappij te voegen. In de nieüwe combinatie zou dan ook de overheid participeren. Am sterdamse Droogdok Maat schappij liep deze week vijf gulden op tot 75 gulden. Rijn- Schelde-Verolme ging vier gul den omhoog tot 86 gulden op donderdag. Het bericht, dat een order van honderd miljoen gulden^ was geboekt op een booreiland voor het Oostblok was een steun in de rug. Afge wacht moet overigens wel wor den, of de bezetting van de Iraanse ambassade door stu denten een spaak in het wiel zal steken voor de miljardenor der op oorlogsschepen uit Iran. Het is al eens eerder gebeurd, dat de Sjah ons land econo misch straft voor het optreden van studenten. In de uitgeverssector waren het de Telegraaf en AUDET, die mooie cijfers over het eerste halfjaar publiceerden. Het gaat ook deze bedrijftak uitstekend, hetgeen in de gestegen koersen duidelijk tot uitdrukking komt. Een paar voorbeelden: AUDET (aandeel van 100 gulden) was op 30 juni 555 gulden en op 24 augustus 667 gulden, Kluwer (tien gulden) op genoemde data 88,50 gulden en 97 gulden, Ne derlandse Dagblad Unie (50 gulden) 214,50 en 267,00 gulden, Telegraaf (20 gulden) 130,50 en 154,00 gulden, Wegener (10 gul den) 73,00 en 84 gulden. De ontwikkeling op de obliga- tiemarkt wordt weer wat dui delijker. De stijgende obligatie- koersen wijzen op een daling van de rente. Vooral frappant is bijvoorbeeld, dat de recente 8 procent staatslening, uitgege ven tegen 100,5 afgelopen don derdag al 102,3 noteerde. Het lag dan ook voor de hand, dat de 8,5 procent Algemene Bank Nederland, uitgegeven tégen een koers van 101 een groot succes zou worden. Beleggers willen tegen de achtergrond van een zakkende rente graag een stuk met een rente van 8,5 procent hebben. Onofficieel deed deze lening woensdag dan ook al 102.- Dit in het oog houdende ziet het er voor de aangekondigde 8,5 procent lening van Wessa nen ook wel zonnig uit, waarbij het ons niet zal verbazen, als deze lening eveneens boven pa ri zal worden uitgegeven. De AMRO-bank heeft het daaren tegen aangedurfd om na de 8,5 procent lening van de Algeme ne Bank Nederland nu met een 8 procent lening voor de dag te komen. Zij haakt dus in op de rentedaling, waarbij de bank bij het vaststellen van de uitgiftekoers op 30 augustus zich nog zo goed mogelijk bij de laatste ontwikkeling op de kapitaalmarkt kan aansluiten. Amsterdam De Amsterdam effectenbeurs startte don derdag met noteringen die over het algemeen iets lager waren dan die van woensdagmiddag. Winstnemingen leidden tot een afbrokkeling van de koersen voorts zorgde de lagere dol larkoers voor een druk op de markt. De animo om zaken te doen was geringer dan in de afgelopen dagen. Van de internationale aandelen startte Kon. Olie met een ver- van bijna 1 op 135,80 Unilever moest 0,40 terug tot 128,10. Philips was 0,20 reactie op 27,80. De koers n Akzo steeg daarentegen met nog 0,30 tot 33,40 en de notering van Hoogovens met 0,60 naar boven tot 40,40. Van de bankaandelen opende ABN onveranderd op 374 en ging de koers van de AMRO- bank met 0,40 omlaag tot 80. Verzekeringsfonds Na tionale Nederlanden was 0,70 reactie op 108,30. In de scheepvaartsector was Nedlloyd fors in herstel en op 78 werd 2,50 van het ver van woensdag ingehaald. Aandelen Van Ommeren wa- iets lager op 143 en KNSM noteerde weer 85,20. gevolg van de daling van de prijs van de dollar ging de koers van de KLM met 2 achteruit tot 153,50. Aande len Heineken waren 0,30 ho ger op 106,50 en de koers van Deli Mij. trok 0,80 aan tot 135,80. Gedurende de beurs zijn de noteringen van Akzo en Hoogo vens wat teruggevallen en de slotkoersen lagen rond het peil van woensdagmiddag. Op de1 obligatiemarkt trokken de prij zen tijdens de handel wat aan. In de lokale sector van de beurs was de stemming enigs zins verdeeld. Aandelen Pak hoed waren 1 lager op 40 en Ceteco moest 3,50 van de winst van de afgelopen dagen prijsgeven op 256,50. De koers van Audet ging met 6 omlaag tot 667 en de koers van Internatio-Muller möest 3,30 terug tot 50,20. Aandelen Stevin Groep boek ten een winst van 1,40 op 126,50 en de koers van Adriaan Volker ging 1,50 naar boven tot 150. Óp de beurs wordt verwacht dat nog deze week nadere gegevens omtrent de verwachte fusie zul len worden gepubliceerd. Aandelen ACF waren 2 ho ger op 157 en de koers van de aandelen Nijverdal-ten Cate steeg met nog 1 tot 71. De noteringen van de WUH en de FGH liepen ook wat op, waar bij de notering van de WUH 1» naar boven ging tot precies 400. Goud 13910/14310 vorige 13730/14130 Zilver 371/398,50 vorige 366/393,50 INVESTERINGEN GOED VOOR 1800 ARBEIDSPLAATSEN (Van onze sociaal-economische redactie) Zwolle Op het industrieterrein Grote Voort te Zwolle zal, te beginnen medio volgend jaar, een groot „bedrijvenpark" gebouwd worden, met een totale vloerop pervlakte van 50.000 vierkante meter. Dit betekent een investering van 60 tot 65 miljoen gulden. Na algehele realisatie, die zes jaar in beslag zal nemen, verdeeld over drie fasen van twee jaar, zullen vijftien- tot achttienhonderd mensen hier een arbeidsplaats vinden. De Zwolse gemeenteraad zal zich aan staande maandag over dit plan gaan bui gen. dat is de opzet door de gemeente in samenwerking met projectontwikkelaar Embo De plannen zullen gerealiseerd gaan wor den op het terrein (nu nog grasland) aan de Grote Voort, omsloten door de E-35 (Zwolle-Amersfoort), de Blaloweg en de volgend jaar geopende nieuwe streek school. Het terrein is 75.000 vierkante me ter groot, waarvan hooguit veertig procent zal worden bebouwd De Zwolse wethouder van economische zaken, de heer H. van den Berg. sprak dinsdagmiddag van „een project zo groot als in Zwolle nog nooit op papier heeft gestaan". Er zal. als de raad er maandag mee akkoord gaat. dan ook 75.000 vierkan te meter grond worden verkocht ter reali satie van het plan. Ongeveer veertig pro cent daarvan zal bebouwd worden. Het karakter Van het bedrijvenpark is als volgt te omschrijven: kantoren, showrooms en distributieruimten; een milieuvriendelij ke aangelegenheid dus. „We mikken vooral op bedrijven die een bovenregionale func tie hebben, maar dat is geen criterium. Zwolle is naar wij menen uitermate ge schikt om bedrijven en instellingen te huis vesten. die een bovenregionaal karakter hebben, omdat de ligging uitermate gun stig is. het investeringsklimaat góed is, Zwolle als groeistad is aangewezen, met betrekking tot het onderwijs, zeker ook een bovenregionale functie heeft en omdat het zich meer en meer een goed imago verovert in de landen. Bovendien zoeken vee! bedrijven mogelijkheden filialen te openen, omdat concentratie toch ook wel nadelen geeft. Ook daartoe opent het plan Grote Voort dan nu de mogelijkheden. Blijft natuurlijk de mogelijkheid voor re gionaal georiënteerde bedrijven zich hier te vestigen", aldus de wethouder. Pan Am doet bod op National Airlines NEW YORK (AP) Pan Ame rican World Airways heeft een bod van 301 miljoen dollar ge daan op National Airways, zo heeft Pan Am bekend ge maakt. Als de koop doorgaat zou Pan Am daarmee de op één na grootste luchtvaart maatschappij van de Verenig de Staten worden. National directeur L.B. May tag, die probeert onder een bod van Texas International Airli nes uit te komen, heeft in Mia mi verklaard dat de directie zich over het Pan Am voorstel zal beraden. Als National het bod aanneemt zal eerst de bur gerluchtvaartdienst (CAB) nog goedkeuring moeten verlenen. Van Eijkelenburg kandidaat-voorzitter NCW (Van onze sociaal-economische redactie) DEN HAAG - Het bestuur van het Nederlands Christelijk Werkgeversbond (NCW) heeft de heer S. J. van Eijkelenburg kandidaat gesteld als voorzit ter van dit verbond. De heer merking te komen en zal eind van dit jaar aftreden. De leden raad van het NCW, die het recht heeft andere kandidaten voor te stellen, zal op 7 septem ber een nieuwe voorzitter be- Van Eijkelenburg is sinds be gin 1974 voorzitter dan het Al gemeen Verbond Bouwbedrijf (AVBB). De huidige voorzitter van het NCW, ir. J. de Wit, wenst niet voor een herbenoeming in aan- De heer Van Eijkelenburg (56), trad na de HTS in Utrecht in dienst van het bouwbedrijf van zijn vader. Hij is president-di recteur van het Bouwbedrijf Van Eijkelenburg in Rosmalen en zal dit ook blijven. GROENLO Nederlandsche Apparatenfabriek (Nedap) heeft de omzet in het eerste halfjaar ten opzichte van de zelfde periode van 1977 zien stijgen met ruim 5 pet tot 11,3 min. De winst voor belastingen bedroeg 0,4 min tegen onge veer 1 min in de eerste zes maanden van 1977. Dit werd veroorzaakt door de al verwachte grote aanloopkos- Hogere omzet bij Nedap ten van twee nieuwe projecten, aldus Nedap. De produktie van de twee arti kelen is nu volledig op gang, zodat voor het tweede halfjaar nog nauwelijks aanloopkosten hoeven te worden verwacht. De winst voor belastingen over heel 1978 kan daardoor naar de huidige schatting van het be stuur het peil van vorig jaar i 2 min zelfs nog overtref- De waarde portefeuille ste halfjaar tot 22 min. de orders DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1978 Actieve aandelen VK OPENING SL KOERS 01.20 135.00 179.20 178.20 106.20 98.90 39.80 59.10 85.20 155.501 136.90e 109.00 75.50e 143.50e 28.00e 177.30 142 00 123.20 128.50 33.40 374.00 80.50 3300 373.00 79.50e 135.50 177.30 176.40 106.20 98.70 39.50 58.50e *87 00 153.50 135.60e 107.80e 77 70 143,50 27.60e 177.50 142.00 123.30 127.80e 'Binnenlandse Obligaties 8 00 id 70 II 8 00 id 70 III 8 00 id 76-91 106.70 108.90 107.00 105,80 104.00 104.00 103,60 103.50 103.50 102.00 102,00 102.00 102.80 102.80 103.20 102.20 102.10 102.40 101.00 101 00 101.00 100.90 100.00 99.70 '50 id 78-93 100.10 '.50 id 78-88 100.10 101.70 97 00 97.20 97.40 96.30 94.80 94,60 94.40 94,20 93.80 93.60 92 30 92.70 108.70 4,50 id 58-83 7.00 id 69-94 6.00 id 67-92 103.00 102.00 102.10 102.60 101.00 101.00 101.00 100.00 99,50 98.90 98.90 100,00 100,00 101.70 94.00 93 60 92.30 92.70 3 50 id 56-86 3 25 id 55-95 3 25 id 55-85 9.50 id 75-85 9,50 BNG 76-01 9.00 id 75-00 8.75 id 70-90 8.75 BNG 77-0: 8 50 id 70-85 8.50 id 70-95 84.30 91 80 84.00 82 40 78.20 95.00 86.00 81 00 79.00 93.50 47.40 97,70 95.70 106,80 114.20 106.30 104.20 109,00 106.70 111.10 107.50 105.80 104,80 105.90 106.40 103.80 104,20 104.60 Binnenlandse aandelen Gel Delft c Gelder cert Geld Tram 114,00 73,00 285.00 315.00b 212.00 130,00 300,00b 101.70 673.00 1900.00 117.00 89,00e 380.00 84.00 98.50 84.00 65.00 99.80 470,00 177.00 75.90 165,00 131,20 1400.00 85.00b 80,50 260.50 260.00 25,60 39.50 1835 00 1045,00 48.00 58.50 184.50 372.00 235.50 37 80 °98.00 297.50 212.00 33.40 17 30 205.50 60.00e 392.00 52.50 130.00 42.50 42,50 111.00 120.00 58.00b 163.50 85.50 120,30 26.00e 89,50e 13,40 233,10 97.00 75.00 53.50 693.00 110.00e 316.00 185.00 96 60 148,50 95,50e 95,70 54.00 116,00e 0.65b 16.60 -200.00b 320,00e 65.00e 175.50 157.00 51.50e 113.80 7.50 86,50 113,50 76.50 287,50 315,00b 213,00 130,00 303,00 101.70 1900!0Qe Nat. Grondb. NBM-Bouw Nedap Ned. Bontw. Ned. Crediet Ned. Dagbl 99,00 Nutricia VB 75.60 165,00 130.20 276.50 1260,00 1260,00 75,60 171,50 1385,00 84.50 79,50 256.00 256,50 25,60 39,60 1840,00 1050,00 47,00 58,50 184,50 370.00 235.00e 38,00 297,00 296.50 212.00 140,50 90.20' 33,80 986 00 126.70e 73.00 204.00 61,50 385.00 130,50 42,30 42,30 85.00 120.00 26.20e 88.00 13,40 234,50 98,50 75,00 50,30 700,00 113.50 311,00 185.00 97,00e 150.00 Rohte disk Rommenhöll Rijn-Schelde Sanders Schev Expl Schlumberger Schokbeton Schuitema Schuppen Ver Glasf Vmf-Stork VN U Alg Fondsenb. Asd Belegg D Goldmines Holland F IKA Belgg. 0.65e Sumabel 16,60 Tokyo PH(S) Tokyo PH nncnnh 93.00 91 10 91 50 86.70 95 50 89.20 93.00 87.50 85.50 93.70 82.40 77.90 95.00 9170 78.00b 86.00 81.00 79.00 93.50 47.40 97.50 95.70 106.90 114.20 106,60 104,20 109,00 106,90 111,30 107.50 105,80 105.20 105,90 106,40 104.10 104.20 104.90 69.00 2250,00b 33.50 301.90 3875.00 800.00 605.00 219,00 1230.00e 117,00 51 30 51.30 70.00e 178.00e 33,30 244 50 160.50 196.50 41.00 40.00 73.00 48.50 175.00e 403,00 195,00 110,00b 135.00b 379,00 56.80 294.00 86.00 143.30 55,50 1.65 259.50 59 50 125.10 90.00 55.00a 199.20 340,00 272.00 193.00 166,00e 95.70 81 70 102.00e 109.50 52,50 111.00 16.90 86.00 63.50 84 50 84.00 78.70 399,00e 99.00e 63,60e 142.00 96.00 124.50 136.00 177.00 175.50 188,00 530,00 130,00 440.00 145.50 121.80 511,00 96.00 76.20 56.00 102,50 146,00 101.00 3875,00 800,00 605.00 35,50 01.00 405,00b 99.00b 58.00 267,00 206,10 219,00 1230,00e 117,00 51,00 51,00 33,20 245.00 160.50 194,00 40.00 39,30 73.00 50.00 246,00 117,50 175,50e 405,00 195.00 107.00 142.00 387,00 379.00 56,50 294,50 86.00 143,20 55.50 1.60 960,00 199,20 340,00 274.00 195.00 166.00e 95.70 81.70 102.00 112,00 52.60 109,70 16.50 100.00b 86,10 63,40 84.00 84,00 78.50 399.00e 99.00e 65.00e 142.00 96,00 124,50 136,50 178.00 176.00 187.50 530,00 130.00 433.00 145.80 122,80 512.00 97.50 76.40 56,50 102,50 146,00 101.00 122,00 ANP-CBS gemiddelde (1970 100) Verzekering Algemeen 274,40 274,4

Leidse Courant | 1978 | | pagina 15