Alphense Boys gokt op derde klasse t I BALraivt vierde klasse kn!\ „Meerburg zat zeker voor verrassingen zorgen" „Voetballen zelf komt te vaak op tweede plan....." SVLV lonkt naar titel DOSR: minstens kanshebber SPITS PAUL VAN DER HEIJDEN: Zoeterwoude „Meerburg kan ook in de vierde klasse een rol van betekenis gaan spelen, ik geloof dat we zeker in de sub-top kunnen meedraaien. Doordat we voor de meeste tegenstanders een onbekende ploeg zijn, zullen we zeker voor enkele verrassingen zorgen". Zelfverzekerd klinken deze woorden uit de mond van Paul van der Heijden (21), centrumspits van de Zoeterwoudse formatie. De student in de Diergeneeskun de leverde zelf een belangrijke bijdrage aan het zo succesvol verlopen jubileumjaar (50) van zijn club. Met liefst 22 competitietreffers kroonde hij zichzelf tot Afdelingstopscorer. Maar de beste herinnnering bewaart hij toch aan het moment waarop hij matchwinner werd in de beslissingswedstrijd tegen VTL (1-0): „Zonder meer het hoogtepunt van het seizoen. Nadat we in 1976-1977 door Alphense Boys van promotie waren afgehouden, was die treffer natuurlijk van grote betekenis". De noodzaak van promotie werd door Meerburg in achterliggende seizoenen overduidelijk aangetoond. De ploeg verloor in twee seizoenen slechts drie competitiewedstrijden en bewees daarmee het Afdelingsniveau ontgroeid te zijn. De verfoeilijke promotieregeling stond eerst de overstap in de weg, maar nu kan de formatie van oefenmeester Helmuth van Veen haar kunnen tonen in de vierde klasse. „De trainer voetbalde zelf met SVLV zo'n twintig jaar in de vierde klasse en hij weet dus precies wat er van de ploeg verlangd wordt. Bovendien hebben we met Thijs de Wltt, Bert de Ruiter en Cees de Rooy (reeds elf seizoenen in het eerste) voldoende routine in de ploeg en spelen we al lange tijd in dezelfde formatie", aldus een optimistische Paul van der Heijden. Juist die mengeling van jeugd en routine maakte van Meerburg in het afgelopen seizoen een moeilijk te kloppen tegenstander. Ook het komende seizoen zal trainer Van Veen met dezelfde selectiegroep moeten werken: er ging niemand weg, er kwam niemand bij. Dat betekent dat de basis smal blijft. Paul daarover: „Vorig seizoen hebben we erg veel geluk gehad met blessures en schorsingen, maar dat zou in de komende jaargang wel eens anders kunnen lopen en dan is een groep van dertien man toch wel erg klein". Toch kijkt de speersnelle spits gretig uit naar het nieuwe seizoen: „Door het ontmoeten van kwalitatief sterkere tegenstanders en het bespelen van betere accomodaties hoop ik dat we daaruit de inspiratie kunnen putten om onszelf op te werken naar een hoger niveau. Daarbij zijn wedstrijden zoals tegen Bernardus, MMO, UDO en ASC natuurlijk erg aantrekkelijk, want op de Boshuizerkade ben ik Paul van der Heijden: „Routine voldoende". onderhand wel uitgekeken". Daar waar Paul het voorste aanspeelpunt van zijn ploeg vormt, is broer Peter een betrouwbare sluitpost. Hij mag zich in de belangstelling van Feyenoord verheugen, maar beiden zijn na de jubileumwedstrijd tegen FC Den Haag-C ook in de administratie van deze club terug te vinden. Toch koesteren beiden weinig of geen ambities om een eventuele stap naar het betaalde voetbal te wagen. Paul: „Ik laat mijn studie prevaleren boven het voetbal. Er zou zo veel moeten staan tegenover het afbreken van de studie dat een overstap al bij voorbaat tot de onmogelijkheden behoort". Meerburg zal blij zijn dat het ook in het komende seizoen kan beschikken over z'n koelbloedige pun'cspeler. Zijn prognose voor het nieuwe seizoen: „Alphense Boys werd in z'n eerste vierde klasse-seizoen direct tweede. Dat geeft een goede indicatie over de kracht van Afdelingskampioenen". WIM NIEUWENBURG (ASC): LEIDEN/OEGSTGEEST Zelf is hij er niet van overtuigd dat hij komend seizoen in het eerste team zal doorbrengen. Sterker nog, als trainer Ad soesbergen hem de keus zou laten, koos hij voor het tweede elftal „om dat met een groepje geroutineerde spelers weer omhoog te werken". De degradatie van dat team uit de KNVB naar de Afdeling Leiden zit-hem niet lekker - dat is duidelijk. Maar hoe het de komende weken, maanden ook loopt, in welk team Wim Nieuwenburg terecht gaat komen - als geen ander is hij wel in staat het aloude Ajax Sportman Combinatie onder de loupe te nemen. Per slot van rekening heeft 32-jarige Nieuwenburg al zeven seizoenen meegedraaid in de ASC-selectie („Ik dien daar mijn tijd ook gewoon uit") en deed hij vroeger ervaring op bij LFC, Roodenburg en UVS. Nieuwenburg, de enige speler bij de roodzwarten die door de toen bestaande ballotagecommissie (tegenwoordig kenningsmakingscommissie) sloop, terwijl hij toch al in meer dan één Leidse club had gevoetbald: „Het is een gekke vereniging. Gezellig, sfeervol en ook zonder broodnijd onderling. Je zal het bij ASC eerder meemaken dat het moeilijk is een eerste elftal bij elkaar te krijgen dan een tweede team. Wat dat betreft zijn de interesses van alle spelers zo ruim verdeeld, zijn er zoveel andere dingen belangrijk voor die jongens, dat voetballen zelf regelmatig op het tweede plan komt". En doorfilosoferend: „En toch heeft ASC wel de nodige goede spelers in huis. Kan er op papier elk jaar weer een team worden geformeerd dat erg hoog zou kunnen komen. Toch gaat het vaak fout. Blijkt aan het eind van het jaar degradatie veel dichter bij te liggen dan een kampioenschap. Vorig seizoen ook. Er werd naar mijn idee zeker in het begin gewoon goed gevoetbald - toch volgde er een instorting en moest het weer in de laatste wedstrijd worden geregeld. Voor mij nog steeds een onbegrijpelijke zaak". Naast de nog immer bestaande „ASC-mentahteit" („Verder is dat eigenlijk niet onder woorden te brengen - alleen als het moet wordt er echt gevoetbald") noemt Nieuwenburg ook het ontbreken van een schotvaardige spits een belangrijk minpunt bij ASC. „Een jaartje of zes geleden werden we kampioen. Het team op zich had toen echt niet meer klasse dan nu. Het verschil was alleen dat we toen ene Hans Dreef in het elftal hadden lopen, en die trapte die ballen er wel gemakkelijk in. Op de ranglijst scheelt zo'n jongen zo maar zes plaatsen...." Wim Nieuwenburg denkt nog even hardop door. Laat het onderwerp ASC meer en meer varen en duikt terug in de tijd. De technische speler van huis uit, die het met het jaar moeilijker krijgt met LEIDEN De „Leidse" zondag vierdeklassers zijn opnieuw bijna allen ingedeeld in de klassen A en B. Slechts Nieuwkoop en RKNSV dienen dit seizoen hun schreden meer in de richting van Rotterdam te richten. De indeling van de „Leidse" verenigingen heeft tot gevolg gehad dat er over de beide klassen A en B ook Haagse clubs zijn verdeeld. Niet iedereen is daar even gelukkig mee. Zo vindt MMO het bijvoorbeeld een beetje vervelend dat men nu de streekderby's tegen een Rijpwetering of een Altior en DOSR zal moeten missen. Aan de andere kant vinden veel clubs het juist aantrekkelijk om nu tegen wat onbekendere tegenstanders te moeten aantreden. Maar ach, de KNVB kan niet iedereen even gelukkig maken. Bernardus De sfeer bij Bernardus is uitstekend te noemen. Het is daarom dat er zo weinig verloop is bij de club uit Hazerswoude. Toch moest Paul de Boer afhaken, maar het is niet dan met spijt in zijn hart dat hij om studieredenen overschrijving aanvroeg naar het Amsterdamse Flora Boys. Dit alles heeft tot gevolg dat de nieuwe trainer van Soes te maken krijgt met een, in opzicht tot vorig jaar, nauwe lijks veranderde selectiegroep. Slechts enkele jeugdspelers staan te dringen voor een plaatsje in de basis. Of ze erin komen is nog een vraag. Foreholte De Voorhoutse vereniging is niet ontevreden met de inde ling. Volgens Voorhoutse kringen is het niet de sterkste afdeling waarin zij zijn beland en er wordt van harte gehoopt dat er een einde komt aan de reeks schlemielige nederlagen van vorig jaar. Een andere hoop is dat ook in Foreholte de jeugd eventueel kan worden ingepast in het basisteam. Laatste man Stelling: „Als de training goed is en de sfeer hetzelfde als vorig jaar, dan draaien we normaal mee". MMO In tegenstelling tot Foreholte is MMO juist niet zo gelukkig met de indeling. De verre reizen zullen nogal wat financie'le offers vragen, die niet kunnen worden gecompenseerd door opbrengsten van thuis gespeel de streekderby's. Een andere factor die vooral bij aanvang van de competitie enigszins belemmerend kan werken op de prestaties, is het nog niet gereed zijn van de accommo datie. Toch moet met dezelfde selectie als vorig jaar, aange vuld met de van UVS terugge keerde Paul van Goozen, een forse plaats in de middenmoot tot de mogelijkheden behoren. SJC Een optimistische Pe Rolvers meldde dat SJC gaat mikken op een plaats bij de eerste drie. Dit optimisme wordt gestaafd door de feiten dat SJC in de breedte sterker is geworden (ef wordt begonnen met een selectie van 43 man), door de komst van Piet Alders van Noordwijk, de jeugdige gemiddelde leeftijd van het huidige elftal (20 jr.) en de goede sfeer binnen de vereni ging. Jammer is wel dat de renovatie van de velden nog niet gereed is. Er wordt de eerste tijd dan ook noodge dwongen op het strand ge traind. UDO De ex-elftalbegeleider van UDO Kees Zwaan is ook al optimisti sch. Volgens hem zal UDO dat in september 40 jaar bestaat een daad gaan stellen. Nieuwe trainer, de oud-Quick Boys-mid denvelder Lourens Mouter heeft met iedere selectiespeler al een persoonlijk gesprek gehad en daaruit opgemaakt dat het met de inzet wel goed zit. Sommigen trainen al voor zichzelf om des te beter beslagen ten ijs te komen wanneer UDO voor de seizoen start 4x per week traint om snel de juiste conditie te krijgen. Aan de secundaire omstandigheden zal het vol gens Kees Zwaan niet liggen. De Oegstgeestenaren beginnen het seizoen in een volledig nieuwe outfit. Paul van Goozen: terug bij MMO na intermezzo bij UVS. Wassenaar „We zijn in de eerste plaats een gezelligheidsvereniging, maar als we zouden degrade ren zou het een ramp zijn". Wassenaar-voorzitter Van Dijk wil in de eerste plaats trachten zover mogelijk van de onderste plaats verwijderd te blijven, maar vindt ook beslist dat het recreatieve karakter van de Wassenaarse voetbalvereniging niet de dupe mag worden van een ongebreidelde prestatie drift. Vandaar de wat opvallen de uitspraak. Degene die dit streven allemaal in goede banen moet gaan leiden is de nieuwe trainer Lobel. Altior Altior zal het het komende seizoen zonder Kees Hooger- vorst moeten stellen. Hij stopte met het actieve voetbal. Ervoor in de plaats zal een jeugdiger speler moeten komen. Wie dat gaat worden is nog allerminst zeker, maar gelukkig heeft Altior verscheidene uit de jeugd afkomstige spelers gereed staan. Trouwens, ook de bezetting van de overige plaatsen is nog lang niet zeker. Waarschijnlijk zal dit wel bekend zijn wanneer Altior op 27 en 30 augustus haar laatste oefenwedstrijden speelt tegen respectievelijk Westlandia en Lugdunum. Alphen Bi Alphen liggen dc 'aken niet zo eenvoudig als het wel lijkt. Er gaat nogal wat veranderen, maar wat wilde men bij schrij ven dezes nog niet precies bekend maken. In ieder geval wordt het voetbalgebeuren ambitieuzer aangepakt. De trainingsferquentie wordt opgevoerd en er komt een medische begeleiding. Symbo lisch voor deze plannen is misschien het tournooi dat Alphen op 13 augustus heeft georganiseerd. Tot de deelne mende teams behoorden de amateurploegen van Ajax en Feyenoord. Alphense boys De plaatsgenoot van Alphen, is minder geheimzinnig. Trainer Tamerus mag zich ten doel stellen te gokken op het bereiken'van de derde klasse. Vorig seizoen werd Alphense Boys als eerstejaars vierdeklas ser tweede op één punt van de kampioen. Alphense Boys stelt: „Dit jaar moet het gewoon lukken om zelf die kampioen te worden". Met de komst van Emile Monsanto (ARC) is in elk geval de basis breder gewor den. DOSR De concurrentie kan ervan verzekerd zijn dat er ook in Roelofarendsveen gewerkt gaat worden aan het bereiken van de derde klasse. Dat hoeft niet perse het komend seizoen te gebeuren, maar de van Sparta terugkerende Martin Hogeboom zal in DOSR een goed inge speeld team vinden, dat van plan is om de iets tegenvallen de resultaten van vorig jaar te doen vergeten. Het streven is om in de klasse waarin zich veel nog onbekende tegenstan ders bevinden, tot de kansheb bers te gaan behoren. SVLV Vorig seizoen had SVLV een matige start en kwam aan het eind van de race net die punten tekort, die ze toen op Pastalia verspeelen. Dat zal SVLV dit seioen niet overko men. Trainer Piet Oostrum heeft zijn mannen hiervoor al gewaarschuwd, maar ook de SVLV-spele>s zelf hadden dat bliksems goed in de gaten. Er wordt gemikt op minstens een zelfde resultaat als vorig jaar en als het even kan een puntje of zo meer. Conclusie: SVLV lonkt naar de titel. Rijpwetering De nieuwe trainer van Rijpwe tering, de van Leiden afkomsti ge Jan Bekkering, weet wat voor spelers hij het komend seizoen in de kuip heeft. Er is namelijk niemand vertrokken en er is niemand bijgekomen Vorig seizoen deed Rijpwete ring het lang niet slecht en het ligt niet in de verwachting dat het het komende seizoen plotseling wel slecht zal gaan Rijpwetering zal de punten echter niet cadeau krijgen. Maar om de spelers hiervan doordrongen te laten worden tijdens de voorbereiding is aan Jan Bekkering wel toever trouwd. Randstad Sport Doelman Ron Recour is met voetballen gestopt, maar Randstad Sport hoopt deze aderlating op te vangen met de komst van maar liefst zes potentie'le eerste elftalspelers. Hoe alles z'n definitieve vorm gaat vinden is nog niet zeker Zeker is wel dat Randstad Sport in de vierde klasse B veel oude bekenden tegen gaat komen, waaronder plaatsgenoot SVLV. Trainer René Pas tekende nog een jaartje bij en aan hem is de taak om Rand stad Sport naar een midden- mootpositie (of hoger) te leiden. Nieuwkoop Nieuwkoop lijkt gelukkig te zijn met de nieuwe trainer Goddijn. Hij beseft dat Nieuwkoop niet alleen uit is op een zo goed mogelijk resultaat van het eerste team, maar weet ook de rest van de vereniging bij het geheel -te betrekken. Dit is ook nodig, want Nieuwkoop vervult een belangrijke sociale functie in het dorpsleven. Het vertrek van twee jeugdspelers naar opponent Bodegraven moet de prikkel veroorzaken die nodig is voor een behoorlijk resultaat in de komende competitie. NSV Tot en met 12 augustus heette NSV nog RKNSV. Maar de Noordense voetbal vereniging heeft besloten een wat algeme ner karakter te nemen. Op het nieuwe sportcomplex zal trainer Vesjes, die zijn derde seizoen ingaat, de keus hebben uit een selectie van zo'n 20 man, die onderling uit moeten gaan maken wie er in de basis komt. Wie dat ook mogen zijn NSV is vast van plan hoge ogen te gaan gooien in een competitie waarin een redelijk aantal Rotterdamse clubs zullen figureren. Er wordt gegokt op een plek bij de eerste drie. opdrachten en verdedigende taken: „Vroeger werd er nog echt gevoetbald. Kon je nog genieten als er 22 man op dat veld bezig waren. Tegenwoordig vallen zeven van de tien wedstrijden tegen, zijn er twee nog wel aardig en zit er als het meezit een echte topper tussen. Puur technische spelers komen nu toch niet meer aan de bak? Er moet worden gewerkt, gelopen - het voetbal komt steeds meer op het tweede plan". Een gegeven dat Wim Nieuwenburg echter niet van de velden zal houden. „In het eerste of in het tweede, ik ga gewoon door. Daarvoor Is voetballen op zich nog te belangrijk voor me, kan ik me zo af en toe best nog wei eens lekker uitleven met het in de knoop draaien van een tegenstander Wim „En toch heeft ASC klasse in huis"

Leidse Courant | 1978 | | pagina 22