„UVS uit anonimiteit Linkerhof ziet Roodenburg als „eerste klas" uitdaging Hoofdklasse eerste klasse tweede klasse THEO VAN SEGGELEN MEENT: LFC: eenheid moet prestaties brengen Lugdunum: duidelijk sterker BlauwZwart: niet alleen financieel perspectief IKRANT Linkerhof: uitgekeken bij DOCOS. BLEISWIJK Twee telefoontjes van Roodenburgzijde waren voldoende om DOCOS-trainer Linkerhof over te halen de selectie van de Noordbewoners onder zijn hoede te nemen.' Linkerhof: „Net als voetballers willen ook trainers graag hogerop. Ik heb vijf jaar DOCOS getraind en dan wil je wel eens iets anders. Daar komt bij dat ik bij DOCOS een bepaalde stilstand opmerkte, die de animo bij mij niet vergrootte. Met het daar beschikbare materiaal viel niet verder te komen. We moesten zelfs blij zijn dat vorig seizoen nog op het nippertje het derdeklasserschap behouden bleef." De ambitieuze Linkerhof, die overigens in een goede verstandhouding van DOCOS afscheid heeft genomen, stelt zich veel voor van zijn nieuwe club en het op beginnen staande nieuwe seizoen. Voorspellingen over de kansen voor Roodenburg in de komende competitie wil hij vooralsnog niet doen. Linkerhof: „Ik moest natuurlijk met voor mij bijna onbekend materiaal opnieuw beginnen. Dat vraagt van mij zowel als van de spelers een zekere aanpassing. Ook al door het wegvallen van enkele spelers, zoals Wouter Holverda die naar Sparta vertrok, moest er uiteraard naar een nieuw spelsysteem gezocht worden." Erg veel tijd was hier niet voor beschikbaar want, op 26 juli met de training begonnen en na afgewerkte oefenduels tegen Sparta C. DCV, SJC en UDO, moest al op 16 augustus voor de KNVB-beker worden aangetreden. Erg bezwaarlijk vindt Linkerhof dit overigens niet,want stelt de oefenmeester: „Het lijkt misschien een wat overladen programma maar alleen door veel oefenduels te spelen kom je snel in het goede ritme. Voor een trainer is het ook de enige manier om alle-spelers uit te proberen en zo naar de meest ideale opstelling te werken." „Wat betreft die KNVB-bekercompetitie zie ik ook weinig nadelen. De kwaliteiten van de spelers komen in die wedstrijden misschien nog wel beter aan het licht omdat ze toch meer - gemotiveerd het veld ingaan dan bij een gewoon oefenduel. Het nieuw gehanteerde poulesysteem waarbij er snel achtereen gespeeld moet worden (16, 20, 23, 30 augustus en 6 september) verhoogt dat alleen nog maar." De overgang van de derde klasse naar de eerste betekent een uitdaging voor Linkerhof. Linkerhof: „Ik ben razend nieuwsgierig wat er uit zal komen. Ik heb voor één jaar getekend en in dat jaar moet ik wat laten zien. In ieder geval is de verhouding met de spelers prima tot nu toe. Het klikte meteen al bij de afscheidsbarbecue het vorig seizoen toen ik op een heel prettige manier aan de spelers werd voorgesteld. Verder is het hard werken en afwachten natuurlijk." Op 3 september begint voor Roodenburg de competitie en kan Linkerhof zien waar hij aan toe is. v' MS LEIDEN Het vorig als favoriet voor de titel gestarte LFC moet aan het eind van de voorbije voetbal jaargang toch tot de conclusie zijn gekomen dat de resulta ten teleurstellend zijn geble ven. De kwalitief sterke spelersgroep begon het seizoen sterk, maar moest in het verloop van de competitie toch ervaren dat het Delftse DHC een evenwichtiger formatie op de been kon brengen. Juist die balans tussen tech nisch hoogwaardige voetballers en noeste arbeiders was in het afgelopen seizoen vaak zoek. Teleurgesteld, ook in de Melbi Raboen afscheid van de kanaries en gaf het roer over aan Henk Swaak die LFC verkoos boven Rijpwetering. Deze nieuwe trainer zag de selectie inmiddels in actie op een toernooi in Parijs dat en passant even gewonnen werd. Ook deze oefenmeester zal problemen hebben om het topteam tot een hechte een heid te smeden, omdat ook dit jaar sprake was van een „va et vi§nt" van spelers. LFC kwam als verliezer naar voren uit de afgelopen overschrij vingsperiode. Hoewel enkele spelers later hun overschrijving introkken verliest LFC toch zeker Koos Bekooy (Lugdu- num), Wim Visser en Cees de Roode (LDWS), en Teun Hoek (WOA). Ook het komende seizoen zal veel draaien om de ervaren captain van de Boshuizerkade- bewoners Piet Gubler. Zijn overzicht en rust zullen LFC dit jaar wel in het goede spoor moeten houden, bovendien zal veel afhangen van de alsnog gebleven scherpschutter Cock van Westerlee. Hoe dan ook LFC heeft ook in de komende competitie veel in huis en kan, mits geconcentreerd strijdend, toch wel weer hoge ogen gooien. Aan oefenmeester Swaak de taak om de ploeg naar die, kwa spelerspotentieel mogelijke topplaats te leiden. LEIDEN „Lugdunum heeft vorig seizoen ontzettend gemazzeld. Voor hetzelfde geld vlieg je eruit." Opmerking van het „enfant terrible" van trainer Ruud de Groot, Jaap Schilthuizen, de robuuste spits van de Leidenaren. Spits, wanneer hij tenminst beschik baar is, want het halve sei zoen stond Jaap door schor singen op non-actief („lullige dingetjes waardoor ze mij, omdat ik bekend sta als een moeilijke jongen, pakken en anderen laten lopen"). Over het afgelopen seizoen van Lugdunum, waarvan hij het eerste deel van de tribune moest bekijken, is hij kort en duidelijk. „Toen ik ze de eerste zeven wedstrijden zag verliezen, wist ik het al. Dat wordt niks." maar feit is dat door de komst van Koos Bekooy en Kooymans van Roodenburg, Lugdunum duidelijk versterkt lijkt. Jaap Schilthuizen: „Die jongens zijn natuurlijk aanwinsten. Volgens mij kan je een sterk midden veld maken met Koos Bekooy, Kooymans en André Pracht. Maar dat is natuurlijk niet mijn zaak. Misschien kunnen we aardig meedraaien, zeker als Frans Sjardijn zijn koppie gebruikt want dan kan die jongen een eind kómen. Maar ik zie ons niet kampioen worden." Op de vraag welke koppen er zullen vallen zegt hij: „Geen flauw idee, misschien vlieg ik er zelf wel uit." In ieder geval is hij tevreden met de afdeling dit jaar, waar uit de „verre" ploegen, zoals Nieuwerhoorn. zijn verdwenen. "Dat uren in de bus zitten is niks voor mij. Vaak kom je dan nog te laat ook omdat het terrein niet te vinden is. Dan kan je een beetje voorbereiding wel vergeten. Nu zit alles zo'n beetje in de omtrek en dat is een stuk beter." Over de aanpak van trainer Ruud de Groot in de aanloop naar de competitie is hij veel minden te spreken. „Die man z'n conditietraining is veel te overdreven naar mijn smaak. Ga maar na, de eerste week moesten we vijf maal trainen, je kent dat wel heuvel op, heuvel af. Dat is toch niet op te brengen voor een amateur tje. Volgens mij wordt de sfeer onderling ook veel minder want wat krijg je: de meeste jongens zijn te moe om te blijven zitten na zo'n training. Een cidertje en hup ze zijn al naar huis. Je doet het toch voor je plezier. Ik vind het juist leuk om na afloop met een biertje nog wat te kletsen. Dat wordt nu steeds minder. Dan gaat voor mij de lol er wel af." WASSENAAR Opvallend, die „opening" van Nico van der Kooy. Vanzelfsprekend vindt ook hij het „erg jammer" dat zijn Blauw Zwart afgelopen seizoen tot een stap terug werd gedwongen, dat de Wassenaarse club nu voor een tweedeklasser KNVB zondag door moet gaan. Maar hij zou Nico van der Kooy niet zijn als hij niet ook positieve dingen zou ontdekken. „We zijn nu wel van die dure reizen af, daarbij zijn we in de tweede klasse beland die financieel gezien veel gunstiger moet liggen voor onze vereniging. In het verleden was dat in ieder geval wel zo". duidelijk heeft voorgesteld. Een officiële functie bekleedt hij niet bij Blauw Zwart. Toch is hij als een soort pr-man en een manusje van alles op financieel gebied niet weg te denken bij de club die vorig seizoen tegen degradatie aanliep. „Een onnodige degradatie", wil Van der Kooy, terugblikkend wel kwijt. „Het mocht dan misschien in de bekerduels voor het seizoen al duidelijk worden dat Blauw Zwart geen echte topper zou zijn, degradatie was naar mijn mening toch niet noodzakelijk. Dat kon je vooral aan het eind van het seizoen goed merken. Nadat trainer Tempelaar was vertrokken, slaagde het team er onder leiding van Roel Timmer toch maar in de nodige punten te verzamelen alleen kwamen we aan het eind van de race een punt tekort" Het is duidelijk, Van der Kooy is blij met de nu definitief geworden rentree van Timmer als oefenmeester. Ziet ook ander dan financieel perspectief voor Blauw Zwart in de tweede klasse. „Ik geloof wel in een plaatsje bij de eerste vier. Met de selectie van dit moment er is trouwens niemand weg gegaan moet dat zeker mogelijk zijn. En daarbij hebben we natuurlijk een goede reden om nog hoger te eindigen, kampioen te worden. Per slot van rekening zal ons nieuwe clubhuis tegen het eind van de competitie afgebouwd zijn. En een mooiere opening dan een officiële kampioensreceptie kan je je toch nauwelijks voorstellen Waarvan acte. LEIDEN „Mijn vierde seizoen bij UVS. Ben benieuwd hoe dat gaat worden. Tot nu toe waren ze allemaal nogal verschillend. Het eerste jaar in het tweede team, het tweede anoniem meedraaiend in het eerste en vorig jaar een seizoen met de nodige hoogtepunten. En een gewonnen weddenschap. Elf doelpunten gemaakt tien flessen champagne verdiend. Ik mis er dus nog eentje. En nu het vierde. Zal ook wel weer anders worden. Misschien speel ik over een maand of twee wel in AFC; als dat niet doorgaat gewoon positief anders bij UVS. Denk dan persoonlijk aan vijftien doelpunten, een wat minder wisselvallig optreden. Constanter dus. Want dat is eigenlijk m'n zwakke punt. tegen Elinkwijk bijvoorbeeld scoorde ik drie maal, goed spelen deed ik waren er meer wedstrijden. CW, Neptunus alleen bij vlagen was ik er helemaal. Ligt natuurlijk wel een beetje in mijn spel opgesloten. Ben een speler die graag risico's neemt, moet nemen ook. Dat is mijn taak, daar ben je mee bezig. Het grote probleem voor volgend seizoen lijkt me eigenlijk het feit dat ik niet „anoniem" meer ben. De tegenstanders kennen me nu echt. Ik zal dan ook moeten voorkomen dat ik word „inge pakt", en dat kan maar op een manier. Een verschrikkelijke conditie opbouwen en die dan vasthouden. En dat laatste is ■voor mij nu eenmaal erg moeilijk. Suggesties in deze zijn natuurlijk altijd welkom. Trouwens, over „anoniem" gesproken: met mij (of is het andersom) is ook UVS afgelo pen seizoen uit de anonimiteit getreden. Van een clubje dat twee jaar geleden pas na hard werken in de hoofdklasse „mocht" blijven, tot een elftal waar tegenstanders toch wel bang voor waren. Vaak terecht, soms niet. EDO thuis: een 0-7 nederlaag. Maar: dat kon allemaal. Ik voorzie voor UVS opnieuw een beter seizoen ondanks het feit dat alle hoofdklassers ons nu wel kennen. Maar dan moeten we als team toch wel constanter gaan spelen, de lijn van Gerard Désar nauwgezet blijven volgen. Désar: een hoofdstuk apart. Een hele beste trainer ook, dat is zeker. Ook hij heeft zich de laatste jaren steeds sterker ontwikkeld, is erin geslaagd het contact te maken. Na de „school" Kantebeen, nu een „school" Désar? In ieder geval heb ik mede door Désar vertrouwen in het nieuwe seizoen. Een periodetitel misschien wel... Het wordt trouwens wel tijd dat er in het amateurvoetbal wat gaat veranderen. We mogen dan wel met z'n allen de „betaalde" term „periodetitel" hebben ingevoerd, de begelei ding mag dan ook wel steeds professioneler worden we zijn nog altijd bezig met voetbal op amateuristische basis. En juist dat begrip vervaagt steeds meer. Als je nu merkt dat vierdeklassers al spelers aan het „kopen" zijn, dat afdelirigsclubs zich al met geld moeten handhaven en trainingskampen moeten organiseren dan vraag je je af waar iedereen mee bezig is. Enige inkeer bij bestuurderen en ook spelers lijkt mij wel gewenst. Zelf ben ik blij dat ik bij UVS speel, een club die per definitie staat voor amateuris me, die nooit aan betalen zal meedoen. Al mag dat dan betekenen dat de club daar door voorlopig in een beperkt gebied terecht is gekomen. Een redelijke hoofdklasser zal het altijd wel blijven, kam pioen van^Jederland waar schijnlijk nooit worden. Ik ben Theo van Seggelen. Vierentwintig jaar. Studeer nog altijd rechten, voetbal nog altijd voor mijn plezier". THEO VAN SEGGELEN „Ik voetbal nog altijd voor mijn plezier"

Leidse Courant | 1978 | | pagina 21