Olga Commandeur plaatst zich niet voor EK-Praag Ajax in e finale egen Anderlecht Honkbalteam geeft zege uit handen Bram Madera uitgeschakeld in Katwijk PSV verliest van Bilbao RONO AFWEZIG OP MEMORIALWEDSTRIJDEN Ptails Haarlem Verhoef in estafette Verspringster passeert zeven meter grens Woudstra blijft achter in China Sportwereld VERLIEST NA STRAFSCHOPPEN ten onze verslaggever) IMSTERDAM Ajax >eelt morgen in de fi- ale tegen Anderlecht. de tweede wedstrijd het Amsterdam 703- ternooi bleef Ajax de aas over het Brazi- aanse Vluminense door serie strafschoppen ster te nemen dan de 3 razilianen. Het was nr h( ai snelle en enerveren- e vi t wedstrijd, ee u Z verloor in de eerste p'oej edstijd van het toer- Z1j ïoi van bekerhouder nderlecht. Na een eind- 'ai and van 2-2 was An- ?id erlecht beter in het be- da Itten van strafschop pen. Brazilianen toonden zich eren voor de 35.000 toe- juwers weer eens de mees- at dik i° techniek. Daarbij cirucu- he erde de bal snel door de ïtzet maar het eindschot ont- tuui ak- Daarnaast maakte met <aj ïme met hart van de Amster- wee10156 verdediging Krol-Van eg j ord bijna geen fouten, waar- )vej >or het centrum van de Flu- ?uw linense-aanval werd uitge- iaa:,rhakeld. Fluminense nam in eerste helft de leiding door 'er. a strafschop, die pas na twee a in. lék- nemen geldig werd ver iep aard. De tweede inzet van ;tter a™1*10 was onhoudbaar voor Hej. elman Piet Schrijvers. Ajax iel rnste echter niet bij de pak- n neer te Zltten en mede den ider bezielende leiding van de js rug gekeerde-Ruud Krol be- 0j )n Ajax aan een serie aanval- Stg Arnesen, goed spelend, eeg de meest unieke kans, ;g aar miste de strafschop, verigens een weggevertje van heidsrechter Weerink. >ch kwam de gelijkmaker, eert Meijer deponeerde de Arnesen (rechts) in duel met Edinho. bal in het doel nadat Ray Clar ke, voor de rest onopvallend, de bal voor zijn voeten had gekopt. Fluminense nam door een schot van Robertino ander maal de leiding. De kopbal van Lerby sleepte Ajax er de straf- schopen uit, die na veel gebak ken lei eindelijk werden geno men en uiteindelijk in het voor deel van Ajax uitvielen. De Belgische formatie Ander lecht weigerde een stuk spekta kel op de mat te leggen en het leek. dat AZ zonder moeilijkhe den door zou stoten naar fina leplaats. Na de openingstreffer van Geels maakte Van Hane- gem door een fout van doel man Muranon, die de vaste eer ste doelman Nico de Bree ver ving, daar deze een auto-onge luk had gehad en niet fit was. De Anderlecht-doelman tikte de bal niet weg, waardoor de A.Z.-aanvoerder makkelijk doelpuntte. In de tweede helft nam A.Z. de leiding door een doelpunt van Kist, die aangespeeld door Henk van Rijnsover eenvoudig wist te doelpuntten. Vercaute- ren bracht beide ploegen naast elkaar door volkomen vrijgela ten, in het centrum in te schie ten na een voorzet van Rensen- brink. Anderlecht bleek de strafschoppen beter te kunnen nemen. Rensenbrink, Van Toorn en Geels doelpuntten voor de Belgische ploeg, terwijl voor A.Z. alleen Metgod het doel trof. De inzetten van Kist, Nygard en Spelbos werden Alberto 2-1, 70. Lerby 2-2, do, Arthur en Zeze. AZ Anderlecht: 4. Geels 1-0, 24. Van Hanegem 1-1, 53. Kist 1-2, 54. Vercauteren 2-2, Geels, Coeck en Rensenbrink. AZ '67: Vooys., Arntz, Metgod, Spelbos en Van Rijnsoever., Peters, Van Hanegem en Nygard., Ressel, Kist en Tol (De Graaf). sti sti, ten AARLEM Het Nederland- iehonkbalteam heeft gisteren de tiende Haarlemse honk- nd i'week zijn derde nederlaag f. sleden. Na een voorsprong jeze an 5-1 tegen Korea, verloor oor t oranjeploeg op domme wij- [e( met 9-8. De beide favorieten wr de wereldtitel Japan tap üba hielden elkaar is lannende strijd in evenwicht wï F lipt - Dm, ongelooflijk dom heeft ederland de derde triomf i Haarlemse honkbalweek uit inden gegeven. Na de derde anjeslagbeurt leidde eyersequipe met 5-1 en niets zege in de weg te aan. Maar de fouten die daar- werden gemaakt typeerden instelling van de ploeg. In gelijkmakende derde in- ngs werd liefst vijfmaal op misgegrepen en mismoedig ikte het team weg. Korea oorde tweemaal, kwam i erde slagbeurt tot de vierde scoorde in de vijfde inings nog eens tweemaal en wam daarmee gelijk, lij Nederland was de sfeer uit, hoewel het team toch nog ikele malen tot scoren kwam. laar zonder enige overtuiging rerd er gespeeld, Doordat sen enkele samenhang tweetal runs, onder ndere door de homer van Ko- ea, ook al door het zwakke 'erpen van 'de Nederlandse euvelmannen, deden Neder- ind de das om. Volkerijk die 'as gestart gaf de leiding i uim vier innings over aan Hij- lendoorn, maar de Amster- ammer bakte er ook erg Zijn opvolger was Kei die echter ook de juiste rich- !!g niet kon vinden en tot slot een wanhopige Meyers was na afloop niet bereid tóg commentaar te geven ïlfs nog Ronnenbergh opdra- Maar wat deze Giantswer- presteerde gaf ook al wei- "g reden om de komende trijd om de wereldtitel met *el vertrouwen tegemoet te Achtervanger Jae Won Shim van Korea werd gisteren geraakt door een haastig weggeworpen honkbalknuppel. In het ziekenhuis moest zijn wenkbrauw worden gehecht. Japan heeft zijn eerste verlies- punt opgelopen. In de tweede wedstrijd tegen Cuba eindigde de strijd na 12 innings onbe slist: 1-1. Het was een schitte rend duel dat door bijna 9000 toeschouwers geboeid werd bij gewoond. In de eerste innings scoorde Japan door Kobayashi, maar daarna deed de brillante Cubaanse werper Braudilio Vi nent de deur op slot: 16-5-7. Cuba sloeg eveneens zeven honkslagen op twee Japanse werpers: Kida en Mori, die ge7 zamerilijk tot 6-2-7-1 kwamen. 0 12 12 110 1=9 and: 203011101=8 ■sresultaten, Nederland: Bar^Volkerijk (3 lings) 2-6-5-5. Jan Hijzelendoorn (1 1/3 innings) 0-2-0-1. Eligio Kelly (2 1/3 innings) 0-1-2- 0. Martin Ronnenberg (1/3 innings) 0-0-3-0. Korea: Din Shi Kim (2 2/3 innings) 2-1-4-1-. Chul Soon Park (2 2/3 innings) 2-1-4-0. Dong Won Choi (3 2/3 innings) 6-0-2-0. Homeruns: Ben Richardson, Charles Urbanus en Arnould Smith. In de negende innings kwam Cuba toch nog naast Japan. Met reeds twee nullen gaf Mar- quetti een infieldhonkslag en werd vervangen door de snelle Rey Anglade. Twee gaven honkslagen van Casanova en Munoz stelden daarna Anglade in staat de gelijkmaker op het bord te brengen. In de benodig de verlenging werd daarna niet meer gescoord. Stand: 1. Japan.... 5-9; 2. Korea.... 5-6; 3. Cuba5-5; 4. Nederland. 5-4; 5. Australië5-0. BRUSSEL De bijna 40.000 toeschouwers bij de tweede Ivo van Damme-memorial in het Busselse Heyzelstadion kregen al ver voor het begin een bittere teleurstelling te verwerken door het niet ver schijnen van de viervoudige wereldrecordhouder Henry Ro- no. De Keniaan was 's mor gens uit Brussel teruggeroepen naar Nairobi. In de Keniase hoofdstad moest Rono het middelpunt zijn van een groot feest waarmee de medaille winnaars van de Afrikaanse spelen en van de Britse geme nebestwedstrijden werden geëerd. Het hoofdnummer, de 5000 me ter. verloor daardoor veel van zijn glans maar bleef toch wel het spectaculairste onderdeel van deze onder ideale omstan digheden gehouden wedstrij den. Jos Hermens had in de Belgi sche hoofdstad zijn oude re cord. dat Gerard Tebroke hem in Zurich met 0.2 seconden had afgenomen, willen verbeteren. Dat lukte door een onregelma tig tempo in de wedstrijd niet. Na 3200 meter liep de Engels man Ford enkele ronden kop en bij het ingaan van de laatste ronde lag Hermens nog in een uitstekende tweede positie. De kleine Polleunis. die op 350 me ter aanzette .oor de spurt, ver raste de Amerikaan Liquori en Hermens. Er viel een gat dat alleen nog gedicht kon worden door de Nieuwzeelander Rod Dixon. Hij won uiteindelijk in 13.21.8. Hermens die de laatste 400 meter in 57.5 seconden liep eindigde als vierde achter Pol leunis in 13.24.9. Tebroke. die in Brussel duidelijk moeite had met het wisselende tempo, werd tiende in 13.32.6. Olga Commandeur kreeg in Brussel de laatste kans om zich le kwalificeren .oor Praag maar kon die niet grijpen. Op 200 meter voord de eindstreep viel voor de Velzense definitief het doek. Op het punt waar versneld werd moest de oud- Europese jeugdkampioene op de 800 meter afhaken. Zij kon Praag ergeten. Specialiteit Van de dames die wel naar Praag gaan deed sprintster El- ly Henzen het lang niet onver dienstelijk. Na een vijfde plaats op de 100 meter (11,94) deed de Haagse het op de dub bele afstand, haar specialiteit, zeer sterk. Zij eindigde met een tegenwind van iets meer dan een halve meter als derde in 23,15 achter Irene Szewins- ka (23,07) en de Franse winna res van de 100 meter Chantal Rega (23,4). Tineke Kluft trok haar stijgen de prestatiecurve verder door. De Roosendaalse. vorige week zaterdag aangewezen '.-ooi- Praag. werd op de 1500 meter tweede achter de Ierse Mary Purcell. De tijd van 4.16.0 bete kende voor Tineke Kluft op nieuw een verbetering van haar persoonlijk record met één seconde. Carla Beursken die bij de Europese kampioen schappen start op de 3000 me ter. eindigde als derde in 4.26.3 in het massale veld an 17 loopsters. Arno Koermeling. de jonge 800 meter loper, die voor niemand bang is. liep een uiterst moedi ge race. Tot bij het ingaan van BRUSSEL De techni sche commissie van de KNAU heeft gisteren als nog Tilly Verhoef aange wezen als vierde atlete voor de 4 x 400 meter estafetteploeg tijdens de Europese kampioen schappen in Praag. De KNAU had al drie atletes. Coby Koermeling. Lilian Mandema en Truus van Amstel geselecteerd Tilly Verhoef, die lid is van Parthenon, zal nok uitkomen op de 100 en 200 meter het laatste rechte stuk kon Koermeling de tweede plaats handhaven. Toen moest hij de Amerikaan Tom McLean en de Fransman Marajo voorbij laten gaan Coe won in 1.44.3 waar mee hij Juantorena met 0.1 se conde op de wereldseizoenran- glijst verdreef. Arno Koerme ling bleef evenals in juni in Oslo met zijn 1.46.6 0.2 boven het nationale record van Sjel' Hensgens hangen. Klaas Lok werd op de 1500 meter vierde m 3 39.0. de beste Nederlandse seizoenprestatie. Ruud Wie- laert. in Zürich in stromende regen winnaar van het hoog springen met 2.18 meter, werd in Brussel nu met dezelfde hoogte ierde. Alberto Juantorena won de 400 meter Juantorena's 45.30 was een tijd van wereldklasse, maar een verbetering an liet wereldrecord dat van de Olym pische spelen van 1968 dateert en op naam staat van de Ame rikaan Lee Evans (43.86) waar hij zijn zinnen op had gezet, zat er niet meer in. Koen Gijsberg lootte zoals gebruikelijk de bui tenbaan. De Leidenaar kwam maar moeizaam mee en werd uiteindelijk zevende in 47.57 se-; •onden. Edwin Moses demonstreerde op de 400 nieter horden zijn" ongeëvenaarde klasse De Amerikaanse wereldrecord houder. had bijna een seconde voorsprong op zijn landgenoot' Walker. Harry Schulting maak te zijn tweede plaats op de Europese ranglijst volkomen waar. De Brabander pakte de derde plaats in 50.10. De junior Hugo Pont leverde in het ster ke internationale gezelschap als zesde een persoonlijk re minder dan een halve seconde van Schulting's jeugdrecord 51.85) afbleef l'itslagen: 400 meter horden: I Mosts .-t 4K.5I v,., -j Walker ïsti 49.42 3 Harrv Schulting 'Xed 50.10; 0 Hu g.. Pont Wdi 52.22: 400 meter: I KATWIJK AAN ZEE - Bram Madera zal op tennispark Duinlust zijn titel niet prolon geren. In een langdurig baseli- neduél werd hij in de halve eindstrijd onttroond door Ro- bert-Jan v.d. Feen. Eerst had Van de Feen John Asselbergs van een derde set afgehouden (7-6 tweede set) en vervolgens zette hij zich aan de strijd om de langste adem met Madera. De eerste set speelde V.d. Feen bijna foutloos, hetgeen hem 6-3 winst opleverde. In de tweede reeks wilde hij echter te snel doordrukken. Hij nam risico's en Madera profiteerde onmid dellijk (6-0). De beslissende set werd beheersd door zeer lange rally's, die als het erop aan kwam merendeels door Van de Feen winnend werden afgeslo ten. In de finale krijgt v.d. Feen het wellicht gemakkelij ker. Hij moet het dan opnemen tegen of Merkenstein, of Jur- gen Peters, die een walk-over kreeg tegen de zieke twee, Theo Boilerman. Bij de dames drong het der- talentje Ivette Flu met opval lend gemak in de eindstrijd door. Jolie Drok had geen schijn van kans (1-6. 1-6). De andere finaliste is Ineke Kal lenberg. die met 4-6, 7-5. 6-0 de Engelse Sarah Geeves aftroef de. In het herendubbelspel moesten de ..oudjes" De Groot en Madera hun meerdere er kennen in de jeugdcombinatie Bosboom Demper: 6-3. 4-6. 4-6. !c U1U„- üc JÜ- De fina,e geniengddubbel gaat tienjarige Amsterdamse tennis- tus?en de koppels Peters Con- KISCHINJOV Als eerste vrouw ter wereld passeerde Wilma Bardauoskene gisteren bij internationale atletiekwedstrijden in Kischinjov de zeven meter bij het verspringen. Met 7.07 verbe terde zij het oude wereldrecord met acht centimeter, dat in handen was van de Oostduitse Siegrun Siegl, Olympisch kam pioene op de vijfkamp, die in Dresden op 19 mei 1976 één centimeter onder de zeven meter bleef (6.99). De Poolse Krystina Kasperczyk heeft gisteravond op de eerste dag van atletiekwedstrijden die in het Olympisch stadion van Berlijn (tegelijkertijd met de wereldkampioenschappen zwem men) worden gehouden het wereldrecord hordenlopen voor dames verbeterd met een tijd van 55.44 seconden. De 29-jarige inwoonster van Warschau brak hiermee het oude wereldrecord dat op naam stond van de Oostduitse Karin Rossley met een 19 honderdste van een seconde. Tijdens het tweede evenement op de atletiekwedstrijden in het Olympisch stadion in Berlijn is het wereldrecord 1000 meter hardlopen gebroken. De Oostduitse Ulrike Bruhns verbeterde haar eigen wereldrecord dat op 2.32.6 minuten stond met een zestiende van een seconde tot een tijd van 2.32.0. senheim (6-1. 6-1 tegen Kales- De Groot) en Rother Blommen- daal (6-1. 4-6. 6-2) tegen het echtpaar Kallenberg). Ronald Teeckenbroek. onlangs overtuigend' winnaar van een internationaal jeugdtoernooi in Scheveningen. lijkt eigenlijk te sterk voor de C-categorie. Met 7-5. 6-3 won hij van Ton Gibe- rius. Han Kuiper won in dit onderdeel met 7-5. 6-2 van Hein-Jan Salman. Bij de dames werd de als eerste geplaatste mevr. Heezen uitgerangeerd. Met 6-4, 6-3. verloor de Voor- houtse van mevr. Timmer. Halve finales DED: Mariane La fay-Tin i Oudshoorn 6-2. 6-4, Ivlally Dielen-inevr Lafay 6-7. 6-1. 6-4. Halve finales DED: Ron Lips-Hans Lugthart 7-5. 3-6. 6-3; Thomas de Mooy-Gert Jan Minnee 7-5. 6-3. specialiteiten restaurant "FRUITS DE MER" Parallelboulevard 7 Noordwijk aan Zee Dagelijks openVanaf 12.00 uur ot 24.00 uur voor lunch en dine ledeie dag verse vis la carte, iverse vleesgerechten naar keuzi erwijt u luistert naar onze pianis entertainer DOLF PIERIE. Tafelreservering: tel. 01719-19231 VJ'fra centrale Palace Hotel)J SCHIPHOL Jimmy Woud stra is vandaag niet mee terug gekomen met de Nederlandse basketbalploeg, die een tour nee heeft gemaakt door China. Woudstra ligt nog steeds in het Capitol ziekenhuis, te Peking herstellende van twee opera ties. Al na enkele dagen werd Jim my Woudstra geplaagd door een blinde darmontsteking. Op - zeven augustus werd hij geope- reerd en precies een week later moest hij vanwege een infectie opnieuw onder het mes. Giste ren verklaarde Woudstra.- wiens verdere opvang wordt verzorgd door de Nederlandse ambassade in Peking, dat hij komend seizoen niet voor Delft maar voor Leiden zal spelen Ook de andere spelers hebben tijdens hun reis te kampen ge had met fysieke aanpassings moeilijkheden Faber. Dekker en Kip moesten voor onder zoek een dag of langer in het ziekenhuis doorbrengen Ne derland eindigde in een vriend- schapstoernooi op de vierde plaats TORONTO - De als tweede geplaatste tennisser Brian Gottfried heeft gisteren een ze- behaald op Tom Okker. die daardoor is uitgeschakeld voor de open tennistitel van Canada BLOEMENDAAL - Het da meshockeyteam heeft gister avond een vriendschappelijk duel tegen Spanje met 2—1 ge wennen. Bij rust was de stand al 2-0 Bilbao PSV heeft gisteraiond in de finale van het internationale toernooi van Bilbao met 4-2 verloren van de tegenstander van Ajax in de eerste ronde Aan het l'EFA-cuptoernooi, Atletico Bilbao. Reeds bij rust stond de thuisclub met 2-1 oor lm i doelpunten van Nunez in de derde minuut en Carle s it de vijfentwintigste. Willv van der Kuylen nam oor de r ist de tegentreffer voor zijn rekening en bracht PS\ na rust op gelijke hoogte. Twee doelpunten van Carlos in dt Wh en 84e minuut brachten Bilbao uiteindelijk de zege In he» toernooi heeft de Argentijnse club River Plate lat eerder in dit toernooi van PSV erloor. de derde j. laat bezet. In de strijd om die plaats versloeg Ri-er Plate het Portugese Belenenses met 3-0. In het toernooi van Beerschot neeft Feyenoord de finalt berejkt door met 2-1 te vinnen van de gastclub Beerschot De Rotterdammers kwamen door een doelpunt -.an Ouninx met 0-1 achter, maar Peter Houtman stelde daarna de zege veilig door tweemaal doel te treffen. In de finale .peelt Feyenoord nu tegen Montevideo Nacional. Een Voorschotens elftal, samengesteld uit de "ierdeklassei SYLY en Randstad Sport, heeft met 0-10 verloren van Volendam. De ruststand had voor de ""oorschotenaren een veel prettiger aanzien: 0-2 Voor Volendam doelpuntten Kraal '3). Plat 2). Bond (2). De Boer. "isser en Kwakman Er waren ruim 2500 toeschouwers 3ORT LEIDSE COURANTZATERDAG 19 AUGUSTUS 1978 m Peters van AZ breekt door de verdediging van iderlecht

Leidse Courant | 1978 | | pagina 9