Nieuwkoop heeft weer een burgemeester Vrolijk opent Nieuwveens gemeentehuis en sporthal JONGEN (13) REDT ZICH UIT ZEE 'Beleid Alphen wordt drastisch gewijzigd' Leimuiden heeft wel oren naar kabel-t.v. MENINGSVERSCHIL KATWIJK EN NOORDWUK OVER WEG Voorschoten bezorgd over ambulancevervoer ZWARE BEVALLING IN DIERENPARK Gouden trouw REGIO LEIDSE COURANT, DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1978 pagina g] Mr. Seinstra bij installatie: ,,Ik hoop iets voor u te mogen betekenen NIEUWKOOP - In een over volle naai van Paviljoen Plas- xieht is gistermiddag tijdens een bijzondere vergadering van de raad van mr. T. R. Semstra uit Purmerend geïn stalleerd als burgemeester van Nieuwkoop. Hiermee is een einde gekomen aan een burgemeesterloze pe riode voor deze plassenge- meente van ruim een half jaar. Tijdens deze periode trad wethouder mevr. Van der Most-de Ridder op als lo co-burgemeester. Zij was het dan ook die de heer Seinstra als eerste spre ker geluk wenste met zijn be noeming en hem met het om hangen van de ambstketen in stalleerde als „eerste burger van Nieuwkoop". In de speech, van mevrouw Van der Most schilderde zij in korte streken de geschiedenis an Nieuwkoop en stelde daarbij \ast dat sinds 1825, het jaar dat de eerste burge meester van Nieuwkoop werd benoemd, in de heer Seinstra thans de 10e burgemeester op rij is benoemd. Gelet op de gezondheid van onze gemeente met haar vele oorzieningen en haar regel matig sluitende begrotingen, zouden wij kunnen stellen, al dus spreekster, dat al veel gras voor uw voeten is wegge maaid". Gelukwensen voor het kersverse burgemeestersechtpaar Namens het ambtenaren-appa raat sprak de gemeentesecre taris De Jongh woorden van welkom en woorden van waar dering aan het adres van de beide wethouders over de wij ze. waarop zij in de afgelopen maanden - waarin veel is ge beurd - het gemeenteroer heb ben bediend en de gemeente lijke ketel onder druk hebben gehouden. In zijn installatierede ver klaarde de zojuist geïnstalleer de burgemeester, ten aanhore van vele genodigden waaron der alle burgemeesters van de kring Alphen a/d Rijn. een afvaardiging van de kring Woerden. oud-burgemeester Van Montfoort en de afge vaardigde van de commissaris van de Koningin in Zuid Hol land, de heer Blaauw. het een groot voorrecht te vinden ..hier" burgemeester te mogen zijn. De heer Seinstra ging in op de taak van een burgemeester in het huidige leefpatroon. „De aard van de huishoudingen", aldus de burgemeester, „is veranderd van gezags- in ver zorgingsgemeenschappen. Het gezag is in de schaduw komen te staan van de verzorgende functie, zowel in de gemeente lijke sfeer alsook in de gezin nen en de scholen. Ik stel het op prijs in uw midden te mogen werken. Nieuwkoop is een schone ge meente; een van de mooiste van Zuid Holland. Dat daarbij een voortdurend attent zijn op het behoud daarvan en daar naast ook op de belangen van recreanten, middenstand én de agrarische belangen een zaak van de eerste orde is. is mij in de korte periode van inwerken duidelijk gewor den". aldus mr. Seinstra. Met een geanimeerd kennis makingsuurtje kwam een einde aan de eerste uren bur gemeesterschap van mr. Taco Seinstra, die zich tesamen met zijn vrouw, zijn beide dochters Danielle en Pauline en hun jongste zoon Rogier spoedig hoopt te vestigen in Nieuw koop, waar zij de ambtswo ning Noordenseweg 40 zullen betrekken. VOORSCHOTEN De commissie welzijn en onder wijs hield zich gisteren geruime tijd bezig met het Ambulancevervoer". Een brief met 838 handteke ningen wijst op de soms lange tijd voordat een verkeersslachtoffer door een ambulance naar een ziekenhuis gebracht wordt. De ondertekenaars wen sen dat Voorschoten weer een eigen ambulance discussies bleek dat niet alleen de ambulance voor vertraging bij de afwerking kan zorgen, maar meer het hele systeem. Zodra er een schakel mis gaat, werkt dat vertragend. In Voorschoten moeten alle meldingen via de politie geschieden. Deze waar schuwt arts en ambulance. Voorschoten heeft geen eigen GGD en is afhankelijk o.a. van de huisartsen, die meestal uit hun werk gehaald moeten worden. Wethouder Marselis meende dat zodra de wet op het ambulancevervoer volgend jaar volledig van kracht wordt, ook Voorschoten meer zeggingsmogelijkheden kan krijgen m het dan te vormen distrikt. Verstoren postduiven in een woonomgeving het har monisch wonen? Dat was de vraag, waarop gister avond geen volledig antwoord kwam. Het gaat om de bouw van een postduivenhok in een tuin van de J. W. Frisolaan. Over de bouwvergunning heeft de commissie openbare werken al negatief gereageerd, de commissie welzijn kon zich alleen maar bezighou den met het milieu-aspekt. Het bleef „half om half". Twee fracties voor en twee tegen. WASSENAAR/KATWIJK De 13-jarige Wouter Gelderloos heeft zichzelf gisteren uit zee gered, door zich met de stro ming mee te laten drijven toen hij op ruim een kilometer uit de kust uit een zeilboot van de Wassenaarse zeilvereniging viel. De jongeman verzette zich niet tegen de stroming en werd enkele kilometers verder op de Katwijkse kust gewor pen. Een Katwijkse politieman ver telt: „Door de Wassenaarse reddingsbrigade wa ren we op de hoogte gebracht dat er op één van die boten een jongen vermist werd. We hadden een volledig signalement van hem gekre gen. Een zwart rubberpak en een oranje zwem vest had hij aan. Hoewel er op dat ogenblik natuurljk met boten gezocht werd. waren het toch mensen van één van de volkswagenbusjes die de jongen het eerst zagen Bij de Zuiddui nen. net bij de grens met Wassenaars slag, zagen ze een jongen de kant op klauteren die volledig aan het signalement beantwoordde. Het bleek inderdaad de dertienjarige Wouter Gelderloos zijn die doodleuk verklaarde naar de kant zijn gezwommen. We hebben toen de bote ingeseind dat hij gevonden was" Wouter Gelderloos zelf wil geheel niets over h« incident zeggen. Een familielid verklaarde teli fonisch: „We willen aan deze zaak geen public teit geven. Geen foto's en geen interviews. W zijn bang dat we daardoor de zeilvereniging discrediet zouden brengen. Dat gezegd zou wo den dat er niet voldoende veiligheid is betrach We doen er daarom liet het zwijgen toe" ALPEN AAN DEN RIJN - De fractievoorzitter van de PvdA- Alphen aan den Rijn, J. H. van der Vlies is van mening dat het gemeentelijke beleid dras tisch gewijzigd zal worden in de komende vier jaar. Volgens hem staat het „beleidsplan" voor de komende raadsperiode daar borg voor omdat daarin de welzijnssector centraal staat. Dit in tegenstelling tot de afgelopen jaren waarin vol gens hem alles toegespitst was op het halen van de 50.000e inwoner met als gevolg een achterstand van het voorzie ningenniveau. Dat zei Van der Vlies gisteren op een perscon ferentie, waarop ook de frac tievoorzitters van het CDA, VVD en PCA (Progressieve Combinatie Alphen) een toe lichting gaven op het beleids plan. Van der Vlies merkte op dat zijn partij ruim aan zijn trek ken was gekomen met het be reikte akkoord omdat het wel zijn ook hoog in het rode vaan del van het PvdA-verkiezing- sprogramma stond geschreven. „Ik vind er ook een aantal andere belangrijke zaken van ons in terug", aldus Van der Vlies die er voor 100% van overtuigd was dat de 200 goed.- kope huurwoningen die in het plan worden vermeld („een duidelijk punt uit ons verkie zingsprogramma") ook gereali seerd zullen worden „omdat de politieke wil aanwezig is". Ver der vond Van der Vlies de vermelding dat per geval over wogen zal worden om grond in erfpacht uit te geven ook al geen geringe zaak. Volgens Van der Vlies waren alle „es sentiële zaken uit het PvdA- verkiezingsprogramma er in te rug te vinden „Natuurlijk", al dus Van der Vlies, „als je het alleen voor het zeggen zou heb ben dan zou het plan er anders hebben uitgezien. Maar al heb ben we dan water bij de wijn gedaan het zijn zeker geen va ten water geweest op een kwart liter wijn", aldus Van der Vlies. Ook de CDA-fractievoorzitter H. W. M. Hopman was de me ning toegedaan dat alle punten die door het CDA als belang rijk waren gekwalificeerd in het beleidsplan terug te vinden waren. „Verder is het zo", al dus Hopman, „dat wat er niet in staat natuurlijk niet bete kent dat het niet gerealiseerd zou kunnen worden" Hopman was het met Van der Vlies niet eens dat er sprake was van een grote beleidsombuiging. „Het is de bevestiging van een proces dat. al gaande was. Alleen nu er een nieuw bestuur komt. wordt dat uitgekristalliseerd in dit plan" De plaatsvervan- gend-fraktievoorzitter P. W Vis van de VVD. was dat met Hop man eens. Vis merkte verder op dat het voor zijn partij een kwestie van geven en nemen was geweest. „Bij ons heeft voorop gestaan dat we een breed mogelijk college wild hebben. Daarom hebben we portefeuille van Jeugdzake ook afgestaan aan de Pvd, omdat dat een breekpunt was' aldus Vis. Volgens hem was d nieuwe portefeuille van „Ge zondheidszorg" die bij de W] terecht is gekomen daarbi geen „ruilobject" geweest „Ons programma is er in iede geval in grote lijnen in teruj te vinden", meende ook hij Diverse onduidelijke formule ringen zullen ondanks he bereikte akkoord er vermoe delijk voor blijven zorgen da ook de komende jaren het no dige vuurwerk in de Alphenst raad zal worden afgestoken Gisteren bleek al meteen da bijvoorbeeld de PvdA en enige formuleringen op eigei wijze interpreteerden. Zoali bekend wordt er. om maai twee zaken te noemen, ovei „erfpacht" en „gezondheids zorg" in beide kampen noga verschillende gedacht. Van de Vlies die de erfpachtbepalinj als een grote stap voorwaart! zag („de eerste aanzet is gege ven") hoeft zich evenwel niet te veel illusies te maken maakte duidelijk dat zijn parti de erfpachtformulering in he akkoord had gepikt nadat Van der Vlies beloofd had niet bi, elke grondverkoop zijn credo over de erfpacht in de raad te belijden. LEIMUIDEN De gemeente Leimuiden is best bereid nog eens zo'n dikke vierduizend gulden op tafel te leggen om te komen tot de concrete uitwerking van plannen voor aanleg van kabel-t.v. Eerder al werd een kleine 3700 gulden beschikbaar gesteld voor een onderzoek naar de mogelijkheden hiertoe. Dat onderzoek werd uitgevoerd door het B V Kabeltelevisie Advies Instituut uit Woerden. Het onderzoek, dat geschiedde in opdracht van de gemeenten Leimuiden. Rijns'aterwoude. Nieuwveen, Ter Aar. Woubrug- ge Zevenhoven en Nieuwveen. wees uit dat een centraal an- tennesysteem voor de aangeslo ten gemeenten tot de mogelijk- neden behoort. Alleen werd duidelijk dat het tot neg toe aangesloten aantal gemeenten te gering is om de kosten per inwoner - 15 per maand maxi maal - aanvaardbaar te hou den. Het K.A.I kwam tot de onclusie dat meer gemeenten zullen moeten deelnemen voor een rendabele exploitatie. Welke gemeenten dat zullen zijn zal nog moeten worden bepaald. In samenwerking met de Woerdense onderzoekers zullen de tot nog toe aangeslo ten gemeenten een tweetal werkgroepen - een bestuurlijke en een technische - in het leven roepen, die de laatste delen van het pad naar een centraal an tennesysteem zullen moeten ef fenen. De nug te .ormen werkgroepen zullen zich ook moeten buigen •\er de totale kapaciteit van net kabelnet. Hoewel aanvan kelijk niet meer dan zeven tv- kanalen en 12-fm-programma's zullen worden afgegeven, acht Leimuiden het met het oog op de toekomst zinvol om de ka bels overkapaciteit te laten houden. Over welke gebieden wel en niet zullen worden aangesloten bestaat nog geen duidelijkheid. Als graadmeter zal een renda bele exploitatie van de aanslui tingen worden gehanteerd Ook daarover zullen de commissies zich nog moeten buigen. Toch moet niet uitgesloten worden geacht, dat een aantal woon huizen het zonder centrale an tenne zal moeten doen in de toekomst. Leimuidens gemeen tesecretaris C. A. Kuilboer acht dat echter geen bezwaar. „Ui teindelijk werden indertijd bij de gasaansluiting ook zulke cri teria gehanteerd. Waarom zou dat dan bij de aansluiting op het kabel-tv-net problemen moeten geven. Maar voorals nog staat nog niet vast welke gebieden wel en welke gebie den niet zullen worden aange sloten. Om nu al bij de pakken te gaan neerzitten is wat voor barig. HHt staat nog niet hele maal vast dat mensen die geen gasaansluiting hebben gekre gen nu ook geen kabelaanslui ting zullen krijgen. Het is best mogelijk dat andere normen gehanteerd zullen worden", al dus secretaris Kuilboer De raad zal zich donderdag 24 augustus over de voorstellen buigen Wassenaar— In dierenpark Wassenaar is een briflenlangour, een aziatisch aapje, met de keizersnede ter wereld gebracht. Zo'n operatie is bij deze dieren een uitzondering. Moeder en kind maken het echter goed. De medische ingreep, die werd verricht door de Katwijkse dierenarts dr. F van Gooi, was nodig omdat het jong in de moederbuik te groot bleek om op een natuurlijke wijze ter wereld te komen. De twee nachten voor de zware bevalling moest het dierenparkpersoneel bij de moederaap waken. Om de moeder na de bevalling de nodige rust te geven wordt haar pasgeboren brillenlangourtje de eerste dagen in Oegstgeest verzorgd thuis bij de hoofdverzorgster van de apen in Dierenpark Wassenaar, Cisca van der Ploeg. Iedere dag mag het jong, dat naar de dierenarts Ransje is gedoopt, even bij de moeder m Wassenaar op bezoek, ter afwisseling van de elektrische deken en de kunstmoedermelk in Oegstgeest. NOORDWIJK Het gemeentebestuur van Noordwijk is het niet eens met de wijze waarop de buurgemeente Katwijk de wegverbinding van haar nieuwe woon wijk Rijnsoever wil laten uitmonden op de Zwarteweg. Het Katwijkse college denkt aan een glooiende uitloop van de Biltlaan in □oordwaartse richting. Dat deze verbin ding voor een deel over haar grondgebied wordt aangelegd, vindt Noordwijk nog daarentoe, maar wel hebben B. en W. er prrse bezwaar tegen, dat door de geplande verkeerssituatie de herkenbaarheid van dr gemeente in het gedrang komt. Dit geldt speciaal voor Estec, dat er visueel „ol K-otwükc •••'-ion r-n dat vindt het Noordwijkse college een onaanvaard bare zaak. Uit de discussie in de raadscommissie werd gisteravond duidelijk dat Katwijk voornemens is het op haar territorium gelegen gedeelte van de Zwarteweg aan het doorgaande verkeer te onttrekken en de weg te laten doorlopen in de woonwijk Het naar en uit de richting Noordwijk komende verkeer en ook de busdienst van de NZH zal dan via de Biltlaan door Rijnsoever geleid worden. Dat als gevolg van deze concentratie in de wijk Hoornes onmogelijk drukke kruispunten zullen ont staan. is uiteraard een geheel Katwijkse aangelegenheid. Het winkelgebied van die pemeente wordt daardoor mneiliiker te bereiken en dit zal wellicht de toekomstige Yinkevelders weerhouden naar Katwijk af te slaan, werd in de commissie opgemerkt. Katwijk voelt er niet veel voor om haar plannen te wijzigen, zo werd tijdens de gedachtenwisseling duidelijk en het college van die gemeente wijst daarbij op kunst werken. welke al in beginsel zijn aange legd. Noordwijk bleek aan dit laatste argu ment niet zo zwaar te tillen, omdat er van deze werken nog weinig of niets te bespeu ren alt. Men kwam er niet helemaal uit en het college kreeg vrij mandaat om over deze zaak met het gemeentebestuur van Kat wijk verder te onderhandelen NIEUWVEEN Mr. M. Vro lijk, commissaris van de Ko ningin in de provincie Zuid- Holland, brengt vrijdag 1 sep tember met zijn echtgenote een werkbezoek aan Nieuw veen. Op het programma staan ondermeer de heropening van het gemeentehuis en de ope ning van Nieuwveens nieuwe sporthal. De commissaris en zijn echtge note zullen om twee uur in Nieuwveen arriveren. Terwijl mevrouw Vrolijk een bezoek brengt aan de boerderij van wethouder Soede en een de monstratie van de ponyclub zal bijwonen, zal de commissaris overleg plegen met het college van burgemeester en wethou ders. Om drie uur wordt een bezoek gebracht aan het Anjerverede- lingsbedrijf Lek en Zn., waar het bezoek een rondleiding zal krijgen. Om half vijf start een rondrit door de gemeente, waarbij ondermeer een kijkje zal worden genomen bij de nieuwe tennisbanen en de nieu we gebouwen van Huize Ursu la. Na een bezoek aan het me disch centrum, waar de maal tijd zal worden gebruikt, zal koers gezet worden naar het gemeentehuis, dat om zeven uur officieel zal worden hero pend door de heer Vrolijk. Daarna volgt een bijeenkomst] in de raadszaal waar genodig den en raadsleden van gedach te zullen wisselen met de com missaris van Zuid-Holland. Om half negen wordt de nieuwe sporthal: door mevrouw Vro lijk geopend. Na een demon stratie van de plaatselijke sportverenigingen is het werk bezoek rond tien uur 's avonds ten einde. Vuurwerk opent zomer feesten Met een knallend vuurwerk is Was senaar gisteren begonnen aan de traditionele zo merfeesten Het spektakel aan de dr Mansveltkade trok duizenden kijkers, waardoor ook de aangren zende kermis over klandizie niet te klagen had De gehele week staat Wassenaar bol van activiteiten waarbij vooral de leugd aan haar trekken kan ko men. AARLANDERVEEN - De speeltuinvereniging Aarlanderveen, organiseert zaterdagavond 19 augustus een grote barbeque-avond. Tijdens deze avond geeft de muziekverenging „Door Samenwerking Sterk", met medewerking van drum band en het majoretten pe- leton een openlucht con cert. Deze avond begint om 19.30 uur en wordt gehou den in de speeltuin ingang Jacob van Damstraat. LISSE - Het echtpaar G. E. Bergman-Van der Vlught uit Lisse viert op dinsdag 22 augustus in zijn woning aan de Heereweg bet 50-jarig huwelijksfeest. Met niets anders om zich heen dan agrarische gronden en bolgewassen lag het voor de hand dat het dagelijks brood werd verdiend met werkzaamheden in de bollen. Het echtpaar heeft zeven zoons. waarvan er zes in de bollen werken, drie dochters en 14 kleinkinderen. De heer en mevrouw Bergman, die in goede gezondheid hetgoude jubileum mogen gedenken, geven dinsdag 22 augustus na de Eucharistieviering een receptie in Het Bruine Paard te Sassenheim. Hier worden vrienden en bekenden in de gelegenheid gesteld het echtpaar geluk te wensen. Afscheidsreceptie wethouder Mesman LISSE-De heer A J Mes man zal aan het eind van de zittingsperiode van de gemeen teraad Lisse zijn functie als wethouder beëindigen. De heer Mesman is twintig jaar wethou der in Lisse geweest In ver-, band met het afscheid biedt het gemeentebestuur van Lisse de wethouder een afscheidsre-, ceptie aan op donderdag 31 augustus van half vijf tot zes

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4