Vliegenplaag teistert caravanbewoner in Noordwij kerhout Wassenaar kapt bomen langs Rijksstraatweg Alphen wil pachtovereenkomst in Kerk en Zanen niet continueren VOORSCHOTEN VERWIJDERT SPEELAUTOMATEI Mgr. Simonis bij priesterjubileum pastoor Ouwedijk COLLEGEVORMING NOORD WIJK NOG NIET ROND WASSENAAR Rijkswaterstaat heeft het ge meentebestuur van Wassenaar vergunning ge vraagd voor het rooien van 42 bomen langs de Rijksstraatweg. Rijkswaterstaat heeft de zieke bomen eerst laten beoordelen door Staatsbosbe heer. Daarna heeft de eigen dienst Groenvoor ziening van .de gemeente Wassenaar de bomen ook nog eens grondig onderzocht en de conclu sie is dat ze allemaal ten dode zijn opgeschre ven. Dat betekent dat met het rooien niet al te lang gewacht kan worden vanwege het ge vaar van afbrekende takken. Voor een 7-tal beuken, die er iets minder slecht aan toe zijn geldt dat in mindere mate; zij kunnen nog enige maanden blijven staan. Burgemeester .en wethouders hebben besloten de gevraagde rooivergunning af te geven. Rijks waterstaat zal voor herplanting zorgen. Het gaat om 33 beuken, 8 kastanjes en een |B-i esdoorn. Het grootste deel van deze stervende bomen staat aan de westkant van de Rijks- lei straatweg, tussen het Viaduct en het benzinesta- oo tion bij de ingang naar de buitenplaats Witten- burg. In dit gedeelte - over een afstand van ongeveer 600 meter. zullen 23 beuken en 8 kastanjes moeten worden omgehaald. Aan de andere kant, ter hoogte van restaurant Bijhorst moet een esdoorn sneuvelen. WARMOND Burgemeester De Vreeze opent zaterdag 26 augustus de nieuwe velden van korfbalvereniging „Warmond" bij sportveld „Overbosch". Hij zal dit doen door een bal door een korf heen te gooien. Tege lijkertijd zal er een toeter over gaan, waarmee het startsein voor de balonnenwedstrijd wordt gegeven. Na de officiële opening houdt de korfbalver eniging trimwedstrijden voor de oudere inwoners van War mond en spelletjes voor de jeugd op de nieuwe sportvel- VOORSCHOTEN - De Water sportvereniging Voorschoten houdt zondag een puzzelvaart per boot. De boten mogen ma ximaal 1,50 meter boven de waterspiegel uitkomen. Het ac cent van de tocht wordt gelegd op het volgen van een route welke tal van verrassingen biedt. De tocht gaat richting Leidschendam, waar bij de sluizen een pauze is ingelast. Bevaren wordt o.a. de Meer- burger, dit water heeft bruggen welke een maximale doorlaato- pening hebben van 1,50 meter De start is zondagmorgen rond 11.00 uur, de thuiskomst in de Kerksloot rond 15.30 uur. De inschrijving kan geschieden zo wel door leden als niet-leden zondagmorgen vanaf 10.30 uur in café Landzicht aan de Mo lenlaan. RIJNSATERSWOUDE De watersportvereniging „Rijnsa- terswoude" organiseert zater dag en zondag haar jaarlijkse „open boten week-end". De plaats van samenkomst is dit jaar de Wijde Aa in de buurt van het gemaal, dit in afwijk ing van vorige keren, toen men steeds de Westeinderplassen bij „De Groote Brug" verkoos. LISSE het Kreatief Centrum Harlekino in Lisse start in sep tember weer met cursussen voor het nieuwe seizoen. Op maandag 4 september start de cursus „kreatief werken voor de jeugd van 12 tot 15 jaar". Dinsdag 5 september begint de kursus „Ikebana" Japans bloemschikken. Dinsdagmid dag start „kreatief werken voor de jeugd van 8 tot 12 jaar" en 's avonds een cursus Houtsnijden en sieraden ma ken. Woensdag begint „Wand kleden melken" en spinnen, ha ken, breien, weven en een mid dag voor de jeugd vanaf 6 jaar. Woensdagavond zal een begin worden gemaakt met potten bakken en boetseren. Ook don derdagmorgen zal voor deze cursus gelegenheid zijn. En als laatste cursus op de donderda gochtend staat op het program ma „zelf poppen maken in ou-' de stijl". Nadere informatie is in te Winnen bij José v.d. Aart, Heereweg 203 te Lisse. STROPERS ACTIEF IN LEIDERDORP LEIDERDORP De politie van Leiderdorp heeft vannacht jacht gemaakt op stropers. Be woners van de Mauritssingel hadden de politie gewaar schuwd toen zij rond midder nacht twee ongewoon gepar keerd staande auto's zagen staan en enige tijd later enkele schoten hoorden. Toen de poli tie korte tijd later arriveerde waren de daders gevlogen. Het enige dat zij aantrof was een aangeschoten eend. Of die ge verbaliseerd is, is niet duide lijk. REGIO LEIDSE COURANTWOENSDAG 16 AUGUSTUS 1978 PAGINA VOORSCHOTEN - Sinds gis teren zijn alle snelwerkende speelautomaten (gokkasten) verboden. In de loop van de dag werden de apparaten op gehaald door de exploitanten van de speelautomaten, de po litie behoefde op die manier geen beslag te leggen op de apparaten. De eigenaren van snackbars en gewone bars hebben getracht om alsnog van de burgemees ter ontheffing te verkrijgen op de wet op de kansspelen. De burgemeester meende dat het een verstandige zaak is eerst orde op zaken te stellen en sli zich op dit moment aan bij zienswijze van o.a. de bur® meester van Leiden, welke oc alleen de zgn. flipperkast toelaat in de diverse inrichti gen. De maatregel tot een verbod niet onverwachts gekomen, waren gegronde klachten de politie over het gebruik de speelautomaten het besp len daarvan door minderjai gen. Voor de vele kleine hor ca-bedrijven in Voorschot betekent het vertrek van speelautomaten een financiël tegenslag. OUDE WETERING Mgr. Simonis droeg gisteren in Oud Wetering in samenspel met de pastoors Mussert, Lemmers Thomas de H. Mis op ter gelegenheid van het zestigjari priesterjubileum van pastoor Ouwedijk (84) in Oude Weterinj Afgezien van de mis, voltrok de jubileumviering zich in alli stilte, omdat de gezondheidstoestand van pastoor Ouwedijk eo uitbundige viering niet toestond. Pastoor Ouwedijk genoot gisteren zichtbaar van het eerbetoor Mevrouw Evels, die al veertig jaar huishoudster bij hem ij vertelde dat de jubilaris in de afgelopen dagen is overladen me schriftelijke gelukwensen. „Ik word er knettergek van PACHTER SCHOUTEN: „WAAROM IS MEN NIET EERLIJK?" NOORDWIJKERHOUT Aan het plafond hangen vier lange kleverige slierten vol met vliegen. Voor het raam hangen twee lange kleverige slierten vol met vliegen. En onder de tafel is een lange kleverige sliert gespannen die vol met vliegen zit. Indien ooit het woord vliegenplaag toepasselijk gebruikt kan wor den, dan is het wel in de stacaravan van Gerard van der Slot aan de Tespellaan in Noordwijkerhout. Wijzend op de kleverige vliegenvangers zegt Gerard; „Dat is de oogst van één dag. 's Ochtends hang ik hier nieuwe vliegenvangers op en 's avonds zitten ze hele maal vol. U ziet het zelf, er kan er geen één meer bij. Dat is nu al bijna een week zo. Ik word er knettergek van, want ik kan al bijna twee nachten niet slapen van de vliegen, 's Nachts word je hier gewoon opgevreten. Je voelt ze dan overal kruipen". De vliegenplaag wordt volgens Gerard veroor zaakt door de nabijgelegen vuilnisbelt. De hele dag rijden zware vrachtauto's met allerlei afval naar deze belt toe en zulks trekt uiteraard vliegen aan. Zo erg als dit jaar is het echter nog nooit geweest. „Volgens mij hebben ze een aantal dode varkens op die belt neergegooid. kende procedure heeft gevolgd. De pachtovereenkomst die voorheen eerst ter goedkeuring aan de gemeenteraad en daar na aan de Grondkamer van Zuid-Holland was voorgelegd, was voor dit jaar de omgekeer de weg gevolgd. Van Leeuwen zei verder dat het nog onduide lijk was wat de Grondkamer wil. „Deze is in dit geval niet goed op de hoogte", meende Van Leeuwen. Volgens hem zou er een reeks van misver standen zijn ontstaan omdat de rayon-inspecteur met aanwezig zou zijn geweest toen de zaak in de Grondkamer speelde. Van Leeuwen deelde tot slot nog mede dat niemand aan- spraak zou kunnen maken op een optie voor de eeuwigheid. Voor een schadeclaim was ook geen grond aanwezig en Schouten was destijds door de gemeente alleen maar een dienst bewezen, aldus Van Leeuwen. Verbolgen Pachter Schouten, die op het stuk land wat „klein vee" heeft lopen, zei gisteravond laat des gevraagd. „Ik begrijp niet waar ze bang voor zijn. Ik ben niet van plan om welke schade claim dan ook in te dienen. Als ze in de pachtovereenkomst op nemen dat ik er van af moet als er begonnen wordt met de aanleg van Rijksweg 11 dan moet ik me daar toch aan hou den? Met zo'n bepaling er in zou ik morgen nog tekenen", merkt een verbolgen Schouten op. Hij vraagt zich wel af waar om de clausule over rijksweg 11 niet werd opgenomen in de pachtovereenkomst terwijl de ze volgens hem nog wel op de verzamellijst de voorbode van de pachtovereenkomst en een lijst waarop «ille pachters staan vermeld met de bijzonde re voorwaarden zou hebben gestaan. Schouten: „Op die lijst stond Rijksweg 11 vermeld als bijzondere voorwaarde. Nog maals, daar heb ik geen proble men mee. Voorheen stond in de pachtovereenkomst dat ik van het land af zou moeten als er met woningbouw in Kerk en Zanen zou worden begonnen. Als daarvoor in de plaats Rijksweg 11 zou worden inge vuld, zou ik er ook geen moeite mee hebben. Maar wat gebeur de er voordat de nieuwe pacht overeenkomst kwam. Een amb tenaar van Openbare Werken belde mijn vrouw op toen ik niet thuis was, en deelde haar laconiek mede, dat ik mijn grond kwijt zou raken. Of ze dat maar even aan mij wilde vertellen. Toen ik die bood schap kreeg ben ik naar hem toegestapt en heb gezegd daar niet mee akkoord te gaan. Na dat ik mijn advocaat had inge schakeld kreeg ik alsnog een pachtovereenkomst voor jaar en niet langer. En die heb ik geweigerd te tekenen. Dan had ik er komend jaar af moeten, aanleg van Rijksweg 11 of niet. Neen", zegt Schout en verder, „ik heb de weten schap dat men de grond nodig heeft om met andere grondei- T" genaren in Kerk en Zanen te ruilen. Anders kan ik ook niel verklaren waarom een andere bepaling van de pachtovereen komst dat men de grond na mi] niet zou mogen verhuren aan een andere agrariër, er plotse ling eveneens uit verdwenen was. Ik ga er toch niet af voot een ander. Waarom lieten ze die bepalingen eruit? Om hel heft in handen te hebben. Ik vraag me af, waarom. Kunni ze niet eerlijk spelen? Met vroegere verpachter had ik mondelinge afspraak en t< ik daar af moest heb ik me die afspraak gehouden. Mijn advocaat zegt ook dat de zaak niet lekker zit. En daarom moet de kantonrechter maar uitmaken wie gelijk heeft", al dus een verontwaardigde Schouten die voornemens om na zijn pensionering (hij is nachtwaker) van het volgend jaar nog menig uurtje te beste den aan zijn kleine veestapel die hij als een „hobby met bijverdienste" met veel enthou siasme van plan was zo lang mogelijk in stand te houden. Mevr. Komstapel directrice De Schutse 9 9J SASSENHEIM Mevrouw Komstapel is benoemd tot op volgster van mevr. Verhoeff als directrice van het prot. chr. bejaardencentrum „De Schutse" in Sassenheim. Mevr. Komstapel was adjunct-direc trice van het bejaardentehuis „Avondzon" in Rijnsburg. Het Sassenheimse bejaardente huis nam gisteren afscheid van directrice Verhoeff, die tien jaar de scepter heeft gezwaaid. De scheidende directrice werd door velen in loffelijke bewoor dingen toegesproken en werd overladen met geschenken. In „Het Koningshuys" vindt zater dag 2 september van half twaalf tot een uur" een af scheidsreceptie plaats. NOORDWIJK Het bericht in de krant van gisteren, dat de Noordwijkse raadsfracties overeenstemming zouden heb ben bereikt over de bezetting van de wethouderszetels, blijkt in politiek Noordwijk nogal opschudding te hebben veroorzaakt. De voorstelling van zaken is te optimistisch geweest. Men is namelijk nog niet zover. Zo verluidt het in CDA-krin- gen, dat men daar de gedachte aan een college van vier wet houders, niet alleen om politie ke, maar ook' zakelijke rede nen, allerminst heeft laten va ren. De CDA-fractie en het be stuur belegt deze week een ver gadering, waarin zij haar standpunt zal bepalen. Volgens ingewijden in de plaat selijke politiek zijn de onder handelingen door de vakanties vertraagd. Dit moge een aan vaardbaar excuus lijken, maar recht overeind bhjft het feit, dat de politieke partijen in Noordwijk wat de voorlichting betreft tekort zijn geschoten. Men had in de loop van bijna drie maanden de bevolking op de hoogte behoren te brengen omtrent de stand van de onder handelingen en de knelpunten, welke zich daarbij voordeden. De kiezers hebben daar recht op. Verhuizing gemeente Nieuwkoop NIEUWKOOP De gemeente secretarie en de dienst gemeen tewerken van Nieuwkoop ver huizen donderdag 24 en vrijdag 25 augustus naar het nieuwe gemeentehuis aan de Achter weg Gedurende deze dagen zijn de twee gemeentelijke diensten derhalve voor het pu bliek gesloten. Telefonisch zijn de diensten wel bereikbaar. Voor aangifte ten behoeve van de burgerlijke stand (geboor ten, overlijden e.d.) is het nieu we gemeentehuis aan de Ach terweg op beide dagen geopend van tien tot twaalf uur 's mor gens want ik begrijp niet waar de vliegen anders vandaan zouden moeten komen", zegt Gerard Overigens zijn het niet alleen vliegen die voor overlast zorgen. Op het bed ligt een buks met daaraan een groot mes bevestigd. Een soort geïmproviseerde bajonet. „Dat is voor de rat ten". zegt Van der Slot. „Die komen van de vuilnisbelt. Zulke grote lopen hier", en zijn armen wijzen een lengte van ongeveer veertig centimeter aan. „Als ik 's nachts wat hoor krijgen ze eerst een kogeltje naar hun kop en als ze nog niet dood zijn, behandel ik ze verder met het mes". Contact met de gemeente heeft hij over het ongedierte niet opgenomen De gemeente Noordwijkerhout heeft bij hem een slechte naam omdat deze gemeente hem al een aantal malen onrecht zou hebben aangedaan. Een woordvoerder van de gemeente ontkent zulks echter ten zeerste: „Als Van der Slot in een caravan nabij een vuilnisbelt wil wonen dan moet hij dat zelf weten. We kunnen echt geen uitzondering voor hem gaan maken. Voor hem gelden dezelfde rechtsregels als voor iedereen" Van der Slot zit met zijn vriendin voorlopig nog in de caravan bij de vuilnisbelt. Zonder Gerard van der Slot: „Dit is de oogst van één dag". electra, maar wel met vele vliegen en ratten. „Ze hadden gezegd dat die vuilnisbelt in janua ri dicht zou gaan, maar moet je nou eens kijken! De vuilniswagens rijden weer af en aan", luidt zijn verbitterd commentaar „Moet ik voor mijn honderdachtenvijftig gulden per week ook nog iedere dag zes vliegenvangers gaan kopen. Ik zit hier met de ellende, terwijl de gemeente de centen opstrijkt voor die vuil- stortingen" Leimuiden heeft eventjes mini-burgemeester Deze week zal de gemeente Leimuiden gedu rende vier dagen bestuurd worden door een min i-burgemeester. Een bijzonder gebeuren, dat gisterochtend een aanvang nam met de officiële installatie van de 9-jarige Siegrid Hiemstra door burgemeester Van der Kroft (midden). Tijdens deze plechtigheid overhan digde de burgemeester haar de ..kinderdorps- Vier dagen vol met attrakties en vermaak voor de Leimuidense jeugd, waarin zij zich kan uitleven in talloze aktiviteiten. De bouw van een timmerdorp geldt echter als het hoogte punt van alle evenementen, temeer daar na gereedkoming ervan de aankomende ..bouw vak kerfjes" mogen slapen in hun zelfgemaakte bouwsels. Aan het einde van het feest, vrijdagavond zal onder toeziend oog van de brandweer het dorp tenslotte worden omgetoverd tot een geweldig kampvuur. Tevens loopt daarmee het bewind van burgermoeder Siegrid teneinde, waarna het gewone leven onder burg. Van der Kroft weer zijn aanvang zal nemen. vastgesteld zoals te verwach ten valt. Schouten is het met de verwijdering van de clausu le niet eens en heeft, zo deelde Van Leeuwen ook mee, een advocaat in de arm genomen. Volgens Van Leeuwen zou Schouten zich bedienen van „oneigenlijke elementen". „De gemeente heeft niet onoirbaar gehandeld", zei Van Leeuwen, „daar is meer sprake van aan de andere kant". Onduidelijk bleef waarom de gemeente plotseling een afwij- ALPHEN AAN DEN RIJN - De commissie voor Algemene Zaken heeft zich gisteravond achter het standpunt van het college van B. en W. geschaard om niet in te gaan op een eis van Alphenaar S. A. Schouten, om de optie voor een jaar op een gepacht stuk grond van 4 hectare in Kerk en Zanen te continueren. De pachtovereen komst met Schouten kende voorheen wel zo'n clausule (ar tikel 19) die voorzag in een jaarlijkse optie, bedoeld om de j pachter enige zekerheid te bie- I den. Volgens wethouder Van Leeuwen werd het tijd om de clausule te verwijderen omdat het gemeentebestuur de han den vrij wil hebben als er begonnen wordt met de aanleg van rijksweg 11. Deze weg zou namelijk dwars door het be doelde land komen te lopen als het tracé tenminste wordt Kinderstad Sassenheim Niet minder dan 329 Sassenheimer- tjes zijn gisteren op het IJsclubterrein begonnen aan de bouw van een 79 hutten tellende Kin derstad Nico van 't Wout werd gekozen als burgemeester De mini-wethouders Wim Keuning en Peter van Biezen zullen hem bij het beleid assisteren. Behalve de hutten waren er gisteren ook tal van stands, waar de deelnemer- tjes broodjes, drank en pannekoeken konden kopen met spijkers als betaal middel De kinder stad blijft overeind tot vrijdag

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4