FEYENOORD LAUW ALS WATER Bram Madera schakelt favoriet Theo Mulder verrassend uit Bloedarmoede bij Nederlandse tennisdames BON Club Brugge vervanger voor River Plate /r j" Tennistoernooi in Nieuw Vennep GO AHEAD EAGLES GELUK TEGEN FC GRONINGEN Van de Veen naar Deventer Winst en remise voor Frans Bomi VAN MAURIK BU ARBITRAGECOMMISSIE DOORBRAAK JEUGD BLIJFT VOORALSNOG ACHTERWEGE Naar de zonnige stranden van Tunesië SPORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 12 AUGUSTUS 1978 PAGINA 9 nder vroi kker BOTTERDAM Het is maar de vraag wat erger is: Feye noord wel of River Plate niet m het Rotterdam-toernooi. Slaar helaas kan daar niet over gediscussieerd worden, want de Rotterdamse club bui ten het evenement houden staat gelijk aan een commer ciële wandaad. Maar waar over te praten viel, was de afwezigheid van de Argentijn se club. Zo maar ineens (hoe wel—) besloten de spiers van Biver Plate niet in het vlieg- toig te stappen dat hen van Madrid naar Brussel moest brengen. De bus, die al klaar stond om de spelers verder naar Rotterdam te vervoeren, t jaa kon ook weer leeg vertrekken, ursiij Biver Plate had donderdag avond nog laat een toernooi bij Atletico Madrid gespeeld en voerde dat aan als excuus om Rotterdam over te slaan in rijn Europese trip, die erg veel grid in de kas brengt. River Plate pleegt daarom maar ge- s no woon contractbreuk en schijnt de schadeclaim, die binnen kort via de FIFA zal worden llllli ingediend, voor lief te nemen. Andere excuses van de Argen tijnen waren er overigens ook. [l*fi Dg moeilijkheden met het 0 luchtverkeer door stakingen van de Franse verkeersleiders maakten het noodzakelijk, dat W de overtocht van Madrid naar 'oo .Nederland gewaarborgd moest rijn. Organisatoren regelden tot twee keer toe een charter, maar River Plate - nu vervan gen door het ijlings opgetrom melde Cas Briefje - wilde daar d alleen gebruik van maken op voorwaarde dat men pas van avond en niet gisteravond be- noefde te spelen. Dat voorstel werd afgewezen door de orga nisatie. Daarna schoot warem pel nog de Argentijnse ambas sade te hulp, maar die bemid delingspoging hielp evenmin. De ontmoeting tussen Feye- ooord en Benfica werd een :ona mner llllllll oefenwedstrijd in de ergste zin van het woord. Feyenoord, dat nieuw heet te zijn, vertoonde op geen enkele actie, behalve die van Houtman, iets frisser te zijn geworden. Ondanks het vele geren, dat de armoe van kwaliteit moest compenseren, was het spel lauw als water. Dubieus was het dat de meeste impulsen weer moesten komen van in de eerste plaats onver- slijtbare Wim Jansen op het middenveld, in mindere mate van laatste man Mansveld. Zij gaven nog enige lijn aan de bedoelingen van de Rotter dammers, die na vele jaren door geldelijke nood gedwon gen zijn de verjonging door te voeren. Daardoor liepen er spelers als Brard Stafleu, Van Til, Budding en Houtman op de vorstelijke grasmat. Spe lers, die vaak in het jeugdelf- tal van datzelfde Feyenoord acteerden. Toen de successen er nog wèl waren en de leiding de jeugd niet wilde zien. Wre kende gerechtigheid dat Feye noord uitgerekend spelers heeft terug moeten kopen, met als opvallendste Peter Hout man, topschutter uit de eerste divisie. Feyenoord zal het de komende tijd goed merken, dat het thans ook bij de minderbedeelden hoort. Ondanks alle goede be doelingen van coach Vaclaf Je- zek komt het huidige Feye noord niet verder dan de hoop op een goede toekomst. Zoals het zich gisteren presenteerde, zijn er nog geen tekenen, dat de tijden van verval achter de rug zijn. Zodra bijvoorbeeld Mansveld de lijn verwisselde voor aanvallend werk - wat nogal eens gebeurde - waren linksachter Brard en voorstop per Stafleu in het centrum be zig met iets dat leek op „dubbel ausputzertje spelen". Met als gevolg dat er op de vleugels angstig veel ruimte ontstond. v Supporters Everton opgepakt ROTTERDAM In het centrum van Rotterdam zijn twaalf supporters van de Britse voetbalclub Everton wegens wangedrag en openlijke geweldpleging door de politie aangehouden en meegenomen naar het hoofdbu- Volgens de Rotterdamse politie veroorzaakten de voetbal supporters, in leeftijd variërend van zestien tot eenendertig jaar, moeilijkheden op café-terrassen, vernielden meubilair en sloegen een jonge Rotterdammer het ziekenhuis in. terugvallen van de discutabel spelende Van Deinsen. Welis waar kwam dat ook voort uit het spel van Feyenoord, dat de lengte van Houtman zoekt en blijft zoeken. Die eenzijdige, soms zelfs steriele aanpak le verde een doelpunt op van Not- ten (achtste minuut), die een voor Houtman bedoelde hoge bal voor zijn voeten kreeg en van Houtman zelf (55e minuut), toen deze ver boven doelman Bento uit kwam. Twee attrac tieve momenten naast een har de vrije trap van Mansveld, die er voor zorgden dat de negen tig minuten verder erg lang duurden. Maar de 2-0 bracht Feyenoord wel in de finale en daar ging het de organisatie natuurlijk om. Dat de afwezig heid van River Plate daarmee goed gemaakt zou worden, is wel een erg boude bewering. Schrijnend Spits Peter Houtman was gisteravond één van de weinig positieve uitzonderingen in het nieuwe Feyenoord. Hier reikt hij samen met ploeggenoot Wim van Til hoog boven de Portugese defensie van Benfica uit. Brard en Stafleu wisselden daarbij nog vaak van plaats. Het kan de organisatie in de laatste lijn bepaald niet ten goede komen, maar de schitte rende kansen kon het nog zwakkere Benfica (Néné, Rei- naldo alleen voor Treytel) niet benutten. Daarbij werd moeizaam aange sloten bij balbezit waardoor vooral Houtman wat eenzaam in de spits kwam te staan, me de door het vele wegtrekken en Het verschil in kwaliteit met de tweede ontmoeting was schrijnend. Zowel Everton als Club Brugge speelden bepaald niet in topvorm, maar er zat zoveel inspiratie, beweging en af en toe techniek in de wed strijd, dat vooral de eerste helft een lust was om te zien. Everton startte zo overdonde rend waardoor het gebrek aan een redelijke voorbereiding bij Brugge zich meteen wreekte. Binnen een half uur had de gemotiveerde Engelse ploeg een voorsprong van 3-0 dank zij King (tweemaal) en Latch- ford. Dat Everton de finale te gen Feyenoord speelt, was toen al een bekeken zaak. Er volgde een periode waarin Brugge overheerste door een sterk combinatiespel waarin Ceule- mans opviel en ook doelpuntte (3-1). De tweede helft was een formaliteit waarin Latchford nog de score opvoerde tot 4-1 na de zoveelste fraaie actie van de onvermoeibare en uitblin kende linksbuiten Thomas. Brugge, op papier wellicht ster ker dan River Plate, dat het verving, verzandde in getiktak. Het laatste kwartier was over bodig. DICK HOFLAND Feyenoord: Treytel; Wijnstekers, Mansveld, Stafleu, Brard; Jansen, Van Til (Piasmans), Notten; Bud ding (Van der Lem), Houtman (Me- (Pietra); Humberto Coelho, Néné (Pereirinha), Reinaldo; Alves, Cha- Lyons, Higgins; Nulty, King, Dob- Leekens, Maers; Martens (Meeuws), NIEUW VENNEP De spelers uit het district Leiden hebben zich gisteren op bet tennistoernooi van Nieuw Vennep goed geweerd. Bram Madera, slechts acht ste geplaatst, lijkt zich in de underdogpo sitie dit seizoen beter thuis te voelen. Eerste-klassespeler Theo Mulder van Zandvoort was voor Madera een prettige tegenstander. Mulder is namelijk niet al te offensief ingesteld. Het scoren kost hem teveel moeite. Om Madera af te troeven het echter nog steeds nodig om hem voortdurend op de huid te zitten. Theo Mulder liet zich daarentegen verleiden tot baseline-duels en daarin was de favoriet wat minder bedreven dan Madera. Dankzij de 6-3, 5-7, 6-3 overwinning speel de de laatste zich in de halve finale, waarin hij het op moet nemen tegen Bob v. Over- beeke. Ook Overbeeke had drie sets nodig om de halve eindstrijd te bereiken, maar de 3-6, 6-4, 6-4 zege op Ronald Groen uit Beverwijk was beslist van goed gehalte. De partij van Peter Pauwels tegen Bep Bos was een „narrow escape". Met 3-6, 6-3, 1-4 kwam Pauwels achter, maar hij handhaaf de zich via 8-6 en krijgt daarmee Ton Creijghton als volgende tegenstander. Ver der wonnen in dit onderdeel Arthur Maas winkel (6-3, 6-1 tegen Westra) en W. Stegin- ga (6-4, 2-6, 6-4 tegen Nieuw Vennep-speler Van de Maarl). Bij de dames boekte Henny Fehling een verdiende 6-2, 6-2 zege op Margriet Kou- wenberg. De halve finales zijn hier Moos tegen Fehling en Uilkema tegen Smit. In het herendubbelspel boekte Bram Madera nog een succesje. Samen met Jurgen Pe ters bleven zij na een slechte start voor op het koppel Schreuder/Kinkel: 5-7, 6-2, 6-1. Hans Ekker, eerste geplaatst in C. liet zich een set afpakken door Benardus. Met wat meer tempo zou Ekker gemakkelijk langs zijn tegenstanders kunnen komen. De 6-7, 6-0, 6-4 score was te mager voor het eigen lijke krachtsverschil. Jean Marc v. Maren zorgde voor een overtuigendere score: 64), 6-2 tegen Jan v. Veen. Frank v. Balen was net de meerdere van Frans Grimbergen: 4-6 7-5 6-4. PAUL THEUNISSEN DEN HAAG FC Groningen en Go Ahead Eagles speelden gisteravond in een onderlinge oefenwedstrijd met 3-3 gelijk. Bij de rust was de stand 1-1. Voor de eerste divisieclub scoorden Bloemberg, Swanenburg en Venema. De treffers van Go Ahead Eagles kwamen op naam van Groeneweg (tweemaal) en Schnei der. In Heerenveen speelde de plaatselijke eerste divisieclub met 2-2 gelijk tegen Leicester City. Voor de Friezen scoorden Padding en De Blaauw, Williams nam beide Engelse doelpunten voor zijn rekening. Haarlem kwam op eigen veld niet verder dan een puntenverde ling (1-1) tegen FC Luik. Pratt maakte in de tweede helft gelijk, nadat de Belgen voor de rust dankzij Binet aan de leiding waren gekomen. Beerschot uit Antwerpen en Roda JC hebben zich geplaatst voor de finale van het Maastrichtse sterrentoernooi. Roda JC won met 1-0 van MW door een treffer van Theo de Jong. Beerschot won na strafschoppen van Fortuna SC. Ajax verloor in Engeland met 1-0 van Middlesbrough. Billy Wood scoorde in de twaalfde minuut van de eerste helft het winnende doelpunt. Deventer Go Ahead Eagles heeft gisteravond een overeen komst gesloten met Jan van de Veen. De 30-jarige Rotterdam mer, die jaren voor Sparta speelde en daarna overging naar Antwerp FC, speelt nog in de Verenigde Staten voor San Diego De Deventer eredivisieclub kan tot eind maart van het komend jaar beschikken over Van de Veen, die op huurbasis van de Amerikaanse club overkomt Hij zal voor het begin van de competitie in Nederland (Van onze sportredactie) VELP In het Reinbouwschaaktoernooi om het open Nederlands kampioenschap was het gisteren een rustdag voor de deelnemers. Wel achter het bord versche nen Borm en Van Baarle, die hun afgebro ken partij uit de achtste ronde nog tegoed hadden. Na zesenzestig zetten wist Borm het belangrijke winstpunt uit het vuur te slepen. Gistermiddag werd er tevens reeds vooruit gespeeld voor de laatse ronde. Kirov, speelde daarbij een korte rémise tegen Borm. Slechts tien zetten kwamen er op het bord. De Bulgaarse grootmeester is door dit resultaat uitgeschakeld voor de titel. Borm heeft met zeveneneenhalve punt de leiding. Of hij de nieuwe'kam pioen wordt, is afhankelijk van het duel van vandaag tussen Peter Scheeren en Ivan Nemet, die beiden een half punt achterstand hebben. In de bondswedstrijden bereikte Bode uit Den Haag tegen Dekker uit IJmuiden een puntendeling. Waltman uit Den Haag ver sloet plaatsgenoot Van Wees, maar beiden komen niet meer voor de ereplaatsen in aanmerking. Neelaarts scoorde tegen De Bruijn uit Schiedam ook een winstpunt. Dijkstra verloor van Westerman uit Eind hoven, maar hij bevindt zich nog steeds bij de best geklasseerden. Terwijl Braun zijn partij tegen Kroon uit Oenkerk af brak, DEN HAAG De profvoetballer Joop van Maurik van FC Utrecht heeft bij de arbitragecommissie van de KNVB een spoedbehandeling aangevraagd inzake een geschil met zijn club/c.q. werkgever. Joop van Maurik vordert betaling van salaris vanaf het begin van het seizoen 1978/79 en claimt bovendien recht op arbeid d.w.z. toelating tot de trainingen en wedstrijden van het A-elftal van Fc Utrecht. De procedure wordt behandeld door de rechts kundige dienst van de FNV te Utrecht. Voor elke dag dat de FC Utrecht in gebreke blijft, wordt een dwangsom geëist van 5000 gulden. Een soortgelijke procedure is tegelijkertijd bij de arbitragecom missie van de KNVB op gang gebracht door de betaalde voetballer J. Benen van Fortuna SC. 'SCHEVENINGEN Het moet wel heel gek lopen als morgen niet Elly Vessies zal worden {ehuldigd als de nieuwe Nederlandse tennis kampioene. Nou ja nieuw, het zal de derde keer njn dat de struise Beverwijkse die hoogste eer voor zich opeist. Zes jaar geleden al stond Elly Vessies voor het eerst in haar carrière in de 'eindstrijd, die zij toen op dramatische wijze verloor van Betty Stöve, die zich overigens sindsdien niet meer heeft laten zien in Scheven- tngen. Niet ten onrechte, want een speelster van het kaliber Stöve heeft op de Mets hele maal niets te zoeken. 'En dat geldt voor Elly Vessies eigenlijk ook. Want de inmiddels al weer zesentwintigjarige •Noordhollandse steekt met kop en schouders >t 3 boven de rest van haar collega's uit. Zij mag dan wel eens een incidentele nederlaag lijden tegen een wat minder geroutineerde speelster, maar zoiets overkomt de beste wel eens. De afgelopen week heeft Elly Vessies verreweg de beste indruk gemaakt, nadat zij vorig week einde nog een duel verloor tegen Tine Zwaan, die gisteren evenwel in een erbarmelijk slechte ontmoeting werd uitgeschakeld door Marijke Schaar. De tegenwoordig in Valkenswaard wo nende Marijke Schaar bereikte daarmede voor de tiende keer de finale in Scheveningen, welke reeks al werd ingezet in 1967. Maar afgaande op het spel, dat de „dubbelhan- dige" Brabantse gisteren etaleerde tegen Tine Zwaan, zit er voor haar geen zesde titel in. Twee uur en acht minuten duurde de martelgang, die Marijke Schaar en Tine Zwaan moesten gaan, alvorens er een beslissing viel en die pakte uit in het voordeel van de speelster die domweg het minste aantal fouten maakte. Waarmee de bloedarmoede van het Nederlandse damestennis eens te meer was onderstreept, hoewel winst van Tine Zwaan in dat beeld geen verandering zou hebben gebracht Daarvoor verschillen Tine Zwaan en Marijke Schaar te weinig in leeftijd; eenendertig tegen drieëndertig jaar. Ook de afgelopen week is weer gebleken dat er een wereld van verschil bestaat tussen deze dertigers en Elly Vessies aan de ene kant en de jeugd aan de andere kant Elly Vessies, die in nauwelijks drie kwartier gisteren afrekende met Anneloes Schothorst, heeft wel een verklaring voor de bij de dames compleet achterwege blijvende doorbraak. „Die jonge meisjes hebben er veel te weinig voor over. Begin vorig jaar is een aantal speelsters drie maanden naar Amerika geweest Maar wat is er daarna uitgekomen? Niets toch. Ik zeg soms wel eens wat in die geest tegen die meisjes, maar dan krijg je als antwoord: dat zoeken we zelf wel uit. Daarom vind ik het ook wel goed dat die meiden, als ze negentien zijn geworden, door de bond worden los gelaten. Laat ze dan maar op eigen benen gaan staan. Daar kunnen ze mentaal harder van worden. Ik heb ooit eens gezegd dat ik nooit enige steun van Betty Stöve had gehad als we bijvoorbeeld samen in Ameri ka speelden. Maar misschien is dat juist wel gced geweest Ik heb ook alles xelf moeten uitzoeken". Elly Vessies is van mening dat er in ons land echt wel voldoende talent rondloopt „Maar het duurt een tijd voor ze voldoende routine hebben. Dat zie je toch ook in het buitenland. De topspeelsters zijn vrijwel allemaal wat ouder. Betty Stöve was toch ook dertig toen ze in de finale van Wimbledon stond. Maar wat de jonge meisjes wel moeten beseffen is, dat ze er iets voor over moeten hebben. Als je iets wil berei ken moet je er wel wat voor laten staan". FRANK WERKMAN De uitslagen van gisteren: Damesenkelspel, halve finales; Marijke Schaar—Tine Zwaan 63, 4—6, 64; Elly Vessies—Anneloes Scho thorst 60, 63. Herendubbelspel, halve finales: Fed Hemmes/Martin KoekNiek rleury/Maarten Keunen 60, 6—3, 6—1; Louk Sanders/Wouter Fok—Frits Don/Marian Laudin walk over wegens ziekte Laudin. Gemengd dubbelspel, halve finales: Elly Vessies/Wou- ter Fok—Marijke Schaar/Maarten Keunen 6—2, 6—4; Tine Zwaan/Niek Fleury—Els Veentjer/Martin Koek 6—4. 0-6, 6-3. Uw krant samen met American Express: Als hier In Nederland de herfststormen al om het huls gieren, bestaat de mogelijkheid te genieten van de zon en meteen iets van die zo geheel andere Noordafrikaan- se levenswijze te proeven. Dat kan op de reis naar Tunesië, die uw krant in samenwerking met American Express van 3 tot en met 8 november organiseert. Doel is Hammamet, een badplaats aan de Middellandse Zee, op ongeveer zeventig kilometer van de hoofdstad Tunis. Even buiten Hammamet staat het comfortabele, in Moorse stijl opgetrokken Sheratohotel, dat tijdens het verblijf in Tunesië als onderkomen dient. Van hieruit zijn allerlei uitstapjes te maken. Naar Hamma met zelf bijvoorbeeld, waar een busje van het hotel de gasten gratis naartoe rijdt en waar het oude, ommuurde centrum kan worden bezocht. Ook bestaat er gelegenheid tot excursies naar de badplaatsen Sousse en Monasti, naar de Islamitische Heilige Stad Kairouan en naar een kamelen- markt. Behalve deze excursies is er in het hotel van alles te doen. Men kan er tennissen, watersporten, op een kameel langs het strand rijden en 's avonds genieten van en dansen op de muziek van het huisorkest. Vrijdag 3 november 1978 Vertrek 9.15 uur vanaf Schiphol per Sabena lijndienst, via Brus- lsel naar Tunis. Aankomst 14.00 uur. Na aankomst vervoer naar Hammamet, een badplaats ge legen aan de kust van de Mid dellandse Zee. Deze reis duurt ongeveer 1 uur en men heeft de gelegenheid kennis te ma ken met dit zonnige land. 's Avonds wordt een welkomst drankje aangeboden. Overnach tingen in het luxe SHERATON HOTEL. Hammamet. tel.: 02- 80555. Zaterdag 4 november 1978 Ontbijt in het hotel. De morgen staat ter vrije beschikking, 's Middags bestaat de gelegen heid voor het maken van een facultatieve excursie naar Sous- se en Monastir, welke plaatsen eveneens aan de kust zijn gele gen. Prijs ca. 30.- per per soon. De lunch en het diner worden in het hotel gebruikt. Zondag 5 november 1978 Ontbijt in het hotel. De gehele dag ter vrije beschikking. dag kan een facultatieve excur sie naar de Kairouan. de Islami tische Heilige Stad worden ge maakt. Hier worden de mos keeën bezocht en een bezoek gebracht aan de Souks, de nau we winkelstraten van de stad. De lunch wordt in Kairouan geserveerd. Prijs van deze ex cursie. inclusief lunch 43.-. "s Avonds diner in het hotel. Dinsdag 7 november 1978 Ontbijt in het hotel, 's Morgens kan een interessante excursie naar een kamelenmarkt ge maakt worden. Prijs ca 9- per persoon, 's Mid dags vrij. Men kan hef strand of zwembad bezoeken, 's Avonds heeft men gelegen heid te dansen op de tonen van het orkest of een folkloristische dansavond bij te wonen in het hotel. Woensdag 8 november 1978 Na het ontbijt, ongeveer 9.00 uur vertrek uit het hotel. Trans fer per bus naar het vliegveld. Vertrek met Sabina lijnvlucht (11.15 u.) via Brussel naar Am sterdam. Aankomst Schiphol 16.05 uur. De prijs voor deze exclusieve reis bedraagt 775 - per persoon, gebaseerd op het gebruik van een tweepersoons kamer Toeslag éénpersoons kamer 75 - Genoemde prijzen zijn onder voorbehoud van tussentijdse tariefs wijzigingen. inbegrepen: - Vliegreis Amsterdam—Tunis v.v. in de economy klasse - overnachtingen in het luxe HAMMAMET SHERATON HOTEL, alle maaltijden. - een welkomstdrankje bij aankomst - vervoer van het vliegveld naar het hotel v.v. - Nederlandssprekende reisleiding gedurende de gehele reis - Fooien en kruierskosten in Tunesië Sheraton Hammamet Dit luxe hotel is gebouwd in de klassieke Moorse stijl en bevat 102 kamers, die allemaal airconditioned zijn. Elke kamer heeft een eigen balkon dat op zee of over de tuinen van het hotel kijkt. Radio, telefoon, bad en douche zijn op elke kamer aanwezig. Inlichtingen en boekingen (ook telefonisch) uitslui tend bij: Sijthoff Pers, Afd. Reisorganisatie, Wagen straat 37, Den Haag. Tel. 070-624562, tst. 370 en 257. Aan Sijthoff Pers Afd. Reisorganisatie Wagenstraat 37, 2512 AP 's-Gravenhage. Naam: Naam: Naam: Naam: Adres: Woonplaats: Tel.: Handtekening: Even uitrusten na een lange woestijntocht aan de rand van de Sahara in Tunesië.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 9