Menken haalt ijsshow van wereldformaat naar zijn hallen hond zoekt; huis L Revue wordt concurrent van Holiday te STAD/REGIO LEIDSE COURANT ZATERDAG 12 AUGUSTUS 1978'PAGINA'S van Holiday on Ice en deze zo mogelijk nog overtreffen. Daar was het Shuffle ook om te doen toen hij zijn carrière als producer, regisseur en choreograaf van dit ijscircus van wereldfaam opgaf om voor zich zelf te beginnen. Holiday on Ice was een complete showmachine geworden, een fabriek met een stuk of zes filialen verspreid over de hele wereld, waar steeds minder op originaliteit en kwaliteit gelet zou worden. Ted Shuffle's Hollywood Ice Revue heeft de pretentie haar grote Amerikaanse voorganger op deze punten te overtreffen en Shuffle zelf is kennelijk zo van zijn aanstaand succes overtuigd dat hij de pers uit Leiden en Dordrecht uitnodigde de wereldpremière van zijn revue in het fraaie Media Center in de Belgische kustplaats Oostende bij te wonen. Mr. Shuffle lijkt inderdaad niet over één nacht ijs te zijn gegaan. Hij zet althans een ijsrevue in de gladde piste die de toeschouwer verbaast en de Belgische pers deed grijpen naar een reeks van superlatieven om de bewondering voor deze productie uit te drukken. „Het grootste spektakel ooit aan de kust gebracht", schreef het in Oostende en omgeving verschijnende „Nieuwsblad van de Kust": „elk superlatief is nog te zwak om dit uniek spektakel op het ijs te betitelen", werd daar aan toegevoegd. Zelf zien De Hollandse randstad kan gedurende twee weken zelf gaan oordelen: in Leiden en Dordrecht. En Ton Menken doet zijn uiterste best op Shuffle's Icerevue ook de openingsattractie te maken van de twee andere ijsbanen die hij in aanbouw heeft: in Rotterdam, waar de grootste ijshal van Europa op steenworp afstand van het Centraal Station verrijst, en in Enschede, waar Menken ondanks de hinder van een tijdelijke bouwstop ook in oktober zijn poorten wil openen. Iedere schoonschaatsliefhebber kan dan zelf gaan kijken en zal ongetwijfeld tot de conclusie komen dat het de moeite waard was. De Hollywood Ice Revue kan zich op dit ogenblik nog niet meten met Holiday on Ice, maar daar beschikt men dan ook over aanzienlijk meer ervaring en artiesten van naam, waaronder veel oud-kampioenen. Schoonheidsfoutjes kunnen Shuffles revue helaas nog niet ontzegd worden, maar alle begin is nu eenmaal moeilijk. De revue is wel op z'n minst spectaculair, humoristisch, uiterst gevarieerd en boeiend van de eerste tot de laatste seconde. Hoofdrol Hoofdrollen in Shuffle's Icerevue zijn weggelegd voor de Amerikaan Leslie Robinson die doorgaat voor een ster van wereldformaat ook al was voor hem geen Olympisch goud weggelegd, en Ann-Mar- gret Frei, een mooie blonde Zweedse superster die wel de eer te beurt viel naar dit goud te hebben meegedongen. Ann-Margret Frei, de Zweedse ster die naar olympisch goud heeft meege dongen, is een van de, centrale figuren in de icerevue. Zij weet ook voor de nodige sprongen boven de ijsvloer te zorgen. bewonderen en van 24 tot en met 29 augustus in het Dordtse filiaal van Menkens Ijsbanen in Nederland. Daarmee treedt na een lange periode van voorbereiding dan eindelijk de eerste potentiële concurrent van de wereldbe kende Holiday on Ice-revues voor het voetlicht. Want dót wil Ted Shuffle's ijsshow zijn, dan wel worden: een echte concurrent Schitterende decors en prachtige kostuums omlijsten de sublieme opvoering op het gladde ijs van het oude sprookie Assepoester Zij krijgt het predikaat „de meest opwindende hedendaagse kunstschaatster ter wereld" mee. En het moet gezegd, beiden kunnen er wat van, zowel in verscheidene solo-optredens als in de acts die ze samen met de balletgroep en de andere sterren van deze revue op het ijs zetten. De meeste sprongen en pirouettes zoals we die ook bij kampioenschappen op het scherm zien komen op naam van dit duo, al wil dat nog niet zeggen dat de andere schaatsers en schaatsters voortdurend met beide benen op het ijs zouden staan. Integendeel: de Hollywood Ice Revue wekt regelmatig de indruk een ijscircus te zijn vol acrobaten op de schaats die de meest gewaardeerde capriolen uithalen èn toch overeind blijven. Verrassende en komische effecten zijn de mensen van Ted Shuffle bepaald niet vreemd en zij weten met name in deze nummers op originele wijze het publiek bij het ijsgebeuren te betrekken. Schoonheid op het andere van show tot circus, van toneel tot dansfeest, van ballet tot sprookjesboek. Naast de spectaculaire staaltjes op de schaats, waarbij wat minder op kunstzinnigheid en schoonheid wordt gelet, springen vooral bij het ballet de uiterst fraaie kostuums en de werkelijk schitterende decors in het oog, die dienen als entourage bij een adembenemende vertoning. De opvoering van het overbekende sprookje Assepoes ter is werkelijk subliem en ook het kozakken-festival vol Slavische dansen in hoog tempo verdient bijzondere vermelding. De deelnemers aan dit nummer vliegen als schitterende wervelwinden over het ijs. Uiterst fraaie kostuums en decors (afkomstig uit Parijs uiteraard) in combinatie met prachtige lichteffecten zijn ook te bewonderen in de apotheose van de revue met de titel „Hello London". Deze welhaast paradijselijke schoonheid wordt in de revue steeds weer afgewis seld met uiterst vermakelijke acrobatiek die jong en oud doet schateren. Niet voor niets wil producer Ted Shuffle iedere gast zoveel mogelijk aan zijn trekken laten komen. Gezien het applaus van het Belgische publiek in Oostende wordt toch vooral het scala van „kampioensprongen" het meest gewaardeerd en wat dat betreft kan de revue op sommige puntjes zowel kwantitief als kwalitatief nog wel wat worden bijgeschaafd wil zij haar grote concurrentie inderdaad gaan evenaren. Dat dit in de naaste toekomst gebeurt, is zeker niet uitgesloten. De wereldpremière van deze revue zorgt wat dat betreft voor hooggespannen verwachtingen. Na Menken Ijshallen gaat de revue eerst op tournee door Oostenrijk, Frankrijk, Italië en Denemarken. Als Ton Menken succes heeft keert zij in oktober terug in Enschede en Rotterdam en mogelijk zien we haar volgend seizoen opnieuw. In elk geval betekent dit ijsspektakel de kroon op alle evenementen die tot nog toe in de Menkenhallen plaatsvonden. Voor de Leidse ijshallenbaas is de revue zonder twijfel het grootste spektakel ooit in zijn hallen vertoond. ARJEN BROEKHUIZEN (Van een onzer verslaggevers) Leiden/Oostende Ton Menkens ijsbanen in Leiden en Dordrecht beleven deze maand een spectaculaire première voor Nederland. Ted Shuffle's Hollywood Ice Revue komt direct na de wereldpre mière, in het Belgische Oostende, voor een kleine twee weken naar ons land en is tussen donderdag 17 en dinsdag 22 '^bbes. beqonnen als Beertje maar wat snel nearoeid Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek Hond\ zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond beschreven die in het asiel verblijft om daar een zekere dood tegemoet te gaan... tenzij het dier een goed tehuis vindt. De in de rubriek beschreven honden zijn alle door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Om uiteenlopende redenen, vaak begrijpelijk, maar soms ook volslagen onzinnig. De in „hond zoekt huis" beschre ven dieren zijn alle goed gezond, hebben een wormkuur ondergaan en zijn volledig ingeënt. Tegen betaling van ca. 60 gulden ten bate van zwerfdieren zijn ze af te halen. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden. Tel.: 131670. Geopend di. t/m vr. 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur. Zaterdag van 10.00-12.00 en 14.00-16.00uur. Zondag en maandag gesloten. Logeerpartijen zijn Lobbes tot nu toe erg slecht bevallen. Alle narigheid begon een dikke anderhalf jaar gele den, op een slechte dag in december. Lobbes, toen nog Beertje geheten, lo geerde die maand in een pension in Zoeterwoude. Hij was daar met een andere huisgenoot ondergebracht: een poes, genaamd Streepje. En men kan dus wel raden hoe die er ongeveer moet hebben uitgezien. Aanvankelijk waren de beide dieren maar voor anderhalve week ondergebracht in het pension, maar na drie weken had de eigenaresse nog niets van de baas van haar logés gehoord. Omdat de plaatsen van Beertje en Streepje weer door andere dieren besproken waren, moest er iets anders voor de beide dieren gevonden worden. Uiteraard was het asiel de meest voor de hand liggende oplossing, en er werd dan ook afgesproken dat Beer- tjk en Streepje daar naartoe zoudeVi verhuizen. Aldus geschiedde, en het leek er op dat alles nog op zijn pootjes terecht zou komen, toen Streepje al na tien dagen door een nieuwe eige naar werd afgehaald. Met Beertje ging het weliswaar iets moeilijker, maar ook hij werd na twee weken door een nieuwe baas gereserveerd. Beertje werd echter ziek en kon pas na drie weken worden afgehaald. Hij was toen vier maanden oud. De we derzijdse verstandhouding tussen baas en hond bleek bijzonder goed en ook de andere gezinsleden waren met de hond erg blij. Op één punt had men echter buiten de waard gere kend. Beertje groeide zeer voorspoe dig. Té voorspoedig. In die tijd werd Beer(tje) dan ook omgedoopt in Lob bes, hetgeen natuurlijk niet veel hielp. De naam Lobbes zal trouwens ook pas op veel latere leeftijd bij hem passen, als het dartele en heU speelse er een beetje af is. De vrouw des huizes, op wie de dagelijkse verzor ging van Lobbes toch eigenlijk neer kwam, kon de hond niet meer aan, en verzocht het asiel Lobbes weer terug te nemen. Inmiddels was het begin juli gewor den, en Lobbes had zo'n zeven maan den lief en leed met het gezin gedeeld. Ook de gezinsledenne bleken toch meer aan de hond gehecht te zijn dan ze gedacht hadden want na twee da gen "Lobbes-loos tijdperk" belde de vrouw weer op met de vraag of zij Lobbes toch alsjebelieft terug mocht hebben. Beheerder van het asiel, Wil Tiele, voorzag weer dezelfde proble men en stelde voor Lobbes een ge hoorzaamheidscursus te laten volgen, zodat hij thuis weer enigszins in het gareel kon worden gehouden. Afge sproken werd dat Lobbes in het asiel zou blijven totdat hij op die cursus terecht kon. Wat geschiedde echter. Na *én week belde Lobbes' baas op dat zij drie weken met vakantie gin gen. En of Lobbes zo lang in het asiel mocht blijven, op zijn minst toch een vreemde wending in het verhaal, te meer toch daar iedereen weet dat een pension voor de hond ver vantevoren besproken dient te worden. Natuurlijk was er in het pensiongedeelte van het asiel gene centimeter meer vrij. Maar in het asielgedeelte kon Lobbes nog terecht Maar dan wel als "afstands hond". Hetgeen zoveel inhoudt dat iedereen die in het asiel een hond uit komt zoeken Lobbes mee zou kunnen nemen. Als de familie na drie weken terug zou komen en Lobbes niet door iemand anders zou zijn afgehaald, zouden ze hun hond weer kunnen ophalen. Na drie weken was Lobbes nog steeds present. Zijn baas onget wijfeld ook, maar niet in het asiel, om zijn hond weer af te halen. Einde van een toch nog onverkwikke lijk verhaal, en Hopelijk het begin van een betere tijd voor Lobbes. Tenslotte een beschrijving van Lob bes. Zijn schofthoogte is maar leifst 70 cm. hetgeen meteen inhoudt dat Lobbes (zeer) ruim gehuisvest dient te worden. Als zeer waarschijnlijke krui sing van een boxer en een dog, is zijn vacht dan ook kortharig en ge stroomd. Lichtbruin en zeer donker bruin. Hij heeft een lange staart die hij echter zonder krul draagt De kop wordt overheerst door twee vrolijke, zij het overmaatse flaporen. De ogen beloven zelfs voor een vlieg een rusti ge oude dag. Teddy Teddy, de hond van vorige week, heeft vrijwel direct na het verschijnen van deze rubriek een nieuw thuis gevonden. Hazerswoude werd zijn nieuwe omgeving en hij heeft het daar uitstekend naar zijn zin. BART SPIJKF.R

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5