Geenshowroomverkoop' op Alphens industrieterrein SPORTFESTIJN BU AFSCHEID RAADSLEDEN Vuurwerk startsein zomerfeesten Wassenaar COMMISSIE LIGT DWARS Raad Voorhout akkoord met groei „De Boekhorst Circus Charivari in Katwijk Speelvoorzieningen aan Lignestraat Demonstratie bij vliegveld Valkenburg KORTWEG Vakantie speelweek Oegstgeest Henk de Kluyver wint viswedstrijd REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1978 PAGINA 4 y ALPHEN AAN DEN RIJN De commissie voor de Openbare Wer ken heeft gisteravond een raadsvoorstel van het college van B. en W. om industrieterrein te verkopen aan het Alp- hense bedrijf "Veka Af- haalmagazijn", van de hand gewezen. B. en W. was voornemens om 2700 m2 grond te verko pen dat gelegen is aan de Magazijnweg. Daar mee zou meteen een ja renlang probleem uit de weg zijn geruimd. De vestiging van Veka aan de Oostgouweweg is n.l. in strijd met het bestem- mingspln voor agrari sche doeleinden. Het te gengas van de commis sieleden was gisteren evenwel zo hevig dat wethouder Van Leeu wen zijn voorstel moest terugnemen. Het merendeel van de commis sie was van mening dat verhui zing naar het industrieterrein niets zou oplossen omdat vesti ging daar ook in strijd zou zijn met dat bestemmingsplan. De opgestelde verkoopovereen komst gaf namelijk allerminst de zekerheid dat Veka de cash- and-carry-verkoop zou opgeven om zich voortaan braaf alleen zou bezighouden met "groot schalige verkoop", waarmee dan zo ongeveer bedoeld werd: verkoop van complete keukens. KVP'er Winninghoff was even wel van mening dat "losse ver koop" van bijvoorbeeld koel kasten en vaatwassers („je kunt er moeilijk politieagenten bij gaan zetten") wel degelijk tot de mogelijkheden zou blij ven behoren. En dat was er, zo redeneerde hij verder, duide lijk sprake van "oneerlijke con currentie". „Verkoop van wit goed hoort thuis in winkelge- GROEN VOOR RIDDERVELD II De Alphense commissie voor de Openbare Werken is gisteravond akkodrd gegaan met het beschikbaarstellen van een krediet van ongeveer drie ton voor de aanleg van groenvoorzieningen in Ridderveld II. Voor ruim een ton wordt „groen" aangelegd bij het toekomstige over dekte zwembad in wijk A. Wijk B wordt voor een kleine twee ton met „Groen' opgefleurd. bieden. Daar moet men voor grond tussen de 350 en 1000 gulden per m2 betalen", aldus Winninghoff. En omdat indus trieterrein een stuk goedkoper is zou dat de zaken scheef trek ken", stelde het scheidende raadslid, gisteren voor het laatst aktief als commissielid van Openbare Werken. Van der Neut van de PCC, eveneens voor het laatst gister avond, sloot zich bij Winning hoff aan. Volgens hem zou het college "op deze manier" de weg vrij maken "voor alle mo gelijke detailhandelvestigingen op industrieterrein". Het colle gevoorstel noemde hij "onvoor stelbaar". „Dat werkt een pre- cendentwerking in de hand die niet te overzien is". Over de verkoopvoorwaarden zei Van der Neut: „Die zijn zo ruim dat alles mag". Engelen van de WD oordeelde milder. Hem was, zo deelde hij mede, in een persoonlijk ge sprek met de ondernemer dui delijk geworden dat het con cept van de bedrijfsvoering zou gaan veranderen. Dat bleek evenwel niet vertaald in de zwart-op-wit opgestelde akte. Wethouder Van Leeuwen deel de tot slot mede te zullen pogen een "sluitender raadsvoorstel" op te stellen. Een volgens Win ninghoff "uitgesloten zaak om dat er over showroomverkoop geen waterdichte afspraken te maken zijn". Of het college zelf wel van harte achter zijn eigen voorstel staat valt trouwens te betwijfe len. Van Leeuwen liet gisteren namelijk twee opmerkelijke vragen van de WD'ers Vis en Engelen onbeantwoord waaruit dat mogelijkerwijs had kunnen blijken. Waarom was het colle ge, zoals vermeld in het raads voorstel, niet van plan om de benodigde verklaring van geen bezwaar aan G.S. te vragen (iets wat het college bij een vorige vestiging van een ander vergelijkbaar bedrijf wel had gedaan) en de tweede vraag luidde: wat het alternatief zou zijn voor Veka. Beide vragen bleven evenwel onbeantwoord. Collegevorming Voorhout rond VOORHOUT - De be sturen van het plaatse lijke CDA en de VVD zijn het eens geworden over de vorming van een nieuw college voor de komende vier jaar. Het CDA stelt als kandidaat de heer J. G. Huigsloot voor, thans zittend wet houder. De VVD stelt als kandidaat de heer B. Joon voor die onlangs voldoende stemmen haalde om in de raad een zetel te kunnen be zetten. Tijdens een gesprek met alle fractievoorzitters van de huidi ge raad zijn de motieven voor een nauwe samenwerking tus sen CDA en WD in de komen de raadsperiode uiteengezet. Volgens de WD en CDA be stuurders wordt als belangrijke factor gezien de binding van beide wethouders met de lan delijke partijtop wat een steun zou kunnen zijn. Circus Charivari brengt morgen en overmorgen een bezoek aan Katwijk. De bonte karavaan van dertig rode en rose wagens komt met de grote circustent aan de Hoorneslaan te staan. Het Nederlandse circus Charivari, onder directie van Leona en Bart de Vrind presenteert met 25 medewerkers uit vijf verschillen de landen weer het ouderwetse circus variété. Behalve de artiesten zijn er ook de diverse dieren, waaronder paarden, lama, dwergbokken, honden en wurgslangen. De grote tent die in minder dan vier uur wordt opgezet biedt plaats aan 1000 bezoekers. De bezoekers krijgen een afwisselend programma aangeboden van ruim twee uur. Leona de Vrind presenteert vrijheidsdressuren met Welsh-po- ny's Miss Laila uit Frankrijk laat bokken, ganzen en honden gelijktijdig optreden. Les Daniels zien we in een hoog tempo balanceren met glazen en degens. En nog veel meer is er te zien in de tent van Charivane- si aan de Hoorneslaan. WASSENAAR Enige tijd geleden ontving het gemeentebe stuur een brief van een van de kinderen uit de De Lignestraat met het verzoek op het gazon langs deze straat enkele speeltoe stellen te plaatsen. Burgemeester en wethouders hebben zich daarop gewend tot het bestuur van de wijkgemeenschap „Groot Deyleroord" met het verzoek te willen informeren naar de opinie van de omwonenden. De wijkgemeenschap heeft daarna een enquête gehouden. Daarbij heeft een groot aantal van de omwonenden zich uitgesproken voor het plaatsen van klimtoe stellen. Burgemeester en wethouders zullen de raad nu voorstel len twee van die toestellen te plaatsen. De kosten daarvan bedragen 8100,-. Bij de enquête werd ook gevraagd naar eventuele andere wensen van de omwonenden wat de inrichting van het terrein betreft. Daarbij bleek dat men voor de oudere jeugd in de buurt voorzieningen op prijs zou stellen als een basketbalveldje, een rolschaatsenbaan en enkele doelpalen. De keuze is nu gevallen op het basketbalveldje. Van soortgelijke veldjes wordt elders in de gemeente een druk gebruik gemaakt want basketbal is „in" bij de jeugd. De kosten van de aanleg van zo'n veldje bedragen 28.500,-. Burgemeester en wethouders zullen de raad vragen ook dit bedrag beschikbaar te stellen. Zij willen echter geen medewerking verlenen aan het plaatsen van doelpalen. De ervaring leert dat de grasmat in de buurt van doelpalen ernstig beschadigd wordt en dat er bij regenval modderpoelen ontstaan. VOORHOUT De Voorhoutse gemeenteraad stelde gisteravond eenstemmig een bedrag van 360.000 gulden beschikbaar voor de uitbreiding van de Openbare school „De Boekhorst" met drie leslokalen. Voor de huisvesting van de leerlingen zijn twee nieuwe lokalen al direct noodzakelijk. Uit econo mische overwegingen en afgaande op de groei van het aantal leerlingen zal ook het derde lokaal meteen worden meegebouwd. In 1981 zal het moeten worden gebruikt. Voor het leeg staande lokaal zal door de minister van onder wijs een zogenaamde groeileegstand vergoe ding worden verleend over maximaal drie jaar Een vijfde leerkracht is inmiddels door de ge meente Voorhout aangetrokken voor de school. De heer P. A. Hoogenboom uit Woubrugge zal deze maand zijn werkzaamheden aanvangen. Zolang de nieuwe lokalen nog niet zijn gebouwd kampt de Boekhorstschool met ruimteproble men. Als tijdelijke oplossing zal nu de vergader ruimte van de woningbouwvereniging „Voor hout" worden gehuurd om één van de klassen in onder te brengen. Daarvoor wil men dan van de gemeente per maand driehonderd en vijfen twintig gulden per maand ontvangen exclusief verlichting, verwarming, enzovoorts. Op haar beurt wil dan de woningbouwvereniging de personeelskamer van de school huren om daarin te kunnen vergaderen. Dat zal gaan voor hon derd gulden per maand inclusief verlichting, verwarming, water en schoonhouden. HILLEGOM - De Hülegomse carnavalsvereniging De Oude Pomp houdt vrijdag 25 augus tus weer een puzzeltocht voor automobilisten. De puzzelrit begint bij „Zomerzorg" aan de Jhr. Mockkade. Het deelnemen aan dit aantrekkelijke gebeu ren kost tien gulden per team, waarbij het uiteraard niet uit maakt hoeveel mensen er in het voertuig meerijden. Vanaf 7 augustus kan men zich opge ven voor deze rit bij het VVV kantoor aan de Jhr. Mockkade in Hillegom. De eerste prijs winnaar zal dit jaar behalve de prijs naar huis gaan met een wisselbeker. DE ZILK - Kapelaan A. Drost krijgt met ingang van vrijdag 11 augustus eervol ont slag als pastoor van de H. Hart parochie. Vandaag neemt de kapelaan zijn intrek in het Broederhuis aan de Leidse- vaart 2 in Voorhout. Officieel heeft kapelaan Drost al het afgelopen weekeinde na afloop van de eucharistievieringen van zijn parochianen afscheid genomen. WASSENAAR Buurtvereni ging Oostdorp en omgeving houdt weer jeu de boules wed strijden op de nieuw gereed gekomen baan bij de sporthal aan de Dr. Mansveltkade# Voortaan kan daar elke dins dagavond vanaf zeven uur en zaterdagmorgen vanaf tien uur gespeeld worden. VALKENBURG Za terdag 30 september wordt er een demonstra tie gehouden bij het ma rine-vliegveld Valken burg. De direkte aanlei ding hiervoor is de dit jaar door het Interker kelijk Vredesberaad ge dane ontdekking dat het marine-vliegtuig „de Neptune", gestationeerd in Valkenburg, een atoom-taak heeft. Met haar atoomwapens is de Neptune er om onderzeeboten te kunnen bestrijden. Bij de vervanging van de Neptune speelt de vraag of tegelijk de atoom-taak wordt afgesloten om plaats te maken voor een „conventionele-raket"-taak een rol. Naast aandacht voor deze atoom-taken zal men op de de monstratie protesteren tegen: produktie van de neutronen bom; een atoom-taak voor de L an ce-raket; spreiding van kernwapens: geen uranium-le- verantie aan Brazilië; alle kern wapens; dit alles onder het motto van de IKV-kampagne „help de kernwapens de wereld uit, om te beginnen uit Neder land". De demonstratie wordt georga niseerd op de laatste dag van de vredesweek, welke dit jaar wederom in zijn geheel in het teken zal staan van de anti- kernwapen kampagne. De organisatie van de demon stratie is in handen van de „kerngroepen" van het IKV in Zuid-Holland en de „stop de neutronenbom groepen" in Zuid-Holland. I Orgelconcert St. Agathakerk LISSE De bekende organist f Charles de Wolff geeft zater- I dag 12 augustus een orgelcon cert in de St. Agathakerk. Het concert begint om kwart over acht. De organist zal werken van onder anderen César Franck, Fauré, Bonnet en Messiaen ten gehore brengen. De toegang sprijs is vier gulden en twee gulden voor scholieren en 65- plussers. Ongeveer 360 kinderen uit Oegstgeest doen deze week mee aan de „Kinder Vakantieweek", georganiseerd door de Stichting Jeugd en Jongerenwerk in Oegstgeest De hele week zijn er verschillen de aktiviteiten voor de jongeren. Gisteren werd er een spel gespeeld in het Bos van Wijcker- sloot dat een soort variatie is op het monopoliespel, maar dan met vragen over de natuur. Verder was er gisteren een film. Vandaag gaan de kinderen naar een voorlichtingsprogramma over zwemmen, met reddingszwem- men en een film erover. Vanmid dag konden de kinderen leren brandspuiten met de vrijwillige brandweer. Morgen hebben zij een halve speldag en 's middags gaan ze naar het zwembad. Vrijdag wordt er weer een spel gespeeld in het park van Oud Poelgeest in het kader van de natuur, 's Middags is er voor de kinderen een variété. Mede dankzij de inspanning van zo'n dertig vrijwilligers kan de „Kinder Vakantie" week een groot succes genoemd worden. LEIDERDORP Op zaterdag 26 augustus zullen be stuurlijk- en ambtelijk Leiderdorp met elkaar in het strijdperk treden. Niet om een geschil op te lossen maar om elkaar op het sportieve vlak te ontmoeten. De personeelsvereniging van de gemeente Leiderdorp heeft namelijk een sportdag georganiseerd waarvoor, behalve leden ook de raads- en commissieleden met hun echtge notes zijn uitgenodigd. „Het leek het bestuur van de personeelsvereniging een goede gedachte om de zittingsperiode van deze raad af te sluiten met een sportfestijn vertelde de voorzitter van deze vereniging de heer M. J. Blauw. De dag wordt begonnen met zwemwedstrijden in het overdekte zwembad „De Does". Vervolgens is er een voetbalwedstrijd tussen een elftal van commissie- en raadsleden tegen leden van de personeelsvereniging, 's Middags woraen er in het recreatiepark „De Bloemerd" allerlei spelvormen gedaan met onder andere ringsteken, sprietlopen en tobbetje varen. Daarna zijn er volley- en basketbalwedstrijden in de sportzaal „Op Dreef" en de dag wordt besloten met een borrel in de kantine van de sportzaal. Bij slecht weer worden de programma-onderdelen binnen afgewerkt. SASSENHEIM - Henk de Kluyver heeft giste-1 ren de jaarlijkse viswed-1 strijd voor de Sassen- heimse jeugd gewonnen. Zo'n veertig jeugdigen wierpen de hengel uit in het water van de Ring- vaart. De eerste prijs be stond uit een fotocame ra. Bij de jeugd tot ne gen jaar was de eerste prijs voor Kees Barn- hoorn. Vele honderden deelnemers tel de gisteravond de dertiende Avond-vierdaagse. Voor het traject van vijf kilometer had den zich 228 deelnemertjes van zes tot acht jaar gemeld; voor de tocht over 10 kilometer ston den 451 wandelaars van acht jaar en ouder paraat, terwijl het parcours over 15 kilometer richting Lisse 68 deelnemers telde. r Wassenaar— De Wassenaarse zomerfeesten, die ieder jaar door de Oranjevereniging „Koningin Wilhelmina" plegen te worden georganiseerd, worden woensdagavond 16 augustus geopend met een vuurwerk dat wordt afgestoken achter het kennisterrein aan de Dr. Mansveltkade. Het begint om kwart over tien. Enkele uren eerder begint de kermis te draaien. Donderdagmorgen half 10 worden er op het terrein aan de Hofcampweg kinderspelen gehou den voor jongens en meisjes van 6 tot en met 12 jaar. Mocht het slecht weer zijn, dan vinden de kinderspelen - blinddoekspel, balanceren over een waterkuil, hindernisbaan en stoelen dans - plaats in de sporthal. Diezelfde morgen zijn er ook wedstrijden in het doeltrappen en kuipjesteken voor de jeugd terwijl 's middags om twee uur op de Starrenburglaan een teken wedstrijd op asfalt begint, 's Avonds 7 uur wordt het „kuipjesteken" herhaald maar dan voor dames en heren vanaf 15 jaar. Vrijdagmorgen half tien beginnen er m het Sportfondsebad wedstrijden in rubber-kano's. Nieuw in het programma is een pony-race op het terrein aan de van Duiy^nvoordelaan. Ter wijl er 's middags in het Sophiekehuis voor bejaarden een klaverjas- en pandoerwedstrijd gehouden wordt zijn er op de Zijlwatering, voorbij de flats aan de Van Duivenvoordelaan wedstrijden in het waterfietsen, 's Avonds zeven uur wordt er in de Berkheistraat een ringsteke-, rij op paarden gehouden waarbij gebruik ge-, maakt wordt van een „loopsluis". Zaterdagmorgen is er voor jong en oud een. viswedstrijd. Om half tien begint op de Van, Groeneveltlaan het ringsteken eerst op paarden,, daarna (om elf uur) met rijtuigen. Niet alleen de plaats waar dit evenement gehouiden wordt, is nieuw (vroeger had het altijd op het Burcht-, plein plaats), maar ook de opzet van de wed strijd is veranderd. Zaterdagmiddag twee uur wordt er in de Zijlwatering tussen de Van' Groeneveltlaan en de Van Cranenburchlaan een wedstrijd en een demonstratie gehouden in het polo-kano-varen. De demonstratie zal wordeir verzorgd door de Eindhovense kanovereniging' „Genneper Molen", terwijl aan de wedstrijd kan worden deelgenomen door 8 Wassenaarse teams van elk 4 personen. Zaterdagavond is er een stertocht van drie muziekkorpsen die eindigt bij' het kermisterrein.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4