Bijna driekwart Duitse kerncentrales gesloten SER-commissie kraakt belastingvoorstellen bedrijfsvoertuigen MANKEMENTEN DOORKRUISEN PLANNEN Nederland noet zoeken aar ervanging olie Vi Dollar daalt verder MARKTEN FINANCIËN Leidse courant woensdag 9 augustus 1978 BONN— Toen half juli zeven westerse leiders op een top conferentie in Bonn met el- laar afspraken dat hun landen Ie projecten voor het winnen kernenergie zouden uit- ireiden waren negen van de reertien kernreactoren in de luitse Bondsrepubliek buiten ledrijf. )e belangrijkste oorzaken laarvan waren tecnische on volkomenheden, waarbij een mstig geval met het ontsnap ten van radioactief gas. Een ndere reactor, bijna twee jaar eleden gereed gekomen, heeft Is gevolg van juridische be waren nog geen stroomstootje eproduceerd. n het slotcommuniqué be- reurden de zeven leiders het eit dat de in de kernenergie- irogramma's gestelde doelen tij lange na niet zijn gehaald, gedeeltelijk als gevolg 'van de cties van de tegenstanders kernenergie, lit jaar gepubliceerde ramin- an de Organisatie voor Iconomische Samenwerking n Ontwikkeling, de OESO, la- zien dat het Westen zijn erwachtingen voor de in 1985 «schikbare hoeveelheid kerne- iergie met meer dan een derde leeft moeten terugschroeven. Ïest-Duitsland heeft zijn ambi- ieuze plannen voor 45.000 me- awatt tegen 1985 laten varen overheidsfunctionarissen preken in de plaats daarvan u over 20.000 megawatt, laar de huidige situatie rond e Westduitse kernreactoren estigt de aandacht op een an- ler probleem: zelfs wanneer zij ebouwd zijn betekent dat nog liet dat zij ook werken. Een woordvoerder van de Maat- chappij voor Reactorbeveüi- i Keulen verklaarde te- enover het persbureau Reuter at de kernreactoren in de ondsrepubliek op 21 juli van it jaar niet meer dan 28 pro ent van hun energiecapaciteit everden. Negen van de veer- iai reactoren leverden .heie aal niets. Hoewel de gezame- ke capaciteit van alle West- uitse kernenergiecentrales 312 megawatt bedraagt wordt ilechts 2.078 megawatt gepro- uceerd. Ie woordvoerder van de maat- ij benadrukte dat dit eeld niet representatief is. Hij oegde hieraan toe dat enkele lactoren spoedig weer in be- rijf zullen zijn. De maatschap en particuliere organisa- ïen van de vier instellin- De Biblis kerncentrales, één van de twee grootste in Europa: sinds 15 juli gesloten wegens kortsluiting in een generator. Elke dag dat de centrale buiten werking is levert een verliespost"van een dik half miljoen. gen die de regering officieel adviseren over veiligheidsas pecten met betrekking tot kernreactoren. Bij de vijf centrales die mo menteel wel werken zijn twee kleine experimentele reactors van het Centrum voor Kernon derzoek in Karlsruhe met een capaciteit van vijftig en acht tien megawatt. Van de grote reactoren zijn er slechts drie in bedrijf. Dat zijn een 640 mega watt centrale in Wuergasse, die op 80 procent van haar capaci teit werkt, maar die herhaalde lijk langdurig buiten bedrijf was vanwege technische pro blemen. Momenteel ook pro- bleemvrij werken twee zwaar- waterreactoren, namelijk die ,in Stade (630 megawatt) en in Neckarwestheim (805 mega watt). Maar met de rest is het droevig gesteld. Europa's grootste twee kernreactoren, Biblis A en Bi blis B, zijn tijdelijk stopgezet. Biblis a, een centrale aan de Rijn, die 1200 megawatt zou kunnen leveren, kreeg op 15 juli kortsluiting in een genera tor. Men verwacht het euvel binnenkort verholpen te heb ben. Biblis b, capaciteit 1300 megawatt, werd begin juni stil gelegd vanwege een noodzake lijke verversing van de brand stofelementen. De reactor moet volgende maand weer gaan draaien. Brunzbuettel, een centrale van 800 megawatt, staat stil sinds een voorval op 18 juli. Drie uur lang ontsnapte toen radioactie ve stoom. Dit betekende ont slag voor-de adjunct-directeur. Volgens het ministerie van bin nenlandse zaken zal het nog verscheidene maanden duren voordat de reactor weer in be drijf kan worden gesteld. Met waarschijnlijk het ernstig ste technische probleem kampt de 255-megawatt reactor in Lingen. Deze werd in januari 1977 gesloten omdat zich in essentiele onderdelen corrosie bleek te vormen. De woord voerder van de Maatschappij voor Reactorbeveiliging zei dat deze reactor misschien nooit meer zal functioneren. De auto riteiten zitten dan voor het eerst met het probleem van het opruimen van een „nucleaire Gundremmingen, een 250-me- gawatt reactor aan de Donau, kreeg vorig jaar februari te maken met een defecte veilig heidsklep waardoor een hoe veelheid koelvloeistof ontsnap te. De reactor is nog steeds niet hersteld en mag wel het pro bleemkind onder de Westduitse kerncentrales genoemd wor den. De installatie is namelijk meer dan dertig keer stilgelegd sinds zij elf jaar geleden werd gestart. Ohu, een nieuwe reactor van 900 megawatt, kampt met ba rensweeën. Op 5 mei kwam de centrale in vol bedrijf, doch moest al na tien dagen stopge zet worden. Technici stellen nu een onderzoek in naar scheur tjes in de mantel. Öbrigheim, 330 megawatt, is sinds 17 juni in reparatie. Men hoopt er begin augustus mee klaar te zijn. Bij de 15-megawatt gasgekoel- de reactor in Jtulich veroor zaakte een waterlek op 13 mei de sluiting van de installatie. Unterweser, een bijna twee jaar geleden voltooide centrale van 1300 megawatt, is nog steeds niet in bedrijf gesteld. Oorzaak daarvan zijn diverse gerechtelijke procedures die te genstanders hebben aange spannen. Een van die tegen standers is een beroepsvisser die heeft gesteld dat het koel water van de reactor allé vis in de Weser zal uitroeien. Met al die problemen gaat zeer veel geld verloren. Een stil staande kerncentrale kost na melijk zo'n half miljoen tot een miljoen mark per dag. Er is echter geen sprake van dat de moeilijkheden gevaar zouden kunnen opleveren voor de energievooziening van de Duitse Bondsrepubliek. Vorig jaar voorzag kernenergie voor drie procent in de primaire energiebehoefte en voor elf procent in de levering van elek triciteit. Haag (ANP) Het Inter- itionale Energie Agentschap Parijs heeft er in een giste- uitgegeven rapport bij de lederlandse regering op aan drongen sneller over te gaan it het introduceren van ande brandstoffen ter vervanging n aardolie. Ook zou zij het «ken naar olie en gas in de [oordzee moeten bespoedigen. 19 lid-staten van het I.E.A. adden afgesproken hun olie- ah oeften dusdanig te beper- en, dat zij in 1985 gezamenlijk ier dan 26 miljoen vaten lie per dag zouden behoeven oeren. Het I. E. A. heeft agegaan, wat hieraan tot dus- is gedaan en is tot de lotsom gekomen, dat dit on tdoende is. Alle 19 landen chieten tot nog toe te kort, ndt het I. E. A... oals het er nu naar uit ziet, I de gezamenlijke olie-invoer 1985 29,2 miljoen vaten per I ag belopen en dit cijfer is «Uicht nog te optimistisch, igt het I. E. A. omdat het een intensivering van het beleid in sommige landen veronderstelt. Het I. E. A. acht het zelfs niet onmogelijk, dat de gezamenlij ke olie-invoer, in 1985 33,5 mil joen vaten per dag zal gaan bedragen. Het I. E. A. schat, dat de totale olievraag van de gehele wereld in 1985 42 a 48 miljoen vaten per dag zal belopen en dat de opec-produktie dan niet meer dan 36 a 38 miljoen vaten groot zal zijn, zodat er een tekort is te verwachten van tussen de vier en twaalf miljoen vaten olie per dag. Wat de Nederlandse tekortko mingen betreft vraagt het I. E. A. zich af, of de huidige royal- ty-en belastingregelingen de oliemaatschappijen voldoende aanmoedigen tot het zoeken paar olie en gas in de Noord zee. In het waddengebied zijn volgens het I. E. A. tussen de eilanden en het vasteland be paalde veelbelovende gebieden, die echter om milieuhygiëni sche redenen niet in concessie zijn gegeven. CNV tegen lening aan Argentinië Utrecht (ANP) De verbonds raad van het Christelijk Natio naal Vakverbond (CNV) heeft zich gisteren in een verklaring scherp gekeerd tegen een le ning door een groot aantal Ne derlandse banken van twintig miljoen dollar aan de Argen tijnse regering. Met de verkla ring stelt het CNV zich achter de oproep van de Latijns-Ame rikaanse vakcentrale CLAT af deling Nederland om die le ning: scherp te veroordelen. Volgens het CNV gaat het bij de banken in kwestie om de Algemene Bank Nederland, de AMRO-bank, RABO-bank, Mees en Hope, Nederlandse Middenstands-bank, Slaven- burgs bank, Credietbank en Pierson, Heldring en Pierson. Het betreft volgens CNV een lening aan de Argentijnse rege ring -zelf waardoor de Neder landse banken in feite directe steun verlenen aan het regime in Argentinië dat op grote schaal mensenrechten en vak bondsrechten schendt. Deze le ningen kunnen dan ook niet als gewone commerciële transac ties worden beschouwd, vindt het CNV. De leningen moeten worden ge zien in het kader van de groot-, scheepse financiële steun die sinds de staatsgreep van maart 1976 aan Argentinië tot stand is gekomen. In totaal kreeg de Argentijnse junta voor enkele miljarden dollars per jaar aan buitenlandse leningen. )mscholing beter per bedrijfstak i fflsterdam (ANP) Het be- rijfsleven doet „verbazend i «inig" aan omscholing van trsoneel. Dat komt vermoe- dijk door de vrees mensen op s leiden voor de concurrentie, kar om moet de omscholing' bedrijfstak gebeuren. <1 lat is de mening van directeur Iïj Lange van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Amsterdam. Hij sprak gistermiddag in de hoofdstad bij de presentatiè van de maandelijkse werkloos heidscijfers. Als voorbeeld van samenwerk ing van bedrijven bij de oplei ding noemde hij de al jaren functionerende scholingsactivi teiten van de stichting samen werkende havenbedrijven in Amsterdam. Volgens De Lange is het bedrijfsleven mede ver antwoordelijk voor het tekort, aan vakbekwame mensen. „Het bedrijfsleven doet graag inves teringen in technische vernieu wingen. Maar je kunt niet ver wachten, dat daarvoor meteen vakbekwaam personeel klaar staat", zei de GAB-directeur. NIEUWS UIT DE BEDRIJVEN Amsterdam De Algemene Bank Nederland voert op het ogenblik besprekingen met de gemeente Diemen over de aan koop van een bouwterrein, waarop de bank een modem kantoorgebouw wil neerzetten. De gemeenteraad van Diemen zal op 31 augustus een beslis sing nemen, waarna nog goed keuring van het raadsbesluit nodig is door GS van Noord- Holland, zo heeft de bank be kendgemaakt. In het nieuwe kantoorgebouw zullen een aantal bedrijfseen- heden van de ABN worden ge huisvest, die nu over verschil lende gebouwen in Amsterdam zijn verspreid, waaronder een aantal afdelingen van het hoofdkantoor, dat echter ge vestigd zal blijven in Amster dam. Rotterdam-Ulft De directie van Benraad BV Metaalwaren- fabriek in Ulft en de raad van bestuur van RSV (Rijn-Schel- de-Verolme) onderzoeken een mogelijke overdracht van de electrische apparatenfabriek „Veha" in Wierden die deel uit maakt van RSV, aan Benraad, aldus een gezamenlijke be kendmaking. „Veha" vervaardigt voorname lijk elektrische olie-gevulde ra diatoren voor de Nederlandse en Westeuropese markt; Ben raad vervaardigt o.m. gaska chels voor centrale verwar mingsinstallaties, gasconvecto- ren, gevelkachels en apparaten voor bijverwarming. AMSTERDAM (ANP) - De Amerikaanse dollar heeft gis teren een forse aderlating on dergaan. Niet bevestigde be richten over een op handen zijnde vergadering van de mi nisters van oliezaken van de OPEC en een mogelijk daaruit voortvloeiende prijsverhoging van olie zorgden voor een ze nuwachtige stemming. Zo werd de dollar in Amsterdam gedurende de eerste twee da gen van de week drie cent goedkoper. In Frankfurt werd dinsdagmid dag de officiële koers vastge steld op 1,9890 mark per dollar, een nieuw dieptepunt. De aankondiging uit de Ver enigde Staten van een belang rijke mededeling die later op de dag zou worden gedaan zorgde voor de nodige span ning. Later bleek dat het een bespreking betrof over de gang van zaken in het Midden-Oos ten. Zelfs dit niet bepaald mo-, netaire nieuws gaf enige steun aan de dollar. Dit deed zich ook voor in Zurich, waar de Amerikaanse valuta sloot op 1,6950 65 Zwitserse frank ver geleken met 1,7085 95 frank maandag. In Londen daalde de dollar koers ten opzichte van vrijwel alle valuta's. DEN HAAG (ANP) De commissie Vervoers vraagstukken van de Sociaal-Economische Raad acht de ontwerp-richtlijn van de Europe se Commissie voor de aanpassing der nationale belastingstelsels voor bedrijfsvoertuigen „van een vrijwel onontwarbare gecompliceerdheid". De commissie van de SER, die onder voorzitter schap staat van prof. drs. E. H. van de Poll, hoogleraar in de verkeerskunde aan de Techni sche Hogeschool in Delft, heeft zowel met de vernieuwde versie van de ontwerp-richtlijn als met de eerste uitvoering daarvan grote moeite. deelt dit mee in twee interim-ad viezen die zij uit eigen beweging aan het Neder landse kabinet heeft uitgebracht. Het eerste interim-advies heeft de commissie op 16 decem ber van het vorige jaar vastgesteld, het tweede op 1 juni j.l. beide interim-adviezen zijn gisteren voor publikatie vrijgegeven. De ontwerp-richtlijn van de Europese Commis sie beoogt de harmonisatie van de belasting structuur voor bepaalde bedrijfsvoertuigen. Het toepassingsgebied van de ontwerp-richtlijn is n.l. beperkt tot bedrijfsvoertuigen die goederen vervoeren, die bovendien als brandstof diesel olie gebruiken voorts een bepaald minimumto- taalgewicht te boven gaan (het drempelgewicht). Dat drempelgewicht is vastgesteld op twaalf ton voor een motorrijtuig of trekker, zestien ton voor een combinatie van motorrijtuig of trekker, zestien ton voor een combinatie van motorrijtuig of trekker, zestien ton voor een combinatie van motorrijtuig of trekker, of van trekker en opleg ger. Bedrijfsvoertuigen met een totaalgewicht dat ligt beneden het drempelgewicht zijn van het toepassingsbeleid van de richtlijn uitgeslo ten. Bij de toepassing van de belastingheffing wordt de onder de richtlijn vallende groep bedrijfs voertuigen ingedeeld naar categorie, overeen komstig het aantal en de plaatsing der assen. De commissie van de SER, samengesteld uit onafhankelijke deskundigen, werkgevers- en werknemersleden, merkt in haar interim-advie zen o.a. op dat een doelstelling van de ontwerp- richtljn behalve een harmonisatieaspect ook een duidelijk fiscaal karakter heeft. Over het alge meen kan, volgens de SER-commissie, worden gesteld dat bij de heffingen op het wegverkeer de budgettaire behoeften van de overheid bepa lend zijn. Er ontbreekt een rechtstreeks verband tussen de heffingen en de kosten van de weg, of tussen de heffingen en de uitgaven die de overheid doet ten behoeve van de wegen. De SER-commissie heeft hier grote moeite mee. Zij is van oordeel dat de heffingen zoveel mogelijk moeten worden afgestemd op de kosten die de gebruikers van de wegen veroorzaken. Dit houdt in dat geen andere lasten zullen mogen worden opgelegd dan de kosten die de gebruikers aantoonbaar veroorzaken. In de ontwerp-richtlijn liggen mogelijkheden om ook nog andere belastingen of heffingen in te voeren. Zo worden genoemd tolgelden, parkeer- gelden, heffingen op stadsverkeer. Ook belastin gen en heffingen op bedrijfsvoertuigen op basis van de kosten van de door deze voertuigen veroorzaakte luchtverontreiniging en geluidshin der. De SER-commissie heeft bezwaar tegen de mogelijke invoering van tolheffingen. De leden zijn van oordeel dat de problemen die samenhangen met het milieuvraagstuk niet door middel van deze ontwerp-richtlijn moeten wor den opgelost. Zij zouden eerder passen in het kader van het algemene milieubeheer. Een deel van de SER-commissie (vooral de werkgevers) ziet geen aanleiding een positief advies over de ontwerp-richtlijn uit te brengen. Dit deel meent dat de ontwerp-richtlijn niet als een doelmatig instrument kan worden be schouwd. Een ander deel van de commissie (voornamelijk werknemersleden) meent dat de richtlijn kan worden aanvaard. Dit deel betreurt dat de ontwerp-richtlijn slechts betrekking heeft op de harmonisatie van de structuur van de motorrij tuigenbelasting en niet op de andere terreinen van het vervoerbeleid. Dit deel meent echter dat, ondanks onvolkomenheden en gebreken, het niet aanvaarden van de ontwerp-richtlijn de algemene gesprekken over de europese vervoer- spolitiek belemmert. Staatsfondsen in de lift Op een kalm blijvende lokale markt waren er maar weer weinig verschuivingen, die de moeite van het vermelden waard bleken. Allereerst was daar Wyers, die op de slechte halfjaars-mededeling reageer de met een daling van 66 naar 62,20. Batenburg zakte bijna een tientje tot 172, ter wijl Nijverdal-Ten Cate 3 moest prijsgeven op 59. Oce- Van der Grinten reageerde nauwelijks op de halfjaarcij fers en de mededeling, dat voor het lopende jaar, in tegenstel ling tot eerdere uitspraken een winststijging verwacht kan worden. Zwak waren verder onder meer Bos Kalis en Dik kers. Bij de handelsvennootschap Reiss werd nu in het geheel geen notering opgemaakt, na dat maandag de koers was in gezakt op de mededeling over flinke verliezen in de koffiesec- tor. Aan de goede kant van de markt zaten Macintosh, Gel derse Tram en Bergoss, met stijgingen boven het gemiddel de. Op de actieve markt zakte Kon. Olie gestadig verder. De overige fondsen bleven dicht bij huis. INCOURANTE FONDSEN Curapao (Mijnmij.) Immofund 1962 Kon. Maastr. Z.wi 57 Nat. Borg 50% 67 Prins Dokkum BUITENLANDS GELD (100) (Prijs in guldens) 2.15- 2.25 4,13- 4,43 Zwe 106,25-109i25 Deense kroon (100) 127.50-130.50 Joegosl. (100) 47.50- 50.50 38,25- 41,25 14.90- 15,20 2.75- 3.05 BEURS VAN NEW YORK AFC Ind. All. Chem. Am. Brands Am. Can. Am. Motors ATT Asarco Bethl. Steel Boeing Cons. Edison Du Pont Eastm. Kodak 151/4 251/8 731/8 181/2 11 1/8 271/8 231/4 65 7/8 181/2 29 7/8 S Fè Sears R. Shell Oil South. Pac. St. Brands Stud. Worth Texapo Uniroyal Unilever Un. Brands Un. Techn. U.S. Steel Westinghouse DOW JONES INDEX Industrie 889.21 4.16 Sporen 249.61 0.83 Nutsbedr. 107.98+ 0,11 Omzet: 307.71 1.03 VEEMARKT LEIDEN 8 augustus a 3e kw.) 6,90-7,05 i kalveren 1380; poni varkens 384, lopers 21. biggen pen 135-185; tochtschapen 150-220; - - slachtschapen 125-210; zouters 2,65; stieren (resp. 1e en 2e kw.) 7,35-7,85 5,80-7,10; vaarzen (resp. 1e en 2e kw.) 7,30-7,85 6,40-7,10; koeien (resp. 1e en 2e en 3e kw.) 6,95-7,80 6,05-6,50 5,75 m-lager: graskalve- 5.95; 4,755,70, nuchtere slachtkalveren 1,252,00; siachtzeugen 2,30-2,40; melk en kalfkoeien 1625 2875; vare koeien 13252625; pinken 11251750; graskalveren 550-1125; nuchtere kalveren fok-mesterij rood bont 450-625, zwartbont 350-550; lo pers 110-120; biggen 80-90; schapen 190-225; ponnies 300-700; geiten 20- 100. Overzicht (resp. aanvoer, handel hoger; nuchtere kalve VEEMARKT GRONINGEN 8 augustus dend; ren vlot-duur; nuchtere kalveren prijs houdend; schapen redelijk, lammeren rustig; varkens vlot-betere prijzen. KAASMARKT BODEGRAVEN 8 augus tus Aanvoer 48 partijen. Prijzen in guldens per kg.: 1e kw. 6,406,90, 2e kw. 6,006,39 en extra kw. 6,91-7,40. Bloemenveiling Honselersdijk (veiling CCWS), dinsdag 8 augustus 1978: amaryllis 20—34; anjers 20—46; anjers tros 30—83; ant- rondcultuur 4364; paarden 138. Prij 25—29; leliekelken 28—93; lelietakken 33—280; orchi deeën rozen groot 2675; rozen klein Weer twee poliogevallen UTRECHT (ANP) Bij twee zusjes van veertien en zestien jaar uit Rhenen zijn gisteren lichte verlammingsverschijn selen geconstateerd. Zij waren sinds 24 juli al ziek. De meis jes zijn niet ingeënt tegen po lio. hiermede gekomen op 98, waarvan één onlangs is overle den, zo heeft het ministerie van volksgezondheid bekendge maakt. Kunstenaars NVV tegen plannen CRM Den Haag De kunstenaar sorganisatie NVV heeft zich gisteren uitgesproken tegen de plannen van minister Garde niers (CRM) om de aankoop subsidieregeling kunstwerken (ASK) af te schaffen. Volgens de kunstenaarsvereni ging zal afschaffing van de ASK vooral beginnende kunst enaars treffen, omdat er bar rières zouden ontstaan bij de aankoop van beeldende kunst. Dit zou er weer toe leiden, dat meer kunstenaars een beroep doen op sociale uitkeringsin stanties. Ook bestaat het ge vaar dat galeries hun deuren moeten sluiten en als schakel tussen consument en kunste naar wegvallen. JJ LEIDEN Geboren: Dennis, zn. v. B. J. M. van Abswoude—J. de Kruis; Andrea P.. dr. en Jolanda A., dr. v. P. A. HeemskerkG. A. Schmidt; Mus tafa zn. v, R. BeserekF. Avci; Pleuni A C dr. v. A. N. BleijenbergK. Almoes; Johannes A., zn. v. N. Weebo- r—N. J. de Roode; Simone M., dr. v. S. N. van der meer—A. M. Ruiten; Mariska, dr. v J F van der Kwaak—B. C. Eckhardt; Marieke, dr. v. J. J. de GraaffG. Severijnen; Frank M.. zn. v. A. H. van HaarlemJ. M. C. Kromhout; Yvette L. C., dr. v. A. D. de Vries—A. M G. Bekooy; Frank A., zn. v. D. Smit—A. T. Tak; Alida J., dr. v. J. van der Meij—J van den Oever; Raymond, zn. v. J. S. Degenaare—A. Schniede- wind; Edward W„ zn. v. D. S. Duindam - A Varkevisser, Eric. zn.v. F. Potter- s—E. J. Krijgsman; Martijn W., zn. v. J. W Alblas - M. Durieux. Gijs N, zn.v. F. T van StratenM. M. Wesseling; Martijn J., zn. v. E van der Hoever>—C. J. Peeters; Daniël, zn. v D. Delforte- rieC. H. Braggaar; Willem, zn. v. G. van der Plas—A. L. de Vreugd; Thierry, zn. v. C. T. VerplanckeE. N. Polder- man; Pieter A., z. v. P A. Zandberge- nS. J. G. Diemel. Gehuwd: R. J. Pikart en M. C. M. Straathof; A. B. Zwaan en M. P. Filip- po; K. L. Braber en M. Koghee. Overleden: M. Kalisvaart. geb. 1910, geh. met S. M Poot; C. C. H. van Kempen, geb. 1934, geh. gew. met P. C. Bel; N. Taverne, geb. 1905, man, J. H. Rademaker, geb. 1909, man; A. E. van Kempen, geb. 1909, man; J. P van der Ploeg. geb. 1897, man; A. J. vtm Meygaarden, geb. 1894, man.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 13