Rijnsburgs bloemencorso brengt velen op de been Pvd A-Wethouder wil portefeuille openbare werken niet kwijt Onenigheid over taakomschri j ving wethouders Taptoe sluit feestweek Rijnsburg waardig af Avanti licht bezwaren tegen Katjes weg" niet toej in Rijpwetering J STAD/REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 7 AUGUSTUS 1978 VOORSCHOTEN Wethouder Ab Eve- leens (PvdA) is nogal verbaasd over de wens van de VVD om in het nieuwe college van burgemeester en wet houders de portefeuille voor openbare werken op te eisen. Zelf is hij betrokken bij de sa menstelling van het be leidsplan voor de ko mende vierjarige perio de. De drie grote partij en CDA, VVD en PvdA willen zich weer enigs zins vastleggen op het te voeren beleid door middel van een meerja renplan. Ook in de af gelopen periode heeft de raad van Voorscho ten een dergelijk plan gehanteerd. Vit het nieuwe beleidsplan zal volgens Ab Eveleens moeten blijken welke partijen het best samen kunnen werken. „Wanneer de nieuwe WD- fractie meent dat ik mij uit sluitend heb bezig gehouden met verkeersdrempels en -paaltjes, dan staat deze frac tie ver van de werkelijkheid af. Iedere verkeersdrempel en ieder „Amsterdams" paaltje is neergezet na eenstemmig heid in de commissie openba re werken. De wethouder had dus niet meer te doen dan het advies van de commissie uit te werken. Mijn belangrijkste werk was o.a. het goedge keurd krijgen van de diverse bestemmingsplannen en daar om ben ik blij dat aan het eind van deze rit nu ook het lange jaren in behandeling zijnde bestemmingsplan Bij dorp I de goedkeuring van G.S. verkregen heeft. Toen ik vier jaar geleden de porte feuille overnam van de WD was er nog vrijwel geen zicht in alle herzieningen van be staande bestemmingsplannen en van de nieuwe plannen", aldus een verontwaardigde wethouder Eveleens, welke weinig goede woorden kan nieuwe WD-fractie. Voor hem staat het vast dat hij graag op openbare werken het wethouderswerk wil voortzetten. Voorschoten is er mee gebaat om een dagelijks, bestuur te hebben dat langer dan vier jaar mee gaat. Het CDA kan eventueel wel open bare werken krijgen, maar dan claimt de PvdA de porte feuille welzijn en onderwijs. Financiën en gemeentebedrij ven met daarbij midden standsaangelegenheden zal door Ad Eveleens niet geac cepteerd worden. Wanneer de VVD meent dat zij door deze portefeuille niet voldoende aan de weg heeft kunnen tim meren de afgelopen vier jaar, dan moeten ze de fout zoeken in eigen gelederen, maar niet proberen om een door een andere partij „opgemaakt bedje" in te gaan palmen. Hij wil absoluut geen oordeel uit spreken over zijn WD-colle- ge N. Oosterbaan, die thans financiën beheert. De forma tiepoging in Voorschoten ligt moeilijk, omdat de drie lijst aanvoerders tevens kandi daat-wethouder zijn en bo vendien door ziekte van N. Oosterbaan alle drie in het huidige college van b. en W. funktioneren. „Ik wacht wel af", is het laatste woord van Ab Eveleens. Honderden vissen in Alphen gered Zoeterwoude - Hoewel aan vankelijk CDA, Progressief Zoeterwoude en VVD ac- coord waren over de verde ling van de wethouderszetels lijken er toch problemen te ontstaan. Volgens Straver (PZ) verlangt de VVD in een brief aan het CDA een duide lijke taakomschrijving voor de wethouders. Dat is bij het CDA in het verkeerde keel gat geschoten waardoor de aanvankelijke verdeling (CDA 1 wethouder, WD 1 wethouder) nu op losse schroeven komt te staan. Dat dit nader afbakenen van de taken buiten PZ omgaat zit Straver lelijk dwars. „Daar willen wij ook wel bij be trokken worden. Men moet niet na een akkoord nog eens onderling schriftelijk op de zaak terugkomen maar dit in het gezamenlijk overleg doen. Dat dit niet gebeurt, vinden wij een kwalijke en vreemde zaak". Als Maan (WD) door deze ontwikkeling niet terugkeert als wethouder van financiën zal dat niet betekenen dat PZ onmiddellijk een wethouder voor deze post wil leveren. Hoewel daar in het voorover leg wel sprake van was. Stra ver: „Van verschillende kan ten werd gesuggereerd dat PZ de portefeuille van finan ciën aan de WD heeft gela ten. Dit is beslist niet waar. Toen bleek dat het CDA de wethouder voor Openbare Werken wilde leveren hebben wij alsnog geprobeerd een man op financiën te krijgen. Men accepteerde onze kandi daat voor deze plaats echter niet". Zoals het nu gaat heeft PZ echter met zo veel trek meer in die wethouderszetel. En mocht men toch vragen of wij financiën niet willen behe ren dan zal dat op basis van heel wat hardere eisen gebeu ren", aldus Straver. Als straks het overleg voor het nieuwe beleidsplan start zal Cees Straver met name beginnen over het plan „kern". „Dat is een zaak die ons zeer na aan het hart ligt". Zo.als bekend is er een raads besluit dat zegt dat er een winkelcentrum moet komen. Progressief Zoeterwoude zal echter alles in het werk stel len om in plaats daarvan op die plek een ontmoetingscen trum voor heel Zoeterwoude- dorp te creëren. „De nood zaak van een winkelcentrum heeft men niet aan kunnen tonen". De Zoeterwoudenaren zelf zijn nauwelijks gehoord hierover", zijn argumenten voor PZ om zo fel tégen de bouw van een winkelcentrum te zijn. „Wij zien liever een brok gezelligheid ontstaan daar in het centrum. Zoals bijvoorbeeld het plaatsen van de muziektent zodat onze ei gen fanfare maar ook corp sen van buitenaf van tijd tot kunnen ge- Ook wil PZ dat er meer op lange termijn gedacht en ge pland wordt. Zo stellen de Progressieven voor om niet alleen een derde rooms-kath- olieke lagere school in West einde 111 te bouwen maar bovendien de Aloysiusschool te vervangen door een nieuw te bouwen school, die dan tegenover het Gemiva-com- plex aan de Zuidbuurtseweg gesitueerd zou kunnen wor den. Dit vooral om het leerlin genaanbod vanuit de Zonne- gaarde. Zuidhof, Zuidbuurt, Geerweg en Weipoortseweg op te kunnen vangen. Het Aloysiusgebouw zou dan sa men met 't Centrum de be hoefte aan ruimte voor jeugd- en verenigingsleven kunnen dekken. Ook het parkeerprobleem zal straks de aandacht krijgen. Dat er op de plaats waar vroeger de bewoners van de Schenkelweg hun auto par keerden nu enorm dure hui zen verrijzen zint Straver geenszins. Ook het parkeren van vrachtwagens her en der in het dorp, in plaats van op de daarvoor bestemde ruimte bij de Loethe moet naar de mening van Straver c.s. ver anderen. Hoewel de drie Zoeterwoudse partijen het op veel punten met elkaar eens zijn zullen er dus toch nog wel enige harde noten gekraakt moeten wor den voordat het beleidsplan voor dé komende vier jaar voltooid kan worden. „Maar wij zullen zorgen dat aan de principes van PZ recht wordt gedaan" meldt Straver ten slotte. in Oude Wetering afgesloten met touwtrekken Oude Wetering De slotavond van de jaar lijkse aktiviteiten van I de Oude-Weteringse V.V.V. mag weer als ge slaagd worden be schouwd. De opening had deze keer niets met water te maken of het moest zijn dat de deelne mers van de touwtre kwedstrijden de stralen 1 over de rug liepen. Na zeer veel vertoon van spierkracht en ook tak- tiek, waren het de man nen van Mohatra uit Lei- muiden die bij de ama teurs aan het langste eind trokken. Doordat maar een profploeg, Kruiswijk uit Amstel veen was komen opda gen, trokken deze krachtpatsers tegen de amateurkampioenen. Het werd een zeer leven dig gebeuren waarbij de aanmoedigingen tot ver over het water waren te horen. Het waren toch de echte trekkers die met de prijs naar Amstelveen afreis den. Bij de dames waren het de dames van Tij sterman ook al uit Am stelveen die met de eer gingen strijken. Het concert op het water dat geheel door de pont baas, de heer Borst, werd betaald was ook al een succes. De gondel vaart was beter bezet dan vorig jaar, toch moet worden gezegd dat de schepen niet optimaal waren versierd. Dit zal verband hebben gehou den met het feit dat het op zaterdag zeer langdu rig heeft geregend, waar door geen gelegenheid was de boten mooi te versieren. ALPHEN AAN DEN RIJN Enkele politiemannen, brand weerlieden en medewerkers van de dienst Openbare Wer ken van Alpben aan den Rijn zijn zaterdagmorgen druk in de weer geweest om enkele honderden vissen van een wis se dood te redden. De vissen waren in zuurs tof nood geko men in een sloot achter het „Romanenwerk" omdat de sloot volliep met rioolwater, afkomstig uit een nabij gele gen riool dat verstopt bleek. De naar zuurstof happende vis sen werden opgemerkt door enkele attente kinderen. Nadat de politie was gewaarschuwd kwam een grootscheepse red- dingsaktie op gang. De verstop ping van het riool werd opge lost terwijl de brandweer het vuile water van de sloot gedeel telijk ververste. Na enige tijd zwommen alle vissen weer, zo gezond als een vis, rond. Onderweg moest hier en daar wel eens een bloemstukje opnieuw op zijn plaats worden gebracht. RIJNSBURG Er zijn maar heel wei nig zaken die er triester uitzien dan een muziekband die in de regen staat te spelen. Degenen die zaterdagmiddag de drumband „Wilhelmina" op bet plein voor bet gemeentehuis in Rijnsburg hebben zien optreden zullen dit kunnen beamen. De drumband bad de taak om voorafgaand aan bet drieëndertigste Rijnsburgse bloemencorso enige frisse deuntjes ten gehore te brengen, maar omdat de regen gestaag uit een lood grijze hemel neerviel waren er maar weinig mensen om ernaar te luisteren. „Zielig, be pap, er komt allemaal water in die mijnbeer zijn toeter", karakteri seerde een klein jongetje de situatie terwijl bij op een man met een tuba wees. Alsof bet afgesproken werk was, klaarde bij de eigenlijke start van bet corso bet weer echter op en konden de paraplui es worden ingeklapt De eerste praalwagen, een schitterend koetsje, reed gesloten tot voor bet gemeente buis, maar doordat de regen Inmiddeld geheel verdwenen was, kon de kap van bet koetsje worden opengeklapt en ver volgden de zes bloemenmeisjes in bet koetsje bun weg in de open lucht Hetgeen bepaald een veel aardiger ge zicht opleverde. Maar hoewel de regen was opgehouden had het slechte weer wel zijn sporen achtergelaten. De in de tuin van het gemeentehuis gebouwde tribunes waren door en door nat en het was misschien daarom dat maar weinig toeschouwers een kaartje voor deze tribunes kochten. Ze zagen het corso liever staand aan zich voorbij trekken. Enkele slimmerds hadden kussentjes meegenomen en hiel den zodoende een droge broek. Beter was het geregeld op de voor genodigden gereserveerde tribune. De genodigden kregen in het gemeentehuis allen een vuilniszak uitgereikt en pas toen men bij de tribune was aangeland begrepen de mensen dat deze zak bedoeld was om over de natte tribune heen te leggen. In het gemeentehuis hadden sommigen geopperd dat het hier een publiciteits stunt van de gemeentereiniging van Rijnsburg betrof. Geel „Elke feestdag een bloemendag" luidde het motto van het Rijnsburgse corso en aan deze slagzin werd goed gestalte gegeven door de diverse praalwagens. Bijzonder mooi was de wagen die door de VW in Leiden naar aanleiding van de Tour de France was geschonken. Opvallend was dat in deze wagen erg veel geel was verwerkt, vermoedelijk als symbool voor de gele trui. De kwekers uit Noordwijkerhout en De Zilk benadrukten tijdens het corso weer eens dat de huwelijksdag een bloemen dag bij uitstek is getuige de door hen gemaakte praalwagen. Twee zwanen trokken een huwelijksbootje voort en het geheel was uiteraard weer versierd met diverse schitterende bloemen. Vooral bij kinderen sloeg de wagen onder het motto geslaagdaan. Te zien was een zeer braaf schoolklasje met een wel uitermate strenge onderwijzer. Een echte schoolfrik, een soort meester Kwel die tot overmaat van ramp ook nog vervaarlijk met een spaans rietje heen en weer zwaaide. De wagen die koninginnedag tot onder werp had was met erg veel oranje bloe men opgetuigd, terwijl de wagen voor moederdag vooral door gele gerbera's werd gesierd. Uiteraard reden tussen de verschillende praalwagens ook diverse door bedrijven beschikbaar gestelde en met prachtige bloemstukken opgetuigde personenauto's mee en ook was er een groot scala aan muziekcorpsen. Het ma- jorettencorps DWS stal bij veel mensen de show omdat daarin voorop een zeer klein meisje meehep dat nauweUjks de grote stappen Van de andere leden van het majorettencorps bij kon houden, hoewel ze daar hevig haar best voor deed. Opvallend was, dat er bij de genodigden erg veel Duitsers waren, maar het waar om daarvan werd bij één der laatste praalwagens duidelijk. Rijnsburg is al sinds vijftien jaar de zustergemeente van de Duitse gemeente Siegen. Op cultureel en ook op ander terrein vinden er allerlei uitwisselingen plaats tussen Siegen en Rijnsburg en er is zelfs een Rijnsburger Strasse in Siegen. Ter ere van het-derde lustrum van de betrekkin gen tussen beide plaatsen had Siegen voor één der praalwagens gezorgd. Het corso werd afgesloten door een wagep die de jaarwisseling moest uitbeelden. Een wagen waarin complete dennebo- men werden meegevoerd en waarin ook erg veel rode gladiolen waren verwerkt. Volgens de rijkspolitie was de belang stelling voor het Rijnsburgse bloemen corso, dat van Rijnsburg via Oegstgeest, Leiden en Leiderdorp naar Noordwijk ging erg groot, maar hebben zich geen verkeerstechnische problemen voorge daan. „Alles is uitstekend verlopen", aldus een politieman. RUNSBCRG Duizenden hebben za terdagavond van de grote taptoe van Rijnsburg kunnen genieten. De taptoe was het sluitstuk van een daverende feestweek, die georganiseerd werd door de Oranjevereniging. De taptoe wordt op zich georganiseerd door het corsocomité, Oranjevereniging en de plaatselijke muziekkorpsen. Dit maal deden er maar liefst vier Rijnsburgse korpsen aan de taptoe mee. De Chr. Muziekvereniging de Bazuin uit Oud- Beijerland was het enige korps dat van buitenaf kwam. Het korps beet de spits van het programma af. De Rijnsburgse muziekvereniging D.W.S.. volg de met haar majorettes. Deze muziekvereniging telt ongeveer 80 leden en in haar nieuwe kleding brachten ze een fraai stukje muziek en een goede show. Vooral de cha, cha, cha werd leuk door de majorettes gebracht Na DWS volgde een showoptreden van muziekvereniging Wilhel mina. Wilhelmina werd gedirigeerd door dezelf de dirigent als de Floraband, Maarten Verhoef. Ze speelden erg goed en muzikaal is Wilhelmina nog steeds bijzonder goed. De Floraband trad gelijk hierna op. Dit is een korps van grote klasse. In Kerkrade wisten ze zilver in de hoog ste divisie in de wacht te slepen. De première ditmaal kwam van de jeugd. De Jong Flora band, een pas opgericht jeugdkorps van onge veer 38 leden tussen de 8-12 jaar stal de show. Aan het begin hadden leden van de drie Rijns burgse korpsen een openingsceremonie ge bracht, na de persoonlijke optredens brachten zij enkele gezamenlijke nummers ten gehore. Burgemeester De Roos sprak het slotwoord, waarna massaal het Wilhelmus gezongen werd. Ook de Duitse delegatie heeft volop van dit optreden genoten. Botsing op Steekterweg ALPHEN AAN DEN RIJN Twee Alphense knapen van 17 jaar zijn zaterdagmiddag in j het ziekenhuis beland na een j verkeersongeluk. De een brak zijn been en sleutelbeen ter- wijl de ander een gebroken i knieschijf opliep. J Het ongeluk gebeurde doordat i de twee jongens, die samen op I een bromfiets reden, op het I fietspad van de Steekterweg in botsing kwamen met een 63-ja- rige wielrijder uit Alphen. De wielrijder veranderde plotse ling zijn koers toen hij omkeek. De twee knapen botsten ook nog tegen een stilstaande auto op. De fietser die ook ten val kwam, liep geen verwondingen op. De materiële schade was groot. j Spannende water- sprietloop- kampioenschap- 4 Pen f Hazerswoode De tafeltennisvereniging Avanti heeft j niet de gelegenheid te baat genomen om de bezwaren toe te lichten tegen het door de gemeenteraad van Hazerswoude vastgestelde bestemmingsplan Bedrijfster- rein Katjesweg. j Eind vorige week had Avanti dit kunnen doen tijdens een hoorzitting in het Provinciehuis te Den Haag. Present waren daar twee bestuurders van de provincie, ambtena ren daarvan en een representant van ae gemeente Hazers woude. Maar wie er ook kwam: geen vertegenwoordiger van Avanti. De vereniging vindt dat door de aanleg van het bedrijfsterrein aan de Katjesweg haar plannen voor het recreatief gebruik daarvan worden verijdeld. Avanti mëent dat er te weinig moge lijkheden voor het bedrijven van sport overblijven. Daarnaast trekt de club in twijfel of er werkelijk behoefte bestaat aan een bedrijfsterrein zoals op papier staat. RIJPWETERING Hans van i der Pauw Kraan heeft gisteren f de watersprietloopkampioen- jf schappen van Rijpwetering ge- 'l wonnen. De opbrengst van de- i ze kampioenschappen, die een d groot aantal deelnemers trok- ken, is voor de jeugdafdeling fe van de voetbalvereniging jr „Rijpwetering". Hoewel de op- t brengst nog niet is vastgesteld, jl staat wel vast dat de boeg- sprietloopwedstrijden een groot succes zijn geworden. Tweede bij de heren werd Piet van Zijl en derde Ton Duiven voorde. Bij de dames zegevier de Joke Timmermans uit Rot terdam, Agnes Duivenvoorde werd tweede en Klazien Rotte- J' veel derde. Zomerfeesten De praalwagen „Moederdag" in de straten van Oegstgeest Een close up van de personenwagen van de Leidse pprceleinfabriek ..De Leidsche Fles"

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4