Oppermachtig UVS in slotfase langs Verburch 'Nieuw' RCL wint oefenduel van KFC Kijken waar mijn grenzen liggen' TOCH WINST VOOR NIET- SPELEND AJAX LEIDEN Eitel Homan slaagt niet. Teleurstellend Rijnsburgse Boys 9~~.. partij voor iVolendam: 0-5 5PORTTRIBUIME Verlies Roodenburg André Moedig tweede in snelwandel marathon in „Zilver" voor Nico Schroten Wiiborts succesvol AALSMEER TE STERK VOOR NOORDWIJK LEIDSE COURANT Van onze sportredactie LEIDEN Zonder te spelen is AJax dit weekeinde weer een stap dichter bij de titel in de cricket-over gangsklasse gekomen. De reserves van Quick Haag, de nummer twee op de ranglijst, verloren zaterdag een inhaalduel tegen buurman HBS. Gis teren kwamen geen overgangsklassers In actie ook het treffen tussen HBS 2 en Ajax moest door de te gestaag vallende regen worden afgelast. Door het toch wel verrassende verlies van Quick is Ajax nu in een wel zeer riante uitgangspositie gemanoeuvreerd. Met twee wedstrijden meer ge speeld en een voorsprong van zeventien punten op de Hagenaars kan er nauwelijks meer iets misgaan. Zelfs is de mogelijkheid nu groot geworden dat de Leidenaars, voordat op 26 en 27 augustus tegen HBS en VOC moet worden aangetreden, al de titel én de promotie naar de eerste klasse op zak hebben. In dat geval zal Ajax overigens niet meer in het veld komen. Voetballers zullen dan de cricket collega's van de velden verdrijven. Stand: 1 Ajax 12-57 (4.75) 2. Quick H. 2 10-40 (4.00) 3. VUC 10-38 (3.80) 4. HBS 2 10-37 (3.70) 5. VOC 2 10-36 (3.60) 6. Hilversum 12-38 (3.18) 7. HCC 3 10-25 (2.50) 8. Hippo 12-22 (1.83) (Van onze tennismedewerker) VOORHOUT Eitel Homan is er op tennispark de Boekhorst niet in geslaagd zijn plaatsing waar te maken en daarmee de titel in de voornaamste categorie, het herenenkel C, op eigen park te houden. In de halve finale tegen Ka*wijker Olivier had hij nog net stand gehouden (2-6, 6-4, 6-4) en tegen medefinalist Han de Jong van Hillegom leek het ook te gaan lukken. De 7-5 winst in de eerste set was echter onvol doende. De Jong, die een ach terstand nodig heeft om gemoti veerd te raken, begon feller te spelen en won met 6-2, 6-4; een zege vrijwel identiek aan die In de halve finale tegen clubgenoot Frans v. Balen (5-7, 6-0, 6-3). De finale in het damesenkelspel C was een volledige Hillegom- aangelegenheid. In een langdurig baseline-duel zegevierde Petra Wessels over Riet v. Balen, door dat zij net wat meer variatie in haar spel legde: 6-4, 6-4. In het herendubbel zorgden Ho-- man en Rey en/oor, dat deze titel wel in Voorhout bleef. Met 6-3, 7-6 wonnen ze van het koppel Van de Geest/Uljee. Samen met Carla Jonkheer probeerde Elbert Rey ook het gemengd dubbelspel winnend af te sluiten, maar deze poging mislukte. Met twee maal 6-4 trokken Thea de Witte en wedstrijdleider Dick v.d. Meer aan het lanqste eind. Frans Grimbergen, die met machtsvertoon tot de eindstrijd bij de D-heren was doorgedron gen, werd het vuur na aan de schenen gelegd door Van Dijk uit Dieren. Met 7-5, 6-4 bleef hij toch» aan de goede kant van de score. De Amerikaanse J Schultz legde na zware strijd bij de dames be slag op de titel ten koste van Els Vink uit Lisse: 7-6, 4-6. 8-6. Overige uitslagen finales: DDC: D. Bosma/K. Kölme v. Joski—C. Apol/P. Wessels 6-1, &4; HDD: Bleyswijk/Jagers—Van Gen/en 2x 6-7. 6-7; GDD: Schultz/Knaap Remmelts/Van Gent 4-6, 6-3. 6-3; DDD: Meis/Ruys—Kannebley/Ac- censi 6-3. 6-1 (Van onze sportredactie) LEIDEN Roodenburg oefende in Krimpen aan den IJssel tegen DCV en verloor met 2-1. De nog incomplete selectiegroep van de Noordbewoners zal weer aange vuld worden met de van Sleutels teruggekeerde Reinier Verkuylen. Hij trok zijn overschrijving naar de zaterdagvierdeklasser in. Roo denburg werd in de eerste helft op achterstand gezet, maar kwam na rust terug door Peter van Houten, die een voorzet van Wim Ligtvoet bekwaam afrondde (1-1). Zes minuten voor tijd werd Roo denburg definitief op verlies gezet (2-1). Woensdag speelt Rooden burg tegen het Noordwijkse SJC, dat in Sassenheim gelijkspeelde tegen Teylingen (0-0). (Van onze sportredactie) RIJSBERGEN André Moedig, de invalide Leidse atleet en de eveneens gehandicapte Ebo Roek hebben in het Brabantse Rijsbergen duidelijk gemaakt niet voor „dwaze" opdrachten terug te schrikken. Hoewel trai ner en begeleiders deelname af raadden, schreven Moedig en Roek wel, op verzoek, In voor een koers over tachtig kilometer, die overigens in principe slechts voor snelwandelaars bestemd Achtervolgd door bange organisa- toren, die dertig kilometer toch wel als de limiet zagen, begonnen de rijders vrijdagavond om negen uur aan de barre tocht. Zaterdag morgen om tien uur passeerde Roek in zijn rolstoelde finish als eerste, op twintig minuten ge volgd door Leidenaar Moedig, die zich in het eerste gedeelte bewust had ingehouden. Ruim een uur later volgden de eerste snelwan delaars Een glunderende Moe dig: „Niemand had verwacht dat we het zo goed zouden doen. Zelf had ik er tijdens de eerste kilome ters toen we op een zandpad reden ook een hard hoofd in. maar het ging steeds beter". En besluitend: „Ja, veertien uu> rij den is wel erg veel. maar ik denk dat ik het volgend jaar toch weer doe..." LEIDEN Nico Schroten, Leids sportman van het jaar 1977, is bij de Nederlandse kampioen schappen snelwandelen over een afstand van 20 km. tweede geworden In een tijd van 1 uur en 41 minuten. Bij het polsstokhoogspringen werd Marc van Vliet, evenals Schroten lid van de Leidse atle tiekvereniging AV Holland, vierde met de goede prestatie van 4.60 Martin van de Hoorn liep de 3 km steeple chase in 9 minuten en 15 seconden en bereikte hiermee de 7e plaats. Alfred Verhoef en Frans Kroone werden op de loopnum mers 100 meter en 400 meter beide uitgeschakeld in de series met de tijden 11.4 sec. en 57.85 HILLEGOM Erik Wiiborts, Ne derlands meest veelbelovende tennistalent, blijft successen boe ken. Na de kampioenschappen t/m 14 jaar bracht hij gisteren ook de kampioenschappen t/m 16 jaar op zijn naam. Chiel Bolsius. de enige, die in staat werd geacht Wiiborts van de overwinning af te houden, werd in de halve finale onverwacht door René Moos af getroefd (6—7, 5—7) en moest zich tevreden stellen met de der de plaats via een 61. 63 zege op Harry de Wit. De finale tussen Moos en Wiiborts ging gelijk op. Beide spelers demonstreerden over ruime tenniskwaliteiten te beschikken. Ondanks het feit. dat hij een jaar jonger is, heeft Wii borts echter meer beheersing in zijn spel en dat gaf uiteindelijk de doorslag. Beide spelers won nen een set met 6—3. maar toen het er echt op aan kwam, hield Wiiborts het hoofd koel en won de derde set met 62. Moos, die voor het Amsterdamse Lucky Stroke tweede klasse heeft ge- soeeld. komt noa ervaring te kort. der- rijnSBURG De op zich fraaie „voorstelling" van het in nieuw 'ooi tenue gestoken team van Rijnsburgse Boys, stond, zo bleek negentig >sefl pjnuten later, in schril contrast met het daarop volgende, eerste övr{ oefenduel tegen eredivisionist Volendam. Geen moment toonde de d@r' thuisclub zich zaterdag de tegenstander waardig en de uiteindelijk Coi bereikte uitslag (0-5 voor Volendam) viel zelfs nog wat magertjes )vaï ufl. Maar dat tekende dan weer de redelijk ontspannen manier iters marop datzelfde Volendam zich in dit treffen manifesteerde... lker. Al na een kwartier spelen had Volendam duidelijk afstand genomen. niel Onder aanvoering van Cor Zonneveld, een van de betere spelers uit "17, het palingdorp, werd Rijnsburgse Boys op 0-2 gezet. Eerst via een 1 de, strafschop van Kees Molenaar (Cor Zonneveld was door Aalco Hassing Pee-gevloerd), vervolgens door een solo-actie van Zonneveld zelf, na een r 8, op maat van oud-Katwijker Kees Guyt. Rijnsburgse Boys kon de']tegen dit „rustige" geweld niet veel uitrichten. Alleen hard werkende i'fl Henk van der Zwan zorgde nog voor enig gevaar In de veertigste v'® minuut knalde Van der Zwan na een vrije trap van Hennie de Klerk net over. laak Votendam-trainer Jan Mak liet na rust alle wisselspelers (zes in getal) de: opdraven, terwijl ook bij de Boys drie invallers het veld betraden, vara Qges star, Hassing en Lijs van Egmond ruimden het veld voo/" Kees )ortf Heemskerk. Wil Groenendijk en Leo van Delft. Ook de tweede helft de gaf echter een pover duel te zien. waarin aan Rijnsburgse zijde slechts wat Wil Groenendijk in positieve zin opviel. Ook in dit speldeel maar een de kans voor Rijnsburgse Boys. Dit keer stond doelman Frans Hoek een 3PS- treffer van Cas Zwaan in de weg. Nadat nieuwe trainer Herman ïnoj Wijnands (ex-Ajax-amateurs) de zwakke Piet Haasnoot had vervangen 13) door jeugdige Henk Merbis, maakte Volendam definitief aan alle ^u9j twijfels een einde. Kees Molenaar. Jaap Visser - een fout van de onzekere Heemskerk uitbuitend - en Theo Vonk bepaalden de eind stand op 0-5 Daarmee duidelijk makend dat er voor Rijnsburgse Boys én t'ainer Wijnands noa veel werk te verrichten valt... JOOST CORNELISSENS (PARKER): (Van onze basketbal-medewerker) LEIDEN Op de nieuwe spelerslijst van Parker voor het basketbal- seizoen 78-79 staan de namen van Jim Woudstra, Emill Hagens en Joost Cornelissens als nieuwe spelers. De eerste twee zijn alom beltend, maar bij de naam Cornelissens ligt dat anders. Coach Hennie Blom wilde dit seizoen een jeugdspeler in zijn team hebben en na het Leidse juniorenbasketbal te hebben geobserveerd, viel de keuze op Joost, die met zijn zeventien jaar de jongste eredivisie speter zal zijn. Joost, afkomstig van, hoe kan het anders, het Bonaventura-college. startte vier jaar geleden met basketbal bij BS Leiden. Met diverse jwedstrijden voor het Nederlands kadettenteam belandde hij bij BV (Leiderdorp, de vereniging die de jeugdopbouw met Parker gebundeld' heeft Di jaar dus eredivisie voor Joost. Op zich weinig aantrekkelijk. Het lijkt een logische zaak dat in een team met negen topspelers er weinig •speeltijd overblijft voor een jeugdspeler zonder enige eredivisie-erva- ratg. Kan dat niet na een tijdje frustrerend gaan werken? jCornelissens meent dat het wel zal meevallen: „Ik geloof niet dat (|>et mij zal overkomen. Dat ik erg weinig aan de bak ga komen, Es det ik helemaal heb ingecalculeerd. Ik heb altijd in de eredivisie spelen en nu ik die kans heb gekregen moet je er wat voor ebben. Ik geloof dat iedere speler die in een duidelijk sterkere Masse gaat spelen, voor zichzelf een jaar nodig heeft om te acclimati- Ptwiil dit jaar gebruiken om te zien of eredivisie voor mij een haalbare Bart is". Ijamsen 0p een paar spelminuten zijn er natuurlijk volop voor Joost, prker gaat een ongekend zwaar seizoen tegemoet. Inclusief Europa pip zal de Leidse ploeg tot december zo'n 2 tot 3 wedstrijden per beek gaan spelen. Het zal ongetwijfeld om die reden zijn, dat Parker pm bijzonder sterk team op de been heeft gebracht. Toch zitten P risico's aan een team met zo'n brede basis. Den Bosch ging er Wt afgelopen seizoen aan onderdoor. Ptt6t gelooft dat het bij Parker wel mee zal vallen: „Die kant zal bij ons zeker niet op gaan. Wij hebben en/aren krachten. Parker s mentaal gewoon sterker dan Den Bosch en juist dat is belangrijk, «n Bosch ging op het eind aan zichzelf twijfelen en dat was fout. ten is natuurlijk wel waarschijnlijk dat er een concurrentiestrijd tussen' spelers onderling zal gaan spelen. Maar voor zover ik de spelers geloof ik wel dat die strijd zich alleen tot het veld zal beperken". icn V/aMa Het zag er lange tijd naar uit, dat de weinige toeschouwers, die de regen wilden weerstaan, genoe gen moesten nemen met een doelpuntloos duel. Er werden veel kansen gemist door Ron Bekooy en Kees Duprie en Koos Hannaart bereikte met zijn befaamde scho ten ook niet het juiste doel. De defensie van de ploeg uit Poeldijk kon lang onder aanvoe ring van Sjaak Vollebregt. hun beste man, standhouden en de tweedeklasser mocht van UVS zelfs redelijk uitverdedigen.Er ontstonden kleine kansen voor het doel van Wijnand Sloos, die ondanks enkele schoonheidsfout jes, weer goed voldeed. Pas m de tweede helft*begonnen de blauwwitten goed te storen en raakte de tegenstander meer in moeilijkheden. Na twintig minuten spelen, miste de overigens goed spelende Theo van Seggelen nog een prachtige kans voor open doel, maar nog geen kwartier la ter scoorde hij toch de eerste goal. Het moreel van Verburch was gebroken en Jan Verver werkte even later een voorzet van Bert Kort goed af: 0-2. Op rechts stichtte Wil Henskens de abso lute uitblinker afwisselend mei Jan Verver het meeste gevaar. De derde treffer werd dan ook dooi Henskens voorbereid door de bal naar Frits van de Heijden te pas sen, die gemakkelijk kon inschie ten. Hoewel de tweedeklasser Ver burch niet helemaal als maatstal mag worden aangevoerd voor hel bepalen van de sterkte van UVS, is het zeker, dat deze ploeg hard wil werken. Wil Henskens: „Et zijn een paar plaatsen, waarvooi reserves staan te trappelen. Logi sch, dat er dan door de spelers extra hard wordt gewerkt. En dal komt het spel van de ploeg na tuurlijk alleen maar ten goede" Met deze inzet en de aanwezige technische kwaliteiten moet de ploeg zoals die gistermiddag in Poeldijk speelde een belangrijke rol in de hoofdklasse kunnen gaan spelen. Gerard Desar is al tevreden, als de zesde plaats op nieuw wordt behaald, maar wel licht zijn er met dit team nog betere klasseringen te behalen.. Van onze sportredactie POELDIJK „Op het moment dat wij direct op de man gingen spelen, vielen er gaten in de verdediging van de tegenstander en dus ook doelpunten". Met deze uitspraak geeft UVS-trainer Gerard Desar aan, dat niveau verschil het gezicht van de eer ste oefenwedstrijd van de hoofd klasser tegen het Westlandse Verburch bepaalde. De Leidena- ren waren de volle negentig mi nuten oppermachtig, maar kon den lang niet tot scoren komen, totdat de speelwijze wat duidelij ker op de tegenstander werd afgestemd. Theo van Seggelen dook in een opening en rondde na een lange solo de aanval op een beheerste manier af tot het eerste doelpunt. Er zouden er nog twee volgen, waardoor de eindstand werd gebracht op 0-3. Joost Cornelissens: „Ervaring opdoen" Henk van der Zwan (tweede van links) haalt uit. Ex-Katwijker Kees Guyt haalt wijselijk het hoofd weg... (Van onze sportredactie) LEIDEN De drie zaterdag eersteklassers in de Leidse regio oefenden ook in het afgelopen week einde. Het Leiderdorpse RCL kwam voor de eerste maal binnen de lijnen en won de wedstrijd tegen het Amsterdamse KFC met 2-1. Minder verging het Noordwijk dat na de goede prestatie tegen Ajax nu niet verder kwam dan 2-3 verlies tegen zondag hoofdklasser Aalsmeer. Ook bij het Katwijkse Quick Boys stokte het ritme na de goede presta ties tegen FC Den Haag en FC Amsterdam. De formatie van oefenmeester Arie Lagendijk kwam niet tot scoren in het duel met het Wassenaarse Blauw Zwart (0-0). RCL zal in het komende seizoen met een op vele plaatsen gewijzigd team uitkomen. Aanvoerder Leo Holl, Wilbert Witteman, Johan van Duyn en Wally van Haver namen om verschillende redenen af scheid van de Leiderdorpse formatie. Wel trok Fred Pleyter zijn overschrijving naar de W Leiden in zodat hij ook in de komende jaargang beschikbaar is. RCL keek na de eerste helft tegen de Amsterdam se opponent (gedegradeerd naar de zondag derde klasse) tegen een achterstand aan. Een misverstand tussen de teruggekeerde Sjoerd Teske en doelman Bram Brandt werd afgestraft door Ed de Boer (0-1). Na de hervatting stelde de Racing orde op zaken. Eerst schoot hnkervleugelverdediger Ab Braat van grote afstand raak en vervolgens hielp Ben Heems kerk middels een strafschop RCL aan de winst. Noordwijk had in de wedstrijd tegen Aalsmeer weer de beschikking over Jan Willem Bogers en Frans van der Veen. maar moest toch zijn meerdere erkennen in de hoofdklasser. Nadat John van Dijk kort na de hervatting een voor rust opgelopen achterstand had geëgaliseerd (1-1) keek de kust- ploeg een minuut later al weer tegen een achter stand aan (1-2). Noordwijk kwam nog eenmaal terug via Sjoerd Boot maar moest drie minuten voor tijd toch de winst aan Aalsmeer laten 2-3. Noordwijk vervolgt de oefencampagne dinsdag tegen de eerste divisieploeg Telstar Quick Boys en Blauw Zwart speelden een aantrekke lijke wedstrijd die in een doelpuntloos gelijkspel eindigde. Dit hadden de Katwijkers vooral te danken aan doelman Theo Guyt die de meest wonderbaarlij ke reddingen verrichtte. Voor rust redde hij fraai op inzetten van Pieter Donath en Ben Conradi. Ook Quick Bovs zocht het offensief, echter Hans van Duyn en Jaap Heerikhuisen vonden Blauw Zwart- doelman Peet Pieterse op hun weg. Kort voor het laatste fluitsignaal kwam Blauw Zwart goed weg toen Jaap Heerikhuisen de paal trof. John van Dijk (hier op archief in duel met RCL-er Koos "Haneveld) scoorde het eerste doelpunt voor Noordwijk in he' oefentreffen met Aalsmeer.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 17