PSV op de goede weg, Feyenoord niet FC Den Haag ontluisterd Vogts breekt been Lotto Supertrio Duitse lotto FBO weer compleet Pleun Strik naar NEC Vejgaerd wint grootste jeugd voetbal- toernooi Sneekweek voor Luud Hof voorbij PAGINA 14-; De winnende getallen van lotto zijn: 5-7-8- 10- £2 Reservegetal: 2. Het aantal deelnemers bedrc 581.052. Zij zorgden voor e inleg van 2.557.978,- waarv een eerste prijs 539.140,-, tvvi de prijs 121.504,-, derde 182.256,-, vierde en vijfde pu 234.008,-. De uitslag van het supertrio cot-prijs) is: 12 - 3 - 13. 1. Nu; mer 12 Danish Delight (A. I nuel), 2. nummer 3 Soling (H. v: Kraats), 3. nummer 13 Gilseng Webb). Niet gestart, nummer Laureada. Omzet 165.871,-. (j betaling: 665,20. De winnende getallen van Westduitse lotto zijn: 4-11- - 31 - 33 - 45. Reservegetal: 16. Hamburger SV uitgeschakeld door Arminia Bielefeld BIELEFELD De eerste ron» van het toernooi om de Wei duitse voetbalbeker heeft e« verrassende uitslag opgeleven Arminia Bielefeld, pas gepromj veerd naar de Bundesliga, sch» kelde Hamburger SV uit do* een overwinning van 2-1. Uitbl» ker in Bielefeld was de Brit K» vin Keegan. Hij creëerde fra» kansen voor zijn Hamburgt ploegmakkers, die er echtr geen raad mee wisten. Topscorer in de eerste bekerra de was Dieter Höness van Vf* Stuttgart. Hij scoorde zeven do» punten tegen de amateurs v» Spandau Berlijn, dat met 12) werd verslagen. Borussia Do» mund won met 14-1 van de am teurclub Schwenningen met z| doelpunten van Wolfgang Vöge. Klaus Fischer, de spits van Sch». ke, bleek zijn vorm weer terug hebben. Hij scoorde drie doelpu» ten tegen 1860 München dat nv. 5-0 werd verslagen. RHEYDT Berti Vogts, de We* duitse international, heeft zatei dag tijdens een oefenwedstrijd van zijn club Borussia "Monche» gladbach in Rheydt tegen VP Wupperlal een been gebroke: Borussia won de wedstrijd m» 4-2. DEN HAAG De Federatie va» Betaalde Voetbalorganisatie! (FBO) is weer compleet. FC Am sterdam heeft zich weer aang» meld als lid en daarmee is hcj aantal leden op 37 clubs gek», men. Alle clubs in het betaalde voetbi behoren dus weer tot de FBO. FC Amsterdam stapte in decembe '76 uit de organisatie omdat vooi zitter Stoop meende dat de FBO zich niet met specifieke werkge verszaken bezig hield. EINDHOVEN Middenveld* Pleun Strik (34) heeft een tweeji rig contract getekend bij NEC Strik stond nog een seizoen o» der contract bij eerste divisiever, eniging Eindhoven. Strik vertrok twee seizoen gel»i den bij PSV en ging naar stadgej noot Eindhoven, waar hij ee»j driejarig contract tekende. Strij degradeerde het eerste seizoed met Eindhoven naar de eerst» divisie. Hoewel hij op dat momert van plan was bij Eindhoven ij vertrekken besloot hij alsnog eet jaar te blijven, zij het dat hij ve*L wedstrijden door blessures mist*] EINDHOVEN Een goed spe lend PSV heeft zaterdagavond voor 11.000 toeschouwers het Engelse Arsenal met 2—0 versla gen. Gerrie Deijkers en Harry Lubse maakten beide doelpun ten terwijl René van de Kerkhof in een glansrol verkeerde. Willy van der Kuylen en Toms Smits bleven nog buiten de lijnen van wege een virusziekte. Het Bredase NAC heeft zaterdag avond met 42 verloren van Everton. Voor Everton scoorden Walsh, Dobson en Latchford (2x). Voor NAC scoorden Mohorovich en Vreyssen tegeri Voor ruim 1500 toeschouwers heeft NEC uit Nijmegen zaterdag avond een oefenduel tegen Trek vogels met 31 gewonnen. De ruststand was 1—1. Wel kwam de Nijmeegse eredivisieclub nog met 01 achter door een treffer van Willemse in eigen doel, maar daarna zetten Ronald Hendriks en Ejgene Marijnissen (2x) NEC op winst. Ajax won in Leeuwarden met 2—1 van de eerste divisieclub SC Cam- buur. Erkens opende in de 17e minuut de score. Ferwerda maak te nog voor de rust gelijk. In de 67e minuut scoorde Clarke echter het winnende doelpunt voor Ajax. Er waren 7000 toeschouwers. In Rijnsburg won Volendam met 50 van Rijnsburgse Boys, uitko mend in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Bij rust was de stand 2—0 voor Volendam. De doelpunten kwamen op naam van Molenaar (2)t Sonneveld, Visser en Jonk. Er waren 1500 toeschou wers. Haarlem versloeg in Hardenberg HHC met ruime cijfers. Het werd 8—0. De ruststand was 40. De doelpunten kwamen op naam van Haar (2), Beek (2), Van de Berg (2), George en Reuser. Er waren 2000 toeschouwers. Twee Nederlandse clubs hebben oefenduels gespeeld tegen Belgi sche verenigingen. Eindhoven speelde bij Berchem, pas gepro moveerd naar de hoogste divisie in België, gelijk met 11. Al in de vijfde minuut bracht Schapen donk Eindhoven op een voor sprong van 1—0, Cornells herstel de het evenwicht in de 61e mi- Wageningen was op bezoek bij de eerste klasser Kortrijk. Door doelpunten van Bish en Braam wonnen de Wagenaars met 20. Vitesse won zaterdag voor slechts 200 toeschouwers met 3—1 van de Schiedamse eerste divisiever eniging SW. De rust brak aan bij de stand 20. De Arnhemse doel punten kamen op naam van Gerd- sen, fyleijers en Bleyenberg. Van der Vlist maakte de enige tegen treffer. Excelsior heeft zaterdag op Wou- destein met 20 gezegevierd over hoofdklasser Xerxes. De stand was reeds bij de rust be reikt. Pattinama en Van de Mun- mk waren de doelpuntenmakers. In Terneuzen won FC Dordrecht gisteren met 81 van de tweede klasser Terneuzen. De doelpunten van Dordrecht werden gescoord door Van der Linden (2), Van der Gijp (2), Dubbeldooms (2), Van Kuik en Hendriks. Bogart maakte het doelpunt voor Terneuzen. Feyenoord is in een vriendschap pelijke wedstrijd tegen de Bun- desligaclub VFL Bochum ferm onderuit gegaan. Voor 6000 toe schouwers versloeg Bochum gis teren de Rotterdammers met maar liefst 41. Zes minuten voor het einde bepaalde Budding de eindstand op 41. Het toernooi in Groenlo is gewon nen door Standard Luik. De finale tegen RWDM eindigde voor 2500 toeschouwers onbeslist, 1—1. In de verlenging vielen geen doel punten meer. Bij het nemen van strafschoppen schoot Standard iets beter. De Matos had de Luik se club in de achtste minuut óp 1—0 gezet, Nico Jansen maakte een kwartier na rust gelijk. FC Twente werd derde door Go Ahead Eagles met maar liefst 7—2 te verslaan. Gritter (3), Bos (2). Otto en Thijssen scoorden voor Twente, Körver en Kist de den dat voor Go Ahead. FC Groningen heeft, dankzij een doelpunt van Eddy Bakker in de 37e minuut, gewonnen van Bohe mians Praag uit Tsjecho-Slowa- kije. Er waren 3000 kijkers in Groningen. Reeds na acht minuten tekende Max Bereklauw gisteren met zijn treffer ervoor dat Helmond Sport tegen de Engelse vierde-divisie- club Darlington voor de eindstand 10. Er waren 1500 toeschou wers. Fortuna heeft gisteren met 10 van Sparta gewonnen. Het doel punt viel pas vijf minuten voor tijd en kwam op naam van Titaley. Er waren 1500 toeschouwers. AZ'67 heeft het Club Brugge toer nooi gewonnen. In de finale ver sloeg de Alkmaarse ploeg de toe komstige tegenstander in de Eu ropa Cup II, Ipswich Town, met 2—0. Burley schoot in eigen doel en Kees Kist zorgde voor de twee de trefer van AZ. Organiserende vereniging Club Brugge eindigde zelf op een tegenvallende derde plaats door Wacker Innsbruck met 5—1 te verslaan. Verheecke. Courant (2). Ceulemans en Van der Eycken maakten de doelpun ten voor de ploeg van Happel, Schwarz scoorde tegen. LEIDSE COURANT, lust aan te vullen met nog wat meer energie. Leicester City kon zelfs halverwege de tweede helft een staaltje "spelen-op-balbezit" etaleren, dat de povere verrich ting van FC Den Haag nog eens extra ontluisterend accent ver schafte. Dat deed de score eigen lijk al in voldoende mate. Nadat Goodwin met een kopbal uit een voorzet van Kelly voor 4-0 had gezorgd was het in de laatste minuut nog bijna 5-0. Maar dit bleef FC Den Haag bespaard. Piet de Visser heeft al genoeg om over na te denken. FRANK WERKMAN Scoreverloop 4 Christie 1-0; 14 Christie 2-0; 45. Hughes 3-0; 83. Good win 4-0. Scheidsrechter: Van Etteko- ven; toeschouwers: 1500. FC Den Haag: Galjé; Zondervan. Wickel, Van Vliet, Lorié; Albertsen (Blijie), Ouwehand, Jonker; Hoe- kema, Van Leeuwen, Goemans; Leicester City; Wallington; Whit- worth, Rofe, Webb. O'Neill. Kelly; Grewcock (Goodwin), Williams; Christie (Farmer), Hughes, Arm strong. AALSMEER Het grootste inter nationale jeugdvoetbaltoernooi dat ooit werd gehouden, er na men 77 buitenlandse en 67 Ne derlandse ploegen aan deel, heeft zaterdag in Aalsmeer in de A groep (16-18 jaar) een overwin ning opgeleverd voor het Deen se Vejgaerd. De ploeg versloeg in de finale Djurgaqrden uit Zwe den met 2-0. De Denen verdienden daarmee een vijftiendaagse trip naar Cana da en de Verenigde Staten. Bij de B-jeugd (14-16 jaar) eindigde het Engelse Surrey Schools als win naar door in de eindstrijd de strafschoppen beter te benutten. FC Eastereraigs uit Schotland hield de Engelsen gedurende cf§ normale speeltijd en de verlen ging op 2-2. I De spelers van Surrey legden door hun overwinning beslag op een achtdaagse reis door Fran krijk. DEN HAAG De verbazing maakte uiteindelijk plaats voor verbijste ring. Met maar liefst kreeg FC Den Haag gisteravond een geweldig pak slaag van Leicester City, nota bene een team uit de Engelse tweede divisie en bijgevolg dus zeker geen hoogvlieger. Als het eerste optreden van FC Den Haag in het Zuiderpark een maatstaf moet vormen voor de mogelijkheden van de ploeg komend seizoen ziet het er zeer somber uit voor de ploeg van Piet de Visser, die de gang van zaken gisteren met zeer gemengde gevoelens heeft gadegeslagen. Hij heeft met de kleine anderhalfduizend kijkers moeten constateren dat de oefenreeks tegen amateurclubs een vertekend beeld heeft gegeven en tevens dat het weinig verheffende spel van vrijdag tegen Heerenveen zeker geen negatieve uitschieter was. Rob Ouwe- hand was met zijn afstand schoten nog één van de nuttige spelers van FC Den Haag. (Foto rechts). stander, kon machteloze pogin gen van FC Den Haag dan ook zonder al te veel problemen het hoofd bieden. Van Leeuwen, die zich gaandeweg maar wat liet terugzakken, kon het tegen de robuuuste John O'Neill nauwelijks bolwerken en met deze uitgetrok ken angel was eigenlijk alle offen sieve gevaar verdwenen. Het aan tal vermeldenswaardige acties van FC Den Haag bleef dan ook beperkt tot een handvol. Zo schoot Jonker na een serie goede bewegingen naast, stuitte een kopbal van Goemans af op een Engels lichaam, ging een half mislukte omhaal van Hoekema net langs de paal en hadden inzetten van Albertsen (door Webb van de lijn getrapt), Ouwe hand (redding doelman Walling ton), Wickel (van de lijn getrapt^ door Kelly) en Jonker (door doeF~ man Wallington gekeerd in sa menwerking met de doelpaal) wellicht een beter lot verdiend. Maar het spel van de thuisclub was er eigenlijk niet naar, ook niet na de pauze toen FC Den Haag trachtte de getoonde werk- SNEEK Met afgelopen week einde is de 43e Sneekweek be gonnen. In 29 klassen waren in totaal 1048 zeilers actief, bijna negentig minder dan het vorig jaar. In de Regenboogklasse, traditio neel het hoofdnummer, won Har ry Amsterdam tweemaal. Zaterdag brak de mast van de boot van Luud Hof toen hij in gunstige positie lagi De kansen van Hof om de Sneekweek t^ winnen zijn nu wel verkeken, daar er niet wordt gerekend met een aftrekra ce. Morgen begint de wedstrijd Friesland Holland in de Regen boogklasse. Jos Jonker trekt ten aan- val. waarbij links Fred Goemans en op de achter- i grond John Lorié toekij ken. (Foto on- I deO Dit gebeurt ook bij zeilen. De Daaristieweer van de Warmonder Van Grieken is „plat" gegaan en de bemanning van deze 470-boot tracht het schip weer in de race te krijgen. De terechtwijzing die Leicester City gisteravond uitdeelde kon wel eens op het goede moment zijn gekomen, hoewel het een hele toer zal worden om van het zoekende FC Den Haag een geheel van iets meer allure te maken. Natuurlijk, in de basis ontbraken zeker twee vaste krachten in de persoon van Lex Schoenmaker en Joop Korevaar, terwijl Aad Kila ook nog steeds niet beschikbaar is. Maar het is de zeer de vraag of het met de twee geblesseerden zo veel beter zou zijn gegaan dat de genadeloze afstraffing en blootlegging van de zwakke punten zou zijn voorkomen. En als je daar bij bedenkt dat Leicester City vorig seizoen kansloos uit de hoogste Engelse afdeling degradeerde is meteen duidelijk hoe veel er bij FC Den Haag zal dienen te veranderen. In de fout Al in de vierde minuut van het teleurstellend bezochte duel be gon de ramp zich af te tekenen. In die fase van aftasten ging libero Ton Wicket zo desastreus in de fout dat niet alleen de oud-Utrechtenaar daardoor in de rest van het duel volledig de kluts kwijt was, maar tevens zijn defensie met een portie onrust opzadelde die niet meer ver dween. Wickel. in huis gehaald als de man die rust moet brengen in de linie die vorig seizoen ook een verre van onwankelbaar bolwerk vormde, heeft al in de oefencam pagne tegen zwakke opponenen- ten een weinig overtuigende in druk gemaakt en die impressie kreeg gisteravond nog eens extra accent in zijn optreden tegen de Engelse profs. Want ook aan de tweede en derde Britse treffer had Wickel schuld, de eerste keer door met aanwezig te zijn toen er een doorbraak ontstond, waar uit de hoekschop volgde die Christie benutte om doeltreffend in te koppen, de tweede keer door foutief terug te koppen, waardoor Hughes doelman Galjé met een beheerst boogje kon pas seren: 0-3. Rampzalig Die rampzalige score was niet in de laatste plaats te danken aan de matige wijze waarop FC Den Haag inspeelde op de taktiek, die Leicester City hanteerde. De Britten posteerden 'bij balbezit onmiddellijk vier man in de spits, waardoor er in de defensie van FC Den Haag meteen het een en ander ge(re)organiseerd diende te worden. Rob Ouwehand, die zich in de loop van de ontmoeting ontwik kelde tot één var> de nuttiger spelers van de Haagse ploeg, vooral dankzij zijn afstandscho ten, moest zodoende als tweede voorstopper fungeren, hetgeen de overschakeling van verdediging naar aanval nog moeizamer deed verlopen. Voeg daarbij een volle dig falende Roger Albertsen en een nauwelijks tot aanvaardbare acties komende Hoekema en de problemen voor de twee resteren de spitsen, Henk van Leeuwen en Fred Goemans, zijn gekenschetst. Chaotisch Zonder leidende figuur op het middenveld, ook Jonker kon zich in dit opzicht niet opwerpen, bleef FC Den Haag een chao tisch spelpatroon ontwikkelen, voor zover er al van patronen sprake was. De Hagenaars kon werklust niet worden ontzegd, maar van enige Üjn was totaal niets zichtbaar. Leicester City, dat fysiek aanzien lijk sterker was dan zijn tegen-

Leidse Courant | 1978 | | pagina 14