itelkansen loordwijk terk ledevalueerd Degradatie Roomburg Strafworpen rédden Fiks Godyfa moeizaam langs Nathania: 3-2 EERSTE PLAATS VOOR LZ'86 •^Leiden" >p vierde jSlek PORTTRIBUME ÏV BLIJFT OVEREIND EERSTE DUEL: 1-1 GELIJKSPEL IN RETURN NU VOLDOENDE VOOR NEDERLANDS KAMPIOENSCHAP Rijnstreek kampioen LEIDSE COURANT émA Van on2e sportredactie "^^RDWIJK De kansen van Noordwijk op het landskampioen- ip bij de zaterdagamateurs zijn na de eerste confrontatie met :elhouder van de eerste klasse B, ACV, sterk gedevalueerd, alleen kwam Noordwijk in eigen huis niet verder dan een 1—1 cspel (bijna per definitie te weinig voor een thuisclub), maar ral de wijze waarop deze voor Noordwijk ongunstige puntende- jtot stand kwam, bestempelt ACV als dé favoriet voor het treffen jzaterdag in Assen de beslissing moet gaan brengen. Hoewel teams uitstekende mogelijkheden hebben gehad op zelfs een overwinning, straalde het optreden van ACV toch beduidend zelfvertrouwen uit. Vertrouwen dat met name in het spel van •erder-middenvelder Ronals Manders tot uiting kwam. Manders dan Noordwijks sterke Kees Karstens als tegenstander n - toch groeide juist hij uit tot veruit de beste speler van (veld. lat middenveld ook,, impo- le ACV het meest. Jack Sou- (amateurinternational) bleef aar onder het normale ni- maar met de hard werkende Postma werd juist op dat igrijke gedeelte van het Iwijk-terrein een overwicht -gerlebouwd. Konden spitsen Bert r, Rolf Veneboer en de toch izige Jan Mennega regelma- •rk worden gelanceerd en Ien ook uitstekende mogelijk- in gecreëerd. werkte Noordwijk dat ACV- icht op het middenveld wel hand. Het mag dan de teling zijn geweest van trai- jjohn Eelman om de Asser-te- Q fïtander „te laten komen" - te- I ruimte kan teveel van het Ie zijn' Wat ook ACV-trainer Koetsier beaamde. „Wij :hten het spel daar volledig ten, dat hebben we dan ook ■H^g gedaan." "^■werkten zaterdag nog twee g^nre zaken mee in het ACV- ^^wicht op het middenveld, da Assenaren als moreel de sterk 1 Nji van het veld deed komen ienstrCj Boot bijvoorbeeld. De !n 'trdwijk-aanvoerder was we de 'jwezig, maar zeker niet topfit succ <en Een kuitblessure verminderde het normale aantal kilometers van Boot in negentig minuten voetbal met de helft, waardoor met name Soumeru alle ruimte kreeg die hij zich kon wensen. En verder was daar het veelvuldige balverlies van Noordwijk. Eelman later: „Er werden te vaak domme fouten gemaakt bij het opzetten van aan vallen. Als de pass moest komen werd er balverlies geleden. Op zo'n moment kan je als midden velder lopen wat je wil, maar die tien meter achterstand op je di recte tegenstander valt dan echt niet meer zo simpel goed te ma ken." Iets wat Noordwijk al in de eerste minuut duidelijk merkte. De mis ser was van Jaap van Kesteren, de voorzet van Hooyer. Zwaar gehinderd door Noordwijks voor stopper Frans van der Veen, mis te ook Mennega, maar de volledig vrijstaande Soumeru slaagde er wel in de bal onder controle te krijgen. Beheerst zocht Soumeru met de binnenkant van de rech tervoet het Noordwijk-net, langs de kansloze Albert van der Niet verdween het leer net voorlangs. De eerste meer dan reële moge lijkheid die in deze wedstrijd door vele andere zou worden gevolgd. Want wat er na afloop ook door beide oefenmeesters zou worden beweerd (zowel Eelman als Koet sier meenden dat hun teams dui delijk beter konden) - offensieve dadendrang kon Noordwijk en ACV niet worden ontzegd. Ook verdediger Hans Westgeest van Noordwijk niet. Op het moment Sjoerd Boot van Noordwijk. geconcentreerd in actie. Boot kopt stijlvol de opening streffer achter niet zichtbare ACV-doelman Roelof Hoekman - Asser-verdediger Gerard de Roo is ook al gepasseerd. eenmaal zou Noordwijk een kans op 20 krijgen. Direct na de hervatting ging Jan Willem Bo- gers op avontuur, John van Dijk tikte de bal door en Kees Kar stens stond oog in oog met ACV- goalie Hoekman. Het mislukte schot van Karstens betekende de ommekeer in de wedstrijd. ACV nam meer en meer het initiatief over, het middenveld steeds beter hoe gebruik te ken van de geboden vrijheid en Noordwijk raakte in de proble men. Het leverde ACV in de twaalfde minuut de gelijkmaker op Manders flitste door de fout op fout stapelende Noordwijk-ver- dediging. schoof de bal ook langs de uitgelopen Ab van der Niet en Bert Hooyer was ter plaatste voor het laatste tikje: 1—1 Het ontbrak Noordwijk in het res terende gedeelte aan de kracht om alsnog de zo verlangde twee de treffer middels een stotoffen- sief te bewerkstelligen. ACV bleef de strijd beheersen, maar had vreemd genoeg nog eenmaal de hulp van het houtwerk nodig om de 11 te behouden. John van Dijk. evenals Rob Suttorp in de basisopstelling omdat Ruud Bro- nng naar aanleiding van een in de bekerwedstrijd tegen ACV op gelopen officiële waarschuwing voor twee wedstijden is geschor st, nam een minuut voor tijd de door ACV-verdediging half weg gewerkte bal ineens op de slof. De bovenkant van de lat stond evenwel een Noordwijk-doelpunt in de weg. Eelman, besluitend: „In die twee wedstrijden tegen ACV hebben we nu al vijf keer tegen de paal of lat geschoten. En hoe je het ook bekijkt, een vorm van pech is dat toch we- I GERT-JAN ONVLEE Een andere acfie van Noordwijks middenvelder Sjoerd Boot had zijn team definitief in veilige haven kunnen brengen. Nadat John van Dijk al kogelhard de linkerstaander had gevonden, zal Boot echter in de rebound de rechterpaal op zijn weg vinden dat in de vierentwintigste minuut het spel „even stil stond", besloot Westgeest tot een hoge, dwarre lende voorzet. ACV-rechtsachter Gerard de Roo verkeek zich op de „waaiende" bal en terwijl doel man Roelof Hoekman weigerde in' te grijpen kon de hoog opverende Boot koppend Noordwijk op voor- sorona zetten: 10. Even viel ACV vervolgens als koe le, bedachtzame, slimme ploeg door de mand. Even leek het er op dat Noordwijk verder afstand zou gaan nemen. Het houtwerk stond echter een tweede goal van de thuisclub in de weg. Eerst bij een verschrikkelijk schot van John van Dijk, vervolgens in de rebound van Sjoerd Boot. Nog i opj Desn o - iooi i atchj 'lijke "8|!|Bn onze sportredactie) johriARLEM In het na- ip mhaal zaalvoetbaltoer- oi voor selektieteams I 'de Beijneshal te Haar- I is het Leidse team 1 mi itekend voor de dag ertakomen. Tenslotte werd met een zeer eervolle in Arde plaats beslag ge- d. Die prestatie krijgt ucc£ meer reliëf doordat kw! iluitend het Sassen- te |mse Landwer-spelers toed tchikbaar kon stellen w0 tr andere potentiële let ididaten allen moes sekt afzeggen, geleien (in casu Landwer) trad Ville 'oule A aan tegen Haarlem, n e>rd-Holland en Groningen. >n. len wist met vijf punten op vooieerste plaats te eindigen en ;am if concurrent Haarlem net an i puntje voor. In Poule B i twd Gouda winnaar door na ge: fschoppen te winnen van het gen neens met vier punten hac indigde Nijmegen. Ie halve finale moest Leiden hoofd buigen voor Gouda tj.c 1—3. Haarlem won van Nij pen met dezelfde cijfers: leens 1—3. De strijd om de e plaats bracht Leiden ook lig geluk. Hoewel een knap resultaat tegen het sterke (gen werd bereikt, greep ilfde ploeg door het beter sn van de strafschoppen de plek. Gouda moest Haar de finale een 1—1 gelijk- toestaan, maar zegevierde •lotte door de wederom be- ligde strafschoppen beter te LEIDEN In de meeste afdelingen stond op de laatste dag van de tenniscompetitie niet al teveel meer op het spel. Voor Roomburg lag dit echter anders; via een 6-3 overwinning kon de degradatie alsnog worden ontlopen. In de damespartijen, werd tegenstander Dash 2 op een achterstand gezet. Annette v.d. Mey toonde zich duidelijk sterker dan mevr. Hesvelt (6-4, 6-2) en de geroutineerde Milou Penseel versloeg mej. v.d. Weele met nog ruimere marge (6-0, 6-4). De Roomburgheren faalden echter volledig. Hans Keizer was kansloos tegen Van Kuijen en Marinus Brooshooft kwam niet verder dan 3-6, 1-6 tegen Van Goris. Jürgen Peters bracht het nog tot een derde set, maar hierin schoot hij ruimschoots tekort (6-0, 5-7, 1-6). De dames brachten Roomburg nog dichterbij, maar na een'6-2, 6-0 verlies van Peters en Van de Zee In het herendubbel was de laatste kans verkeken. De gemengddubbelspelen, werden toen maar gedeeld, waarmee Dash een 5-4 zege behaalde. In tegenstelling tot Roomburg heeft Sassenheim zich wel in de Overgangsklasse A kunnen hand- haven. Zij behaalden een tweede v00r Hilversum, plaats in hun afdeling achter |n <je Overgangsklasse B was er Zaandam, waarmee het krachts verschil wel zeer groot was. Gis teren kwam Sassenheim evenals in het eerste treffen niet verder Leidse Hout ook gisteren weinig dan een 8-1 nederlaag. Peter Pau- eer te behalen. Vooral voor de wels zorgde in zijn single voor Leidse Hout viel de nederlaag het enige winstpunt. groot uit. Alle partijen werden in Forescate heeft geen kans gezien twee sets verloren tegen kam de laatste wedstrijd klasse met winst te beëindigen. Bram Madera behaalde een impo nerende 6-0, 6-0 overwinning op pioen Waddinxveen. De vanuit het tweede team voor Mia Smit inge vallen Annemieke Cats, deed het haar tweede set niet slecht Verket, maar de andere single- tegen de oud-Hoofdklasse speel- laars moesten met verlies genoe- ster Henriëtte Laan-Ruinen (4-6). gen nemen. Koemans verkoor van De Munnik gaf Zandvoort redelijk Everaars (2-6, 4-6), Visbeen van partij, maar kon net geen gelijk- Van Eykeren (2-6, 2-6) en Van de spel in de wacht slepen. Peter Capellen van De Haas (7-6, 2-6, Wolterink scoorde voor De Mun- 1-6). Monique v.d. Storm kon het nik de winstpunten. Zijn enkel niet bolwerken tegen mej. Giel won hij met 3-6, 7-6. 6-4 van Koemans en Van de Capellen met Joke v. Sas met 7-6, 6-0. Bart zorgden in het eerste herendub- v..d. Feen en Joke v. Sas waren bel voor het tweede winstpunt via in hun singles dichtbij een over een drie sets zege. Na delen van winning, maar kwamen beiden in de mixed was de eindstand 8-3 de derde set net iets te kort. LEIDEN Het Oegstgeester Fiks heeft zich door een overwinning in de degradatiewedstrijd tegen het Haagse HSV verzekerd van prolongatie van de tweede klasse. De beslissing viel pas bij het nemen van strafworpen nadat de officiële speeltijd in 6-6 en de verlenging in 7-7 waren geëindigd. Het ter gelegenheid van het 45 jarig jubileum van De Algemene gehouden toernooi is gewonnen door Zuiderkwartier. Het degradatieduel tussen HSV en Fiks bracht alles wat dit soort wedstrijden aantrekkelijk maakt. Een brok nervositeit bij spelers en publiek, spanning en sensatie, echter weinig goed korfbal. Wat spanning betreft was dit duel met verlenging en strafworpen goed gedeeld. Beide ploegen deden dan ook weinig voor elkaar on der. Fiks kende rond de rust een sterke periode waarin het door Rob Nonhebei van 1-1 naar een 3-1 voorsprong en na rust tot 4-2 wegliep. HSV herstelde zich hier na echter en kwam ondanks dat pas de derde uit een reeks toege kende strafworpen benut werd, weer gelijk (4-4). Het laatste kwar tier nam Fiks noa tweemaal een (Van onze sportredactie) LISSE Godyla heeft zaterdag middag in de snikhete, maar toch goed bezette Gemeentelijke Sporthal in Lisse, een kleine ze ge (3-2) behaald op Nathania. De Leidse zaalvoetbalkampioen had in deze eerste wedstrijd voor de finale van het Nederlands Kam pioenschap erg veel moeite met de heersende kampioen uit Rhe- den. De ploeg had zich waar schijnlijk een betere uitgangspo sitie gewenst voor de return, vandaag in de Sporthal „De Dumpel" in Velp (20.00 uur), want winnen beide ploegen alle bei, een wedstrijd dan is het doelsaldo van doorslaggevende betekenis. Niettemin betekent de zege in de thuiswedstrijd dat Godyla aan e.en gelijkspel in het- verre Velp genoeg heeft om de kroon te zetten op een sterk zaalvoetbalseizoen. Godyla verwierf zich in de begin fase van de wedstrijd al een aar dige ruggesteun. In de vierde mi nuut zette de opkomende Jos Faas een combinatie op met de „kaatsende" Theo Godyla en met een harde schuiver zag de ope ningstreffer het levenslicht: 1-0. De Lisser ploeg zette onmiddellijk de onrustig spelende Rhedense opponent onder druk maar miste precisie in de afwerking. Godyla moest na 16 minuten de tol beta len voor deze nonchalance toen inleidend balverlies van Gerard van Beek Raymond van Schuck- mann in staat stelde de gelijkma ker te laten aantekenen: 1-1. Fraaie knallen van Frans van der Laan en Harry van der Zwet von den vervolgens Nathania-doelman Kees de Jong op hun weg. maar ook diens collega aan de andere kant, Wilem van Harskamp, moest handelend optreden om een po ging van Rini Kromdijk onschade lijk te maken. Na de hervatting trok Godyla het initiatief wat nadrukkelijker naar zich toe, maar moest toch nog tot de tiende minuut wachten alvo rens een 2-minutenstraf van Henk ten Cate het breekpunt in de wedstrijd vormde. Een dubieuze beslissing van de eigenzinnige ar biter Verhagen uit Amsterdam be groette de Nathania-speler met een sarcastische glimlach en kon vervolgens de strafbank opzoe ken. Godyla sloeg in de „power- play" onmiddellijk toe. De marv meer-situatie werd goed uitge speeld en Ruud van der Voort kon op een assist van Gerard van Beek de tweede treffer achter Kees de Jong frommelen: 2-1. Nog voordat Ten Cate in het veld terugkeerde keek zijn ploeg al te§en een 3-1 achterstand aan; Harry van' der Zwet schoot zijn ploeg op aangeven van Theo Go dyla naar een ruimere marge. De Lissese finalist had toen al erg veel moeten geven in de „sauna" die de Gem. Sporthal was gewor den en moest gas terugnemen. Daarbij moest het zwaar gaan leunen op de kwaliteiten van doelman Van Harskamp, die fraaie reddingen verrichtte op in zetten' van Piet Smit en Henk ten Cate. Vier minuten voor tijd was ook hij kansloos toen Ten Cate van dichtbij toesloeg, nadat Jan van Slooten zich wat al te veel „spielerei" had veroorloofd. De winst was voor Godyla, maar of MnaTOnTnosmoeieTblifken.."' ten <Jate van Nathania (rechts) zet Jos Faas de voet dwars. Ten Cate zou later voor twee minuten naar de bank worden verwezen juist in die periode dick van der bijl zou Godyla Lisse toeslaan LEIDEN De zwemvereniging LZ'86 is win naar geworden van het door de voetbalclub Lugdunum georganiseerde „Vijf-sportentoer- nooi". De Leidse zwemmers en poloërs stel den die eerste plaats én wisselbeker veilig middels een overwinning op het laatste on derdeel. voetbal. LZ'86 klopte eerst Ons' Eiland met 1—0 en bleef vervolgens via strafschoppen de baas over volleybalvereni ging Gemini Kangeroes. De vier punten die LZ'86 door die overwin ning veroverde, bracht de Leidse zwemclub op een puntentotaal van twaalf. Lugdunum. vanzelfsprekend niet in actie kwam, bleef steken op elf punten, terwijl korfbalvereniging Ons Eiland met tien de derde plek bezette in het eindklassement. voorsprong maar beide keren werd weer gelijk gemaakt (6-6) zodat na de negentig minuten nog tweemaal een kwartier ver lenging volgde. Hierin leek HSV toch de winst te grijpen. Na vijf minuten namen de Hagenaars een 6-7 voorsprong die pas hal verwege het tweede kwartier door Martin Huizing werd goedge maakt. Bang om een achterstand op te lopen beperkten beide ploe gen zich tot op zekerheid spelen waardoor de stand geen ander aanzien meer kreeg. Evenals in de wedstrijd bleken de Hagenaars weer veel moeite te hebben met strafworpen. Toch moest de laat ste strafworp. van Robert van der Kraan, de beslissing brengen. Hij faalde niet en verzekerde zijn ploeg van een derde jaar tweede klasse. De overige doelpunten in de wedstrijd werden gescoord door Ineke Kooij, Wim Anholts. Martin Huizing en Rob Nonhebei Het jubilerende De Algemene or ganiseerde dit weekeinde een tweedaags toernooi, waaraan, met uitzondering van het Haagse Achilles, alleen ploegen uit de Leidse regio deelnamen. Zaterdag kwam de jeugd in het veld. waar uit Pernix J1t, TOP A1 en Zuider kwartier P1 als winnaars naar voren kwamen. Bij het zondag gehouden seniorentoernooi vielen de beslissingen al twee ronden voor het einde. De Algemene won met 9-3 van Achilles waardoor Zuiderkwartier verzekerd was van de eerste en De Algemene van de tweede plaats. De strijd om de derde plaats werd na strafworpen beslist in het voordeel van Fides Pacta. Achilles eindigde op de vierde plaats terwijl de Danaïden de rij sloot. (Van onze sportredactie) OUD ADE De Rijnstreek mag zich, waarschijnlijk tot het vol gende jubileum van de Afdeling Leiden, de sterkste „voetbal- streek" van die afdeling noe men. In de zaterdag op het WOA-terrein verspeelde finale van de streekwedstrijden, klopte de Rijnstreek (volledig bestaan de uit spelers van Alphla en Stompwijkse Boys) het team van de Veenstreek met 3—2. Bij rust al kende de sterk counte rende Rijnstreek een 0—2 voor sprong. Kees Droog en Wim Lui ten (beiden Stompwijkse Boys) passeerden VVOA-doelman Joop Straver Teun de Pater van Alphia vergrootte die marge kort na rust nog eens tot 0—3, voordat de Veenstreek iets terug kon doen. Paul van der Geest ((VVOA) en Gerrit Ooms van Kickers '69 brachten de spanning terug. De lat van het Rijnstreekdoel stond twee minuten voor tijd echter het wel verdiende gelijkspel in de weg.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 17