Ger de Roode: de grote „verlosser" Lugdunum verover! Klaas Huner Boka; Persoonlijk record Koen Gijsbers PROVINCIALE TITEL VOOR JIMMY LASS00Y Draw Ajax tegen koploper Quick LDWS 73 MINUTEN IN DERDE KLASSE LEIDSE COURANT Richard Jürgens, Jerry Fakkel, Bart van der Weiden en John Haastrecht begroeten hun „verlosser" Van onze sportredactie DELFT Vlak voor tijd viel dan toch de beslissing. Drieënzeven tig minuten duurde het (kortston dige) verblijf van LDWS in de derde klasse. Die lange minuten waarin de Leidse Vlietbewoners nog slechts konden hopen op continuering van hun verblijf in de tweede klasse. En moesten aanvallen. Nadat Wim Kort met een onhoudbare kopbal Celeri- tas op 1-0 had gezet, moest LDWS wel komen. Met alle risico van dien werden zes man in de frontlinie geposteerd. Aanvoer der Ger de Roode werd uiteinde lijk de grote verlosser. Met een simpele punter kogelde hij Cele- ritas naar de derde klasse. De counterploeg Celeritas bleek iets meer in haar mars te hebben dan de Leidenaars verwacht had den Vertrouwend op hun uitste kende sluitpost Kees Drewes, werd met een goed stuwend mid denveld LDWS onder druk gezet Vooral over de vleugels bracht Celeritas de Leidenaars keer op keer in het nauw. De basis voor het snelle Haagse doelpunt werd dan ook gelegd op de rechter flank. Jacques van Drend was Sjaak Matters op de grens van buitenspel te snel af en leverde een haarzuivere voorzet af. die door de vrijgelaten Wim Kort kei hard werd ingekopt 1-0. LDWS was aangeslagen en het was aan doelman Cees van der Steen te danken dat een bijna identieke situatie niet tot 2-0 leidde Peter Smit zette voor maar van der Steen was paraat. Pas vlak voor de pauze deed LDWS iets terug. Paul Wetselaar en Bram de Roo de vonden elkaar in een vloeien de een-twee maar John Haa- :trecht ontmoette de excellerende doelman Cees Drewes op zijn weg. In de vreselijke hitte werkte Ger de Roode was gisteren duidelijk de meest gevaarlijke aanvaller van LDWS. Zijn kopbal (boven) zou De Roode nog op magistrale wijze gestopt zien door Celeritasdoelman Drewes. LDWS na rust wel voor elke bal en kwam doelman Drewes voor grote problemen te staan De va- banque speelwijze van LDWS zorgde voor een uiterst boeiend schouwspel. Zo omzeilde Charley Struyk de buitenspelval van de Leidenaars en kon alleen door de goed uitlopende doelman van der Steen gestuit worden. Na ruim een kwartier leek de druk van LDWS op het doel van Celeritas te groot te worden. Een fantasti sche redding van Drewes en dom me pech (net naast de paal) hiel den Ger de Roode met twee kop ballen van de gelijkmaker af De Jong haalde Sjaak Matters eruit voor extra aanvaller Richard Jür gens die voornamelijk tot taak had in de voorste lijn te storen Nog groter werd de druk op het Celeritas-doel maar evenredig hiermee de speelruimte voor de frontlinie van de Hagenaars. Het was een wonder dat het heilig dom van Cees van der Steen niet voor de tweede maal doorboord werd. Tot driemaal toe kon rech terspits Lennart Endlich vrij door stoten tot doelman van der Steen. Respectievelijk de vuisten van van der Steen, een redding op de doellijn van John Haastrecht en onnauwkeurig richten voorkwa men de uitzichtloze 2-0 achter stand. Ger de Roode deed tenslotte de vlam in de pan slaan door zijn derde doelrijke kans wèl te verzil veren. George Pinas stelde Ri chard Jurgens in staat om de bal scherp voor te zetten. In de melée van spelers was Ger de Roode attent Laag in de rechterhoek verdween de bal. onbereikbaar voor doelman Kees Drewes 1-1. De diepteleurgestelde Celeritas- trainer Jan Vilerius (oud-ADO) stond voor de zware opgave zijn ontroostbare doelman op te beu ren. Dolle taferelen in het LDWS- kamp na afloop waar trainer Leo de Jong eerlijk opmerkte dat Celeritas de beste kansen kreeg, maar dat zijn ploeg na rust ver diend tot de gelijkmaker kwam. René Uittenbogaard Westerkwartier sterkste „voetbalclubhuis" Van onze sportredactie LEIDEN Westerkwartier is afge lopen weekeinde als sterkste ..voetbalclubhuis'' van Leiden uit de bus gekomen. In de finale van dit jaarlijkse toernooi dat in de afgelopen twee weken werd ver speeld, versloeg Westerkwartier de regerende Leidse kampioen, de Rolleman, met 21. Een team van Marokkaanse gas tarbeiders veroverde de derde plaats, voor De Zevensprong. Het toernooi, dat werd afgewerkt op het voetbalveld van het woonwa genkamp aan de Haarlemmerweg, mocht zich dit jaar verheugen in een groeiende belangstelling. Ruim duizend bezoekers konden worden geteld. Swift-nieuws Van onze sportredactie LEIDEN De Swift-jeugd was dit weekeinde actief in het ..Ome Piet Ikelaar toernooi" dat in Weesp werd gehouden. Voornaamste uit slagen: 8-jarigen Ron van Weeren 6de; 9-jarigen John van Kampen 3de, Jacky Ginjaar 5de, 10-jarigen Renka Eradus 15de; 11-jarigen Simon van Weeren 2de; 13-jari- gen Jan Zandstra 2de, Rob Koster eerste; 14-jarigen Richard Neute boom 6de, Edward Wijsman 9de. Helena Eradus is in Overloon tij dens een wedstrijd waaraan de complete Nederlandse damestop deelnam 31ste geworden. Keetie van Oosten Haage won, Minie Brinkhof werd tweede, Conny Carpenter derde. (Van onze sportredactie) LEIDEN Lugdunum greep tenslotte de winst en de Klaas Huner Bokaal door in de finale van het door LDWS georganiseerde toernooi via strafschoppen over het in de afdeling uitkomende De Sleutels te zegevieren. Een beetje sneu voor de dappere buren van grote broer LDWS. Nadat in de kwartfinale eerste klasser Roodenburg opzij was gezet, (een grote verrassing), moest in de halve finale tegen het eveneens zo ver gekomen Leiden worden aangetreden. Leiden versloeg in de kwartfinale zonder veel moeite Unitas L maar dolf kansloos het onderspit tegen De Sleutels in de volgende ronde Met 31 werd de Porpona-ploeg op haar nummer gezet. Na de bloedstollende verrichtingen van het demon stratieteam parachutespringen Icarus" kwa men Leiden en Leidse Boys tegen elkaar uit om de derde en vierde plaats Leidse Boys was de gelukkige Het intermezzo voor de grote finale vormde het strafschoppen nemen op de doelverdedigers die de laatste dag van het toernooi met hun teams in actie kwamen. Nico Jansen de naar het Belgische RWDM vertrekkende ex-Feyenoord-spits verving de verhinderde Ruud Geels als erkende penalty specialist en deed dit zeer bekwaam De doelverdedigers van halve finalisten Lugdu num, Leidse Boys, Leiden en de Sleutels wisten er nauwelijks raad mee. Tenslotte was het Leiden-doelman Rafael Puliga die nog het best overeind bleef op de kogl voormalige Jordaan-bewoner Na tie vond toen de finale plaats. drukkende warmte wisten zowell als de Sleutels een aantrekkelijke^ mat te leggen. Na zestig (tweemaal dertig minuten) stond I de brilstand op het bord. De toerr sie had medelijden met de zwaar gestelde spelers en besloot de ver te doen plaatsvinden Hierdoor mt schoppen direct na afloop de win ken Lugdunum-doelman Wim Era< de Sleutels-collega Anton van de iets meer geluk de baas, waardoi Klaas Huner Bokaal in handen Lugdunum. Lugdunum is doorgebroken. Sleutels-doelman Van der Born zal er echter voor zorgerfcoi t bord blijft. LEIDEN De topatleten van de Bataven hebben in Sittard weer enkele goede tijden op de klok ken gebracht. Koen Gijsbers verbeterde zijn persoonlijke re cord op de 800 meter tot 1.47.7. Hij bleef hiermee Wybo Lelie veld bijna een volle seconde voor: 1.48.5. Peter Weezei liep dit keer 1.54.8. Ook Marian van Schie ging van start op de 800 meter. Zij werd vierde in 2.14.9. Sandra Dorlas liep in Den Haag een snelle 600 meter: 1.35.6. Den Haag Bij een regionale jeugdwedstrijd op de sintelbaan aan de Laan van Poot werden enkele zeer goede prestaties geleverd. Voor al Erik de Bruyn (Typhoon Gor- kum) viel hier op Zowel bij het kogelstoten als bij het discus- Rotterdam Tijdens de Provinciale zwem- kampioenschappen, die zaterdagmiddag in zwembad De Plompert in Rotterdam werden gehouden, hebben verschillende zwemta- lenten uit Leiden en omgeving voor presta ties gezorgd die hen behalve een provin ciaal kampioenschap ook zekerheid ten aanzien van deelname aan de nationale zwemkampioenschappen hebben gegeven. Vooral in de leeftijdsgroepen onder 10 en onder 12 jaar waren de jongens van AZC- Unique, de Alphense zwemvereniging, erg succesvol. Schoolslagtalent Jimmy Lassooy behaalde een provinciaal kampioenschap door de 100 meter af te leggen in de uitstekende tijd van 1.28.5. Eric Rieken, eveneens van AZC werd zowel op de 100 meter rugslag (1.18.0) als op de 100 meter vrije slag (1.08.3) kampioen van Zuid-Hol land. Het Zijl/LGB-rugslagtalent Annemarie de Bruin veroverde eveneens een kampioen schap. Haar tijd, 1.19.6, betekent bovendien deelname aan de in juli te houden nationale zwemkampioenschappen, daar de voor haar leeftijdsgroep op 1 20.0 gestelde limiet ruim schoots werd behaald. Edward Maasdijk, dit seizoen voor het eerst uitkomend bij de heren tikte achter Kees Vervoorn (57.0) met 57.1 als tweede aan op de 100 meter vrije slaq. Een tweede plaats Zwemmen was er ook voor Ellen Hoogeboom van LZ'86 die op de 100 meter schoolslag, waarvoor zij 1.22.8 nodig had, Annemiek Wessels voor moest laten gaan. Ellen behaalde met haar tijd wel ruimschoots de voor haar leeftijd gestelde N.K.-limiet. Overige voornaamste uitslagen. 100 meter vrije slag j.o. 10 jr.: 1e Sander Verheul (AZC) 1.12.5; idem m.o. 14, 3e Petra Hoek (Katwijk) 1.04.5; vlinderslag j.o 10: 1e Eric Vos (RZV) 1.26.3. 2e Jimmy Lassooy (AZC) 1.28.1, idem j.o. 12: 1e Robert Verheul (AZC) 1.17.3; rugslag j.o. 14: 1e Marcel Jansen (Raket) 1.07.1. 3e Edwin van Houten (BZ&PC) 1.09.2. Wilco v.d. Zeeuw (LZ'86) 1.14.5. 100 meter schoolslag heren: 1e Rob Boele (BZ&PC) 1.14.3. Bij de laatste ontmoeting van een vijfkamp met VZC-Ritmeester, AZC-Unique, DES, De Devel en De Zijl/LGB als deelnemende ver enigingen, heeft AZC ondanks een tweede, plaats in deze ontmoeting een ruime totaal overwinning behaald Met 20158, 2 punten eindigde de Alphense zwemploeg vóór De Devel die tweede werd en VZC-R. dat de derde plaats behaalde. De voornaamste uitslagen van deze wedstrijd waren 10(7 meter schoolslag j.o. 10: 1e Marcel Vierbergen (AZC) 1.38.4, 2e Henk Prins (AZV) 1.44.4. Idem m.o. 10: 1e Diddy van Schutten (VZC/RO) 1.44.4, 2e Danielle Sopar (Zijl/LGB) 1.48.0, 3e Margareth van Veen (Zijl/LGB) 1.53.4. 100 m vrije slag m.o. 12: 1e Maaike Lauerijssen (De Devel) 1.12.3. 2e Monique Roels (AZC) 1.13.9, 3e Karin v.d. Linden (Zijl/LGB) 1.15 4. 100 m rugslag j.o. 14 1e Ronny Baars (VZC/R) 1.13.9, 3e Hans La Lau (Zijl/LGB) 1.19.6. 100 m vlinderslag m.o 16 1e Rianne Jansen (VZC/R) 1.12.4. 3e Karen van Tol (Zijl/LGB) 1.19.0. Idem j.o. 16: 1e Arno van Winkel (Zijl/LGB) 1.10 0. 100 m rugslag heren: 1e Rob Jalink (AZC) 1.10.7. 2e Robert van Zijp (Zijl/LGB) 1.13.2. Tijdens zwemwedstrijden in Den Haag, in het Zuiderparkbad is Hans Bouwmeester van De Zijl/LGB er zondagmiddag in geslaagd een limiet te behalen Op de 100 meter school slag voor jongens onder 12 jaar liet Bouw meester 1.32.6 noteren wat ruimschoots on der de gestelde limiet (1.34.0) was. Deze tijd leverde hem bovendien een tweede plaats op. Snelste op dit nummer was Raimond v d. Berge van ZVC die 1.29.3 nodig had. In zwembad De Vliet kwam Wilco v.d. Zeeuw van LZ'86 zondagmiddag eveneens tot een goede prestatie Op de 200 meter wisselslag kwam hij tot 2.37.5 wat 4,5 seconden onder de voor deelname aan de nat. kamp. gestel de limiet was. i- werpen verbeterde hij zijn per soonlijk record, dat ongeveer gelijk staat aan het officieuze Nederlandse record. Met de ko gel kwam hj tot 19.28 en met de discus tot 62.28 meter De 600 meter van het C-meisje San dra Dorlas (Bataven) was zeker niet van lager gehalte Al direct na de start nam zij de kop. In hoog tempo liep zij vervolgens weg van de overige deelneem sters om uiteindelijk in 1.35.6 te finishen. Sandra Dorlas was niet alleen op de 600 meter succes vol Ook bij het verspringen en op de 80 meter kwam zij goed voor de dag met twee tweede plaatsen. In de verspringbak kwam zij tot 4 82 meter en de 80 meter liep zij in 10.5. Ook de jongens van de Bataven lie ten weer een goede indruk ach ter op de loopnummers Marcel Honsbeek had weinig concur rentie op de 1500 meter voor C-jeugd Zijn tijd was 4.38.3. Walter Warnaar werd tweede op de 100 meter 12.8. Jacqueline Baljet (Holland) sprong bij de meisjes D over 1.35'meter. An dere goede prestaties waren: Wim Paardekoper (H) discus jD 25.06; Robert Rijpma (B) 1000 m jD 3.11.2; Paul Oomen (B) hoog jC 1.60; Sjors Hoogeboom (B) 1500 m jC 4 45 1, Perry Hoogeboom (B) 1500 m jC 4.54.1; Joel van Andel (L) ver jD 406; Menno Swier (H) ver jD 4.05; Willeke Boom (H) ver mC 4 47. Een dag eerder hadden enkele jongeren van de Spartaan uitste kende prestaties geleverd. Mar tin Rijssel bleef op de 800 meter voor B-jongens onder de twee minuten 1.58 9 John van Loon had voor de 100 meter horden 15.2 nodig en sprong 6.22 meter ver. Paul de Koning kwam met de kogel tot 10 48. Clarine Win kelmolen sprong bij de B-meis- jes 4.98 ver Meest opvallende „Holland"- jeugd-prestatie werd geleverd door Jelina van der Meer Op de 100 meter meisjes A werd een tijd van 12.6 neergezet. Bij de 200 kwam zij tot 26.5 sec Chris Winkel sprong 3.40 meter met de polsstok, en Walter Bot man (eveneens jongens A) liep de 110 meter horden in 16.6 sec. In Sittard kwamen vier le den van Holland tot goede pres taties. Frans Kroone liep de 800 meter in 1 54.4, Alfred Verhoef sprintte op de 100 meter naar 10.8 sec., Jos Renne bereikte na 3000 meter de eindstreep in 8.38.2 min.. Joske Boom tenslot te bereikte de finale van de 100 meter en werd daarin zevende in 12.8 sec LEIDEN Ajax, de cricketafdeling van de voetbalvereniging ASC, heeft gisteren het puntentotaal na drie wedstrijden op tien gebracht door koploper Quick Haag 2 een draw (gelijkspel) af te dwingen: 3—3. De Leidenaars, opnieuw met enige invallers aan dit duel beginnend, leverden overigens in het veld wederom een mindere prestatie af. Dankzij Henk Mol (69) kon Quick dan ook met ruim 100 runs de lunch bereiken, terwijl slechts drie wickets waren ingeleverd Ook na de ravitaillering konden Frits de Jongh (448), Ton Eldering (232) en Hans de Jongh (236) de geconcentreerde Haagse aanval niet van snel scoren afhouden. Mede ook door de vele vangfouten in het Ajax-veld bereikte het Haagse Quick het aanvaardbare totaal van 181 runs. Verkrampt begon Ajax daarop aan de eigen batting-beurt. Bij negen voor twee zag het er somber uit voor de Leidenaars en nadat Daniel Eldering (25) en Meindert Taalman Kip. (15) naar de kant waren verwezen werd het bij 84 voor 7 erg precair voor Ajax Ton Eldering hield de Leidenaars vervolgens nog in de race. Vijftig runs was het totaal voor Eldering, die met Rens de Graaf (13 not out) de eindstand 149 voor acht op het bord bracht. De bonuspunten (voor sneller scoren en het behalen van 80% van het totaal van de tegenstander) werden broederliik verdeeld: 3—3. Goede noteringefeü voor Kat en Noorc Schaken Ass* LEIDEN Bij het Nt v, snelschaakkampioens !rcj teams zijn alleen ^rcjv Noordwijk, die in de log ies uitkwamen sued weest. Voor LSG I en^ hen waren slechts wal Ie successen overwinning weggele^ Na een goede start zi uitkomende in de hi snel terug. Na een opi) lijkspel tegen Desij graafsmeer en een wijk moesten vijf geïncasseerd worden fase van het toernooi nog wel enige matei gesprokkeld maar ee de top van de ranglijsj de Leidenaars niet mi legd. Alleen Wim kwam tot een redelijk» uit 16. Kampioen wert^ Rotterdam, dat met Ht^,. Fred van der Vliet. Johi Ie en Arend van Dop inha perk verscheen pj LSG II verging het in^jg klasse al niet veel beti viertal moest zich tevreff. met een plaats in de mif" Topscorer in dit viertaKOl kert Jan Geertsma met uit 15. GESS werd in c|rd overtuigend eerste. Voor Alphen was helemaal weinig suci legd De spelers kw» duidelijk ervaring te plaats in de achterh» les wat bereikt kon woj wat beter verging het C 2 Na een moeizame menige zege geboektl Binnendijk, Kees Koelefler Koelewijn en Jan WillePoi konden dan ook een e£'d in ontvangst nemen, per deed hier niet veel vooilee groep D. Ook dit teamp direct overtuigend van p er kon nog wel een twfd in de wacht worden ge^fst dat het viertal overigenpei ruime tijd aan kop hadjnt ADVERTENTIES

Leidse Courant | 1978 | | pagina 16