i"9Ik speel in Argentinië Sluipweg voor voor titel Rome ONCHELLI VECHT VEI .EP OVER CONCURRENTIESTRIJD: GEEN INSTRUCTIE AAN AMBASSADEUR IN BUENOS AIRES ;r Joesburg 'li 38e lij Sparta Dukla Praag gedeeld eerste GEZELLIGE RECEPTIE VREDENBURCH Weer damzege PACPORT/GEWEST LEIDSE COURANT, ZATERDAG 27 MEI 1978 PAGINA 11 1ST Even, heel even maar, aarzelt Johnny ma». In die korte pauze overweegt hij bliksemsnel t toéet nu wel of niet verstandig is te reageren op di® Provocerende uitspraken van René van de Kerk- **an ™eens ..Ongelooflijk toch wat die ken na de interland tegen Oostenrijk allemaal Egd heeft. Onvolwassen gedoe. Twee klassen eischtr dan ik. Laat me niet lachen. Ileb jij dat soms monjnen zien. Nee toch zeker. Hij moet niet van die eTeaj jes hebben". we<jzit Johnny Rep dwars dat PV^4nan met wie hij in een jstek jge srijd is gewikkeld om de "^tting van de positie van j .Jterspits in de basisforma- ?d. IWan Ernst Happel, onmid- s acl|jk na afloop van Oosten- 1S ^Nederland zich zo heeft af- lt tegen Rep. „Dat vind ik ♦Ai collegiaal. Zoiets doe je imt Ik vind het belachelijk om zo te pousseren. Zeker iemand die zelf ook heie niets gepresteerd heeft in lorbereidingsperiode". Rep is overigens de te om toe te geven dat hij .ook allerminst heeft ge- rkteJkerd tijdens de oefentoer- orêT in Parijs en Wenen. „Ik "rlJ erg gespannen", mompelt ,Veel meer dan normaal. mijn vertrek naar het effenland breekt toch een bee- fï$et contact met het Neder- voetbal. Ik moet me bewijzen. Knokken voor plaats binnen de basis, irom heb ik onder druk ge lid. En in die situatie moet et onfen beetje geluk hebben. Dat voettjk niet. Vooral tegen Oos- Stujijk niet. Die bal, die van de werd gehaald, moest er (Rijqnlijk in. Dat zou voor mij FObeter geweest zijn. Ik had an. verder wat meer ontspan- 3 al die middenvelders is een scorende vleugelspits erg be langrijk. En dat heb ik voor op René, denk ik. Ik maak gemak kelijker doelpunten dan hij. En dat geeft straks de doorslag. Dat verwacht ik tenminste. En eigenlijk logisch want bij het concept van Happel ben je erg afhankelijk van iemand die als een duveltje-uit-een-doosje ineens een doelpunt kan ma ken. En dat ik dat kan heb ik voldoende bewezen, dacht ik". Niet eenvoudiger De tactische plannen van Ernst Happel maken het er voor een vleugelspits allemaal niet eenvoudiger op. De cen trumspits ontbreekt immers, waardoor de vleugelman in ve le gevallen de bal niet hoog voor het doel kan brengen, veelal toch één van de best ontwikkelde eigenschappen van vleugelaanvallers. Rep daarover: „Met een cen trumspits is het veel gemakke lijker voetballen. Meestal kan je de bal wel kwijt. Nu ligt dat moeilijker. Allereerst krijg je zelf te weinig ballen. Het kost daardoor moeite om in je ritme te komen. Zeker wanneer het een keertje niet draait met de middenvel ders is het geen lolletje om binnen dat systeem één van de twee aanvallers te moeten zijn". Lisséfcunnen voetballen". THpndanks gaat Rep er blind hit dat hij de concurrentie- Ij met René van de Kerkhof Vermoedelijk niet ten on- ite, want inderdaad lijkt et Happel lichte voorkeur jiebben voor de oud-Zaan- ,ter. Rep zelf: „Moeilijk voor .om over te praten, maar ik lof inderdaad dat ik de he rkansen heb. Ik heb zo het pel dat Happel niet bepaald lot is van René. Van de jkhofs enige voordeel is dat Jwat agressiever overkomt. "r dat is schijn. Als het St kan ik ook wel degelijk rzakB?e^ zyn- Alleen op een va|ere manier"- am j is ervan overtuigd dat de de Jns naar zijn kant door zal Als één van de weinige spelers o en F' »3innen dat systeem met binnen de Oranje-selectie rea- •~v ^Ssi: Desondanks ziet Rep mogelijk heden. „Binnen het keiharde gegeven dat wij uitstekende middenvelders hebben, vind ik het logisch dat Happel in die richting is gaan zoeken om die kracht optimaal te benutten. Ik geloof ook dat het kan functio neren. Voorwaarde is wel dat de aanvallende middenvelders steeds goed in de gaten duiken. Dat zal Haan, Neeskens en Wil ly van de Kerkhof veel kracht kosten maar indien dat goed loopt dan kan dit een winnend systeem zijn". Johnny Rep denkt dat het zo zal gaan: hij breeduit lachend, René van de Kerkhof] (midden) de handen voor het gezicht van teleurstelling als Happel bekend maakt! wie de positie van rechterspits in het Nederlands elftal inneemt. liseert Johnny Rep zich terde ge dat de tactische vondst van Enrst Happel opnieuw een ver arming is van het voetballers kijkspel. Rep: „Ik heb dat in het verle den al meer gezegd: het Neder landse voetbal is om naar te kijken helemaal niet leuk meer. Nee, geeft mij het Franse spel letje maar. Daar wordt tenmin ste nog geprobeerd om specta- kel te maken. In Nederland niet. Wanneer ik vrij ben bij Bastia kom ik zo nu en dan nog wel eens in Nederland naar het voetballen kijken. Ie dere keer weer schrik ik me dan dood. Stomvervelend is het vaak. Meestal zit ik de wed strijd dan niet eens uit. En dan nog zeuren over het weinige publiek. Het Nederlandse voet bal vraagt er gewoon om. Dit systeem van Happel maakt het er ook niet aantrekkelijker op voor het publiek. Het wordt steeds meer schaken. Ik zou daar als voetballiefhebber geen geld voor over hebben". Ernst Happel heeft aan Jan Publiek geen enkele bood schap. Het gaat de Oostenrij ker slechts om resultaat bij het wereldkampioenschap voetbal in Argentinië. Rep: „Vanuit zijn standpunt bezien terecht. Hij is enkele maanden inge huurd om Nederland wereld kampioen te maken. Hij moet met Oranje presteren. Dat hij daarbij aan het resultaat denkt en niet aan de belangen van het publiek is begrijpelijk. Dat geldt ook voor de spelers. Wij moeten zoveel mogelijk wed strijden winnen. Hoe maakt niet zoveel uit, als we maar winnen". Rep heeft, eigenlijk net zo als vrijwel de gehele basisforma tie van Ernst Happel, het WK van vier jaar geleden ook mee gemaakt. Een vergelijking ligt derhalve voor de hand. Rep: „Het is lastig om de voor bereiding van toen te vergelij ken met die van nu. We hadden toen veel meer tijd om naar elkaar toe te groeien. Ik dacht dat de voorbereiding op Duits land beter was dan die van nu. Er is toen veel harder getraind. Pas op het laatst zijn we bin nen de lijnen naar elkaar toe gegroeid. Nu was daar de tijd niet voor. Van een rustige op bouw kon ditmaal geen sprake zijn omdat we veel te laat be gonnen zijn. We moeten af wachten welk effect dat zal hebben. De eerste ronde moet geen probleem zijn, maar over alles wat daarna gebeurt durf ik niets te zeggen". Michels en Happel. Johnny Rep wil weinig zeggen over de verschillen tussen beide groot meesters. Bedachtzaam: „Mi chels kende ik natuurlijk al van de Ajax-periode. Happel was helemaal vreemd voor mij. Ik ken hem pas een paar da gen. Hij komt op mij wat mys terieus over. Niet op een verve lende manier, want hij is toch wel een aardige vent". Of dat wederzijds is of niet, het zal bij de uiteindelijke beslis sing van Ernst Happel om de voorkeur te geven aan Rep of aan René van de Kerkhof geen enkele rol spelen. Rep: „En te recht niet. Ik stel er echter vertrouwen in. Die doelpunt jes van mij, die kunnen straks goud waard zijn. Ik lig ook wat 'beter in de ploeg. Dat heeft Happel natuurlijk ook in de gaten. Daarom ben ik er van overtuigd dat ik speel in Ar gentinië. En zodra ik die zeker heid heb, valt ook de spanning van me af en kan Argentinië wat mij betreft misschien een vervolg worden op Duitsland.". ROB HARTOG De vertrekhal was vol, maar de protesterende menigte kreeg de Nederlandse voetbalafvaardiging niet te zien. (Van onze verslaggever) SCHIPHOL Enkele honderden betogers voerden gisteravond rond half acht in de vertrekhal van Schiphol verhitte discussies temidden van inderhaast gemaakte spandoeken met opschriften als „Strijd om de bal of de mensenrechten", „Stop de massa moord" en „Oranje is BLOED-eerlijk". De grote afwezige in deze ruimte was de Oranjeselectie, die op dat moment afscheid nam van familieleden op enkele kilometers afstand en vandaar rond kwart over acht langs sluipwegen naar het vliegveld vertrok voor de directe vlucht naar Buenos Aires. „De heren hebben mij op een geweldig idee gebracht", riep een verraste Bram Vermeulen temidden van zijn opgewonden schare. „Het blijkt nu, dat je op Schiphol niet langs de douane hoeft Nou, dat knopen wij gelijk in de oortjes. Volgende week gaan Freek en ik naar Londen en dan eisen wij eenzelfde VIP-behan- deling". Over de onzichtbare aftocht van het Nederlandse elftal: „Ik zal geen wedstrijd op de televisie volgen. Ik zal wel weer voor de zoveelste keer achter het net vissen", zei Vermeulen. „Ik vind het een misselijke vertoning. Dit zijn geen sportlieden meer, maar politieke figuren. Als ik een speler van het Neder lands elftal was geweest, zou ik hier met opgeheven hoofd en trots voorbij zijn gelopen. Ik heb namelijk niets te verbergen. Overigens vind ik dat onze actie volledig geslaagd is. We hebben de heren hun pret goed verziekt. Want het lijkt me een afknapper om met de staart tussen je benen te moeten vertrekken naar een land, waar niets aan de hand schijnt te zijn". Handenwringende compagnon Freek de Jonge, die ondertussen weldoende rond ging met de extra uitgave van het Lederen Monster met een hoofdartikel onder de kop „We hebben altijd geweten dat het niet zou lukken", zei nog: „Dit is de definitieve afgang van de KNVB. Om zo je elftal op pad te moeten sturen: het lijkt verdomme wel een gijzeling". Zaken heeft op vragen uit de ligheid van de Nederlanders Tweede Kamer geantwoord dat tijdens het WK-toernooi zei twee treffers die Johnny Rep vier jaar geleden tegen maakte maakten de ex-Zaankanter wereldbe en vormden tevens nu de basis waarop hij zijn ""fjdeel velt: „Ik ben meer een goaltjesdief". hij de Nederlandse ambassa deur in Buenos Aires niet zal instrueren niet in ere- of aan- bevelingscomité's zitting te ne men. De taken van de ambas- Van der Klaauw dat sluitende garanties voor hun veiligheid niet zijn te geven. „De Argen tijnse autoriteiten zijn daar voor verantwoordelijk en ik sadeur en diens staf houden heb geen reden om aan te ne- geen steun in voor eventuele men dat zij deze verplichting propagandistische activiteiten niet serieus zullen nemen". Rob Rensenbrink, één van de sleutelfiguren in het Nederlands elftal, komt aan in Amsterdam om zich te voegen bij zijn ploeggenoten. Bram en Freek bevonden zich temidden wachtende meute. van de vergeefs t L i accepteert jtslagaanvraag ilaay niet te «MAAR AZ'67 heeft per als (muniqué laten weten dat ager Hans Kraay en fysio- apeut Ted Troost gisteren e 30 heeft geaccepteerd. Het :sta uur heeft dat beide heren :ns een gesprek medege- d. In Alkmaar gaat men de komende dagen buigen de functionering van ral de technische staf. In verband werd ontkend dat 1 contacten waren met an- trainers en/of coaches, rts ontkende AZ dat de ;rs Rijsbergen (Feyenoord) .ing (Ajax) zouden zijn ge- tracteerd. '4 onze correspondent) JERDAM Vlak voor vertrek naar Argentinië H6r- Sparta-doelman Pim Jsburg zijn contract bij de .Jjterdamse club met vier r verlengd. Dat betekent Doesburg tot zijn 38e on- ■Jde^lat bij de Rotterdamse lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUllllllllllllllllin SAREZZO Met nog slechts twee etappes te rijden is Johan de Muynck erg dicht bij de eindoverwinning in de Ronde van Italië geko men. Zijn triomf werd gisteren weer een stukje zekerder, vooral omdat de Belg het geluk dat elke winnaar nu eenmaal nodig heeft, kende. Gianbattista Baronchelli, nummer twee in het klassement, op geen minuut afstand, ondernam een aanval op De Muyncks rose trui. Baronchelli koos daarvoor de bergrit Monte Bondone naar Sarezzo, tijdens welke de renners overvallen werden door zware regenbuien. Ba ronchelli begroette de regen als een geschenk uit de hemel. Hij boekte immers zijn grootste successen als het hard regende. Op de tweede col demarreerde hij weg, overtuigd dat hij De Muynck zou onttronen en de GIRO zou winnen. Baronchelli nam overmoedig geworden nog grotere risico's dan normaal. Zijn zegedrift werd hem slecht weerspecialist noodlottig. In de afdaling kwam hij tweemaal ten val. De groep achtervolgers, met De Muynck, achter haalde hem. De geschaafde en gekneusde Ba ronchelli, mocht blij zijn dat hij in die groep de etappe, die door de onbetekende Giuseppe Perlotto werd gewonnen, bee'indigde. Uitslag achttiende rit: 1. Perlotto (Ita) 245 km in 7 uur, 28 min. en 49 sec. (gem. 32.704 km/u); 2. Gavazzi (Ita) op 18 sec.; 3. Moser (Ita) z.t.; 4. Chinetti (Ita) z.t.; 5. Johansson (Zwe) z.t.; 6. De Witte (Bel) z.t.; 7. Gimondi (Ita) z.t.; 8. Baronchelli (Ita) z.t.; 9. Paolini (Ita) z.t.; 10. De Muynck (Bel) z.t.; 75. Schuiten (Ned) op 6 min. en 47 sec. Algemeen klassement: 1. De Muynck 90 uur, 40 min. en 33 sec.; 2. Baronchelli op 59 sec.; 3. Moser op 2 min. en 19 sec.; 4. Panizza (Ita) op 7 min. en 57 sec.; 5. Saronni (Ita) op 8 min. en 4 sec.; 6. De Witte op 8 min. en 24 sec.; 7. Vandi (Ita) op 9 min. en 4 sec.; 8. Bortolotto (Ita) op 10 min. en 25 sec.; 9. Johansson (Zwe) op 12 min. en 37 sec.; 10. Sütter (Zwi) op 12 min. en 38 sec.; 46. Schuiten op 1 uur en 23 sec. iillllllllllllllll|llillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllll!lllllllllll!llll||||||||||||||||||||||||||||||||lll||||||||||||||||||||||lllllllllllllll||||||||||||||||||||!l||||||||||||||||in PRAAG Dukla Praag heeft zich dankzij een zege van 2-0 op Inter Bratislava op de ge deelde eerste plaats van de Ts- jechoslowaakse voetbalcompe titie genesteld. Leider Zbrojov- ka Brno verspeelde een punt tegen Tatran Presov, zodat Du kla en Brno nu 35 punten uit 25 duels hebben vergaard. Lo- komotiva Kosice is derde met 31 punten. In de Noorse competitie zijn er na de zesde ronde drie koplo pers: Bryne, Viking en Start. Deze drie ploegen hebben ne gen punten. ROME Björn Borg lijkt de belangrijkste gegadigde voor de open Italiaanse tennistitel. De Zweed rekende gisteren op imponerende wijze af met de als achtste geplaatste Harold Solomon. De Amerikaan slaag de er niet in meer dan drie games te veroveren in het duel met Borg, dat slechts 55 minu ten duurde. Borg ontmoet in de halve fina- Ie vandaag de Amerikaan Ed- die Dibbs, die John Lloyd uit schakelde. Dibbs, die enige we ken geleden de finale van het WCT-toernooi in Dallas bereik te en daarin kansloos verloor van de in Rome al in de eerste ronde uitgeschakelde titelhou der Gerulaitis, heeft nog nooit van Borg gewonnen. „Maar ik voel me erg sterk. Ik heb nog nooit zo gespeeld als hier in Rome dus ik moet een kans tegen Borg hebben", verklaar de een zelfverzekerde Dibbs. In de andere halve finale ontmoe ten José Higueras en Adriano Panatta elkaar. De Spanjaard elimineerde John Alexander, nadat hij eerder al Brian Gott fried had verslagen. Panatta lijkt op tijd de goede vorm te pakken te hebben. De Italiaan maakte gisteren een eind aan de opmars van de Amerikaan Vic Amaya. De finale in het damesenkel spel gaat tussen de Roemeense Virginia Ruzici en de Tsjechi sche Regina Marsikova, die respectievelijk Michele Tyler en Janet Newberry versloegen. Uitslagen: herenenkelspel: kwartfinales: Borg (Zwe)-Solomon (Vst) 6—2. 6—1Panatta (Ita)-Amaya (Vst) 7—6, 6—J; Higueras (Spal-Ale- xander (Aus) 6—2, 6—1; Dibbs (Vst)-Lloyd (Eng) 6—2, 6-1. (Van onze sportredactie) RIJSWIJK Ter gelegenheid van het behalen van het kam pioenschap van de vierde klas se hield RSV Vredenburch gis teravond in het clubhuis een gezellige receptie. Menigeen had gehoor gegeven aan de een wedstrijdbal in de club uitnodiging en velen kwamen kleuren (wit, rood, blauw) en met geschenken. een envelop met inhoud van de vice-voorzitter van de NKS, de Zo ontving het bestuur van heer Hoefnagels. Deze laatste Vredenburch van de vertegen- beklemtoonde in zijn toespraak woordiger van de gemeente de sportieve wijze waarop Vre- Rijswijk, de heer Klarenbeek, denburch de sport bcdrijf „Vredenburch is de parel op de kroon van de NKS", vertelde hij, daarmee doelend op de eer volle plaats die de club in neemt op de ranglijst van de Fair Play Cup. Onder de aan wezigen waren ook de ere voorzitters Van Benschop en Van der Voort, alsmede me vrouw Koppenhage namens de Sportraad. Wethouder Hille- naar moest wegens ziekte ver stek laten gaan en ook een vertegenwoordiger van de KNVB was niet aanwezig. TIFLIS Nederland heeft in de zesde ronde van het Euro pees damkampioenschap een 5-1-zege behaald op Israel en blijft daardoor aan de leiding. De Sovjet-Unie won met 6-0 van Joegoslavië maar heeft een bordpunt minder. Uitslagen: Zesde ronde: Tsjechoslowakij- eBelgië 1-5; Joegoslavië Sovjet-Unie 0-6; Nederland—Is rael 5-1. Dedetailleerd: Wiersma—Gend- lerman 1-1. Sijbrands—Boro- kow 2-0. Clerc—Lison 2-0. Stand: 1. Nederland 10 punten (29 bordpunten), 2. Sovjet-Unie 10 (28), 3. Israel 7 (24), 4. België 3 (10), 5. Joegoslavië 3 (7), 6. Italië 2 (6), 7. Tsjechoslowakije 1 (4). SPORTWERELD BUSSUM Half oktober vindt weer een proftenniscircuit in Nederland plaats. De steden waar wordt gespeeld zijn: Gro ningen, Arnhem, Zwolle, Til burg, Kerkrade, Huizen (NH) en Haarlem. Data zijn 17 t/m 22 oktober. BLADEL Profrenner Jan Aling is waarschijnlijk voor de rest van het seizoen uitgescha keld als gevolg van een val die hij donderdag in België maak te. Aling liep een scheur in de knieschijf op. UTRECHT „De Batavieren" zijn tegen het plan van de hoc- keybond om in de hoofdklasse heren twee klassen van acht ploegen in te stellen. De club van oud-internationals vreest dat het spelpeil dan daalt. BRUSSEL De Belgische oud-voetbalinternational Jef Jurion heeft een rechtszaak te gen de Belgische voetbalbond verloren. Jurion, die wegens omkoping als trainer leven slang werd geschorst, kreeg te horen dat de bond in het gelijk werd gesteld. PORTO ALEGRE Brazilië speelde zijn laatste oefenduel vóór het WK voetbal gelijk. Tegenstander was een selectie team uit Rio Grande, de uitslag was 22. Rivelino en Zico ont braken, Toninho en Nelinho scoorden. Tunesië verloor een oefenduel tegen Ponte Preta met 1—0. GLASGOW - Jock Wallace, die ontslag nam bij Glasgow Rangers, heeft een driejarig contract als manager getekend bij het naar de tweede Engelse divisie gedegradeerde Leicester City. POZNAN De Nederlandse basketbaldames versloegen tij dens het EK Spanje met 71—65 (4533). Nederland is elfde.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 11