eest bij Meerburg Foreholte weer langs Hellas Zes polotitels voor kring Gouwe-Rijn- streek Beslis sings duel voor Fiks Noordwijk en Zee en Duin slaan zich naar titel Floreant naar KNVB FC DEN HAAG C KLOPT MEERBURG phense „Sportontmoeting 78" krijgt volgend jaar grotere opzet hen mist omotie oor'L BLIJFT WEER MET LEGE LINDEN NA 0-1 VERLIES ;ii\a LEIDSE COURANT liore 5 eft bn g me| ht geL lishte I Jr Prei (5.17), :hten i s wei fter w ijfde. ist de van der Heijden, de Ab #r van cJe beslissende 3ehocPr- zwaait blij met zijn gerr nen. loorgi ZOETERWOUDE Het is feest bij Meerburg, al eerder kampioen van Groep B in de Leids/Goudse competitie. Dank zij een benauwde 1-0 zege van de Van Veen-équipe op mede-promotiekandidaat VTL op het gezellige SJZ-complex zaterdagavond, is ook het felbegeerde vierdeklasserschap een feit geworden. Voor VTL betekende de nederlaag een grote teleurstelling want voor de tweede maal werd de deur van de vierde klasse op de valreep voor de Vlietbewoners dichtgegooid. Een snel doelpunt na de hervatting van koningsschutter Paul van der Heyden bracht uiteindelijk de beslissing in het rommelige en door nervositeit beheerste duel. De spanning vergoedde echter veel voor de ongeveer 1800 toeschouwers (de concurrentie van de wedstrijd Oostenrijk tegen (Van onze sportredactie) LEIDEN Naast Meerburg is ook Floreant naar de KNVB gepromoveerd. Ondanks het feit dat de Boskopenaren slechts op een derde plaats waren geëindigd in groep B van de afdelingscompetitie Gouda/Leiden mochten zij tegen Bergam bacht. tweede in groep A, gaan strijden om een promotieplaats In de reglementen staat namelijk dat er naast een Leidse ploeg ook een Goudse ploeg moet promoveren. Halverwege de tweede helft viel de bëslissing. Aan èèn treffer had Floreant meer dan voldoende. Een vrije trap van Cor Jongejan belandt in de Meerburgmuur. VTL deed verwoede pogingen om langs Meerburg te komen. (Van onze sportredactie) LEIDEN Het naar de vierde klasse gepromoveerde Meerburg begon gisteren aan een feestweek met een wedstrijd tegen het C-team van FC Den Haag. Meerburg had het beslissingsduel tegen VTL nog in de benen maar kon toch redelijk partij geven. Bij rust was de stand 40 in het voordeel van de FC Den Haag door doelpunten van John van de Wetering (2x). Ruud Vreeswijk en Frans Lindens. Na de pauze kon Meerburg met invalllers de schade beperkt houden en zelfs door Paul van der Heyden tegenscoren. Door Ruud Zondervang werd het tenslotte 15. Nederland op de tv was groter dan verwacht) en voor de talrijke Meerburg-aanhang telde uiteraard alleen het resultaat. Dolgelukkig nam zij na afloop bezit van het veld om haar helden in de armen te sluiten. Meerburg-trainer Helmut van Veen had zijn spelers voor de wedstrijd opdracht gegeven om fel van start te gaan en door het uitoefenen van veel pressie tot een snelle voorsprong te komen Onnauwkeurig plaatsen en het ve le oponthoud door blessures en overtredingen (scheidsrechter Van Rooyen uit Bodegraven ken de geen pardon en floot voor alles) stonden die opzet in de weg Doordat VTL haar beproefde twee spitsen-systeem hanteerde (Vic Boutier en Jan Heshusius) kon voorstopper Han Paulides op schuiven naar het middenveld en speelde Meerburg in feite met een driemans-defensie. Succes leverde dit vooralsnog niet op. Hoewel de uiterst wend bare Paul van der Hevden enkele malen in de buurt kwam met kopballen. Na goed voorberei dend werk van Ger Straathof bleef doelman Dirk Jongbloed echter overeind. Zelfs wist VTL in die eerste rondgang meer gevaar te stichten door hoge ballen voor het doel waar de lange Ted van Berkel veel verwarring te weeg bracht. De tweede helft was nog geen twee minuten oud of invaller- - doelman Wim Kemping die nog geen bal had aangeraakt werd overrompeld Paul van der Hey den. even in de steek aelaten door Ted van Berkel kreeg de bal door het midden aangespeeld en dook vrij voor Kemping op. De verblufte VTL-doelman moest toe zien hoe Van der Heyden geen moment aarzelde en de bal laag in de hoek schoof. 1-0. Na dit doelpunt begreep VTL-trai- ner Aad Koren dat er meer lengte in de frontlinie moest komen en wisselde hij de na de pauze te statische Vic Boutier in voor Ben Schuchard, terwijl Ted van Berkel meer en meer in het 16-meter gebied te vinden was. Dit leidde niet tot het gewenste resultaat. Meerburg-aanvoerder en laatste man Thijs de Wit: „In de tweede helft waren we beter op die hoge ballen ingesteld". VTL had echter pech toen Steef Pattiapo een kwartier na de her vatting op de lat kogelde nadat hij de bal in de rebound na een vrije trap van Van Berkel voor de voeten kreeg. In de zinderende slotfase deed VTL er van alles aan om op gelijke voet te komen en een verlenging af te dwingen Het wilde niet lukken en Aad Koren verzuchtte na afloop dan ook. „Ik had graag met de promo tie op zak weggegaan, want een kampioenschap is wel mooi. al leen heb je er nu niet veel aan". Terwijl zijn ploeg door de VTL- spelers gefeliciteerd werd stelde Meerburg-trainer van Veen ver heugd vast „Ondanks dat wij weinig routine bezitten, de mees te jongens zijn 21 a 22 jaar. en wij vandaag niet in ons normale spel konden komen, is de kwali teit er dit seizoen toch uitgeko men". René Uittenbogaard ^^inze sportredactie ÜJ^EN De sportmeerkamp „Sportontmoe- 1(1078", die de afgelopen week in Alphen jden werd. is een groot succes geworden tenement is dermate aangeslagen dat een («se traditie geboren lijkt en het toernooi supervisie van de Alphense Sportraad 1 aarden nog grotere opzet kan groeien, iritasial en atletiek vormden zaterdag de apo- 'de kb van de „Sportontmoeting '78". die onder elde I belangstelling werd afgewerkt. Zoals be- oeten kend leverde elke sport een team bestaande uit verschillende verenigingen. Voordat het voetbal 's ochtends van start ging, hadden de voetbal ploeg en de korfbalploeg de beste papieren voor de eindzege. Korfbal leidde met 16 punten op de voet gevolgd door het voetbalteam met 15 punten. Ook volleybal met 14 en handbal met 13 punten waren toen nog volop in de strijd. Het voetbal (zaalvoetbal op het veld) leverde een overwinning op voor de atletiek-ploeg die zo doende wat punten aan zijn wat magere totaal toevoegde. Tweede, derde en vierde werden respectievelijk korfbal, zwemmen en handbal. Hierna moe st het onderdeel atletiek en in de vorm van een volkscross de beslissing brengen over wie met de eindoverwinning zou gaan strijken. Burgemeester Gallas gaf het startschot voor deze cross die in samenwerking met de Alphense politie-sportvereniging georganiseerd was en waarvan de opbrengst ten goede komt aan de gehandicapten. De zwemploeg bleek na deze slopende week nog de meeste reserves in huis te hebben en won overtuigend met achter zich voetbal, korfbal en hockey. Door dit resultaat eindigde de voetbal-formatie bestaande uit leden van Alphense Boys, ARC. Alphia en Alphen samen met de korfballers (Tempo) op de gedeelde eerste plaats na hun nek-aan-nek-race, beiden met 18 punten. De uitreiking van de prijzen door de heer Van Winsen van de Alphense Sportstichting vormde het sluitstuk van „Sportontmoeting" die aan haar voornaamste doel. het bevorderen van de onderlinge contacten tussen Alphense sportver- qpigingen. volledig beantwoordde. Vooral de instuif van donderdag in de zaal boven het zwembad de Dillen trok veel belangstelling met als grote trekpleister de gemaakte video-opna men van de handicap-race bij het onderdeel zwemmen. De volledige eindstand luidt als volgt: 1 en 2 met 18 punten voetbal en korfbal. 3. volleybal 14 p., 4. handbal 13. 5. basketbal 10, 6 zwem men 9. 7. atletiek 7. 8. hockey 1, en 9. badmin ton 0 punten. actie) einehN Terwijl Dirk Sikkel Unitan Apeldoorn wist te plaat- het oor de eindrondes van het 9 toerlands snelschaakkam- okaalschap, miste Alphen in het d waar een 6-4 nederlaag endegeleden tegen DSC, de pro- jd or) naar de KNSB. werdïlphen LS\in de laatste wedstrijd in de itiecompetitie speelde een aan ervaring met het •speeltempo Alphen parten, een vol punt werd er in de minuten verspeeld. Henk ijnen bijvoorbeeld gaf in fase van de strijd in goede pardoes een stuk weg late verrassend was de zege ivaller George Moon op het bord (Alphen had uit angst Ie Delftse topborden voor fantasieopstelling gekozen). Ie andere invaller, Neufegli- De Boer wisten hun tegen- irs tot overgave te dwingen, idelingen waren er verder 'iet de Jong en Wim Don- iderlagen werden er gele- loor Jan de Wit. Lambooij, rouwer, Van Tol en Henk de ken proot aantal Leidenaars deed Br mee aan de zo langzamer- traditionele schaaknacht ampen. Twee van hen, Char- (Ku ij pers en Folkert Jan jsma, wisten zich bijna te n voor de hoofdgroep. Met punt uit negen wedstrijden zij met onder andere de Lei^ationale meesters Jos Boey jeufcë) en Eddy ScholI de strijd ip wet grote geld (in de eerste imp werd niet minder dan gulden aan prijzengeld uit- ïrd). Zij gingen nu samen b firilan Tolenaar, Peter Gelpke isseifm Heemskerk van start is in de drie zogeheten reser- ipen. Hierin was Charles ien gedeelde twee- izighljaats het meest succesvol ■dienaar finishte in de eerste regroep als vijfde. Folkert ieertsma werd hier zevende Heemskerk en Peter Gelpke |den in de tweede respektie- de derde groep in de onder- 'onen. plaatsen, maar dan in de tienkampen waren er voor lert Pols en Rudolf Dobbe- Een tweede plaats was er' voor Arie de Ru, maar Leo idse en Hans Kuyf vielen lig terug. drie uur na het einde schaaknacht gingen Fol- Geertsma en Dirk Sikkel In (start in de voorrondes van plajNederlands snelschaakkam- "chap te Apeldoorn. Beide plaatsten zich gemakkelijk eerste tienkamp waaruit punt* spelers zich zouden plaat- 'oor de eindrondes. Dirk Sik- laalde dit met 5 1/2 punt en 'ijfde plaats zeer ruim. Fól- jievjJan Geertsma kwam echter int tekort. HVS te sterk voor Northa LEIDEN Foreholte heeft Hellas verslagen. Voor de tweede maal in de veldcompetitie moest de Haagse tweede garde wijken voor de Voorhoutse elite. In Voorhout werd het na een gelijke ruststand, 4-4, 11-8 voor Forehol te. Dat dankte de formatie vap trainer Wim Geeriings vooral aan een gesloten defensie. Tot circa 15 minuten in de tweede helft leek Hellas nog gevaarlijk te zijn voor Hannie Boskamp c.s. Maar ditmaal had Foreholte de scher pe eindsprint en vergrootte de marge van één treffer, 9-8, bin nen enkele minuten tot drie tref fers. De doelpunten bij Foreholte kwamen van Mariette Siera (3), waarvan twee strafworpen, Han nie Boskamp en Anke van der Nouland, ieder 2, Jet Verdegaal, Ineke Slobbe, Karin Zonneveld en Elly Hoek, ieder 1. In de regionale tweede klasse boekte HSV een 15-13 zege op een slechts met één wisselspeel ster uitkomend Northa. Met de rust stond Northa zelfs met 7-5 voor. In de tweede helft ging het tekort aan wissels Northa parten spelen en HSV drukte door naar een al met al toch niet overtui gende winst. Bij Northa speelde Rini Heemskerk haar laatste wed strijd. Dat bekroonde zij met twee treffers. Behalve Rini Heemskerk scoorden Jaqueline van Wetten. 3, Lydy Vink. 4. Wil Geurds, 2 Ineke Streng 2. De heren van MMO stonden bij de rust met 7-6 voor tegen Her mes. maar in de tweede helft kreeg topscorer Gerard Elsgeest een persoonlijke dekking en dat ontwrichtte het- spel van MMO dermate, dat Hermes de achter stand kon ombuigen naar een 17-10 zege. Voor MMO scoorden Gerard Elsgeest, 5. Hans Els- geest. 2 en Cor Hogeboom. Wim Otlaat en Jan Elsgeest. ieder 1. Jong Ade behaalde in Den Haag een gelijkspel tegen Athene. 8-8 Bij de rust stonden Helma van der Geest c.s. nog met 6-3 voor en dat was gezien het spelbeeld ver- Handbal diend Na de hervatting had Athe ne de defensie verlegd naar voor al Helma van der Geest en Lydia van der Poel en dat bleek een goede greep Met een break-out van Myra Mahieu. de snelste speelster van Athene, werd in de slotfase een gelijkspel door Athe ne bereikt. Waterpolo Stan van Belkum waagt een schotpoging op het doel van Rotterdam in de finale van de groep jongens onder 16 jaar. Het team van Gouwe-Rijnstreek won mét 6-3. Leiden De waterpolojeugd van kring Gouwe-Rijnstreek, al enke le jaren een toonaangevende rol spelend, heeft zaterdag tijdens de Provinciale kampioenschap pen haar klasse opnieuw bewe zen door alle (zes) titels te beha len. Drie meisjes en drie jongen- (Van onze korfbalmedewerker) LEIDEN Het laatste volledige korfbalweekeinde bracht geen echte verrassingen. Alleen de 7—10 overwinning die Crescen do op HSV boekte heeft gevol gen. Hierdoor is Fiks namelijk verzekerd van een beslissings wedstrijd met HSV om de degra datie uit de tweede klasse. Over- gangsklasser De Danaïden zette de dalende lijn voort en verloor met de alleszeggende cijfers 415 van Trekvogels. Uniek was het feit dat Fides Pacta, ondanks hulp van de Utrechter politie het terrein van Samos niet kon vin den en onverrichter zake huis waarts moest keren. OWOOns Eiland werd uitgesteld tot woensdagavond. DE DANAÏDEN—TREKVOGELS 4—15 (2—7) Ondanks het hemelsbrede ver schil tussen zijn huidige ploeg. Trekvogels, en zijn nieuwe ploeg. De Danaïden, ziet Gerard Bos toch heil in het volgend seizoen Maar of deze uitspraak er na dat seizoen nog staat is nauwelijks een open vraag. Het verlies van Gerard Nap, Arie van Nierop (bei den stoppen weer) en Yvonne Kamerling (gezinsuitbreiding) is een zware slag en met hen valt een groot brok routine weg. Op volgers lijken gevonden te wor den in Paul Bartelsman, Simon Boot en Marry Gijzenij, waardoor de gemiddelde leeftijd rond de 21 jaar zal komen te liggen. De drei ging van het degradatiespook zal voor de nodige motivatie moeten zorgen, iets wat zondag duidelijk ontbrak. Trekvogels kon tot 0—5 uitlopen eer Henny Devilee vobr De Danaïden kon scoren. Paul Bartelsman zorgde voor 2—7 en daarna duurde het tot 2—11 voor dat Henny Devilee en Adrie van Nierop de korf weer vonden. DE ALGEMENE—DKC 5—4 (1—1) Door de 1—10 overwinning op Celeritas waarmee Soesterkwar- tier op tweede Pinksterdag het kampioenschap al binnen had ge haald. was dit duel van De Alge mene slechts van statistische be tekenis. De nadelige invloed hier van op het spel blijkt uit het feit dat pas na 28 minuten Ruud van Vliet voor de gelijkmaker zorgde en deze 1—1 stand tot een kwar tier in de tweede helft gehand haafd bleef. Tot de slotfase ging het hierna gelijk op waarna twee doelpunten van Ruud van Vliet (53) de Leidse zege veilig stel den nadat eerder Eric Filemon en Wim van Vliet al hadden ges coord. ZUIDERKWARTIER—OKV 12—5 (6-2) Zelfs met drie invallers maakte Zuiderkwartier duidelijk dat er een groot klasseverschil bestaal tussen top en middenmoot van de eerste klasse. Via 2—2 ging hel in de eerste helft tot 6—2 en daarna naar 103. waarmee de maximale voorsprong werd be reikt. Voor Zuiderkwartier scoor den Carla Akse (3), Els Lardee (2), Eric van Lunteren (2). Betty Stou ten. Aad Akse en Wil de Wit terwijl twee jeugdspelers. Mario van Leeuwen en Hans Wester beek, hun debuut maakten in de top-twaalf van Zuiderkwartier. TJOBA—TOP 9-5 (4—3) Een ontspannen spelend TOP vond een fel Tjoba op haar weg en dat leidde tot een 30 achter stand na tien minuten. TOP kwam deze tegenslag te boven en wist weer op gelijke hoogte te komen. Tjoba ging evenwel met een klei ne voorsprong rusten Na rusl ging de strijd aanvankelijk gelijk op. totdat een enkelblessure van TOP-speler Cees Zuurmond bij 55 het evenwicht danig ver stoorde. Wegens het ontbreken van reserves kon Zuurmond niet worden vervangen en Tjoba wist wel raad met de numerieke over macht. De Sassenheimse doel punten kwamen op naam van Dirk Meijer (2). Wilma Kuhn, Kees van Vliet en Jan Willem Simme- link. HSVCRESCENDO 7—10 (4-6) Crescendo heeft de sportieve plichten ten opzichte van streek genoot Fiks uitstekend vervuld. Een kwartier lang kon HSV rede lijk bijblijven maar halverwege de eerste helft nam Crescendo mid dels doelpunten vén Joke Geijer, Liesbeth Kok en Piet l'Ami defini tief afstand (2—5). In het eerste half uur na de pauze werd deze marge nog uitgebreid tot 410. waarna HSV nog enigszins terug kon komen tot de 710 eind stand. De overige Crescendo doelpunten werden gescoord door John Huigsloot (2). Marlies Alberts. Piet l'Ami. Benno baak, Louis Kok en Chris Driessen. Door dit resultaat zijn HSV en Fiks met een gelijk puntenaantal op de laatste plaatsen geëindigd en zullen in een beslissingswed strijd moeten uitmaken wie van beide de tweede klasse verlaat. steams in de leeftijdsgroepen on der 12. onder 14 en onder 19 jaar waren door de drie deelnemende kringen, Gouwe-Rijnstreek. Den Haag en Rotterdam, afgevaardigd naar het jaarlijks terugkerend pro vinciaal toernooi dat ditmaal in zwembad De Zijl werd georgani seerd. In zwembad De Zijl, dat zich uitstekend leent voor het organiseren van dergelijke toer nooien omdat tegelijkertijd op drie velden kan worden gespeeld, heeft een talrijk publiek kunnen genieten van een aantal uitste kend gespeelde wedstrijden met als hoogtepunt het duel tussen Rotterdam en Gouwe Rijnstreek voor de spelers onder 19 jaar Het Gouwe-Rijnstreekteam. waar in zes Leidse spelers. Alex en Stan van Belkum en Martin Vree burg van De Zijl/LGB en Rudy Muusse, Jan Bakker en Jan Pieter Heck van LZ'86, kwam in deze wedstrijd tot driemaal toe op ach terstand, wat door Alex van Bel kum en Martin Vreeburg (2x) weer werd recht gezet. In de laatste periode brachten Ruud Muusse en Alex en Stan van Belkum de score op 6-3 daarmee het provinciaal kampioenschap veilig stellend. Rotterdam behaalde vijf maal een tweede plaats, bij de dames on der 19 jaar wist Den Haag zich tussen Gouwe Rijnstreek en Rot terdam te dringen en een tweede plaats te veroveren. Wedstrijduitslagen m.o. 12; Gou we Rijnstreek - Rotterdam 4-3, m.o. 14; Rotterdam - Gouwe Rijn streek 1-2, Gouwe Rijnstreek - Den Haag 8-2; dames o.19; Gou we Rijnstreek - Rotterdam 3-0, Gouwe Rijnstreek - Den Haag 8-6. j.o. 12 Gouwe Rijnstreek - Rotter dam 8-3. Gouwe Rijnstreek - Den Haag 5-1. j.o. 14 jaar Gouwe Rijn streek - Rotterdam 3-2, Gouwe Rijnstreek - Den Haag 11-0. LEIDEN Twee teams uit de regio Leiden konden aan het eind van de vijfde tenniszondag het kampioenschap gaan vieren. Noordwijk liet als verwacht geen steekje vallen tegen 't Spieghel uit Bussum en Zee en Duin zette het kampioenschap kracht bij via een monsterzege op Bosheim 3. Als enige van de vier Overgangs klasse B-teams heeft Noordwijk een succesvol seizoen gehad. Te gen 't Spieghel kwam de ploeg geenszins in moeilijkheden. Blommendaal troefde Jaspers af met 6-4, 6-3, terwijl Uittenbogaard nog een game minder toestond aan opponent Verhey. Josien v.d. Koogh speelde gedegen als altijd en liet N. Saarburg kansloos: 6-3. 6-1. Hanneke Rother, die voor het eerst een kans kreeg in het enkel spel, miste nog zelfvertrouwen: 3-6. 3-6. Ook het damesdubbel van Ineke Kallenberg-Van de Meer en Hanneke Rother werd verloren, maar in het herendubbel behaalden Pasma/Blommendaal het bevrijdende punt. Het kam pioenschap was binnen en de winst in de gemengddubbels dienden nog slechts om er nog meer glans aan te geven. De tweede kampioen Zee en Duin liet niets aan het toeval over. Thea Janson. Els Kales, Jan de Groot en Jan v.d. Lippe wonnen alle partijen rechtstreeks in twee sets. Over twee weken mogen zij nu gaan proberen om in de twee de klasse te komen. Hiervoor moeten zij het opnemen tegen Contact uit Overveen. Forescate heeft de vooraanstaan de positie in de eerste klasse niet kunnen consolideren. Via een ze ge op Baronie waren er nog kan sen geweest. Was de eerste con frontatie met Baronie nog redelijk afgelopen (5-6), gisteren waren de Voorschotenaren kansloos. Alleen Bram Madera kon een puntje in de wacht slepen. Bij 1-8 vond men het welletjes en werden de mixeds cadeau gegevén. In de overgangsklasse A behaalde Sas- senheim een riante 8-1 zege op het zwakke DDV 3. Het verlies- punt kwam uit de single van Ton Creijghton. Roomburg deed het aanmerkelijk minder goed. Met 7-2 werd de overwinning aan Thor RW 2 gela ten. Gewonnen werden de enkel spelen van Hans Keizer en Mari- nus Brooshooft. In de Overgangsklasse B werd dé degradatie een feit voor de teams van de Munnik en de Leidse Hout, terwijl Unicum het kam pioenschap net aan zijn neus voorbij zag gaan. De Munnik streed voor een laat ste theoretische kans tegen 't Stort uit Amersfoort, maar kwam niet verder dan twee winstpartij en. Bart v.d. Feen won met twee maal 6-2 in zijn* single en zege vierde samen met Peter Wolterink eveneens in twee sets -in de h erendubbel Unicum had kam pioen kunnen worden door een zege op Lokhorst uit Leusden Helaas moest men het zonder Har en Maureen Meyer stellen, maar via overwinningen van Paul Kal lenberg en Thijs Steensma was de stand na de enkelspelen toch 2-2. De heren- en damesdubbel gingen evenwel verloren. Unicum kwam nog langszij door winst in de gemengddubbels. maar het gelijke spel was voor Leusden net voldoende voor het kampioen schap. Parker verliest van De Sleutels (Van onze basketbal-medewerker) LEIDEN Dit jaar bestaat lands kampioen Parker twintig jaar, een gebeuren, dat het afgelopen weekeind uitgebreid werd ge vierd. Zaterdagavond was er in de Ton Menkenhal een feest avond met diverse artiesten, gis teren werd een groots opgezet basketbaltoernooi gespeeld, waar in totaal 50 jeugdteams aan deelnamen. Hoogtepunten tijdens dit toernooi" waren de wedstrijden tussen het eerste team van Parker en de invalidensportvereniging De Sleu tels. Parker, dit keer met coach Henny Blom als speler in de rol stoel. moest ondanks redelijk te genspel met twee nederlagen ge noegen nemen (17—8 en 18—14). Het toernooi zelf verliep goed. Om half zeven was alles voorbij en konden de prijzen worden uit gereikt. Winnaars werden: Wel pen A: Red Stars; Welpen B: BVO; jongens aspiranten Red Stars, jongens kadetten. Wils kracht; meisjes junioren: Red Stars; meisjes kadetten: Wils kracht; jongens junioren A. B en Regionaal: Wilskracht. Jeugd Swift verdeelt titels LfciutN up een slecht berijd baar parcours in De Waard orga niseerde de jeugdafdeling van de LRTV Swift-combinatie haar jaarlijkse clubkampioenschap pen. Opvallend was vooral het goede rijden van de broertjes en zus Albers. Zij bereikten allen in hun categorieën een derde plaats. Uitslagen 8-9 jr 1 John van Kampen. 2. Ronnie van Weeren, 3. Nancy Albers. JD-11 jr1 Si mon van Weeren. 2. Wim Dreef. 3. Richard Albers 12-13 jr1. Rob Koster. 2 Jan Zandstra. 3. Paul Albers. 14-15 jr 1 Richard Neuteboom, 2. Edward Wijsman. 3 John Sikking. Rondemiss Lenie Eradus nam de gelegenheid te baat afscheid te nemen van de jeugdcategorie. Zij gaat van nu af aan bij de Dames rijden. Adrie Kruger snel in Zoeterwoude (Van onze sportredactie) LEIDEN Op een parcours in de Grote Polder te Zoeterwoude heeft de LRTV Swift-Combinatie één van haar clubwedstrijden verreden. Katwijker Adrie Kruger toonde zich de snelste in de eindsprint van een voltallig pelo ton. „RCL'Ouders" spelen tegen jeugdleiders LEIDERDORP Op het terrein van RCL vindt morgenavond een voetbalwedstrijd plaats tussen ou ders van jeugdspelers van RCL en jeugdleiders. Dit is een jaarlijks terugkerend evenement, georga niseerd door Piet Meyér. De wed strijd begint om 16.00 uur. André Moedig naar Engeland. LEIDEN De invalide atleet An- drè Moedig is geselecteerd voor de Stokemandevillegames. Hij zal dan uitkomen op de volgende nummers 100 meter, discuswer pen en kogelstoten. Verder zal hij van .19 tot 26 september in Mont real uitkomen in een vijflanden- toernooi Bij de laatste selectie wedstrijden te Roosendaal wist hij zijn persoonlijke record op de 100 meter van 24.1 te verbeteren jtot 22 0

Leidse Courant | 1978 | | pagina 17