C Groningen maakt iet MW erg lastig Schotland: Ook nog niet gereed voor het wereldkampioenschap Hoogeveen rekent op VUC Sweden sen effer jax verslaat lanchester United HAGENAARS UITGESCHAKELD ZONDER TE SPELEN weren in matig duel Igisch bekerwinnaar 90.000 TOESCHOUWERS WAREN EVEN STIL OP HAMPDEN PARK EERSTE DIVISIE LOTTO TOTO SUPERTRIO DUITSE LOTTO Clough trainer van het jaar LEIDSE COURANT/ (Van onze correspondent) GELDROP De ironie wil dat VUC, na de overwinning van 2—1 van Hoogeveen op Gel drop, het landskampioenschap bij de zondaga mateurs van de Drenten in handen heeft. Als de Hagenaars het komende weekeinde Geldrop één punt afhandig maken, Is Hoogeveen kam pioen. Mocht Geldrop echter winnen in Den Haag, dan komt er een beslissingswedstrijd om de nationale titel tussen Geldrop en Hoogeveen. Trainer Bas Paauwe Jr. Van Hoogeveen over deze situatie, doelend op de wat minder prettige verhouding tussen VUC en Hoogeveen: „Ik reken op het eergevoel van de Hagenaar. VUC kan het zich niet permiteren voor eigen publiek van Geldrop te verliezen. Dan eindigen ze met twee punten uit vier wedstrijden op de laatste plaats. Dat is beneden hun stand. „De gezonde eer van VUC moet en/oor zorgen dat ze zondag winnen. Bovendien heeft Geldrop een zware klap gekregen na dit verlies. Wij gaan met het hele elftal naar Den Haag", aldus Paauwe. die de voor Geldrop meegebrachte bloemen maar aan zijn eigen spelers uitdeelde. Geldrop heeft gisteren slechts twintig minuten vat gehad op de Hoogeveense ploeg. Na een kwartier leek het echter gedaan met de Drentse formatie. Uit een hoekschop van Luijben kopte Van Berlo de bal door naar de beste aanvaller van Geldrop. Hans Senders, die beheerst de onzekere doelman Klaster versloeg. De Hoogeveners waren in het geeel niet aangesla gen en kwamen na vijf minuten al terug. Een schitterende pass van de uitblinkende linksachter Roel Hoveling bereikte de snelle Karei Liklikwatil. die zijn bewaker Doezé al snel kwijt was en daarna ook doelman Vermeulen kansloos liet. Hoewel Geldrop na rust sterk ging aanvallen en laatste man Harrie de Haas geregeld mee naar voren trok, was het Hoogeven dat via een snelle uitval de wedstrijd besliste. Evenals bij het eerste doelpunt stond Hoveling aan de basis van deze aanval. Hij schoof de bal snel door naar Liklikwa til, die de vrijstaande Mensingh een niet te missen kans bood: 1—2. Luijben en Van Berlo faalden nog jammerlijk bij enkele kansen voor Geldrop. Daardoor werd het niet meer gelijk, de enige uitslag waardoor VUC nog kans op een extra halve ompetitie had gekregen. Door de zege van Hoogeveen is de ploeg van John van der Lubbe echter uitgescha keld. Maar zowel Hoogeveen als Geldrop hebben nu hun hoop gevestigd op datzelfde VUC. Stand kampioenscompetitie zondagamateurs: Hoogeveen 4 2 1 1 5 45 Geldrop 3 1113 5—3 VUC 3 0 2 1 2 0—1 I HAAG MW heeft op eigen terrein |n zwaarbevochten gelijkspel behaald te- i FC Groningen. Vanaf de 36e minuut ik MW tegen een achterstand aan van die pas vijf minuten voor het einde |r Kowalik teniet werd gedaan. 17.000 toeschouwers hanteerde FC mingen het wapen van de counter in deze :de wedstrijd van de nacompetitie. Die piek had in de 36e minuut succes. Verde- r Van Loon werkte zich struikelend langs tegenstanders en uit zijn schot beland- Jde bal tot ieders verrassing via de onder- Ét van de lat achter doelman Gerards: 0-1 trust vertraagde Groningen het spel,- maar daardoor liet scheidsrechter Wellinga zes minuten langer spelen. Toen de stormloop van MW geen succes meer leek te hebben, was het toch nog Kowalik die de bal uit een onoverzichtelijke situatie achter de goede doelman Griever werkte. Scoreverloop: 36. Van Loon 0-1. 85. Kowalik 1-1. Scheidsrechter: Wellinga. Toeschouwers: 17.000. Bij Wageningen en Excelsior, de twee verlie zers uit de eerste ronde van de nacompetitie. leefde het besef dat een nieuwe nederlaag de kansen op promotie naar de eredivisie sterk zou doen slinken. Wageningen won met 3-0 door treffers in de tweede helft. Mede door de puntendeling van MW en FC Groningen, tellen de 'bergbewoners' weer mee. Excelsior is vrijwel uitgeschakeld. De Rotterdammers kregen een tegenslag te verwerken toen doelman Van der Roer kort voor rust met een blessure vervangen moest worden door de jeugdige Steenbergen. Wa geningen bleef de aggressiefste ploeg en besliste het duel in zes minuten. Menting en Van Vijfeyken doelpuntten in de 61e en 67e minuut. Van de Berg schoot tien minu ten voor tijd van afstand de derde treffer achter Steenbergen. Scoreverloop: 61. Menting 1-0. 67 Van Vijfeyken 2-0, 80. Van de Berg 3-0. Scheidsrechter: Weerink. Toeschouwers: 6000. ;HOLM Het nationale heeft gisteren it Rasundasta- van Stockholm untloos gelijk- Jd tegen Ts- ilowakije. weden, die in oefencampagne m van Oost- en Duitsland en Villa waren dan Europees :ioen Tsjecho- tkije. Niettemin n de Tsjechen iste kans in de rijd. Zes minu- rust storm- arel Kroupa al- doelman Lnl> Hellström af. die een treffer slechts kon voorkomen door de bal buiten het straf schopgebied in zijn handen te nemen. De ruim 17.000 toe schouwers gaven een langdurig ap plaus aan Björn Nordqvist. die zijn 108e interland voor Zweden speelde. Polen Polen heeft gisteren een oefenwedstrijd gespeeld tegen de Spaanse club Alican te. Polen won voor 30.000 toeschouwers met 31. Bij de rust leidden de Spanjaar den met 1—0 door een doelpunt van Moyano. Voor Polen scoorden Deyna (2x) en Szymanowski. Peru Peru heeft in Lima een oefenwedstrijd tegen Danubio uit Uruguay gewonnen met 60. De na een blesSureperiode te ruggekeerde Hugo Sotil scoorde twee keer. Sotil had ook een aandeel in de treffers van Munante en Rojas. De andere doelpunten kwamen op naam van Cubii- las en La Rosa. Noorwegen en Ier land hebben gister avond in Oslo een vriendschappelijke wedstrijd doelpunt loos afgesloten. In de uitermate harde ont moeting schiep geen van beide ploegen zich scoringskansen. De Noor Andersen en de Ier Mulligan ont vingen de gele kaart. De enige Noorse be roepsvoetballer, Twentespeler Hall- vard Thoresen, raak te geblesseerd. jsel Beveren heeft gisteren het Belgisch bekerkampioenschap ^pnnen. In de finale, die in Brussel voor 35.000 toeschouwers gespeeld, zegevierde Beveren met 2—0 over SC Charleroi. was een matige wedstrijd, waarin Beveren na de rust pas het 'erwicht in doelpunten kon uitd/ukken. In de 75e minuut scoorde ncx. tien minuten later gevolgd door Bob Stevens. België is nu de volgende clubs vertegenwoordigd in de Europa Cup '78/79: skampioenen. FC Brugge. Bekerwinnaars: Anderlecht (bekerhou- fn Beveren. UEFA: Standard en Lierse. lugal gisteren heeft Benfica nog maar een punt minder vergaard :oploper Porto. Laatstgenoemde verspeelde namelijk een punt nummer negentien Portimonense door gelijk te spelen met 0—0. ica versloeg Estoril met 2—1 en kon daardoor een punt inlopen, land: 1. Porto 47, 2. Benfica 46. 3. Braga 37. tserland heeft even af moeten haken in de strijd om de titel. Terwijl anne en Grasshoppers hun wedstrijden, respectievelijk tegen Sion I) en Zurich (1—0). wonnen speelde Basel met 2—2 gelijk tegen ette wat eveneens 25 punten bezit. De stand 1 Laussanne 26. asshoppers 26. 3. Balsel 25. sinenië s heeft zijn koppositie sinds gisteren „prijs" moeten geven mo Boekarest versloeg Arges met 1—0. Hierdoor wisten Timisoara iteaua. respectievelijk winst op Bacau (2—0) en Uta Arad (2—1). naast Arges te nestelen. De stand: 1. Steaua 35. Timisoara 35. ges 35. GEN Ajax he'eft gisteren e Noorse plaats Bergen een jndschappelijke wedstrijd te- de Engelse eerste divisie- Manchester United met 3—0 innen. mers reeds met 1—0 door een doelpunt van Ruud Geels in de 26e minuut. Na de hervatting schobt Geels nog tweemaal raak in de 77e en 79e minuut. De ontmoeting werd bijgewoond i rust leidden de Amsterdam- -door bijna 11.000 toeschouwers. GLASGOW Acht minuten voor het einde van de kJassieker Schotland—Engeland maakte Steve Coppell het kampioen schap van de home-countries een flop voor de Schotten, die als enigen Groot-Brittannië in Argentinië zullen vertegenwoor digen. Ten minste als op de uitslagen wordt afgegaan. Drie keer speelde Schotland thuis, twee winstpunten waren de schrale oogst, 1—1 tegen zowel Noord-lerland als Wales. De bijna 90.000 toeschouwers van Hampden, waren een paar minuten stil. Doodstil. De efvij- and had gewonnen op Hampden en dat was in de laatste tien jaar maar een keer gebeurd, in 1972, ook met 1—0. Toen maakten de gelukkigen die een kaart hadden veroverd voor de laatste show van Alistair MacLeods Army op indrukwekkende wijze een eind aan de stilte. „We are going to Argentina" schalde het uit tien duizenden kelen. De Engelsen hadden gewonnen, akkoord, maar als goed publiek laat je je spelers die voor de tweede keer achter elkaar de eindronde van een wereldkampioenschapstoer- nooi hebben bereikt, niet vallen. Je geeft nog een keer blijk van je geweldige waardering. Ruim tien minuten na afloop kwamen de- Schotse spelers nog eens terug op het veld. De mees ten al gedeeltelijk ontkleed, een enkeling in een Engels shirt. Clough en Gemmill blootsvoets. Om dat geweldige publiek, van wie nog vrijwel niemand zijn plaats had verlaten, te bedanken. Het was een geweldig slot na die verschrikkelijke slag in de 82e minuut, ingeleid door Trevor Brooking, mogelijk gemaakt door een blunder van Alan Rough en uitgedeeld door de kleine Steve Coppell. Het indruk wekkende bewijs van vertrouwen vormde de apotheose van een voetbalhappening, die binnen de lijnen weinig, veel te weinig, bracht. De Schotse bondscoach Ma cLeod. staand tussen twee vu ren. heeft voor zijn publiek in ieder geval de vingers gebrand. Misschien zijn billen ook wel. want het Schotse elftal van zater dag in Hampden Park. scheen zeer onvoorbereid. „We are going to Argentina", schalde het door het stadion. Maar waarom eigenlijk? Er zal niet zo erg veel te vinden zijn na een mogelijk succes in de eerste ronde van Corboda en Mendoza. Er zijn 22 spelers, negentien van hen kwamen de laatste week in het veld. maar er is nog geen Watson-Hughes. In weerwil van zijn inzet, onbesuisdheid soms. hij kreeg een gele kaart na gena deloze overtredingen tegen Hug hes en Mills, is hij niet een werkelijke scoringskans tegenge komen. Toch had Schotland meer mogelijkheden dan Enge land. Geen echte plukrijpe kan sen. maar situaties warin een slagvaardige voetballer iets zou hebben kunnen doen. Dalglish. Hartford en Bums al in de eerste acht minuten. Engeland kreeg in de eerste helft slechts een moge lijkheid. maar Clough redde na dat Kennedy de bal aan Coppell had verspeeld. Vlak voor rust had Dalglish moeten scoren na een voorzet op maat van John stone. Hij kopte echter tegen' Hughes aan, die daarbij hands maakte. Scheidsrechter Konrath uit Frankrijk zag er geen straf schop in. Na rust. Engeland was overge gaan op 4-3-3 doordat Coppell zich liet terugzakken, verminder de het overwicht van de Schot ten. Net echter als in de eerste perioden kwamen er toch weer mensen dicht bij Clemence. Hart ford twee keer zelfs. De eerste maal leek zijn doelpoging op een terugspeelbal, de tweede keer kopte hij net langs de paal. Eenvoudig Steve Coppell (Manchester United) van Engeland in duel met Johnston (West Bromwich Albion) van schotland. Coppell zou zich gelukkiger voelen ha afloop. Hij maakte het enige doelpunt van de wedstrijd en bezorgde Engeland het home-championschip. elftal. Zaterdag bijvoorbeeld wa ren Stuart Kennedy en Kenny Burns uitblinkers, maar in princi pe zijn Jardine en McQueen de mensen voor die plaatsen. De. grillige linkerspits Willie John ston vond op niveau aansluiting bij Kennedy en Burns en mid denvelder Asa Hartford deed in feite hetzelfde. Vier man die een goede „genera le" maakten. Er waren er even veel die niet slaagden voor hun eindexamen. De middenvelders Masson en Rioch, Jordan, Dal glish zelfs. Dalglish speelde in de spits en op de momenten dat hij zich wat liet terugvallen nam Jordan over. Hoofd De spits die een aanbieding van Ajax liet schieten, is machig in de lucht, maar het lijkt alsof hij zijn hoofd alleen gebruikt voor een kopbal. Af en toe kan hij nog een balletje terugleggen, maar iedere inventiviteit is hem vreemd. Kort voor rust kreeg hij een goede kans in een een-te gen-een-situatie met Hughes, ter wijl Rioch in bet centrum opliep.. Jordan twijfelde, durfde tenslotte het duel niet aan en gaf vervol gens de pass te laat. waarmee een gave mogelijkheid de mist in ging. Kenny Dalglish was bij vlagen erg sterk aan de bal. maar de vloeiende schijnbewegingen stokten, als hij de lijn van het strafschopgebied was gepas seerd. Wat echter het meest op viel was dat er weinig lijn was in het spel van de Schotten, die op wilskracht het duel beheer sten. Ron Greenwood stuurde Engeland met vier spitsen het veld in. De vier spelers in Schot- lands laatste lijn moesten daar door man op man verdedigen en deden dat met redelijk succes. Op het middenveld echter hiel den de Schotten een man over. Masson. Ondanks al zijn vrijheid werd hij de zwaktste speler uit de ploeg, ook al moest hij vrij veel vuil werk opknappen. Hij durfde na melijk geen werkelijke vrij-pion te zijn en bleef geregld ver terug om te kunnen ingrijpen als de vier uit de laatste rij het niet zouden kunnen redden. Rioch deed het iets beter en Hartford veel beter, maar zij alleen wer den overtroffen door Tony Cur die voor Engeland het werk van twee spelers moest doen en die taak nog gemakkelijk aan kon. In de aanval richtte veel zich op de lengte van Jordan. Jordan echter kon niet op tegen het duo Vlak daarvoor was het doelpunt gevallen. Invaller Brooking was vrij gekomen op de linkervleugel. Uit zijn hoge voorzet ging de bal richting Francis, doelman Clough kwam er tussen, maar hij miste de bal half en Coppell scoorde vervolgens heel eenvou dig. Schotland kon het kampioen schap van de home-countries vergeten. Een paar minuten later begreep het publiek ook dat er iets nog belangrijkers was. ..We are going to Argentina". Ally Ma cLeod heeft vrijwel zeker alleen daar aan gedacht, anders had hij wel eerder dan veertien minuten voor tijd zijn tegenvallende mid denvelders Rioch en Masson ver vangen door Gemmill en Sou ness. Waar hij misschien ook aan heeft gedacht is de opmer king van sir Alf Ramsey, die als coach van Engeland in 1966 we reldkampioen werd: „De Schot ten hebben in feite maar twee problemen, ten eerste wie moet de doelpunten maken, ten twee de wie moet tegentreffers voor komen." de eindstand van het toernooi om het Britse voetbalkampioenschal is: Er»-, geland 3 3 0 0 6 5—1; Wales 3 1 1 1 3 4—3; Schotland 3 0 2 1 2 2-3; Noord-led. 3 012 1 1—3. in de aanval tegen Groningen dat zeer laat toch nog de gelijkmaker moest toestaan. PAGINA 13 Uitslagen na-competitie: MW—FC Groningen 1—1 Wageningen—Excelsior 3—0. De stand: FC Groningen 2 1 1 0 3 5—2 MW 2 1 1 0 3 2—1 Wageningen 2 10 12 44 Excelsior 2 0 0 2 0 0—4 De winnende getallen van lotto 20 zijn: 1 - 13 - 14 - 24 - 28 - 29. Reservegetal: 20. Het aantal deelnemers bedroeg 791.642. Zij zorgden voor een inleg van ƒ3.311.918,- waarvan een eerste prijs 550.606,-, twee de prijs ƒ157,316.-. derde prijs ƒ235.974,-, vierde en vijfde prijs ƒ314.632.-. Het aantal deelnemer aan toto 20 •bedroeg 107.557. Zij zorgden voor een inleg van 295.425.- waarvan een eerste prijs ƒ56.131.-, tweede prijs 35.082.-. derde prijs 49.114.-. |De uitslag van de toto zal pas na woensdag gegeven kunnen wor den omdat een groot aantal wed strijden dan pas wordt gespeefd. De uitslag van het supertrio (Rot terdam-prijs) is: 6 - 15 - 13. 1. Nummer 6 Passiana (W. Vefis), w. nummer 15 Paljas Hanover (C. Roodenrijs). 3. nummer 13 Prusso Supreme (M. Bouwhuis). Niet ge start: nummer 2 Nelson Kitty. In leg: 199.279,-. Uitkering: 3.508.50. De winnende getallen van de Duitse lotto zijn: 26 - 32 - 33 - 35 - 39 - 43. Reservegetal. 42. De' uitslag van Spel 77 is: 1893378. Dick Schneider had auto-ongeluk DEVENTER - Ex-Feyenoorder Dick Schneider, die vrijdag een driejarig contract tekende met Go Ahead Eagles onder voorbe houd dat deze ploeg tot overeen stemming komt met Feyenoord, kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto-ongeluk. In het ziekenhuis moest zijn linker been van onder de knie tot aan de lies worden gehecht Schneider was op weg van De venter naar zijn huis in Bathmen toen hij bij Comschate het slach toffer werd van een verkeerde inhaalmanoeuvre. Hij raakte met zijn linkerbeen bekneld in zijn auto en moest door anderen wor den bevrijd. Dick Schneider werd naar het St. Jozefziekenhuis in Deventer vervoerd waar een grote vleeswond werd gehecht. Oranje (tot 21 jaar) derde in Toulon TOULON Het Nederlands elf tal tot 21 jaar heeft in het tradi tionele toernooi voor landenploe gen in Toulon op de derde plaats beslag gelegd door Mexico met 2—1 te verslaan. In een harde wedstrijd kwam Ne derland op een goedkope manier aan de leiding. In de 31e minuut schoot een Mexicaan in eigen doel: 1—0. De Nederlandse jeugd profiteerde van de verwarring on der de Mexicanen en scoorde binnen twee minuten door Van Poucke (Anderlecht). Na de rust werd het duel harder en twee Mexicanen gingen voor vijf minu ten naar het strafbankje. In de 56e minuut verkleinde Mexico de achterstand. De Oranjeploeg liet zich daarna niet meer intimideren en haalde ongeschonden het einde. Hongarije werd winnaar van het toernooi door in de finale met 43 van Frankrijk te winnen. Weer twee amateurs voor Feyenoord ROTTERDAM Feyenoord heeft opnieuw twee amateurspelers aangetrokken. Het zijn de zeventienjarige Dick van der Berg van de zaterdag eersteklasser Zwaluwen uit Vlaar- dingen (aanvallende middenvel der) en de twee jaar oudere Wim van der Steenen van FSC Preto ria. dat in de eerste klasse van de afdeling Rotterdam uitkomt (voorstopper). Beide spelers heb ben een contract voor een jaar getekend. GLASGOW Een Schotse firma heeft Brian Clough, die de Engel se club Nottingham Forest dit jaar naar de landstitel voerde, zaterdag in Glasgow uitgeroepen tot de Britse voetbaltrainer van het jaar. Nottingham heeft de tweestrijd met titelverdediger Liverpool ruimschoots gewonnen In de competitie werd Liverpool tweede achter Nottingham Forest en in de strijd om de Leaguebeker moesten de Anfield Road-bewo- ners in de finale ook de winst laten aan Nottingham. Toch prees de Schotse fabrikant ook de ma nager van Liverpool. Bob Paisley, wegens het veroveren van de Eu ropa cup voor landskampioenen.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 13