'leid&e (Souocmt voor u Militair wil niet later e^pensioen weet geen raad met moordenaartjes van 4 en 6 jaar Politie mag bezoekers fotograferen Geen dwang tot verkoop onmgwetwoningen Scheepswerf dupe van defecte brug VOOR 900 MAN KORTER WERKEN Zonder polio-vaccinatie niet naar de Yeluwe ipenburg 2. Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg nties (excl. BTW) 0,48 per mm. Telefoontjes 4,37 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot i9.00 uur) nenten: kwartaal 41,75; jaar 155,50; losse nummers: 55 cent. Woensdag 17 mei 1978, 68e jaargang na 21043 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Vanishing point „Vanishing point". Amerikaan se speelfilm met Barry New man op Ned. II om 21.27 uur. Om 19.24 uur Kenmerk over het kernenergiecongres en om 23.05 uur Info over drugge bruik in gevangenissen. Ned. I om 20.00 uur documen taire „Zoek niet naar mij, maar ga door!" Zonnig Rustig en vrij zonnig weer, maar tegen de avond kans op een lokale bui. Maximumtemp. circa 16 graden. Morgen zon: 5.42-21.31. Maan: 16.28-3.52. Scheveningen hoog water: 0.13., 12.45. Laag water: 8.10., 20.53. (UTRECHT - De vakorganisaties van (be- lepslmilitairen voelen niets voor de plannen van de staatssecretaris Van Lent, beroepsmilitairen op latere leeftijd te laten afzwaaien. Momenteel gaat men bij land- en luchtmacht op 55-jarige leef- 1 met pensioen en bij de zeemacht op O-jarige leeftijd. Verhoging van de pensioenleeftijd is niet Aanvaardbaar, zei voorziter J. Quartel van jde christelijke vereniging van militairen dCVM) gisteren op de ledenvergadering (Aan de CVM. Tien jaar geleden is de pensioengerechtig de leeftijd juist omlaag gegaan omdat van de oudere beroepsmilitair fysiek erg veel [gevergd wordt. „Die zaak nu weer terug draaien is niet acceptabel. Dan krijg je een zig-zag-beleid dat ten koste gaat van het personeel in de krijgsmacht", aldus de CVM-voorzitter. Bovendien zou verhoging van de leeftijd een ongunstig effect op de werkgelegen heid hebben, Daarnaast wordt elders in het bedrijfsleven juist gepraat over verla ging in plaats van verhoging van de pen sioengerechtigde leeftijd. De beroepsmili tairen zien niet in, waarom dan voor de krijgsmacht een uitzondering zou moeten worden gemaakt. Bijkomend argument: later met pensioen gaat de schatkist waarschijnlijk meer kos ten dan wanneer men alles bij het oude laat, aldus de CVM. bij >f slecf :httien ,>px sle< enwic de moesl ier af. 5 pur >eg ir bij ssecretaris Brokx: onze parlementaire redac- JeHaag, Het kabinet is b lordeel dat geen dwang worden gebruikt bij de van woningwetwonin- loor gemeenten of wo- ouwverenigingen. Staats- is Brokx laat dit uit- in een brief aan de de-Kamercommissie voor huisvesting, die daarover .jerdag vergadert. Hij is [oordeel dat de beslissing al of niet verkopen van b ngwetwoningen moet ]en overgelaten aan de be- gemeente of woning- 'vereniging. Landelijk geen algemene verkoop- t worden opgelegd, omdat wnstandigheden per ge meente te veel verschillen. Staatssecretaris Brokx voelt er ook niet voor het rijk de be voegdheid te geven een belis- sing van een gemeente of cor poratie in deze te toetsen. De verkoop van woningwetwonin gen moet aan allerlei criteria worden gebonden. Zo wordt het inkomen van de huurders aan een maximum gebonden. Ook mag de woning niet wor den doorverkocht. Voorkomen moet worden dat de woningen, bedoeld voor de sociale wo ningbouw, als winstobjecten worden gebruikt. Brokx wil verder eisen stellen aan het onderhoud. De verkoopprijs zal ook anders worden gesteld. Tot nog toe gold de vervangingswaarde, verminderd met de afschrij ving. Brokx wil dat wordt uit gegaan van de marktwaarde. Omdat de woningen bewoond worden overgedragen, zou dan de feitelijke prijs op 65 of 75 percent van de marktwaarde kunnen komen. Bekeken zal nog worden of het mogelijk is voor nog te bouwen woning wetwoningen een aankoop- recht in te voeren. Voor alles dient echter in de woningwets ector voldoende reserve aan woningen in bezit van gemeen ten en woningbouwverenigin gen te blijven. Intussen wordt een algemene wet voorbereid die bepaalt dat wanneer een woning te koop wordt aangeboden de huurder ervan de eerste rechten heeft. (Van een onzer verslaggevers) kunnen 908 van de 1350 werknemers kortlopende reparatie-opdrachten voor Rotterdamse brug. Pleidooien voor het slechts voor vijftig procent werken, schepen. Nu echter de scheepvaart aanleggen van een tunnel zijn echter RIDDERKERK De defecte Ko- Dit gebeurt al met ingang van van- gestremd is vervalt een groot deel van steeds afgewezen. Men hoopt, dat de ningshavenbrug in Rotterdam heeft daag. het werk. stremming zo kort mogelijk duurt, an- scheepswerf Boele Bolnes in moeilijk- Het bedrijfsleven waarschuwt al jaren ders moet Boele Bolnes zeker tweeder heden gebracht. Als gevolg daarvan Boele Bolnes verricht de laatste jaren voor de riskante* scheepsroute via de de van het bedrijf geheel stilleggen. Leiden huldigt kampioenen De kersverse basketbal kampioen Parker is gister avond uitgebreid gehuldigd door haar supporters. Naar schatting drieduizend men sen hadden zich op het Leidse stadhuisplein verza meld. waar na een korte toespraak in het stadhuis door burgemeester Vis, de gehele ploeg op het balkon verscheen Het tonen van de kampioensbokaal door Arthur Collins werd zeer ge waardeerd door de aanwe zige fans. Alle liederen die het afgelopen seizoen in de Vijf-Mei- en Groenoordhal- len te horen waren, pas seerden nog eens de revue, waarna aanvoerder Harrie Kip het publiek van Parker bedankte: Steeds stonden er vijf mensen in het veld. maar jullie waren onze zes de man. Namens alle spe lers bedankt". Tijdens de receptie in het stadhuis bood het gemeen tebestuur. dat het deze keer wat sobertjes wilde houden, een set glazen aan voor elke speler. Coach Hennie Blom kreeg bovendien nog een glazen karaf. Hiermee zit voor Parker het seizoen er op. Vandaag vertrekken Collins en Bruinsma naar de Verenigde Staten. Over enkele weken zullen ook Bartolome en Plaat vertrek ken. Medio augustus komt het team weer bijeen, met Jim Woudstra in de gelede ren en mogelijk ook met Roy Leysner die misschien toch blijft. ADVIES AAN JONGEREN BENEDEN 26 JAAR (van een onzer verslaggevers) APELDOORN Jongeren onder de 26 jaar die niet gevaccineerd zijn tegen kinderverlamming wordt met grote klem ontraden om de komende weken naar de Veluwe te komen. Zij die wel een injectie hebben gehad tegen polio kunnen met een gerust hart hun vakantie of schoolreisje doorbrengen op de zuid-westzijde van de Veluwe waar vorige week een polio-epidemie uitbrak. Dit zegt dr. H. Bijkerk, hoofd van de afdeling infectieziekten van het ministerie van volksge zondheid. Volgens hem staat het ministerie vrij wel machteloos bij de bestrijding van de epide mie in plaatsen waar het vaccinatiepercentage minder dan vijftig procent bedraagt. Dit is met name in Uddel en Elsspeet het geval. „Het enige wat we kunnen doen is de mensen wijzen op hun verantwoordelijkheden", aldus dr. Bijkerk. De verlammingsverschijnselen bij de vrouw uit Kootwijkerbroek blijken vrij ernstig te zijn. Dit zou mede zijn gekomen omdat de 22-jarige vrouw kort tevoren was bevallen. Of zij ook werkelijk polio heeft staat nog niet vast. In totaal hebben nu acht kinderen uit plaatsen op de Veluwe polio. Van een viertal anderen wordt vermoed dat zij de ziekte hebben. ele vereniTfne e Lande']?#! onderhoud6" 6 e" J,m 1C we^voorbereid cU^bepaak dat (''e WC' een injectie hebben gehad wel machteloos bij de bestrijding van de epide- totaal hebben nu acht kinderen uit plaatsen op ■W" seen algemene verkoop- De verkoopprijs zal ook anders wanneer een woning te koop teSen Poll° kunnen met een genist mie in plaatsen waar het vaccinatiepercentage de Veluwe polio.Van eenwiertal anderen wordt m' 'worden opgelegd, omdat worden gesteld Tot nog toe wordt aangeboden de huurder hart hun vakantie of schoolreisje minder dan vijftig procent bedraagt. Dit is met vermoed dat zij de ziekte hebben. a bef >mstandigheden per ge- gold de vervangingswaarde, ervan de eerste rechten heeft. ag al! - B140 O O J J onze correspondent Roger Simons) vinden het wenselijk, dat de leeftijd waar- naai- aanleiding van een moord, in de stad het huis, dat ze al veertig jaar bewoont. Beide dadertjes hebben alles verteld aan In Engeland doen zich de laatste tijd DEN Enkele conservatieve afge- op men een kind gerechtelijk kan vervol- Wolverhampton, gepleegd door twee jon- Justitie-artsen zijn van oordeel, dat ze bij de politie, die echter geen rechtsvervolging steeds meer gevallen van jeugdmisdadig- ligden zullen in het Lagerhuis aan- gen, verlaagd wordt. Andere Lagerhuisle- gens van respectievelijk vier en zes jaar. haar dood in een shocktoestand verkeerde tegen hen kan instellen, omdat ze nog te heid voor. De rechtbank van Nottingham ;en op een wijziging van de wet, die den wijzen op de verantwoordelijkheid Ze hebben een 84-jarige grootmoeder, me- ten gevolge van het angstaanjagende ge- jong zijn. Ze spelen weer met andere behandelt momenteel het geval van een alt, dat Britse kinderen van minder van de ouders en stellen voor, de vader vrouw Kate Willits, met een baksteen op drag van de twee kleine jongens. kinderen op straat alsof er niets gebeuld 70-jarige weduwe, die hulpeloos moest toe- vier jaar niet verantwoordelijk ge- kunnen worden voor het misdrijf, gepleegd hebben. Sommige politici vinden het wenselijk, dat de leeftijd waar een kind gerechtelijk kan vervol gen, verlaagd wordt. Andere Lagerhuisle den wijzen op de verantwoordelijkheid van de ouders en stellen voor, de vader of moeder van het misdadige kind te bestraffen. Deze ideeën worden in Engeland geopperd naai- aanleiding van een moord, m de stad Wolverhampton, gepleegd door twee jon- respectievelijk vier en zes jaar. Ze hebben een 84-jarige grootmoeder, me vrouw Kate Willits, met een baksteen op het hoofd geslagen. De oude vrouw werd half ontkleed aangetroffen op haai- bed in een kamer op de benedenverdieping van het huis, dat ze al veertig jaar bewoont. Justitie-artsen zijn van oordeel, dat ze bij haar dood in een shocktoestand verkeerde ten gevolge van het angstaanjagende ge drag van de twee kleine jongens. De oude hield van kinderen, en liet achter de achterdeur open. Iedereen, die haar een bezoekje wilde brengen, was welkom. Beide dadertjes hebben alles verteld aan de politie, die echter geen rechtsvervolging tegen hen kan instellen, omdat ze nog te jong zijn. Ze spelen weer met andere kinderen op straat alsof er niets gebeurd is. De buurt heeft een slechte naam wegens het vandalisme dat er herhaaldelijk ge pleegd wordt. In Engeland doen zich de laatste tijd steeds meer gevallen van jeugdmisdadig heid voor. De rechtbank van Nottingham behandelt momenteel het geval van een ("0-jarige weduwe, die hulpeloos moest toe zien, terwijl drie meisjes en twee jongens van dertien tot zestien jaar met elkaar vochten om haar portemonnee. Isheim Barc^ lavia 9 E. MEB&EN JULLIE HlEg'S --jlT^ VEEL WATE ff. I eemde eend JgpSflLP PUCkl) Schiermonnikoog is een waardige toerist gearriveerd 1 de voet van de Himalaja. Chinezen aangehouden Haagse politie vindt pond heroïne (Van een onzer verslaggevers) Den Haag De Haagse politie heet gisteravond een groep van negen Chinezen tussen de 18 en 43 jaar aangehouden in een woning in de Jan Blanken straat in Den Haag waar bo vendien een pond heroïne met een handelswaarde van 125.000 gulden is gevonden. De Chine zen die allen het pand in de Jan Blankenstraat als woona dres opgeven, werden vandaag door de Haagse recherche ver hoord. De aanhoudingen gisteravond werden verricht toen de afde ling Verdovende Middelen van de politie een onderzoek in de woning instelden nadat men een 26-jarige Hagenaar zonder beroep, die bekend staat bij de politie als heroïne-handelaar, het pand zag verlaten. Direkt hierop werd deze Hagenaar op. de Hoefkade aangehouden sa men met zijn 28-jarige vriend, een reclame-tekenaar uit Den Haag. De 26-jarige verdachte bleek bovendien 28 gram van deze hard drugs bij zich te hebben. PATIËNTCHIRURCa Prins Bernhard gisteren weer thuisgekomen uit het acade misch ziekenhuis te Utrecht na een lichte werveloperatie dankte op paleis Soestdijk professor dr. H. Verbiest, neurochi- rurg van het ziekenhuis voor diens ingreep. Bij openbare gebeurtenissen (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Bezoekers aan openbare gebeurtenissen lopen de kans door politiefotografen te worden gefotografeerd of gefilmd. De politie mag dit doen, alleen reeds op het vermoeden dat bij die gebeurtenissen ernstige verstoringen van de openba re orde zullen plaats hebben. Minister De Ruiter van Justitie vindt dat niet strijdig met het recht op privacy. De minister zegt dit naar aanleiding van vragen van het PSP-Ka- merlid Van der Spek, die erop had gewezen, dat bij de behande ling van de zaak tegen de Westduitser Folkerts in Utrecht en Maastricht bezoekers van het gerechtsgebouw door de politie waren gefotografeerd en gefilmd met een videocamera. De minister zegt nu, dat zulks is gebeurd teneinde, indien er ongeregeldheden zouden zijn voorgevallen, te kunnen komen tot identificatie van degenen die de openbare orde en de procesgang verstoorden of zich daarbij schuldig zouden maken aan strafbare feiten. Volgens de. minister zou later al het foto-, film- en videomateriaal zijn vernietigd omdat zich geen onregelmatigheden hebben voor gedaan. Geen krant ontvangen? Bel tussén 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122244 en per speciale koerier wordt de krant alsnog gebracht. Met dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement, voor u een geurig boeket bloemen van de Fleurop bloemist. kwartaalabonnee van de naam adres woonplaats Stuur als dank voor de moeite het boeket bloemen naar: woonplaats: Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar antwoordnr 349. Leiden

Leidse Courant | 1978 | | pagina 1