telefoontjes wm lïoge Veluwe olop in trek Meer kansen voor gewetensbezwaarden reugdmisdadigheid britse steden neemt oortdurend toe c y/VD: PvdA PPR Actief grondbeleid" KIEZEN EU Noordwijk voor de Noordwijkers" Dirigent Steinberg overleden 071-122244: EI I en rGI0 LEIDSE COURANT WOENSDAG 17 MEI 1978 v ïr 1 k )0.-k 55.-kJ leniging van de woning- iod behoort in de komende ■en de hoogste prioriteit te rkrijgen. De V.V.D.-Ge- «entebelang fraktie zal zich artoe volledig inzetten. Al- eerst is nodig een actief ondbeleid, het bouwen van doende woningen en een ingent toewijzigingsbeleid. larvoor is het belangrijk n goed inzicht te hebben in factoren waarin de wo- ignood kan worden ver- Id. Hiertoe is een grondige idie noodzakelijk. moet zich ter dege be- jst zijn: waar. voor wie, inneer en hoeveel men uwt. Al deze factoren zijn et van elkaar te scheiden. taak is dan ook om te imen tot een duidelijk in- ht in bovenstaande facto- n, zodat de komende jaren een meer gerichte wijze de iningnood kan worden aan pakt. :t „waar" bouwen vraagt n zorgvuldig afstemmen, larbij wensen wij een on- rscheid te maken tussen ;uwbouw-locaties en het uwen van open grond in de rnen van Noordwijk-Bin- n en Zee. Evenwichtige af- immmg van belangen is :rbij gewenst.. Het „voor bouwen moet inhouden in de eerste plaats het lonruimte beleid gericht Det zijn op de Noordwijkse aningzoekenden. Deze kun- n worden onderverdeeld in: wonenden, bewoners van merhuizen. huurders, en de n. starters. Ieder van deze oepen vraagt aparte aan- en daarom zijn de exacte gevens zo uitermate belan- k. De ervaringen met het orstromingsbeleid zijn bij eerste fase van het bouw- an grashoek zó gunstig, dat ze fraktie deze methode achtig wil blijven onder- :unen. Het bouwen van koopwoningen dus, om daar door goedkope huurwoningen vrij te krijgen voor de minst draagkrachtigen, omdat het Rijkssysteem geen mogelijk heid biedt goedkopere huur woningen te bouwen. Het „wanneer" bouwen spreekt voor zichzelf „zo snel moge lijk", echter in die mate dat alle groepen naar verhouding gelijk worden verdeeld. Het ..aantal" te bouwen wonmgen geeft weieens aanleiding tot discussies, veroorzaakt door verschillende interpretaties van de beschikbare gegevens. Het moet mogelijk zijn met behulp van moderne metho den te komen tot betrouwba re uitkomsten. Beleidsbeslis singen blijven er natuurlijk, in hoeverre bepaalde groepen als groep erkend moet wor den en in welke mate men deze groepen als noodgeval len wil erkennen, b.v. de één en twee-persoonshuishou dens. Het bouwen van wonin gen voor deze groep willen wij mede bevorderen. Onze fraktie wijst onherroepelijk wildgroei in appartenmenten (hoogbouw) af. Wij zullen par ticuliere initiatieven in deze kritisch begeleiden en in prin cipe beperken tot het gebied tussen de beide Noord-boule vards. W erkgelegenheid Alhoewel het cijfer voor de arbeidsreserve te Noordwijk e.o. (ca. 2%) gunstig afsteekt bij de landelijke situatie (5,6%) zien wij de naaste toe komst in dit opzicht met enige zorg tegemoet. Het is onze mening, dat wij de werkgele genheid dienen te stimuleren, door enerzijds een klimaat te scheppen, waarin bedrijven zich rendabel kunnen hand haven en uitbreidingen kun nen worden gerealiseerd en door anderzijds vestiging van schone, vooral aan de agrari sche sector verwante indus trieën mogelijk te maken en ook aan te moedigen. Wij zullen dan ook met kracht bevorderen dat het geplande industrieterrein snel zal wor den aangelegd. Ten aanzien van het toerisme staan wij een beleid voor, dat moet re sulteren in maatregelen, die Noordwijk in een steeds bete re, concurrerende positie moet plaatsen. Een vooruit strevend beleid, dat echter al leen maar succesvol kan zijn, wanneer dat kan steunen op een actief VW optreden al smede op een gezonde onder nemingslust van de plaatselij ke bedrijven. Wij wensen een actief beleid gericht op de middenstand. Onder het ge leende motto: „Koopt plaatse lijk uw waar, dan helpen wij elkaar" dienen wij het winke len in Noordwijk door de Noordwijkers, in plaats van elders, te stimuleren. Dit vraagt in de eerste plaats om passende planologische- en verkeerstechnische maatrege len. In dit kader is concentra tie van bedrijven erg belang rijk, maar ruimte moet blij ven bestaan voor de winkel „om de hoek". Met betrekking tot de andere belangrijke poot van onze plaatselijke economie, nl. de agrarische sector, zullen wij in toene mende mate zorgvuldig te werk dienen te gaan, indien wij t.b.v. woningbouw grond en aan de agrarische bestem ming moeten onttrekken. Compensatie hiervoor dient o.i. te worden gevonden in een beleid dat is gericht op het planmatig en qua ruimte lijke ordening verantwoord tot stand komen van kassen bouw, gericht op de bollen teelt. NOORDWIJK De gasten van vandaag in de rubriek „kiezen op elkaar" zijn Noordwijkse po litici Ted Jansen (WD). Jaap BedIJn (PvdA) en schelvis (PPR. Uit een aantal aan de fractie gestelde vragen hebben wij er twee uit gezocht die naar onze smaak het aardigste beeld ge ven van de poiKfeke situatie in Noordwijk. Dat de politieke soep In Noordwijk niet al te heet gegeten wordt, blijkt uit de visie op de onderwerpen: wo ningbouw/toerisme en werkge legenheid. Wie Noordwijk slechts kent van die mooie lange zomer, kent slechts de halve waar heid. Behalve toeristen kent Noordwijk immers een eigen bevolking, die buiten het sei zoen duidelijker dan er bin nen, terechte eisen stelt aan Noordwijk als leefgemeen schap. Dat Noordwijk kent woning nood en niet zo wei nig ook. Vandaar dat de PvdA-Noord- wijk zich sterk maakt voor leniging van die nood. Het spreekt vanzelf dat je binnen een seizoenen-plaats als Noordwijk te maken hebt met verschillende ambities. Wie van Noordwijk een pre tentieuze, grootschalige bad plaats wil maken, zal zijn voorkeur voor nog meer be ton op de Boulevard niet ver zwijgen. Wie echter beeft ge- konstateerd dat met dat be ton het geheel eigen karakter van Noordwijk op de tocht komt te staan, zal wellicht met de Noordwijkse Pvda vaststellen dat „de ambitieu zen" hun kans inmiddels wel hebben gehad. Noordwijk is van oudsher een familiebadplaats geweest, die vooral toeristen trok uit het Duitse Ruhrgebied. Daarvoor had Noordwijk middenklasse hotels nodig. Die zijn er ge weest, maar helaas moet wor den vast gesteld dat die sek- tor van de horeca-wereld zich niet heeft aangepast aan de eisen van de moderne tijd. De hotels verouderden en waren tenslotte inderdaad aan ver vanging toe. Uitgerekend die vervanging bleek een lukra- tieve zaak, want op de dure grond van verouderde hotels konden immers, als je maar hoog genoeg bouwde, appar tementen worden gebouwd. Het CDA en de WD in Noordwijk hebben niet willen luisteren naar de PvdA, die vanaf het begin heeft begre pen dat je via kostbare appar- tementenbouw tegelijkertijd leegstand importeerde. Ap partementen zijn immers veelal 2de huizen en ze bleken zó duur dat ze lang niet par- manent te verhuren zijn. Het voordeel voor de Noordwijkse middenstand is daarmee om geslagen in een nadeel. Het tweede grote nadeel is dat de massale appartemen- tenbouw in korte tijd het ka rakter van Noordwijk heeft veranderd. Met een kleinscha lige infrastruktuur oogt Noordwijk plotseling groot schalig. Het CDA en de WD zijn er inmiddels achter geko men dat er ernstige fouten gemaakt zijn. Bovendien heeft de apparte- mentenbouw geen enkele op lossing geboden voor de Noordwijkse woningnood, die zo'n 700 woningzoekenden kent. Vandaar dat de PvdA- Noordwijk een bouwstop voor appartementen- en vrije sèktorbouw eist. In ruil daar voor moet de schaarse bouw grond worden benut voor die Noordwijkers. Er moet dus gebouwd wordén om de wo ningnood in te halen en om te voorzien in de vraag naar huizen voor de eigen bevol kingsaanwas. En wel zodanig dat er een evenwichtig beleid wordt gevoerd ten aanzien van woningwetwoningen en de premiekoopwoningen. Er moet verder aktieve grondpo- litiek worden gevoerd in Noordwijk, waardoor grond- spekulatie onmogelijk wordt. De lege plekken in Noordwijk moeten binnen dat kader nauwkeurig worden geïnven tariseerd. Van belang is de vernieuwbouw en eventueel de herbouw in dezelfde stijl van karakteristieke stukken Noordwijk. Een belangrijke plaats kan hier worden inge nomen door bouwen voor één en twee persoons huishou dens. Noordwijk moet, stede bouwkundig bezien, zijn dorpse karakter behouden. Het is te gek dat een 'cafe-res- taurant als De Landbouw, in binnen- en buitenland een be grip op de Noordwijkse Bou levard, nu ook al gesloopt zal worden ten behoeve van ap- partementenbouw. Dat is een puur verlies voor onze ge meente, dat rechtstreeks te maken heeft met het welzijn van onze bevolking die geen trek heeft in een Noordwijk, dat op de Costa Brava gaat lijken. „Afgezien van vrije sector bouw" De PPR —fractie is van me ning, dat alleen moet worden gebouwd voor de eigen be volkingsaanwas en de econo misch aan Noordwijk gebon- denen. De beperking tot de eigen bevolkingsaanwas be tekent, dat moet worden af gezien van vrije -sector bouw in de gemeentelijke plannen; de beter gesitueerden redden zichzelf toch wel. Teruggekomen moet worden vap het uitsluitend bouwen van premiekoopwoningen, omdat deze niet haalbaar zijn voor lager— en laagstbetaal den. Dat de lasten van deze premiekoopwoningen lager zijn dan de huur van een woningwetwoning gaat al leen op voor mensen, die veel belasting betalen. Voor men sen met lage inkomens is het belastingvoordeel te ver waarlozen. Als we alleen premiekoopwo ningen bouwen, bouwen we dus voor een kleine bevoor rechte groep en dat is voor de PPR—fractie onaanvaard baar. We moeten dus weer terug naar bouw van zoveel mogelijk woningwetwonin gen; de onlangs nog verhoog de huursubsidie betekent een belangrijke tegemoetkoming om de huur ook voor de laagstbetaalden betaalbaar te houden. Bijzondere aandacht wil de PPR—fractie vragen voor de jonge alleenstaanden zoals het personeel van de Van den Bergstichting en Santa Maria. Deze instellingen komen in moeilijkheden door groot per soneelsverloop wegens het ontbreken van voldoende huisvestingsmogelijkheden In ieder volgend bestem mingsplan dienen speciale woningen voor deze categorie woningzoekenden te worden opgenomen. De PPR—fractie heeft zich steeds fel gekant tegen de massale bouw van koopappartementen van de boulevards. Afgezien van de verloedering van de bad plaats veroorzaken deze ap partementen een verergering van de woningnood op wat langere termijn (kinderen van kopers kloppen straks bij de gemeente aan om een wo ning). Uiteraard zal de PPR—fractie zich in de toe komst even fel verzetten te gen uitbreiding van het aantal hoogbouwkoopappartemen- ten (niet alleen in deze verkie zingstijd, maar ook daarna!). Perspectieven De PPR—fractie ziet weinig perspectieven in stimulering van werkgelegenheid in de gemeente. In de eerste plaats blijkt uit allerlei onderzoekin gen, dat het agrarische be drijf van afnemende beteke nis is voor die werkgelegen heid. Niet alleen zijn vele agrarische gronden ten offer gevallen aan de woningbouw, maar ook de mechanisatie heeft daarin in belangrijke mate bijgedragen (vroeger 2 man nodig per ha, tegenwoor dig 1 man voor 2 ha). Uit overwegingen van milieube scherming ziet de PPR—frac tie ongeremde kassenbouw niet als een wenselijke zaak; het worden van een glazen stad heeft mets aantrekke lijks. De PPR—fractie is voor stander van vestiging van schone industrie in een daar toe aan te wijzen industriege bied, maar verwacht ten aan zien daarvan weinig succes gezien de ervaringen van 20 jaar geleden toen deze boot steeds door Den Haag werd afgehouden. De PPR—fractie is van mening, dat de horeca bedrijven in toenemende ma te invloed kunnen hebben op de werkgelegenheid, maar het is jammer, dat in deze bran che op zo grote schaal ge bruik wordt gemaakt van werkstudenten en parttime krachten. Wij zijn, samenvat tend, weinig optimistisch ten aanzien van de werkgelegen heid in Noordwijk. De bevol king zal daardoor in toene mende mate aangewezen zijn op Leiden en Den Haag, op de havens en de hoogovens. tNDERLO - Meer de helft van het al bezoekers dat ïationaie Park De Veluwe jaar- trekt, blijkt hier voor bet eerst te en, maar te bebo- tot de categorie terugkomers. Dit vast te staan ins een uitgebrei- mquète die vorig is gehouden en rvan de uitkom zijn neergelegd en zojuist versche nen jaarverslag. Bijna tachtig procent van de bezoekers zijn, vooral voor natuurbe- zicbtiging gekomen. Het totale aantal be zoekers was vorig jaar ruim 540.000, dat is ruim 100.000 meer dan in het jaar daarvoor. De uitzonderlijk war me zomer deden de recreanten toen vooral het water opzoeken, zo wordt veronder steld. Opmerkelijk is overigens het toene mende bezoek in voor- en najaar en met waardering wordt ver meld, dat het hoge be zoekerspercentage on der de jeugd (25 pro cent) zich handhaaft. Het bezoek aan het Kroller-Muller mu seum en het beelden park brak met 400.000 personen of te wel 75 percent van het Park- bezoek het record uit voorgaande jaren. De fietsen die gratis ter beschikking van de bezoekers staan, wor den intensief gebruikt. Naar schatting wordt er jaarlijks een af stand afgelegd van de aarde tot de maan. De Hoge Veluwe be schikt over veertig ki lometer rijwielpad. Overigens blijken veel parkbezoekers te den ken dat ze op de pa den en de lanen moe ten blijven, maar het is juist een grote at tractie van het parkt, dat men overal mag komen. Behalve in de duidelijk aangegeven rustgebieden voor het grof wild. Inmiddels is de proef om ruiters zonder speciale ver gunning toe te laten, goed bevallen. De con ditie van het wild is goed en de roofvogel- stand komt voor het eerst sinds tientallen jaren weer op het vroegere peil. Ook voor leger als geweldsapparaat DEN HAAG Iedereen die gewetensbezwaren heeft tegen het leger als apparaat dat.'in welke vorm dan ook, geweld kan gebruiken, kan vrijstelling krijgen van militaire dienst. Dit is de kern van de wijzigng die het kabinet-Van Agt heeft aangebracht in het door het vorige kabinet opgestelde wetsontwerp „Gewetensbe zwaarden Militaire Dienst". Deze wijziging, die nog voor het eind van de week in een nota met toelichting aan de Tweede Kamer wordt gezonden, komt tegemoet aan het standpunt van een ruime meerderheid in de Kamer. In het oorspronkelijke wetsontwerp stond, dat vrijstelling van militaire dienst alleen zou kun nen worden verleend aan een beperkt aantal categorieën gewetensbezwaarden. Het betrof hier onder meer personen, die tegen het gebruik van een bepaald wapen zijn (bijvoorbeeld atoompacifisten) en personen die tegen een be paald gebruik van een bepaald wapen (bijvoor beeld het bombarderen van steden) zijn. Bij de behandeling van dit wetsontwerp diende het uit de ARP afkomstige CDA-Kamerlid De Kwaadsteniet een wijzigingsvoorstel in, waarin werd gesteld dat niet slechts bepaalde catego rieën gewetensbezwaarden, maar alle gewetens bezwaarden zonder uitzondering erkend zouden moeten worden. Behalve de ARP en enkele KVP-ers steunden ook de fracties van PvdA, PPR en D'66 dit amendement van De Kwaadste niet. maar minister Vredeling en staatssecretaris Van Lent (beiden Defensie) wezen het voorstel ten stelligste af. De wijziging die het kabinet-Van Agt nu in het ontwerp heeft aangebracht, komt voor een be langrijk deel overeen met het amendement-De Kwaadsteniet. Het amendement is echter in deze zin beperkt, dat alleen gewetensbezwaarden die te maken hebben met het gebruik van geweld zullen worden erkend. Iemand die op andere gronden bezwaren tegen het leger heeft, zal dus geen vrijstelling van militaire dienst kunnen krijgen. UNIVERSITAIR S (Van onze correspondent Roger Simons) TEN In Wolverhampton dreigen rassen- In Londen zijn bepaalde metrostations lommige buurten hoogst onveilig. Glasgow echter alle andere plaatsen achter zich. In onaantrekkelijke Schotse stad wordt gere- slag geleverd door niet minder dan 180 apende benden jongelui, iteden van Groot-Brittannië worden voortdu- l gevaarlijker. Meer dan 200 opgewonden iens en meisjes, die van een discotheek men, hebben zaterdagnacht een ware rava- aangericht in het centrum van Kingston- >n-Thames. Tientallen winkelruiten werden scherven gegooid. Deze vernieling was het iltaat van een kleine ruzie in de dansgelegen- einde zeven jonge negers nagezeten door drie gewapende blanken in een auto. De zwarten kozen het hazepad en zochten dekking achter struikgewas. Hun blanke achtervolgers bescho ten hen met een karabijn. Twéé jongens werden getroffen. De ene kreeg negentien hagelkorrels in de rug en de andere dertien Ten gevolge van enkele ernstige rassenrellen was in Wolverhampton al sedert drie maanden extra politie van dienst. In de zwarte wijken van de stad wordt nu gezegd: „De politie kan het niet alleen aan. Wij moeten middelen vinden om onszelf te beschermen". Een zwarte leider stelt de samenstelling voor van „beschermende groe-- pen", die elk zouden bestaan uit ongeveer twaalf man. Of zij wapens zullen dragen, wordt voorlo pig nog in het midden gelaten. Toenemende drankzucht is een ander gevaar voor de veiligheid in Groot-Brittannië's steden. Veel Britse jongelui beschouwen veel drinken als een teken van complete volwassenheid. Dat is vooral het geval in het Schotse Glasgow, dat algemeen beschouwd wordt als de meeste ver waarloosde en afschuwelijkste stad van West- Europa. In Glasgow is één op elf arbeiders werkloos. Er heerst schrijnende armoede. Het grootste deel van de teeners dat van school komt, kan geen baan vinden. De stad worstelt met een uitzichtloze woningnood. Het is altijd een oord geweest, waarin veel geweld gepleegd werd. 180 benden jongelui bevechten elkaar geregeld met messen, dolken, fietskettingen en andere gevaar lijke wapens. Ze maken vaak slachtoffers in de vervallen woningen van Glasgow's ellendige achterbuurten. Het is al zo ver gekomen, dat in talrijke stedelijke flatgebouwen bijna nie mand nog beneden wil wonen. In 1976 werden in Glasgow 71 moorden ge pleegd, tegen 48 het jaar tevoren. Het geweld is er de laatste twintig jaar toegenomen met meer dan 200 procent Glasgow heeft zonder twijfel recht op de weinig benijdenswaardige titel van „gevaarlijkste stad van Europa". 51^ LEIDEN Aan de Rijksuniversiteit te Leiden slaagden voor het doctoraal examen Wijsbegeerte: M. R. J. Pieterson, Amsterdam M. H. Mels-Houpt. Leiden J. Mels. Leiden Natuurkunde: L. P. J. Husson. Leiden J. J. M. Steijger. Leiden Biologie: Mevr. P M. J. Ellenbroek-Janmaat. Mevr. P. J. C. M. v. Luxemburg-Hen-' driks. Leiden Psychologie: G. G. v.d. Hagen. Leiden R. J. van Heeringen. Leiden G. J. J. M. v.d. Zalm. Leiden (cum laude) C. J. M de Groot-Peters, Leiden Mej. L. L Horring, Leiden Pedagogiek: Mevr A Huisinga-Beeksma, Vlaardin- gen P. J. van Putten, Leiden J W Boon. Epe (Gld(cum laude). ROTTERDAM Aan de Erasmus Uni versiteit is geslaagd voor het doctoraal examen rechten I. G. F. Cath. Den Haag VEEMARKT LEIDEN Aanvoer totaal 4651, siachtrunderen 705, gebruiksvee 409. graskalveren 30. nuchtere kalve ren 2326, ponnies 13, varkens 374, lopers 20. biggen 60. schapen en lam meren 637. bokken en geiten 77. Prij zen (gulden per kg) stieren 1e kwal. 7 30-7.80, 2e kwal 6.90-7.20, vaarzen 1e kwal. 7.50-8.10. 2e kwal. 6 65-7.25, koeien 1e kwal. 7.10-8.10. 2e kwal. 6.35-6.80. 3e kwal. 6.008 20, worst koeien 4.90-6.10, extra kwal dikbillen 9.00-13.50. nuchtere slachtkalveren 1 25-200, siachtzeugen 2 45-2 55; (per stuk): melk- en kallkoeien 2100-3075. vare koeien 1600-2500, pinken 1075- 1675. graskalveren 650-1250. nuchtere kalveren voor fok en mesterij roodb. 310-525. fwartb. 222-400. lopers 120- 130. biggen 95-105, schapen 200-240, lammeren 200-275, noordhollandse lammeren 140-160. ponnies 275-650. geiten 20-100. Overzicht (resp. aan voer. handel en prijzen): siachtrunde ren redelijk vlot hoger, stieren stabiel, kalf- en melkkoeien matig goed sta biel, vare koeien matig vlot hoger, vaarzen en pinken matig goed iets hoger, vette kalveren matig goed iets hoger, nuchtere kalveren redelijk rus tig iets hoger, ponnies matig rustig stabiel, varkens redelijk stug lager, lopers en biggen matig redelijk stabiel, schapen en lammeren redelijk goed stabiel, geiten matig rustig stabiel New York De beroemde di rigent William Steinberg is gisteren op 79-jarige leeftijd in een ziekenhuis in New York overleden. Steinberg werd in Keulen ge boren en volgde zijn muzikale opleiding aan het conservato rium van die stad. Op 19-jarige leeftijd werd hij al onderschei den voor zijn dirigentschap. Twee jaar later, in 1920, werd hij aangetrokken als assistent van Otto Klemperer, direkteur van de Keulse Opera. Tot 1933, het jaar waarin hij tot aftreden werd gedwongen vanwege het feit dat hij jood was, trad Stemberg ook regelmatig op als gastdirigent van het Ber- lijnse Symfonie Orkest In de twee daaropvolgende ja ren werkte Stemberg voorna melijk ondergronds en gaf con certen voor joods publiek met een bezetting van werkloos ge worden joodse musici. In 1936 ontvluchte Stemberg en de violinist Bronislav Huber- man Nazi-Duitsland en sticht ten zij het Palestijnse Symfonie Orkest dat later bekend is ge worden als het Israëlisch Phil- harmonisch Orkest. Na de oor log werkte hij vrijwel uitslui tend in Amerika 4,08 per plaatsing (voor de eerste 30 woor- den - niet groter dan 12 letters) ieder woord méér 24 ct exclusief 4% BTW BIJ PLAATSING VAN DEZELFDE TEKST op 3 achtereenvolgende dagen slechts 2 x betalen op 6 achtereenvolgende dagen slechts 3 x betalen regel-telefoontjes te plaatsen over een of 2 kolom met grotere letterkorpsen 28 ct. per mm Te koop Yamaha BROMFIETS ONDERDELEN. verchroomde tank. uitleat. motorblok, wielen, voor- en achterspatborden. Te bevragen v.d. Boschstraat 12. Haztrswoude-dorp Ta koop: 3 DAMESFIETSEN. Te bevragen: v.d. Boschstraat 12, Hazerswoude-dorp Van Zijp. TWEEWIELER-SPE- CIALIST. ruilt uw oude fiets of bromfiets graag tegen een leu ke prijs in! Haarlemmerstraat 295. Brahmslaan 16, Merend on k Te koop: TOERFIETS FON- GERS SPRINT SPECIAL In pri ma staat, kleur rood. 375 - VijfMeilaan 13. Zoeterwoude, Hoge Rijndijk, tel. 071-146301 RIJWIELEN, levering regelrecht de fabriek. Race-rijwiel met 10 versnellingen 245.- Opoe met zwarte banden en vel gen geh. compleet 269.50. Vouwfiets met verlichting 159,- Sportfiets met verlich ting 149,-. Knijprem 10,- Kinderrace-rijwiel met versnelling 164.-. Sportfiets met 3 versnellingen met verlich ting 215.-. Choppers v.a. 159,- Luxe sportrijwiel Ned fabrikaat geheel compl 199,- Kinderfiets met zijwielen v.a. 59,90. Engels merkrijwiel met versnelling, stalen kettingkast en leren zadel 345,-, met trommelremmen 425.- Bata- vus race-ri|wiel met 10 versnel lingen 350.-. Verkoop van Ba- tavus, Gitane. Tomos. Magneet. Fongers, Phoenix, Viscount. Burco en Superia rijwielen. Ei gen werkplaats. Op alle rijwie len 1 jaar garantie Rijwiel Cash Carry Dusoswa b.v., Turf markt 2. Leiden Tel 071- 124409. Dieren en planten 2 |onge POESJES. 6 weken oud. zoeken beslat goed te huis. Tel. 071-894259 Tuinstraat 18, Leiderdorp i Personeel aangeboden Voor al uw gas- en verwarming sproblemen naar landelijk er kend INSTALLATEUR G. P de Haas. Tel. 071-124310-140919. I Diversen pers, gevr. Gevraagd Ie. 2e en 3e BANKET- BAKKERSBEDIENDE Banket bakkerij Dogterom. Vijf-Meiplein 130 Tel 766027. na 18 00 01715-2158 Huish. pers. gevraagd HULP in de HUISHOUDING 9e- vraagd. voor ca. 2 ochtenden per week in Roelofarendsveen. Adres. Zuidhoek 23. Reactie graag schriftelijk ol aan hL |Winke I/kappers 7 pers, gevr. Gevraagd LEERLING-VERKO PER voor een doe-het-zelfzaak. HUBO. Terwee weg 80. Oegst- geest, tel. na 19.00 uur 07V 153423. Te huur WEEKENDBOOT met zeer rustig plekje 1300..- per jaar. Tevens ligplaats voor krui- kser en te huur afgesloten viswa ter in de plaats Noorden. Tel 03489-337 Slagerij de Roode, vraagt VER KOOPSTERS en SLAGERS LEERLING Vijfdaagse wer kweek. Vrije bedrijfskleding. Reiskostenvergoeding. Siebold- str 12-14. Leiden. Tel. 071- 121603. i Technisch pers, gevr. JONGE MONTEUR gevraagd bij Jan v.d Meer b.v.. Noordeinde 45-53. Roelofarendsveen 01713- 9008. Klein en prettig bedrijf Indiensttreding zo spoedig mo- Qeliik Onderhoud en reparatie PART-TIME kracht gevraagd voor repareren bedrijfskleding. Inl. Feidstar b.v. Hoge Rijndijk 34. Leiden. Tel. 071-122675. RIOLERINGS PROBLEMEN bel direct 071-131046. wij staan altijd voor u klaar, rioolreiniging en ontstoppen met hoge druk spuiten. Lemy BV. bestratingen, riooireinigmg Hogewoerd 113. i Onroerend goed aangeb. Te koop aangeboden te Voor schoten 3-KAMERFLAT incl. stoffering. Vraagprijs 137.500.- k.k. Vri|e vestiging Telefoon 01717-2716 na 19.00 Te huur mooi gemeubileerd VA KANTIEHUIS gelegen m Mid- dervWales (G.-BRDichtbij veel natuurschoon Ideaal voor 5 pers. Huurprijs v.a. 250,- p.w. Tel. 02521-10299 I Motoren en 7 scooters I YAMAHA RD 250 cc. speciaal gespoten tank. nieuwe banden, schijfrem, mistlampen enz., km.stand 23.000, bouwjaar 1974. vraagprijs f 2000,— P Tap. Asterlaan 3. Oegstgeest Tel. 071-1SS381. EEN TELEFOONTJE HELPT!

Leidse Courant | 1978 | | pagina 13