eningsverschil over aanplant angs spoorlijn Leidschendam 91Burgemeester speelde B^assenaars kwartet 'USSEN ADVIESBUREAU EN GEMEENTEWERKEN Pfe elt Liefde voor de Harmonie vierde CDA-café in De Rip Succesvolle pony-dag in Leiderdorp n rkampioensfeest Klaar met MAVO of HAVO? Solliciteerdan nü naar een boeiend en veelzijdig vak. Leidenaar verongelukt a Laat de bui ■«maar komen Popfestival in Wassenaar Brand in Grofsmederij Weer feest in Oude Wetering Inbraken I opgelost rStuurdebon op voor informatie. Wak van politieman bij de Gemeentepolitiek ^STAD/REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 16 MEI 1978 PAGINA 5 ,EIDSCHENDAM In de loop van .olgend jaar zal pas worden beslist /OrSover de wijze van beplanting van de roenstrook tussen de woningen in uivenvoorde en de spoorlijn Den aag—Leiden. Voor de groenvoorzie- ing van de bijna één kilometer lan- ;e en circa 50 meter brede strook zijn iwee volkomen van elkaar afwijken- |e plannen gemaakt. Het stedebouw- lundig bureau OD205 heeft een plan iet een dichte begroeiing, afzonder lijke voet- en fietspaden en twee 9bruggen ontworpen en gemeentewer ken een open landschap met wat beplanting, voetpaden, vijvers en Brie vissteigers. Burgemeester en wethouders hebben de plannen ter 4Jieoordeling voorgelegd aan de com- Inissie voor openbare werken en Suimtelijke ordening en wilden ver- Volgens de toekomstige bewoners in- ipraak geven. Hoewel de commissie voorkeur heeft uitgesproken voor Dflr li ik het openhouden van het uitzicht op de achter de spoordijk gelegen pol ders is besloten te wachten tot de daar te bouwen woningen klaar zijn en dan naar de wensen van de bewo ners te vragen. Verschil van mening bestaat er ook over een antwoord op de vraag of het gebied achter de spoorlijn (aan de Haagse zijde) voor het publiek moei worden ontsloten. Vooral de CDA- fractie in de Leidschendamse gemeen teraad heeft hierop al verschillende malen aangedrongen. De Veenzijdse polder is voor agrarisch gebruik ont sloten maar de strook langs de spoor lijn wordt weinig of niet gebruikt wat volgens OD205. waarschijnlijk de re den is dat de daar liggen haWioutbos- sen gespaard zijn en zich daar een rijk vogelleven en een interessante begroeiing heeft ontwikkeld. Het bu reau acht het ongewenst dat deze bossen uitgebreid toegankelijk wor- il voorkeur heeft uitgesproken voor bossen uitgebreid toegankelijk wor- dende vogels' den. De in Leidschendam wonende ir. Ter Keurs van de Leidse werkgroep voor milieubescherming die destijds sterk stelling nam tegen de aanleg van de Leidse Baan in dit gebied wil daar publiek weren. Volgens OD205 moet de spoorlijn een barrière blijven wat ook de reden is dat gedacht werd aan een vrij dichte, een soort ondoordring bare, begroeiing aan de Leidschen damse kant van de spoorlijn. CDA- fractieleider C. H. de Ruijter zei in de commissie niet onder de indruk te zijn van het vogelleven achter de spoorlijn. Hij wees op de grote ver scheidenheid van vogels in de Zijde- parken en zijn fractiegenoot J. C. van Erp voegde daar nog aan toe dat bij de plannen voor het recreatiegebied 's-Gravenwoude over een bromfiet spad werd gezegd dat „wetenschappe lijk is geconstateerd dat een dergelijk pad geen schade toebrengt aan broe dende vogels". De heer De Ruijter, ooit zelf agrariër, wil de" strook in de natuurlijke staat houden en, evenals dit in de strook langs de Zijdesingel gebeurt, een boer het gras driemaal per jaar", „gratis hooi", laten maaien, „dan kunnen de bewoners nog eens zien hoe een boer werkt". Volgens dit commissielid zijn de bewoners langs de Zijdesingel blij „met de geweldige blikverruiming naar de polders" en zullen de toekomstige bewoners van Duivenvoorde „tien tegen een" zich op gelijke wijze uitspreken. Fietspad Ook over het fietspad door het groen gebied is men het met het stedebouw kundig bureau oneens. Volgens ge meentewerken kan hiervoor de langs de wijk gelegen Kastelenring dienen die, bij een open landschap, een goed uitzicht op de polders biedt. Tegen de openheid pleit volgens OD ook nog de soms harde westenwind uit het pol dergebied maar gemeentewerken denkt dat de bewoners die graag voor lief nemen. De dichte beplanting zal verder nog meebrengen dat bomen regelmatig moeten worden terugge- hakt omdat de hoogspanningsleiding grenzen aan de hoogte stelt. Het plan van OD205, dat ook nog voorziet in begeleiding van een professionele bio loog, maakt tenslotte nog weinig kans vanwege de kosten die ruim tweemaal zoveel bedragen als het voorstel van gemeentewerken, 382 duizend gulden tegen ruim 170 duizend gulden. Over de verdere groenvoorziening in Duivenvoorde heeft het Delftse bu reau ook rapport uitgebracht maar hierover zal adjunct-directeur C. J. Bisschop later nog het zijne zeggen. Wethouder H. L. van Dongen heeft echter al met 56 toekomstige bewo ners van Duivenvoorde een volgens hem zeer prettige bijeenkomst over de groenvoorziening gehad. WASSENAAR Het winkel centrum „Langstraat" heeft de >ardige gedachte gehad ter ge legenheid van het 10-jarig be staan een Wassenaars kwartet- ipel te laten maken. Het spel tal vanaf donderdag 18 mei gedurende 10 dagen bij vele Winkeliers in de Langstraat en omgeving tegen de gereduceer de prijs van 2,95 te koop lijn. Een delegatie van het bestuur van het winkelcentrum, met de twee charmante hostesses, waarover de vereniging bij spe ciale gelegenheiden beschikt, heeft in het raadhuis het eerste exemplaar van het Wassenaar- se kwartetspel overhandigd aan burgemeester mr. K.' Staab. De burgemeester schoof na de aanbieding alle paperas sen opzij en nodigde de beide hostesses en voorzitter T. van Keppel uit het nieuwe spel maar meteen in de praktijk te beoefenen. De burgemeester ontpopte zich daarbij als een zeer slimme kwartetspeler. Het kwartet bestaat uit een 8-tal kwartetten, die resp. tot onderwerp hebben de oude Langstraat, openbare gehou wen, buitenplaatsen, kerken, verenigingen, sport, recreatie, en ..Dleinen".. Burgemeester Staab in volle concentratie bij het kwartetspel. Geheel rechts: voorzitter T. van Keppel. Links en rechts van de burgemeester de hostesses, resp. Renate Hoogkamer en Monique Cornelissen D'66-Leidschendam wil herkenbare agent LEIDSCHENDAM - Of het voor de jongeren bedoeld is die op oudejaarsavond Leid schendam onveilig maken wordt niet gezegd maar D'66-Leidschendam spreekt in haar gemeenteprogram ma voor de verkiezingen de wens uit de agenten van de gemeentepolitie van naam- schildjes te voorzien. Overi gens maar een onderge schikt puntje in het pro gramma van D'66 die boven aan de kandidatenlijst me vrouw ir. T. (voor Titia) C. Kiers heeft gezet. D'66 pre senteert zich als een hervor mingsgezinde partij die de mens stelt boven het sys teem en afkerig is van cen traliserende invloeden. In het,programma zijn dan ook suggesties verwerkt voor di verse organisaties. Meer openheid van het bestuur moet volgens D'66 komen van een gemeentelijk infor matieblad en van openstel ling van de afdeling voor lichting op het gemeentehuis op een avond in de week. Verder zou het spreekrecht moeten worden uitgebreid met de mogelijkheid van re en dupliek voor de inspe- kers en de bevolking moet worden betrokken bij de planning en de inrichting van nieuwe overheidsgebou wen. D'66 is als bijna iede reen in Leidschendam tegen een bouwlocatie in oost, te gen aantasting van het sluis- complex en tegen aantasting van de Vliet als recreatieve route. De aanleg van de Landscheidingweg wil D'66 uitstellen tot blijkt dat het nodig is na het gereedkomen van het verkeersplein Leid schendam, de Utrechtse- baan en de H-structuur in Zoetermeer. RIJPWETERING Het CDA in Alkemade gaat vanavond op bezoek in Rijpwetering. In het dorpshuis daar wordt een politiek café ingericht waar iedereen welkom is. Gast- heer is de Rijpweteringer, die het hoogst genoteerd staat op de CDA-lijst, de heer Jacques van den Bosch. Ook de andere Rijpweteringse kandidaten, de heren Duivenvoorden en Van der Geest zullen aanwezig zijn, alsmede de meeste andere kandidaatsleden van het CDA. Lijsttrekker N. J. Verhaar zal een toespraak houden. Er is verder gelegenheid tot discussie en het stellen van vragen. De bijeenkomst in het dorpshuis begint om acht uur. Politiek Vrouwencafé in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Het vrouwencafé in Alphen aan den Rijn organiseert morgenavond een politiek forum. Van elke politieke partij die aan de verkiezingen meedoet zal er een vrouwelijke kandidaat zitting nemen in het forum. Het thema dat ter discussie staat is: „Wat doen de politieke partijen voor de vrouwen in Alphen". Het forum begint om 20.30 uur in „het kasteel" van Midas aan de Saffierstraat. ROELOFARENDSVEEN - Muziekvereniging Liefde voor Harmonie heeft zaterdag- ivond in eigen kring het beha- in van het Nederlands kam- zijn drumband feestelijk gevierd. Hoewel het gebruike- eie lijk is dat ter gelegenheid van het behalen van een kampioen schap een grote receptie wordt georganiseerd, heeft de vereni ging dat niet gedaan. Dit jaar bestaat Liefde voor de Harmo nie namelijk 90 jaar en dan is gr nog volop gelegenheid om feest te vieren. Na een muzikale rondgang floor Roelofarendsveen voerde -^-ne drumband van de Roelofa- Qljendsveense muziekvereniging bp het parkeerterrein tegen óver het gemeentehuis de muzi kale werken uit, waarmee men vorige week beslag wist te leg- ten op de eerste plaats in kerkrade. In de Woelige Baren ontving het bestuur van de mu ziekvereniging zaterdagavond de leden van de drumband. Voorzitter Brama had voor de muzikanten twee verrassingen: een serenade van de fanfare van Liefde voor de Harmonie en een grote taart met een oppervlakte van bijna een vier kante meter met daarop een trompetter in het uniform van Liefde voor de Harmonie. De taart (gemaakt door Martien Schouten) werd aangesneden door de instructeur, de heer Van der Pluym en de tambour- maltre. De heer Van der Pluym was erg gelukkig met het behaalde kampioenschap. Het kampioen schap is volgens hem een waar dige afsluiting van de drum band in oude bezetting. Na de uitbreiding met jachthoorns moet de drumband ongetwij feld een stapje terug doen, LEIDERDORP De Tweede Pinksterdag stond bij de ruitervereniging „Liethorp" in het teken van de pony. De door het jeugdbestuur georga- j niseerde wedstrijden mochten zich in een grote belangstelling verheugen. De voorzitter van I „Liethorp", dr. A. W. Helder, die na afloop de prijzen uitreikte, prees de zelfwerkzaanheid van I de jeugdleden. De uitslagen zijn als volgt: Defi- lié (verzorging pony): 1. Stella Amesz en Wilma Rodenburg, 2. Niek Boelee, Ingrid Feenstra en Jeanet v.d. Berg, 3, Nicky Bak, Vivienne Feits- j ma en Yu-Ying Hendriks. Stoelendans: 1. Ma- riëtte Broeken, 2. Karei van Reenen, 3. Ellen f Kret, Hindernisrace: (beginners): 1. Casper Hel der, 2. Tanja van Breda, 3. Carola Eikerbout. Springwedstrijden: 1. Leon van Dam, 2. Jolanda Stroeven, 3. Ilse Jansen. Vossejacht: 1. Sjénny Veefkind, 2. Ingrid Feenstra, 3. Carolien Peters. Hindernisrace (gevorderden): 1. Ilse Jansen, 2. Jolanda Stroeven, 3. Roland de Jong. Hindernis- race (kleuters): 1. Patrick van Dam, 2. Quirine Muller, 3. Chantal Schoen. De door het bestuur van de stichting dié de nieuwe manege in „De Bloemerd" gaat beheren beschikbaar gestelde wisselbeker voor de beste totaalprestatie ging naar Ilse Jansen. Het jeugd bestuur van „Liethorp" kan terugzien op een geslaagde dag. Een reuze taart voor de drumband van de Liefde voor de Harmonie maar volgens Van der Pluym tevens oud-voorzitter van de is de omschakeling zeker de moeite waard en een prikkel om in de nieuwe formatie het zelfde te bereiken wat men met de oude formatie bereikt heeft. Burgemeester drs. P. Bolten, Zuidhollandse Bond van Mu ziekgezelschappen liet zich ver ontschuldigen. Zijn opvolger de heer Duynstee was zater dagavond wel aanwezig en die toonde zich erg ingenomen met het feit, dat de Zuidhollandse korpsen het dit jaar zo goed hebben gedaan. Vios uit Zoe- terwoude kwam namelijk ook goed uit bus en ook bij de majorettes eindigde de Zuid hollandse afvaardiging hoog. Ben je geslaagd voor I Mavo of Havo, of denk je j daar binnenkort voor te i slagen? Komt mooi uit. Want wij hebben je een I boeiend en verdraaid veelzijdig vak te bieden, i Het vak van politieman En gedegen. Enbetaald1 De opleidingen aan de zes politiescholen starten weer op 1 oktober. OORSCHOTEN/LEGDEN - e 40-jarige P. P. Davids uit leiden is Eerste Pinksterdag Kj een verkeersongeval in [oorschoten om het leven ge- pmen. De Leidenaar vloog noedelijk door de te hoge Jielheid waarmee hij reed ter iogte van de Oranjekade uit bocht en sloeg tegen een fchtmast. Hoewel de brand- [éer het slachtoffer nog uit het ^taal vernielde autowrak zaag- overleed de man op weg laar het Academisch Zieken- ~~ADVERTENTIE i egre DAMESMODE In het kader van de Wassenaarse culturele weken houdt het i jongerencentrum Time Out op zaterdag 20 mei een popfestival in de Sporthal aan de Mansveltkade in Wassenaar. Verwacht worden de popgroepen „Fairport Convention" uit Engeland, de Groningse formatie „Solution" en „Partner" uit Limburg. Partner is een groep van vier man die tot voor kort onder de naam „Windmill" werkte. Enige tijd geleden vestigden zij hun naam met de single „Kayuta Hill". Eveneens 4 man telt de Groningse formatie Solution die onlangs de LP „Fully Interlocking uit- i bracht De toegangsprijs tot het popconcert bedraagt 10 gulden. I Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij: Jane's en John's discoshop, Hoofdstraat in Noordwijk. Gé Hofenk, Haarlemmer- i straat 66, Leiden. Nieuw Nijeveld in Wassenaar. ZOETERWOÜDE Bij een brand in de nacht van maan dag op dinsdag is een deel van* de kantoren van de Grofsme derij in Zoeterwoude in de as gelegd. De brand, die vermoe delijk is ontstaan door overver hitting van de ketel van de centrale verwarming, werd vrij snel door de brandweer ge blust. Over het schadebedrag was tot aan vanochtend nog niets bekend. Dat zal pas van daag door deskundigen worden bekeken. OUDE WETE RING De Ver eniging voor Vreemdelingen Verkeer, afdeling Oude Wetering en de plaatselijke middenstandsver eniging M.C.O.W. hebben besloten om de eerste drie dagen van juni een groot feest in Oude Wetering te organi seren. Vorig jaar werd een vergelijk baar feest georga niseerd ter gelegen heid van het ge reedkomen van een nieuwe beschoeiing langs de Wetering. Dat werd zo'n suc ces. dat VVV en MCOW tot een re prise hebben beslo ten. Een van de onder delen van deze feestelijkheden is een braderie op za terdag 3 juni van 10.00 tot 18.00 uur. Gegadigden, die een stand willen huren kunnen zich schriftelijk melden bij de heer P. We ver, Kerkstraat 31 te Oude Wetering. De kosten van het huren van een stand bedragen 60 gulden en de aan melding dient voor 18 mei te geschie den met eventuele branchevermel ding. ALPHEN AAN DEN RUN De politie heeft de daders aan- gehouden van de inbraken die onlangs werden gepleegd bij I slijterij De Toren, waar een grote partij whisky werd gesto- I len en bij het textielbedrijf van Zeeman waar kleding werd ge- stolen. Het betreft de 33-jarige j Amsterdammer A. de J. en zijn 37-jarige stadgenoot V.L. De j twee hadden onlangs ook in Amsterdam kleding gestolen ter waarde van 150.000. Van j de kleding die ze in Alphen hadden ontvreemd is het groot- j ste deel teruggevonden. Van de whisky was aanmerkelijk min- I der over bij de gemeentepolitie. Bijna overal in Nederland is er nog plaats. Dus wat let je? Een paar belang rijke aspecten van deze baan zijn: Het werk brengt je in aanraking met mensen met de meest uiteen lopende karakters, in de meest uiteenlopende om standigheden. Het is moeilijk èn veelzijdig. Boeiend èn belangrijk. Als politieman heb je een taak. De opleiding is net zo veelzijdig als het vak zelf. De voorzieningen zijn al even goed en bovendien heb je alle zekerheden van een baan bij de over heid. De vereisten zijn, behalve je diploma, een goede gezondheid en een lengte van minimaal 1.70 meter. 1 Kan je altijd doen,ook al heb je je diploma nog niet.) In als brief gefrankeerde envelop opsturen aan de heer J. J. van der Zwan, Bureau Personeels voorziening Gemeentepolitie, Postbus 20011, 2500 EA 's-Gravenhage. o Stuur mij de brochure "Politie-Perspektief" met complete informatie, o Stuur meteen maar een sollicitatieformulier mee. (Ik ben 1.70 meter lang (of langer) en heb een goede gezondheid.) Naam:m/v Leeftijd: Adres: Plaats: Opl.: MAVO/HAVO (doorstrepen wat niet van toepassing is.) Voor dames zijn er op korte termijn helaas geen plaatsingsmogelijk heden (m.u.v.Den Haag).

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5