Ai Yianen na ilokkade wegen SouAO/nt f erkeerschaos Dood van Italiaanse Aldo Moro bezorgt CD grote winst DRONKEMAN RIJDT IN OP NOORDWIJKS GEZIN teren eindigt met langzaam rijden „DODE" WAS DRONKEN TIECOMITE WIL uUIPVERKEER VERBANNEN ADVERTENTIE anciê imhe' krijg :autoÉ ireerr DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND HdJMarl of ba is: i een onzer verslaggevers) feur van een van de vrachatauto's len zijn genomen, zullen harde acties gewond raakte. Om politie en am- volgen, zo heeft het comité de minis- UEN Een actiegroep van ver- bulances door te laten werd de ter laten weten, iste burgers uit Vianen heeft blokkade daarom maar opgeheven. Volgens de actievoerders echt in eigen hand genomen in [rijd tegen de verkeersknoop Maar de actiegroep wil doorgaan. zaakt het sluipverkeer iedere mor gen in de straten van Vianen levens- tationale allure bij de Lekbrug. Men heeft minister Tuijnman van gevaarlijke situaties. De sluipwegen lorgen vroeg om kwart over Verkeer en Waterstaat een ultima- moeten woarden afgezet. „Doet de i blokkeerden zij de sluipwe- turn gesteld, dat hij vóór 20 mei de politie het niet, dan doen wij het iie automobilisten gebruiken knoop moet doorhakken en maatre- wel". 5 kilometerslange files voor de gelen moet aankondigen om aan de Het ongeluk vanmorgen bij Vianen te ontwijken. Het gevolg was verkeersellende een einde te maken, zal mede in de hand gewerkt zijn fchaos, groter dan ooit. Een ge- Met prikacties zoals vanmorgen wil door de mist. Ook elders in het land was ook, dat drie vrachtauto's het actiecomité (van politieke partij- i personenauto met elkaar in en) het ultimatum kracht bijzetten. kwamen, waarbij de chauf- Als er na 20 mei nog geen maatrege- gelukkig iut. kwamen links en rechts botsingen voor. Grote kettingbotsingen bleven ALS EEN BIERPUL Deze boom in Beieren heeft zich aangepast aan een van de meest kenmerkende liefhebberijen van de bevolking, het hanteren van een stevige bierpul. De boom is dood, maar in de tuin van brouwerij chauffeur Georg Jagenlauf is hij nog steeds een levendig symbool voor de broodwinnina van zi;r eigenaar niet op DEN HAAG Het voor deze week, te beginnen vanavond, aange kondigde optreden van Herman van Veen met zijn nieuwe show in het Ned. Congres gebouw te Den Haag gaat niet door. Bij een ongelukki ge val liep Herman van Veen een arm- blessure en een ge broken pols op. Hij zal gedurende eni ge weken niet kun nen optreden in zijn toernee door ons land. )w van DERWIJK - In dolfinarium te (erwijk heeft de Skinny een ex- P'show" gegeven, een voorstel- Skinny het ng voor gezien, ogen van de I tweeduizend toe schouwers werd zij vervolgens moeder. Deze surprise, tot groot enthousiasme van het publiek, "nam ongeveer zestig minu ten in beslag. Het ge juich was dan ook niet van de lucht toen Skinny na een forse duik weer boven kwam, gevolgd door een baby-dolfijntje. Door verzorgers van het Dolfinarium wordt gesproken van een unieke gebeurtenis, daar het slechts zel den voorkomt dat mensen de geboorte van een dolfijn van zo nabij kunnen volgen. Een dode, drie gewonden NOORDWIJK Een 24-jarige Noordwijkerhou- ter heeft zondagavond op de Noordwijtee Goo- weg onder invloed van alkohol een dodelijk ongeval veroorzaakt. Na een frontale botsing op het kruispunt Gooweg/Northgodreef moest een Noordwijks gezin, man, vrouw en twee kinde ren, in het AZL worden opgenomen. De 28-jari- ge vrouw overleed later aan haar verwondingen. De toestand van de man en kinderen is ernstig maar niet meer kritiek De Noordwijkse automobilist stond op de Goo- weg voorgesorteerd om linksaf de Northgodreef op te slaan. De Noordwijkerhouter reed met grote snelheid op het gezin in.' Het echtpaar liep ernstige verwondingen op, terwijl de twee kinde ren van 4 tot 7 jaar onder meer dijbreuken opliepen. De verloofde van de veroorzaker van het ongeluk liep bovendien ernstige wonden aan het gezicht op. De 24-jarige man die overigens met de schrik vrijkwam is onmiddellijk na het ongeluk gearresteerd. Tegen hem is proces ver baal opgemaakt wegens het rijden onder in vloed. HEERDE De Heerdenaar H. K. is na een schijndood weer tot leven gekomen in het rouwcentrum Memento Mori te Heerde waar hij heen gebracht was nadat hij in het centrum van Heerde in elkaar was gezakt en een gewaarschuwde arts de dood had geconstateerd. K. kwam een kwartier na zijn „dood" weer tot leven in de aula bij de algemene be graafplaats waar de beheerder reeds voor bereidingen voor de aflegging aan het tref fen was. Een andere arts hield het op een vermoede lijke alcoholvergiftiging. Punaises voor Van Agt Premier Van Agt laat zijn kaart afstempe len bij het begin van de Friese Elfsteden Rijwieltocht. Om zes uur 's-morgens startten de 13.000 deelnemers in Bols- ward. Zonder pro blemen kwam de mi nister-president de dag overigens niet door. Tegen het eind van de tocht strooide iemand pu naises op zijn weg waardoor premier Van Agt met een lekke band langs de kant kwam te staan. Leidenaar steekt eigen woning in brand LEIDEN De Leidse politie heeft gistermiddag een 36-jari- ge Leidenaar aangehouden die ervan verdacht wordt zijn ei gen woning in brand te hebben gestoken. De man zou dit vol gens de politie gedaan hebben om zijn eis om een betere wo ning de nodige kracht bij te zetten. De brandmelding kwam gister middag rond drie uur bij de brandweer binnen. Hoewel de Leidse spuitgasten de brand snel meester waren, brandde de bovenverdieping groten deels uit. Onderzoek wees uit dat er meerdere brandhaarden waren geweest en zo mogelijk nog vreemder was het gedrag van de eigenaar die tien minu ten na het uitbreken van de brand keurig per taxi kwam voorgereden om vervolgens ta lentvol mistroostige staaltjes van wanhoop ten beste te ge ven. ROME - De Italiaanse christendemocrati sche partij heeft gisteren de bitter-zoete vrucht gesmaakt van een klinkende over winning in regionale verkiezingen. Zowel de christendemocraten zelf, als hun riva len meenden dat de verkiezingsuitslag in hoge mate is beïnvloed door de ontvoe ring van en de moord op Aldo Moro en het beleid dat de Italiaanse regering in deze zaak heeft gevoerd. Het ging bij de verkiezingen om 816 ge meenteraden ih geheel het land en om de provinciale raden van Viterbo en Pavia. Daarbij was een tiende van de 40 miljoen Italiaanse kiezers in het geding. Toen kort na middernacht alle uitslagen binnen waren hadden de regerende chris- tendemocraten hun stemmenaandeel ver hoogd met een gemiddelde van vijf pro cent in vergelijking met de regionale ver kiezingen van 1972. De machtige commu- hadden in het gevoerde beleid ten aanzien van Moro, boekten slechts een winst van 0,7 procent tot 26,5 procent, maar bleven daarmee ver achter op de 35,5 procent die nistische partij, die in het afgelopen decen- ze bij de parlementsverkiezingen van twee nium geleidelijk steeds meer aanhang jaar geleden scoorden. heeft verworven, boekte nu ook een kleine winst, maar bleef ver achter bij het resul taat van de parlementsverkiezingen in 1976. „Het was een stembus tegen het geweer, een antwoord op geweld en terro risme", zei de christendemocraat Clelio Darida, oud-burgemeester van Rome en nu staatssecretaris van binnenlandse zaken. Bij de gemeenteraadsverkiezingen maak ten de christendemocraten een sprong van De op de derde plaats komende socialisten handhaafden hun positie in vergelijking met de regionale verkiezingen van 1972 en behaalden 13,3 procent Ze wonnen echter aanzienlijk ten opzichte van 1976 toen ze 9.1 procent verwierven. Zware verliezers waren de neo-fascistische MSI die naar 4,5 procent terugliep (6,8 procent in 1972 en 7.2 in 1976). Andere verliezers waren so- 37,5 procent naar 42,5 procent. De commu- ciaaldemocraten, de liberalen en de ex- nisten, die de regering zwaar gesteund treem-linkse groeperingen. Ton schade in LTS Katwijk KATWIJK - Inbrekers heb ben in de nacht van zondag op maandag ingebroken in de La gere Technische School aan de Katwijkse Louise de Coligny- laan. Naast het aanrichten van een enorme ravage werd uit de school niets meegenomen. De schade bedraagt ongeveer 100.000 gulden. Omwonenden waarschuwden de conciërge van de school maandagmorgen omdat de mu ren van het gebouw nat uitsloe gen. Eenmaal in het gebouw aangekomen bleken de inbre kers alle waterkranen te heb ben opengedraaid. Bovendien waren alle schrijfmachines ver nield, fotoapparatuur en over headprojectors aan stukken ge slagen en was de geluidsinstal latie van de muur gerukt. De Katwijkse politie is nog bezig met het onderzoek. Jongi ;en overvaren NIEUWKOOP Een dertien jarig jongetje is gistermiddag met ernstige vleeswonden in het Hofpoortziekenhuis Woerden opgenomen na een aanvaring met een rondvaart boot op de Nieuwkoopse Plas sen. De jongen had met een aantal vriendjes een bootje gehuurd voor een roeitochtje op de plas sen. Toen er een rondvaartboot naderde raakten de jongens in paniek en klapten op de tegen ligger. Daarbij sloeg de roei- booit om en werd het slachtof fer geraakt door de schroef van de rondvaartboot Geen krant ontvangen? Bel tus sen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122244 en per speciale koe rier wordt de krant alsnog ge bracht. Dinsdag 16 mei Beeldspraak "Beeldspraak" met Ton Bruy- nèl op Ned. I om 22.10 ur. Om 19.30 uur twaalfde aflevering van "De bijbel open". Ned. II om 19.24 uur "Zo- mer'78" met Shirley, Champag ne en Lee Towers en om 20.27 uur "Tatort". 1978, 68e jaargang no. 21642 Weinig wind In de vroege ochtend mist. La ter zonnige perioden en voor namelijk in de middag enkele lokale buien. Weinig wind en maximumtemp. circa 15 gra den. Morgen zon: 5.44 - 21.30. Maan: 15.18 -3.28. Scheveningen hoog water: 11.38., laagwater: 6.57 - 19.48. 2. Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg (excl. BTW) 0.48 per mm. Telefoontjes 4,37 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18 00 tot i9.00 uur) kwartaal 41,75; jaar 155,50; losse nummers: 55 cent. Traangas bij kaartverkoop CORDOBA Drie mensen raakten gewond toen de politie in Cordoba traangas gebruikte om de rust te herstellen in een rij wachtende supporters, die toegangskaartjes wilden bemachtigen in de voorverkoop voor de wedstrijd tussen het Argentijnse elftal en een plaatselijke selectie. Het duel werd vandaag in Cordoba gespeeld bij de officiële opening van het nieuw gebouwde stadion, waarin de tegenstanders van Nederland in groep vier van het toer nooi om de wereldtitel elk twee wedstrijden zullen spelen. Het incident ontstond toen kort na de aanvang van de voorverkoop vertegenwoordigers van de plaatselijke bank meedeelden dat het stadion, dat een maximale capaciteit van 52.000 toeschouwers heeft, was uitverkocht. Diverse teleurgestelden namen dit niet en uitten hun ongenoegen met allerlei onoirbare activiteiten. De politie trachtte met traangas de rust te herstellen, waarbij drie personen gewond werden. Van officiële zijde werd op het gebeuren geen commentaar geleverd. Boskov naar Zaragosa (Van onze sportredactie) DEN HAAG Vujadln Boskov wordt de nieuwe trainer van het Spaanse Zaragosa. Boskov, die twee jaar bij Feyenoord heeft getraind, tekende voor een seizoen. (Van een onzer verslaggevers) HAAG Langzaam rijdend en stil- jand verkeer hebben vanaf gistermiddag tot teravond laat kilometers weg gekenmerkt, onstonden aan het slot van een wat tegen- pinks te rw eekeinde op bepaalde weg- files van soms vijftien kilometer, schatting 780.000 buitenlandse toeristen bezochten deze dagen ons land: 40.000 minder dan vorig Jaar, toen Pinksteren 14 dagen later viel en voor een recorddrukte zorgde. Zeker 15 personen kwam in het pinksterverkeer om het leven. Naast het grote leger Westduitsers waren er ook opvallend veel Fransen en Engelsen naar ons land gekomen. De Britten werden speciaal in Oost Brabant en Limburg gesignaleerd. Het onderbrengen van de stroom toeristen heeft hoegenaamd geen problemen opgeleverd. De kampeerterreinen en bungalows hadden een goede bezetting. Evenals met het 1-mei-weekeinde was de Keu kenhof weer de grootste trekpleister. Meer dan 60.000 bezoekers passeerden de loketten. Enke le andere belangrijke attracties: het ponypark Slagharen trok 43.000 belangstellenden, Madu- rodam 36.500, de Efteling in Kaatsheuvel 35.000, de Beekse Bergen bij Tilburg 33.250, Duinrell 26.200, Dolfinarium Harderwijk 18.000, de Scheveningse pier 16.000, Diergaarde Blijdorp Rotterdam 16.000, dierenpark Wasse naar 11.000. Rolhockeyer komt om het leven iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Herman van Veen Jol naar Bayern München (Van onze spor tredactie) HAAG Jol zal een dezer dagen een tekenen bij Bayern Mun- chen. Jol kwam afgelopen tot overeenstemming de Westduit- se club na afloop de wedstrijd FC Den Haag- Olympique Marseille. De heer Fembeck, afgevaardigde van Bayern, ontving een telefoontje uit München dat hij tot akkoord mocht komen met Jol voor twee seizoenen. Met de transfer van Martin Jol naar Bayern München zou een bedrag zijn gemoeid van ongeveer 450.000. Martin Toet, die afgelopen vrijdag een proefwedstrijd met het Belgische Kortrijk speelde tegen Roda JC. schijnt te hebben voldaan. Wanneer verdere besprekingen over een mogelijke transfer zullen volgen, is nog niet bekend Vreugde in Leiden over basketbaltitel Terwijl dit weekeinde de „Krom me" voor de zoveelste rel rond de Wereldkampioenschappen zorgde. (Van onze sportredactie) VALKENSWAARD De 21-jarige rolhockey-internatio- naal Toni van Doorn van de vereniging De Dennenberg uit Valkenswaard ia zondagmorgen bij een auto-ongeluk om het leven ge komen. Drie an- dere spelers van [WAT MOET ikj de Brabantse ver- I Nou iR enlging raakten yPaRDS fètfrZ* zwaar gewond, t "Doem /p/L De oorzaak van het ongeluk is (O niet bekend. De auto met vier spelers vloog op de Luikerweg vlakbij Valkens waard tegen een boom. Bestuurder Pieter van Lieshout liep daarbij een gebro ken sleutelbeen, arm. hand en been op. een gat in het hoofd en een zware hersen schudding. Jeug- dinternationaal Freddie Grijssels (20) kreeg een ge broken been, een schouderfraktuur, een zware hersen schudding en een hoofdwond. De twintigjarige John Rooyakkers brak beide bovenbenen en is zwaar ge wond maar buiten levensgevaar. De wedstrijden voor de competi tie van De Den nenberg zijn door dit ongeluk voor lopig uitgesteld. zag VUC in Hoogeveen de kam- pioensdroom in rook vervliegen Er werd zelfs weer aan „zomer sport" gedaan breekt pols en treedt Harry Kip is blij. Met het Leidse Parker greep hij gistermiddag in het Rotterdamse sportpaleis AHOY' de nationale titel basketbal. Voor dat het zover was, waren er drie ont moetingen tussen Parker en Tripper Jeans nodig ge weest. Zaterdag had Tripper zeer verrassend de tweede ontmoe ting in de Delftse sporthal De Bui tenhof gewonnen. Bij de beslissende wedstrijd in AHOY' lifv het met de si ^porters lelijk uit Je hand Vijftien minuten moest de wed strijd gestaakt worden omdat de vuurwerk en blikjes vooral Delftse gooiden. supporters met

Leidse Courant | 1978 | | pagina 1