Philips-topman bepleit stimulering investeringen einig groei midden- en kleinbedrijf oede rechtshulp aak onontbeerlijk TWAAROM ZOU U NAAR EEN •ADVOCAAT GAAN?" ifmzet Golden ulip Hotels 125 min. Nederlander slecht op de hoogte van apo Fokker maakt zich schuldig aan boycot Israël Sims winkels gaan dicht Enigszins verdeelde markt EILINGPRIJZEN Bedrijfsnieuwe lal AN Cl ËN LEIDSE COURANT WOENSDAG 10 MEI 1978 PAGINA 17 [lips: Te vroeg I verwachtingen te stellen [OVEN Het resultaat het eerste kwartaal is stellend, maar we vin- et wat prematuur nu al prognose voor 1978 bij te i, al hebben wij onze Is. Maar om nu al hard gen dat de winst na be- jen in procenten van de de 2,2 pet niet zal halen te vroeg. eeft de heer R. C. Spinosa la, lid van de raad van ur van Philips, gezegd in oelichting op de kwar- jfers. eer Spinosa Cattela legde nadruk op, dat de omze- rikkeling naar wens ver- Het zal alleen onveran- moeilijk blijven dit jaar esultaat na belastingen 695 min) te verbeteren, tng van zaken in video- atuur is in de eerste drie den van 1978 zeer goed Er was hier echter van grotere voorraad ing in verband met de wereldkampioen voetbal. Voor het ge- jaar wordt hier ongeveer Ifde resultaat verwacht Sjyer 1977. 9 11 9i nd< 9 !pen EINDHOVEN Dr. ir. N. Ro denburg, president van de NV Philips' Gloeilampenfabrieken, heeft gisteren in de jaarverga dering gepleit voor een onder nemingsklimaat dat de bereid heid tot het verrichten van in vesteringen stimuleert. „Het staat voor mij vast dat een daarop gericht beleid zowel na tionaal als in internationaal verband, voor de werkgelegen heid op langere termijn meer vruchten afwerpt dan steunver lening aan structureel niet le vensvatbare bedrijven", aldus de heer Rodenburg. De Philips-president hield onder de titel „Op zoek naar nieuwe evenwich ten" een rede waarin hij benadrukte dat de huidige economische moeilijkhe den niet met die in de jaren '30 kunnen worden vergeleken. Weliswaar zijn er overeenkomsten zoals een verontrus tende stijging van de werkloosheid en protectionistische maatregelen, maar de effecten van de economische orde verstoring doen zich thans minder ern stig gevoelen. Er is weliswaar sprake van een afne mende groei van de bestedingen, de industriële productie en de wereldhan del, maar door de stijging en de sprei ding van de welvaart en als resultaat - van een inmiddels opgebouw stelsel van sociale voorzieningen zijn thans de materiële consequenties in de persoon lijke sfeer minder ingrijpend, aldus de heer Rodenburg. Wel wees hij er óp dat de problemen niet minder ernstig zijn dan toen. „Het lijkt mij van realiteitszin getuigen om aan te nemen dat er een langere perio de dan een of twee jaar overheen zal gaan alvorens nieuwe evenwichten tot stand zijn gekomen". De heer Rodenburg toonde zich een voorstander van het aanpassen van de ondernemingen. Volgens hem moeten zij de veranderingen zodanig vorm ge ven dat zij de taak die zij in de samen leving hebben vanuit hun eigen verant woordelijkheid kunnen blijven verrich ten. Vanuit die eigen verantwoordelijk heid mogen zij niet toestaan in een positie te worden gebracht die hen verhindert hun activiteiten te verrich ten in het belang van alle bij de onder neming betrokkenen zoals werknemers, aandeelhouders en andere kapitaalver schaffers, afnemers en leveranciers. Het zou volgens de Philips-topman ge tuigen van kortzichtigheid wanneer men het proces van technologische vooruitgang zou afremmen om daarmee op korte termijn werkgelegenheidspro blemen op te lossen. „Het afwijzen van technologische vooruitgang houdt noodzakelijkerwijs in dat de eigen markt wordt afgesloten voor de inter nationale concurrentie. Een dergelijke protectionisme en de daaruit voort vloeiende belemmering van de vrije concurrentie wijzen wij af", aldus dr. Rodenburg. Hij zei er van overtuigd te zijn dat het voor de positie van de Westeuropese industrie - en ook voor Philips - van groot belang is wanneer zij industriële activiteiten die elders niet meer concurrerend kunnen worden verricht, onderbrengt in ontwikkelings landen, daarmee tevens die landen hel pend in hun groeiproces. De afzetperspectieven voor de electro- nische industrie zijn niet somber. De vraag krijgt extra impulsen van zich aandienende markten in niet-traditio- nele industrielanden, van snel groeien de vervangingsmarkten maar vooral van de uitbreiding van het aantal toe passingsgebieden van bestaande pro ducten. In dit verband wees de heer Rodenburg op de ontwikkelingen op het gebied van de tv, de beeldplaatspe ler, de videocassetterecorder en de draagbare camera. HAAG De exploita- ultaten zullen in 1978 i&e midden- en kleinbedrij- Jiets minder toenemen dan J977. De ontwikkelingen in iyier sectoren van die be- |ven (detailhandel, nijver- en dienstverlening, hore- fen vervoer) lopen echter Ikienlijk uiteen. Aldus de nvatting van het Econo- ?fch Instituut voor het Mid- 'i en Kleinbedrijf (EIM) de door dit instituut ver- Ijhte ontwikkelingen in in het midden- en klein- rijf. De dommissie van advies, onder voor zitterschap van prof. dr. G. W. Groe- neveld, heeft het rapport van het EIM beoordeeld. Zij onderstreept uitdruk kelijk het globale en voorwaardelijke karakter ervan en zij meent dat het een nuttige bijdrage kan leveren bij het te voeren overleg tussen organisa ties en overheid over het sociaal-eco nomische beleid. Het rapport laat de verwachte ontwik keling bij het midden- en kleinbedrijf zien als de nationale ontwikkeling ver loopt volgens de ramingen van het Centraal Planbureau, zo delen drs. H. A.. van der Vegt, directeur van het EIM, en drs. H. A. M. Roos, hoofd der afdeling algemeen-economisch en sta tistisch onderzoek van het instituut, in een voorwoord mee. De verwachte ontwikkelingen voor 1978 zijn afgezet tegen die van 1977 waarvoor - op basis van de beschikbaar gekomen realisatiecijfers van het Centraal Bu reau voor de Statistiek en van ande ren - een voorlopige realisatie is gege ven. De ontwikkelingen in het midden- en kleinbedrijf in 1977 zijn vooral beïn vloed door de expansieve ontwikkelin gen van de binnenlandse bestedingen. Bij de sterk uiteenlopende ontwikke lingen in de nationale economie zullen ook de economische ontwikkelingen binnen het midden- en kleinbedrijf grote verschillen vertonen. De behoef te aan een totaal beeld en aan zicht op de verschillen binnen dit totaal is belangrijker dan ooit. De verwachtingen voor 1978 zoals op gesteld door het CPB mede op basis van een aantal beleidsveronderstellin- gen, wijzen niet op een algemeen her stel. Wel zal de onderlinge afwijking in ontwikkeling tussen de afzetcatego- rieën minder groot zijn. De omzetontwikkeling in de detail handel zal in 1978 onder druk staan van de slechts geringe toeneming van de bestedingen aan duurzame con sumptiegoederen. Bovendien zal het marktaandeel van de midden- en kleinbedrijven enigszins teruglopen. Bij de verwachte kleinere prijsstijging zal de omzet dan ook belangrijk min der toenemen dan in 1977. De sterke toeneming in 1977 van de bedrijfsin vesteringen, alsmede de in 1977 aan houdend grote vraag naar auto's, heb ben de omzetontwikkeling in de mid den- en kleinbedrijven in nijverheid en dienstverlening sterk gestimuleerd. In 1978 zal de omzetontwikkeling ook in deze sector enigszins afzwakken onder invloed van de geringe toene ming van de binnenlandse vraag. De winstgevendheid in het midden- en kleinbedrijf in de detailhandel zal nog iets dalen, in nijverheid en dienstver lening zal zij een lichte stijging verto nen. Gemiddeld genomen kan het reëel beschikbare inkomen van een zelf standige in het midden- en kleinbe drijf in 1977 met 2 a 2.5 procent zijn gestegen. Voor 1978 wordt een stijging van 2.5 a 3 procent geraamd. 2240 Marom zou u naar 'n advocaat n?" Op die vraag: geeft de Neder- i02,flse Orde van Advocaten uitge- id antwoord in haar zojuist ver enen brochure onder de gelijkna- titel. Niet alleen als u in de blemen zit bijvoorbeeld met echt- j eiding, ontslag of een gepleegd ifbaar feit, zo stelt de folder, is de rechtshulp onontbeerlijk, maar bij „iets prettigs" zoals het adop- ;n van kinderen, de oprichting van sportclub e.d. is goed rechtskun- advies gewenst. 'Ie' s is bijstand van een advocaat verplicht, joorbeeld bij een proces voor de rechtbank, hof of voor de hoge Raad, maar in een 060,<Jfzaak mag men zich in principe best probe- zèlf te verdedigen. Of dat verstandig is als bijvoorbeeld beschuldigd is van mishande- of van rijden onder invloed is natuurlijk 69. k de vraag. Zo'n advocaat kan ,de omstan- 131 Rieden en achtergronden vermoedelijk veel ;r aan de rechter uitleggen dan de verdachte ooit zou doen. De brochure waarschuwt krachtig tegen amateuristisch doe-het-zelf werk en „wachten tot het laatste moment", waarmee iemand gemakkelijk in een situatie wordt ge bracht waaruit zelfs de knapste advocaat hem niet meer zonder kleerscheuren kan redden. In tegenstelling tot wat veel mensen gewoonlijk denken is het „verdedigen" voor een advocaat niet zijn belangrijkste werk. Advocaten hebben er .juist hun handen vol aan ervoor te zorgen dat het niet tot een proces komt. De Nederland se Orde van Advocaten, waarvan alle circa 3000 advocaten in Nederland lid zijn, noemt zichzelf in de brochure een „waarborg", waar men met klachten altijd terecht kan. Zij acht het boven dien haar taak erop toe te zien dat iedereen de rechtshulp krijgt waarop hij of zij recht heeft. Als men die niet zelf kan bekostigen, dan springt de overheid bij (pro deo) en, de meesten weten dat niet, dat geldt óók zakelijk voor bijvoorbeeld zelfstandigen. Bovendien, al is die rechtshulp nog zo „gratis", de cliënt mag tóch zijn eigen voorkeur uitspreken voor een bepaal de raadsman. En wie het gevoel heeft dat een vrouw het probleem beter zal begrijpen: raads vrouwen zijn er natuurlijk ook. Wie geïnteresseerd is kan de, met cartoons geïllustreerde brochure gratis aanvragen bij de Nederlandse Orde van Advocaten, 't Hoenstraat 1, 2596 HX 's Gravenhage, tel.: (070) 64 59 00. 40 MILJOEN KILOWATT UIT WATERKRACHT Eén reusachtige bouwplaats is het ge bied aan de benedenloop van de rivier Zaïre in West-Afrika (het vroegere Congo), ongeveer 200 km voor de mon ding in de Atlantische Oceaan. Daar wordt al sinds jaren gewerkt aan het project Inga, de ontsluiting van de enorme waterkrachtreserves van het zwarte continent. Van de vier geplan de waterkrachtcentrales is de eerste klaar en de tweede op het ogenblik in aanbouw. Een Duits-Frans consortium onder het secretariaat van Siemens, levert en monteert de elektro-mechani- sche uitrusting voor de tweede bouw fase van deze centrale, die een vermo gen van 1,4 miljoen kW zal kunnen leveren. De centrale „Inga 3" wordt nog gepland en „Inga 4", die met een vermogen van 39 miljoen kW verreweg de grootste van de vier zal wbrden, is in het voorbereidingsstadium. ISTERDAM De totale set van de Golden Tulip leis Holland, waarbij dertig leklas Nederlandse hotels aangesloten, waaronder Bel Air en DeS Indes in i Haag, Holiday Inn in Lei- ii en Palace Hotel in' Noord is vorig jaar met circa [procent gestegen tot bijna "1 min. Deze stijging gaat xsa. verbetering kwam tot j^nd ondanks ongunstige fac- 'en zoals de slechte zomer, valutacrisis en de „harde Iden". Evenals vorig jaar wa- i de resultaten van de Am- "damse Golden Tulip Hotels digend vooral wanneer en de daling van het bezoek die stad in aanmerking [emt. ?j de organisatie zijnthans (8 hotels in 60 landen in 180 .den aangesloten. De twee pt'els in de Nederlandse Antil- i ondergaan beide een reno- *'e terwijl aan hotel Bonaire worden toegevoegd. DEN HAAG Uit een NlPO-onder- zoek in opdracht van het ministerie van Sociale Zaken over arbeidsplaat senovereenkomsten blijkt dat zestien procent van de ondervraagden een juis te omschrijving wist te geven van het begrip apo. Zeventien procent gaf een foute omschrijving en 66 procent wist helemaal niets over de apo te vertellen. Het onderzoek had plaats op 6 en 7 maart. Onder de 1131 ondervraagden van 18 jaar en ouder die zelf in beroep of bedrijf werken is de bekendheid met de apo 22 procent. 24 procent van alle ondervraagden is (na uitleg wat een apo inhoudt) van mening dat zowel werkge vers, werknemers als overheid de even tuele kosten van een apo moeten dra gen. Dertien procent vindt dat werkge vers en overheid dat moeten doen en twaalf procent is van mening dat alleen de overheid die kosten voor haar reke ning moet nemen. 39 procent van de ondervraagden vindt het juist dat de vakbonden meebeslissen over de investeringen in de bedrijven 25 procent is het daar niet mee eens en 36 procent heeft daar geen oordeel over. Van de ondervraagde PvdA-stemmers vindt meer dan de helft die invloed juist (59 procent), van de CDA-stemmers 25 procent en van de WD-stemmers js dat percentage 19. In het kort gezegd: de vakbeweging heeft de apo ontworpen als instrument om de werknemers en hun vertegen woordigers medezeggenschap te geven over werkgelegenheidsvraagstukken. HANDELSFIRMA HOLLANDER: Van onze correspondent SCHIPHOL - Door te weigeren in Tel Aviv een agentschap in te stellen voor zijn Avio- bruggen, maakt Fokker zich schuldig aan een boycot van Israël. Deze aanklacht komt van de in Amsterdam gevestig de handelsfirma Hollan der die het agentschap 'voor zijn Israëlische zus terbedrijf in de wacht heeft proberen te slepen. Volgens de heer H. Beesemer, directeur van Hollander, heeft Fokker negatief, gereageerd omdat het door contracten in de Arabische wereld verplicht is niet aan Israël te leveren. Dit zou blijken uit een brief met onder meer de volgende zinsne de: „Gezien onze wereldwijde verkoopinspanningen en de huidige situatie in het Midden- Oosten is het tamelijk moeilijk voor ons op dit moment de Israëlische markt! te betreden". De heer Beesemer meent dat Fokker via Hollander geen za ken wil doen met Israël om dat zijn handelsfirma voorkomt op de onlangs gepubliceerde zwar te lijst van de Arabische Liga. Fokker van zijn kant zegt een aanvraag van Hollander louter te hebben afgewezen omdat er in Israël geen vraag is naar Aviobruggen, zoals de twaalf jaar geleden op Schiphol 'geïn troduceerde en in Papendrecht gefabriceerde verbindingsslur ven tussen luchthavengebou wen en vliegtuigen worden ge noemd. AMSTERDAM Sims, sinds 1973 een joint venture (5050) van W. H. Smith te Londen en NV Uitgeversmaatschappij Elsevier te Amsterdam, zal haar activiteiten in Nederland beëindigen. Een verantwoord voortbestaan van het verkooppakket van de Sims-winkels (boeken, platen en andere vrijetijdsartikelen) in Zwolle, Tilburg, Utrecht, Eindhoven en Enschede, blijkt niet mogelijk te zijn. De afgelopen jaren hebben voor Sims vele miljoenen "Verlies te zien gegeven, zo hebben Elsevier en Smith bekendgemaakt. Bij Sims-Beheer BV en'Sims en Partners CV werken in totaal 208 mensen van wie 113 part-time. Het sociaal plan dat in geval van liquidatie en reorganisatie binnen het Elsevier-concern wordt gehanteerd zal op eventuele betrokkenen van toepassing zijn. Dit plan beoogt overplaatsing naar andere ondernemingen te bevor deren en te begeleiden en indien dit mogelijk is de materiële gevolgen van de beëindiging van het dienstverband zoveel moge lijk op te vangen. Het overleg met de vakbonden is begonnen. Smith en Elsevier hebben herhaaldelijk bijsturingsmaatregelen genomen maar de resutaten blijven teleurstellend. Het type winkel blijkt toch niet genoeg aantrekkingskracht op het Neder landse publiek te hebben. Alleen tijdig genomen ingrijpende maatregelen kunnen een ernstiger situatie voor de toekomst van de bestaande werkgelegenheid vermijden. AMSTERDAM - Op de Am sterdamse effectenbeurs was de stemming dinsdag enigszins verdeeld. De internationale aandelen moesten overwegend wat achteruit en de noteringen van de scheepvaartaandelen trokken nog wat aan. Ook de bankaandelen werden tegen hoge prijzen verhandeld, ter- 'ijl op de obligatiemarkt de noteringen vrijwel niet ver schilden met die van maandag middag. De uitkomsten van het Philips- concern over de eerste drie maanden van dit jaar vielen velen wat tegen, hetgeen enig aanbod tot gevolg had. De eer ste notering werd 25,90, het geen een verlies opleverde van 70 cent. Aandelen Akzo gaven een flau we stemming te zien en op 27,60 werd een verlies gele den van 1,50. Tijdens de han del trok de koers wat aan en midden beurs werden zaken gedaan op 28. Hoogovens moest 80 cent van de winst van de afgelopen week prijsgeven op 34,20 en de koers van Unilever ging met 90 cent om laag tot 114,80. Kon. Olie was 10 cent in reactie op 127,80 Vast in de markt lagen de aan delen Heineken en op 100 bedroeg het herstel een gulden. Tijdens de markt trok de note ring nog wat aan. In de scheep vaartsector ging de koers van Van Ommeren met nog 1,70 vooruit tot 119 en Nedlloyd volgde met een winst van 1,20 tot 89. De koers van de aandelen KNSM ging 50 cent naar boven tot 85. Aandelen ABN lagen begin beurs hoger in de markt op 349 en de koers van de aan delen AMRO, bank steeg met 50 cent tot 77,80. Deli Maat schappij werd ruim een gulden hoger verhandeld op 126,20 en aandelen KLM noteerden onveranderd 146. Tijdens de beurs is de notering van de aandelen Hoogovens nog wat teruggevallen en tegen het slot van de markt werden zaken gedaan op ruim 33, hetgeen een verlies opleverde van 2. Akzo moest 1,50 naar beneden tot 27,60 en Philips verloor een gulden op 25,60. De notering van de aandelen Kon. Olie liep per saldo enkele dubbeltjes op tot 128.10. De bankaandelen zijn tijdens de beurs in koers gestegen en ook in de scheepvaartsector trokken de prijzen nog wat aan. Aandelen KLM lagen per saldo ruim een gulden hoger in de markt op 147.20. In de lokale sector van de beurs kwam opnieuw een groot aantal koersstijgingen tot stand. Vast in de markt lag Vmf-Stork en op 37 werd een winst geboekt van 3. Drukke rij De Boer ging 4 naar bo ven tot 166 en aandelen Gist- Brocades waren 2,30 hoger op 32,30. Deze aandelen werden vandaag voor het eerst ex-/ 2 dividend in contanten verhan deld. Het jaarverslag van Otra werd gehonoreerd met een stij ging van 3 op 127 en aan delen Slavenburg waren 3,80 hoger op 250. De koers van de aandelen RSV ging met nog 2 vooruit tot 81,50. Tot de kleine groep fondsen die verlies moest incasseren be hoorde Adriaan Volker en op 121 bedroeg de reactie 2. Dit betekende een nieuw diep tepunt voor dit fonds. Holec moest 4 van de winst van maandag afstaan op 154,50 en aandelen Ceteco waren 10,50 in reactie op 270. De prijs van de claims BAM Holding ging met 1,70 naar boven tot 7,50 en claims NMB verloren 4 cent op 3,76. INCOURANTE FONDSEN Alanheri (eert.) 1150 Belg F Ine Waard 1560 Curagao (Mijnmij63 Enraf Nonius 160 Fr -Gr H. 20% Grontmij Holl Sea Search Immofund 1962 Kon Maastr Z.wit 5300 1500 Van Melle 56 Merwedijk 115 Nat. Borg 2S.% 260 Nat. Grondbezit 140 Nat. Grondbezit 100 440 Prins Dokkum 83 Ruys Beleggingen 1830 1 8.30 395 395 BUITENLANDS GELD (Prijs in guldens) Amerikaanse dollar Engelse pond Belgische fr (100) Duitse mark (100) 1 Ital lire (10.000) Portugese esc (100) Canadese dollar Franse fr (100) Zwitserse fr. (100) 5.50-108,50 4.75- 27,75 4,45- 5,95 Zweedse kroon (100) 46.50- 49.50 Noorse kroon (100) 39.75- 42.75 Deense kroon (100) 38.00- 41,00 Oostenr sch (100) 14.75- 15,05 Spaanse pes. (100) 2,64- 2.94 Griekse drachme (100) 5,55- 6,80 Finse mark (100) 51,00- 54,00 Joegosl. dinar (100) 10,50- 12,75j BEURS VAN NEW YORK AFC Ind. All. Chem. Am. Brands Am. Can Am. Motors ATT Asarco Bethl Steel Boeing Can. Pac. Citicorp Cons Edison Du Pont Eastm. Kodak Ford Gen. Electric Gen. Motors Goodvear III. Central IBM Kennecott KLM Mc.D. Douglas Mobil 32 7/8 42 7/8 48 1/8 40 1/8 4 3/4 61 7/8 16 3/8 22 3/8 46 1/2 32 7/8 42 3/8 48 3/8 39 7/8 4 3/4 62 49 16 1/8 111/2 11 exd. 24 1/2 24 5/8 22 22 1/8 113 1/2 113 1/4 51 1/4 51 1/4 49 1/8 47 7/8exd 50 3/4 49 1/8 50 3/4 51 62 5/8 62 1/2 17 1/8 16 3/4exd 24 1/2 24 1/4 259 5/8 260 1/4 30 3/8 30 3/8 16 5/8 31 3/8 23 3/4 RCA Rep.Steel Royal Dutch S. Fè Sears R Shell Oil South. Pac. St Brands Stud. Worth Uniroyal Un Brands Unilever Un. Corp. Un. Techn. U S. Steel Westinghouse Woolworth 28 7/8 24 3/8 57 1/4 37 1/8' 24 3/8 33 3/8 31 3/4 24 55 7/8 25 1/8 7 5/8 6 3/8 27 1/4 24 1/2 56 7/8 36 3/4 24 3/8 33 3/8 31 1/2 23 7/8exd 55 1/2 25 1/8 7 5/8 8 1/2 51 5/8 51 1/2 42 3/8 43 26 5/8 26 7/8 19 3/4 19 1/2 19 3/4 19 3/4 QOW JONES INDEX 16 1/2 31 1/4 Industrie Sporen Nutsbedr Omzet: 822.07 2 51 221 51 1 90 104.84 0.64 283.78 1.44 Veemarkt Leiden, 9 mei Aanvoer 5034, slachtrunderen 2840. gebruiks- vee 500, graskalveren 20. nuchtère- kalveren 2870, pony's 15. varkens 108, lopers 46. biggen 200, schapen en lammeren 875. bokken en geiten 116 Prijzen (in guldens per kg): nuchtere kalveren 1.25-2,00, slachtzeugen 2,55- 2.70 Prijzen (in guldens per stuk) melk- en kalfkoeien 2100-3075. vare koeien 1450-2375. pinken 1050-1650, graskalveren 630-1230, nuchtere kalve ren voor fok en mesterij roodbont 310-500, zwartbont 215-390, lopers 120-130, biggen 95-105, schapen 200- 240, lammeren 200-275. pony's 275- 650, geiten 20-100. Overzicht (resp aanvoer, handel en prijzen): slachtrun deren: redelijk - vlot - als vorige week, kalf- en melkkoeien: ruim - vlot - hoger, vare koeien: redelijk - goed - stabiel, vaarzen en pinken: redelijk - goed - stabiel, graskalveren: matig - goed - stabiel, nuchtere kalveren: ruim - rustig - lager, pony's: matig - matig - rustig - stabiel, varkens: redelijk - goed - iets hoger, lopers en biggen, redelijk - redelijk - stabiel, schapen en lammeren ruimer - goed - stabiel, geiten: normaal - goed - stabiel Kaasmarkt Bodegraven. 9 mei Aan voer 8 partijen. Bij kalme handel werd een prijs genoteerd van 7.00-/ 7,30 830, Cll 100-580, prei p kg 18-39, selderij p.b 21-53. peterselie 38. krul- petersehe p b. 46-56, bloemkool 10 I 135, 10 II 73. 12 I 99. bosuien 39-45, sla 17-25, spinazie 21-29, rabarber 38- 46, radijs 24. Aanvoer 240 ton was- VEILING WESTLAND NOORD'' te POELDIJK, dinsdag 9 mei 1978 Tomaten a 1370-1430. b 1390-1410, c 1380-1420. cc 1230-1260; Druiven 1880-1970, Spinazie 27-38, Postelein 54-75; Prinsessebonen 630-840; Snij bonen 570, Ijsbergsla 115; Rabarber 16; Raapstelen 24-25; Selderij 21-48; Krulpetersehe 21-47, Bospeen 130-135; Radi|s 26-68, Komkommers I 91 72-78, 76 62-66, 61 52-55, 51 46-49. 41 42-44. 36 38-40, 31 32-37, 26 30-32. krom kg. 29-30, grof stek 33-38, Koolrabi 9/10 64, 8/9 43-62, 7/8 35-38. 6/7 82-93; Aubergine 500 180-185, 400 165-175, 300 210-230. 225 245-275, 175 275-310; Bloemkool 5 200-235, 6 155-200, 8 140-160, 10 115-140, 12 95-105. KATWUK, Groenten, 9 mei Andijvie 56-66, waspeen p kst Al 480-880, All 320-780. BI 740-1360. Bil 480, Cl 550- RSV Rijn-Schelde-Verolme Montagebedrijf BV in Vlissin- gen, onderdeel van het RSV- concern, heeft van British Pe troleum Raffinaderij Neder land NV opdracht ontvangen voor de constructie van verbin dingspijpleidingen voor de ca- talytische kraakinstallatie op de raffinaderij vna BP in Ro zenburg. De opdracht heeft een waarde van ruim 20 rrjjn.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 17