Moordwijk kruipt door het oog van de naald 3uick Boys ook machteloos bij De Zwervers Omstreden treffer Rijnsburg se Boys TAVV wint beker na spannende finale iewijzigd RCL naar jleurloze remise: 0-0 jer Leede scoort niet ei Zwaan eede in Gouda SCHEIDSRECHTER KATWIJK BOOS OP LEIDSE COURANT PAGINA 17 Eerste klasse Afdeling zaterdag Tweede klasse Wielrennen (Van onze sportredactie) LEIDEN De bekerfinale voor de zaterdagafdelingsclubs is een bijzonder spannende affaire ge worden. Zowel TAW als Wou- brugge toonde zich van zijn beste zijde en gaf de toeschouwers de nodige waar voor hun geld. On der leiding van de goed leidende scheidsrechter Ammelot toonde TAW zich in de eerste helft de betere ploeg. Toch waren er twee verdedigingsfouten nodig om TAW op de (verdiende) voor sprong te zetten In de 3e minuut kopte Cor van Dorp een voorzet ongelukkig in eigen doel en een kwartier later speelde Henny de Klerk zijn keeper Remy van Veen schlemielig door de benen (2—0). Na rust veranderde het wedstrijd beeld geheel. Woubrugge trok fu rieus ten aanval en TAW moest op de barricaden Paal. lat en TAW-goalie Wim Sannes echter, verhinderden dat Woubrugge de achterstand kon verkleinen. Pas in de twintigste minuut slaagde Woubrugge-spits Wim Kesting erin voor 2—1 te zorgen. Hierna stelde Woubrugge alles in het werk om de gelijkmaker te verkrij gen. maar TAW slaagde erin het schip drijvende te houden en nam hierdoor bezit van de beker KRV en Valken'68 speelden de kleine finale om de derde en vierde plaats. KRV bezat geduren de de gehele wedstrijd een veld- overwicht, kwam via Sjaak de Jong op voorsprong (1—0), maar zag Henk Vis kort na rust de gelijkmaker doen aantekenen. Via (nogmaals) Sjaak de Jong en Ge rard van Beelen liep KRV daarna uit tot een regelmatige 3—1 over winning. n onze sportredactie) DERDORP Een experimen- RCL is tegen een hard- rkend en snel spelend Kozak- i Boys niet verder gekomen fi een doelpuntloos gelijkspel, j formatie van trainer John enin had zelfs over geluk t te klagen toen de Werken- middenvelder Philip den i|Bn ver in de tweede helft met harde schuiver de paal "|ist doelman Bram Brandt trof. :elfde Brandt speelde samen gelegenheidsaanvoerder Haneveld een hoofdrol in de' lerdorpse afweer Hij toonde kwaliteiten bij doorbraken Krijn Vonk en Dick Damen. kon zich aanvankelijk nau- Ijks uitgespeelde kansen en en had pas vlak voor tijd Ie mogelijkheden via Johan 2ntÖ Duvn en Peter Piket: de eer ste met een zoevend afstands schot (fraaie stop van Arie Otte- vanger) en de tweede met een schot van dichtbij, dat naast ging. RCL-oefenmeester John Huege- nin experimenteerde wat met de opstelling van zijn ploeg, dit met het oog op het zekere vertrek van drie van zijn basisspelers. Aan voerder Leo Holl (wordt trainer), Wilbert Witteman (FC Den Haag) en wally van Haver (stopt) gaan de ploeg verlaten, waardoor nu Rinus van Es en Dick van der Bijl een kans kregen. Mede door deze experimentele opstelling was de organisatie binnen de ploeg be paald niet vlekkeloos en kon het feller spelende Kozakken Boys een veldoverwicht opbouwen. Dat de Werkendamse formatie dit veldoverwicht niet in treffers kon uitdrukken was. zoals vermeld, voornamelijk het werk van doel man Brandt. enige goede wil. Hans Bisschops verprutste een goede mogelijk heid. Een omhaal van Wim Kos ters werd ternauwernood gestopt. Ook na de hervatting waren de spectaculaire momenten op één hand te tellen. In het laatste kwar-1 tier oefende IJmuiden pressie uit op het doel van de Sassenhei- mers. Doelman Wim van Hars kamp en zijn mannen wisten de nul echter vast te houden. (Van onze sportredactie) DEN Dat er voor Ter Leede j IJmuiden weinig op het spel [nd was duidelijk te merken ploegen haalden niet het lerste uit de kan. In de ope- kjsfase toonde Ter Leede nog ian onze sportredactie) I OUDA In een wedstrijd nabij I ft industrieterrein van Gouda. I ildend voor de Zuid-Hollandse Weiercompetitie, heeft Voor- endjhotenaar Jan Zwaan een uit ten tekende tweede plaats behaald Ititer de Rotterdammer Bert jn Veen. Moest Jan Zwaan vo- 3P®}® week tijdens de Ronde van erraiorschoten nog genoegen ne- 1 in me* 060 Passieve tol, dit ;h 4er slaagde hij erin reeds na or94n ronde het peloton vaarwel 'e «zeooen. aan een flinke voorsprong, maar moest in de uiteindelijke eind sprint in de Rotterdammer zijn meerdere erkennen. Van de overi ge Swiftrenners wist Katwijker Adrie Kruger nog in de laatste ronde te ontsnappen en zo een derde plaats veilig te stellen. Lei derdorper Paul Hoogstraten en Znotprwmtrionoar lo«? TiirV oir><< OTTERDAM Vermoei- e maar toch tevreden ge- Ichten na afloop van De perversQuick Boys -1). Misschien wat on- lebruikelijk na afloop van jen wedstrijd tussen een gradatie- en een kam- Joenskandidaat maar za- "]rdag volkomen begrijpe- De tevredenheid aan ervers-zijde is natuur- vlug verklaard. Een tint pakken van een ge gadigde voor het kam pioenschap is in dit sta dium natuurlijk een knap pe prestatie. Aan Katwijk- se zijde werd dat ene pun tje natuurlijk te weinig be vonden maar de gedachte dat het er gisterenmiddag net zo goed' geen had kunnen zijn deed de ge zichten toch weer wat op klaren. Machteloosheid bepaalde voor een groot gedeelte het gezicht van deze ontmoeting. De overtui ging die behoort bij een club uit de bovenste regionen was bij de Boys niet altijd aanwezig. Met name de dreiging die van de voorhoede uitging was zeer ge ring. Cees van Rooyen en Teun v.d. Plas bleven beiden onder de maat en terecht werd laatstge noemde tijdens de pauze door Arie Schaap vervangen. Geen wondervoetballer. deze Schaap maar wel één brok fysieke kracht en dat lag dan ook ten grondslag aan het Katwijkse doelpunt Ter wijl Cor Barendregt de bal met een onbesuisde trap probeerde op te ruimen stortte Schaap zich toch nog op de vervaarlijk hoog opgeheven schoen van de Rotter dammer en veroorzaakte daarmee een moment van onrust in de Rotterdamse achterhoede, waar Van Rooyen dankbaar van profi teerde door van buiten het straf schopgebied hard uit te halen Doelman Ben van Dijk schrok klaarblijkelijk zo van het schot, dat hij de bal vriendelijk liet gaan en een half metertje verderop een gat in de lucht sloeg Zonder meer verdiend voor de ploeg van Arie Lagendijk want jde uitgespeelde kansen waren toch wel voor de Katwijkers. Een schot van Lourens Mouter werd door Van Dijk goed gepakt; Bart Zand bergen kon eigenlijk niet meer missen op aangeven van Van Rooyen maar wist dit tot twee maal toe te presteren en Herman van Tricht kreeg wel een erg gemakkelijke kans toen hij op vier meter afstand van Van Dijk vrij mocht aanleggen maar via de paal verdween de bal toch nog tussen het publiek. Als er zulke riante kansen gemist worden is er natuurlijk kans dat een kwalitatief duidelijk mindere tegenstander op zeker moment wel een doel punt maakt en dat gebeurde dan ook. Had Wim v.d Graaff al twee keer zijn visitekaartje afgegeven door beide malen gevaarlijk op het heiligdom van Theo Guyt te koppen, de derde keer was het wel raak. Uit een hoekschop van Wilstra wist v.d. Graaff de bal hard in te koppen maar voor, boven of ach ter de doellijn kon Sis Thu Pan toch nog redding brengen en in zo'n geval brengt de scheidsrech ter uitkomst. De uitstekend lei dende W van Dodewaard uit Waddinxveen deed dat zeer gede- Het betekende een moeilijk uit gangspunt voor Quick Boys maar de ploeg komt de lof toe. dat met de grootst mogelijke vechtlust ge tracht werd de bakens te verzet ten Na het doelpunt van Van Rooyen leek dat te lukken maar onverwacht zakte het enorme of fensief toch weer weg en werd de einduitslag terecht op 1—1 bepaald. Henk Braat Van onze sportredactie KATWIJK Scheidsrechter La- bruyère was de veelbesproken man na afloop van de 3—2 overwinning van Rijnsburgse Boys in de derby met Katwijk. Zijn oordeel in beslissende mo menten van het enerverend ver lopen duel was van doorslagge vende betekenis voor het score verloop èn de einduitslag. Het begon allemaal op het moment dat Arnold Boers de Katwijkers op een waarschijnlijk beslissen de 20 voorsprong leek te brengen. Zijn machtige kopstoot werd om op zijn zachtst gezegd voor discussie vatbare redenen afgekeurd. Vervolgens de (over- Boys toegekende strafschop die Anne Ouwersloot omzette in de op dat moment niet verdiende 1—1 stand. Tenslotte de door heel Katwijk fel betwiste win nende goal van Henk van der Zwan, waardoor Rijnsburgse Boys nog meedoet in de strijd om het kampioenschap van de tweede klasse B. De Rijnsburgers begonnen de voor hen nog zo belangrijke ontmoeting alsof het de voortzetting van het de avond tevoren beëindigde trainingspartijtje gold. Inte rim-coach Van Klaveren afkeurend: „Nor maal trainen we niet op vrijdag maar vanwege Hemelvaartsdag moest het nu voor een keer. Ik doe het nooit meer. Freek Rienks en Arnold BOers werden in het begin totaal niet aangepakt Het vijfentwintig minuten niet aan te pas kwamen. Vooral de middenlinie werd in die fase volkomen afgetroefd door de Katwijkse opponenten. In de tiende mi nuut zorgde de naar Quick-Boys vertrek kende Freek Rienks voor de openings goal. Huig Schaap trok de bal uit een hoekschop hoog voor en via het achter hoofd van de Katwijkse middenvelder sloeg het projectiel achter doelman Con stant Smit 1—0 Met uitzondering van twee schoten van laatste man Wil Groenendijk hield Kat wijk het beste van het spel. Dit leidde tot een schitterende kopbal van Arnold Boers na hoog aangeven van Jan van Dijk. Doelman Smit was totaal kansloos, maar arbiter Labruyére redde de situatie voor de Rijnsburgers. Lakoniek annuleer de hij de Katwijkse treffer. „Wegens hinderlijk buitenspel van Rienks." ver klaarde hij na afloop. „Het werd hinder lijk hnifpnerwsl rlonr h#»t morion van slist niet en buitenspel kon het ook niet geweest zijn. Nè de kopbal van Arnold liep ik toe. omdat ik dacht dat de bal tegen de paal zou gaan." Rijnsburgse Boys putte moed uit deze meevaller en kwam aarzelend terug. De gelijkmaker was echter een presentje. Katwijk-verdediger Wim Guyt I sloeg de bal na een lage voorzet van Gé Perfors geheel onnodig weg en Anne Ouwersloot had weinig moeite om van elf meter 1—1 te scoren Vlak voor de pauze kon Cor Vreugdehil het aangeslagen Katwijk op een 1—2 achterstand zetten door een knappe kopbal (alweer) na aangeven van Anne Ouwersloot. Al na tien minuten spelen in de tweede periode was de stand weer in evenwicht. Een uitbal werd verlengd door Huig Schaap en door Wim Guyt II via Anne Ouwersloot in het doel gewerkt. Door wissels (Schaap en Guyt II eruit. Van Duyvenbode en Van der Bent lukte niet doordat „De Boys" beduidend beter speelden dan in het eerste bedrijf. De terechte 2—2 stand bleef toch niet gehandhaafd. Henk van der Zwan from melde zich door de Katwijk-defensie en via zijn gevaarlijk richting doelman Cees Koelewijn opgestoken been verdween de bal in het doel. Langdurige protesten van Katwijk-zijde hielpen niet. Labruyére: „De doelman van Katwijk werd door een eigen speler gehinderd Cees Koelewijn „Hoe komt die man erbij?" Het was een duidelijke overtreding van Van der Zwan." Van der Zwan zelf „Beslist geen overtreding." Katwijk-trainer De Zeeuw „Voor eenzelfde geval op het middenveld had hij direct gefloten Scheidsrechter Labruyére kreeg mis schien spijt van zijn besluit. In ieder geval liet hij ruim dertien minuten te lang doorspelen maar ondanks vele hachelijke momenten voor het doel vanm Constant Van onze sportredactie I0ORDWIJK Noordwijk I door het oog van de taald gekropen. Pas in de latste minuut van het uei tegen Zwart Wit '28 rist het team van trainer )hn Eelman op gelijke >ogte te komen met de ezoekers; een Zwart Wit, )t een kwartier daarvoor en 1-0 voorsprong had gnomen en daarmee oordwijk in een moeilijke tgangspositie had gema- jeuvreerd voor de (waar- jhijnlijk) beslissende mfrontatie met Quick )ys, zaterdag aanstaan- e. Zover kwam het juist et dank zij verdediger lap van Kesteren, die ter fder ure Noordwijk naast wart Wit (in de wedstrijd) n naast Quick Boys (op e ranglijst) zette: 1-1. I ploeggenoot die van Kesteren getwijfeld het meest dankbaar br die late treffer is geweest, fs doelman Albert van der Niet. I ongelukkige Noordwijk-doel- in was er namelijk schuldig aan jweest. dat Zwart Wit een voor- jong had kunnen nemen. Een II uur na rust liet Van der Niet door laatste man Cees Spaan- rman teruggekopte bal volko- |n onnodig uit zijn handen rol- i, waardoor de meegelopen Ar- :jd Lobman simpel 0-1 kon in- Jiuiven. t voorsprong was een veel te fcte beloning voor de Rotter- inmers. Want naast de kans die tt Viergever een minuut na de jffer op het been van Van der p liet eindigen, was Zwart Wit peen moment in geslaagd ge vaarlijk te worden. Het was Noordwijk geweest, dat de wed strijd in handen had gehad, dat het met twee spitsen spelende Zwart Wit volledig in zijn greep had. John Eelman verzuchtte na afloop dan ook terecht: „Het lijkt wel of verdedigende ploegen nog extra beloond worden ook. Het zal wel hun goed recht zijn om zo te spelen als ze in degradatie gevaar zijn. Maar het heeft dan wel een portie onredelijkheid als ze zo punten halen". Aan die onjuiste uitslag had Noordwijk zelf overigens meege-" holpen. Afgezien van het feit. dat de thuisclub voor rust door lang durig blessure-oponthoud (Van Keulen, doelman Schouten en Sjoerd Boot) niet in zijn spel was gekomen, hadden de rood-witten het ook aan zichzelf te wijten dat er niet vroegtijdig afstand van het voor lijfsbehoud vechtende Zwart Wit was genomen. Zo had Jan Willem Bogers al in de eerste minuut moeten scoren (na een verre pass van Kees Kar stens haalde Van Berkum de inzet van Bogers van de lijn); had Kar stens pech toen hij in volle vlucht op de paal kopte (voorzet Bo gers); tikte Ruud Bröring kort na rust op de paal; miste John van Dijk finaal een voorzet van Bo gers; werd een treffer van Bröring wegens buitenspel afgekeurd; en zag dezelfde „Bro" een inzet via de goed keepende Schouten over gaan. Het zou tot de laatste mi nuut duren eer Noordwijk nog enigszins loon naar verdienste kreeg; maar wel een minimum loon. ROEN VAN DER GEEST Sioerd Boot moest voor rust bij Noordwijk uitvallen met een gescheurde mondhoek. Op deze foto is de botsing met doelman Schouten „in de maak". Links komt Boot op de Zwart Wit-doelman af. met als resultaat: een oponthoud van tien minuten en elf hechtingen voor de Noordwijk- middenvelder. Het tweede doelpunt van Katwijk in de maak. Wim Guyt Anne Ouwersloot in het Rijnsburgse doel II (nauwelijks zichtbaar) werkt de bal via een verbaasde

Leidse Courant | 1978 | | pagina 17