Uleen prestige Uizet van >eker finale jooyestiin komt net iets te "kort in Ronde van Capitol Mini-cruise naar Zweden :i ig 251- jr van der Harts isitie nu sterker Afscheidswedstrijd van Johan Cruyff? Trainingskamp Oranje toch van de baan Bongers nieuwe leider libre Mutsaars winnaar ronde N. Holland Winst OkkerFibak Europees goud voor judoka Adelaar Programma BON LEIDSE COURANT ZATERDAG 6 MEI 1978 PAGINA 21 onw sportredactie) fERDAM Gelukkiger nog dan de spelers van AZ was •r Cor van der Hart. „Ik ben dolblij met deze overwinning. positie is daardoor sterker geworden. Ik heb ook sterk druk dat de zogenaamde spelersopstand in scène is gezet, feet dat er spelers zijn die me niet willen laten vallen. |s mijn liefste wens bij AZ te blijven en ik heb er alle nuwen in". reespalt binnen AZ met Cor van der Hart als inzet is echter liet opgeheven. Gisteren vergaderde de clubleiding de gehele im uit de impasse te komen. De gebroeders Molenaar willen Jer Hart handhaven en zijn contract dat gold voor een half ierlengen. In elk geval clubarts Van Rompu, fysiotheraput ft en de spelers Kist, Van Hanegem en Hovenkamp willen d. Hart verdwijnt. Er is nog geen oplossing gevonden, fcond vertrekt AZ voor een achtdaagse vakantie naar Mala- Ifet Cor van der Hart. Amsterdam Johan Cruyff krijgt waarschijnlijk toch een afscheidswedstrijd in Nederland. Het is vrijwel zeker dat in september Barcelona met Cruyff een wedstrijd zal spelen tegen oud-Ajax, een team van Ajacieden met wie Johan Cruyff een groot deel van zijn carrière heeft gespeeld. De wedstrijd staat voorlopig gepland voor het Olympisch Stadion. Helemaal definitief is dat nog niet omdat met het Olym pisch Stadion de contracten nog niet zijn afgesloten. Cor Coster, manager en schoonvader van Cruyff verklaarde echter: „Barcelona is geporteerd voor dit plan. Daarom zie ik deze wedstrijd wel doorgaan. Ook Cruyff wil niets liever dan in Nederland zijn laatste wedstrijd spelen." Amsterdam Het trainingskamp van het Nederlands elftal gaat niet door, Jan Zwartkruis besloot in overleg met bonds coach Ernst Happel de internationals niet maandagochtend naar het KNVB-sportcentnim in Zeist te laten komen. De selectie van zesentwintig komt nu eerst volgende week vrijdag in Zeist bij elkaar. Een dag later wordt in Brugge tegen Club Brugge gespeeld. Jan Zwartkruis gisteravond in het Olympisch stadion: „De bijeenkomst in Zeist was zinloos geworden, omdat niet alleen' de spelers van PSV en Johnny Rep maar ook spelers van Anderlecht niet konden komen. Anderlecht weigert medewerking te verlenen omdat het maandag tegen Israël speelt en donderdag tegen Reims. In beide wedstrijden moeten De Bree, Rensenbrink, Dusbaba en Haan aanwezig zijn. Hoewel we telefonisch contact met Anderlecht hebben gehad, wordt elke vorm van medewerk ing geweigerd. Daarom is het trainingskamp volstrekt zinloos geworden". Het doelpunt van Van Rijnsoever (rechts) dat goed was voor de KNVB-beker. im nr |||erdam De bekerfinale tussen AZ en M was er een zonder enige glans. Zowel aan m ils aan Ajax viel goed te merken dat er ^lijk nauwelijks meer belangen op het spel ssssjen in het met 50.000 toeschouwers goed Jde Olympische stadion in Amsterdam. en AZ hadden zich in de competitie iselrs al verzekerd van Europees voetbal, door de bekerfinale een extra dimensie Slechts het prestige stond op. het spel, H| omdat voetballers zich weinig plegen aan H ïkken van clubprestige werd de bekerfina le ,»n ronduit slaapverwekkende vertoning, ■■"■Tin alleen in het laatste kwartier enig lakei te beleven viel. Xtft v probeerde Ajax zowaar nog om AZ de prong van 1-0, die het na een kwartier in veede helft door Henk van Rijnsoever had Idscherd. te betwisten. Weliswaar zelden met luiging omdat Ajax weigerde ooit meer dan frontstrijders te posteren, maar toch drei- omdat de defensie van AZ weer eens nadrukkelijk bewees dat toch nodig versterking voor die linie gezocht moet worden. Ajax weigerde echter daarvan te profiteren. De ploeg maakte helemaal niet de indruk ook maar enigzins van plan te zijn de beker te winnen. De scheidende trainer was dan ook teleurge steld: „Ik had me een leuker afscheid bij Ajax voorgesteld. Vanaf de bank heb ik doorlopend geprobeerd de jongens aan te vuren, maar ze waren niet vooruit te branden." MOEITELOOS Desondanks leek dat lusteloze Ajax in de eerste helft op eenvoudige wijze de beker opnieuw te gaan winnen. AZ, met Van Rijnsoever als linker- en Van Marwijk als rechterspits bakte er niets van, waardoor Ajax moeiteloos aan een JUWEELTJE indrukwekkend veldoverwicht kon bouwen. Zonder succes echter, want de Amsterdamse afwerking faalde. Meskovic moest slechts één keer in actie komen. Hij deed dat bekwaam, want de manier waarop hij de kopbal van Ling tot hoekschop verwerkte, getuigde van klasse. Die defensieve zwakte betekende dat AZ aan aanvallen nauwelijks toekwam. Dat was niet te wijten aan Jan Peters, die onder de ogen van Jan Zwartkruis een alleszins acceptabele partij speelde. Zijn soms listige passes sorteerden echter geen enkel effect, omdat Van Marwijk als rechterspits helemaal niet uit de verf kwam én omdat Van Rijnsoever op de linkervleugel ook nauwelijks aan de bal kwam. En daar Kist goed aan banden werd gelegd door Van Dord bestond het enige gevaar van AZ uit schoten uit de tweede lijn. Doelman Schrijvers had echter weinig moeite met die inzetten van vooral Nygaard. Desondanks ontstond een kwartier na de her vatting de beslissende treffer. Een juweeltje. Aan de basis stond Hovenkamp, die met een schitterende pas Van Marwijk lanceerde. Ver volgens scoorde Van Rijnsoever knap. Vanaf dat moment probeerde Ajax nog enige druk uit te oefenen. Dat nog een aantal hachelij ke momenten voor het doel van AZ ontstonden was niet de verdienste van Ajax maar een regelrecht gevolg van het gestuntel in de Alk- maarse defensie, waar Metgod met de minuut onbegrijpelijker acteerde. Zuidema, Lerby en Meijer weigerden echter die mogelijkheden te' verzilveren, waardoor AZ voor het eerst in zijn bestaan bekerwinnaar werd. Scoreverloop: 58. Van Rijnsoever 1-0. Scheidsrechter: Wellinga. Toeschouwers: 50.000 Ajax: Schrijvers; Zuidema, Krol, Van Dord, Lerby; Arnesen (Everse), Schoenaker, Tahama- ta; Ling (Erkens), Geels, Meijer. AZ'67: Meskovic; Arntz, Spelbos, Metgod, Ho venkamp; Peters, Van Hanegem, Nygaard; Van Marwijk (Verheyen), Kist, Van Rijnsoever (Ur- sem). Rob Hartog "Weersomstandigheden waren bij de 31e Ronde van Capitol bar slecht. In de bochten was het door de regen jarlijk. J sn do g V(J HAAG Bijna was gisteravond de le overwinning voor de ploeg van Js Vrolijk Koffieshop een feit. In de Ttonde van Capitol waren de renners ïr Mdeze formatie heer en meester, maar >apié de overwinning kwam de uitsteken- ve,leberard Looyestijn uit Noordwijker- 9 net iets te kort op de eindstreep. latfQj pieters, een uitgesproken baanren- }n jboekte zijn eerste overwinning in dit s^Jen op de Loosduinseweg in Den d nt d Looyestijn: „Ik was bang dat dit 't "'gebeuren. Bij het indraaien van de fte bocht, op de eindstreep aan, werd n beetje knel gereden. Daardoor ik juist iets te kort. Anders had ik •g niet geweten". Vrolijk hebben bergen werk ;t en waren bij elke uitlooppoging te Dat kostte natuurlijk erg veel t en mede daardoor was er voor de lustige Ton Vrolijk, Wim Hus, Rob Koppers en Bram Jouvenaar geen echt finalewerk. Alleen de sterksten reden door de plensregen gedurende de hele 72 kilo meter (tachtig ronden) de Ronde van Capi tol uit. Met nog elf ronden voor de boeg ging Peter Post uit Leiden alleen aan de leiding. Vijf ronden later had zich een kopgroepje gevormd van vijf renners:—Leo van der Berg van de Haagse De Markthof-forma tie, Henk van Leeuwen uit Haarlem, Peter Post en de Koffieshopstrijders Koppers en Hus. Een grote groep achtervolgers onder aanvoering van de Engelsman Fleedwood, die al vele jaren in ons land rijdt bracht met nog twee ronden te rijden alles weer bij elkaar en het kwam tenslotte op een massasprint aan. Het werk van Peter Post was ook voor niets geweest. De renner van Swift kon niet verder komen dan een twaalfde plaats. Bram Jouvenajir, die de laatste week in grote vorm was en door het ontbreken van de winnaar van vorig jaar, Gerrit Pronk hij fietst in Duitsland als een - van de favorieten uit de Haagse regio van start ging, bereikte als veertien de de eindstreep. De veteranenstonden gisteravond in het voorprogramma van de door de Residentie Rennersclub Sparta georganiseerde Ronde van Capitol. Over een afstand van 35. kilometer was A. Veenendaal uit Zeist de snélste voor H. Hoek (Rotterdam) en H. Ket (Maassluis). Uitslag Ronde van Capitol: 1 S. Pieters (Zwanen burg), 2 G Looyestijn, 3 J. de Lange (Leider dorp), 4 Rob Koppers (Den Haag), 5 L. v.d. Berg (Noordwijk), 6 F. v.d. Enden (Monster), 7 R. v. Tuyl (Breda), 8 St. v.d. Heijden (Leidschendam), 9 H van Leeuwen (Haarlem), 10 N. Toussaint (Naaldwijk), 11 C. Dijkhuizen (Scheveningen), 12 Peter Post (Leiden),13 Peter Grootegoed (Rotter dam), 14 Bram Jouvenaar (Den Haag) en 15 H. v.d. Oever (Wassenaar). ARTHUR VAN RIJSWIJK 82 r em Wellinga iio-commentator De 47-jarige betaald voetbal- iidsrechter Siem Wellinga uit Boekelo, i de voetbalwereld zijn „pensioenge- gde leeftijd" heeft bereikt en dus blijft zeer nauwe contacten met het fcal behouden. Wellinga zal met ingang Jl augustus als voetbalcommentator bij Jo-Oost (chef Henk Lichtenveld) in 1st treden. Hij zal elke week een wed- 1 in het gebied van Radio-Oost van mentaar voorzien. HULST Jos Bongers uit Nijmegen is na vier ronden in het toernooi om de Nederlandse libretitel als enige nog onge slagen. Favoriet Ha vermans verloor van Piet Vet, de routinier die zich opwerkte naar de tweede plaats. En Louis Rijvers verwekte sensatie door Van Ham, tot de derde ronde ook ongeslagen, aan zijn zegekar te bin den. Van Ham zakte nog verder weg door in de vierde ronde van Havermans te verliezen. Uitslagen tweede helft tweede, derde en vierde ronde: Bongers 500—Rijvers 179 (4 beurten), Vet 500—Havermans 18 (2), Ha vermans 500—Platjouw 50 (6), Rijvers 500—Van Ham 23 (8), Bongers 500—V.d. Kruysweg 199 (5), Vet 500—Arnouds 19 (3), Havermans 500—Van Ham 23 (4), Arnouds 500—Rijvers 500 (4). Vet 500—V.d. Kruys weg 0 (1), Bongers 500—Platjouw 179 (2). .Na vier ronden leidt Bongers met 8 punten voor Vet en Havermans met 6 en Van Ham met 4. Arnouds en Rijvers hebben 3 p. ZAANDAM Henk Mutsaars is winnaar geworden van de Ronde van Noqrd-Holland. In de slotrit van Den Helder naar Zaandam werd hij weliswaar vierde maar hij kwam anderhalve minuut eerder binnen dan Heddy Nieuwdorp die na de tijdrit 's morgens gereden twaalf seconden sneller was dan Mutsaars. Jan van Houwelingen won de tijdrit, Nieuwdorp werd derde en ontnam Barend Huveneers zijn leiderstricot. Huveneers legde daarop het snelst de laatste rit af maar dat was niet voldoende om Mutsaars, na de tijdrit tweede achter Nieuwdorp, van de eindzege af te houden. De Belg Heirweg zegevierde in de vierde etappe van de Vierdaag se van Duinkerken. Aad van Hoek en Piet van Katwijk werden resp. tweede en derde. Leider bleef Freddy Maertens, op 5 sec. gevolgd door Kneteman. Campaner (Fr.) en zijn landgenoot Michel bekroonden in de Ronde van Romandie een vlucht van 147 kilometers met een eerste en tweede plaats. In het peloton werd Hennie Kuiper 28e maar behield na de derde rit de leiderstrui met 27 sec. voor sprong op de Belg De Mynck. Toine van de Bunder maakte zijn debuut als prof in een koers in Zwijngaarde en werd vijfde. Jan Aling won voor Jos v. d. Poel, Adri van Houwelingen, Jan van Katwijk en v. d. Bunder. De tiende rit in de Ronde van Spanje was voor de Belg Teirlinck voor Suarez-Cuevas (Sp) en VanderHaute (Belg) die de leiding behield. Jos Schipper (7e) is de beste Nederlander in de algemene rangschikking. Kansas City In de eindronde van het WCT-tennistoernooi in het dubbelspel heeft Tom Okker met zijn Poolse partner Wojtek Fibak gisteren in Kansas City een gemakkelijke over winning geboekt op de als eerste geplaatste combinatie Victor Pecci/Jose Higueras: 6—1, 6—1. In de tweede partij van de dag versloegen Ilie Nastase en Jaime Fillol het Italiaanse duo Antonio Zugarelli en Corrado Barazzutti met 6—3, 6—3. De partij tussen Fred McNair en Sherwood Stewart uit de Verenigde Staten en Mike Cahill en Terry Moor werd beslist in het voordeel van McNair en Stewart: 7—5, 46, 7-6. Helsinki Peter Adelaar, Nederlands meest 'gewichtige' judoka na Anton Geesink en Willem Ruska, heeft zich gisteren bij de Europese kampioenschappen in Helsinki een waardig opvolger getoond van deze coryfeëen. De 125 kg zware, 2.10 lange Amsterdamse vrachtwagenchauffeur behaalde de Europese titel in het superzwaargewicht. De laatste Nederlander, die een dergelijk wapenfeit volbracht, was Willem Ruska, zes jaar geleden in Voorburg. Adelaar was nooit verder gekomen dan brons bij de Europese kampioenschappen in Madrid, Lyon en vorig jaar in Ludwigsha- fen. Ditmaal was hij echter onstuitbaar en extra geinspireerd door de afwezigheid van de Rus Djibolo Neyaradze, die hem bij vorige gelegenheden de baas was gebleven. Adelaar won zijn poule vóór de Zweed Ulf Ekberger en de Roemeen loan Arse- noiu. In de halve eindstrijd tegen de Europese titelhouder en wereldkampioen Jean Luc Rouge (Fr) en in de finale tegen de Hongaar Imre Varga was hij een klasse apart. De Fransman lag al na twee minuten onbeweeglijk in een houdgreep. In de finale had Adelaar nauwelijks meer tijd nodig om Varga met een verwurging zijn illusies te ontnemen. In het halfzwaargewicht werd Henk Numan in zijn poule uitge schakeld, evenals Leo van Oosten in het middengewicht Uw krant samen met TOR-LINE: Heerlijk uitblazen in luie stoelen op een comfortabel zeeschip, dat alle luxe biedt welke men kan wensen. Ge- nieten van de adembene mende uitzichten tijdens een imposante tocht per touringcar langs de grillige fjorden. Genieten bovendien van overheerlijke smorgas- bord-maaltijden, waarvan al leen de Scandinaviërs het echte recept kennen. Dat kan allemaal tijdens een mini-cruise naar Zuid-Zwe den. die uw krant in samen werking met TOR-LINE or ganiseert van saterdag 24 juni tot en met dinsdag 27 juni 1978. Een unieke en vooral exclu sieve tocht, waarop het spreekwoord „na hard wer ken is het goed rusten" vol ledig van toepassing is. De Tor-schepen vervullen met luxe eetsalons, een riant zonneterras en een verfris send zwembassin alle ver langens van hen. die eens goed willen relaxen. Het moderne Opalen-hotel in Gotenborg, het doel van de reis, sluit hier volledig op aan. En voor de liefhebbers van de ongerepte natuur is er dan nog de verkenning van de fjorden van Zuid- Zweden. Zaterdag 24 juni: 15.30 uur vertrek per m s. Tor Scandinavia van Am sterdam naar Göteborg. Di ner aan boord zondag 25 Juni: - ontbijt aan boord. 12.00 - aankomst in Göteborg. Daar staan bussen klaar voor vervoer naar het luxue- ze hotel Opalen in het cen trum van de stad. Alle ka mers met bad/douche, toi let, telefoon, radio en op 2-persoons kamers televisie. De middag is ter vrije be schikking. Alle deelnemers kunnen het in de nabijheid van het hotel gelegen pret park „Lisseberg" bezoeken, waarvoor men een toe gangsbewijs plus entree voor acht attracties ont vangt. Lunch voor eigen re kening. 20.00 - Diner in het hotel met gelegenheid tot dan sen. Maandag 26 juni: - ontbijt in het hotel 10.00 - vertrek per luxe tou ringcar voor een ca. 5 uur durende tocht langs de Zweedse fjorden. Onderweg wordt een Zweedse lunch (smorgasbord) gebruikt, 's Middag ter vrije beschik king (gelegenheid voor shopping) 19.00 - vervoer van het hotel per touringcar naar het tor- terminal. 20.00 - diner in het hotel Britannia van Göteborg naar Amsterdam. Diner aan boord. dinsdag 27 juni: - ontbijt en lunch aan boord 18.00 - aankomst te Amster dam. Einde van de reis. De prijs van deze exclusieve en geheel verzorgde mini cruise bedraagt 385,- per persoon op basis van een standaard-hutaccommoda tie. d.w.z. 4 slaapplaatsen zonder privé-faciliteiten (douche/wasruimte en toi letten in de gang voor geza menlijk gebruik). Voor hutaccommodatie, d.w.z. inclusief douche en toilet, gelden de volgende toeslagen: 4-persoonshut 70.- p.p. en 2 persoons hut (bedden naast elkaar) 140,- p.p. De kamers in het hotel Opalen zijn op 2' pers. basis. Toeslag 1 pers. kamer 15,-. Bij deze prijs zijn inbegre pen. - overtocht Amsterdam-Go tenborg v.v. - alle maaltijden aan boord in het luxe restaurant - gebruik aan boord van het zonneterras (gratis stoelen) en zwembad - busvervoer terminal Gote- borg naar hotel v.v. - overnachting hotel Opa len, incl. diner en ontbijt. - fjordentocht per touring car incl. Zweedse lunch - entreebewijzen pretpark „Liseberg". Niet ingebrepen zijn de ver zekeringen en de eventueel bij de maaltijden te gebrui ken dranken. De reis begint in Amster dam. Komt men per eigen vervoer dan wordt een gra tis parkeerkaart verstrekt op een speciaal bewaakt en ge reserveerd terrein bij het Tor-terminal. Gebruik kan worden gemaakt van de speciale Tor-line bus, die rijdt van station Amsterdam CS naar het terminal. Bij voldoende belangstelling rijdt zaterdag een Tor-line bus van Rotterdam (vertrek 12.45 Coolsingel tegenover stadhuis) via Den Haag (ver trek 13.30 parkeerterrein Centraal Station naar Am sterdam en dinsdagavond terug. Prijs retour 15,- PP- Alle boekingen telefonisch of schriftelijk voor deze mi ni-cruise aan: Sijthoff Pers, Afd. Reisorganisatie, Wa genstraat 37 Den Haag tel. 070-624562 tst 370. De Kungsportavenun, de voor naamste boulevard van <Gote- borg, de stad, die drie eeuwen Ik neem deel met per- Ik wens: (doorhalen wat niet sonen aan de mini-cruise wordt verlangd) standaard hut-accommo- tot en met u juni 1978. datje a(j f 385p p - 4-persoonshut (incl. dou- Naam che en toilet) toeslag 70,- P P- Naam 2-persoonshut (incl. dou che en toilet) toeslag 140,- p.p. Naam - een-persoonskamer in ho tel Opalen. Toeslag 15,-. Naam - gebruik te maken van bus naar Amsterdam en terug. Adres Ik stap in te R/dam/Den haa9 Prijs 15,- p.p. re- Woonplaats tour tel.: (Handtekening)

Leidse Courant | 1978 | | pagina 21