Nieuw onderzoek filter kabeltelevisie Kledingactie ditmaal voor Indiase cycloon slachtoffers IFourty Four "Degrees presenteren -morgen in Leiden hun vaandelwacht Gouden ziekentriduum met attractief programma PIERROT KORTWEG WENS LEIDERDORPSE RAADSLEDEN: NIEUW GEZICHT VOOR SCHOOLSTRAAT Ali en Amin Khan in Bollenstreek MOEDERDAG! GOUDDAG! KIEZEN OP EU PPR Leiderdorp de boer op GlO LEIDSE COURANT VRIJDAG 5 MEI 1978 PAGINA 5 Op 22 verschillende plaatsen in Leiden en aan de Zoeterwoudse Hoge Rijndijk - voornamelijk zijn dat kerken - kan men morgen, zaterdag 6 mei, terecht om ge bruikte kleding af te staan aan de Stich ting Mensen in Nood. Ook vorig jaar werd zo'n actie door het Leidse comité georganiseerd in samenwerking met de Raad van Kerken in Leiden. Zaterdag morgen tussen tien en twaalf uur kan men op al die adressen terecht. Het actie comité vertrouwt erop, dat veel Leide- naars kasten en opbergplaaten zullen in specteren om te kijken of er nog kleding is die toch niet meer gebruikt wordt. Er is veel welkom aan overtollige kleren, schoenen, dekens, gordijnen en zo meer. Kleding die niet bruikbaar meer is om aan andere mensen terbeschikking te worden gesteld wordt verkocht. Uit de opbrengst hiervan kunnen de kosten van actie en transport worden betaald. Dit jaar komt de opbrengst van de kle dingactie voor „Mensen in Nood" hele maal ten goede aan de rampgebieden in Zuid-India, waar in november vorig jaar cycloon en vloedgolf meer slachtoffers maakten dan ooit tevoren werd geregi streerd. In dit heel concrete geval van „mensen in nood" in Zuid-India is een extra gift uiterst welkom. Men kan geld storten op giro 33 75 200 (verbum Dei, Plantage Leiden), met de vermelding van „rampgebieden India". Het gaat erom, dat de mensen daar opnieuw kunnen beginnen. Een boer moet een os hebben, wat gereedschap, zaaizaad en kunstmest. Die zaken bijeen kosten 165 gulden; voor daklozen moeten hutjes of liever huisjes worden gebouwd: 330 tot 800 gulden. Een visser moet geholpen worden aan een nieuwe boot en nieuwe netten: 250 gul den; een wever zit te springen om een weefgetouw en een voorraad garen: 100 gulden. Er gaan minstens drie tot vier jaar over heen voor de Indiërs in de twee getroffen deelstaten de natuurrampen te boven zijn. Velen durven het leven nauwelijks meer aan. Toch moeten ze weer op de been. „Mensen in Nood" laat ze niet in de ellende zonder er iets aan trachten te doen. Vanavond om 8 uur wordt in Ver bum Dei, Plantage 16, de korte film „Cyclonenramp in India" vertoond. Ook is daar meer, informatiemateriaal ver krijgbaar. Wat de kledingsinzameling van morgen betreft: het liefst ziet men de gaven verpakt in zakken of in kartonnen dozen (en de schoenen aan elkaar gebon den). WIET HET OOG OP yANADESE TOERNEE De vaandelwacht van Fourty Four Degrees jen keertje op toernee gaan aar Canada is niet alleen antrekkelijk en een eervolle angelegenheid, het is tevens en zorgelijke kwestie. Daar- an kan de Leidse majoret- ^nvereniging en Pom pom iris, -Fourty Four Degrees, neepraten. Op 14 juli stapt iet gezelschap met hoogge- pannen verwachtingen en •ergezeld door het Kamper Yompetterkorps in het vlieg- uig dat hen naar de nieuwe yereld zal brengen. Maar o ee, het kost allemaal zo veel |eld, dat je er als bestuurder n begenadigd deelnemer een leetje tureluurs van wordt, fondsen, sponsors en privé ortemonnees moeten worden langesproken. Dat is nog niet enoeg. Actie op actie gaat aan deze Leidse D-Day voor af; show op show wordt afge werkt en steeds worden de contanten geteld. Morgen, zaterdag 6 mei. heeft FFD weer wat op stapel staan wat volgens het bestuur een „uniek gebeuren voor Leiden en omgeving" gaat worden. Het gaat hier om een grootse presentatie van de „Canada formatie" van Fourty Four Degrees. De meiskes zullen zich morgen voorstellen aan de bevolking in de formatie die in juli naar Canada ver trekt. Ik verneem daarbij het volgende: „Nieuw in Leiden is de presentatie van de Natio nal Guard van FFD, een uit zeven '„man" bestaande vaan delwacht, die samen met de majorettes en pom pom girls en het Kamper Trompetter korps (ook dit ensemble voor het eerst met een Colour Guard) een „Street parade" zal houden door het Leidse centrum". De fleurige parade begint om twee uur bij het Noordeinde. Vandaar trekt men door de Vreestraat. Gangetje, Nieuwe Rijn, Hooigracht, Haarlem merstraat en Steenstraat naar de Beestenmarkt. In de Haar lemmerstraat zal een show worden gegeven en om half vier hoopt de parade hetzelf de te doen vóór de Ton Men ken Ijshal waar dan een rom melmarkt draait waaraan ook FFD deelneemt (stand no. 19 verwacht veel aftrek). FFD blijft ook na morgen uitermate actief. Het Canada comité organiseert een slot feestdag voor eigen leden en Kamper Trompetterkorps en een feestavond voor leden, donateurs, familie en geno digden. Het streefbedrag (18.000 gulden) hoopt men op deze avond te bereiken. Vóór de „grote sprong" wordt nog deelgenomen, op 13 mei, aan de Bandshow '78 in Oostende, met o.a. zes van de grootste orkesten uit Nederland; op 27 mei is er een Street Parade in Kampen en op 17 juni treedt FFD aan op een taptoe in Axel. De laatste weken vóór de Canadese toernee gaan de meisjes het rustiger aan doen en de vermoeide beentjes sparen. Stoelend op een weldadig en gevarieerd pro gramma wordt volgende week dinsdag, woensdag en donderdag in de Zoeterwoudse Christus Dienaarkerk het jaarlijks ziekentri duum voor Leiden en wijde omgeving gehou den. Een erg bijzonder triduum, deze keer, want er straalt een gouden glans vanaf. Vijftig jaar de traditionele driedaagse; voor vele hon derden. duizenden inmiddels, een weldaad naar ziel en lichaam. Enige tijd geldeden liet ik al wat licht schijnen op de geschiedenis van dit festijn - door zo weinigen bewerkt voor zo velen. Rest mij slechts nu de aankon diging, dat het zo ver is. Hoewel het triduum nooit' buiten z'n kerkelijk en spirituele jasje is gegroeid, klinkt het toch niet oneerbiedig (in tal van gevallen kan het alleen maar' aanstekelijk werken), als we het over het „triduum-circus" hebben. Er komt van alles aan te pas. Wie ooit binnen deze witte bedden wereld heeft vertoefd, weet dat de vrolijkheid en de genade hand in hand gaan. Ook nu weer is het rond het eucharistische middelpunt een zaak van voor elck wat wils. In de kring van zieken, eenzamen, bejaarden en gehandicapten heeft men deze gouden milde bui voelen aankomen, immers het aan tal aanmeldingen lag begin van deze week al tegen een maximum aan: ruim 200. Voor de eerste keer doet ook Zoetermeer mee. Er kan nog meer bij, trouwens, door onvoorziene omstandigheden valt hier en daar altijd wel een gat waardoor weer een plaatsje vrijkomt. Het Eucharistisch Ziekentriduum wordt geleid door pastoor J.M. Schlatmann van de „Meer burg", deken van Leiden. Hij heeft eerder tot veler voldoening en grote waardering met het triduumbijltje gehakt en alleen daardoor al zijn de verwachtingen rond opbeuring, vei'- troosting en verstrooiing redelijk hoog ge spannen. Al op de eerste dag zal de deken in inspiratie moeten concurreren met een facet van het meer luchtige karakter van deze feestelijke driedaagse. Omtrent het midda guur zal in het kielzog van de burgerlijke gastheer van het triduum, burgemeester Det- mers van Zoeterwoude, de charmante ver schijning van Martine Bijl op het podium komen. Wie oog in oog heeft gestaan met mejuffrouw Bijl, van beeldscherm tot luie stoel, zal weten dat haar optreden de geestelij ke verzorging geen geweld aan doet; want Bijl heeft peil. Martine komt niet alleen, ze brengt begeleider Henk van der Molen mee. Als ze na een half uurtje lichtvoetig haar biezen gepakt heeft is Martine al weer vervangen door het zigeune rorkest Csardds, dat in de loop van zijn bestaan al heel wat furore heeft gemaakt. Woensdag is de muziekgroep „De Sleutels" te gast op het triduum, gehandicapte mensen die muzikaal heel wat in hun mars hebben. Don derdag - al weer het slot van een rijk opont houd dat eigenlijk voor sommige deelnemers te kort duurt - is bisschop Simonis van Rotter dam weer present. Die middag wordt de lunchpauze opgeluisterd door pater Raymond 'en zijn combo. De verschillende diensten op de drie dagen worden vokaal verzorgd door het bejaardenbondkoor, het Intercitykoor o.l.v. mevrouw Ammerlaan, het koor van de Leidse Petruskerk en het dameskoor van de Willibrorduskerk in Oegstgeest. Alles gaat weer fris van de lever. Met een variant op een gezegde rond Zoeterwoude 700 jaar zou je mogen zeggen: 50 jaar ziekentri duum, en nog zo groen als gras. Het is misschien wel dienstig een zorgje van het triduumcomité te ventileren. Men vindt het jammer, dat er altijd nog te weinig automo- bielbezitters zijn die zich ter beschikking stel len om zieken aan en af te rijden. Wie kan en wil, laat die het een keer proberen, voor dit doel. Het gebaar zal bijzonder op prijs worden gesteld. ins Bernhard •oeder van St. is Gilde RDWIJK Prins Bern- komt donderdag 25 mei f Noordwijk. Hij is dan fdpersoon van een speciale enkomst van het St.-Joris Ie. een eeuwenoude vereni- De prins wordt door hét le geïnstalleerd als Broeder. Jïileum-toernooi n Meerburg ETERWOUDE - De voet- Dlub Meerburg, die afgelo- zondag kampioen werd •t morgen het 50-jarig be- in van de club met een toer- ■i op het terrein van de ver ging aan de laan van de .•de Herder in Zoeterwou- ^ïjndijk. Tevens wordt de awe kantine van de club peel geopend, hetgeen ge- rt om 13.00 uur. Uit alle ken van het land zijn voet- |jeams uitgenodigd, waaron- elftallen van de eredivisie- As NEC en Volendam. Aan- iend aan het toernooi wor- een diner en een feest- id georganiseerd. Sponsors ncieren het gebeuren. De ;ang tot het toernooi is gra- Wel zal er gelegenheid be- n om in een bus geld te voor de nieuwe kantine. JRSCHOTEN - In de Ned. v. Dorpskerk in Voorscho- Iwordt maandag 8 mei voor Iweede maal een muziekpre- tatie gehouden. Aan het leert nemen deel het jeugd- Jherenkoor van de Lauren- Iparochie, het dameskoor 1 de Moeder Godsparochie, Voorschotens Kamerkoor, J meisjeskoor de Alouettes. Idameskoor Cantemus, het gdkoor en combo Dawwa- n, de Voorschotense Big d Benvenuto's New Forma- Als intermezzo bespeelt k Walvaart het orgel van )orpskerk. LEIDERDORP De heer De Haan (PvdA) wil dat er nog eens een onderzoek wordt ingesteld, naar de mogelijkheid van een 'filter' op de Centrale Antenne Inrichting (CAI) voor mensen die niet wensen aangesloten te worden op de kabeltelevisie. Hij zei dit woensdagavond in de vergadering van de Commissie C.A.I. naar aan leiding van een aan de gemeenteraad gerichte brief van de heer L. M. Rodenburg uit Leider dorp. In de brief uit de heer Rodenburg zijn ongenoe gen over de gang van zaken in de huurflats ten aanzien van de kabeltelevisie. De heer Roden burg heeft geen behoefte aan een uitbreiding van zenders welke door de kabeltelevisie gebo den worden. Hij wil echter wel zoals hij gewend was Nederland 1 en 2 blijven ontvangen. Dit blijkt met het thans aangelegde systeem niet mogelijk. Als hij Nederland 1 en 2 wil blijven ontvangen zal hij zich met een antenne in huis of op het balkon moeten behelpen. De heer Rodenburg heeft „van alles al geprobeerd" maar geen enkele plaats van zijn antenne levert hem een redelijk beeld. Hij voelt zich nu ge dwongen ook kabeltelevisie te nemen, hoewel hij geen behoefte heeft aan andere programma's dan Nederland 1 en 2. Het onderwerp van de vrije keuze "wel of geen aansluiting kabel-t.v. voor bewoners" is echter reeds uitvoerig behandeld in verschillende com missies en in de raad. Het PCG-raadslid Reu- genbrink stelde zelfs de vrije-keuzemogelijkheid als voorwaarde voor de komst van kabeltelevi sie. En ook de Partij van de Arbeid heeft hierover een motie ingediend. Uitvoerig is toen ook het onderwerp van het inbrengen van een filter in de contactdoos aan de orde gekomen. Met zo'n filter zou slechts Ned. 1 en 2 te ontvangen zijn. Dit idee ging echter niet door daar het filtèr betrekkelijk gemakkelijk te ver wijderen is en misbruik werd gevreesd. Tevens zou de aanleg van deze filters een hogere kos tenpost met zich mee brengen, waardoor de aansluitkosten voor de hele gemeenschap zou den moeten worden verhoogd. Daar slechts een kleine minderheid geen gebruik van de kabelte levisie wilde maken besloot men dit plan te laten varen. De minderheid moet zich nu aan de meerderheid aanpassen. Dit schijnt echter thans problemen op te leve ren. De heer De Haan stelde daarom voor de plaatsingsmogelijkheid van een filter nog eens nader te onderzoeken. De kosten voor zo'n filter zouden dan door de gebruikers zelf betaald moeten worden. "Je moet iets voor je principes over hebben", aldus De Haan. ADVERTENTIE VOORSCHOTEN De tweede fase van de herindeling van de Schoolstraat zal 8 mei ingaan. De eerste fase omvat het ge deelte Treubstraat tussen de Schoolstraat en het parkeerter rein naast Albert Hein. Deze beide straatgedeelten zullen daartoe vanaf 8 mei tijdelijk voor alle verkeer worden afge sloten. Dit betekent dat het ver keer komende door de School straat niet rechtsaf kan de Treubstraat in, maar door moet rijden naar het kruispunt Leidseweg-Raadhuislaan. In de twee fase wordt met de herindeling van het gedeelte Schoolstraat (momenteel nog Leidseweg genaamd) tussen de Treubstraat en het kruispunt Leidseweg-Raadhuislaan aan gevangen. Het verkeer gaande door de Schoolstraat kan via de dan voltooide Treubstraat afgewikkeld worden. Tijdens deze fase zal dus dit gedeelte van de Schoolstraat voor het doorgaande verkeer worden af gesloten. Bevoorrading van de winkels en winkelbezoek blijft echter mogelijk. Het ligt in de bedoeling dat de werkaamheden voor medio juli zijn afgerond. Na de voltooiing van de tweede fase van de Schoolstraat zal er op dit ge deelte eenrichtingsverkeer wor den ingesteld in de richting van het parkeerterrein van Albert Hein naar de Treubstraat toe. PvdA -alterna tief Wassenaars gemeentekantoor De Wassenaarse PvdA heeft een alternatief plan gemaakt voor de bouw van een gemeen tekantoor. Het plan is van ar chitect Wolter Nuis uit Delft. Het pand is gesitueerd op de hoek van de Havenkade en de Johan de Wittstraat. De socia listen hebben het plan laten maken om te voorkomen, dat de gemeente een gebouw neer zet naast het raadhuis De Paauw. De kosten van het al ternatieve plan worden ge raamd op minder dan 8,5 mil joen. NOORDWIJK De VVV Noordwijk kreeg de vereren-» de uitnodiging om het bezoek aan de bollenvelden en de Keukenhof te begeleiden van de in Londen woonachtige prinses All Khan en haar zoon prins Amin, die voorzit ter is van Unicef. Het bezoek droeg een strikt persoonlijk karakter. De prinses liet zich bij haar bezoek aan ons land vergezellen door de bekende Amerikaanse filmster Mi chael York, die momenteel voor het maken van filmop namen in Amsterdam ver blijft. Namens de VVV Noordwijk werd het gezel schap op Schiphol afgehaald door mevrouw I. Marbus, chef de bureau van het VVV- kantoor. Na de lunch in hotel restaurant „De Witte Raaf" liet mevrouw Marbus haar gasten de bollenstreek zien en werd onder meer de Keuken hof en de Tulip Garden van Frans Roozen in Vogelenzang bezichtigd. Een ander opmerkelijk be zoek aan de bollenstreek was dat van Dominique Desou- ches, redactrice van het toon aangevende Franse dames modeblad Marie France. Sa men met een fotografe ver bleef zij een dag in Noord wijk en daarbij vond zij in de Noordwijkse VW-directeur de heer W. Rovers een voor treffelijk begeleider. Veel be langstelling toonde zij onder meer voor de nog aanwezige bloemmozaïeken en de ver sierde „Witte School" aan de Van Panhuysstraat. Begin 1979 volgt een uitgebreide re portage in het blad van dit bezoek aan de Bollenstreek. De oplage van Marie Fran ce" bedraagt circa zeshon derdduizend exemplaren. Het Franse persduo werd zeer gastvrij ontvangen door de directies van de hotels Palace en Noordzee. Gouden ringen met parel/bloedkoraal e.a. reeds v.a. 49.- Gouden oorknoppen reeds v.a. 29.. Gouden armbanden reeds v.a. 110.- juwelier-horloger Maarsmansteeg 21 Leiden LEIDERDORP De PPR- Leiderdorp opent zaterdag 6 mei haar verkiezings campagne op boerderij Dijkzicht aan de Achtho- venerweg 15. De bijeen komst begint om drie uur. Tijdens deze bijeenkomst presenteert de PPR haar programma voor de ko mende raadsverkiezingen. Sprekers zullen zijn de heer Jan Gordijn en Ro land Mommaas, eerste en tweede op de PPR-kandi- datenlijst. Tevens zal Ria Beckers, fractie-voorzitster van de PPR in de Tweede Kamer, het woord voeren. De PPR heeft deze boerde rij als ontmoetingsplaats gekozen om de problemen rond de Achthovenerweg onder de aandacht te bren gen. Dit gedeelte van het Oude Dorp, voorbij de Does brug, wordt volgens de PPR te vaak vergeten. Tevens kunnen jong en oud deze middag een kijk je nemen op de boerderij. PPR en PSP samen in Leidschen- dam LEIDSCHENDAM De PPR en PSP zullen in Leidschendam op ëën lijst deelnemen aan de verkie zingen voor de gemeente raad. Onder de naam „Combinatie PPR-PSP" zal de lijst worden aange voerd door Hub Lambregts die enkele jaren gemeente raadslid was voor Progres sief Akkoord (PAK). De overige kandidaten zijn Sybren de Hoo, Ad Meyers, Cor Dullaart, Cees Bergman, Louis Bohte, Marise van Loon, Rob Ko ning, Maria van der Hey- den en John Vegt. De com binatie PPR-PSP wil juist ook in het kleinschalige be stuursorgaan dat een ge meenteraad is, haar ideeën over vrede en gerechtig heid proberen waar te ma ken. Het secretariaat is Prins Frederiklaan 416, tel. 27.87.62. Propaganda VVD- Noordwijk NOORDWIJK Onder het motto „Samen Door gaan" belegt de afdeling Noordwijk van de VVD maandagavond 8 mei in hotel-restaurant „De Beurs" aan de Voorstraat een propaganda-avond met het oog op de komende gemeenteraadsverkiezin gen. In deze vergadering worden .de kandidaten voorgesteld en verder staat een uiteenzetting van het verkiezingsprogramma, ge volgd door een discussie op de agenda. De bijeen komst begint om acht uur. D'66-Lisse LISSE De door de plaat selijke afdeling van D'66 uitgeschreven vergadering op maandag 8 mei, is ver schoven naar dinsdag 9 mei. De bijeenkomst vindt plaas in het Poelhuys aan de Ruishoornlaan en be gint om acht uur.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5