voor finale I5 Parker, winnaarop punten. Lugdunum in veilige haven LDWS laat winst weer liggen Uw handschrift is een Parker waard. Eerste divisie binnen bereik dames Gemini/K Situatie hopeloos voor Blauw Zwart Meerburg oefent: 7-0 hort Twee spelers, die een belangrijke rol speelden bij Parker NND: Pete Miller is hier Vic Bartolome (goed voor 16 rebounds) te snel af. cht :iden Wat niemand voor mogelijk of eft gehouden is dan toch gebeurd, arigirker heeft zich geplaatst voor de vanndstrijd om de landstitel. In een ui- ïtrarst spectaculaire wedstrijd werd Na- lanjinale Nederlanden Donar voor de reede keer verslagen, al kwam er in Groenoordhal wel een verlenging e n te pas om de Groningers tot capitu- 1 vtie te dwingen 106-99. Parker-Nat.Ne- tnDonar werd een boeiend spektakel, zinlefst 4200 toeschouwers vormden het latejvende bewijs dat topsport in Leiden ogelijk is. Vooral in de tweede helft de verlenging bracht het publiek een arme sfeer in de hal. lij vbnar speelde aanzienlijk beter dan h^er dagen geleden in Groningen, maar; vechtlust van Parker bleek ontem- ir. Centraal bij de Leidse ploeg stond c Bartolome. Ondanks een rugblessu- wilde de Amerikaan spelen, dus ïnloest een corset Bartolome beschermen nd ^en de ergste pijnen. Desondanks was irtolome de pijler waarop de Leidse in de tweede helft kon gaan bou- De achterstand, opgelopen in de rste helft werd omgebogen in een eine voorsprong en na een gelijke ïdstand zegevierde de Leidse formatie 106-99 den tot grote vreugde voor coach me Blom, die een van de hoogtepun- in zijn carrière als coach behaald eft Blom: „We hebben het erg zwaar itUi had. Vooral in de eerste helft speelde nd] ploeg erg krampachtig. Ik rook mijn Qins in de tweede helft. Toen Miller flwisseld werd ben ik onmiddellijk tergeschakeld op man-to-man. Daar- ^>or kwamen we op gelijke hoogte. Het Basketbal team ging toen ook relaxter spelen. Dat we uiteindelijk wonnen is een kwestie van karakter. Donar is fysiek beter dan Parker, omgekeerd hebben wij meer techniek in huis. De vechtlust en het publiek hebben ons er doorheen ge haald". De eerste helft stond geheel in het teken van de revanchegedachte van Nat.Ned.- Donar. Met Leysner en Kip in de basis moest Parker toezien hoe Donar, steu nend op de inbreng van Fopma en Franken een voorsprong opbouwde. Verdedigend schakelde Donar regelma tig over van 1-2-2 naar 2-3 zones en Mitchell Plaat had de grootste moeite om zijn team offensief telkens weer op de juiste plaats te zetten. Bovendien was het afstandsschot van Plaat zoek, waar door een belangrijk stuk zekerheid weg viel. Parker had het dan ook behoorlijk moeilijk. Er waren weinig rebounds aan Leidse zijde. Donar daarentegen streed voor haar kansen en liep uit tot 18-31. Een time-out van Blom betekende de inleiding tot het herstel van Leiden. Arthur Collins, die tot dan weinig had laten zien vond ruimte op de Groningse achterlijn en ging zich nadrukkelijk met de score bemoeien. Donar gaf echter weinig ruimte om iets aan de achter stand te doen. Pete Miller, die een erg gave wedstrijd speelde, schoot met scherp, zodat Donar ruim voor bleef. Dat Parker toch iets ging inlopen was te danken aan Sid Bruinsma die op toeren kwam. Via 33-41 had Parker bij de rust weer wat meer perspectief, want de 45-51 ruststand was goed voor een open strijd in de tweede helft. Even leek het er in die tweede spelperio- de op dat Donar alsnog de wedstrijd naar zich toe ging trekken. De kop van de Groningse bucket was volledig afge sloten en voor de break was weinig ruimte. Pete Miller bleef raak schieten en het werd 53-63. Toen kwam de ge noemde wissel van Miller. Zonder Miller rook Parker kansen en de Leidenaren gingen vechten voor elke bal. Met name Everett Fopma zag het niet meer zo zitten. Binnen de kortste keren had de Nederlandse Amerikaan vier fouten. Parker was echter ontketend. Collins speelde weer op snelheid en Bruinsma miste weinig. In de 12e minuut schoot Collins gelijk: 75-75. Fopma kreeg zijn vijfde fout en moest het veld verlaten. Donar was duidelijk aangeslagen, maar Parker sprong slordig om met de kan sen. hetgeen er toe leidde dat de stand lang in evenwicht bleef. De Leidse ploeg stopte veel rust in haar spel en wellicht redde dat Parker. Rebounded was Vic Bartolome weer helemaal aanwezig. Bij 87-83 leek Parker up rozen te zitten, maar weer was daar Pete Miller, die 87-87 scoorde. Martin Scheltes scoorde 87-89, waarna Collins de stand weer gelijk trok. Met nog 31 seconden te spelen leek Parker verloren, want Donar speelde op balbezit en die ene beslissende tref fer, die dan in de laatste seconde zou moeten vallen. Die tijd uitspelen, dat lukte, maar Miller miste tot ontzetting van de Groningers zijn schot, Bruinsma had de rebound en het eindsignaal weerklonk: verlenging. ïn die extra spelperiode van vijf minu ten had Parker de sterkste zenuwen. Aanvankelijk gaven beide teams elkaar geen krimp. Een misser van Miller bete kende echter balbezit voor Parker. Col lins scoorde knap 97-93 en Donar ging in de fout. Bruinsma scoorde 99-93, waarna uitblinker Bartolome na een fout van Zeilstra de Leidse ploeg over de honderd droeg. Donar was verslagen. De laatste seconden waren chaotisch. Van alle kanten wilde het publiek het veld op, maar de ordedienst van de Leidse ploeg voldeed uitstekend aan haar taak, zodat het duel niet onderbro ken werd. Mitchell Plaat maakte de laatste score: 106-99. Coach Parks van Donar was na afloop nauwelijks tot commentaar bereid. „We misten Zwiers en de wedstrijd heb je zelf gezien. Ik wil daar niets aan toe voegen". Donar-speler Franken weet de nederlaag aan de scheidsrechters: „Wij staan bekend als een fysiek spelende ploeg. Daar wordt streng op gefloten, zo ook vanavond. Ik blijf er bij dat we de betere ploeg waren, ondanks de nederlaag". Meer tevredenheid was er uiteraard bij Mitchell Plaat: „Toen ik merkte dat mijn afstandschot mis ging, moest ik andere dingen proberen. Dat ging prima, we roken onze kansen en we hebben dacht ik verdiend gewon nen. Nu nog de landstitel, want er valt meer te winnen". Scores Parker: Bruinsma 34 pnt 76% 14 reb. Collins 31 pnt 46% 10 reb. Plaat 19 pnt 30% 1 reb. Bartolome 14 pnt 50% 16 reb. Kip 8 pnt 50% 6 reb. Scores Donar: Miller 34, Croft 18, Franken 12. Fopma 12. :)ok beker Itfoor Godyla n onze sportredactie 'IDEN Godyla heeft ook Leidse zaalvoetbalbeker overd. Na het behalen van afdelingstitel (en intussen ik het kampioenschap van lid-Holland) betekende de •1 overwinning op MJ Be tman Sport het derde suc- van dit seizoen voor de isenaren. Voorzitter Vlas- [Id van de afdeling zaalvoet- drukte het in zijn felicita- aldus uit: „Ploegen die ipioen worden pikken •estal nog andere graantjes De heer Vlasveld mocht ivoerder Theo Godyla dan •k de enorme beker overhan gen. bekerwinst van Godyla is en enkel moment in gevaar a eest. Het fysiek sterke team ig bliksemsnel van start, iu vde een 30 voorsprong i en wist die rustig verdedi- nd te handhaven. Het oner- r°n Bemelman, dat door erwinningen op o.a. Swift, UW Van der Plas en de Ta me verrassend tot de finale is doorgedrongen, wist de ge- .tmeerde defensie van Gody- met aan het hoofd doelman Voorzitter Vlasveld van de afdeling zaalvoetbal overhan digt Theo Godyla de beker, die Godyla veroverde door een 61 overwinning op Bemelman. door een tègengoal van Marcel van Hattum (die even daarop ook de paal trof), maar Godyla had al snel een antwoord klaar. Twee goede acties van Ruud van der Voort (de tweede maal misleidde hij zowel Jos Witte- man als doelman Gerard Tege laar) drukten Bemelman weer met de neus op de feiten. Ge rard van Beek bepaalde uit een moeilijke hoek de eindstand: 6—1. Wim van Harskamp, vrijwel nooit uiteen te'rukken. Met drie fraaie treffers van Ruud van der Voort. Theo Go dyla (draaide keurig om Jim Houwaart heen) en Gerard van Beek was de strijd al snel be slist. Bemelman wilde wel wat terugdoen, maar kwam niet verder dan schoten van Ted Lumoindong (lat) en Marcel van Hattum (gestopt). Na rust veerde Bemelman nog even op Prestatieloop AV Leiden Van onze sportredactie LEIDEN Dit jaar zal er ♦ijdens de rommelmarkt Sport-in ook een prestatie loop georganiseerd worden door de atletiekvereniging AV Leiden in samenwerk ing met het organisatieco mité. Morgenmiddag kan iedereen naar eigen keuze vijf, dan wel tien kilometer lopen. Het startschot zal om 2 uur gelost worden bij de Ton Menken ijshal. Er kan ingeschreven worden tijdens de rommelmarkt, bij de AVL-stand, en vanaf half één zaterdag, in de kantine van de ijshal. De jongeren tot 14 jaar beta len dan 2,50 inschrijfgeld en de ouderen 3,00. Alle deelnemers, die de afstand uitlopen, ontvangen een medaille en op beide af standen krijgt de eerst aankomende heer én dame een standaard. IDEN Nadat de dames Gemini Kangeroes vorige -gieek de beslissingswedstrij- m voor de tweede plaats in tweede divisie in hun voor tel hadden beslist, zette de HÉ>orschotense equipe gisteren I imburg de eerste belang- (jke stap op weg naar de eer- t divisie. In Beek werd Bru- Dee/BVC met 2—3 versla- In. Eerder deze week hadden Limburgers kandidaat glimmer drie Orion reeds met 1-2 geklopt. De Limburgers, ^e hadden gehoopt in eigen |ds de promotie veilig te stel- len, werden geconfronteerd met een optimaal gemotiveerd Gemini Kangeroes. Gemini moest de eerste set nog wel aan de concurrentie laten (15—11), maar toen het een maal aan de hele entourage was gewend, slaagden de Voor schotenaren er ogenschijnlijk gemakkelijk in om het initiatief over te nemen. Aan het net speelde Gemini uitmuntend. Marianne Wilmer en Maria Wuisman wisten steeds weer een sterk blok te formeren, ter wijl aanvalsters Marijke van de Poel en Mariken Bertels de Limburgse verdediging voor onoverkomelijke problemen stelden. Verdedigend kende Gemini duidelijk -wel proble men. Ann Versteeghen wist voor Gemini verdedigend nog veel te redden, waardoor de equipe van coach Han Vos via 1115 en 915 een 1—2 voor sprong kon nemen. In de vier de sei verzuimde Gemini het karwei af te maken. Een aantal foute services op rij deden de set met 17—15 bij de Limbur gers belanden. In de beslissen de vijfde set liep BVC via 55 uit naar 12—6. Een aantal ster ke services van Marianne Wil mer brachten Gemini weer te rug in de strijd (12—11). Er volgde een uitermate enerve rende slotfase, waarin Gemini, na ruim tweeëneenhalf uur spelen aan het langste eind zou trekken. Via 1517 eiste Gemi ni de 23 zege voor zich op. Morgen kan Gemini om 7 uur in de Wassenaarse sporthal via een overwinning op Orion het eerste divisieschap veilig gaan stellen. NaaldwijkLugdunum heeft de mogelijkheid om via een overwinning op Westlandia uit de degradatie—moeilijkhe den te komen met beide handen aangegrepen. sprong die eigenlijk tegen dg BB3&B Het eerste half uur probeer de de ploeg uit Naaldwijk toch nog haar sportieve plicht te doen en liet meteen zien waarom het hoger ge noteerd staat dan Lugdu num. De linies sloten wat beter aan en de aanvallen werden door de Westlanders wat creatiever opgezet. De eerste kans was dan ook voor Nico Zwinkels die een diagonale pass van Aad Hul spas met de borst meenam en de bal uit de lucht ineens op de slof nam, waarop de lat boven Wim Eradus red ding bracht voor Lugdu- Aan de andere kant werd een schuiver van Jaap Schilthuyzen knap gestopt door Aad van Marrewijk maar even later was deze kansloos toen Rinus van Es door Pracht en Sjardijn in stelling werd gebracht. Met een droge knal zette van Es Lugdunum op een 1-0 voor- 'erhouding in was. Een dek- kingsfout van Hans den Hartogh gaf Wil van Kester de kans om na een half uur de ploegen verdiend op ge lijke hoogte te schieten. Tijdens de tweede rondgang liet Westlandia het een bee tje afweten en de ploeg van trainer Ruud de Groot had geen moeite om daarvan te profiteren. Nadat Henk de Cler met een nonchalante terugspeelbal zijn eigen doelman bijna gepasseerd had, was het weer van Es die Lugdynum op voor sprong zette. Een mislukt schot van Schilthuyzen kwam toch nog bij van Es terecht die ook deze keer geen moeite met van Marre wijk had: 1-2. Een kwartier voor tijd zag Wim Oppelaar zijn zwoegen beloond toen hij na een combinatie met Wim de Roo de bal net nog hard genoeg kon raken om ook de derde treffer op het scorebord te laten verschij- Leiden Het begint er voor Blauw Zwart nu hopeloos uit te zien. Concurrent Olympia snoepte een puntje van Roodenburg af en heeft nu twee punten voorsprong op de ploeg uit Wassenaar die met 4-3 verslagen werd door DHS. De uitslag geeft al aan dat Blauw-Zwart er gisteren al les aan gedaan heeft om een puntje bij DHS te bemachti gen. Het eerste doelpunt was dan ook voor Blauw-Zwart. Rob Gillisen rondde kop pend een combinatie tussen Wim Tolido en Pieter Do- nath af: 0-1. Na een half uur kreeg Jan Kerssemeijer een ideale gelegenheid om DHS op gelijke hoogte te schie ten. Jules van Brecht zag een onopzettelijke overtre ding met een strafschop be straft en Kerssemeijer had met dit buitenkansje geen moeite. Na de thee kwam DHS sterk opzetten. Piet Rooze en Paul Nijs profiteerden van dek- kingsfouten en zetten hun ploeg op een 3-1 voorsprong. Toch had Blauw Zwart nog de kracht om terug te ko men en via Pieter Donath Eerste klasse werd het' toch weer 3-3. Maar het was Rooze die de strijd besliste. Hij rondde een lage voorzet van Kees Doesburg goed af en ma- nouvreerde de Wassenaarse ploeg daarmee in bijna kan sloze positie. Roodenburg speelde tegen Olympia gelijk. De mannen van de scheidende trainer Pieter Versteegh kwamen tegen de Goudenaren niet tot scoren. Aangezien ook het nog in degradatiegevaar verkerende Olympia geen kans zag doelman Sjaak Nievaart te passeren, bleef de blanco-stand gehand haafd. Olympia bouwde met het ene punt de voorsprong op Blauw Zwart uit tot twee punten. George Moesman gaat overkoppen, terwijl teamgenoot George Pinas toekijkt Even later zou Pinas wel scoren voor LDWS. LEIDEN LDWS blijft het tweedeklasseschap in eigen hand houden, maar na het gelijke spel 1-1 tegen het Delftse DHL is de situatie nog steeds uiterst preciar. Wanneer LDWS zondag over Lugdunum weet te zegevie ren en Celeritas en LFC van ONA en VELO winnen dan zijn de Vlietbewoners gered. Zover is het echter nog lang niet. Ook gisteren kwam het zwakke punt van de LDWS pijnlijk aan het licht in de confrontatie met DHL dat aan één punt genoeg had om in veiligheid te komen: Het moeilijk tot scoren komen. LDWS startte tamelijk ner veus aan dit zo belangrijke duel. Aanvaller Paul Wetse- laer, hoewel niet top-fit, ver scheen toch in de basis en ook de met zijn kniebanden sukkelende Sjors Pinas speel de de gehele wedstrijd mee. Piet Ouwehand haalde het eindsignaal niet. Hij moest ge blesseerd naar de kant, Jerry Fakkel was zijn vervanger. Na twintig minuten spelen greep LDWS het initiatief om dit tot het eind te houden. Ondanks kansen voor Wetse- laar. Pinas en aanvoerder Ger de Roode kwam het niet tot de felbegeerde voorsprong. Nadat LDWS in de 32e mi nuut een verdiende straf schop was onthouden (Bart van der Weyden werd keihard in het strafschopgebied neer gehaald), trof Pinas even later wel de roos. Een foutieve te rugspeelbal van DHL-verde- diger van de Broek leverde een vrije kans op voor de rechterspits van LDWS die beheerst doelman Karei van de Rossem wist te passeren: 1-0. Dit bleek toch niet voldoende om beide punten binnen te halen. Een kwartier na rust profiteerde invaller Hans Bui tendijk na een dekkingfout in de LDWS-defensie (Trainer de Jong: „Ik wil niemand de schuld geven, maar zoiets mag natuurlijk nooit gebeu ren") van de geboden vrijheid en nam de bal met een volley kogelhard op de slof. Doel man Kees van der Steen was kansloos op de harde inzet (1-1). DHL, tevreden met de 1-1-stand, trok zich na de tref fer op eigen helft terug De Jong: „Ik kan het ze niet kwa lijk nemen, aan één punt had den die jongens genoeg." LDWS kon ook in het felle slotoffensief niet tot de twee de treffer komen. De beste kans was nog voor de inge vallen Wally Gallert die de fraaie mogelijk door te ge haast schieten om zeep hielp. RENÉ UITTENBOOGAARD Roodenburg wint eigen Kooi-cup LEIDEN Roodenburg is winnaar geworden van de ei gen Kooi-cup. In de finale van dit voor de zevende maal ge houden toernooi voor 8 en 9-ja rige voetballers versloegen de blauw-zwarten in de finale DOCOS en UVS. De beker werd uitgereikt door ere-voor- zitter Uiterdijk van Rooden burg. Voetballer Bert Jansen (ex-Roodenburg) van Sparta was de hele dag aanwezig om wedstrijden te fluiten. Roodenburg bereikte de finale door poulewinnaar te worden voor VNL, Leiden. LFC en ZLC. DOCOS leidt Unitas. Oranje Groen, VNA en ASC achter zich. UVS kwam in de finale doordat VTL gediskwali ficeerd werd wegens het inzet ten van te oude spelers. Nu werd VTL laatste na UVS, Lugdunum, LDWS, en Leidse Boys. Ruud Kramp van VNA kreeg een mand fruit als ongelukkig ste speler van het toernooi. Ook de kleinste speler van ZLC werd „begraven" onder een fruitschaal Adwan van Weeren (Leidse Boys) werd een paar volleybalschoenen rijker als sportiefste speler. De voet ballertjes van Leidse Boys kre gen allemaal een kaartje voor de Ton Menken ijshal. ASC ontving uit handen van de di recteur van ABN een beker als sportiefste team. Bataven in vorm Leiden De Bataven zullen dit jaar waarschijnlijk goed mee gaan draaien in de compe titie, die het komende week einde van start gaat. Dit kan geconcludeerd worden na de eenmalige competitiewedstrijd voor bij de NKS aangesloten verenigingen. Vooral Koen Gijsbers liet in Nijmegen zien dat hij in blakende vorm ver keert. Hij won zowel de 100 als de 400 meter in goede tijden 11.0 en 47.4. Niet alleen Koen Gijsbers wist een eerste plaats te veroveren. Ook Peter Weezei en Wybo Le lieveld lieten de concurrentie ver achter zich. Peter Weezei liet op de 800 meter de klokken na 1.56.1 stil staan en Wybo Lelieveld had voor de 5000 me ter 15.11 nodig. Bram Wasse naar hoefde op de 1500 meter alleen Rudy Verriet voor te laten gaan. 3.51.9 Gerrit Ver does kwam met de discus tot 36.40 meter. Ook de dames kwamen goed voor de dag Een eerste plaats was er hier voor Anne Politiek, die de 400 meter in 59.1 vol bracht. Marian van Schie liep een sterke 800 meter 2.20.6 Tina Buntsma wierp 28.46 me ter met de discus en liep de 100 meter in 13.3. Asti Oskam kwam op de 100 meter horden tot 17.2. Eerste plaats voor Gouwe- Rijn streek Amsterdam Meisjes-water- poloselecties van Kring Gou- we-Rijnstreek hebben gisteren met succes deelgenomen aan een in Amsterdam gehouden toernooi. Naast een eerste plaats voor de meisjes onder 16 jaar, behaalden de geselec teerden in de leeftijdsgroep van 12 tot 14 jaar een eervolle derde plaats. De eerste plaats van de groep tot 16-jaar werd na vier ruime overwinningen op Noord-Hol land, Zeeland, Rotterdam en Amsterdam-'t Gooi bereikt. De laatste wedstrijd tegen Kring Utrecht, die in een 5-1 overwin ning voor Gouwe Rijnstreek eindigde, was nog slechts van belang voor de kanshebbers op een tweede of derde plaats. De groep onder 14 jaar behaalde de derde plaats door overwin ningen op Zeeland, Rotterdam en Utrecht, maar zij moest haar meerdere' erkennen in Amsterdam-'t Gooi en Noord- Holland. Uitslag onder 16 jaar: le Gou we Rijnstreek, 2e Noord-Hol land, 3e Utrecht Onder 14 jaar: le Noord-Holland, 2e Am sterdam 't Gooi, 3e Gouwe Rijnstreek. Zaterdag a s. wordt in zwem bad De Zijl een waterpolotoer- nooi voor kringselecties onder 14 jaar gehouden. In dit toer nooi, dat om twee uur start en waarvan de finales ca. 18.30 plaatsvinden, wordt gespeeld om het kampioenschap van Ne derland voor kringteams. ADVERTENTIE Parker heeft de vulpen met de juiste penpunt en de juiste penverankering. Voor uw hoogstpersoonlijke handschrift Importeur: Fortress Handelsmaatschappij BV, Energiestraat 29, Naarden. Tel. 02159 - 41055. LEIDEN De kampioen van de eerste klasse B, Meerburg, heeft de afdelingscompetitie afge sloten met een ruime zege op Unitas Leiden. 7-0. SJZ liet zich nog verrassen door Nicolaas Boys (1-3). VVOA haalde tegen Ammerstol wel de volle buit binnen (0-1). Meerburg heeft weinig problemen gekend in de strijd tegen Unitas Leiden. De wedstrijd, die voor beide ploegen niet meer van belang was. werd ontsierd door niet minder dan drie straf schoppen, die door Paul en Peter van der Heiden en Kees de Rooij benut werden. Treffers van Paul van der Heiden, Henk van Velzen (2x) en Loek de Jeu zorgden voor een 7-0 eindstand Een bijzonder verzwakt SJZ heeft in een matige wedstrijd weinig in kunnen brengen tegen Nico laas Boys. Pas bij een 0-3 stand wist Peter Bos de eer voor de thuisploeg te redden. Voor de gasten scoorden Harry Tilt, Dirk Fransen en Loek Tuinenburg. Een doelpunt in de vijfde minuut heeft het treffen tussen Ammerstol en VVOA beslist. Nadat Gé van der Star de doelman had gepas seerd bleef VVOA domineren maar er werd niet verder uitgelopen.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 15