mededelingen gemeentebestuur 8tlm12mei78 leiden stadskabei Leiden leider» Bewaar het boekje van n |J NIEUWS LEIDSE COURANT VRIJDAG 5 MEI 197! Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 8 mei om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: 0 Wijziging van de Verordening Commissie Huis vesting Migranten Leiden. 0 Benoeming van de leden van de Commissie Huisvesting Migranten Leiden. 0 a. Herstemming over (punt B) ingediende mo ties van de heren Van Zijp, Zonnevylle, Van der Meij, mevrouw Passchier en de heer Hoeven waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten (stemverhouding 17-17). 0 b Een schrijven van B en W naar aanleiding, van de tijdens de behandeling van de ge meentebegroting 1978 ingediende motie 31 over de termijn van afhandelig van bou- waanvragen. 0 Binnenstadsgebied Paneras-Oost aan te wijzen tot stadsvernieuwingsgebied en om in te stem men met de in de nota „Verbeteringsplan Pan- cras-Oost". 0 Een schrijven van het bestuur van het Wijkko- mitee „Zeeheldenwijk" over de verkeerssituatie in deze wijk. 0 Vaststelling van het bestemmingsplan De Camp. 0 Verzoeken van besturen van bijzondere scholen .om medewerking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet. 0 Verzoek van het bestuur van de Stichting Kath- oliek Onderwijs Leiden om medewerking voor de aanschaffing van gymnastiekmateriaal ten behoeve van de school voor b.l.o. Lammen schans weg 6. Dit is het boekje. Boordevol wetenswaardigheden over stadskabei Leiden. Niet iedereen krijgt het gelijktijdig in de bus. Korte tijd voor met de aanleg van stadskabei in een bepaalde wijk wordt begonnen zal het in die wijk huis aan huis worden bezorgd. Dit boekje in uw bus betekent: nog even, en u kunt kiezen uit zes ongestoorde televisiepro gramma's en uit tien radiozenders, eventueel stereo. Bewaar dat boekje. Geef het een plaats waar u het zó kunt pakken als de enquêteur van stadskabei bij u komt om met u over uw aansluiting te praten. Alles over „stadskabei Leiden" staat in dit boekje. De bewoners van de Kooi Noord, Noorderkwartier en Groenoord krijgen het 't eerst in hun bus. Mèt het wijkenplan en de aansluitvoorwaarden. Bent u zeker van uw „ja", vul dan direct het aanmeldingsformulier achterin even in en stuur het op. Liefst binnen 14 dagen. Er zit ook een machtigingskaart in voor automatische afschrijving, waarmee u 1,50 per kwartaal verdient. Alles kan verzonden worden in de voor u gefrankeerde enveloppe. Géén postzegel plakken dus. Voor de eerste maai staat de de monstratiewagen van stadskabei Leidenop dinsdagavond 9 mei van 18.00 tot 20.00 uur op het pleintje Antillenstraat hoek Su- matrastraat. Vervolgens op don derdag 11 mei en vrijdag 12 mei op dezelfde tijd. Wilt u nog meer weten over „stadskabei Leiden" belt u dan 140987 tussen 9 en 12 uur. Commissie - vergaderingen 0 Gelden voor het aankopen van vier verplaats bare lokalen voor het lager onderwijs, de plaat sing van die lokalen op een terrein aan het Regenboogpad en de inrichting ervan. 0 Aankoop van de panden Hambroeklaan 14 en 16 en Kooilaan 24. 0 Uitgifte in erfpacht van grond, gelegen in het partieel uitbreidingsplan „Leiden-De Waard". 0 Verkoop van een perceel grond, gelegen in het partieel uitbreidingsplan „Leiden-De Waard". 0 Verlening van een rekeningcourantkrediet res tauratie en verbetering van het monument Pie terskerkstraat 2. 0 Verlening van een rekeningcourantkrediet aan de Stichting Jean Pesijnhof, voor de kosten van restauratie en verbetering van het Jean Pesijn hof, gelegen aan de Kloksteeg 21. 0 Voorstel van het raadslid, de heer L. Beijen, tot schrapping van de antenneverboden opge nomen in de artikelen 265 en 358a van de Bouwverordening. 0 Beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de aanleg van een riolering c.a. in de Brugge- straat. 0 Beschikbaar stellen van gelden voor de installa tie van een c.v.-ketel in het paviljoen jongens Voorgeest van het psychiatrisch ziekenhuis „Endegeest" c.a. 0 Wijziging van de verordening op de markten. 0 Gelden voor uitbetaling van het restant van de gemeentesubsidie in het exploitatietekort van het badhuis van woningbouwvereniging „De Eendracht". Grofvuilophaaldienst komende week Volgende week zijn aan de beurt: wijk 25 27 dinsdag 9 mei wijk 24 28 woensdag 10 mei wijk 32 donde dag 11 mei wijk 29 30 31 vrijdag 12 mei Hinderwet Commissie voor de Beroepschriften. De Commissie voor de beroepschriften behandelt op maandag 8 mei, om 16.00 uur in de B. en W. kamer van het stadhuis een beroepschrift (A.R.- R.B.) van de Stichting Leidse Volksuniversiteit X en O. Het betreft de vaststelling van de begroting 1975 en 1976 van de stichting. Commissie voor Interne Organisatie en Beheer. Op dinsdag 9 mei om 19.30 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstel len worden behandeld welke onlangs in diverse vergaderingen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien. En verder: 0 Slotbegrotingswijziging dienstjaar 1976. 0 Nadelig exploitatie-saldo en onderhoudsfonds van de door de Leidse Woningstichting t.b.v. de algemene dienst beheerde panden. 0 Voorzieningen aan het kantoor van de Burger raadsman. Commissie voor Ruimtelijke Ordening en Open bare Werken. Op dinsdag 9 mei a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: 0 Partiële herziening van het bestemmingsplan Leiden Zuid-West, herziening 1959, t.b.v. de bouw van 92 bejaardenwoningen. 0 Fietsrouteplan Leiden en buurgemeenten. 0 Kredietaanvraag inzake rehabilitatie Leeven- daal 193/193a en 195/195a, alsmede Pakhuis straat 3 en 5. 0 Parkeergelegenheid voor vrachtauto's in de woonwijken. 0 Overdracht om niet en ruilingen van perceeltjes grond in de Merenwijk in het gebied van de Stichting Eigen Huis. 0 Inrichting van een complex volkstuinen aan de Haagsche Schouwweg. 0 Doortrekking Dr. Lelylaan en aansluiting daar van op de Haagsche Schouwweg. 0 Aanleg van fietspad 89 in de gemeenten Leiden en Wassenaar. 0 Opheffing onbewoonbaarverklaring van de panden Rijnstraat 20 en 24. 0 Beschikbaar stellen van een krediet ten behoe ve van het bouwrijp maken van het gebied begrensd door het Galgewater, de Valkensteeg, het Noordeinde en de Weddesteeg. 0 Ontruimen van ruimten in het voormalige Van Wijk- en Zaalbergcomplex. Commissie voor Onderwijs, Recreatie, Sport en Samenlevingsopbouw en Commissie voor Sociale Zorg, Maatschappelijke Aangelegenheden, Gezondheidszorg en Cultuur. Dinsdag 9 mei a.s. om 20.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Enige agendapunt: 0 Organisatie sociaal-culturele sector. Commissie voor Ruimtelijke Ordening en Open bare Werken. Op donderdag 11 mei a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: 0 Toelichting door ir. H. S'. Yap op hoofdstuk van het ontwerp-structuurplan voor de Binnen stad, in relatie tot de uitkomsten van het distri butie planologisch onderzoek. (Gemeenschappe lijk met de commissie voor economische aange legenheden). 0 Ontwerp-bestëmmingsplan De Kooi. (Gemeen schappelijk met de commissies voor economi sche aangelegenheden en voor volkshuisvesting en milieuzaken). N.B. Een eerste bespreking van het programma van eisen voor de Stevenshof, welke volgens de advertentie van 28 april j.l. eveneens op 11 mei a.s. zou plaats vinden in o.m. de commissie voor ruimtelijke ordening en openbare werken, is tot een nader te bepalen datum uitgesteld. Commissie voor Onderwijs, Recreatie, Sport en Samenlevingsopbouw. Donderdag 11 mei om 19.30 uur in kamer 263 van het stadhuis.. Agenda: 0 Van 19.30 - 20.00 uur promotiefilm „Ouders op Herhaling", van 20.00 - 20.30 uur dispussie over toekomstvisie m.b.t. „Ouders op Herhaling". Verhuizing Rembrandt-sgs. (scholengemeen schap) 0 Aankoop gymnastieklokaal Brahmslaan van de Vereniging voor Chr. Voortgezet Onderwijs. 0 Verzoeken van schoolbesturen om medewerk ing- V 0 Voorzieningen openbare scholen. 0 Informatie over de hogere beroepsopleiding voor verpleegkundigen en over de academie voor school- en beroepskeuze-adviseurs. 0 Nota van de afd. F. inzake de jaarrekeningen 1973 t/m 1975 van de Sportstichting. 0 Stand van zaken m.b.t. de onderwijsopbouw- werkef Leiden Noord. Bovenstaande vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behande len agendapunten, kan daarover infor matie vragen in het informatie-centrum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat het volgende verzoek om een vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend: 0 College van Bestuur der Rijksuniversiteit van Leiden. Oprichten van door elektromotoren ge dreven installaties ten behoeve van de Subfa culteit Psychologie en Geschiedenis in het per ceel Hooigracht 15 (v.m. St. Elisabeth Zieken- Iedereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, stad huis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende vier weken na dagtekening van de openbare ken nisgeving, te weten: 5 mei 1978 men kan mondeling bezwaren indienen en wel persoonlijk of bij ge machtigde op een openbare hoorzitting, die zal worden gehouden op: 0 dinsdag 23 mei 1978 te 14.30 uur in kamer 210 van het stadhuis. Het verzoek om de vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaarschriften lig gen ter inzage op het stadhuis, afdeling V.O.W., kamer 330 (3e verdieping). De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden ingesteld door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen; b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwa ren hebben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Leiden of een aangrenzende gemeente, waar de aanvraag om vergunning is openbaar gemaakt. Diversen aanbrengen gele streep langs de westzijde v de Catharinastraat over een lengte van meter vanaf de kruising met het Utrecht Jaagpad; aanbrengen gele streep langs de zuidzijde v het Utrechtse Jaagpad over een lengte van meter vanaf de kruising met de Catharii straat; Merenwijk: geslotenverklaring van de Broekweg, tussen Broekwegviaduct en de Gooimeerlaan, in be richtingen voor alle verkeer behalve voetg gers, fietsers en bromfietsers; Noordvest-west: openstelling Steenstraat tussen de Beest markt en de 2de Binnenvestgracht voor fietsi en bromfietsers in beide richtingen; aanwijzing als onverplicht fietspad van fietspad aan de oostzijde van de Korte Vliet; Stationskwartier: intrekking parkeermaatregel aan de westzijj van de Maredijk, tussen de Piet Heinstraat de Aloëlaan; instelling stopverbod aan de oneven zijde de Stationsweg, tussen het Stationsplein en Morssingel; aanwijzing als laad- en loshaven, geldend v maandag tot en met zaterdag van 8.00 tot 18,i uur, van twee aan te leggen parkeerhavens de Stationsweg voor de percelen 28/30 29a/31, N.B. het stopverbod op de Stationsweg aan zijde der even huisnummers blijft gehar Transvaalbuurt: aanleg van een voetgangersoversteekplaats de Morsweg ten noordoosten van de kruisi met de Lage Morsweg; Pancras-oost: instelling stopverbod op de Oude Rijn, tusd de Hooigracht en de Middelstegracht, aan zijde van het parkeerterrein; Bestemmingsplan „De Kooi en Noorderkwartier" Bij Buro Voorlichting m de hal van het stadhuis zijn vanaf maandag 8 mei a.s. exemplaren ver krijgbaar van de bestemmingsplannen Leiden „Noorderkwartier" en Leiden de „Kooi". De prijs van elk dezer plannen is 3,50. Aanvragen huursubsidie. Zoals bekend loopt het tijdvak waarover men huursubsidie aan kan vragen van 1 juli tot 1 juli. Zij die voor het lopende tijdvak (1 juli 1977 tot 1 juli 1978) huursubsidie ontvangen en de beschik king daarvan vóór 1 maart 1978 ontvingen, krijgen rechtstreeks van het Ministerie van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening een nieuw (blauw) aanvraagformulier toegestuurd. Zij die geen formulier toegezonden krijgen kunnen er één afhalen aan de informatiebalie in de hal van het stadhuis. Huurders van woningen van woningbouwvereni gingen of de Leidse Woningstichting krijgen even als vorig jaar bericht thuisgezonden omtrent de mogelijkheid huursubsidie via deze verhuurders aan te vragen (huurmatiging). Wie bij de verhuurder aanvraagt heeft het voor deel dat niet hoeft te worden gewacht op het eventueel uit te keren subsidiebedrag. Het subsidiebedrag wordt dan namelijk direct op de huur in mindering gebracht. Voorts kunnen zij die pas verhuisd zijn binnen drie maanden na de verhuizing huursubsidie aan vragen door gebruik te maken van de oude (groe ne) formulieren, die nog op het stadhuis verkrijg baar zijn. Zij die huursubsidie via de gemeente willen aan vragen kunnen daartoe terecht vanaf maandag 8 mei a.s. in het informatiecentrum van het buro voorlichting links in de hal van het stadhuis. Daar zullen medewerkers van de afdeling Volks huisvesting aanwezig zijn om u te helpen bij het aanvragen van deze regeling. De openingstijden zijn dagelijks van 9.00 tot 12.00 - instelling stopverbod aan de noordzijde van Hogewoerd tussen perceel nr. 36 en de Wat steeg; Verkeersmaatregelen f Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden dat zij voorne mens zijn de hierna genoemde verkeersmaatrege len vast te stellen: Juwelenwijk: aanleg van twee voetgangersoversteekplaatsen op de Smaragdlaan aan weerszijden van de Robijnstraat; Rijndijkbuurt: instelling eenrichtingverkeer voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers in de Catharinastraat in de richting van de Hoge Rijndijk; instelling eenrichtingverkeer voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers in de Rijnstroomstraat in de richting van het Utrechtse Jaagpad; Pieters- en Academiewijk: intrekking eenrichtingverkeer in de Pietej kerkstraat, in de richting van de Pieterskeii gracht (de Pieterskerkstraat wordt voor mot<l voertuigen afgesloten door middel van paaltje instelling eenrichtingverkeer voor alle verké behalve voetgangers, fietsers en bromfietse op het Rapenburg, zuidzijde, tussen de Doei straat en de Kaiserstraat in de richting van f Doezastraat (betreft aanpassing huidige v4 keersborden); instelling parkeerverbod op het Noordeini? tussen de Rembrandtstraat en perceel nr. 4 aan de zijde der oneven huisnummers; instelling stopverbod op het Noordeinde. tussj perceel nr. 47 en het Rapenburg, aan de zijl der oneven huisnummers; instelling eenrichtingverkeer voor alle verkq behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers j a. in de Bakkersteeg, in de richting van i Kaiserstraat; J b. in de Molensteeg, in de richting vein de Vli^ c. op de westelijke rijbaan van de Vliet, tuss| het Rapenburg en de Molensteegbrug, in ji richting van de Molensteegbrug; I d. op de oostelijke rijbaan van de Vliet, tussf het Rapenburg en de Molensteegbrug, in richting van het Rapenburg; N.B. de Molensteegbrug wordt door middel vl paaltjes afgesloten voor alle verkeer behal! voetgangers, fietsers en bromfietsers; In verband met de werkzaamheden aan de No nenbrug en aan de walmuren van het Rapenbu|| westzijde, alsmede de aanleg van een riolerit aldaar zullen de hierna te noemen tijdelijke vt keersmaatregelen worden ingevoerd. Voor e| goede bereikbaarheid van het betreffende gebu zal een tijdelijke dam worden aangelegd over i Groenhavengracht, als verbinding tussen de Dc lengracht en de Varkenmarkt. I A. Academiewijk: 1 fase 1: (werkzaamheden aan de Nonnenbrug de westzijde van het Rapenburg, tussen <j Doelensteeg en de Nonnenbrug): instelling eenrichtingverkeer i a. in de Doelensteeg, in de richting van de Doelen gracht; I b. op de Doelengracht, in de richting van c Groenhazengracht; fase 2: (werkzaamheden aan de Nonnenbrug de westzijde van het Rapenburg, tussa het Noordeinde en de Groenhazengracht)' instelling eenrichtingverkeer a..op de Doelengracht, in de richting van <f Doelensteeg; b. in de Doelensteeg, in de richting van het Raper burg; c. op het Rapenburg, tussen de Doelensteeg en (j1 Groenhazengracht, in de richting van hf Noordeinde; N.B. het Rapenburg, tussen de Doelensteeg en <j Nonnenbrug, is voor doorgaand verkeer g! stremd gedurende de tweede fase: fase 3: (werkzaamheden aan de westzijde van h Rapenburg, tussen de Doelensteeg en q Groenhazengracht, alsmede aan de Gri hazengracht; instelling eenrichtingverkeer a. op de Doelengracht, in de richting van Doelensteeg; b. in de Doelensteeg, in de richting van het Rape? burg; N.B. in fase 3 is het Rapenburg, tussen het Noori einde en de Groenhazengracht voor dool gaand verkeer gestremd; B. Pieterswijk: N.B. het Rapenburg, tussen de Houtstraat en Nieuwsteeg, is tijdelijk voor doorgaand ve keer gestremd in verband met de werkzaar heden aan de Nonnenbrug. Centrum: aanbrengen gele streep aan weerszijden van i Koombrugsteeg; De op deze maatregelen betrekking hebben tekeningen liggen, voorzien van een bijbehorend toelichting, met ingang van heden gedurende dagen ter inzage op het bureau Voorlichting i het Stadhuis. Gedurende die periode bestaat gelegenheid tot het indienen van schriftelijke b| zwaren tegen het vaststellen van genoemde maal regelen. Belanghebbenden worden voorts in gelegenheid gesteld te worden gehoord in de opeij, bare vergadering van de Verkeerscommissie, zal worden gehouden op maandag 22 mei aarf staande te 15.30 uur in de Koffiekamer van h| Stadhuis.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 12