3 os tb ank blijft bron tegenstellingen Innenland Nog twee aan valse miljoen gulden honderdjes zoek '"an QeidócQomcmt Internationaal congres van oud-katholieken Levering uranium Petten opgeschort Omstreden monument Grote politie-actie tegen Heli's Angels Bezuinigings operatie zal hard vallen Voorstellen Molukkersnota nu verder concretiseren LEIDSE COURANT WOENSDAG 3 MEI 1978 PAGINA 9 )i ederentrein ^rliest as IENBOSCH (ANP) Een n van een goederentrein steren tussen Roosendaal udenbosch een as kwijtge- waardoor de wagon hangen. Dit heeft enige Ie aangericht aan het $8j ranke tfS sp :elijk was er volgens sprake van een ontspo- van enkele wagons. Dat echter niet het geval. Op leveiligingstableau in Roo- aal ontdekte men gister- d dat er iets niet in orde met de goederentrein. De linist werd gewaarschuwd. was inmiddels ter hoogte Dudenbosch, waar hij zijn tot stilstand liet komen. gers tussen Oudenbosch Roosendaal werden met ?n vervoerd. De internatio- treinen en andere treinen iet noorden en Rotterdam Roosendaal werden omge- UTRECHT (ANP) Van de 4,2 miljoen gulden aan valse honderdjes die zijn ge drukt in een inmiddels opgerolde drukke rij in het Brabantse Steensel, is ruim twee miljoen gulden nog steeds niet achter haald. Dit bleek gisteren voor de recht bank in Utrecht, waar de 37-jarige Wage- ningse directeur W. ter H. zich moest verantwoorden voor de uitgifte van enige honderden van deze valse biljetten. Bij zijn aanhouding in januari vond de politie nog eens een kleine 5000 valse honderdjes in zijn auto. Ter H. zei tot zijn oplichterspraktijken te zijn gekomen omdat hij in ernstige finan ciële moeilijkheden verkeerde. Zijn wolim- portbedrijf is dan ook onlangs failliet ge gaan waarbij een schuldenlast van twee miljoen gulden onbetaald bleef. De valse honderdjes had hij ontvangen van zijn in Veenendaal woonachtige broer, die via een tussenpersoon- contacten onderhield met de drukkerij in Steensel. Deze broer is ook gearresteerd en moet nog voorkomen, evenals een tiental andere bij deze affaire betrokken verdachten. Al snel nadat de Wageningse directeur in het bezit was ge komen van het valse kapitaal, ging hij De raadsman van de directeur, mr. Blo kland wees gisteren op de amateuristische gedragswijze van zijn cliënt bij de uitgifte van het geld. Hij concludeerde daaruit dat Ter H. niet het type van de gewetenloze crimineel is en bepleitte een grotendeels tot de aanschaf van een stuk bouwgrond voorwaardelijke straf. De officier van jus- in Ede.De grond moest vier ton opbrengen, maar bij de makelaar werd een koopcon tract van 3,5 ton opgesteld. De resterende 50.000 gulden wilde de verkoper zwart hebben. Ter H. had hiertegen geen be zwaar en betaalde vlot „onder de tafel" Pas later bleek de grondverkoper dat het geld niet alleen zwart maar ook vals was. Niet lang daarna betaalde Ter H. op de „Creatiefbeurs" in Utrecht waar hij een stand had, zakenrelaties met valse hon derdjes. Hier liep hij tegen de lamp. Toen één van die relaties, een Engelsman, het geld wilde wisselen, constateerde een ban- kemployee dat de biljetten niet echt waren. titie vond evenwel een forse straf op zijn plaats. Het betalingsverkeer kan door vals geld volkomen ontwricht worden, zo be toogde hij, omdat bepaalde bankbiljetten niet meer als wettig betaalmiddel gewenst zijn als er veel valse van worden aangebo den. De rechtbank zal uitspraak doen op 16 mei. Overigens zijn gisteren in Roermond twee hoofdverdachten in een valsemunters zaak, waarbij valse biljetten van honderd dollar werden gedrukt, elk tot een gevan genisstraf van twee jaar en drie maanden veroordeeld. !(Van onze economische redactie) t HAAG De vorig jaar aangekon- e Postbank komt er wel, maar ze zal Dders uitzien dan de initiatiefnemers enberg en Van Huiten voor ogen d. Dit is de conclusie die politiek Den X trekt uit recente uitlatingen van ister van Financiën Andriessen en be ien over verdeeldheid binnen de top de PTT over de opzet van de Post- l Volgende week gaan minister An- ssen en de staatssecretaris van Ver en Waterstaat (bij wie PTT-zaken irteren) mevrouw Smit-Kroes praten de wijzigingen die in het vorig jaar tr ingediend Postbank-wetsontwerp gebracht moeten worden. geschapen mogelijkheden om consumptief krediet te verlenen is voor beide diensten een verdere achteruitgang in marktaandeel te verwachten die ook zijn weerslag op de bedrijfsresultaten zal hebben." Als belangrijkste oorzaak voor het achter blijven van de PCGD beschouwden de bewindslieden het feit dat het dienstenpak ket van de PCGD vooral voor de zakelijke rekeninghouders beperkt is, met name door het ontbreken van deposito- en kre dietfaciliteiten. Dit heeft geleid tot het relatief sterk achterblijven van het bestand en saldotegoed vain zakelijke rekeninghou ders. „Een zeer belangrijk motief voor de op richting van de Postbank is de continuïteit van de beide gelddiensten. Ze hebben ca. wetsontwerp waarmede oprichting^van. jo.OOO medewerkers en er zijn rond zes miljoen cliënten", aldus Duisenberg en Van Huiten. Daar komt volgens hen nog bij dat de Postbank als krachtige markt partij in het belang van een gezonde mede dinging in het bankwezen zal zijn. „De Postbank zal een actief concurrerende marktpartij moeten worden". [ostbank voorgesteld werd kwam op Ivrij onverwacht tijdstip (vorig jaar Het werd ingediend door een demis- lir kabinet, dat daarmee kennelijk tot ukking wilde brengen hoe urgent de ting van de Postbank was. it wetsontwerp ging het om een inte- e van de1 Postcheque- en Girodienst jD) en de Rijkspostspaarbank (RPS), e instellingen samen zouden, met de terdamse gemeentelijke girodienst, ibouwd moeten worden tot een volledi- ankinstelling. Met andere woorden: ïrland zou er een bank bij krijgen, een i die geheel in handen van de staat pijn. Derig werd in de toelichting op het ontwerp uiteengezet waarom de op ing van de Postbank nodig was. Ais te overweging brachten de bewindslie- 'naar voren dat het marktbeeld in de legenheid op langere termijn op de tocht zal komen te staan. Zij baseren hun tegen betoog op een indringende studie van prof. dr. M. P. Gans. Natuurlijk is het niet zo dat staatssecreta ris Smit-Kroes dit aspect niet in het vizier zou hebben. Integendeel: zij vroeg Leen man om een alternatief dat een minimum pakket zou omvatten, dat ervoor zou kun nen zorgen dat de continuïteit van de gelddiensten in stand blijft. Leenman vindt dat het door hem globaal aangeduide minimumpakket die continuï teit kan garanderen en dat anderzijds het grote bezwaar dat in WD- en (gedeeltelijk) CDA-kring, maar ook bij bijvoorbeeld de Nederlandse Bankiersvereniging, tegen de Postbank leeft hierdoor ondervangen kan worden. Deze tegenstanders willen hele maal geen volwaardige staatsbank en - uiteraard - nog minder een staatsbank die op de een of andere wijze onder gunstiger voorwaarden dan de particuliere banken zou werken. De WD zou het liefst zien dat het wetsont werp maar wordt ingetrokken en er nieu- De kritiek op het wetsontwerp bleef niet we voorstellen ten behoeve van PCGD en lang uit. Trouwens, al vóór de indiening RPS op tafel komen. In CDA-kring wil van het ontwerp zei Duisenbergs voorgan- men wel aan de Postbank-gedachte blijven ger mr. Nelissen, nu lid van de raad van vasthouden, zij het met bepaalde wijzigin- bestuur van de AMRO-bank: „De oprich- gen in de opzet. ting van een staatsbank die zich op het De tegenstanders van de Postbank-gedach- hele terrein van de financiële dienstverle ning aan particulieren, overheid en bedrijf sleven gaat bewegen, zou een daad zijn die als overbodig, schadelijk en onordelijk mag worden gekwalificeerd." Het was bijna vanzelfsprekend dat het in december aangetreden kabinet-Van Agt, ticiële sector sinds de zestiger jaren samengesteld uit CDA-ers en WD-ers, het elijk is gewijzigd als gevolg van een wetsontwerp op de helling zouden zetten, te branchevervaging en een forse con- Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat te ergeren zich gro6n en geel aan de „overweldigende reclame" van de RPS en PCGD (de Thuisbank-advertenties en tv- spots) „met de Nederlandse leeuw als em bleem van betrouwbaarheid en kracht", zoals het Eerste Kamerlid Voute van de WD onlangs schamper opmerkte. Zoals gezegd: het is duidelijk dat het wets ontwerp van Duisenberg en Van Hul ten op de helling komt. Minister Andriessen zei onlangs heel voorzichtig in de Eerste Ka- atiebeweging. De branchevervaging het kabinet zou wachten op het „voorlopig mer dat hij de oprichting van de Postbank op door het uitgroeien van de han- verslag" van de Tweede Kamer om daarna - - - banken tot algemene banken en met een reactie te komen (met een aantal „in heroverweging wil nemen". Met name - gaat hij zich bezinnen op de Postbank- -óntwikkeling van algemene banken, wijzigingsvoorstellen), maar de Kamer gaf doelstelling: „bevordering van de concur- leratieve banken en spaarbanken tot er de voorkeur aan, dat het kabinet nu zelf rentie in het bankwezen" en in hoeverre ailbanken" met een breed diensten- eerst maar eens met zijn visie zou komen, deze bank tot kredietverlening aan het fet en een uitgebreid kantorennet. Als Staatssecretaris Smit-Kroes vroeg direc- bedrijfsleven moet overgaan. lg van de concentratiebqweging is het teur-generaal Leenman van de PTT enkele al zelfstandige banken sinds 1963 te- alternatieve gedachten op papier te zetten. Dat deed hij: hij stelde voor dat de Post bank geen bedrijfskredieten zou moeten verlenen en zich niet zou moeten bezighou den met internationale kredietverlening. ;elopen van 114 naar 18. Van deze 18 >en slechts 6 een balanstotaal van r dan een miljard gulden, name tegenover de groei van de grote een hebben RPS en PCGD een sterke Naar de Vakbondskrant van de FNV vori- ggang in het marktaandeel ondergaan, ge week onthulde heeft Leenman zich enberg en Van Huiten schreven de daardoor de woede op de hals gehaald van ede Kamer: „De teruggang van beide de top van de beide gelddiensten van de PTT, die wél wil vasthouden aan het ont- werp-Duisenberg-Van Huiten. De directeu- aande wettelijke kader geboden kon. ren van ,de PCGD en de RPS zijn, mét len tegenover de branchevervaging en oncentratie in het particuliere bankwe- En verder: „Ondanks de inmiddels de PTT-hoofddirecteur Schotsman, van mening dat bij een alternatief plan de continuïteit van de diensten en de werkge- Ongetwijfeld blijft deze zaak de gemoede ren in politiek Den Haag en de financiële wereld de komende tijd sterk bezighouden en zijn ook spanningen hierover tussen CDA en WD niet uitgesloten; in het kabi net dat het wetsontwerp indiende zaten immers ook CDA-ers. Een voorlopige schatting is, dat de Post bank er wel zal komen maar met een wat kleiner takenpakket dan Duisenberg en Van Huiten de Postbank wilden toebede len. Hoofdzaak is, zoals oud-minister Lub bers het vorige week uitdrukte, dat de Postbank breed genoeg zal zijn om ten volle een gezond bedrijf te zijn. E. J. Mathies rTomaan tar rpleegin- :hting !3!SmaAR (ANP) - Na een estie van de reclasserings- tenaar, die de instemming 1 reeg van de officier van 1 tie, heeft de president van \lkmaarse rechtbank, mr. ;us, dinsdag besloten de irige H. D. voor verpleging onmiddellijke ingang op te i nemen in de Gelderse hting Groot-Batelaar. De en, die als pyromaan voor ""miljoenen guldens schade aangericht, werd veroor- /i tot een voorwaardelijke met een proeftijd van drie en ,,2 voor 12"- /iz met de VVD 1 onze radio- en tv-redac- tie) VERSUM De politieke e voor Twaalf-quiz van de i AA tussen CDA en PvdA ft geen vervolg. Dit is ge- fen uit het telegram, dat fx J tA-directeur Piet te Nuyl ff.; t verzonden naar de VVD- tie in de Tweede Kamer. |g| tijde van de aankondiging de quiz tussen PvdA en i had de WD laten weten, zij met haar kandidaten ster Pais en minister Van lenne graag het spel zou in spelen met de winnaar, auiz eindigde echter onbe- Turken boos op Ev. Omroep (Van onze radio- en tv-redac- tie) UTRECHT In mohamme daanse kring in ons land is verontwaardiging ontstaan over de televisiefilm "Yoneko" van de Evangelische Omroep. De film (een bekeringsgeschie denis) is volgens het Turkse lid van de Utrechtse migranten- raad T. Ejder beledigend voor de moslims, omdat het evange lie uitgangspunt in het verhaal is en de waarde van de moslim- leer wordt gekleineerd. De Ev. Omroep kreeg vele boze tele foontjes. Tegel met 8 mei babies DEN HAAG (ANP) Alle babies die op 8 mei in ons land worden geboren zul len van het Nederlandse Rode Kruis een speciale tegel ontvangen. Die dag viert het Neder landse Rode Kruis de 150ste geboortedag van de grondlegger van het Rode kruis en de conventies van Genève, J. Henry Dunant. In enkele ziekenhuizén zul len op die dag de tegels worden uitgereikt terwijl in andere gevallen de gege vens van de burgerlijke stand worden afgewacht. (Van een onzer verslaggevers) BRUSSEL/DEN HAAG Mi nister Van der Klaauw van Buitenlandse Zaken is er van overtuigd, dat het opschorten van leveringen van hoog ver rijkt uranium aan de kernreac tor in Petten niets te maken heeft met ideeën van de Ameri kanen om kernbrandstof zo veel mogelijk in eigen huis te houden, de zogenaamde non- proliferatie. De minister reageerde op vra gen van journalisten in Brus sel, nadat een woordvoerder van het ministerie van Buiten landse Zaken had meegedeeld, dat de Amerikaanse regering besloten had in afwachting van nader overleg over extra bevei ligingsmaatregelen de levering van hoog verrijkt uranium voor de reactor in Petten op te schorten. De kwestie van de veiligheid van de kernreactoren is een zaak van geregeld overleg tus sen Euratom, de Europese ker nenergieorganisatie en de Amerikanen, die de grootste leveraars van uranium (splijt stof) zijn. De kernreactor te Petten is gedeeltelijk van Eura tom, gedeeltelijk eigendom van Nederland. Volgens de woord voerder van Buitenlandse Za ken is het niet uitgesloten, dat het besluit van de Amerikaan se regering te maken heeft met de nieuwe Amerikaanse wetge ving om kerninstallaties beter te beveiligen, en levering van uranium afhankelijk te maken van een betere beveiliging. Eu ratom heeft tot nu toe geen bereidheid getoond om te on derhandelen met de Amerika nen over aanpassing van de contracten. Het gemeentebestuur van Assen verkeert in een kenne lijk moeilijke positie nu de Zuidmolukse gemeenschap het plan heeft opgevat een monument op de plaatselijke begraafplaats op te richten ter nagedachtenis aan de zes terroristen die bij de bevrijding van de gijzelaars in de trein bij de Punt om het leven zijn gekomen. De Molukse gemeenschap heeft voor dit monument rond 60.000 gulden bijeengebracht. De moeilijkheden voor het gemeentebestuur van Assen bestaan hierin, dat de veror dening, die de zaken op de begraafplaats regelt niet in een monument van een dergelijke omvang voorziet. WlJ 'begrijpen de problemen van de gemeentebestuur ders uit Assen niet zo goed. Evenmin is ons duidelijk waarom de Molukse gemeenschap op deze wijze de nagedachtenis wil eren van hen, die miljoenen Nederlan ders indirect en honderden direct gedurende weken in angst en zorgen hebben gebracht en die de dood van andere Nederlanders hebben veroorzaakt. Het komt ons - en wij hebben zelfs moeite dit woord te gebruiken - uitdagend voor om op de laatste rustplaats van zovelen een zich van alle anderen onderscheidend monument te plaatsen voor terroristen, die zulke grove misdaden op hun geweten hebben. WlJ begrijpen ook de Molukse gemeenschap niet. Uit die kring is steeds weer betoogd dat de Zuidmolukse idealen niet alle middelen rechtvaardigen. Het ging, zo heette het steeds weer, om kleine groepen verblinde jongeren, die doel en middelen niet wisten te scheiden, maar die niet konden en mochten rekenen op de steun en sympathie van de overgrote meerderheid der Moluk- kers, die thans in Nederland verblijven. Om de conclusies hieruit te trekken behoeft Assen geen commissie in te stellen. Ook de gemeentelijke verordening speelt geen rol. Het gaat hier om geheel andere vragen. Het wordt tijd, dat ook het gemeentebestuur van Assen dit inziet. Een dergelijk monument is kwetsend voor de rechtsstaat, waarin wij leven, voor de nabestaanden van de terreuracties en voor allen, die niets dan afkeer hebben overgehouden van het geweld, dat schoolkinderen, hun ouders en de treinreizigers is aangedaan. NA VERKRACHTNG MEISJE AMSTERDAM De Amster damse politie heeft gistermid dag bij een inval in het Heli's Angels-clubhuis in de hoofd stad 24 jongelui aangehouden, die er tezamen van worden verdacht een 19-jarig meisje te hebben verkracht en mishan deld. Het meisje werd in de nacht van maandag op dinsdag in het clubhuis van de Angels uitge kleed en aan een paal gebon den. Pas na enkele uren wist zij naakt te ontsnappen en waarschuwde haar vader. Deze deed gistermorgen aangifte bij de Amsterdamse zedenpolitie, die enkele uren later tot actie overging. Geassisteerd door 25 man mobiele eenheid en agen ten van het bureau IJtunnel, arresteerde de zedenpolitie rond één uur 24 Heli's Angels in de leeftijd van 18 tot 25 jaar. De aangehouden Angels wordt verkrachting en zware mishan deling ten laste gelegd. Het 19- jarige meisje was maandag avond op de kermis op de Am sterdamse Nieuwmarkt aange sproken door een jongen en een meisje, die haar op een gegeven moment vroegen mee te gaan naar het clubgebouw van de Angels. Na enige aarze ling ging het meisje omstreeks middernacht mee. Vrijwel di rect na haar binnenkomst in het clubhuis werd zij ontkleed en vastgebonden, aldus de Am sterdamse politie. Omvangrijke heroïnevangst in Rotterdam ROTTERDAM (ANP) De Rotterdamse recherche heeft gistermiddag een partij heroï ne van 3,5 kilo en met een handelswaarde van 1,4 miljoen gulden in beslag genomen. De verdovende middelen wer den vervoerd in een gehuurde bestelwagen. De bestuurder, een 29-jarige Rotterdammer, is gearresteerd. In een woning in de Maasstad werd nog een tweede man aan gehouden. De arrestaties wer den verricht in samenwerking met de Amsterdamse politie en de douanerecherche. De politie verwacht nog meer aanhoudin gen te zullen verrichten. De heroïne is per schip uit het Verre Oosten naar Nederland vervoerd. MINISTER WIEGEL: KAPELLE (ANP) Vol gens minister Wiegel zal de komende bezui nigingsoperatie van het kabinet beslissingen be vatten die hard zullen vallen. Tijdens een politie ke bijeenkomst in het Zeeuwse Kapel- Ie zei de minister van Binnenlandse Zaken dat velen de komende jaren er in koopkracht niet op vooruit gaan. Vele anderen zullen zelfs achteruit gaan. Maar die pas op de plaats en die stap terug zijn no dig. Kritiek zal er zeker komen als de invulling van de ombuigingsoperatie bekend zal worden. Misschien wel een storm van kritiek, veronderstelde Wie gel. Maar een poli tiek van nog langer vooruitschuiven van wat al jaren eerder had moeten gebeuren is onver antwoord. Een hou ding van „bezuini gen ja, maar na u en elders", is niet aanvaardbaar, al dus minister Wie gel. In het Friese Gor- redijk sprak gister avond VVD-voorzit- ter Korthals-Altes. Hij riep het CDA en de WD op zich eensgezind te weer te stellen tegen de oppositie. Dezelfde eenheid die het kabinet ken merkt zou ook tus sen de Tweede-Ka merfracties van CDA en WD moe ten bestaan zodra het gaat om verde diging van het ka binetsbeleid tegen over de oppositie. Volgens Korthals Altes is het vormen van één front te genover de aanval len van de PvdA noodzakelijk. NOORDWIJKERHOUT - Driehonderd oud katholieken uit een tiental landen, waarbij Australië en de Verenigde Staten, zijn gister middag in het congrescentrum Leeuwenhorst te Noordwijkerhout begonnen aan het 22ste inter nationale congres, dat tot zaterdagochtend zal duren en zal zijn gewijd aan het thema „Chris ten zijn nu". Dergelijke congressen, waaraan iedereen vrij kan deelnemen en die niet beleidsbepalend zijn, worden sinds 1890 eens in de vier jaar gehou den. Het vorige, in Luzern, ging over het thema „Leven", dat nu praktisch wordt uitgewerkt naar het maatschappelijk vlak, arbeids- en fami lieverhoudingen, huwelijk en andere betrekkin gen tussen mensen. Het internationale gezelschap zal zich in ge spreksgroepen hierover beraden, met in het achterhoofd de inleiding die prof. dr. J. Visser vanochtend hield over het leerstuk der Drievul digheid, waarin hij onder meer stelde, dat het hier gaat om een onderlinge eenheid die gefun deerd is in het verscheiden-zijn en om een verscheiden-zijn, dat berust op een diepe inner lijke eenheid. Deze geloofsvisie heeft verregaan de gevolgen voor de wijze, waarop wij met elkaar dienen om te gaan, aldus prof. Visser: het verhindert elke vorm van formele gezagspo sities, waarmee altijd strijd, onderlinge concur rentie om macht gepaard gaat. VNG REAGEERT OP REGERINGSNOTA (Van onze parlementaire redac tie) DEN HAAG Volgens de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) moeten de Molukse kinderen in ons land op school in de gelegenheid worden gesteld naast de Ne derlandse taal ook het „Baha- sa Indonesia" te leren. Deze officiële taal geeft aansluiting hii dn in moederland en bij eventuele terugkeer naar de Molukken zouden de culturen van de Mo lukse gemeenschap hier en in het moederland meer gelijk kunnen lopen, aldus de VNG in een reactie op de Neder landse regeringsnota over de problematiek van de Molukse minderheid in ons land. De VNG merkt op dat door de moederland er een duidelijk verschil is ontstaan tussen de sinds 1950 in de Mólukse ge meenschap in Nederland in stand gehouden cultuur en de zich wijzigende cultuur op de Molukken. De VNG schrijft verder dat ook beheersing van de Nederlandse taal van groot belang blijft. De Molukkers zelf moeten in belangrijke stem hebben in de opzet en uitwerking van het door de regering voorgestane bi-cultureel onderwijs. Een van de mogelijkheden om het te kort aan geschoold kader op te vangen zou zijn dat meer Mo lukkers pedagogische opleidin gen volgen. De VNG is het weliswaar met de Nederlandse regering eens dat er geen nieuwe' Molukse wijken meer gebouwd moeten worden, maar anderzijds ver wacht ze dat weinig Molukkers uit de wijken naar groeige- meenten zullen vertrekken. „Het huisvestingsprobleem zal ter plaatse opgelost moeten worden en steun van het rijk daarbij is onontbeerlijk." Volgens de VNG moet de werk gelegenheidsparagraaf in de regeringsnota duidelijker en concreter geformuleerd wor- Voor Hemelvaartsdag worden zonnige perioden verwacht met later op de dag kans op een regen- of onweersbui. Een front, dat de scheiding vormt tussen koude en droge lucht in het noorden van Europa en tamelijk vochtige lucht boven Frankrijk, kwam gisteren bo ven België en het uiterste zuid en van ons land tot stilstand. Langs dit front bleef boven het zuid-westen van Nederland een apart lagedrukkerntje aanwe zig. Daardoor bleef het in de zuidelijke provincies langdurig regenen. Door drukstijgingen boven West- en Midden-Europa in het afgelopen etmaal is de frontale zone met veel bewol king en plaatselijk regen sinds gisteravond weer langzaam noordwaarts getrokken, maar zij neemt geleidelijk in activi teit af. Een depressie boven de Golf van Biscaje zorgt voor een zuidelijke stroming boven Frankrijk. Deze lucht, die on stabiel van opbouw is. zal mor gen ons land bereiken. Hierin komen opklaringen voor, met in de middag en avond kans op een regen- of onweersbui. Vooruitzichten voor vrijdag: zonnige perioden ook plaatse lijk regen of onweer, middag- temperaturen van 14 tot 19 gra den. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland voor vrijdag: Aantal uren zon: 2 tot 9. Min. temp.: omstreeks 8 gra den. Max. temp.: omstreeks 16 gra den. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog et maal: 40 procent. Weerbericht vanvanmorgen 7 uur geh bew regen geh bew. S5C

Leidse Courant | 1978 | | pagina 9