Voorhout blij met Expo Holland Bordea ux-hooggeplaa tsten zagen Leidse houtzaagmolen Bewoners Rijnsoever klagen over centrale verwarming REGIO Bloemen - koningin in Leidsenhage Botsing in Hazerswoude Meteen ensemble alle kanten DE DEYLKNOTSEN HOUDEN WASSENAARSE ROMMELMARKT. Voorschoten PVDA WASSENAAR: MEER BETAALBARE WONINGEN BOUWEN VVD- kandi daten LEIDSE COURANT DINSDAG 2 MEI 1978 PAGINA 4 Op mijn omwegen door stad en'land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. VOORHOUT - Tijdens de opening van de Voorhontse manifestatie „Expo Holland" verklaarde burgemeester Van de Wouw „verheugd te zijn dat dit grote nationale evenement in Voorhout plaatsvindt, na dat Lisse en Hillegom er geen heil in zagen". De opening werd opgeluisterd door het Limburgse Nachtwachtgilde dat te voet vanaf Bonda's proefboerderij vertrok om na enkele shows onderweg op de expositie te arriveren. Expo Holland laat op een grondoppervlakte van 5.000 m2 een groot aantal oude ambach ten zien waaronder tingieten, glasblazen, bezembinden, stoel matten en houtdraaien. De schilder Nic Koelewijn van de Leidse Fles exposeert een groot wandbord, een Rem brandt vervat in Delfts Blauw. Speciaal voor kinderen zijn er op de tentoonstelling negen ponn/s, een merry met veulen, biggen en lammetjes te zien. Morgen verzorgt de popgroep „Luv^' een optreden, zaterdag 5 mei staat het duo Peppi en Kokki op het programma. John Woodhouse komt zondag naar Voorhout. Zondag 14 mei wor den Bolland en Bolland ver wacht, Spooke en Sue sluiten Expo Holland af met een optre den op maandag 15 mei. LEID SCHEND AM In het winkelcentrum Leidsenhage in Leidsehendam wordt zaterdag 13 mei 's morgens om 11 uur een nieuwe bloemenkoningin gekozen waarmee tevens aan de regeerperiode" van vorig jaar gekozen Leidschendamse Bennie Bosmeijer een eind komt. De Vereniging Winkelcentrum Leidsenhage wil dit jaar meisjes tussen de 8 en 13 jaar naar de titel laten dingen. De aspirant-koninginnetjes zullen echter niet zoals bij deze wedstrijden gebruikelijk is over een plankier behoeven te lopen. De verkiezing zal namelijk geleid worden door de van de televisie bekende Pommetje Horlepiep. De meisjes krijgen een rugnummer en moeten dan onder leiding van Pommetje verschillende opdrachten uitvoeren. Een deskun dige jury maar ook het publiek zal daarna de definitieve keuze maken. Voor de nieuwe bloemenkoningin staat als prijs een mooie fiets te wachten maar ook voor de lagerge- plaatsten zijn mooie prijzen beschikbaar. Meisjes die mee willen doen,kunnen naam en adres zenden aan de VWL, postbus 120, 2260 BA Leidschendam, waarna zij nadere informatie krijgen. HAZERSWOUDE Bij e frontale botsing gisteravoi om acht uur op de Hoge Rij dijk Hazerswoude, is de rige R. J. van O. uit Leid< gewond geraakt en naar b Academisch Ziekenhuis in Ia den overgebracht De heer R. J. van O. kwam de richting Alphen en r< richting Leiden. Vermoedeli wilde hij een op de Hoge Rij dijk ontstane füe inhalen wa; door hij in botsing kwam m de hem tegemoetkomende p< sonenauto van T. W. K. eve eens uit Leiden. De schade aanzienlijk. VOORHOUT De toneelvt eniging (Cultuur Verht brengt morgen en vrijdag mei een blijspel getiteld Ei beeld van een man door Hemmink Kamp geschreve Op 3 en 5 mei is de aanvai van de voorstelling in het Pai chiehuis 20.00 uur. Donateu hebben gratis toegang. DAMESMODE re hing derhalve uit en de omloop van de hout zagende reus was ver sierd met allerlei vlagge tjes die waarschijnlijk van alles symboliseer den; net zoiets als mor- sevlaggen. Zonder daar naar navraag te hebben gedaan houd ik het voor mogelijk, dat de Fran sen al eerder waren doorgedrongen tot onze nationale bollenmaquet- die op uitnodiging van L' Aca démie des Cinquante (een club van maximaal 50 mensen uit de „universitaire wereld" en het bedrijfsleven, die regelma tig op basis van vriendschap en ontspanning van gedachten wisselt met dergelijke groepen uit andere landen) naar de molen kwamen. Het was een uitgelezen volkje uit het rijk der Franse wijnen dat zich doorgaans verzamelt onder de naam ,,L'Académie des Vins de Bordeaux". Ik vernam van de Frères Noordman, dat het „uniek te noemen is, dat zove le en zo belangrijke leden van deze Académie gezamenlijk ergens heengaan". Men kon bijna zeggen, dat Leiden giste ren de „gehele top uit de Bor deaux-wereld" op bezoek had. De Bordeaux-wijnen schijnen bijgevolg een soort parlement ter bevordering boven zich te hebben. Ik las onder de na men van de messieurs en mes dames die van illustere leden: secretaris en regisseur van Chateau Haut Brion et Bous- caut, ik las de namen van Cantemerle, Ausone, Pavie, Ducru Beaucaillou, Cheval Blanc. Dan word je wel even stil. Naast die lieden heb ik zomaar even mogen staan. Daar was ook een „oenoloog", waarlijk geen „oen" (want spreek uit als eunoloog), die zich staande houdt als wijn- bouwkundige en, bijvoorbeeld, alle St. Emilionwijnen bege leidt, vóór en na de oogst. De wijnen waren een ogenblik vergeten. Zoals de meeste niet- Hollanders waren ook deze Fransen in de ban van de molen geraakt. Niet iedereen klom naar de omloop, want Onderscheidingen voor De Groot en Warmerhoven VOORHOUT De raadsleden Toon de Groot en Joop War merhoven hebben uit handen van burgemeester Van de Wouw de gouden medaille ver bonden aan de Orde van Oran je Nassau ontvangen. Beide heren werd de medaille toegekend op basis van ver dienstelijkheid voor de Voor- houtse gemeenschap. Vijfen twintig jaar geleden kwamen ze in de gemeenteraad voor de KVP in de roerige periode on der burgemeester De Graaf. In middels zit Joop Warmerhoven in de raad voor Gemeentebe langen en Toon de Groot voor de PPR. Naast de functie van voorzitter van de afdeling Bouw- en Houtbond van het NKV, is Warmerhoven al 27 jaar actief voor de Jeugdna- tuurwacht. Toon de Groot is 16 jaar wethouder geweest in Voorhout en is van '66 tot '70 lid geweest van de Provinciale Staten van Zuid-Holland. Van af 197Q is hij voorzitter van de woningbouwvereniging Voor hout en voorzitter van de stich ting Bejaardenhuisvesting. Als sociaal raadsman is hij werk zaam bij de Leidse Welzijns- KATWIJK De belangenver eniging „Rijnsoever" heeft een dezer dagen onder de titel „Rijnsoever klaagt" een boek werkje het licht doen zien dat is aangeboden aan b en w en de raadsleden. De belangen vereniging, die reeds ander half jaar bestaat, bundelt hie rin de klachten van bewoners uit de eerste en tweede fase van de wijk Rijnsoever betref fende de hun geleverde c.v.-in- stallaties. Men verwijt de in stallateur onvoldoende vak kennis, en vaak hoge rekenin gen voor onvoldoende repara ties aan nooit goed gefunktio- neerd hebbende ketels. Dat men zich tot de gemeente wendt met deze klachten wordt veroorzaakt door de vergaande te bij de bouw van de betref fende woningen. De belangen vereniging: „Voor wat de wo ningen betreft zijn er in samen werking met een architekt per fase bestekken ontwikkeld, be grotingen gemaakt, aannemers uitgezocht, installateurs geko zen (c v.) en bouwvergaderin- gen bijgewoond. De vrijheid van de door loting geselekteer- de kopers was daarbij gering. Deze betrokkenheid van de ge meente heeft op ons verzoek in de eerste fase van de koopwo ningen er toe geleid dat b en w heeft bemiddeld tussen de bewoners en de in gebreke ge stelde aannemer, waardoor de ze bij de tweede oplevering zijn verplichtingen grotendeels is nagekomen. Dit hebben wij affaire die nu escaleert in de eerste fase van Rijnsoever en waarbij ook de tweede fase toenemend betrokken gaat worden doet ons tot u richten", aldus de brief aan het college. Volgens de belangenvereniging is de expansie van de geleverde c.v.-installaties onvoldoende. Zij schrijft: „Dat onze argu menten gegrond zijn moge blij ken uit het feit, dat bij de woningen van de woningbouw vereniging „De Brittenburg" in Rijnsoever op slag soortgelijke klachten verdwenen zijn na het aanbrengen van extra expansie aan identieke installaties. Ook bij een van de bewoners van onze wijk is, nadat ongeveer 25 keer een monteur was geweest van de installatiefirma, op aan dringen van een externe mon- bracht, waarna de ketelklach- ten verdwenen zijn." De vereniging heeft nu haar leden aangeraden om geen re kening meer te betalen aan de installateur. Men verwijt de fir ma dat ze rekeningen stuurt terwijl de garantieperiode nog niet is afgelopen. Het gevolg hiervan is dat deze firma geen storingen meer verhelpt, nadat de bewoner middels een hand-' tekening heeft verklaard direkt kontakt te betalen. De belan genvereniging, die een zestigtal klachten gedocumenteerd in haar boekwerkje heeft opgeno men, verzoekt b en w tenslotte om arbitrerend te adviseren in het meningsverschil tussen haar en de direktie van de bouw, betreffende de vraag voor wiens rekening de nood zakelijke expansie dient te worden aangebracht. De heer Meyvogel, adj. direk- teur van Openbare Werken, zegt: „Het is niet onmogelijk dat er ook een stuk onoordeel kundigheid van de bewoners in de klachten steekt. Het is een nieuw systeem waarvan de re- gelapparatuur nogal wat aan dacht vraagt". Over de klach ten betreffende de installateur heeft de heer Meyvogel geen oordeel omdat dit een zaak is tussen de bewoners en de fir ma. „Ik ben er echter van over tuigd dat de gemeente alles zal doen wat binnen haar vermo gen ligt om een oplossing te vinden", aldus de heer Meyvo- WASSENAAR De Carnavalsvereniging „De Deylknotsen" doet niet aan een „zomerslaap". Ook buiten bet carnavalsseizoen, dat soals be kend pleegt te beginnen om 11 november en eindigt 6 weken voor Pasen, worden vele acti viteiten ontplooid. Zo wordt er op het opgen- bük hard gewerkt aan de voorbereiding van de traditionele „rommelmarkt" die op 14 juni begint op de Luifelbaan en zal duren tot en met zaterdag 17 juni De „ophaaldienst" werkt op volle toeren. Wie iets op te ruimen heeft dat op de markt geld kan opbrengen kan twee telefoonnummers bel len: 12187 (N. Vollebregt) en 15963 (W. Teeling). Intussen zijn uit de opbrengst van de komende rommelmarkt al enkele schenkingen gedaan en bijdragen toegezegd. Het Rheumafonds, de Hartstichting en de Astma bestrijding kregen ieder een gift van 1000,-. Aan de sportvereni ging WIK werd 2000,- toegezegd in verband met het gouden jubileum, aan Blauw Zwart e< bijdrage van 1500,- in de kosten van e< nieuwe kantine en aan het roajorettenkorps „I Pauwen" een subsidie van 1500,- voor uniformen van de meisjes. Andere aanvragen zijn nog in behandeling. I rommelmarkt zal nog worden aangekondigd een speciale rommelmarkt-krant, die binnenkc verschijnt Op zondag 21 mei organiseren Deylknotsen een tourtocht voor automobiliste Dinsdagavond 30 mei te 20 uur wordt in „Dej zicht" de jaarlijkse algemene ledenvergaderii van de vereniging gehouden. Bij de bestuursv< kiezing zal afscheid genomen worden van heer C. J. van Leeuwen, die president prins voorzitter is geweest en van de oprichting zich heel grote verdiensten voor de verenigii heeft verworven. Verder is voornemens af treden de heer George Corel. Voorzitter K- Brunsveld is aftredend doch herkiesbaar. ZONDER WIND, MAAR MET CHAMPAGNE Terwijl de druilende re gen de naam van ons kikkerlandje eer aan deed vertoefden tal van Franse wijnboeren en -boerinnen-in-goeden- doen in en op de hout zaagmolen „d'Heester boom" van de firma Noordman aan de Haag- weg in Leiden. Dat was gistermorgen. Op Ko ninginnedag zogezeid. De Nederlandse tricolo- te die De Keukenhof wordt genoemd. Noord man Frères in wijnen kon daarbij fijn worden meegenomen. Men moet voorts weten, dat er Noordmannen zijn die in hout doen en anderen weer in wijn. Per bus werden de Fransen aangevoerd. Het was een groep vooraanstaande Cha- teau-eigenaren en -eigenares sen uit het Bordeaux-district Franse wijnboeren in d'Heesterboom ook beneden viel er beschaafd plezier te beleven, vooral toen één van de Noordman Frefes de drievoudige stellage met al lerhande zagen in beweging zette: langzaam op en neer. Een enthousiaste wijnexpor teur verzuchtte daarbij (in het Frans uiteraard): „Het lijkt wel een guillotine.en dan nog wel „un triple". In de houten omgeving van d'Heesterboom, anno 1804, werd het even een petite fête. De Noordrrian Frères hadden een kleine voorraad, vers inge voerde, champagne Leclerq Briant als aperitief klaar laten zetten. Bijgevoegd was een re delijke hoeveelheid gedraaid mini-stokbrood. Namens de Frères (die voor een goed deel met een kleppet op rondlie pen) werd verklaard, dat het allemaal niet volmaakt was. Frère Jaap: „Jammer, jam mer, we hebben geen wind, de molen kan helaas niet draaien. En dat in het land van de wind. We hebben vandaag al- Progressieven in Katwijk: meer verkeersdrem pels KATWIJK Tijdens een openbare ledenvergadering heeft de nieuwe combinatie PvdA-PPR haar verkiezing sprogramma gepresenteerd. Enkele punten uit dit pro gramma: De Zanderij Wester- baan mag niet bebouwd wor den. De verkeersonveiligheid moet worden teruggedrongen door de aanleg van wooner ven en verkeersdrempels. Peuterspeelzalen en kinder dagverblijven moeten gesub sidieerd worden. Er moeten filialen van' de bibliotheek ko men in de Hoornes en Kat wijk a/d Rijn. Er moet een moedermavo komen. De volkshuisvesting is een be langrijk onderdeel in het pro gramma. Voor de PvdA-PPR is hierbij het uitgangspunt dat iedereen van 18 jaar en ouder recht heeft op zelfstan dige woonruimte. Het toewij zingsbeleid van woningen wil men verduidelijken, waarbij men dan speciaal denkt aan het hanteren van een punten systeem. Tenslotte breekt men een lans voor woning bouw in de z.g. „beschutte sektor". Dit zijn koopwonin gen voor mensen uit de lagere inkomensklasse. De kandidatenlijst van PvdA- PPR ziet er als volgt uit: 1 Dick van Duyn, 2 Rembrandt de Vries, 3 Ria de la Haye- Hietkamp, 4 Hans van Oos ten, 5 Joop van Duyn, 6 Jaap Haasnoot, 7 Wim Opdam, 8 Henny de Nooyer, 9 Herman van der Bent, 10 Toos Graaff. leen maar water.Toen liet de frère de champagne vloeien. Ieder kreeg een glas. Daarna kozen de chótelains hun weg naar Gouda, de stad van de „glazen", de verdwe nen kaas en de kaarsen. Bijna sprakeloos namen de Frères afscheid van de Bordeaux'se edellieden. VOORSCHOTEN Het raadslid Ir. J. D. van Dalen is door de ledenvergadering van de WD gekozen tot lijst trekker bij de komende ge meenteraadsverkiezing. Num- r 2 op de lijst is Mr. H. van Gogh en nummer 3 wethou der N. Oosterbaan. De lijst vervolgt met mr. G. J. de Graaf; E. J. J. de Keuning (raadslid); mevr. M. C. van der Kloes-Kamsteeg; drs. H. J. Willemsen; mevrouw C. M. Voermans-Neleman; C. H. Koemans; H. Tipker; L. G. de Steur; ir. J. Aeijelts Averink; drs. J. Mol; J. Bokslag; ir. E. A. Beylevelt; J. van Katwijk; drs. J. Tjoeng; H. J. van Laar; Mr. J. L. A. de Haan en J. Steyger. De ledenvergadering volgde het advies van het bestuur. Van de thans zeven raadsle den komen er slechts drie te rug. Uit de kandidatenlijst blijkt een duidelijke vernieu wing van de toekomstige raadsleden. De verkiezing van het raadslid Van Dalen tot lijsttrekker en niet wethouder Oosterbaan was voor insiders geen verrassing. De heer Van Dalen wordt door iedereen gezien als een zeer kundig raadslid, die ook buiten de raadzaal bekend is vooral in sportkringen. De PvdA-kandidaten in Wassenaar, v.l.n.r. H. Goulooze,. i M. Nagelkerke, lijsttrekker J. C. M. Greep en W. H. j M. Haase. i WASSENAAR Als het aan j de Partij van de Arbeid ligt komen als meest urgente pun- I ten in aanmerking in de ko- mende vier jaar: voorzienin- I gen voor wijk- en buurtvereni- J gingen en jeugd- en sportver- enigingen, een sociaal-cultu- reel centrum, een dienstencen- trum voor bejaarden en verbe tering van de woonomstandig heden in enkele wijken zoals Kerkehout en Oostdorp. Hoge prioriteit bij de Partij van de Arbeid heeft de wo- 1 ningbouw. De provincie heeft vastgesteld, dat er in de ko- mende jaren ten minste 1000 woningen in Wassenaar ge bouwd zullen moeten worden. De Partij van de Arbeid be schouwt dit als een minimum en beschouwt ook het aantal 1500 aanvaardbaar. Het gaat daarbij uiteraard over betaal bare woningen. De Partij van de Arbeid houdt daarom vast aan een woningbouwbestem- ming van het gebied van de Hoge Klei. De P.v.d.A. vindt dat er min stens 500 bejaardenwoningen gebouwd moeten worden. Dat aantal is gebaseerd op een rapport van het Provinciaal Opbouworgaan in Zuid-Hol land, en door geen enkel raad slid aangevochten. Onbegrij pelijk is het daarom dat in die richting nog in het geheel geen plannen zijn ontwikkeld, aldus de PvdA-lijstaanvoerder. Ook de jongerenhuis vesting mag niet uit het oog verloren wor den. Wat de renovatie van ou de woningen betreft: de aan pak zoals die in Kerkehout geschiedt heeft de instemming van de Partij van de Arbeid, maar wat in het Oostdorp in de Herman Costerstraat ge beurt keurt zij af. Het verkiezingsprogramma van de P.v.d.A. bevat voorts concrete wensen op het gebied van de verkeersproblemen (meer woonerven, spoedige aanleg van de Noordelijke Randweg) het onderwijs, de groenvoorziening (uitbreiding van het personeel) en een re geling voor aansluitkosten voor de kabeltelevisie volgens het draagkracht-beginsel.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4