verzekering duren lang Hoe speelt de mode met ad die zomerse bloemmotiefjes? i ,*GWtflS Schuitema ziet mogelijk handhaving winstniveau «KïjrsSss» P&C. Geweldige mode, gezellige sfeer. Goed nieuws! Scheidende mr. Van Schouwenburg; Vrachtschip gekaapt Peek&ClopDenbu^ ZAMBOANGA-STAD. FILIP PIJNEN (AP) Gewapende mannen in militair uniform hebben zich afgelopen zondag meester gemaakt van een Fi- lippijns vrachtschip dat van Zamboanga op weg was naar Dadiangas, in de provincie Co- tabato. Aan boord van de 920 ton me tende Don Carlos bevonden zich 11 passagiers en 28 be manningsleden. Twee van hen wisten te ontsnappen toen het schip in de buurt van de va kantieplaats Santa Cruz aan de grond liep. De overige opvaren- Voor morgen wordt overwe gend droog weer met wolken velden verwacht. De laatste da gen werd het weer in onze omgeving bepaald door een groot samengesteld lagedruk gebied, dat zich uitstrekt van de golf van Biscaje tot in West- Rusland. In dit lagedrukgebied komen verschillende kernen voor, waarvan de belangrijkste vanmorgen boven Polen lag. Deze kern za. het komende et maal naar het oosten trekken, waarna een zwakke rug van hogeluchtdruk zich over de Noordzee in de richting van den worden door de overval lers in gijzeling gehouden. De Don Carlos, eigendom van de Sulpicio Lijn, werd zondag middag door de kapers in drie kleine boten overvallen. Vol gens het verslag van de twee ontvluchte opvarenden dwon gen de mannen de kapitein koers te zetten naar het eiland Basilan, 15 kilometer verwij derd van Zamboanga. Basilan is een bolwerk van rebellen behorende tot het Moro Natio nale Bevrij dings front, een Moslim beweging die strijdt voor onafhankelijkheid voor het zuiden van de Filippijnen. ons land zal uitbreiden. Gelei delijk stroomt drogere en min der zachte lucht ons land bin nen, met een toenemende kans op opklaringen. Gistermiddag en -avond trok een storing van Noord-Frankrijk via België naar het oosten weg. Deze sto ring veroorzaakte vooral in Brabant, de Betuwe en Lim burg zware onweersbuien, die plaatselijk van hagel vergezeld gingen. De meeste waarne mingsstations in Brabant tap ten over de afgelopen 24 uur 16 tot 17 millimeter regen af, terwijl op de vliegbsis Volkel zelfs 26 mm viel. vuurp') -inNO\ -A ÏM97B-1 TT" a -X n. sS"1 h SUISSEShandwerk-speciaalzaak y olijntSn 110 ROTTERDAM groene hilledijk 265 ROTTERDAM K de slinge 453 ROTTERDAM kuijperstraat 56 (liesveld) VLAAR- /J DINGEN makadocenter 54 ALBLASSERDAM dierenselaan 224 H DEN HAAG fred. hendriklaan 214 DEN HAAG in de boogaard P3 LEIDSE COURANT DINSDAG 2 MEI 19^ (Van een onzer verslaggevers) ZWOLLE „De wetgeving is altijd achter bij wat in de maatschappij leeft. Zo is onze sociale verzekeringswetgeving nog niet voldoende in gesteld op nieuwe samenlevingsvormen. Men heeft zich daarover te beraden, het is een maatschappelijke ontwikkeling. Men gaat steeds meer samenwonen en dat heeft conse quenties voor de uitkering". Aldus mr. M. G. L. van Schouwenburg, de scheidende voorzitter van de Raad van Beroep en het Ambtenarengerecht te Zwolle. Een andere zaak waar kanttekeningen bij te plaatsen zijn betreft de Ziektewet-beslissingen: ..Dat zou voor verbetering vatbaar moeten zijn, het duurt te lang voordat de Raad van Beroep tot een beslissing kan komen omdat hij afhanke lijk is van rapporten van artsen die veelal met drukke praktijken zitten". In de meeste gevallen die de Raad van Beroep te behandelen krijgt is „de wagen uit het spoor gelopen", zoals mr. Van Schouwenburg het uit drukt. Volgens hem speelt de onoverzichtelijke uitvoering van onze sociale verzekeringswetten hierbij een rol. Meer dan de onpersoonlijke behandeling is het in zijn ogen de overweldigen de hoeveelheid werk bij de desbetreffende in stanties, die de ontsporingen veroorzaken. Dan kan er ook nog verschil van mening optre den als het gaat om het vaststellen van een arbeidsongeschiktheidspercentage of over uitleg van de ziektewet. Bij het rechtspreken wordt de voorzitter bijge staan ook door „leken". Mr. Van Schouwenburg is tegen het gebruik van het begrip „leek" („dat gebruiken alleen nog artsen en priesters"). Hij ziet in het woord „leek" een niet altijd juiste standpuntbepaling en heeft het liever over niet- rechtsgeleerden. Hij heeft van die bijstand „po sitieve waarde" ondervonden. Een rechter kan volgens hem niet alle verhoudingen kennen. De inbreng van de leden met betrekking tot ar beidsverhoudingen ziet hij als een welkome bijdrage. Overigens worden de leden niet betrokken bij de beschikkingen ingevolge de vaste-deskundi- gen-procedure. Dat gebeurt dan niet om de leden uit te schakelen maar om de snelheid van de procedure te bevorderen: „procedures over ongeschiktheid tot werken wegens ziekte beho ren op zo kort mogelijke termijn te worden beslist. Inschakeling van de gehele raad bete kent heid hebben na te gaan hoe de zaak in elkander zit. Je bent niet afhankelijk van wat de partijen aan stukken overleggen. Als de stukken van een bedrijfsvereniging, de Raad van Arbeid of So ciale Verzekering niet duidelijk zijn, kan je getuigen of deskundigen laten verschijnen of rapporten laten opmaken". Verder is een opmerkelijk verschil dat de Raad van Beroep geen verplichte vertegenwoordiging kent (men is vrij in persoon of bij gemachtigde te procederen). De wetgever heeft dit bewust gewild, de be scherming ligt in het optreden van de Raad die ieder geval een vertraging van een de belangen van beide partijen in het oog houdt. maand tot zes weken zodat de efficiency te dezen de doorslag geeft", aldus mr. Van Schou wenburg. Als een zeer aantrekkelijke kant van zijn werk ziet hij de actieve rechterlijke functie die er voor een voorzitter is weggelegd: „het zelf de gelegen- Een vanzelfsprekend iets vindt mr. Van Schou wenburg dat de rechter ervoor zorgt dat hij de mensen op hun gemak stelt. Hem is dat altijd goed afgegaan, „over het algemeen heb ik de zaken behoorlijk in de hand weten te houden", zo stelt hijzelf tevreden vast. Mr. M.G.L. van Schouwenburg: het duurt vaak te lang. AMERSFOORT Aan de hand van de resultaten, die Schuitema (groot- en detail handel in levensmiddelen) in de eerste maanden van 1978 heeft bereikt, mag handhaving van het winstniveau per aan deel bij het huidige geplaatste aandelenkapitaal worden ver wacht. Op die verwachting kunnen echter, zoals in het verleden, onvoorziene ontwik kelingen van omzetten, mar ges, kosten en risico's, alsmede een verdere conversie van de 8,75 pet achtergéstelde conver tible een sterke invloed heb ben, aldus het bestuur van het jaarverslag. De concernomzet van Schuite ma (o.m. Centra, MassaMarkt, Famila) steeg vorig jaar van 658 min tot 769 min. De nettowinst ging van 3,72 min naar 4,92 min. Doordat het aandelenkapitaal toenam van 4,86 tot 7,28 min (door de sterke conversie van de conver teerbare obligatielening en de agiobonus van 10 pet in 1977) daalde de nettowinst per aan deel van 50 nominaal van 38,30 tot 33,75. Voorgesteld wordt een onveranderd divi dend van ƒ12. u] Het zonnetje blijft elke dag'n beetje langer*******Dus wordt't weer tijd voor luchtig: katoenspullen De mode heeft ze extra grappig gemaakt, door allerlei bloemmotief jé te kombineren** Da's speels en vrolijk en weer eens iets heel anders voor de zomer*7 Jurkje met verhoogde tunnelceintuur 3-Delige kombinatie, rok, bolero lurkje in twee bloemmotiefjes. in drie bloemmotiefjes. 100% Katoen. en uniblouse met 3/4 mouw. 100% 100% Katoen. O.a. in bruin, O.a. in bruin, blauw en zand. Mt. 36 t/m 42. O.a. in bruin, blauw 1f\C\ Katoen. In o.a. bruin, blauw 1QQ blauw en zand. lwen zanc* Mt36t/m42. 1Mt36t/m42. y,"

Leidse Courant | 1978 | | pagina 12