De Algemene blijft winnen Parker verliest ook vierde duel van Donar Weer beslissingsduel voor Scylla PERNIX, FIKS EN VELOCITAS IN GROTE PROBLEMEN. I Hans Kuyf „snelste" schaker Arenka Eradus weert zich knap Dames Gemini/Kangeroes behouden promotiekans Come back van Piet Waaning in AVRO-cro! SPORTTRIBUIME LEIDSE COURANT (Van onze korfbalmede- werker) LEIDEN Van de ploe gen die nog voluit in de slag zijn in dit aflopende korfbalseizoen behaalde alleen eersteklasser De Algemene de volle (6—11) winst op OKV. Fides Pacta verloor een kostbaar punt bij Ready (55) en ook Pernix kwam niet verder dan een gelijk spel (88) tegen MIK en blijft daar door in de ernstige degra datieproblemen. Ook Fiks en Velocitas verblijven op de degradatieplaatsen na nederlagen tegen Swift en Hoekse SV. PEHNIX—MIK 88 (1—4). Tijdens de beginfase van dit voor Pernix zo belangrijke duel leken de Leidse Houtbewoners volledig te worden weggespeeld. De wijze waarop MIK door vier strafworpen aan een 14 (Pernixdoelpunt door Jan van Seggelen) voor sprong kwam wekte de nodige irritatie bij verscheidene Pernix- spelers en was niet bepaald be vorderlijk voor hun spel. Langza merhand werd het aanvalsspel na rust beter en doelpunten van Kees Brokaar (2), Willy van der Kooy, Alice Tieleman, Liesbeth Brokaar en Johan Mulder brach ten Pernix weer op gelijke hoogte (7—7), Even smaakte Pernix het genoegen van een voorsprong toen Willy van der Kooy een straf- worp verzilverde, maar MIK maak te snel gelijk en aan die 88 stand kon de als „pinchhitter" vijf minuten voor tijd voor Janco Breedveld ingezette Kees van der Kraan niets meer veranderen. READY—FIDES PACTA 5—5 (2-3). Achteraf mocht Fides Pacta best tevreden zijn met de puntendeling want hoewel Fides Pacta vrijwel de gehele wedstrijd een voor sprong had was Ready toch de betere ploeg. Vooral het midden- vakspel van de Haagse ploeg was superieur terwijl de Leidse ploeg door balverlies vaak in hetzelfde vak al voortijdig strandde. De doelpunten werden gescoord door Dik Onderwater (2). Jan Heinrichs, Henny Piket en Hen Brakel. OKV—DE ALGEMENE 6—11 (2-6). Met Soesterkwartier, dat slechts een punt achterstaat, op de hie len vervolgde De Algemene de race naar het kampioenschap. Slachtoffer van de dadendrang van de ploeg van coach Eric Filemon was zondag OKV dat na een'half uur al tegen een 04 achterstand aan keek, door doel punten van Ruud van Vliet (2), Joke Stouten en Hen Rusman. Na rust bleek een 2—7 voorsprong een te grote luxe en de ploeg verslapte waardoor OKV terug kon komen tot 68. Wim van Vliet, Aad' en Hen Rusman her stelden echter op tijd de marge terwijl de overige doelpunten wer den gescoord door Aad Rusman (2), Hen Rusman en Ruud van Vliet. ZUIDERKWARTIERCELERITAS 17—9 (11—4). Tot halverwege de eerste helft kon de Alkmaarder degradatie kandidaat nog enige weerstand bieden. Hierna liep Zuiderkwartier van 43 weg tot 114 door doelpunten van Nico van Leeu wen (2). Christa Metselaar. Carla Akse. Eric van Lunteren. Dirk Jan de Kreek en Wil de Wit. Na rust was de motivatie weg en werd gespeeld als gold het een oefen wedstrijd. Overige doelpunten: Dirk Jan de Kreek (2). Carla Akse, Joke Zierikzee, Betty Stouten. Jeanette van de Waarden, Els Lardee, Nico van Leeuwen, Jim van Daim en Albert de Groot. ONS EILAND—GKV (G) £-11 (8-6). Een zwakke tweede helft werd fataal voor Ons Eiland dat in de eerste helft voortdurend de lei ding had gehad. In die tweede periode kwam Ons Eiland niet verder dan een doelpunt van Pa trick Verra, terwijl GKV vijfmaal scoorde en, overigens pas in de slotfase, de leiding definitief over nam. In de eerste helft scoorden Nan Deegenaars (2), Coby Dege- naars, Olga Soudan, Sari van de Meeberg, Julia Arnoldus, Piet Beekman en Patrick Verra voor Ons Eiland. TOP—DES 12—10 (5—5). Niet meer gemotiveerd door titel- kansen was het spel van TOP eigenlijk onder de maat. Na rust vlamde TOP even en verkreeg dan ook snel een beslissende 9—5 voorsprong. De doelpunten werden gescoord door Jacque- lien, Ineke en Ilse Westerbeek, Annemieke Keuning, Hanneke Breedijk, Kees (2) en Wijnand van Vliet, Jan Willem Simmerlink (2) en Peter Ciggaar. CRESCENDO—VRIENDEN SCHAAR 6—6 (3—1). Nogal geflatteerd verkreeg Cres cendo in de eerste helft een 3—0 voorsprong. Toch bleef deze mar ge tot vijf minuten voor tijd ge handhaafd, maar voor de vierde maal na de micro restte er voor Strafworp voor Pernix. Alice Tieleman wordt onreglementair gestuit. Crescendo ten slotte maar een punt. Doelpunten: Piet l'Ami (2), Louis (2), Leny en Liesbeth Kok. SWIFT (M)FIKS 8-7 (4—4). Fiks keek na twintig minuten te gen een 41 achterstand aan, maar wist in het verdere verloop van de eerste helft weer terug te komen om na rust zelf een 57 voorsprong te nemen. In het laat ste kwartier verloor Fiks volledig het hoofd en daarmee beide pun ten. Doelpunten: Ineke Kooy (2), Robert van der Kraan (2), Aad Knetsch (2), en Rob Nonhebel. ONS HUIS—KNS 11—8 (7—5). De tweede helft leek KNS na twee treffers van Ron van Eijgen weer helemaal terug te zijn en nam via Liesbeth la Lau zelfs een 7—8 voorsprong. Ook hier was het laatste kwartier fataal en bleef KNS met lege handen achter. Overige doelpunten: Sandra Steenbergen, Heieen van der Nat, Yvonne van Dam, Jan en René (vader en zoon) Kooien. OLYMPIA—FLUKS 3—8 (1—6). Een ontspannen wedstrijd waarin Fluks na 1—1 al snel het initiatief nam en dat pas in de tweede helft weer uit handen gaf. Toen was door doelpunten van Kees Imt- horn (3), Jan Verloop (2), Ditte van der Meulen, Corrie Schelvis en Rob Schelvis de voorsprong groot genoeg geworden. VELOCITAS—HOEKSE SV 4—5 (1-3). Donkere wolken pakken zich sa men boven Velocitas dat de naas te concurrent in de degradatie strijd, Nieuwerkerk, een punt zag veroveren. Zelf kwamen de Lei derdorpers niet verder dan een 45 nederlaag al was de kans op een gelijkspel tot de laatste se conden aanwezig. Doelpunten: Carl Hooyer, Aad van Poelgeest, Jan Bruins en Ferdinand Vroon. fev, (van onze basketbal-medewerker) GRONINGEN Voor de vierde keer dit seizoen is Nationale Ne derlanden Donar er in geslaagd om Parker met een nederlaag te confronteren. De wedstrijd, die aan die nederlaag vooraf ging had niet veel om het lijf. Beide teams speelden tactisch gezien verstoppertje en derhalve draai de Parker de systemen af, die het afgelopen seizoen het Leidse spel kenmerkten. Met dit spel van de Leidenaren had NN Donar het zelden al te moeilijk gehad,zo ook de laatste confron tatie tussen beide teams, vlak voor de play-offs. Toch moet het Groningse spel de coach van de Leidenaren, Henny Blom, slape loze nachten gaan opleveren. Donar speelde met een erg grote dosis zelfvertrouwen, had in de uitverkochte Evenementenhal een grote steun van het Gro ningse publiek en kon het tempo omhoog schroeven, wanneer Parker weer eens langszij kwam. Ook verdedigend is Donar klaar voor de play-ofs. Er werd een press en een serie zóneverdedigingen gespeeld, waar de Leidse ploeg de grootste moeite mee had. Donar, onder leiding van Miller nam afstand. Een dunk van die zelfde Miller betekende 3020 en eerst bij 3428 kwam Parker te rug. Arthur Collins, die tot dan muurvast had gezeten ging sco ren en ook Bartolome kreeg meer ruimte voor de rebound. Beide teams speelden vervolgens een slordige eindfase in die eerste helft. Goed spel van Plaat leidde er toe dat Parker met rust op 4541 kwam. Parker hield na rust ook lang bij, maar bij 53—51 nam Donar wederom afstand. Via een goed uitgevoerde press zat Donar met 6353 op rozen. Aangezien NN Donar de jbgN had om voor eigen public winnen schikte Parker zich al te graag in de rol va {e verslagen ploeg. Donar wan (l met groot gemak over het van Blom heen, hetgeen was voor een 10087 zege. Topscorers Parker: Collins Bruinsma 22 en Plaat 16. Topscorers Donar: Miller 26, en Fopma 18, Zeilstra 16. Eindstand eredivisie: 3660; Donar 32656; 36—52; Tripper 36—40; VastC' 36-40; Buitoni 36—30; 1 36—30; Delta Lloyd 36—28;"' sette 36—22; Amstelveen 36-4.'' Iphc Nederlaag Nijssen Trotters heeft hel 'ïjiale loren van Hoofddorp. Onderj L voering van Frank Kales pt. Hoofddorp naar een 3529 L stand. Peter Paul Maasseif Rein Paulides brachten het Ij dorpse Trotters in de slotfase Gij; dichtbij. Scores: Maass--1 Paulides 1. Ed Plomp 10. Vak/Stars jen I Vak/Stars heeft gisteravonjwee Den Bosch de A-beker verojt di Met 8684 bleven de Leiderjenc in een chaotische slotfase baas over Hertogballers. De tj club, die onder leiding van' Sheridan de snelheid uit defj) val van Vak/Stars wilde slaagde daar niet helemaal i een gelijkopgaand duel blei k/Stars aan de positieve kanl^ de score. Lace Strong werd jj corer met 39 punten. (Van onze schaakmedewerker) LEIDEN Het door afwezigheid van John van der Wiel, Wim Heemskerk en Jan Bakker sterk gedevalueerde jeugdsnelschaak- kampioenschap van de LSB is gewonnen door Hans Kuyf. Bij de meisjes werd Josien Varke- visser, bij afwezigheid van een tegenstandster, tot kampioene uitgeroepen. Hans Kuyf had maar weinig moei te met zijn tegenstanders. Hij in casseerde slechts drie verliespun- .ten op 24 partijen. Daarmee bleef hij ruim voor op Jeroen Selier, die eindigde op een totaal van 18 punten. Jan Willem Duyzer werd met 17 1/2 punt derde. 1 Heel wat spannender was het in, de categorie tot 16 jaar, waar ook Josien Varkevisser in uit kwam. Gert Koelewijn verzamelde een vol punt meer dan Erik Oosterom, die hem overigens wel twee keer versloeg. Roel Piket moest genoe gen nemen met de bronzen me daille. Jeroen Piket was oppermachtig in de derde groep waarin de jon gens tot 13 jaar (6 stuks), de meisjes tot 16 jaar (2 stuks) en de meisjes tot 13 jaar (3 stuks) uit kwamen. Jeroen Piket won al zij'n partijen en plaatste zich daar mee ruim voor Frank van Hasselt en Dik Klok. Gerda Langbroek was het beste meisje in de cate gorie tot 16 jaar en Hanneke aan de Wiel in de categorie tot 13 jaar. (van onze wielermedewerker) LEIDEN De jeugdrenners van het Leidse Swift hebben uitste kende prestaties geleverd tijdens Wedstrijden georganiseerd door de Scheveningse wielerclub „De Kampioen". In bijna iedere leef tijdscategorie had Swift wel ren ners in de prijzen. Echter vooral vielen op de verrichtingen van Arenka Eradus, zij behaalde bij de 10-jarigen tussen haar mannelijke collega's als enig meisje een pri ma 5e plaats en de eerste plaats bij de 11-jarigen van Simon van Weeren. Uitslagen 8 jr. 2e John van Kam pen. 3e Ron van Weeren, 9 jr.: 10e Jacky Ginjaar. 10 jr.: 5e Aren ka Eradus. 11 jr. 1e Simon van Weeren. 8e Willem Dreef. 13 jr.: 8e Jan Zandstra. 9e Rob Koster. 14 jr 1e Patrick Persijn (West- land Wil Vooruit), 2e Richard Neuteboom (Swift), 3e Edward Wijsman (Swift). Van onze tafeltennismede- werker Leiden Scylla ontmoet volgende week De Veluwe in een beslissingsduel om een plaats in de ereklasse na de schitterende 64 zege bij J.C.V. Anton-Will van Zoelen was voor Scyl la de grote matchwinnaar met drie klinkende zeges zonder daarbij een game af te staan. Bovendien scoorde hij met Rob v.d. Zeeuw in het dubbel. Deze Van der Zeeuw overmees terde in het openingsduel Van der Sande maar de spanning bleef er toch Tafeltennis nog lang in omdat Van der Zee voor hem te sterk bleef en omdat Frits Kan tebeen tegen Van Gaste ren en tegen Van der Zee wej een weinig gemoti- klasse als inzet tekort veerde Van der Sande af. kwam. Toen de beslissing reeds was gevallen, Scyl- Het duel J.C.V.-Avanti was hier- la had aan een gelijkspel door niet meer van belang. Theo genoeg, strafte hij nog 'Louwers liet tegen Wim v.d. San de een steek vallen en samen met Bettine Vriesekoop ging hij ook in het dubbelspel in de fout. Die zelfde Vriesekoop nam trouwens evenals Rijsdorp drie keer wraak voor het matige optreden in de eerste ontmoeting. De dames van Scylla draaien ver rassend sterk mee en hebben nog steeds kans op de landstitel. Dan moet volgende week eerst in Am sterdam tegen Tempo Team ge stunt worden, waarna Sandra de Kruiff c.s. zondag in eigen huis om 14.00 uur tegen Delta Lloyd de titel kunnen grijpen. Scylla draait als team homogeen. Natuurlijk is het duidelijk dat San dra de Kruiff aan klasse heeft gewonnen, getuige bijv. de 21—14, 21—11 winst op Brigitte Kooter in het duel met Al maar Nora Bakker is er toch- f* in geslaagd dit seizoen haar (>si9 vorm te hervinden en Stepte van Gennip scoort 67% en <Öee veel voor een 15-jarige debuti 1° Avahti was dan ook kansi9in 82, waarbij Brigitte KooterF'P de tegenpunten moest zc^'O want de zusjes Smits kwam#{'e dit niveau duidelijk tekort. Een blok van Gemini Kangeroes in het duel met Leython (Van onze volleybalmedewerker) Leiden Gemini Kangeroes kan met gemengde gevoelens terug kijken naar het afgelopen, voor de Voorschotenaren zo belangrij ke, volleybal-weekeinde. De da mes van Gemini Kangeroes kwa lificeerden zich via overwinnin gen op Advendo en Leython, voor de komende weken te ver spelen reeks van promotie-de gradatie wedstrijden. Het reser ve-herenteam van Gemini Kan geroes daarentegen ging met 1—3 de boot in tegen Interlance Zaan 2, waardoor het de degra datie naar de derde divisie moest aanvaarden. Het mini-toemooitje in Katwijk, dat de beslissing moest brengen omtrent de bezetting van de twee de plaats in de tweede divisie dames, ging van start met de wedstrijd Leython—Advendo. Ley thon zou het niet redden tegen een geroutineerder en rustiger spelend Advendo. In de eerste set wist Leython een 714 achter stand nog wel op te halen tot 1214, maar de winst moest toch aan Advendo gelaten worden: 12—15. Ook het volgende bedrijf moest Leython aan de concurren tie laten (11—15), waarna het in de derde set wat terug kon doen (15—13). Verder zouden de Lei derdorpenaren echter niet komen. Advendo toonde zich in de vierde set weer duidelijk de sterkste en besliste via 715 het duel met 1—3 in haar voordeel. Het tweede duel van de dag Ge- mini Kangeroes—Advendo zou de slechtste, maar tegelijk ook de spannendste wedstrijd worden. Het scoreverloop was bijzonder grillig, wat met name tot uitdruk king kwam in de eerste drie sets. Gemini verloor de eerste (515), won de tweede (159), maar moest het derde bedrijf weer uit handen geven: 615. De vierde set zou het breekpunt in de wed strijd worden. Gemini startte goed en was met name erg attent aan het net. De opgebouwde 6—3 voorsprong zou echter vooral door een zwakke pass weer ge heel verloren gaan. Hoofdaanval ster Mariken Bertels draaide bij zonder matig, waardoor de Gemi- ni-aanval sterk in kracht had inge boet. Via 7—8 liep Advendo uit naar 10—12. Gemini had echter duidelijk het voordeel van de bre/ Volleybal de groep van speelsters. Een fa lende speelster kon door coach Han Vos steeds gemakkelijk ver vangen worden door een gelijk waardige kracht. Juist het gebrek aan wissels zou Advendo uiteind elijk toch nog de das om doen. Via een sterke service kon Gemini de achterstand geheel wegwerken en zelfs een 14—12 voorsprong nemen. Diezelfde service zou Ad vendo weer op gelijke voet bren gen (14—14), waarna een uiter mate spannende slotfase de ba lans uiteindelijk in het voordeel van Gemini deed doorslaan: 16—14. In de beslissende vijfde set duldden de Voorschotense dames de concurrentie tot 10—10 naast zich, maar daarna liep Ge- mini, mede door knap spel van Astrid de Graaf, gemakkelijk weg naar 1510. De laatste wedstrijd zou voor de Voorschotenaren weinig proble men opleveren. Leython kon een nu veel minder nerveus spelend Gemini geen strobreed in de weg leggen. Mede dankzij de nu sterk spelende Mariken Be ging de eerste set naar Ge^ 158. Gemini moest de set aan Leython laten: Daarna kende Gemini geenF blemen meer. Met de sterk kerende Marianne Wilmer uitstekend spelverdelende f Hillebrand stelde Gemini via maal 156 de tweede plaa|| de ranglijst veilig. Het reserveherenteam van G( Kangeroes moest winnen vi terlance Zaan om gevrijwaal blijven van degradatie. Om een sterk begin (157 wii de eerste set) zou Gemini hi redden. Gemini liet teveel jes vallen om aanspraak te nen maken op de overwin Typerend hiervoor was de set. Nadat de tweede en verloren waren gegaan i 1315) kwam Gemini in de v met 11—8 voor. Vijf fouten brachten de stand op 11—13 mini kwam weer voor met 14 maar moest uiteindelijk toch zien hoe Interlance via 1—3 zege veilig stelde. (van onze atletiekmedewerker) LEIDEN Na langdurig gebles seerd te zt|n geweest Is Plet Waaning (De Spartaan) nu toch duldell|k terug aan het komen. Een achtste plaats bij de AVRO- cross gaf dit aan. Met 35.36 over de twaalf kilometer bleef hij niet zo heel erg veel achter bij de winnaar Klaas Lok. Positief was het verder dat hij totaalgeen last ondervond van zijn lies. Bij de AVRO-cross waren ook weer veel Bataven aanwezig die opnieuw goed voor de dag kwa men. Marcel Honsbeek won met 8.37.1 de 2000 meter voor C-jon- gens en Marian van Schi met 10.45 de snelste damen 3000 meter. Derde plaatsen! er verder voor de D-jongeif de Ju en Tina Buntsmal A-meisje. Bij de C-jongensJ] ten vier Bataven bij de eersf Paul Omen (4e). Sjors boom (6e) en Perry Hooi (7e) bleven dan wel achl Marcel Honsbeek maar harjl den zich toch in de voorstj deren. Robert Rijpma vierde D-'ongen aan*

Leidse Courant | 1978 | | pagina 18