Strengere alcoholcontrole verkeer Steengroeve Jerlegd eugdtrainer erdacht van erduistering fpaargeld VS-trip Zoekactie iVtoro van lergmeer laar Infuus-drama eist tweede slachtoffer Onrustbarende stijging doden en gewonden Diefstallen uit auto's „Geachte heer9 u bent een welgesteld man" DROEFENIS BU ZWART BLAUW NUTttR miv als nieuw kwartaalabonnee 1 Leidse Courant woonplaats Stuur als dank voor de moeite het sterrenbeeld woonplaats (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De controle op het gebruik van alcohol in het verkeer wordt strenger. De ministers van Verkeer en Waterstaat en van Justitie hebben hiertoe besloten omdat het aantal verkeersdoden en ernstig gewonden als gevolg van het alcoholge bruik in het verkeer onrustbarend toe neemt. Was het aantal verkeersdoden door alcoholgebruik in 1975 gedaald tot 262, vorig jaar is het weer toegenomen tot 390, evnveel als in 1974. Het gewondencijfer in deze categorie is thans anderhalf keer zo hoog (6660) als in 1975. Minister Tuinman van Verkeer en Waterstaat, die dit vandaag op het congres verkeersveilig heid in Amsterdam mededeelde, wees er verder op, dat het totaal aantal verkeersdoden en ge wonden eveneens een te sterke stijging vertoont: 2560 doden in 1977 tegen 2432 in 1976, 64.900 gewonden in 1977 tegen 62.304 in 1976. De toenemende onveiligheid in het verkeer ver ontrust de minister in hevige mate. „De fietser is thans de meest bedreigde verkeersdeelnemer geworden, kinderen kunnen in veel gevallen voor de huisdeur de straat niet meer op." Daarom wordt op het tweedaags congres in het bijzonder de veiligheid van de voetganger en van de fietser vooral binnen de bebouwde kom aan de orde gesteld. Dat is noodzakelijk, omdat veertig procent van alle verkeersdoden en ruim zeventig procent van alle verkeersgewonden bin nen de bebouwde kom valt. Zeventig procent van doden en gewonden is voetganger, fietser of bromfietser, zo becijferde ir. E. Asmussen, direk- teur van de stichting Wetenschappelijk Onder zoek Verkeersveiligheid. Daarbij riepen woordvoerders van de politie op tot opsporing van verkeersgevaarlijk gedrag, maar dan ook door voetgangers. „Wanneer voet gangers zich verkeersgevaarlijk gedragen heb ben ze er recht op bekeurd te worden," aldus commissaris De Jaeger van de Eindhovense poli tie. Een Italiaanse helikopter zoekt het gebied rond het Duchessameer in de Abruzzen af, waarin, naar de Rode E lichaam van Aldo Moro gelegen is. s mededelen, het (Van onze correspondent) Ondanks de mededeling van de Rode (ades, dat Aldo Moro „door middel van moord geëxecuteerd" is en de onthulling zijn lichaam in het Lago Duchessa, een jmeertje in de Abruzzen op 120 km afstand Rome gevonden zou kunnen worden, is er geen spoor van een levende of dode Moro onden. Kikvorsmannen hebben urenlang in ijskoude water gezocht maar niets gevon- De maagdelijke sneeuw rond het bergmeer toont geen sporen, maar omdat mensen, die Ie buurt van het meer wonen, een helikopter iben menen te horen, wordt het niet uitgeslo- geacht dat Moro's lichaam uit de helikopter iet water geworpen is. liddels is de zoekactie verlegd naar een steengroeve langs de snelweg Rome-D'Aquila, op 10 km afstand yan het Duchessameer. Er waren daar twee personen opgemerkt, die een groot voorwerp in de steengroeve hadden ge gooid. Nader onderzoek heeft uitgewezen, dat het hekwerk rond de verlaten groeve was door geknipt; bovendien waren er sporen van auto banden. De groeve staat gedeeltelijk onder wa ter. Men houdt thans rekening met een aantal moge lijkheden. De dode Moro ligt inderdaad in het bergmeer of de brief van de rode Brigades was een afleidingsmanoeuvre om de dode Moro (naar de steengroeve?) veilig te kunnen tran sporteren dan wel de levende Moro naar elders over te brengen. In de mededeling van de Rode Brigades, toege zonden aan het dagblad II Messagero", wordt ironisch opgemerkt dat Moro geëxecuteerd is door middel van zelfmoord. „Zelfmoord is niet het uitsluitende voorrecht van de Baader-Mein- hofgroep". Gezegd wordt, dat „nog meer zelf moorden" zullen volgen, Waarbij de namen ge noemd worden van premier Andreotti, minister van binnenlandse zaken Cossiga, ex-minister Aviqni en de rechters Sossi, Barbaro en Corsi, die betrokken zijn bij het proces tegen enige leiders van de Rode Brigades. Gisteren, eerder op de dag ontdekte de politie, al dan niet bij toeval, in een buitenwijk van Rome, de woning, waarin Moro aanvankelijk verborgen is gehouden. Buren hadden geklaagd over wateroverlast. Toen de brandweer de wo ning binnendrong en later ook de politie, vond men wapens, munitie, een schrijfmachine en door de Rode Brigades ondertekende bood schappen. In verband hiermee wordt een jonge blonde vrouw met een motorrijwiel gezocht, die het laatste bij de woning gezien is en later de weg naar het Duchessameer gevraagd zou heb ben. Voor de bewoners de woning hadden verlaten, hadden zij een kraan open laten staan. Men houdt ernstig rekening met de mogelijkheid, dat zij de kraan met opzet hebben opgedraaid om op die manier de woning „bij toeval" te laten ontdekken. Overigens zijn er in de ontvoeringszaak nog meer geheimzinnigheden. Gisterochtend vingen politieradio's in de Abruzzen, waar ook het bergmeer ligt, een mannenstem op, die zei: „Attentie Alxus 2000....carabinieri komen uw gebied binnen. Ontdoe u van wapens en gijze laar....". UTO-KRAKERS MET ERMOGEN AAN DE HAAL ERDAM (ANP) Uit de auto van een vishandelaar uit tnpen aan de Lek, die geparkeerd stond in het centrum van Itterdam, hebben dieven maandagavond een zeer goed gevuld Tlomaten-koffertje gestolen. jt koffertje bevatte een bedrag van 12.000 gulden in contanten, [I cheque van 37.000 gulden, dertig reischeques van 100 dollar L een blanco chequeboek en een vliegticket voor een reis rond wereld. De dieven hadden een portierruit ingegooid. Vlakbij |auto van de vishandelaar stond de wagen van een garagehou- uit Lisse die in zijn dashbordkastje 19.000 gulden had ftergelaten. Ook dit bedrag werd ontvreemd. BEJAARDEN BETRAPT AAN ROULETTETAFEL AMSTERDAM (ANP) De Amsterdamse politie heeft gister middag in een gokhuis aan de Utrechtsestraat in Amsterdam acht bejaarde dames op heterdaad aan de roulettetafel betrapt. Het gokhuis was tijdens de politie-inval in vol bedrijf. Er werden drieduizend gulden, een roulettetafel en twee fruitautomaten in beslag genomen. De bejaarde goksters varieerden in leeftijd van 70 tot 85 jaar. Ze werden allen op de bon geslingerd. Ook tegen de eigenaar van het huis, de croupier en diens assistent is proces-verbaal opgemaakt. ROELOFARENDSVEEN Uit een afgesloten kofferruimte van een auto is gistermorgen in het Veense industriegebied een fototoestel en de daarbij beho rende apparatuur gestolen. De eigenaar ontdekte de diefstal toen hij terug kwam van een kort bezoek aan een van de bedrijven in het gebied. De waarde van de fotoapparatuur is aanzienlijk. In Rotterdam is gisteren een garagehouder uit Lisse besto len. Uit een dashboardkastje van zijn auto werd een bedrag van 19 mille ontvreemd. De auto stond geparkeerd in het centrum van Rotterdam. OOO Woensdag 19 april 1978, 68e jaargang no. 21021 Minder zon Veel bewolking en voorname lijk in het zuiden van het land plaatselijk enige regen. Meest matige oostelijke wind. Maxi- mumtemp. 12 graden. Morgen zon: 6.34-20.45. Maan: 18.52-5.26. Scheveningen hoog water: 2.12., 14.32. Laagwater: 10.00., 22.31. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Een 49-jarige incasseerder uit de Haagse Mole naarstraat, die afgelopen maandag op de Rijswijkseweg zijn portemonnee was verloren, heeft de persoonlijke bescheiden die daar inzaten op een merkwaardige wijze terug gekregen van de vinder. Per post kreeg hij zijn eigendommen toegestuurd behalve een bedrag van 860 gulden, dat hij voor zijn werkgever had opge haald. In een begeleidend schrijven stond vermeld: „Geachte heer, u bent naar de inhoud van uw portemonnee te oordelen een welgesteld man. ik heb dan ook de inhoud, de somme van 860,80 voor eigen gebruik eruit gehaald. Persoonlijke beschei den zend ik u terug. Voor alle zekerheid nog dit; ik heb uw geldbeurs gevonden op de Rijswijkseweg, niet gerold, want ik ben geen dief. Het is alleen zo, dat wat een ander weggooit, heeft de vinder nog een hoop plezier van. Wees nu voortaan verstandig en neem niet meer zoveel geld mee op zak. Hoogach tend de vinder en bedankt". I Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. tftenties (excl. BTW) 0,48 per mm. Telefoontjes 4,37 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) lenten: kwartaal 41,75; jaar 155,50; losse nummers: 55 cent. onze sportredactie) HAAG De trip die de jeugd van de voetbalvereniging Zwart Blauw deze r zou maken naar Amerika staat op losse De jeugdtrainer, die er de organisa- i was, wordt ervan verdacht een bedrag ongeveer 9500 gulden te hebben verduis- taak kwam uit toen het organisatiebureau i Sporting. dat reis en verblijf zou verzor- maande om aanbetaling. De jeugd had met en wekelijks sparen tienduizend gulden dragen aan de (onbezoldigd) jeugdtrainer die beweerde vijf mille te hebben overge maakt. Hij toonde drie stortingsbewijzen ten bedrage van tweemaal 1000 en een keer 3000 gulden. Bij navraag bleek dat hij slechts twee keer honderd en eenmaal driehonderd gulden had gestort en op het re?u dat men zelf houdt, een nul achter de bedragen had gezet. R.K. werd ter verantwoording geroepen en er bleek dat het resterende spaargeld nagenoeg verdwenen was. De vereniging heeft gisteren aangifte gedaan bij de politie. Zwart Blauw zou de eerste vereniging zijn die. met een jeugdteam een speel- en propaganda- tournee door Amerika zou maken. Bestuur maar vooral de jeugd zitten in zak en as. Stilste straalvliegtuig De Amerikaanse vlieg tuigfabriek Boeing heeft voor het onder zoek van korte starts en landingen een nieuw straalvliegtuig ontworpen dat het stilste is dat ooit ge bouwd is. Het vlieg tuig. uitgerust met de codenaam QSRA. zal de ervaring moeten leveren waarmee men in de toekomst het lawaai en de drukte op grote luchthavens wil bestrijden. Het toestel is eigenlijk een omgebouwde ..Buffalo", waarvoor een nieuwe vleugel is ontworpen, nieuwe motorgondels en een nieuwe staart. De mo toren zijn aan de bo venzijde van de vleu gels gemonteerd, waarbij de lucht stroom over de vleu gels wordt geleid Hierdoor wordt in combinatie met een nieuw kleppensys- teem. een groot lift- vermogen verkregen bij weinig geluid. ASSEN (ANP) Het infuus-drama in het Wilhelmina-ziekenhuis in Assen waarbij op 1 maart jongstleden, vermoedelijk na toediening van een besmet infuus, tien patiënten plotseling erg onwel werden, heeft een tweede slachtoffer geëist. Nadat op 3 maart al de 72-jarige heer D. Tatipata aan de gevolgen van het medisch falen was gestorven, is nu ook de 58-jarige mevrouw E. Stijkel - De Wilde overleden. Drie van de overige acht patiënten verblijven op dit moment nog in ziekenhui zen. Hun toestand is wisselend. Het resultaat van het onderzoek dat naar het drama is ingesteld, is nog onbekend. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122244 en per speciale koerier wordt de krant alsnog gebracht.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 1