Raad Leiderdorp geeft groen licht voor bebouwing van Voordorpterrein Voortaan vrije toegang in landgoed 'Rust en Vreugd1 Geslaagde burgeravond Voorschoten Bezwaar schriften 5 tegen „Rijn front" Gouden trouw in Noordwijkerhout De Mast onderzoekt huisvestingszorgen in N oordwij kerhout REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 18 APRIL 1978 PAGINA 4 j LEIDERDORP De gemeenteraad beeft tijdens de gisteravond gehouden gemeenteraadsvergadering besloten het voordorpterrein (bij de Leider- dorpse brug) te verkopen aan Plan consult BV te Breda, met de bedoe ling op het terrein 90 meergezinswo ningen (gestapelde bouw) in de pre miehuursector en 18 woningen in de vrije sector te bouwen. Dit bestemmingsplan „Voordorp" heeft echter nog geen rechtskracht gekregen, omdat een aantal omwonenden tegen het goedkeuringsbe sluit van Gedeputeerde Staten beroep heeft, aangetekend bij de Kroon. Het is echter toch mogelijk een bouwvergunning te verstrekken voor uitvoering van het project, daar Gedepu teerde Staten heeft verklaard geen bezwaar te hebben om in dit geval artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening toe te passen. Dit artikel maakt het mogelijk om zonder een goed keuringsbesluit van Gedeputeerde Staten een bepaald plan uit te voeren. Het gebruik van artikel 19 heeft alleen in urgente gevallen plaats. De toewijzing van de woningen op het Voor dorpterrein gaat waarschijnlijk geschieden door de gemeente. Dit naar aanleiding van vragen van het raadslid Reugenbrink. De heer Reugen- brink ziet het toewijzingsbeleid graag in handen van de gemeente. Hierdoor kan er dan meer op toe gezien worden dat door het stellen van voorwaarden de juiste mensen in deze premie- huursector woningen komen. In een volgende vergadering zal er nog op dit onderwerp worden teruggekomen. Op de kruising Persant Snoepweg en de Secun- daireweg nr. 6 wordt binnenkort straatverlich ting aangebracht. LEIDERDORP De Leider- dorpse vrijwillige brandweer krijgt nieuwe helmen. Dit naar anleiding van klachten van de commandant over de sluitin gen van de huidige helmen die niet zijn berekend op het ge bruik van persluchtappara- tuur. Bij sommige helmen zijn de kinriemen te kort, bij andere duurt het verstellen zo lang dat de mensen met een losse helm op het hoofd moeten werken. Bovendien is het binnenwerk van deze helmen anno 1939 erg laag aangebracht en hoofdza kelijk bedoeld als bescherming waarbij het gebruik van per slucht onmogelijk wordt door dat het binnenwerk precies op de gespen van het perslucht- masker drukt en bij een goed Nieuwe helmen voor brandweer aangesnoerde helm dit na eni ri ge tijd een ondragelijke piji 1 veroorzaakt. Voorts zijn de ne klappen van de helmen te kor en van verkeerd materiaaL^. waardoor het voorkomt dat d U brandweerlieden brandwond© in de nek oplopen. Naast nieuwe brandweerhei men wordt nieuwe communica tieapparatuur en ander hulp materiaal aangeschaft ten h} p hoeve van de Leiderdorps* vrijwillige brandweer. euu lerno -renge ition, OVER ACHTERHOUDEN INFORMATIE PPR Voorhout beschuldigt burgemeester VOORHOUT - De door de PPR aan alle raadsleden toegezonden brief waarin zij hun beklag doen over het feit dat b en w informatie achtergehouden zouden hebben over de jaarlijkse uitkering van het Energiebedrijf Rijnland, wordt donderdag 20 april in de raadsvergadering behandeld op verzoek van de wethouders IJdo en Huigsloot. Volgens de PPR was burgemeester Van de Wouw tijdens de besprekingen over de sporthal/centrale accommodatie op de hoogte van de Rijnlanduitkering. Deze informatie zou hij hebben achtergehouden. Inmiddels heeft Van de Wouw ontkent dat de bewuste brief van Rijnland ooit zou zijn aangekomen. In een voorstel tot het aangaan van een geldlening voor de bouw van een sporthal en multifunctioneel centrum aan de Jacoba van Beieren weg, wordt toch melding gemaakt van de halvering van de winstuitkering van het Energiebedrijf. VOORSCHOTEN - De burgeravond in het Cultureel Centrum gisteravond was bedoeld als een kennismaking van de nieuwe inwoners met een van de oudste dorpen van de Randstad Holland. Omdat Voorschoten de laatste jaren geen groeiende gemeente meer is, is de burgeravond een jaarlijkse feestavond voor alle nieuwe ingezetenen. Burgemeester J. van der Haar vertelde zijn nieuwe burgers dat Voorschoten gerekend kan worden tot het verstedelijkte platte land. Per vierkante kilometer wonen er 1900 mensen, dat is weinig vergeleken bij Den Haag en Leiden, maar erg veel bij Schiermonnikoog, waar die vierkante kilometer maar bevolkt wordt door 21 mensen. Ieder zichzelf respekterend dorp heeft minstens een harmonie. De St. Laurentiusharmonie blies, op halve kracht, toch nog bijna de nieuwe burgers de zaal uit. Dr. J. van der Haar merkte zeer terecht op dat de harmonie er is om „buiten" evenementen op te vrolijken. De drie wethouders gaven de nieuwe burgers een klein verhaal over allerlei aktiviteiten die behoren tot de porte feuille van de betreffende wethouder. Wethouder N. Oosterbaan vertelde zeer nadrukkelijk dat de wethouders van Voorschoten slechts als wethouder een parttime-funktie hebben, maar dat weken van 60 tot 70 uur geen zeldzaamheid zijn. De nieuwe burgers konden dat niet controleren op waarheid. Omdat Voorschoten vele buitenlanders huisvest, waren er dit maal veel Frans- en Engelssprekende nieuw ingezetenen o.a. werkzaam bij de Estec. Zij zullen weinig begrepen hebben van de goed bedoelde toespraken. GMELICH MEYLING GEÏNSTALLEERD Oud-wethouder drs. J. C. Gme- lich Meyling uit Oegstgeest is gisteren officieel geïnstalleerd als burgemeester van de badplaats Castricum. De installatie werd ontsierd door een aanval van de progressieve fractieleider Mooy- man uit de gemeenteraad, die gressieven, 7 christen-democra ten en 5 liberalen. Met de kers verse burgemeester was het Oegstgeestse college van b. en w. meegereisd. Op de foto hangt Castricums loco-burgemeester H. Wokke de heer Gmelich Meyling teraad is geformeerd uit 7 pro- de ambtsketen om. nadrukkelijk bezwaar maakte te gen de komst van een liberale burgemeester. De heer Gmelich Meyling gaat in Castricum dan ook geen gemak kelijke tijd tegemoet. De gemeen- tfor OEGSTGEEST Bij de ge ®f.' meen te Oegstgeest zijn zeven bezwaarschriften binnengekorn men tegen het bestemmings-r plan buitengebied „Rijnfront",,ur< gelegen aan de oevers van dtn 'c Rijn. Het plan Rijnfront om-erd vat niet al te veel bebouwing; iek het gebied moet een agrarischptis karakter blijven behouden. W In de commissie waarin hel rent plan werd besproken drong eng mevrouw Zoutendijk (WD) er vin op aan om in het vervolg eerst r I een inspraakavond te organise, jrf ren om te voorkomen dat er al te veel bezwaarschriften gaan binnenkomen. Wethouder Thorn meende dat dit geen ver schil maakt. Het CDA-raadslid Kraan zag er wel wat in om in een volgend plan vooraf eerst een inspraak-avond te -&1' houden. St. Matthias met 'MirandaW WARMOND - Na een lang, Ml periode van afwezigheid zal de afdeling toneel van St. Matt- "f i hias toch weer voor het voet- stini licht treden. Op vrijdag 21 en stiva zaterdag 22 april wordt in het nde Trefpunt aan de Herenweg het n. 1 blijspel „Miranda" van Peter doel Blackmore opgevoerd. Na dë e te voorstelling is er gelegenheid eidse tot dansen m.w.v. de Warmond- ts vc se Bierkouwers. Donateurs n di hebben gratis toegang, anderen betalen 3,50. Aanvang 20.15 n Het echtpaar C. A. Duivenvoorde - Van der Meer viert morgen het 50-jarige hu welijksfeest in bejaardencentrum Puyc- kendam. Het echtpaar heeft 10 kinderen waarvan er 2 in Australië wonen, 36 kleinkinderen en 8 achterkleinkinderen. De heer Duivenvoorde werkte voor zijn pensionering voornamelijk bij agrarische bedrijven en houdt zich tegenwoordig bezig met het opvrolijken van zijn buren en medebewoners. Van half vijf tot half zes bestaat de gelegenheid het echtpaar geluk te wensen in een zaal van het Noordwijkerhoutse Puyckendam. WASSENAAR De gemeente raad van Wassenaar is gister avond akkoord gegaan met het overnemen door de gemeente van het beheer van het 30 hec tare grote landgoed „Rust en Vreugd" aan de Rijksstraat weg van de particuliere stich ting, die dit landgoed in eigen dom heeft en houdt. De gemeente krijgt het recht van erfpacht voor een periode van 99 jaar en zal drie personeel sleden van de stichting in ge meentedienst „overnemen". De bedoeling is het park dat nu alleen voor houders van wan- delkaarten toegankelijk is voor het publiek open te stel len zoals de andere buiten plaatsen, die de gemeente langs de Rijksstraatweg in ei gendom heeft Gevraagd werd of de gemeente voortgaat op deze weg om het beheer van particuliere land goederen over te nemen. Bur gemeester mr. K. Staab ant woordde, dat het college geen behoefte heeft aan het uitspre ken van een stringent stand punt: er zal in voorkomende gevallen naar bevind van za ken gehandeld worden. Er was enige discussie over het voorstel van burgemeester en wethouders tot het wijzigen van 23 stopkruisingen in Was senaar in voorrangskruisingen. Het voorstel kwam tot stand na overleg met de ANWB, de amb telijke verkeers-commissie, het Verkeers- en Welzijnsoverleg en het Verkeers-en Welzijns- contact van de Vrienden van Wassenaar. De discussie spitste zich vooral toe op het kruis punt Van Cranenburchlaan/S- tarrenburglaan/Van Polanen- park, waar volgens het voorstel van het college aan het verkeer op de Van Cranenburchlaan voorrang wordt gegeven. Enke le sprekers vreesden, dat daar door de Van Cranenbuchlaan, meer dan tot nu toe, een race baan zal worden. Burgemees ter Staab deed een beroep op de raad het gehele pakket maatregelen te accepteren en zegde toe dat de problematiek aanmerking komende commis- van de Van Cranenburchlaan sies zal worden bekeken. Maar nog apart in de daarvoor in zes leden van de kleinere frac ties spraken zich uit tegen maatregel op het genoemde olgt kruispunt. Huize Rust en Vreugd Daartoe moet men komen met harde feiten en cijfers. Men gaat een enquête houden onder de bevolking van Noordwijker- ip hout, waarbij inbegrepen de psychiatrische inrichtingen Sint Bavo en Sancta Maria eel oorw 'erda !0T( tts NOORDWIJKERHOUT Na een in februari gehouden politieke fo rumavond met als on derwerp het probleem huisvesting heeft het vormingscentrum „De Mast" het intitiatief ge nomen een werkgroep Huisvesting Noordwij kerhout op te richten. De werkgroep functioneert mo menteel en verdiept zich met name in het probleem van de huisvesting van één- en twee persoonshuishoudens (in het bijzonder dat van de jongeren). B en W van Noordwijkerhout erkennen het probleem, maar stellen er geen prioriteit aan. De werkgroep wil nu uitzoeken hoe dit probleem zich verhoudt tot de andere gemeentelijke problemen om zo eventueel een 'oorvi «zet. Door de grote illegaliteit van de kamerbewoning van zowel huurders als verhuurders is het zeer moeilijk een objectief beeld te verkrijgen. Dit objec tieve beeld krijgt men zeker niet door de officiële inschrij vingen op het gemeentehuis te tellen. Door de enquête hoopt de werkgroep een beter beeld te krijgen en zo tot bepaalde acties te kunnen overgaan. lelijk «jl and f lezwa ■1' hac knog e telde L. Koelewijn CDA-topman Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT De heer L. Koelewijn is voor de komende gemeenteraadsver kiezingen lijstaanvoerder van het CDA. Op de tweede tot en met de zesde plaats staan de heren Van der Klauw, Sluis, Laros, Van Duin en mevrouw Van der Geest-Lucassen. D'66 Lisse LISSE De vergadering van D'66 te Lisse, zal niet zoals eerder aangegeven plaatsvin den op donderdag 20 april maar morgen in C.R. 't Vier kant aan de Heereweg te Lisse, waar men om 20.00 uur begint. RPF met SGP in Rijnsburg RIJNSBURG Oud-CHU-er D. Oudshoorn is lijsttrekker geworden van de R.P.F. voor de komende gemeenteraads verkiezingen in Rijnsburg. Door de goede samenwerking met de S.G.P. (die in Rijnsburg geen kiesvereniging heeft) ziet de kandidatenlijst er verder als volgt uit: 2 C. D. de Mooy (S.G.P.), 3 J. C. v.d. Graaf (R.P.F.), 4 B. Kok (S.G.P.), 5 H. Jonker (R.P.F.), 6 G. J. Noort (S.G.P.), 7 J. Zwaan (R.P.F.), 8 J. P. v.d. Wüdt (S G.P.), 9 H. Nort (R.P.F.) en 10 F. A. Schaddelee (S.G.P.). CDA Zoeterwoude zonder problemen tot stand gekomen ZOETERWOUDE Het sa- mengaan van de confessionele partijen binnen het CDA is in Zoeterwoude rimpelloos verlo pen. Met uitzondering van de periode 1966-1970 heeft deze partij het in de na-oorlogse ja ren voor het zeggen gehad in Zoeterwoude. Haar grote aan hang zorgde ervoor dat de KVP steeds meer dan de helft van de raadszetels kon bezet ten. Progressief Zoeterwoude en de WD behaalde in 1974 elk drie zetels en van de debu terende liberalen werd de heer Maan wethouder van onder wijs en financiën. De christen democraten hebben veel van hun programma in de afgelo pen vier jaar kunnen verwe zenlijken. Daartoe behoren de betrekking van niet-raadsleden in het raadscommissiewerk, verbetering van de voorlichting aan de inwoners, het houden van inspraakavonden, een sporthal annex andere ruimten voor de Hoge Rijndijk, de uit breiding van groenvoorzienin gen, de sociale woningbouw el ke in samenwerking met d^ woningbouwvereniging "Willi- brord" na een lange, moeizame voorbereiding nu pas goed van de grond is gekomen met de bijna voltooide woning wetwo- ningen in de Westeinde 2 en de inmiddels aangevangen bouw van 66 woningen van deze cate gorie aan de Hoge Rijndijk Oost. Op het programma van de christen-democraten staat de aanleg van de provinciale weg 17 hoog genoteerd. Vrouwen leiden progressief Sassenheim SASSENHEIM Op de eerste plaats op de kandidatenlijst van Progressief Sassenheim (PvdA, PPR, D'66) staat het raadslid Trudy Hens tra. Op de tweede en derde plaats staan Ria van der Brugge en Heiko Drenth. Bart Ris die in de afge lopen raadsperiode fractievoor zitter van progressief Sassen heim was, staat op de zesde plaats op de groslijst Dit in verband met overige drukke werkzaamheden.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4