Melodrama over drank in het huwelijk Humor zonder woorden van clown Hans Otjes TERUGBLIK 1* hou l het lJ scherm in het oog TELEVISIE VANAVOi TELEVISIE WOENSDAt RADIO VANAVOND RADIO WOENSDAG U RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT DINSDAG 18 APRIL 1978 IPAGIN -SIN Het probleem is dat ze hem in een artistiek hokje willen onderbrengen, dat ze hem willen indelen bij al bestaande vormen van theater. Maar zijn voorstellingen zijn anders, vallen nergens bij in te delen. Dat levert verwarring op, ook en misschien juist vooral bij de men sen waarvan wordt verondersteld dat ze er verstand van hebben. Ze kunnen hem niet volgen. Zijn humor, zijn verschijning op het toneel en zijn denkbeelden vallen buiten de heilige huisjes van toneel. Het is anders. De mimiek, de grap zonder woorden, de humor zonder intellectuele spitsvondigheden, kortom het clownesque, dat staat bij hem voorop. De klinkklare kolder, de lach zonder ballast. Ge woon, alle mensen laten lachen, jong of oud, dik of dun, arm of rijk. Eigenlijk streeft hij naar een vorm van totaal-theater. Een ideaal. Je zou Hans Otjes een creatieve duizendpoot kunnen noemen. Jaren toerde hij door het land met een eigen show. Elke dag wel een voorstel ling, en als het even meezat zelfs twee. De show duurde tweeënhalf uur, hij hield het zes jaar vol. De kritieken waren over het algemeen gunstig, doorspekt met lovende woorden over de originaliteit van zijn show en van de persoon van Hans Otjes. Tot de toneel- en theaterrecen senten het in hun hoofd haalden hem en masse af te kraken. Otjes werd keihard tot op de bodem afgekraakt Waren de kritieken meestal goed, nu werd hij aan de lezers gepresenteerd als een nooit aankomend talent. Hans Otjes: „Aanvankelijk ben je erg onder de indruk van het onrecht, dat je wordt aange daan. Want als ik zag hoe het publiek reageer de. Dat is altijd de graadmeter, het publiek. Ik kon de mensen beroeren, kon ze aan het lachen brengen zonder allerlei vergezochte spitsvondigheden, zonder schuttingwoorden te gebruiken zonder de gemakkelijke weg te be wandelen. Dat was voor mij een stap verder op weg naar het meesterschap in het vak wat ik uitoefen. Dat ik dat kon, dat vond ik prach tig. Toen die slechte kritieken kwamen dacht ik aan een complot. Dan ga je denken dat de critici om de tafel gaan zitten met de vraag „Wat doen we met die Otjes" en dan besluiten geen spaan van hem heel te laten. Het gevolg is dat je erg aan jezelf gaat twijfelen". Die twijfel was bij Hans Otjes niet zomaar weg te werken. Hij was altijd al bij hem aanwezig, als hij op de planken stond. „Ik twijfel altijd. Hoe reageert het publiek, daar draait alles om. Ik dank God op mijn blote knieën als ik zie dat ik die binding met het publiek heb. Maar daar letten de critici niet zo op. Ze vallen over kleinigheidjes, over decors die niet helemaal kloppen of over een tapijtje dat tijdens de voorstelling niet helemaal goed ligft. De uiterlij ke dingen, die zijn voor hen belangrijker. Je moet je aanpassen aan de regels voor het theater, aan de uiterlijke normen, anders val je er buiten. Want veel verder dan die uiterlijke normen komen de meeste critici niet". Otjes werd keihard gevloerd, maar meende niet teveel waarde te moeten hechten aan de kritie ken. Hij dacht, mede gezien de gunstige reacties van het publiek wel verder te kunnen gaan met de show. Het liep echter anders. De kritiek kwam bij theaterdirecteuren harder aan dan bij de artiest zelf. Al gemaakte afspraken wer den geannuleerd, de voorstellingen bleven, ter wijl d'e show altijd redelijk had gelopen, in handen van de organisatoren. Met andere woor den Hans Otjes kwam zonder werk. Toch was hij bij mensen die wat vaker naar theatervoor stellingen gaan al aardig bekend. „Ik was op het moment dat die kritiek kwam, nog lang niet ver genoeg, ik was bezig iets op te bouwen. Bekendheid had ik niet, dat gaat langzaam, dat bouw je op. Ik dacht, na al die kritiek, ach, die show loopt nog wel even verder, niets aan de hand. Want de Amsterdam se kranten staken wel af bij kritieken die ik landelijk kreeg. Maar ze hebben blijkbaar toch erg veel invloed, vooral bij de mensen waar ik het van moest hebben. Cabaretier Eigenlijk lijkt Hans Otjes er achteraf niet eens zo ontevreden nadat hij na jaar-in-jaar-uit als een soort cabaretier het land was rondgereisd, gedwongen werd iets anders te gaan doen. Hij was het soort van theater dat hij bracht ook een beetje moe. Hij was genoeg artiest om te beseffen dat hij met de show die hij bracht artistiek gezien, op een dood spoor zat. Hij was op zoek naar iets anders, een manier van theater waarin hij zijn eigen mogelijkheden optimaal kon benutten. In die speurtocht naar zijn eigen kunnen werd hij zich eens te meer bewust van de voordelen van zijn expressief gelaat. Het gezicht van een clown, uitbundige vrolijkheid als een glimlach is vereist, diep verdriet als droefheid wordt gevraagd. Otjes merkte ddt hij alleen al met gebruik van zijn ogen en mond mensen tot ontroering en aan het lachen kon brengen, een ontdekking die hij al deed toen zijn voorstellingen zich nog af speelden tussen de schuifdeuren van de achter kamer. Dit voordeel wenste hij, na het floppen van zijn show, nader uit te werken om op die manier de theatervorm te brengen die hij altijd gewenst had. Dat ging echter niet zo gemakke lijk. De Amsterdamse artiest, die tegenwoordig in Hoorn woont, paste niet zo makkelijk in het kringetje van 'artiesten, dat ook al op eigen wijze de theaterwereld wilde vernieuwen. Hij bleef, of werd net hoe je het bekijkt, een buitenbeentje binnen die wereld. Ook voor de critici. Dat is overigens wat Otjes zichzelf altijd nog kwalijk neemt, zijn onvermo gen zichzelf te promoten, zich waar te maken tegenover zijn critici. Dat heb ik nooit goed gekund. Ik paste niet in dat hele modeverschijnsel, van artiesten die op een of andere manier kritiek moesten leve ren op de maatschappij, al omvergetrapte heili ge huisjes ook nog eens omver moesten trap pen. Ik ben in het Shaffy-theater in Amsterdam geweest. Dat sfeertje daar. Ik viel daarbuiten, kon me daar helemaal niet in vinden. Verhuizen Dat is ook een van de redenen geweest waarom hij twee jaar geleden verhuisde van Amster dam naar Hoorn („Al die mensen die zo ontzet tend graag artistiek wilden zijn.ik ben Am sterdam ontvlucht") en de reden dat hij, samen met enkele gelijkgestemde collega's weer de boer op ging. Hij speelde de mannelijke helft van een clowns-echtpaar in „Clowns Ont waakt", bij de toneelgroep De Combinatie. Het was mime, een theatervorm waarmee Hans Otjes zich nog niet eerder bemoeid had, maar die hem wel de mogelijkheid gaf zijn voorko men optimaal te gebruiken. Hij kwam met die toneelgroep het dichtst bij wat hij zich voorstelt bij „Totaal-theater". Mime, marionettenspel, dans en enkele technische hulpmiddelen vorm den de ingrediënten van de theatershow. Er werden, overal met redelijk succes voorstellin gen gegeven in plaatsen in Nederland en België. Het werk beviel hem uitstekend. Ondertussen acteerde hij in Sterspotjes, onder meer voor een bekend WC-papier. De bekendheid voor het wat grotere publiek kwam, hoe kan het dan ook anders via de televisie. Hij speelde wat rolletjes in jeugdseries (Q en Q) em maakte wat slapstick-achtige Hans Otjes: „Ik kan mensen aan het lachen maken zonder al te vergezochte spitsvondigheden". filmpjes, waarbij hij zijn lange lijf in de meest onmogelijke bochten wrong. Schitterend werk, vindt hijzelf. „Dat werk deden we met een kleine ploeg, een man of vier. De filmpjes werden spontaan gemaakt, zonder dat van tevoren precies vast stond wat er moest gebeuren. Dat werkte heel erg mooi, je kreeg daardoor de meest gekke situaties. Maar toen iedereen doorhad dat het wel aansloeg, begon men teksten te schrijven en situaties te gedenken. Het werk werd gelijk veel minder leuk om te doen. Zo gauw het georganiseerd verliep was het leuke eraf'. Inmiddels schijnen de mensen die alles wat georganiseerder wilden laten verlopen ook tot dat inzicht gekomen. Hans Otjes heeft het aanbod gehad weer een aantal slapsticks te maken. Daarin kan hij wederom gebruik ma ken van dat clownesque, waar bij hem zo de voorkeur naar uitgaat. Noodgedwongen moet Otjes dat nu al avond aan avond in de praktijk brengen in de musical „Hee, kijk mij nou". De Hoornse clown, die over het vermogen beschikt keiharde kuiten flikkers te maken zonder daarbij een breuk te vallen, verdraaide zijn knie en moest zijn staan de rol nu zittend vervullen. Hij doet het naar behoren. „Ik merk dat het publiek waardering heeft voor dat rolletje, voor die persoon die ik daar neerzet. Dat vind ik prachtig. Alleen met mijn gezichtsuitdrukking weet ik bij de mensen in de zaal emoties op te roepen. Ik breng een tragisch-komisch element in die rol, en dat blijft hangen bij de mensen. Naast al deze activiteiten valt Hans Otjes elke vijf weken te bewonderen in de Hollebolleboom, het kinder programma op de TV. Wip Momenteel zit Hans Otjes op de wip. Aan de ene kant is hij, met het werk dat hij nu heeft, best tevreden, aan de andere kant leeft bij hem ook nog wel het verlangen weer eens met een eigen show, waarin hij al de facetten van zijn vakmanschap kan laten zien, te komen. Het probleem bij de eerste mogelijkheid is dat hij weer zo gauw in een hoekje wordt gedrukt. „Het is in Nederland toch zo, dat als je, zuiver toevallig, rolletje „X" gaat vervullen, je een paar maanden later nog steeds meneer „X" bent. Want als je niet plaatsbaar bent in Neder land dan moet je van ijzer zijn. Dan val je overal buiten". Over de tweede mogelijkheid, wederom een eigen show op de planken bren gen, twijfelt hij nog. „Als ik daarmee weer begin betekent het wel dat ik met meerdere mensen het toneel op moet. Het zou een eigen produktie moeten worden. Dat zou weer een grote gok worden". Met een eigen produktie loopt Otjes ook het risico dat er weer van hem gepikt wordt, als hij tenminste dezelfde fout begaat als toen hij pas begon, (inmiddels ook al weer een tiental jaren terug) en zijn nummers niet laat vastleg gen bij een auteursrechten-organisatie. Het nummer „Oud-Valkeveen", het nummer over een schoolreisje dat in de uitvoering van Don Quishocking zeer bekend is geworden, werd door datzelfde Don Quishocking jaren geleden gepikt Otjes: „Jacques Klöters, die nu in Don Quishoc king zit en ik ontwikkelden jaren geleden het idee een nummer over een schoolreisje te ma ken. Het basis-idee was er al, toen Klöters het nummer verder niet zag zitten en ermee stopte. Ik ben er verder mee gegaan, heb het nader uitgewerkt en heb het op de planken gebracht. Tot Jacques Klöters me belde en een vergoe ding vroeg, omdat hij vond dat het zijn idee was. Ik heb hem die vergoeding gegeven, omdat hij misschien, juist omdat we samen dat idee hadden ontwikkeld, wel recht had op een ver- goedding. Ik bracht dat nummer in mijn show, tot ik door een kennis gebeld werd die mij vertelde dat Donm Quishocking „Oud Valke veen" op de planken bracht. Toen heb ik met Klöters gesproken en die vond -dat een zo oorspronkelijk idee na verloop van tijd weer behoort terug te keren naar de oorspronkelijke ideeënmaker. Maar dat waren we samen. Ik heb het toen uitgezocht bij de BUMA, hoe ik daar iets tegen kon doen, maar dat zou zoveel procedures vergen, dat ik er verder maar van heb afgezien. Ik het het nummer van mijn programma afgevoerd. Het gevolg was echter wel dat, voordat Otjes het uit zijn show haalde, hij door het publiek werd beschuldigd van pikkenj. Otjes noemt het zelf „een van de kleine tragedies van dit vak". Misschien is het tekenend voor de sosm wat naïeve benadering van een artiest voor zijn vak waar hij al jarenlang mee bezig is. Koos van Wees Dé TROS zendt vanavond de uit 1963 daterende film „Days of wine and roses" uit, die door Blake Edwards geregis seerd werd. De twee hoofdrol len worden gespeeld door Jack Lemraon als Joe Clay en Lee Remick als Kirsten. De film verdiende een Oscar voor het beste lied, het inmiddels over bekende „Days of wine and roses". Het verhaal handelt over een reclameman (Jack Lemmon) die aan drank ver slaafd raakt. Zijn vrouw doet met hem mee, maar terwijl hij er weer bovenop komt, kan zij de fles niet meer loslaten. Vóór de film bracht Jack Lem mon weken door bij vergade ringen van anonieme alcoho listen. Al lijkt het in het begin nog op een satirische comedie, als het in het huwelijk slech ter gaat tussen beiden wordt het al snel een melodrama. Ned. II, 20.27 uur. De kust vari Norfolk De EO toont een film over het Engelse plaatsje Norfolk. Dit aan de Engelse oostkust gele gen stadje ligt temidden van een weelde aan natuurschoon. Die kust is bezaaid met kleine, schilderachtige stadjes en dorpjes, die hoofdzakelijk wor den bevolkt door vissers en boeren. Ned. I, 20.00 uur. waarin regisseurs een eerste kans kregen van de BBC. Tony biedt onderdak aan zijn vrien dinnetje Val, die van huis is weggelopen. Ze maken van een oude loods, die door de Spoor wegen al jaren niet meer ge bruikt wordt een echt huis. Maar dan gebeurt er iets. Ned. I, 22.45 uur. Sesjun Ot en Sien In de NOS-serie „Ot en hoe zit het nou met Sien" een reportage voer het Internatio nale Vrouwenarchief en over vrouwen in de beeldende kunst. Er is ook nieuws over en reacties op de vorige uitzen ding vanuit de vrouwenafde ling van de Bijlmerbajes. Ned. I, 22.10 uur. Onderdak Vanuit de Boerenhofstede in Laren presenteert Cees Schra- ma het jazz- en blues-program ma „Sesjun". Opgetreden wordt door Ronnie Scott en zijn kwintet. Ned. II, 23.15 uur. Voor de kinderen De TROS zendt woensdagmid dag een natuurfilm uit „Tussen bergen en moeras". Martin Brozius en Lars Boom volgen met „Ren je rot". Zij bezoeken o.a. de restauratie-afdeling van het Scheepvaartmuseum in Amsterdam. Als laatste pro gramma een aflevering van de Amerikaanse „Mickey Mouse Klub", waarin een tekenfilm over Robin Hood. Woensdagmiddag Ned. I, 15.30 Lee Remick (links) en Jack Lemmon in „Days of wine and roses", een. melodrama over drank in het hu welijk. Verreweg het aardigste pro grammaonderdeel was gister avond natuurlijk weer de „Muppet Show" waar ik altijd maar één bezwaar tegen heb: dat hij zo kort duurt. Men moest onze voortreffelijke vriend Kermit de Kikker toch eens wat meer zendtijd aanbie den. Het weerzien van de „Te rugkeer van de rode Pimper nel", een film uit 1938 viel mij althans niet mee. Ik keek er naar met een lichte nostalgie, maar meer kon ik toch niet opbrengen. Er waren twee actualiteitenru brieken die de dienst hadden. Bij „Brandpunt" viel vooral een weldoortimmerd interview op, dat Ad Langebent had met dr. Jelle Zijlstra, directeur van de Nederlandsche Bank, dat natuurlijk over de moeilijke economische omstandigheden ging. Beide heren hadden ken nelijk hun uiterste, best gedaan de zaken zo overzichtelijk mo gelijk te houden en dat had dan zijn nut, want die centen kwesties zijn altijd razend inge wikkeld. Voor de rest stond zowel „Brandpunt" als „Vara- Visie" op een vrij laag pitje. Bij de KRO besteedde men ook nog aandacht aan de „kleine lettertjes op polissen en ver koopcontracten die mensen, sinds ik adem haal, voortdu rend de nek braken en breken. Er bleek nu zelfs iemand op het verschijnsel te zijn gepro moveerd. Maar men kreeg niet de indruk dat er veel meer aan te doen is dan dit: de kleine lettertjes eerst lezen. Ook dat echter had men meer gehoord. „Vara-Visie" had in plaats van Zijlstra, Boersma, die duidelijk niet ingenomen bleek met de VAD-opvattingen van de rege ring en ook was er een reporta ge over de moeilijkheden bij de Tilburgse textielindustrie, waar een herstructurering kennelijk op niets is uitgelopen. Iedereen deed zijn best, maar dat men een duidelijk inzicht kreeg en wat er nu precies gaande is geweest en nog gaande is, zou ik beslist niet durven beweren. Herman Hofhuizen NCRV-tv- serie over „Vernieuwd geloven" (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM - De NCRV be gint 20 april met een reeks van tien televisie-uitzendingen over „Vernieuwd geloven", verzorgd door de bekende ra dio- en televisiepredikant A. C. D. van den Bosch uit Ginne- ken. In de NCRV-gids zegt ds. Van den Bosch: „Voor velen is het christelijk geloof vandaag de dag geworden tot een oud, uit gewoond, verwaarloosd huis, waar de regen door het lekke dak sijpelt. Het zegt ze niets meer. Ze haken af. De kerken worden leger en leger, het christendom is hard bezig een randverschijnsel te worden, een folkloristische beziens waardigheid, een dun vernis je". Daarom is volgens ds. Van- den Bosch een vernieuwing van de oude waarheden hard nodig, zodat men uiteindelijk weer terecht komt op het ver trouwen in God als de zin van het bestaan. NEDERLAND 1 Teleac 18.20 Waarom werk je eigenlijk?, afl. 2 NOS 18.50 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal EO 19.00 Windkracht 16 19.30 De Bijbel van A tot Z, TV- serie, afl. 11 20.00 De kust van Norfolk, docu mentaire 20.30 Van U wil ik zingen 21.00 Nader bekeken NOS 21.37 Journaal 21.55 Den Haag vandaag 22.10 Ot.en hoe zit het nou met Sien? 22.45 Onderdak, Engelse TV- spel 23.20 Journaal NEDERLAND 2 NOS 18.50 Informatie voor Italianen 18.55 Journaal TROS 19.00 Calimero, tekenfilm 19.12 De panda, Chinese docu mentaire 19.32 In een groen groen disco- land NOS 20.00 Journaal TROS 20.27 Days of wine and roses, speelfilm (1963) 22.20 Aktua TV 23.15 Sesjun, jazz en blues NOS 23.45 Journaal Duitsland 1 18 Die Grashüpfer Insel, voor de jeugd. 18.15 Aus meinem Reise- tagbuch. 18.50 Journaal. 19 Oh, dieser Vater. 20.15 Hier und Heute 20.45 Tip um 4 tel vor 8 21.00 Journaal 21.15 Manegen der Welt (Zirkus Budapest) 22.00 Report 22.45 Einsatz in Manhattan (Ko- jak). TV-serie 23.30 Tagesthemen 24.00 Die Powenzbande, TV-se- rie, afl 5 1.00 Journaal Duitsland 2 18 Journaal. 18.10 Berufsreport. 18.40 Die Drehscheibe. 19.20'Mar- chen der Völker, tekenfilmserie, afl. 7. 19.40 Der rosarote Panther, tekenfilmserie. 20.00 Journaal 20.30 Judy erobert Hollywood „It's a great Feeling", Amerij se speelfilm (1949) van Davii Ier met Doris Day en tal Hollywood-prominenten 22.00 Journaal 22.20 Fin .nciën voor cultuur.^ 23.00 Apropos Film. filmacl teiten 23.45 Willem Breuker-Kolletvo, (Jazz im ZDF) 0.50 Journaal Duitsland 3 10U WDR: Schooltelevisie. 18.30 sus literatuurhistorie. 19 Seke strasse. 19.30 Cursus wiskum ivoi 20.00 Journaal 20.15 Lander, Menschen, l teuer (West-Tibet) 21.00 Journaal 21.15 Deutscher Alltag 22.00 Momente 22.15 Spatere Heirat nicht geschlossen, kennismaking gramma 23.00 Sport 23.30 Gewusst wie, yariaproi ma 24.00 Journaal eur jro* dier België Nederlands 18 Bereboot. 18.05 Sesamst 18.30 De mens en zijn omge"_ 19.05 Het vrije w 19.45 Journaal 20.10 Dolle Dinsdag, show 20.55 Verover de aarde, w< gjgj schapsrubriek 21.45 De Mooi Dik Show 22.25 Journaal België Nederlands 20.10 Slisse en Cesar, TV-seri^ 20.40' Panorama 21.05 Leo de Laatste ,Leo the Last", Engelse speet*' (1970) van John Boorman Marcello Mastroianni als ver< ger van onderdrukten. alli jer België Frans 1 18 Barbapapa. 18.05 1,2,3. nèma, voor kinderen. 18.30 zag, spelprogramma. 19.15 Ar ne-Soir, regionieuws. 19.30 naai. 19.55 Mai '68-78, filmdiscuss 21.45 Joürnaal 22.00 Entrée libre, informat briek 22.45 Journaal België Frans 2 18.45 La ferme a l'oiseau, i school-serie. 19.15 Antenne- 19.30 Journaal. 19.55 .Savoii vre, diëetprogramma. 20.25 Le Temps des As, TV-{ 21.15 Francoise, Martine, et les autres, documentaire s loe ere va a lat iteu Dos' fnen olg iten Nederland 1 10.00 Schooltelevisie Teleac 15.00 Media in de school, les 12 TROS 15.30 Tussen bergen en moeras, natuurfilm 16.15 Ren je rot 16.50 Mickey Mouse Klub Duitsland 1 11. Journaal. 11.25 Menschen, Tiere, Sensationen. 13.05 Report. 13.50 Presseschau. 14 Journaal. 17.10 Journaal. 17.15 Ein Platz an der Sonne. Duitsland 2 Duitsland 3 WDR: 9.05 Schooltelevisie. Schooltelevisie. 11.45 You me, voor kleuters. 12 School visie. 13.05 Kontakte, ci Duits. 13.45 Journaal 14 Pi Mill, lunchprogramma. 14.45 puss, voor kinderen. Schooltelevisie. 16.55 School, voor kleuters. 17.20 ley's Comets. 17.40 The Children. BBC 2: 7.38 TV-cursussen. 1 Gharbar, voor Aziaten. 12 School, voor kleuters. 17.55 cursussen. België Nederlands en 2 16 Tip-Top, voor de jeugd. 1 Korte film. 17.55 Oost-Duits tegen België, voetbal, eerste België Frans 1 en 1 14.15 Schooltelevisie. Schooltelevisie. 16 Schoolte sie. 16.45 Feu vert, jeugdpror C 'rdl HILVERSUM I P.P.: 18.19 Uitzending van het CDA. AVRO: 18.30 Nws. 18.41 Per Saldo. 19 00 Trefpunt, inform, progr. NOS: 19.15 (S) Accoord. AVRO: 20.00 (S) AVRO-Totaal Theater. 22.30 (Nws. 22.40-22.55 Radiojournaal). 23.55 24 00 Nws. HILVERSUM II 18.00 Nws. KRO: 18.11 Echo. 18.30 (S) Op Vleugels, pianomuziek. 18.50 Verkenning. 19.00 De Jood Jesus. (3). 19.30 (S) Zin in muziek. 20.00 Nws. 20.05 Overweging. 20.15 (S) Orgelmuziek. 20.55 (S) Ensemble Amsterdam met solist^ deren. 21.30 Spektakel 1977- NOS: 23.00 Met het oog op m> 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NOS: 18.03 De vacaturebank. (S) NOS-maal. VARA: 19.02 Pop rekonstruktie. 20.02 (S) ville 21 02 (S) Popdonder. Mi inform, voor jongeren. 23.03 Wachten op middernacht. 0.01 Nacht drie-draai. 2.02 (S) Peter land 5.02-7.00 (S) Truck. won Here n. Ev ont onge ppel! Jishoi 11 ïulati lome men rloop he' HILVERSUM I TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Rustig bijkomen. 7.30 Nws. 7.41 Aktua- ochtend-editie. 8.30 Nws. 8.36 Gym voor de vrouw. 8.45 (S) Kom er maar eens bij, gesprek en klass. muziek. 10.00 (S) La Bamba. 10.30 Nws. 10.33 (S) Toerja-Toernee, region, progr. 11.45 (S) Cafe-Chan- tant. 12.26 Meded. 12.30 Nws. 12.41 Aktua II. 13.00 (S) Raad een lied of niet, muz. telefoonspel. 13.30 (S) Sport na sport, kinder-1 progr. 14.00 (S) Specialiteiten a la carte, klass. verzoeken. 15.00 (S) Als dat zou kunnen, verzoekprogr. (15.30 Nws.) 16.30 (S) Kernpunt, gesprekken. OVERH.VOORL.: 17.20 Een uitz. van het Min. van Volkshuisvesting en R.O. TROS: 17.30 Nws. 17.32 Aktua-magazine. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend- gym. 7.20 In de Roode Cirkel. (8.00 Nws. 8.50 Ombudsman. 9.00 Even muziek (gr.pl.) NOS: 9.20 Je moet wat worden. 9.35 Waterst. VARA: 9.40 Schoolradio. 10.00 Radioweek blad. (11.00 Nws.) 11.30 De Franse opera 1910-1915 (29). 12.00 Aar denburg Centraal; gesprei 13.00 Nws. 13.11 Dingen dag. 13.30 Stoomradio. 16.00 16.03 De foto, hoorspel. 17. Amus. muziek. RVU: 17.35 sontwikkelingswerk in ontwikk^, (i). VARA: 17.55 (S) Meded. en politieber. 7.00 (T; HILVERSUM III KRO: 7.02 IS) Drie op ie I Sociaal inform, progr. 9.03 (S) op drie. 11.03 (S) Drie draait zoek. 12.03 (S) Drie tussen dag. 14.03 (S) De Theo Stokl Show. 16.03 (S) Hitmeesters. HILVERSUM IV NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het lei woord. 7.08 (S) Te Deum La mus, klass. en moderne muziek. Nws. 9.02 Schoolradio. 10.00 Orkestpalet. Radio Filh. Orl 11.05 (S) Platennieuws. 12.00 Tafelmuziek. 12.00 (S) Pianowe uit de Romantiek. 12.30 (S) Li concert. 13.30 (S) Klass. or muziek. 14.00 Nws. 14.02 Verl uit de wereldliteratuur. 14.20 Herinneringen aan Toscanini. gsbel 'an c V|EIDE 'li m; ischo raatw in ter ng v'c eken! eente emd 1.000 Dop vs had - :hoolg Jleidii rl hikt

Leidse Courant | 1978 | | pagina 2