Parker experimenterend langs Musette R Avanti stevent op titel af Scherpe tijden Edward Maasdijk AZC geen problemen met Utrechts Zwemlust VAK STARS KAMPIOEN Sterke start 9e Bataven SCYLLA WEER GEKLOPT: LEIDSE COURANT (Van onze basketbal-medewerker) LEIDEN Met een 93-78 zege op Arrows is voor Vak Stars het verdiende kampioen schap van de eerste divisie B gekomen. Of de Leidse ploeg zal promoveren is vooreerst nog de vraag. Dat in de eredivisie de kaarten geschud zijn leidt tot vreemde uitslagen. Vooral bij de teams die al zeker zijn van deelname aan de play-offs wil het nog al eens aan motivatie ontbreken. Het puntloze Amstelveen profiteerde van dit gegeven door de nummer twee, NN Donar als eerste team in deze competitie te verslaan. Hierdoor is voor Parker de tweede plaats weer eens in zicht gekomen. Parker versloeg in eigen huis Radio Musette R/Z met 89-80, waarmee de Rotterdammers definitief als negende eindig den, een plaats die degradatie kan beteke nen als beide eerste divisiekampioenen wen sen te promoveren. Parker kan door deze overwinning in de race blijven voor die tweede plaats, die in de eerste play-offronde recht geeft op twee thuiswed strijden tegen de nummer drie. De overwin ning op Musette was niet fraai te noemen. Via een al direct uitstekend draaiende Was hington namen de Rotterdammers tot ieders verbazing een 2-10 voorsprong. Toen ook Musette ging missen kon Parker niets aan de achterstand gaan doen Parker nam snel af stand en kwam op 27-18. Coach Henny Blom achtte de tijd daar om diverse tactieken uit te proberen, welke tegen NN Donar gespeeld dienen te worden en evenals tegen Arke zakte Parker stilaan weer weg. Via 34-32 werd het rust met 42-38. Ook de tweede helft was niet bepaald klanten binding te noemen. Coach Blom. „We hebben het publiek een seizoen lang attractief basket bal geboden. Ze moeten er begrip voor op brengen dat ik nu moet uitproberen, wil ik ook in de play-offs met mijn team meeko men". Musette kreeg in elk geval in de aanval alle ruimte om bij te blijven Het werd 78-70 waarna in de laatste 6 seconden hef beste deel van de gehele wedstrijd vertjond werd. Collins ontfutselde een tegenstander weer eens de bal, vloog richting basket en met een zeer fraaie duik bepaalde hij de eindstand op 89-80. Topscorers Parker: Collins 25, Plaat 19, Bruinsma 23. Topscorers Musette: Washington 34, Fritz 19. Stand eredivisie: Falcon 34-56: Donar 34-52; Parker 34-50: Vastgoed 34-38; Tripper 34-36; Arke 34-30; Buitoni 34-28; Delta Lloyd 34-26; Musette 34-22; Amstelveen 34-2. De kampioenswedstrijd van Vak Stars was een wedstrijd zoals Vak er zoveel gespeeld heeft dit seizoen. Wederom nam Vak met snel basketbal makkelijk afstand en tegenstander Arrows had de handen vol aan Lace Strong, die met 31 het grootste aandeel had in de 93-78 zege van Vak. Juist dezelfde Lace Strong vormt een belangrijke schakel ii al dan niet promoveren van Vak. Strong jq f nog niet besloten of hij ook volgend zal blijven en zolang deze vraag niet woord is neemt ook Vak geen beslissinCjert de tweede divisie speelde Luba haar Ij wedstrijd tegen Spakenburg. In een geli gaande strijd werd het 97-94 voor de Leu RTI ren. die hierdoor als vijfde eindigden. Ni Trotters versloeg Rabo uit Gouda met 1( een goede generale repetitie voor Nijssei in de finale voor de B-beker uit zal k< >per tegen BV Hoofddorp. tuna (van onze tafeltennismedewerker) LEIDEN Een ongeslagen Bettine Vriesekoop zorgde ervoor dat het Hazerswoudse Avanti zonder puntenverlies bleef in de wedstrijd tegen Scylla. Evenals vorig keer versloeg de "leerling" de 'leermeester" doch even gemakkelijk ging dit niet. Werd vorige wedstrijd Scylla overklast, het was 8-2, nu waren er zelfs kansen op de overwinning. Aan Leidse zijde was Frits Kantebeen echter te zwak om zich staande te houden in het geweld en moest met een nul genoegen nemen. Anton Will van Zoelen, die alleen Vriesekoop niet de baas was, en Rob van der Zeeuw, winst op Theo Louwers, konden dit niet opvangen, alhoewel ze ook het dubbel op hun naam wisten te schrijven. De 4-3 voorsprong echter die het Leidse trio had opgebouwd kon niet omgebogen worden in een puntendeling. Scylla speelt dus weer voor een tweede plaats welke recht geeft op een promotie wedstrijd tegen nummer vijf van de ere klasse, terwijl Avanti weinig meer kan overkomen op weg naar de titel. Docos gaat rustig door met het vergaren van punten. Tegen het zeer zwakke en reeds gedegra deerde Delta Lloyd kon zelfs invaller Hans Rooden- burg tweemaal scoren Zijn derde partij betekende tevens de eer voor Delta Lloyd omdat Ed van der Berg en Ed Fallaux tegenscoren niet toelieten. De reeds gedegradeerde reserves van Scylla kon den aan hun schamele puntentotaal van één weer niets toevoegen. Quick'32 was te sterk voor de Leidenaren In de promotie-hoofdklasse reikten de tweede teams van Avanti en Mizu beide nog naar een tweede plaats. Avanti deed dit door Oldra in eigen huis te .erslaan met 6-4, waarbij Peter de Groot een hattrick scoorde, Jan van Wetten tweemaal en Johan van Strien het zesde punt; Mizu won met dezelfde cijfers van Victory '55, waarbij Friso Reits- ma ongeslagen bleef, Thomas van Nes zich twee maal de hand liet drukken, Bill van Alphen met lege handen bleef en het dubbel het zesde punt binnen bracht. Ook het derde van Scylla won. Hierdoor eindigde het gelijk met Mizu 2 maar door een onderling slechter resultaat is de derde plaats hun deel. Dit weekend leidde Sjaak van Veen VEV driemaal om de tuin, Joost Mentink tweemaal en Johan Wessels en het dubbel éénmaal. Ook het laatste team in deze klasse, Mizu 1, kwam tot een positief resultaat. Ferdinand Thung, Chiel Kuiper (ieder tweemaal) en Jaap Polak en het dubbel hielden R en R op geringe afstand. De Treffers stelde zich veilig door The Victory met ruime cijfers te verslaan: 8-2. Sjaak van Ruiten won als vanouds al zijn partijen, zijn teamgenoten Koos van Beek en Hans van der Zwet lieten de tegenstan ders de eer redden. Na het 6-4 verlies van deze week van Docos 2 zijn alle teams van deze Leidse vereniging uit de promo tie-overgangsklasse gedegradeerd Ton l'Ami (2x), Joep Groenendijk en Theo Owel (ieder 1x) konden het niet bolwerken tegen Red Stars: 4-6. Treffers 2 kwam remise overeen met Wibats 4. Een ongesla gen Kees Vesseur kon samen met Jos van der Veer niet meer punten behalen omdat invaller Frank van der Zwet op nul bleef staan. Steeds Vooruit behaal de wederom een overwinning zodat dit team op imposante wijze kampioen is geworden Dames Door wederom te winnen blijft Scylla Tempo Team en Delta Lloyd dicht op de hielen. Deze week bewees Sandra de Kruiff weer eens haar kracht door tegen Tanaka ongenaakbaar te blijven. Nora Bakker (2x), Stephien van Gennip en het dubbel deden de rest: 7-3. Voor het reeds veilige Avanti was Delta Lloyd duidelijk te sterk. Van Brigitte Kooter kwam de enige tegenstand van formaat: zij was Marjan van Vliet en Mieke Arntz de baas. Daar bleef het echter bij. Tegen Play Fair was Lian Brouwer weer eens niet te verslaan. Te weinig steun gaven echter Marjan van Prehn (1x)en Ria van Cassel om voor Docos enig punt te vergaren (Van onze zwemmedewerker) AMSTERDAM Tijdens nationa le zwemwedstrijden in Amster dam, wedstrijden waarbij voor deelname scherpe limieten wa ren gesteld, is Zijl/LGB-zwemmer Edward Maasdijk tot een tweetal uitstekende prestaties gekomen. Zowel op de 100 meter vlinder slag als op de 200 meter vrije slag moest Maasdijk slechts aan Zeemacht-zwemmer Renald Woutering voorrang geven. Voor al de 200 meter vrije slag is een spannende aangelegenheid ge worden, na een ware nek-aan- nek race werd door Woutering de klok gestopt op 2.03.5, terwijl Maasdijk 2.03.7 achter zijn naam kreeg. Op de 100 meter vlinder slag lieten beide heren resp. 1.02.4 en 1.03.3 noteren. De 100 meter schoolslag voor meisjes onder 10 jaar, gewonnen in 1.40.5 door Simone Dupont (UZSC). leverde aan Shirley Tete- rissa van AZCUnique met 1.40.7 een tweede plaats op. Derde op deze afstand werd Anja Honsbeek van De Zijl/LGB die 1.45.3 liet noteren. De 100 meter vlinderslag voor meisjes onder 12 jaar, door Anita de Gier (Kerkdriel) afgelegd in een winnende 1.10.4, is door Annette van Tol (Zijl/LGB) ge zwommen in 1.22.6, een tijd waar mee zij slechts 0.6 sec. verwijderd blèef van de voordeelname aan de Nat. Kampioenschappen ge stelde limiet. LZ'86, was dit weekeinde organi sator van een vijfkamp met als deelnemende verenigingen: ZCR (Den Haag), DONK (Gouda), ZVS (Sassenheim) en Alkemade (Roelofarendsveen). De 100 meter schoolslag voor meisjes onder 10 jaar leverde aan Leonie van Hameren en suvia Bakker, beiden van Alkemade, een eerste plaats met 1.43.8 en een tweede met 1.50.3 op. Sandra Perfors van ZVS werd derde op deze afstand met 1.52.0. Ook de 50 meter vlinderslag voor jongens onder 10 jaar. leverde een Alke made-overwinning op. Don de Jeu was hier de snelste met 44.5, Marco Mulder (LZ'86) behaalde met 54.7 de tweede plaats terwijl Jan v.d. Sanden (DONK) met 59.3 als derde eindigde. Bij de heren leverde de 800 meter vrije slag een dubbel succes op voor de organiserende vereniging, Ronald Bink bleek met 9.53.5 de snelste terwijl Bart Hameter 10.41.7 liet noteren. Ditzelfde onderdeel voor dames leverde een dubbel succes op voor DONK, Ingrid Scholten liet hier 10.27.8 als snelste tijd noteren. De voornaamste overige uitslagen waren: 400 m. vrije slag j.o. 16, 1e Jim van Es (Alkemade) 5.21.4, 2e Han de Wit (DONK) 5.28.3, 3e Marcel van Giezen (LZ'86) 5.30.0. Idem meisjes, 1e Lieneke v.d. Heuvel (DONK) 5.04.8, 2e Ellen Hoogeboom (LZ) 5.26.8. 100 m. vrije slag heren 1e Ron Rietbroek (Alkemade) 1.01.1, 2e Rudi Muus- se (LZ'86) 1.01.5; idem dames, 1e Simone Leuverink (DONK) 1.08.9, 2e Marie J. Steenwinkel (DONK) 1.10.1, estafette 4 x 50 m. vrije slag jongens onder 12, 1e Alke made 2.28.8, 2e Donk 2.35.4; idem meisjes, 1e ZVS 2.28.6, 2e LZ'86 2.31.2. zomerseizoen gegaan. Bij de werden de meisjesploeg herenploeg eerste. De van de Spartaan tweede. Bij individuele den in Amsterdam Jan Hoving van AW goed resultaat met 12.6 met de kogel. De heren-ploeg van de bestaande uit Peter Koen Gijsbers, Ton van Theo Brussche, Ro Ton van der veld en weinig problemen om de rentie achter zich te afstand van in totaal ter werd in 9.16.4 land werd met De Spartaan met 9.35.9 jongens van De Spartaa vierde met 10.08.3 andere Holland met De dames van De nishten wel bij de Hun totaaltijd over 150 was 3.47.5. De Bataven 3.48.5 nodig, Holland 4.01.5 binnen en de AV Leiden was 4.09.0. jesploeg van de staande uit Tina Buntsm ce Hunck, Asti Oskamp Krouwel werd met 3.58. De meisjes van de den 4.13.4 als Wim van Gerven de 10 kilometer, bijnummers in 33.57. der Veer (Holland) liep afstand in 33.14.6. Bij een door AAV'36 seerde jeugdwedstrijd enkele goede resultaten genoteerd. Jeanette (AAV) sprong bij de 5.10 ver. In dezelfde liep Sandra Dorlas 600 meter in 1.42.4. soons (AW) liep de voor m B in 61.8. beek (Bataven) won 800 meter in 2.13.7. mer (AAV) kwam bij de ten jD tot 12.30 meter. I gen John Niemeijer (A\A 1.80 hoog. Ingrid (AW) kwam in speerwerpen voor 40.16. meter. nu door een prachtig midvoordoelpunt van Albert Spijker. Doelman Uittenhout moest echter voor 45 sec het water verlaten en hoewel de hierop volgen de aanval van De Meeuwen in eerste instantie werd afgeweerd, slaagde Ron Koster er in te scoren en bepaalde hiermee de eindstand op 7—7. LZ 1886 heeft met 55 gelijk gespeeld tegen het Y. Na een 30 voorsprong vocht het Y goed terug tot 33. Fried Elzinga bracht in de derde periode met een schot 43 op het scorebord. In de vierde periode kwam het Y weer langszij door een doel punt van Pieter van Helslingen. Met een man meer verraste Rudy Muusse de Amsterdamse goalie: 54 Huub Vermeulen maakte er daarna 5—5 van. De eerste drie l.eidse treffers waren van Jan van Duuren, Fried Elzinga en Ruud Muusse. De dames van De Zijl/LGB hebben de Aa niet kunnen verslaan. De confrontatie tussen de num mers één en twee van de eerste klassé eindigde in een 2—2 gelijkspel. Dit gelijke spel was overigens wel voldoende voor promotie naar de hoofdklasse In de eerste periode kwam De ZIJL/LGB met 1—0 voor door een doortikbal van Jolanda van der Maarel. De Aa maakte echter snel gelijk. 1—1. In de derde periode' bracht Gemma van Buuren de stand op 21. In de laatste periode scoorde de Aa 2—2. Het slotoffensief van de Leidse dames leverde niet meer op dan twee schoten van Jolanda van der Maarel op de lat. Acht seconden voor tijd was het Ralf Groenendijk die tot grote vreugde van de talloze toeschouwers met een hard schot de international-keeper van KZC passeerde en BZPC op gelijke voet bracht. Met het 7—7 gelijkspel heeft BZPC volgende week in Den Bosch aan één punt voldoende om te promoveren naar de eerste klasse. Na een 0—1 achterstand liep BZPC uit naar 4r—1 in de tweede periode. De derde periode was bepalend voor de uitslag. Immers toen wist KZC terug te komen tot 44. Het scoreverloop was toen verder: 5—4; 5—5. Vierde periode: 6—5; 66; 67(!); 77. Voor BZPC scoorden Maarten Schouten en Ralf Groenendijk (beiden tweemaal), Peter Wierinck. Maarten van Ettinger en Pim Bate laan, allen eenmaal. i Wk n 4mri l kampioensteam van Steeds Vooruit lachend op de foto: Kees Haasnoot. Peter Turk en Nol Sikking bleven ongeslagen Kwaak, Monique v.d. Geest, Thea v.d. Geest, Marja Volkert, Gemma van Buuren, Monica de Bolster, Jo landa v.d. Maarel, Marja Neuteboom en Liesbeth Wer- ter. Van onze waterpolomedewerker UTRECHT Door een 7—11 overwinning op Zwem lust Den Hommel heeft AZC/Unique ook de voor laatste ronde van de competitie in haar voordeel weten te beslissen. Daar ook HZC De Robben een (82) overwinning boekte op VZC-Ritmeester, zal - evenals dat vorig selzodn het geval was de finaleronde „AZC-UniqueHZC De Robben" beslis send zijn voor het landskampioenschap. AZC bouwde in de eerste spelperiode al een 50 voorsprong op door doelpunten van Frank v.d Akker (man meer) en, nadat door een ongelukkig teruggespeelde bal de stand op 0—2 gekomen was, Kees v.d. Broek (2x) en Ton Buunk. Nadat Ruud de Heij en Kees v.d. Broek (man meer) de score in de tweede periode hadden opgevoerd tot 0—7, ging Zwemlust iets terug doen en kvyam via Van Rooyen terug tot 2—7. Nog voor het eind van deze periode kwam door Frank v.d. Akker de stand op 2—8. In het derde speldeel waren het Johan Aantjes voor Zwemlust en Ton Buunk voor AZC die het aantal doelpunten opvoerden tot 311. Goed keeperswerk van Ronald Meyer in de derde periode kon niet verhinderen dat Zwemlust in deze periode de marge verkleinde tot 711. De Zijl/LGB, reeds zeker van een vijfde plaats op de ranglijst, moest het gisteravond, zonder de geblesseerde Stan van Belkum, opnemen tegen De Meeuwen, de Amsterdamse formatie die zich in ernstig degradatiegevaar bevindt Het werd 77. De Zijl nam in de eerste speeltijd door Frits Welling. Alex van Belkum en Martin Vreeburg een 0—3 voorsprong. Pas hierna konden De Meeuwen via Ron Koster iets terug doen en 1—3 scoren. In het tweede kwartje waren het Albert Spijker en Tommy Schmidt die de score opvoerden tot 24. In het derde speldeel roken de Meeuwen dat er meer in zat en kwamen via Schmidt en Hans Koster, nadat Albert Spijker voor De Zijl/LGB wist te scoren, op 5—5. In het laatste speldeel was het Frits Welling die De Zijl/LGB weer aan de leiding bracht, maar met Leo Onderwater op de kant kwamen De Meeuwen weer langszij. Nogmaals nam De Zijl/LGB de leiding. De dames van De Zijl/LGB die promotie naar de hoofdklasse tot een feit maakten. V.l.n.r.: Wilma Sas sen, trainer Rob Schouten, José Haastrecht, Karin Dijkshoorn, coach Visser, Rosemary Vonk, Silvia v.d.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 18