RCL bedwingt risicoloos spelend Quick Boys: 1-1 Boys zet ook D0T0 „Bonuspunt" voor gelukkig Noordwijk Lisser Kostbaar verli opzij Goed slot UVS-jeugd LEIDSE COURANT PAGUN Eerste klasse Tweede klasse Eerste klasse KNVB zaterdag Damesvoetbal Van onze sportredactie BARENDRECHT Tussen allerlei „voetbalvreemde" opmerkingen door vond de komend seizoen naar Heerjansdam vertrekken de Barendrecht-trainer Daan den Bleyker toch nog een juiste. Terugkij kend op vorig jaar, toen Barendrecht met grote overmacht de titel in de tweede klasse pakte, stel de Den Bleyker dat het geluk vaak met de hoger- genoteerde teams is. Ba rendrecht kende dat nau welijks te beredeneren voordeel vorig seizoen, Noordwijk, nu met Quick Boys en Ijsselmeervogels aan de leiding gekomen in de eerste klasse A, ziet zijn toppositie juist in de ze alles beslissende slot fase met bonus-punten beloond. Want, die andere opmerking van Den Bleyker („Wij hadden moeten winnen") mocht dan overdreven zijn objectief gezien had Noordwijk zaterdag bij Barend recht eigenlijk maar één punt mo- Van onze sportredactie LEIDEN Een beter ge motiveerd Ter Leede heeft een 1-0 zege geboekt bij Jodan Boys. Met goed lo pende aanvallen bestook te de formatie van Turken burg het doel van Jodan Boys. Na twintig minuten rondde Jan van Harskamp een voorzet van Kees de Zwart doeltreffend af. Benno Kooy kreeg nog voldoende kansen om Jo dan Boys definitief op achterstand te zetten. De Sassenheimse aanvaller toonde te weinig lef door in goede posities niet te schieten. In het laatste kwartier ging de Goudse ploeg enigszins druk uit oefenen. Ter Leede hield evenwel de nul vast. (Van onze sportredactie) KATWIJK Toch gejuich van de Quick Boys-aan hang na afloop van de bij vlagen interessante „der by" tussen Quick Boys en RCL die de Katwijkers met een teleurstellend gelijk spel afsloten. De reactie gold niet de eigen team prestatie, maar de door. de geluidsinstallatie ver sterkte uitslag Ijsselmeer vogels—RVVH die in een 0—1-nederlaag voor de koploper was geëindigd. De bittere pil die RCL had toegediend werd er wat smakelijker door. Maar de klap was toch hard aange komen. Vooral de tweede helft moet trainer Lagen- dik heel pijnlijk hebben gekeken. Zijn formatie werd toen voortdurend af getroefd door de verras sende viermans voorhoe de waarop collega Hugue- nin hem tracteerde. Met het behaalde punt blijft Quick Boys in de race, maar wat de Katwijkse ti- telpretendent zaterdag middag liet zien, was niet overtuigend. En het begon zo mooi. Na twaalf minuten spelen was de felbegeer de openingsgoal een feit. Nico Kuyt haalde van grote afstand uit en de volkomen verraste Bram Brandt zag als een standbeeld toe hoe de bal naast hem het net bereikte. Quick Boys schrok zichtbaar van de zo lang niet voorgekomen snelle voorsprong. Alleen de gevaarlijke Cees van Rooyen die de aandacht van de tot voorstopper gebombadeerde Cees Ruis even voelde verslap pen, rook zijn kans. Tweemaal manoeuvreerde hij zich in kansrij ke positie. Eerst soleerde hij op links door de RCL defensie maar werd gestuit door de goed uitge lopen doelman Brandt Even daarna moest laatste man Koos Haneveld corrigerend optreden nadat Ruis knap was uitgespeeld. Het voorzichtig begonnen RCL begon zich meer en meer op de vijandelijke helft te bewegen en vooral spelmaker Leo Holl kreeg de kans om zijn ploeg de gelijk maker te bezorgen. Na doorgaan van Dick Witteman op links kreeg Holl de bal goed aangespeeld maar zijn venijnige inzet werd stijlvol gestopt door doelman Guyt. Na de hervatting had RCL alle schroom van zich afgegooid en dicteerde de strijd volledig. De met Haneveld uitgebreide aanval stelde de Quick Boys-verdediging voor de grootste problemen (La gendijk met respect: „De organi satie was zoek en RCL profiteer de daar uitstekend van"). Pas in de slotfase kon Holl de opening vinden. Hij brak op rechts door en zijn vreemd draaiende schot was te veel voor doelman Güyt 1—1. RCL bleef aandringen en was vlak voor tijd het dichtst bij de vol gens coach Huguenin verdiende zege („Quick Boys nam voor een kampioensploeg te weinig risico en was alleen met lange trappen uit de verdediging gevaarlijk"). Doelman Guyt hield het ene punt in Katwi|k door kopballen van Wally van Haver en de voor de uitgebluste Wilbert Witteman in gevallen van Gemeren koelbloe dig te verwerken. Quick Boys-spits Cees van Rooyen mist hier de kans op 20. Tot grote opluchting van RCL-verde Braat zal Van Rooyen de bal aan doelman Brandt verspelen. Van onze sportredactie IJMUIDEN - Heeft Rijns- burgse Boys bij IJmuiden zijn titelkansen ver speeld? Op deze vraag kan uiteraard pas over en kele weken een antwoord worden gegeven, maar het voor de Rijnsburgers zo zure feit blijft, dat in IJmuiden een onnodige nederlaag (10) werd ge leden. Trainer Atte Bouma accepteerde het punten verlies nogal gelaten („Je moet zoiets in dit stadium incasseren. IJmuiden was vandaag overgemoti- veerd.") en zag meer on heil in het dreigende aan tal schorsingen dat RBB boven het hoofd hangt. Na Piet Haasnoot (zes wedstrijden) kunnen ook Wil Groenendijk en Gert Ouwersloot (waarschuwin gen vorige week) een ge dwongen rust verwachten. En zaterdag voegde zich Henk van der Zwan bij hen. Hij kreeg van arbiter Koolman een boeking we- zijn gebracht. „We hebben kansen genoeg ge had", wist ook Atte Bouma. „Maar het zat vandaag niet mee" Zo ging inderdaad een draaiend schot van Gé Perfors maar juist naast en rolde een voorzet van Henk van der Zwan tussen paal en keeper over de doellijn. Na rust ging een schot van Hennie de Klerk naast, werd een kopbal van Cor Vreugdenhil door de uit blinkende Haasnoot onder de lat vandaan getikt en richtte Jac den Heyer met het hoofd verkeerd na een vrije trap van Wil Groenen dijk. In diezelfde laatste minuut schoot Gé Perfors nog met een droge knal raak uit een corner, maar arbiter Koolman had al af gefloten. Zo werd die ene treffer in LEIDEN In de regionale da- mesklasse zondag heeft Alkma- nia de twee punten voorsprong op KFC verspeeld door met 2—0 van Groeneweg te verliezen. Hierdoor lopen de kampioens kansen ernstig gevaar op de tocht komen te staan. In de afde ling zondag van de dames won DOCOS gedecideerd met 4-0 van Sc Lisse. Iduna liet tegen SJZ een belangrijk punt liggen. Het werd 11 nadat Karin Koe- leman een voorzet door een be vallig SJZ-been in eigen doel zag gewerkt Yvonne Laak trok de stand weer in evenwicht. Randstad Sport La- dies profiteerde van deze halve misstap van Iduna door zelf met 40 van Alkmania 2 te winnen. Doelpuntenmaaksters: Henny Steensma (2x), Jolanda Overbeek en Marjan Konings. Sc Lisse kwam tegen SJZ 2 niet voor on overkomelijke moeilijkheden te staan. Het werd 7—0 door goals van Ria Grimbergen (5x), José Kortekaas (lx) en Marjan van der Zwet. Keepster Marjet Lemmers van Sc Lisse was de enige Lisse se speel ster die het niet zo naar haar zin had. Zij heeft namelijk geen enke le bal te verwerken gehad. Iduna merkte dat Kickers'69 de betere ploeg was. Het werd 0—2 door goals van Annetta van Beerscho ten en Emmy van Velzen. UDO was geen partij voor SJC, het werd 0—4. In de afdeling zater dag speelde Lugdunum de laatste wedstrijd uit tegen 's-Gravènzan- de. Door drie doelpunten van Marja Verhoeven behaalde Lug dunum een 3—0 overwinning en een vijfde plaats op de ranglijst. In de tweede klasse zegevierde Zevenhoven in een lauwe wed strijd over Ter Leede door een doelpunt van Marie van Peet. Fortuinlijke 2-3 overwinning bij Barendrecht gen overhouden aan het duel dat nu met 23 werd gewonnen Zelfs was de mogelijkheid in de tweede periode van dit treffen ruim aanwezig dat Noordwijk met lege handen de thuisreis zou moeten aanvaarden. Weliswaar was de in de 52ste minuut door Henk van Kempen (na foutjes van Sjoerd Boot en Jaap van Keste- ren) op het bord gebrachte 2—1 vier minuten later al genivelleerd door een wonderschone, maar wel wat gelukkige treffer van Sjoerd Boot het was toch Ba rendrecht dat. aesteund door een forse bries in de rug duidelijk de gevaarlijkste ploeg kon worden genoemd. Geluk hield Noordwijk evenwel in die fase op de been. Bas Hokke had na een knappe solo geen kracht meer over voor een doeltreffend schot, Cees van der Meer raakte slechts het zijnet na een foute terugspeelbal van Gerard Tio en weer Van der Meer vond Noordwijk-doelman Ab van der Niet puur toevallig op zijn weg bij een inzet van dichtbij. Geluk ook bracht Noordwijk, in de 89ste minuut, voorbij Barend recht. Wim van der Heuvel ver speelde de bal knullig aan Kees Karstens, doelman Fred Elenbaas kreeg het leer na een kopbal van invaller John van Dijk niet onder controle en langs de grabbelende Elenbaas vond Van Kesteren de sportieve revanche én de winnen de goal: 2—3. De eerste helft daarentegen, had Noordwijk wat onfortuinlijk afge werkt Hoewel het aanwezige veldoverwicht niet resulteerde in veel doelrijpe mogelijkheden, „verdiende" Noordwijk de in de 29ste minuut door Hokke gereali seerde 10 achterstand niet De veel scorende Sjoerd Boot was dan ook in die eerste helft ter plekke om voorbereidend werk van uitblinkende, later gewissel de Bogers koppend af te maken: 1—1. Na een moeilijke start trok Kat wijk tegen Marken toch aan het langste eind: 2-4. Het was vooral aan doelman Kees Koelewijn te danken dat Katwijk in de ope ningsfase niet volledig werd over rompeld. Na vijf minuten opende Marken de score. De formatie van Van de Zeeuw bleef onder een ,zware druk. Na een snelle uitval scoorde Piet Beelen de gelijkma ker. Hierdoor ontstond er weer enige rust in de Katwijkse gelede ren. Door een eigen doelpunt na men de Oranjezwarten zelfs de leiding. Nadat de rust met 2-2 was ingegaan bleek Katwijk in de tweede rondgang duidelijk ster ker. Doelpunten van Freek Rienks en Wim Guyt II brachten Katwijk de zege. Lisser Boys is met Voorne nog steeds in de strijd gewikkeld om de tweede plaats, die recht geeft op promotie. Zaterdag deed de formatie van Nanai opnieuw een stap in die richting van de tweede klasse. Met verre van imponerend spel werd DOTO met 3-0 opzi' gezet. De voor Piet Boot ingeval len John Wassenaar stond aan de basis van de eerste twee doelpun ten. Na een snelle combinatie met Ed Langereis scoorde Wassenaar: 1-0. Even later stelde Wassenaar Jan van Slooten in de gelegen heid om 2-0 te laten aantekenen. In de tweede periode lieten zowel Lisser Boys als DOTO het volledig afweten. De 3-0 eindstand werd bereikt doordat Johan van Aalst een scherpe voorzet van Jan van Slooten in eigen doel schoof. Koudekerk heeft lange tijd uit zicht gehad op een goed resultaat tegen Voorne. Vlak voor tijd aina Koudekerk echter met 2-1 ten onder De thuisclub kwam op 1-0 doordat er geknoeid werd in de defensie. Op slag van rust bracht Fred Wagenaar Koudekerk met een kopbal langszij. Ondanks een overwicht van Voorne waren ook in de tweede rondgang de beste kansen voor Koudekerk. Een inzet van Janus Zweeris werd van de lijn gehaald. Uit de daarop vol gende tegenaanval scoorde yoor- ne de winnende treffer. ARC heeft een eenvoudige 3-1 overwinning geboekt op DUNO. De Alphenaren kwamen door Dik Van onze sportredactie LEIDEN De jeugd van UVS is het seizoen goed geëindigd. In de Kikkerpolder werd VUC met 2—1 geklopt. Vooral in de eerste helft acteerden de blauwwitten erg knap. Na een half uur resulteerde dat in een doelpunt. Een combi natie tussen Paul en Marcel v.d. Blom werd door de laatste keurig afgerond. In dezelfde minuut werd het 2—0 door Paul Blom. Terwijl UVS nog stond na te genieten van het mooie doel punt lag de bal al in het net van de Leidenaren: 2—1. Na rust had UVS weinig moeite om de voor sprong te consolideren. Katwijk heeft zich weer verzekerd van het spelen in de hoogste afdeling van de regionalen. Oppo nent Excelsior werd met 2—1 ver slagen. In de tweede rondgang was het twee keer Rik Talan die voorbereidend werk van Jaap van Duin in treffers omzette. Het wan hoopsoffensief van Excelsior le verde de Rotterdammers slechts één doelpunt op: 2—1. Alphia vierde het kampioenschap van de eerste klasse Leiden zaterdag. Ter gelegenheid hiervan gaf de Damesvoetbal Commissie van Alphia een receptie in het clubhuis. Tijdens het officiële gedeelte van deze geanimeerde bijeenkomst werd het woord gevoerd door 0.3. voorzitter van de LVB Ad Dusée, Alphia voorzitter Kleisma en de Stichter van Alphia's damesvoetbalafdeling dhr. T. Klos. (Van onze n LEIDEN Leo Holl stopt «(10^ eind van dit len. Waarschijnlijk zal RCL-speiverdeier en voor UVS uitkomend, seizoen als trainer zi|n bij ging GWS. gens te ruw inlopen op doelman Haasnoot. De Rijnsburgse Boys-spits uitte op die manier waarschijnlijk zijn ongenoegen over het aantal kan sen dat hij had laten liggen om zijn ploeg naast IJmuiden te bren gen. Zowel vlak voor rust als diep in de tweede helft verscheen Van der Zwan alleen voor keeper Haasnoot. De eerste maal mocht hij in buitenspelpositie, doorgaan na een hoge pass van de ijverige Gert Ouwersloot. Zijn lob misluk te falikant en de bal ging voor langs. Na rust tilde hij de bal over het Umuidense doel na weer door Ouwersloot in de ideale positie te Lagerweij en Jan van Soest al snel op 2-0. DUNO-spits Bruning verkleinde de achterstand voor rust nog wel.- Via een strafschop van Wim de Jong behield ARC de marge van twee doelpunten. SIZO kwam wederom tot een rui me zege (4-1). EVC bleek een te zwakke tegenstander voor de Hil- legommers. Voor rust scoorden Jan Keyzers en Willem Broddel. In de tweede helft voegden Eltjo Fijn en Hennie Camphorst daar nog twee treffers aan toe. Een sterker Randstad Sport is tegen TSR niet verder gekomen dan een doelpuntloos gelijkspel Twee minuten voor tijd leek dan toch nog de winnende treffer te worden geproduceerd. Nadat een kopbal van Ben Luyks tegen de paal was beland werd de terug springende bal door Henk van Klaveren in het doel gewerkt. Het doelpunt werd echter om onver klaarbare redenen afgekeurd. Een goal waar Randstad gezien het vertoonde spel recht op had Zevenhoven heeft door de 3-1 overwinning op Rohda weer een beter uitzicht op het behoud van de vierde klasse. Hans Balvert zorgde voor de 1-0 ruststand. Ge- Holl: „Er zijn inderdaad 4'~*1 met GWS, maar zeker is maal nog niet. Pas als schreven sta voor de dispensatie heb gekregen KNVB, kan ik bij GWS als beginnen". de tiende minuut een heel dure, feit dat het een fraaie was. Een stand tussen Gé en Nico Zwaan een fraaie Teun Postma zond Meinders de ruimte diens voorzet werd uitblinkende Joop Herinx Doelman Constant was voor de eerste bij slagen, tegendoelpunt is, tijd leren. rard Bos en Koos in de tweede rondgang te vinden. Sleutels is er niet in het reeds gepromoveerde een punt afhandig te Aanvankelijk zag het er Leidse ploeg uit toén Jan v op 1-0 moest De Sleutels zien hoe SVPTT fouten defensie afstrafte. Hazerswoudse Boys heeft de tweede plaats cum op 0-0 gehouden, zonder Rob de Roo ren technisch wat door de veel grotere werd dit gemis In de eerste inzet van Koos Cok van gehaald. SVOW en DSVP kwamen puntendeling: 1-1. In een kopgaande strijd scoorde Oostrom voor de formatie de Wetering.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 16