'Leegstand Boogmij-woningen een groot sociaal kwaad' 'Burger meer bij bestuur betrekken' Nieuw treinstel op Schiphollijn ADVISEUR BEWONERS J.REUGEBRINK: ZOETERWOUDE VOERT ACTIE VOOR ITALIAANS WEESHU] 0 Bezwaren PvdA en PPR tegen 'Sehutterswei' KIEZEN OPM ELI ZEILWEDSTRIJDEN OP DE BRAASSEM VERKEERSONDERZOEK IN VOLLE GANG Groot deel gasnet Voorschoten dringend aan vervanging toe Tarieven van veerpc jj De Kaag schrikken automobilisten niet REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 14 APRIL 1978 PAGI LEIDERDORP „De drie woningen die leeg staan zijn rijp om gekraakt te worden". Dit zegt de heer H. P. Huybens, bestuurslid van de huurdersvereniging „Let op uw huis", over de speculatieve verkoopplannen van Boogmij in opdracht van de eigenaar „Huis en Haard" uit Hilversum van de 65 premie-huurwoningen aan de Splinterlaan, Heemraadlaan, Kleigaar- de.Ovengaarde, Steengaarde en Dijkgraven- laan. Een mening die volledig wordt onder schreven door de adviseur van de vereniging het CD A-raadslid mr. J. Reugebrink. „Het is een groot sociaal kwaad dat deze huizen leeg staan alleen maar omdat de belegger ze met winst wil verkopen. Naar dit soort huizen met een huur van 220,- 230,- is een zeer grote vraag. Het is uitermate bedenkelijk, dat ze nu aan de woningmarkt worden onttrokken. Dat past niet bij het huidige woningbouwbeleid", aldus de heer Reugebrink. De bewoners hebben zich na een publikatie in onze krant van 26 januari ijlings georganiseerd in een vereniging, teneinde zich tegenover Boog mij zo sterk mogelijk te maken. Dezer dagen heeft het bestuur een gesprek gehad met de heer Snijders van Boogmij over de voorwaarden voor verkoop van de woningen aan de bewo ners. De door Boogmij voorgestelde verkoop prijzen van 125.000,-, 130.000,- en 135.000,- naar gelang de ligging, zijn door het bestuur namens de bewoners als irreëel en onaanvaard baar van de hand gewezen. De druk die er op de bewoners werd gelegd door de bepaling dat deze prijzen met ingang van 1 juli 1978 ieder kwartaal met 2.000,- zullen worden verhoogd, werd de heer Snijders ook niet in dank afgeno men. Volgens de heer Huybens willen en kunnen de bewoners niet verder gaan dan een bedrag van rond de ton. De heer Reugebrink noemt het merkwaardig, dat de heer Snijders als makelaar over geen enkele onderhandelingsmarge bleek te beschikken, waardoor er in feite over de verkoopprijzen niet te onderhandelen viel. Het bestuur heeft desondanks een succesje in de wacht weten te slepen, door de toezegging van de heer Snijders, dat de woningen binnen drie jaar niet verkocht zullen worden aan men sen die er zelf in willen trekken. Dit zal de bewoners schriftelijk door Boogmij worden ge garandeerd. Het bestuur verwacht dat daardoor de onrust onder de bewoners grotendeels zal worden weggenomen. Met een tijdrovende ge rechtelijke uitzettingsprocedure op de achter grond is daarmede een zekerheid op het huidige woongenot van vijf en zes jaar ontstaan. ZOETERWOUDE Heel Zoeterwoude zal op zaterd april uitlopen voor de jaarlijkse stroopwafelactie ten van A Casa Materna, het Napolitaanse weeshuis, waar in het dorp sinds jaren voor warm ioopt. De traditionele actie gaat za terdag al vroeg van start. Het sein wordt gegeven door gramma georganiseerd een vliegtuig, dat laag over als hoogtepunt om hall Zoeterwoude zal scheren en - - op twee plaatsen in het dorp stroopwafels aan parachutes uit zal gooien. De plaatsen waar gesmuld kan worden zijn het Loetheveld en Het industrieterrein. De gelukki ge vinders kunnen dan ge lijk een voorproefje nemen van de wafels waarmee langs de deuren gegaan zal worden. Want onmiddellijk de prijswinnaars bel na het vliegtuig zal men be- worden gemaakt. De e< ginnen met de verkoop, van- uit vijf verschillende punten in het dorp. een ballonnenwedstriji scholen in Zoet doen hieraan mee. meester Detmers geel startsein, waarop zo'n ballonnen met naamkaa tegelijk de lucht ingaan wedstrijd eindigt op 30 n nau strijd. letervv ee. B 1 geeft TFJ o In de week van 3 juli zi d twee prijswinnaars mi dan een rondvlucht lx Zoeterwoude maken. KATWIJK De besturen van PvdA en PPR hebben een be zwaarschrift ingediend tegen het ontwerp-bestemmingsplan 'Schutterswei'. PvdA—sekretaris Boelhouwer hierover: „Het ligt absoluut niet in onze bedoeling om extra vertraging te veroorzaken bij de uitvoering van dit plan. We willen alleen dat de door ons naar voren gebrachte punten bespreekbaar worden voor de gemeenteraad." De bezwaren van de progres sieve partijen richten zich vooral tegen het feit dat er geen huurwoningen zijn opge nomen in het plan en dat er uitsluitend eengezinswoningen worden gebouwd. Men acht een onderzoek naar de moge lijkheden om andere woningty pen te bouwen noodzakelijk. Over de verkaveling zegt het bezwaarschrift: „Door de opzet van de verkaveling zijn te smalle (5 m) straten of woonerf gedeelten ontstaan, waaraan slechts brede ondiepe wonin gen gebouwd kunnen worden. We hebben bezwaar tegen wo ningen waarbij de afstand van achterzijde tot achterzijde 5 meter bedraagt. We hebben te vens bezwaar tegen het feit, dat de keuze van het type wo ning (breed-ondiep-lage goot- hoogte) zo nauw aan de inde ling van de smalle woonerfge deelten gebonden is, dat on danks de wijzigingsbevoegd heid van B en W in de praktijk wijziging aan woonwensen van de toekomstige bewoners niet mogelijk is." Splienmist kans met 'Stad in groei' LEIDEN De Schouwburg leek gisteravond op een prach tige koektrommel zonder koek jes. Nog geen twintig betalen de bezoekers bevolkten het midden-gedeelte en probeer den de jonge theatergroep Splien uit Zoetermeer tever geefs publieke belangstelling te suggereren. Na enige nogal poëtisch getinte programma's was Splien deze keer dichter bij huis gebleven. 'Stad in groei' leek mogelijkhe den te bieden iets van het leven en de problemen van een slaapstad te laten zien. Splien verkeert in de gelukkige om standigheid in zo'n stad te wer ken, had vlak om zich heen onderzoek kunnen doen en had iets voor en over de bevolking kunnen maken die de groep subsidie geeft. In plaats daarvan heeft Splien een zeer wazig stuk vervaar digt, waarin uiteindelijk op geen enkele wijze iets over het fenomeen 'slaapstad' duidelijk wordt. Het bewegingstheater van artistiek leider en regis seur (hoewel voor deze produc tie Eddy Habbema de verant woordelijkheid had) Cor Stede link bleek ongeschikt of te krachteloos geworden om boeiend, treffend of onderhou dend vreugde en leed van flat bewoners in beeld te brengen. Duidelijk bleek dat de ingewik kelde gelaagdheid van het col- lage-achtige stuk niet goed uit de verf kwam en ook niet zo functioneel was. De spelers wa ren niet in staat werkelijk te suggereren op bepaalde mo menten niet te acteren, maar voor zichzelf te spreken. Toch zou het jammer zijn als Splien weer uit Zoetermeer verdween. Het is op zich een goed ding dat zo'n levenloze stad enige hartstocht toege voerd krijgt door middel van theater. Laat dat theater dan ook hartstochtelijk zijn! PAUL VAN DER PLANK VVD-RAADSLID HORSTMAN: SASSENHEIM "Ik zit in de commissie voor ruimtelijke or dening en in de commissie voor verkeer. Ik heb het tot nu toe nog niet meegemaakt dat mensen werden gehoord over zaken waar ze zelf belang bij hebben. Dat moet veranderen; de mensen moeten meer bij het bestuur betrokken wor den". Dat zei het raadslid Horstman gisteren tijdens een bijeenkomst in Het Oude Ko- ninginnehuijs van de Sassen- heimse VVD. Volgens hem moet de burger ook beter geïn formeerd worden over de pro cedure bij het vaststellen van bestemmingsplannen. Horst man zei voorts dat het door de VVD gelanceerde plan om de publieke tribune een kwartier spreekrecht te geven tijdens raadsvergaderingen in het se niorenconvent was behandeld en dat werd besloten dat de publieke tribune aan het eind van een raadsvergadering spreekrecht krijgt. Over de bouw van het overdek te zwembad, zei het WD-raad- slid dat vaak ten onrechte is gesteld dat de WD tegen dit zwembad zou zijn. Hij vond echter wel dat de mogelijkhe den van zo'n bad goed afgewo gen moeten worden en ook haalde hij een uitspraak van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten aan die het bouwen van een zwembad in Sassen- heim ten zeerste ontraadt. „En sinds die uitspraak is het bol- lenbad in Noordwijkerhout er nog eens bijgekomen, waar door het bezoekersaantal van het bad in Lisse sterk terugge lopen", zei Horstman. Over het woningbouwbeleid zei hij dat er in Sassenheim een zeer grote belangstelling be staat voor de premie-koopwo ningen. Hij vond dat iedere huurder de gelegenheid moet hebben om een dergelijk huis te kopen. Volgens Horstman komen de huurders met een hoge huur op het ogenblik niet aan de beurt voor een premie koopwoning. Een zo spoedig mogelijke verwezenlijking van de bibliotheek in Sassenheim, zij het in een sobere uitvoering en uitbreiding van de sportac commodatie waren twee ande re belangrijke punten die hij noemde. Een beeld uit een zeilrace in de Simounklasse ROELOFARENDSVEEN/OU- DE WETERING Dit week einde worden in de Simoun 485-kIasse zeilwedstrijden ge houden op de Braassem. Deze wedstrijden worden georgani seerd door de watersportver eniging De Braassem in sa menwerking met de Simoun klasse organisatie. Verwacht wordt dat enkele tientallen bo ten uit heel Nederland naar de Braassem zullen komen om voor een goede klassering te strijden. De simoun 4.85 is een in Fran krijk ontworpen klasse. Behal ve in Frankrijk en Nederland wordt ook in Zwitserland, Bel gië en Duitsland enthousiast gewerkt om de klasse „groot" te maken, In Nederland lijkt het aardig te lukken, gezien het deelnemersaantal tijdens het Nederlands kampioenschap. Toen kwamen 48 wedstrijdzei lers aan de start. Deze wed strijden werden op het IJssel- meer bij Enkhuizen gehouden. De Simoun is 4.85 meter lang en 1.77 meter breed. De boot is 125 kilogram en dus goed op een trailer te vervoeren. Het is een tweemans-zwaardboot met een zeiloppervlak van 14,9 vier kante meter. Door de ruim be meten spinaker is het zeilen met de Simoun volgens insi ders erg spectaculair en is een wedstrijd ook voor de van de kant kijkende toeschouwers een fraai schouwspel. Een lo kale vedette in de Simounklas se is de Roelofarendsvener Frans Koek uit de Elzenstraat. Zwaar letsel rijden door rood licht y rt DEN HAAG/KATWIJK officier van justitie Haagse rechtbank eist de een 61-jarige inwoner v in h wijk acht weken geva ;i straf en twee jaar inti van het rijbewijs wegi oorzaken van zwaar li lijk letsel door schuld. De verdachte reed met to door rood licht op punt Hoornselaan-Tal in Katwijk. Net op dat i staken enkele kinderei CM De jongen Van Zwet we gereden en raakte wond. „Hier is sprak ve schuld," aldus de i_ De rechtbank wijst 2!fië| vonnis. Oud-internat nals tegen pt ALPHEN AAN DEN 1 Het voetbalelftal van VA (Politie-Sport Ver Alphen aan den Rijn) vanavond een wedstrij een elftal van oud-inti nals. De wedstrijd die c uur begint op het ARC in het sportpark De staat onder leiding va scheidsrechter Ben brouwer. Voor de wedstrijd is ei 19 uur een demonstrat politiehonden. De toegangsprijzen zij voor een tribuneplaats ei voor een staanplaats. D< opbrengst komt ten goei de Stichting RESA, de vereniging voor de gehai ten. De Nederlandse Spoorwegen gaat binnen kort op het Schiphollijntraject tussen Am sterdam en Schiphol een nieuw treinstel inzetten. Het treinstel bestaat uit drie wa gons en kan een snelheid bereiken van 160 kilometer per uur. Op de bestaande trajec ten mag maar 120 km. per uur gereden worden, de Schiphollijn is het eerste tra ject dat geschikt is voor hogere snelheden. De nieuwe trein heeft een wat hogere neus. Onder de plaats van de machinist bevindt zich een doorgaan naar een eventueel vol gend treinstel. Een belangrijk voordeel hie raan verbonden is de mogelijkheid om op een trein, maar één conducteur in te zet ten. De hele. trein kan van koffie en brood jes worden voorzien, doordat een restaura teur met een wagentje helemaal tot achter in de trein kan doorlopen. Bovendien kun nen reizigers zich binnendoor naar een afsplitsend treinstel begeven. Op het mo ment wordt in Eindhoven en Zwollé' geex- perimenteerd met het nieuwe model. OEGSTGEEST Het ver- keersonderzoek dat te Oegst- geest in opdracht van de ge meente wordt uitgevoerd is in volle gang. Overal worden tellingen, me tingen en snelheidscontroles uitgevoerd en het resultaat van het onderzoek zal worden sa mengevat in een ontwerpver- keersplan. Dit zal in "boek vorm" in beperkte oplage te Oegstgeest worden verspreid. Een en ander kwam gister avond ter sprake tijdens de vergadering van de commissie van verkeer en vervoer. Intussen hebben de bewoners van Oegstgeest kunnen reage ren op de verkeerssituatie in de gemeente door het opsturen van een formulier met op- en aanmerkingen. De commissie verklaarde zich akkoord met het voornemen de Haarlemmertrekvaart tussen Postbrug en Warmonder Tol vanaf 1 mei tijdens de spitsu ren voor het autoverkeer af te sluiten. Voorafgaande aan de bijeen komst kregen de bewoners van de Grunerie gelegenheid een aantal wensen ter tafel te bren gen. De volkstuinen die achter de Grunerie liggen zouden wor den heringedeeld en de huur overeenkomst kon niet ver lengd worden. Nu bleek de her indeling voorlopig uitgesteld te zijn en kunnen de tuinders er nog een jaar blijven. Tijdens de rondvraag werd ge pleit voor snelheidscontroles op de Kennedylaan. Men vreest dat deze laan tijdens de spitsu ren drukker zal worden door de afsluiting van de Trekvaart. VOORSCHOTEN De raads commissie voor de financiën en de bedrijven liet zich tij dens de vergadering uitvoerig voorlichten over de stand van het gasnet in Voorschoten. De chef van de technische dienst Van Buuren meent dat vervan ging van enige zgn. p.v.c.-bui- zen dringend noodzakelijk is. Deze buizen zijn ongeveer ze ven jaar geleden gelegd als vervanging van de gietijzeren buizen. Thans blijkt dat p.v.c.- buizen niet bestand zijn tegen een hoge druk en de kans op lekkages groter is dan bij sta len buizen. Vervanging van een gedeelte van de p.v.c.-bui- zen moet direkt gebeuren in verband met enige nieuwe aansluitingen o.a. van tuin bouwbedrijven aan het eind van het gasnet, waardoor de druk vergroot moet worden. -Het gasnet van Voorschoten heeft een lengte van 16 km en hiervan is bijna 8 km gelegd met p.v.c.-buis. Voorlopig wor den enige stukken in het gasnet vervangen tot een totaal be drag van 166.000,-. De stuk ken gasnet liggen in de Oranje boomstraat/Kon. Marinelaan en in de Voorschoterweg/Hof- weg. Getracht zal worden bij de vervanging van het gasnet in die straten tevens de kabel voor de centrale antenne in de grond te brengen. De commis sie kon akkoord gaan met het bedrag. Langdurig sprak de commissie over de gemeentelijke reserves, totaal groot 15,5 miljoen en de besteding daarvan. Wethou der Oosterbaan gaf de verzeke ring dat na de aantasting van de reserves voor o.a. het zwem bad er ook nog uit de reserves geput kan worden voor de rea lisering van het nieuwe volk stuinencomplex. Het huidige volkstuinencomplex moet wij ken voor de uitbreiding van het sportveldencomplex in Ade- geest. De commissie stelde zonder discussie 10.000,- beschik baar ten behoeve van het be volkingsonderzoek naar baar moederhalskanker. Dit jaar ko men volgens een schema 1152 vrouwen daarvoor in aanmer king. Ze zijn geboren in 1943, 1940, 1937, 1934, 1931, 1928, 1925 en 1924. Op advies van de funktionele commissie voor de volksgezondheid wordt 1 - derzoek uitgebreid vrouwen in de leeftijds t van 25 tot 35 jaar. Gei wordt dan op een totaa 1662 vrouwen. Ervaring» leren dat ongeveer de hel het aantal opgeroepenei het onderzoek deelneemt Tuinmeubelen kie; nenle show Da s nu al van de gemeten U vindt er alle beken» ikt ken Maar ook het komplete toe! raa ren. Zoals Iraaie kussens, parast tuintafelkleden Eigenlijk alles**1"* tuinkomfort U bent van harte *r vei Tuinbouw on Hobby-artik«k esc JAN v.d. MEER B.V om Koordeinde 45 Tel. 017lWfieu Roetofarendsveen ROELOFARENDSVEEN/DE KAAG - De automobilisten, die Kaageiland willen bezoe ken hebben zich de afgelopen maanden niet laten afschrik ken door de 1 januari van dit jaar fors verhoogde tarieven van de veerpont naar Kaagei land. De afdeling financiën van de gemeente Alkemade heeft drie maanden na de in voering van een nieuw kaart systeem op de pont de zaken op een rijtje gezet en daaruit blijkt, dat er nauwelijks min der auto's sinds die tijd zijn overgezet dan in de vergelijk bare periode van vorig jaar. Na de jaarwisseling werd op de veerpont naar het rustieke Kaageiland een nieuw tarief- stelsel ingevoerd. Het kwam er op neer, dat voetgangers en fietsers voortaan gratis werden overgezet. Om' het verlies aan inkomsten te compenseren werden de tarieven voor de automobilisten flink verhoogd. Het systeem biedt belangrijke voordelen, waaronder een snel lere overtocht, omdat met min- der mensen behoeft te worden afgerekend. De gemeente Alkemade zou evenwel een flink verlies lijden als de automobilisten hun voer tuig voortaan in Buitenkaag zouden laten staan en te voet naar het eiland overstaken. Tot dus ver is echter niet naar voren gekomen, dat de automo bilisten hun voertuig laten staan en het gemeentebestuur is daar' uiteraard erg tevreden over. Een woordvoerder van de ge meente deelde evenwel mee, dat men toch voorzichtig moet ln{ an zijn met de eindconclusie de rest van het jaar. I ;on winter zullen automobii Qu namelijk sneller geneigd om „toch maar" met de over te steken, terwijl niel te voorspellen hoe het en in de zomer zal zijn. Vern wordt evenwel, dat ook d (e] fect gezien de grillige weel fe standigheden in ons law eindresultaat niet al te o: jje stig zal beïnvloeden. Genk Alkemade moet ook als d gei komsten niet tegenvallen altijd 180 duizend gulden o exploitatie van de veerpon^ leggen.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4