mededelingen gemeentebestuur leiden 17 tim 21 april 78 er wordt hard gewerkt aan stadskahei leiden ALLROUND TIMMERLIEDEN p Plantsoenarbeid* DCftCO BOEKHOUDEI jonge monteur! CHAUFFEU G. M. MEUBELEN GIJZENIJ ZOOI VRIJDAG 14 APRIL 1976 LEIDSE COURANT PAGIW Commissie vergaderingen. De Gemeenteraad vergadert op maandag 17 april a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Voorstel om Burgemeester en Wethouders te machtigen een aantal kredieten bij Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland in te zenden Een schrijven van Burgemeester en Wethou ders naar aanleiding van de tijdens de behande ling van de gemeentebegroting 1978 ingediende motie 31. over de termijn van afhandeling van bouwaanvragen. Gelden voor de aankoop, verbouwing en in richting van de Kon. Julianaschool te Oegstgeest, ten behoeve van de opleiding van leerling-verple- genden van het psychiatrisch ziekenhuis „Ende geest" c.a. Voorstel om het bmnenstadsgebied Pancras- Oost aan te wijzen tot stadsvernieuwingsgebied en om in te stemmen met de in de nota „Verbete ringsplan Pancras-Oost" geformuleerde doelstel lingen voor de ontwikkeling van dit binnenstads- Gelden ten behoeve van de aanvullende in richting van de kleuterschool en de" school voor gewoon lager onderwijs aan de P.C. Hooftlaan. Gelden ten behoeve van het geschikt maken van het gemeentelijke schoolgebouw César Franckstraat 7 als definitieve huisvesting van de p.c. kleuterschool Hummeloord. Gelden ten behoeve van het aanbrengen van een inbraakbeveiligingsinstallatie en het aan schaffen van schoonmaakapparatuur voor de school voor buitengewoon lager onderwijs aan de Robijnstraat 1, uitgaande van het bestuur van de Prot.-Chr. Vereniging voor onderwijs aan slecht horende en spraakgebrekkige kinderen. Verlenen van voorschotten voor het jaar 1978 op de vergoeding als bedoeld in artikel 193 van het Besluit buitengewoon onderwijs 1967. Uitnemen uit het grondbedrijf van grond voor de noodlokalen aan de Opaalstraat en inbrenging van de grond in erfpachtsbedrijf. Gelden voor herstelwerkzaamheden aan de Carolahoeve aan de Roomburgerweg 27 en voor hel aanbrengen van een scheidingsmuur tussen het te verkopen en te verhuren gedeelte van de boerderij. Wijziging van de gemeentebegroting en de be grotingen van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1977. Garantieregeling als bedoeld in de „Beschik king deelneming van het Rijk in garanties van de gemeente voor bestaande woningen" van de Mi nister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning Commissie voor Economische Aangelegenheden. Dinsdag 18 april om 20.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Informatieve discussie relatie uitzendbureau's - Stichting Start. Uitkomsten enquête wijkmarkt Leiden-West. Aanschaffing materieel t.b.v de dienst Reini ging, Havens en Warenmarkten. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond in hel uitbreidingsplan-„Leiden-De Waard" Commissie voor Volkshuisvesting en Milieuza ken. Dinsdag 18 april om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Brief van de bouwvereniging Kasko met ver zoek tot gronduitgifte ten behoeve van de bouw van kaskowoningen. Besluit Burgemeester en Wethouders d.d. 17 maart 1978 inzake vaststelling van een model-ket- tingbeding bij gronduitgifte door de gemeente. Voorstel tot beschikbaarstelling van een kre diet in het kader van subsidieverlening in het exploitatietekort ten behoeve van het badhuis Medusastraat. Brief van de vereniging van eigenaren Apollo- flat II inzake stankoverlast van de rioolwaterzuiveringsinstallatie aan de Voorscho- terweg. Brief van mevrouw Bronmeijer en de heer Van der Vloet inzake woningtoewijzing na reno vatie en/of hernieuwbouw. Brief van het echtpaar Bekooy inzake het ver krijgen van woonruimte Brief van bewoners uit de Da Costastraat, als mede een concept-antwoord daarop over het ge bruik van brandgangen achter de woningen aan de De Genestetstraat. Mondeling verslag door de voorzitter van zijn gesprek met de Hoofding. van Volkshuisvesting over de renovatie van 200 woningen in het Mors- kwartier (Dijkstraat e.o.). Adviesraad voor de Binnenstad. Dinsdag 18 april: Vergadering Werkgroep Stedelijke Ontwikkeling Vergadering Werkgroep Verkeer en Vervoer. Woensdag 19 april: Vergadering Werkgroep Leefbaarheid en Stedelijk Wonen Met de aanleg van de stadskabei wordt binnenkort begonnen, de voorbereidingen daartoe naderen hun voltooiing. De bewoners van de Kooi (noord), Noorderkwartier en Groenoord zijn de eersten die van Stadskabei Leiden gaan profiteren. Wie zich direct als abonnee opgeeft betaalt geen aansluitkosten. Meldt u zich na aanleg in uw wijk, dan bent u die wel verschuldigd. Het abonnement kost u 37.50 per drie maanden. Geeft u een machtiging af tot automatische afschrijving, dan verdient u 1.50 per kwartaal. Gedurende de bouwperiode worden de tarieven niet verhoogd. Stadska bel Leiden is een overheidsbedrijf dat geen winst beoogt. MOET U? Niemand dwingt u om abon nee te worden, maar Stads kabei Leiden biedt u wel zes televisieprogramma's ter keuze en nog eens tien radio zenders. Allemaal van uitstekende kwaliteit. Niemand zal u ook dwingen om uw eigen antenne van het dak te halen. 't Is wel wenselijk om dat meteen te laten doen, voor dat uw verwaarloosde an tenne schade veroorzaakt als-ie omwaait Veel meer informatie staat straks in het boekje dat iedereen in de bus krijgt, als in zijn wijk met de aanleg wordt begonnen. Daarin zit ook een aanmeldings- kaart. Zonodig kunt u het informatie nummer van stadskabei Leiden bellen, telefoon 140987 tussen 9 Vergadering Werkgroep Monumenten. Deze vergaderingen vangen telkens aan om 20.00 uur en worden gehouden: Morsweg 10. Tel. 132949. Commissie voor Ruimtelijke Ordening en Open bare Werken. Donderdag 20 april a.s. om 20.30 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Vaststelling bestemmingsplan De Camp. (Ge zamenlijk met de Commissie Economische Aan gelegenheden). (Indieners bezwaarschriften kunnen ter vergade ring hun bezwaren toelichten). Vaststelling modelkettingbeding ten behoeve van gronduitgifte door de gemeente. Fietspaden Leidse agglomeratie. (onder voorbehoud) Ruiling van percelen grond c.a. achter Lange- gracht 3-5. Aanleg riolering c.a. en reconstructie verhar ding in/van de Bruggestraat. Uitgifte in erfpacht van een perceeltje grond gelegen achter het pand Oude Rijn 7. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond in het uitbreidingsplan „Leiden-De Waard". Verkoop strookjes grond gelegen achter de Oosterdwarsstraat ten behoeve van de verbete ring van het woon- en leefmilieu ter plaatse. Verkoop van de opstal Oude Singel 216 en uit gifte van de bijbehorende grond in erfpacht. Aankoop pakhuis aan de Mirakelsteeg. Aankoop pand Mirakelsteeg 38. 0 Correctie op de erfpachtuitgifte van percelen grond, gelejen aan de Brahmslaan nabij Mendelssohnkade. Commissie voor Onderwijs, Recreatie, Sport en Samenlevingsopbouw. Donderdag 20 april om 20.45 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Mutaties onderwijzend personeel openbaar la ger en voortgezet onderwijs. Verzoeken van schoolbesturen om medewer king. Verzoek om medewerking aanschaffing gym- nastiekmateriaal r.k. b.l.o.-school Lammen- schansweg 6. Bouw van vier mobiele lokalen bij scholen complex Regenboogpad-Schaduwpad-Zonlicht- pad. Volkstuinencomplex Morskwartier. Nota inzake jaarrekeningen van de Sportstich ting over 1968 t/m 1972. Bovenstaande vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agen dapunten, kan daarover informatie vragen in het informatie-centrum van het buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Diversen Verkiezingen. Stemmen bij volmacht en stemmen in een ander dan het aangewezen stembureau. De burgemeester van Leiden brengt, gelet op de artikelen J 3, 2e lid, en K 8 van de Kieswet, ter openbare kennis, dat de mogelijkheid bestaat om bij de op owensdag 31 mei 1978 te houden verkie zing van de leden van de gemeenteraad, bij vol macht te stemmen, dan wel een stem uit te bren gen in een willekeurig stembureau binnen de ge meente Leiden. Hierbij geldt het volgende: Stemmen bij volmacht: Bent U op 31 mei a.s. verhinderd om persoonlijk uw stem uit te brengen, dan kunt U iemand anders machtigen om dat voor U te doen. Voor dit „stemmen bij volmacht" bestaan twee moge lijkheden: 1) TJ haalt op het stadhuis een (gratis) formulier dat U moet invullen. Na ondertekening door uzelf én door degene, die U namens U wilt laten stemmen, moet dit formulier'uiterlijk op 17 mei a.s. worden ingeleverd op het gemeentehuis, waar U op 18 april 1978 in het bevolkingsregister staat ingeschreven. Opsturen naar dat gemeente huis kan ook: uiterlijk op 16 mei 1978. Degene die namens U Uw stem mag uitbrengen krijgt daarna een „volmachtlegitimatiekaart" toege stuurd. Daarmee kan hij of zij gaan stemmen in elk willekeurig stembureau binnen de gemeen te Leiden. Voorwaarde is wel dat degene die de machtiging aanneemt op 18 april 1978 in het bevolkingsregister van Leiden is ingeschreven. 2) Op elke oproepingskaart bevindt zich een gedeelte waarop U iemand anders kunt machti gen om voor U te gaan stemmen. Als U dit gedeelte hebt ingevuld moet het door U en Uw gemachtigde worden ondertekend. Met deze inge vulde en ondertekende oproepingskaart kan Uw gemachtigde gewoon op de dag van de verkiezin gen gaan stemmen in uw stembureau. Aan deze manier van stemmen zijn echter twee voorwaar den verbonden: a. U en uw gemachtigde moeten lbeiden staan in geschreven in hetzelfde stemdistrict; b. Uw gemachtigde moet Uw stem gelijk uitbren gen met zijn eigen stem. Kiest U voor deze vorm van volmacht, dan hebt U het stadhuis niet nodig en kunt U alles zelf thuis regelen. Stemmen in een ander stembureau. Indien U op 31 mei 1978 niet in de buurt van uw woning kunt gaan stemmen (b.v. omdat U elders in de stad werkzaam bent), dan kunt U op het stadhuis een „kiezerslegitimatiekaart" aanvra gen. Daarmee kunt U in elk stembureau binnen de gemeente Leiden uw stem uitbrengen. Wilt U van deze mogelijkheid gebruik maken, dan kunt U na ontvangst van uw oproepingskaart op het stadhuis een gratis formulier krijgen dat U moet invullen en ondertekenen. Daarna levert U het samen met Uw oproepings kaart in bij de afdeling Bevolking. Dat kan tot ui terlijk 26 mei 1978. Opsturen van formulier en oproepingskaart naar de afdeling Bevolking is ook mogelijk, maar dan uiterlijk op 16 mei 1978. Inlichtingen. Nadere informatie omtrent het vorenstaande, of omtrent de verkiezingen in haar algemeenheid, is verkrijgbaar bij de afdeling Bevolking c.a. (bureau verkiezingen, kamer 14a). Deze afdeling is hiertoe geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 13 45 tot 15.00 uur. Het bureau verkiezingen is telefonisch bereik baar onder nummer 145344 toestel 124. Proloog Tour de France op don derdag 29 juni a.s. Op donderdag 29 juni a.s. wordt in Leiden de pro loog van de Tour de France 1978 verreden. Het is een individuele tijdrit over ruim 5 kilometer, waarvan het parcours grotendeels door de bin nenstad loopt. Dat parcours wordt om 1.00 uur 's middags volle dig afgesloten. Na dat tijdstip wordt een groot deel van de bin nenstad dus niet of slecht bereikbaar. Dat is ook het geval met het stadhuis, dat vanaf 1 uur 's middags voor het publiek gesloten is. In verband hiermee wordt de a.s. echtparen die op het stadhuis al een-voorlopige afspraak had den gemaakt om op de middag van 29 juni a.s. te trouwen verzocht zich in verbinding te stellen met de afdeling Bevolking van het Stadhuis, telefoon 145344,toestel 327. Bestemmingsplan Hoge Rijndijk. De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat met ingang van 18 april 1978 gedurende een maand ter gemeentesecretarie (kamer 315 van het stadhuis) voor een ieder ter inzage zal liggen het door de Raad op 3 april 1978 vastgestelde bestem mingsplan Hoge Rijndijk. Het plan heeft betrek king op (globaal) het gedeelte van de Hoge Rijn dijk en de belendende gronden tussen de Leider- dorpsebrug en Rijksweg 4. In vergelijking tot het ontwerp-plan zijn zowel in de plankaart als in de voorschriften en toelichting wijzigingen aange bracht. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder, die zich tijdig met bezwaren tot de Ge meenteraad heeft gewend, of die bezwaren heeft tegen de wijzigingen, welke bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht, bij het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land bezwaren tegen het vastgestelde plan indie- Grofvuilophaaldienst komende week. Volgende week zijn aan de beurt: gevraagd. AANNEMERSBEDRIJF J. DEWACft Deutzstraat 7, Oegstgeest. L Tel. 071-151728 F Burgemeester en wethouders der gemi< Zoeterwoude roepen sollicitanten op voï functie van Zij, die in het bezit zijn van het diploma |J?' Tuinbouwschool en een opleiding hebben) aankomend hovenier genieten de voorkeu» Salaris afhankelijk van leeftijd, opleiding varing tot maximaal 1.818.bruto maand, exclusief 8% vakantietoelage De gebruikelijke rechtspositieregelingen van toepassing. Sollicitaties binnen 10 dagen na het versch van dit blad te richten aan de burgemeest wijk 1+3 maandag 17 april I wijk 2 8 woensdag 19 april wijk 5 7 donderdag 20 april wijk 4 6 vrijdag 21-april Schouwaankondiging. Burgemeester en Wethouders van Leiden delen hierbij aan alle eigenaren van oppervlaktewate ren (zoals singels, vijvers, sloten, of ter vervan ging daarvan gelegde riolen en waterleidingen) in de gemeente Leiden mee, dat overeenkomstig het bepaalde in artikel 17 van de Verordening op wegen, lanen, straten enz. en wateringen en sloten, schouw zal worden gedreven over ge noemde wateren in de periode van 2 mei 1978 tot en met 16 mei 1978. In het bijzonder zal hierbij worden gelet op diepte, breedte en veron treiniging ten gevolge van bladval, plantengroei, vuilstoffen en overhangende begroeiing van bo men en struiken die de waterstroming belemme ren. Ook zal bijzondere aandacht worden geschonken aan de deugdelijkheid van de beschoeiingen etc. Bedoelde eigenaren wordt gewezen op hun ver plichtingen hun eigendommen vóór 2 mei 1978 in overeenstemming met de schouwbepalingen te brengen. Voor eventuele inlichtingen of adviezen kan men zich wenden tot de dienst Gemeentewerken, afde ling rioleringen, Boommarkt 6-7, te Leiden, tele foon 071-769241, toestel 229. uitzendburo Voor ons filiaal te Leiden komen wij graag in k( met een ASS. FILIAALLEIDSTE die na een gedegen begeleidings- en trainingspe in staat is om met een grote mate van zelfstandi te werk te gaan. Opleiding: MAVO of een gelijkwaardig diploma Goed kunnende typen Leeftijd: minimaal 18 jaar. U komt te werken in een gezellig kantoor waa uitstekende werksfeer aanwezig is. Sollicitaties kunt U richten aan de direktie vai zendburo Benco B.V., Blekerssingel 40a, Postbu te Gouda of telefonische inlichtingen tel. 071-14 Bel voor inlichtingen of kom even langs UITZENDBUREAU BENCO B.V. BREESTRAAT 167. LEIDEN TEL 071-14 40.46 Leids museum vraagt Inlichtingen: tel. 071-123084 Aanmelden 's avonds tussen 7 en 8 uur of schrif met opgave van leeftijd, opleiding en vonge v kring. TUINBOUW- EN HOBBY-ARTIKELEN JAN VAN OER MEER B.V., Noordeinde 45, Telf. 01713-9008, Roelofarendsveen. met groot rijbewijs voor binnenlan Leeftijd min. 23 jaar. Sollicitaties: J. H. van BENTEN &i Kerkstraat 53-54, Oude Wetering. Tel. 01713-2 dit eiken bankstel is door onze eigen n belmakers met de hand vervaardigd ei met een pennegat verbinding in el daarom geven wij op de constructie JAAR GARANTIE dit kan alleen G. M. IV BELEN met zijn eigen meubelmakerij stoffeerderij komt u eens vrijblijvend kij bij: Vrouwensteeg 7, Leiden tel. 071-124521 tussen Haarlemmerstraat en Stille Rijrr

Leidse Courant | 1978 | | pagina 18