Nieuw: De eigenwijze Horizon. Omdat er al gewone auto's genoeg zijn. Bloem in katoen. tTïlB mode Over revolutionairen, verstoppertjes en een „darling" DONDERDAG 13. APRIL 1978 LEIDSE COURANT Bloezend T-shirt Van 100%katoen, dus lekker luchtig. Met schouder- plooitjes. In lila met cerise biezenzwart met naturel biezen of naturel met zwarte biezen. Maten S, M en L Met hoge tailleband en riem- lusjes, zoals het moet zijn. In kaneel of zachtgroen. Maten 36 t/m 42 Van een nieuwe auto mag u veel verwachten. Een moderne gezinsauto ziet er tegenwoordig ongeveer zo uit voorwielaandrijving, dwarsgeplaatste motor en ruimte voor vijf passagiers Vier onafhankelijk geveerde wielen, veiligheidskooi, kreukelzones vóór en achter en een praktische vijfde deur die u en uw bagage de ruimte geeft Daarnaast moet hij economisch zijn in verbruik en onderhoud en een kilometervrije garantie hebben van een vol jaar. Als zo'n auto er dan ook nog goed uitziet en een aantrekkelijke prijs heeft, dan hebt u het wel zo'n beetje gehad Dacht u Van de Horizon mag u meer verwachten... De Horizon is namelijk een tikkeltje eigenwijs Die gaat in uitrusting en comfort een paar stappen voorop Het dashboard (1) is ruimte- besparend maar zeer compleet Inclusief choke- en handremverklikker- lichten, druktoetsen voor mistachter- licht en achterruitverwarming bijvoorbeeld Twee opvallende lampjes waarschuwen u als uw remblokken vernieuwd moeten worden of als uw oliepeil onder een veilig minimum komt Veilig en handig In totaal heeft u twintig informatie-elementen De GLS uitvoering, die u hieronder ziet afgebeeld, heeft ook nog eens een electronische digitaal-klok (2) Elke Horizon heeft een fraaie, heldere achterlichtpartij (3). Over de remmen willen we even wat meer zeggen schijfremmen vóór, trommels achter, gescheiden remcircuit. rem- bekrachtiging en een variabele remdruk- begrenzer op de achterwielen Starten is een simpele zaak (4) De transistorontsteking zorgt dat dit onder alle weersomstandigheden vlot gebeurt De bijzonder stille motor brengt u waar u wezen wilt. terwijl u daar goed uitgerust aankomt dankzij de anato misch gevormde slaapstoelen (5). die bij de GLS ook nog eens verstelbare hoofdsteunen hebben. De GL en GLS hebben daarnaast een van binnenuit verstelbare buitenspiegel (6), een antenne en twee stereo-speakers in de voorportieren(7). Elke Horizon is dóór en dóór tegen roest beschermd dankzij een electro- forese bad terwijl de wielkasten voor zien zijn van een p v c. beschermlaag Ook heeft hij die handige, in de achter kant weggewerkte, vijfde deur die toegang geeft tot een bagageruimte waar u voor de hele week bood schappen in kwijtraakt. Er zijn drie uitvoeringen de ruime, stille LS die op normale benzine rijdt De GL, comfortabel en met een iets sterkere motor en de GLS die niets te wensen overlaat Die eigenwijze Horizons, een nieuwe kijk op auto's, zijn te zien en te proberen bij uw Chrysler/Simca dealer Prijzen vanaf f 13.995,- (incl BTW. al importeur Wijzigingen voorbehouden Een vol jaar garantie, ongeacht het aantal gereden kilometers Een nieuwe kijk op auto's. NIEUWE KORTE FILMS VAN CRM Korte films zijn de ondergeschoven kinderen van de cinema. Er wordt een hoop geld in gestoken, ze zijn belang rijk voor de ontwikkeling van talent, maar de bioscoop heeft er in het spitsuur van hoofdfilm en reclame nauwelijks plaats voor. Documentai res verdwijnen vaak naar de televisie, de steeds groter wordende hoop so ciaal geëngageerde films kunnen het „veld" in van buurthuizen en dergelij ke, maar de echte korte speelfilm vindt zo goed als geen koppelingsmo gelijkheid aan lange speelfilms. Deze week, liet CRM weer drie onder haar financiële hoede gemaakte produkten zien. „Be- roep: Revolutionair", het debuut van de in Nederland wonende Tsjech Martin Simek is zo'n puur speelfilmpje. Speels gemaakt, fraai gefoto- grafeerd door cameraman Anton van Munster, maar nogal onduidelijk van -bedoeling. Een zwerver steelt een kip. slaat ermee op de vlucht en komt bij een aantal in schilderachtige armoe- de levende revolutionairen van het zolderkamer- type terecht, die onduidelijke bommen en sten cils draaien en zich leegstaren op hun, op een kreet wachtende, witte spandoek. De zwerver ;;i wordt met een hoop alcohol als de verlossende leider begroet. Het zit een beetje in de sfeer van Mrozeks verhalen, de blik binnen dat wereldje heeft weliswaar een absurde charme, maar de aanzetten van de symboliek worden niet ingelost in een vooral op visuele effecten gebouwde ontknoping waarmee je alle kanten op kan. Van Juan Goudsmit komt „De verstoppertjes", een vrij voorlichtingsfilmpje over kmderen en hun woonomgeving, verpakt in zijn visie op het „verstoppertje spelen". Gefilmd op diverse plaatsen van Nederland, waar je al naar gelang ;de bebouwing de mogelijkheden van kinderlijke .creativiteit in het spel ziet ontstaan (je gaat als ;het ware zelf mee zoeken naar een plekje om weg te duiken). Al gaat dat spel altijd door, ook als er alleen maar auto's voorhanden zijn als sta-in-de-weg, het filmpje is een pleidooi voor speels bouwen met speeltolerante ruimtes en objecten Goudsmit koos bewust voor een betoog zonder uitroeptekens, en dat kan voordelen hebben, maar dan moet je binnen de structuur van zo'n filmpje toch wel afwisseling en span- ningstoppen bouwen. Die zijn er nauwelijks. Kinderen kijken is altijd aardig, maar in „De verstoppertjes" heb je het na tien minuten Kom de Horizon bekijken bij Hazerswoude-Dorp: Autobedrijf Bos Hazerswoude B V Hazerswoude-Rijndijk: Autobedrijf Bos Hazerswoude B V. Leiden: Auto Bierman B.V. Noordwijkerhout: B V. Schoonderbeek Sassen- heim: Automobielbedrijf J. Faas Voorhout: Auto Bierman B.V. Rense Rooyaards in het korte speelfilm debuut van Martin Simek. voortkabbelend werk waaraan de filmische arti culatie ontbreekt, wel gezien. De animatiefilm heeft na de opmerkelijke Ne derlandse successen op internationale festivals Niek Reus' tweede prijs in Ottawa twee jaar geleden en de gedeelde Grand Prix in Annecy van Paul Driessen nu ook de volledige be langstelling van het ministerie van CRM. Dit maal mocht de al jaren in ons land werkende Deen Bprge Ring in zeven minuten met „Oh my darling" een van zijn ideëen uitwerken, over een meisje dat door haar ouders vertroeteld wordt. Een speels werkje, zoals van Ring te verwachten was, voortreffelijk van ontwerp en animatie, zonder pretenties of een „boodschap". Ring componeerde en speelde ook zelf de muziek bij dit charmante filmpje. BERT JANSMA Op A Sierlijke lijnen in 100% katoen, dankzij de garnering CQ met veelkleurige bloemetjes In de kleuren bisquit. bnque e écru Maten 36 t/m 46. B Een makkelijke zomerjapon in 100% katoen Ruim vallend en vol bloemen. In vele kleuren ook uw lievelings kleur Maten 36 t/m 46 C. Luchtige uni-japon. Afgezet CQ met fleurige bloemgarnering. LU Keus uit de kleuren bisquit. brique. Maten 36 t/m 46. Meer dan 40 vestigingen door heel Nederland LEIDEN Haarlemmerstraat 163 a (donderdag koopavond) LEIDSENHAGE Jasmijnhof 8 (donderdag koopavond)

Leidse Courant | 1978 | | pagina 8